Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


2007. jan. 15. 13:13
Rebeledo, nyugi, a tanitas addig nehez, amig el nem kezded, egy perc alatt elkezdesz masra figyelni. Ha szukseged van segitsegre, modszertanra, szivesen segitek.
462. reni79
2007. jan. 15. 13:13
Sziasztok!Én nem vagyok tul jól.Ma vizsgázom és a fönököm is felhuzott agyilag.Szeretnék már tul lenni ezen a napon illetve a héten!Puszi mindenkinek!!!!Szép napot!Rena
2007. jan. 15. 13:09
Igen sajnos tudom... annyira félek:( csak nem tudom pontosan mitől...csak annyit érzek hogy szorongok ezerrel. holnap vizsgázom is. 2 óra múlva meg tanítok is(most először magántanítvány) szóval lehet ezek miatt, de majd leesek már a székből:( el is megyek innen. :) Szép napot minden kedves pánikosnak és ex pánikosnak
2007. jan. 15. 11:53
Magadnak kell hinned. A testunk az agyunknak engedelmeskedik, nevelni kell, mint egy rossz kolok kutyat. Azt hasznald, ami ugy erzed hasznal. Meglatod, menni fog ez! Ha sokat figyelsz ra, hogy jon-e vagy sem, azzal a felelmet taplalod. Igyekezz ne felni, ha nem felsz, nincs miert jelentkezzen. Ugyes legyel!
2007. jan. 15. 11:43

Hellóka! Ki hogy van?

Én éppen próbálom lekötni magam, mert egyedül vagyok itthon...:( Ez sem túl jó. Tényleg nem is tudom melyik a jobb a tömeg vagy a magány.

Antea! Egy csomószor eszembe jutnak szavaid. Ha valamikor egy picit is megszédülök, vagy bizonytalan vagyok, már egyből gondolok is rád! Most lehet hogy ez vicces:) De tényleg eszembe jutsz, és hessegetem magamtól a dolgokat, hogy jajj nekem most erre nincs időm, meg hagyjál békén, és gyors próbálok egy kis zanét hallgatni, vagy kutyázni. Remélem minél többször mondogatom ezeket magamnak annál ritkább lesz a rosszullét.

sziszi, puszi

458. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 456. - Happydj)
2007. jan. 15. 07:22
Szia!!Na ez tök jó,örülök,hogy ilyen élményed volt!!!Remélem,hogy tényleg hat,bár különben nem biztos,hogy kibírtál volna ennyi utazást!!!És ha nem utazol hanem csak úgy a mindennapokban létezel akkor hogy vagy?Akkor is érzed már a javulást?Szép napot,szia!:-)
2007. jan. 15. 02:35
Az remek, jo, ha onbizalmat ad valami, amugy en a te erdemednek tartom inkabb, minimum 14 nap kell ezeknek a keszitmenyeknek. Ne gondold, hogy a gyogyszer erdeme, a gyogyszer csak segit neked, rugalmasabba tesz a problemakkal szemben. A gyogyszer eszkoz a kezedben, nem teged hataroz meg, vagy az eletedet. Ha igy kezeled, ha elhagyod nem kell szoronganod, hogy gyogyszer nelkul mi lesz. Csak igy tovabb!
456. happydj
2007. jan. 15. 01:03

Sziasztok!


Képzeljétek, hogy szombaton 350km-t utaztam Nyíregyháza mellé, és kibírtam!!! :) Ja, és persze utánna vissza!!!

Lehet, hogy már kezd segíteni a Cipralex, de nem tudom. 10 napja szedem!


Üdv mindenkinek!

Norbi

2007. jan. 13. 02:26
Igen, ez fontos, elkapkodni nem szabad. Ugyes vagy rebeledo! Lam a bizonyitek, javulast lehet vele elerni, es mindig kozelebb kerulsz a gyogyulashoz is!
454. rebeledó (válaszként erre: 452. - Reni79)
2007. jan. 12. 19:45

Jól van Reni! csak vigyázz hetente csak egy gyakorlatot kell, és türelmesen. de én is leírhattam volna nekedd ha kérdezted volna:)) én már 3 hónapja csinálgatom, azóta vagyok annyira bátor hogy a gyógyszeree nemet mondok!!!

