Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? fórum

Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2021. okt. 31. 08:51
Az elôzôbôl annyit kifelejtettem, hogy soha semmilyen szervi eredetû betegséget nem találtak, amikor vizsgáltak. Viszont eléggé boldogtalan gyerekkorom volt :-(( hogy ennek esetleg lehet-e köze ahhoz, hogy ez az egész megtörténhetett
2021. okt. 31. 08:47

Sziasztok kedves fórumozók:-)

Végre találtam egy topicot, amely aktívnak látszik. Nos, nekem idestova 17 éve vannak nagyon kellemetlen problémáim, amelyek az utóbbi években egyre durvàbban kínoznak…

A problémák akkor kezdôdtek, amikor egyszer napokig hánytam egy ( vélhetôen ) gyomorrontás következtében… amikor kezdtem jobban lenni, ismét visszaestem. Bármit ettem, szinte minden kijött, majd odáig jutottam, hogy nem mertem enni, kb négy hónap alatt 15 kg-t fogytam, állandóan rosszul voltam, és, hogy elmúljon a hányinger ( amit már alig tudtam elviselni ) mindenféle kényszeres szokást vettem fel… ezután kiszáradással kerültem kórházba ( mentálhig. osztály ), infúzió-kúra, ami után szinte azonnal enni kezdtem, gyógyszerekre nem is volt szükségem, az étvágyam, evési szokásaim pár hónapra helyre is jöttek. De utána sajnos visszatértek, és már a nyugtatókat sem úsztam meg másodjára…

És idôszakonként azóta is vissza-vissza jönnek, ha valamilyen stressz ér, és sajnos azt veszem észre, hogy az evéshez való hozzáállásom az évek alatt fokozatosan, de teljesen megváltozott… felszabadultan szinte csak egyedül tudok enni, társaságban folyton ott van bennem, hogy nehogy rossul legyek, vagy hányjak ( amikor még sok évvel ezelôtt kezdôdött ez a betegsèg, többször is elôfordult ilyen )….sajnos gyógyszereket szedek, de azt hiszem, ezen a problémán nem csak bogyók szedésével, hanem egyéb módon is segíteni kéne… de mégis mivel segíthetnéj ezen? Hipnózis pl? Legyetek szívesek, adjatok tippeket, esetleg valaki, akinek hasonló problémája van?

Attól félek, hogy elszigetelôdöm az emberektôl… hiszen ki tolerálja ezt, noha vannak barátaim, de párkapcsolatom ment màr erre rá, és nem is merek újabb kapcsolatba lépni.

4814. Szocmunkás2 (válaszként erre: 4810. - Djuhos)
2021. okt. 25. 10:39
Szia! Látom régebbi a bejegyzés, de jelenleg én is hasonló gondokkal küzdök. Pulzus egekben, vérnyomás enyhén emelkedett, de nem mindíg.Szorongáshegyek az általad is leírt testi tünetekkel, de mivel már régebb óta tart frankó hangulati problémák is jöttek mellé. Az eddigi vizsgálatok nagy része negatív, kissebb eltérések vannak, jelenleg autoimmun vizgálat van folyamatban. Nekem is pánik, idegkimerülést mondanak mindenhol. Mivel már hetek óta itthon vagyok elkezdtem szedni egy antidepresszánst, remélem segít valamit. Veled mi a helyzet??? Jobban vagy , vagy kiderült valami???
4813. Görögtánc (válaszként erre: 4811. - Ercsó)
2021. aug. 5. 14:26

Asztali gépen és laptopon így működik:

Fórumok: Felül a menüpontban 3. oszlop, 2. sor.

Rákattintasz erre a fülre és ott fogja kidobni a fórumokat.

A fórumtémák felett lesz egy olyan ikon bal oldalon, hogy "Új fórum".

Ott leírhatod a kérdésed. Ezen a fórumon is biztos tudna valaki segíteni.

4812. cilabogyó (válaszként erre: 4811. - Ercsó)
2021. aug. 5. 13:55
Szerintem nyugodtan tedd fel a kérdéseidet, biztos lesz aki tud tanácsot adni a konkrét kérdésedre. Sajnos sok embert érint (főleg nőket) a szorongás,a stressz, mindig úgy érezzük, hogy nem érünk a dolgunk végére, félünk bizonyos helyzetekben aztán könnyen be is pánikolunk. Könnyű mondani, hogy stresszmentessé kell tenni az életünket, de nem megy. Az enyhe tüneteket a citromfű tea és a különböző gyógynövény alapú készítmények még valamennyire enyhítik, de amikor már testi tünetek is vannak, akkor már sajnos nem nagyon segít.
4811. Ercsó (válaszként erre: 4800. - Mica2)
2021. aug. 5. 10:18

Sziasztok!


Először használom az oldalt és nem tudom, hogyan írhatnék saját kérdést, amire válaszokat, tapasztalatokat kaphatnék. Tud valaki segíteni? Depressziós állapotokban kérnék tanácsot.