És nem biztos hogy elsőre érzed is majd a hatását! Egy nap többször gyakorolj!

puszi

453. reni79
2007. jan. 12. 16:24

Mindenkinek jó hétvégét kivánok!!!!!!:-)

Puszi.Rena

452. reni79
2007. jan. 12. 15:59

Sziasztok!Letöltöttem a netről az autotréning gyakorlatait.Elkezdem csinálni!Sok jót hallottam róla!Antea!Köszi szépen a segitséged!Sokat segítettél és szerintem nem csak nekem!

Puszi mindenkinek!!!!!!RENA

451. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 383. - Happydj)
2007. jan. 12. 15:12
Annyit tudok a Cipralexrol, hogy Izraelben azt ugy adjak, mint a zoloft olcsobb valtozatat, bar nalam mellekhatasokkal igazolta, hogy azert mas mint a zoloft. Az uj kornyezet az atallas megviselt, es a depresszios hangulatomra az orvosom cipralexet adott, ez volt eppen nala, de fajt tole a fejem, eleg sulyosan, es ezekkel nem lehet jatszani, de minden ember mas, van akinek a zoloft nem jon be. Altalaban 9 honapig kell oket szedni, mint egy terhesseg ideje, a hatasuk kb 2 het mulva kezdodik. Az agyban allitjak helyre a receptorok ingerulet atadasat, mert a depresszio nem csak lelki betegseg, hanem fizikalis. Nekem 3 honap eleg volt zoloftbol, majd kicsattantam, fokozatosan kell abbahagyni, elhagyasakor hirtelen nem kivanatos mellekhatasok lephetnek fel, agresszio is, ami elfajulhat, magaddal vagy tarsaddal szemben is akar. Ennek ellenere nagyon sokan szedik, mert a depresszio egyik leghatasosabb szerei koze tartozik. A panikbetegsegre szerintem nem a gyogyszeres kezeles a megfelelo, hanem a nagyon tudatos gyogyterapia, amihez orvosra van szukseg, vagy pedig az elszantsag es akaratero ahhoz, hogy magadat megtanitsd kigyogyitani, ha ugy tetszik. Amig gyogyszerrrel gyogyulsz, nem tanulod meg kezelni a helyzetet a sajat erodbol, ha visszaesel, megint csak bogyoszedes lesz. Ha kezelni tudod, akkor mindig le fogod tudni kuzdeni az elso alkalommal, hogyha ujra jelentkezik, mert hat a problemak jonnek maguktol. Ez a vegleges gyogyulas, ha megtanulsz banni magaddal, mas nincs.
2007. jan. 12. 14:54
Ne csak olvassatok, hanem irjatok le, hol tartotok, mit ereztek! Rengeteg nonek van tapasztalata a panikolasrol. Sok jo otletet kaphattok.
2007. jan. 12. 14:33
nem baj írogass csak, mi meg olvsassuk:)
2007. jan. 12. 14:15
Minden, amivel oldod a feszultsegedet, amivel novelheted az onbizalmadat, amivel nyitottabba valsz az jo lehet ebben. Az eutogen trening csak egy a sok kozul. En azert szerettem annak idejen, mert megtanitott egy bizonyos kontrollt a sajat testem felett. Annnak idejen egy pszichiatertol tanultam meg, nem a panikom kapcsan, de akkor felevenitettem. Biztos tobbfele valtozat letezik, en heti felbontasokban tanultam meg, hogy teljes nyugalmi allapotban fekudve, kikapcsolva a kulso vilag zajait, behatasait, magamban ebresszem fel az erzesbeni behatasokat valos kulso inger nelkul. Fekszel, nyugi van, elso heten gyakorold minden este, hogy a karjaidban meleget erzel, majd a labaidban es egyutt, majd a hasadon es igy tovabb, gyakorlatilag megtanulod a testedet arra, hogyg anelkul hogy letezze megis produlkalja szamodra azt, mintha az ugy lenne, csak mert az agyad ugy akarja. biztos vanak azota pontos leirasok interneten, en sosem neztem. A lenyeg, hogy mindet addig kell gyakorolni, mig valoban megy. Nem szabad elsietni. Az utolso lepcso ment szamomra a legnehezebben, amikor ereztetnem kellett magammal, hogy a homlokomat szello eri, mintha valaki rafujna. De ez csak egy a sok kozul, a Silva fele agytrening is jo, meditacio minden formaja, a sok mozgas, vagy tanc, vagy torna, vagy callentics, barmi, a lenyeg, lekotod magad, torodsz magaddal, es a test meghalalja. Hihetetlen, hogyg mindig mennyit irok.
2007. jan. 12. 14:06
Kerdezz magadtol. Ird le, mi az eletedben a jo es rossz. Mi az, amit szeretnel elerni, van is ra lehetoseged, es mi az amit nem tudsz elerni es milyen okbol erzed, hogy nem tudod megvalositani. Mi az, amit a ferjedben hianyolsz, vagy nem talalsz megfelelonek, mert ez sajnos az egesz kornyezetedrol is szol.Ha nem erted magad, akkor csak kerdezz magadtol. Igen, az emberek nem ertik, ha rendben az eleted, van csaladod, mindened, miert szoronghatsz. Mi bajod van? Ezt kerdezi mind. Nalam az okozta a panikot, mint rajottem amikor vizsgaltam magam, hogy nem szerettem ugy az elso ferjemet, hogy le tudjak erte mondani minden vagyamrol, amit el akartam erni, pedig az erkolcs es csalad ezt kivanta tolem. Nem akartam mint ember es no lemondani arrol, hogy igazan szerelmes lehessek, a ferjem visszahuzott minden szempontbol. Ez nekem oriasi kudarc volt, nem tudtam megfelelni a sajat elvarasaimnak sem. pl ilyen jellegu problemak utan kell kutatni, ha nem is pontosan ugyanez. Mindenki mas, de keresd a benned rossz erzest kivalto elvarasokban, a nehezsegekben, amiktol felsz. Valoszinuleg a parod is nagyon fiatal, vagy meg lelkileg nem eleg erett, ha igy reagalja le a te problemaidat. Lehet talan az lenne a jo, ha egy szakorvoshoz egyutt mennetek el, de kulon is beszeljetek az orvossal, a masiknak nem kell mindent hallania, akarmennyire is aso kapa nagyharang. Talan jo lenne, ha a panik betegsegrol egy orvos is meselne neki, megerthetne mi is zajlik benned.
2007. jan. 12. 13:55