Előre is köszönöm

4810. djuhos
2021. jún. 29. 19:08

Nekem kb. 3 hónapja volt egy mellkasi nyomó érzésem, előtte soha sem, teljesen bepánikoltam, pulzusom ezerrel vert, elsötétült a világ, lábaim remegtek. Mentők kijöttek, magas pulzus, magas vérnyomás. Kórházban vérkép, mellkas rtg. negatív. Hazaengedtek.


Utána egyszer egyedül maradtam otthon, aztán 170-es pulzus, lábaim elgyengültek, aztán felhívtam szüleim és szép lassan lenyugodtam.


Ezt követően pár nap múlva elkezdett a fejem feszülni, olyan érzés volt, mintha nyomnák össze a fejem, illetve mintha feszítenék. Elmentem ezzel háziorvoshoz, megmérte a vérnyomásom és hát elég magas volt (160/100), felírt egy vérnyomás csökkentőt, amit végül nem szedtem be, mivel itthon mértem utána rendszeresen a vérnyomásom és 120/80 környékén volt általában, néha felment (heti 1-2 alkalommal, de volt, hogy 3 hétig teljesen rendben volt)


A pulzusom nyugalomban is magas volt, ezért erre kaptam béta blokkolót, amit először alkalmanként, most pedig rendszeresen szedem.


Sajnos azóta se vagyok jól, szinte minden nap van valami tünetem, mintha vándorolna a fájdalom,

a következők:

- fejfeszülés szimmetrikusan a fej mindkét oldalán, a fülem mellett, illetve a tarkó felett. Ez minden napos, hol enyhébb, hol erősebb.

- Nyomás érzés a testben, elsősorban akkor, mikor felállok, az egész testemet feszesnek érzem, nagyon kényelmetlen érzés, mintha nem tudnék kiegyenesedni.

- Haspuffadás, gyomorideg, érzem, hogy szorongok, ha rossz dolgokra gondolok

- Bizonytalanság érzés néha állva, nem szédülök, de valamiért fura érzésem van, illetve a lábaim is mintha gyengébbek lennének.

- Mellkasi nyomó, szorító, szúró érzés egy pontban, amit egyszer a mellkasom közepén, máskor meg lentebb a hasamban érzem.

- Merev nyak, szorítás érzés a nyakban.



Ezek a tünetek mind váltakoznak, hol egyik nap ez, hol a másik jelenik meg, a fejfeszülés, ami szinte állandó.


Sok vizsgálaton voltam már,

neurológián TeperinEP-t adtak a fejfájásra, azt jelenleg is szedem.

Agykoponya natív MRI negatív

kardiológia, 24 órás holter, szív ultrahang negatív

Endokrinológia, pajzsmirigy negatív

Több vérkép negatív

Volt egy lépnagyobbodásom, meg ágyéki nyirokcsomóim, limfómára gyanakodtak, ezért elküldtek, hasi, mellkasi CT-re, ahol a hasamban kisebb nyirokcsomókat találtak, de hematológus szerint nem kell foglalkozni vele, a CT szerint már a lépem is visszahúzodott, és normál méretű lett. Ezen kívül a hasi UH negatív lett.

Mellkas, gyomor röntgenem is volt, azok mind negatívak lettek.

Széklettenyésztések féregre, baktériumra minden negatív lett.

Augusztusban megyek még majd gasztroenterológiára.

Időnként alvászavarral küszködök, van, hogy napokig nem tudok, vagy csak 1-2 órát aludni.

Orvosnál a pulzusom egekben, stressz helyzeteket egyáltalán nem bírom. Régebb sem, de akkor sokkal jobban.


Pánikbetegség, szorongás okozza szerintetek a testi tüneteim, vagy még el kellene valamilyen irányba menni a vizsgálatokkal?

Amikor enyhék a testi tüneteim, akkor sokkal jobban érzem magam, de mikor itt szúr, ott feszül, akkor rosszul vagyok. :((((

Nektek is ilyen durva tüneteitek vannak?

4809. Macko27 (válaszként erre: 4782. - Bridget*)
2021. jún. 27. 18:40
Szia. Nekem is hasonló tuneteim vannak. Nyom a mellkasom beszéltem a haziorvosommal mondtam hogy merjem a vernyomasomat két hétig reggel este és írjam az értékeit. Elküldtem neki e-mailben azt a választ kaptam hogy nem kell szednem gyógyszert a vernyomasomra. De nekem is nyom a mellkasom főleg mikor itthon vagyok függetlenül attól hogy egyedül vagyok vagy nem. Ilyenkor mindig be pánikolok hogy valami bajom van. De mindenki azt mondja hogy nincsen csak a fejembe kellene rendet raknom. Nekem amúgy egyszer mát volt 2015ben egy oanik betegségem amiből majdnem 3/4ev volt mire ki jöttem. Akkor voltam mindenhol kivizsgáltak kardiológus mr neurológus. Hála egnek minden negatív lett. Most egy féléve hogy megint előjöttek a tünetek. Én ahoz tudom kötni hogy csinálom a jogosítványt és az előző oktatommal nem igazán értettük meg egymást. Volt alkalmam váltani iskolát meg oktato is. :) de most hogy közeleg a 3.forgalmi vizsgam így többször érzem hogy nyom a mellkasom illetve sűrűbben.
4808. Macko27 (válaszként erre: 4799. - PPP90)
2021. jún. 27. 18:32
Szia. Nekem is mostanában megint vannak ilyen pánik tuneteim. Mellkasnyomas leginkább. Szívesen beszélgetnék veled. :)
2021. máj. 25. 14:32
Sziasztok! Van itt még valaki? Szorongással küzdök, jó lenne hasonló helyzetben lévőkkel beszélgetni.
4806. jennyvagyok (válaszként erre: 4804. - Annakata82)
2021. márc. 30. 07:41
Igen. Van!
4805. df1e1c376c (válaszként erre: 4804. - Annakata82)
2021. márc. 29. 21:45
En nem voltam itt, de most vagyok. Bipolaris, es par ev utan hujjjjjjjjje.
2021. márc. 29. 21:41