Igy igaz, ezt tudjuk mi is, legalábbis a többségben.

Csak nem akarjuk bevallani magunknak :(

De mi az az autogén tréning???

A tükör elött magammal beszélek??

2007. jan. 12. 13:49
Az egyedullet serkentoleg hat a rosszulletekre, legalabb ugy, mint a tomeg. Ezert fontos, hogy mondjatok ki, ha ki kell mondani, hogy nekem erre nincs idom es energiam, hogy itt rosszul erezzem magam, es zenet bekapcsolni es tancolni, vagy tornazni, csak elterelni a figyelmet. Erzekeny lelekrol beszelhetnek. 3 eve mikor kikoltoztem a paromhoz Izraelbe, allandoan piszkalt, hogy kiralylany vagyok, vagy nem tudja mi, de valami nalam nem stimmel, burabol jottem, vagy honnan. Aztan ott az elet megtanitott es a ferjem. Azt hittem nem elem egyiket sem tul. De most mar minden oki, csak szeretnem ha masok is elhinnek, ezen a betegsegen tenyleg akarattal lehet a legtobbet segiteni.
444. rituska83 (válaszként erre: 439. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 12. 13:41

Szio!

Hát komolyan mondom le a kalappal elötted.

Nagyon jól esett olvasni, és belegondolni amit irtál.

Nagyon sok igaz van benne, ezt mindannyian tudjuk.

Igazából én is ilyen ember vagyok, de gyenge is.

Eddig az életben amit akartam meg is tettem, eddig. Elég fiatal vagyok.

Szülö(k) nélkül boldogulok....

Én mindig inkább másokknak teszek jót, igazából nem gondolok magamra.

Számomra az a fontos, hogy a gyerekem és a férjemnek minden jó legyen.

Mostmár belátom, magammal is kell foglalkozzni!!!

Vagyis eddig is tudtam, de ez nem olyan könnyü.

Az életben mindig vannak gondok és én is mint a Reni nagyon lelkis vagyok!

Mi az a módszer amit irtál?? Én kiváncsi lennék rá!

Érzem, hogy mióta szedem a gyógyszert sokkal nyugodtabb vagyok, nem kapom fel a vizet mindenen, mert elötte ilyen voltam.

Sajnos azt is észrevettem, hogy most meg a párom kezzd bedilizzni!!

Állítólag félt engem, de valahogy nem hiszi el ezt , hogy milyen érzés pánikosnak lenni.

De jobb is, hogy nemtudja.

De ő is szorong...de igazából nem tudjuk megbeszélni, mert ő makacs és nem szereti elmondani a gondjait, bajait.

Beszéltem vele párnapja...amennyit lehetett.

Belátta, hogy szorong ő is....megy ő is dokihoz, hétfőn.

Azt mondta , de csak miattam...ez hülyeség mondtam neki, ő saját magáért menyjen el!!! Vagy nem???

Igazából én olyankor vagyok rosszul, ha egyedül vagyok, mert mindig gondolkodom...amit nem kellene...vagy, ha valami kudarc ér, veszekedés...stb.

Úgyérzem én is, hogy képes vagyok rá meggyógúlni, nagyon szeretnék!!!!

És mégegyszer köszi a sok jó szót, mégha nem is nekem szántad, jól esett.

Puszi: Rita

443. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 440. - Rebeledó)
2007. jan. 12. 13:34
Az mar jo, gyakorold be oket alaposan, majd ha mar a homlokodon kell erezni, hogy rafujnak, sokkal konnyebb lesz. Higyjetek el, ha magatoktol kigyogyultok, mert megerosodtok, megismeritek magatokat, befolyasolni tudjatok a testetek jelzeseit, az meg nagyon sok mindenben lesz segitsegetekre. A fontos, hogy a tested szamithasson rad, nem szamit ki mit mond. Anyukad biztos nem ment olyan dolgokon keresztul, mint te, lehet egeszen mas alkati tulajdonsagokkal bir, talan masra utottel. De a szulok nem is azert vannak sajnos, hogy mindent megertsenek. Mar nagylany vagy, ha egy ilyen problemat lekuzdesz egyedul, az azert onbizalmat es hatalmat, onismeretet ad a kesobbiekre is. Nekem is azt mondtak amugy a csaladbol, hogy nem letezik, csak Anyukam tudta hogy van, 15 eve szed ra gyogyszert, keptelen volt felallni, es azt mondani eleg volt, eleg idot vesztettem. Ezert van az, hogy mindenkin nem lehet segiteni, csak aki hagyja es akarja. Mindenki azt az utat valasztja, amivel ugy erzi, tuleli. Ti viszont meg fiatalok vagytok, talan egyszer a lanyotoknak kell segitenetek ugyanebben.
2007. jan. 12. 13:34
jó drága ez a vacak neuroptim:( és vajon hány doboz után használ??
441. rebeledó (válaszként erre: 435. - Reni79)
2007. jan. 12. 13:27

Szerintem mi sokban hasonlítunk, én is rendkívül érzékeny vagyok. :( Ez a baj, lehet hogy emiatt nem állunk talpra.

MA nagyon sokszor rosszul éreztem magam. Biztos azért is mert utálok egyedül lenni itthon. Ilyenkor sokkal többször észreveszem, hogy milyen rohadtul szédölgök, meg hányingerem van:(

HA lenne egy aranyhalam biztos azt kérném, azt kívánnám, hogy gyógyuljak meg végre. Meg eleve mindenki ebből a szarságból.

sziszi, szép napot

440. rebeledó (válaszként erre: 439. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 12. 13:22

szia!