Sziasztok

Van itt még vki?

4803. rkme (válaszként erre: 4797. - Mombimálna)
2021. márc. 7. 20:05
És miben nyilvánul meg? meg mit érzel magadban olyankor? hogy írnád le
2021. febr. 14. 14:54
Sziasztok, engem a Reg-enor meregtelenito kura hozott ki ebbol is. Mas miatt kezdtem el, de nagyon ajanlom. Akit erdejel irjon nyugodtan.
4801. Gilisznya (válaszként erre: 4800. - Mica2)
2021. febr. 13. 20:33
Mostanában az esős, borús időt szeretem.
4800. Mica2
2020. okt. 17. 22:48
Sziasztok. Ki hogy erzi magat? Mostanaban idegesebb vagyok, erosebbek a szorongsos tunetek, mert rengeteget esik az eso. Alig tudtam v.mit csinalni. Nalatok van hatasa az idojarasnak az allapototokra?
4799. PPP90
2020. máj. 15. 00:17

Sziasztok!

Nekem is szorongásos tüneteim vannak. 30 éves lány vagyok. Szívesen beszélgetnék ezekről a dolgokról. Van valakinek bármilyen tanácsa, tapasztalata ezügyben?

Kitartás és egészséget kívánok Nektek!

2020. ápr. 23. 01:12
Sziasztok! Tud valaki megfizethető, jó pszichológust ajánlani?
4797. mombimálna (válaszként erre: 4796. - Saiyangirl)
2020. febr. 23. 21:18

Szia!

Nem vagyok odavalósi, de nekem is vannak szorongásos tüneteim pár éve (szociális fóbia). Sokat javult már, de azért nehéz. Remélem jobban leszel!

21/L

2020. febr. 4. 19:00

Sziasztok!


Több mint 5 éve vannak szorongásos, pánikszerű tüneteim. Gyógyszereket nem szedtem, próbálok önerőből gyógyulni. Pécsen tanulok jelenleg. Ha van olyan, aki szintén ezekkel a problémákkal küzd, Pécs környékén lakik és szeretne erről beszélgetni, az nyugodtan írjon.

20/L

2018. nov. 4. 20:30

Sziasztok!


Mennyire él még ez a fórum?:)

Pánikbetegségre, stresszcsökkentésre milyen természetes, gyógyszer nélküli bevált tippetek van?

Természetgyógyásznál volt már valaki, pozitív tapasztalattal? Ha igen, privátban tudnátok ajánlani konkrét személyt?

@leti83 ez a fény és hangterápia valóban hatott vagy tényleg reklám? Írtam neked privátot, majd írj kérlek, ha lesz időd!

Szép és egészséges hetet mindenkinek!:)

4794. Bözsi néni (válaszként erre: 4792. - Leti83)
2018. szept. 1. 18:27

Ó, persze, nem reklám. Ennyire hülyének nézel mindenkit?


Aug. 18-án 10.35-kor még csak kipróbálnád, ahogy írod. Ugyanaznap, 11.19-kor pedig márba tapasztalataidat osztod meg itt.


Tehát röpke 44 perc alatt elmentél egy kezelésre, totál lementél alfába, és visszajöttél ide, hogy megoszd a tapasztalataidat. Ja, és persze érezted a jótékony hatást is.


Igazán gyors vagy, gratula. Ja, nem, csak reklám:-)

4793. Guruljka (válaszként erre: 4792. - Leti83)
2018. szept. 1. 18:16

Nem a mai ember, hanm a fórumszabályzat.


A légzéstechnika, a meditáció és a tudatalatti technika elérhető ingyen is.


Tényleg személyfüggő, kinek irányul erre a figyelme, és ki hogyan tudja a gyakorlatba átültetni.

4792. Leti83
2018. szept. 1. 17:56
jesszus dehogy reklám :D igen, új fórumozó vagyok, kíváncsi voltam a tapasztalatokra. de nagyon érdekelt a dolog, úgyhogy ki is próbáltam rögtön végülis. majd leírtam a tapasztalataimat, meg amit másoktól hallottam, hogy másnak is tudjak segíteni. A kezelés utáni értékeim sokat javultak már egy kezelés után, stresszcsökkentéssel, meditációval pedig totál lementem alfába. persze személyfüggő, kinek mi válik be. Én csak segíteni akartam,hihetetlen