Köszönjük szépen ezt s ok biztatást. Jó tudni, hogy ki lehet ebből mászni:) Én is autogén tréningezek. Javultam is... de még messze a vége, ezt jól érzem.most az egész test melegségérzetnél tartok. Mondjuk én azt gondolom, hogy ez is csak akkor segít, ha elhiszed. Én eleinte nagyon hittem benne, javultam is. De aztán jött a rossz duma, hogy jajj fiam ez mekkora hülyeség. mit relaxálsz folyton... azt hiszed attól majd meggyógyulsz?? szóval anyukám általában szinte újra és újra visszalök:( kapaszkodok kifele, de aztán mindig visszacsúszok:( szomorú. sokat bezélgetek magammal, próbálkozok a tükörrel, de a tüntetek vissza vissza jönnek. Az biztos hogy nagy akaraterő kell hozzá, hogy ebből valaki kimásszon. Neked jó sok jutott ebből az erőből:) sziszi

2007. jan. 12. 11:32
Ez a betegseg pont ugy hat, hogy nehez benne elindulni, elbizonytalanit, elveszted a bizalmat es hitet magadban. Meg kell magaddal beszelned, hogy ez csak egy allapot, ami megprobal rajtad uralkodni, mint egy mumus, de ez nem letezik, ezt a te psziched generalja. Meg kell tanulnod hogy ez nem valosagos. Amit erzel, az nem betegseg, tehat nem fogsz tole elajulni, sem a szived nem all meg hirtelen, a hatadnak sincs semmi baja, csak ugy erzed. Nem letezik. Ugy gyoztem le, hogy annyira elhittem, hogy nem letezik, amikor eljott a legszomj, elmondtam magamnak, hogy ez hulyeseg, na ne, nekem erre most nincs idom, es tereltem a gondolataimat masfele. Egy ido utan eltunt. Hogy mennyire nem a valos problema megoldodasa szunteti meg, en vagyok arra is a pelda, utana 2 ev kemeny valoper jott, amiben joreszt magam kepviseltem magam. Amikor egy nehez helyzetben nemreg ujra elojott, eloszor megijedtem, aztan bejott a regi beidegzodes, elhessegettem, azota nem volt. Mondd neki, most nincs erre idom, es azonnal kezdj el massal foglalkozni. Ird majd le, hogyan haladsz! Tudod mint az alombeli rem, aki csak addig jon es riogat, amig felsz. Ha mar nem, szembeszallsz, akkor mar nem jon, mert ugysem tudja elerni amit akar- fogd fel igy.
438. reni79 (válaszként erre: 437. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 12. 11:18
Szia!Köszi szépen a biztatást!Puszi.Rena
2007. jan. 12. 10:44
Most sarkosabb leszek: El kell donteni, mennyi honapod es eved van meg arra, hogy igy elj, mig vegre orvosolod a problemad, es vegre teljes eletet elhetsz. Csak ha meg akarsz gyogyulni, akor tud mas is segiteni. Az orvos sem garancia, ha te nem vagy 100%-ig partner ebben. Ha ugy allsz hozza, hogy te ehhez gyenge vagy, az megint nem visz kozelebb a megoldashoz. Fel kell allni,es elore nezni, kezet nyujtani magadnak, ha Te is gyengenek tartod magad, akkor az eletben hogyan fogsz megkuzdeni azert, ami fontos? Lemondasokkal teli eletet akarsz? Vagy inkabb egyszer csak felallsz, es azt mondod, nem, nem fog egy ilyen betegseg hatraltatni, es en ezt megoldom, mert meg akarom oldani. Nem egyszeru, de minnel hosszabb ideig el tudod ezt hitetni magaddal, hogy ehhez gyenge vagy, annal nehezebb es hosszadalmasabb lesz a kiut. Hidd el, nem vagy erzekenyebb lelkivilagu, mint sokan masok. Az akadalyokat kell atugralni, de aki nem fut neki, annak eselye sincs.
2007. jan. 12. 10:15
Nem hiszem hogy nehezebb lenne, bar ez a betegseg pont arrol szol, hogy az ember ugy erzi, o a legszerencsetlenebb a vilagon. Azert kell magaddhoz mashogy hozza allnod. Meg kell tudnod magaddal beszelned a problemakat, elgondolkodni rajtuk. Es nem kompromisszumot kotni, hogy majd mindig mas segit (adott esetben a psziuchodoki)es majd mas helyzetek diktaljak hogy hogyah erzed magad (pl.vizsgak). Higyjel magadban. Pl. bizonyara volt mar olyan dolog az eletedben, amiert felneztek Rad masok, valamit, amit te hamarabb vagy jobban, vagy szebben megcsianltal mint masok. Nos, ez mar egy kapaszkodo. Probalj bizni Magadban, ulj tukor ele, ismerd meg magad, oltozz fel csinosan, es menj emberek koze, es probalj meg megfeledkezni errol a bajrol. Ezek olyan dolgok, mint a hazi feladat. Erezted mar azt, hogy felebredsz akkor, amikorra felhuztad az ebreszto vekkert? Egy ido utan az az erzesed jon ebbol, hogy lam, magamtol is felebrednek. Valahogy igy kezdodik ez. Az autogen treningnek pont ez a lenyege. Beprogramozni magad, vagy olyan fizikai erzeseket kelteni gyakorlatkeppen magadon, amelyek megtevesztesig valosak, es akkor megtanulsz hatni Magadra.
435. reni79 (válaszként erre: 430. - Rebeledó)
2007. jan. 12. 09:30

Cijja!A szorongás sajnos nálam szinte állandó.

Amugy nekem is 1 1/2 évem van a suliból.Jövöhéten vannak a féléves szóbelik.Abszolut nincs kedvem tanulni de muszály.Egyébként nálam ugy van hogyha valamilyen sikerélmény ér pl. egy jó vizsga attol jobban érzem magam és forditva is igy van!

Anyukádra pedig ne hallgass ilyen téren szerintem.Menj el pszihologushoz!Biztos segit valamit!Én is ebben bizom.Kiváncsi vagyok mit mond 26-án a pszihodoki!

A Növényi Norbi Neuroptim-ot szed.Bár nem hiszem hogy csak attól gyogyult meg!Olvastam Antea hozzászólását és szivből irigylem mert ezek szerint rettenetesen nagy akaraterővel van megáldva!csak a probléma nálam hogy tul érzékeny lelkivilágu vagyok.Szerintem nekem nehezebb lenne saját erőmből meggyogyulni!Tudom kicsit negativ vagyok és már eleve rossz ha igy állok hozzá!

Megprobálok ezen változtatni!

Remélem a vizsgád jól fog sikerülni!Probálj csak erre koncentrálni.Hidd el jót tesz egy kis sikerélmény!Pánikmentes szép napot kivánok mindenkinek!Pusszancs!Rena

2007. jan. 12. 08:55
Persze manapsag divatosabb gyogyszereket szedni, zoloft, prozac, segithetnek is, de vajon miert mondjak hogy egy virust jobb legyozni a sajat immunrendszerrel, nem pedig gyogyszerrrel. Ugyanez ervenyes ide is. Ha le tudod kuzdeni magad, ha ujra elojon, marpedig stressz kihozhatja, akkor sajat magad elrendezede belul, es nem fog kijonni ujra. A psziches problemak mind arrol szolnak, hogy van egy problema, amit nem tudsz megoldani.Nem feltetlenul a problemat kell megoldani, szerintem az mebernek magaval kell olyan kapcsolatot kialakitania, hogy sajat maganak elhigyje, ha meg akarja magat nyugtatni. pl. Nagyon dobog a szived. Akkor elkezdesz ugye lassabban lelegezni, konventralsz hogy lassabban verjen, es meg is teszi a sziv ezt. Kb igy kell, hogy megtanulj sajat magadra befolyast gyakokrolni. Ez sok lepcsos, ki milyen stadiumban van. Szervi tuneteket meg kell nezetni, mert hipochonderre valik az ember, halalos betegnek kepzelheti magat. Erdemes megtanulni az autogen treninget. Szivesen leirom, ha erdekli valaki, milyen fontosabb lepcsoi vannak, amivel mar testkontrollt is tud gyakorolni, a panik tunetek kezelese pedig testkontroll, akkor gyozod le, ha bizol a sajat jozan eszedben, ami tudja, hogy nem lehetsz beteg, es nem fogsz hirtelen meghalni. Amugy a szakemberek meg vannak rola gyozodve, hogy csak ok tudnak segiteni. En vagyok az ellenpelda.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook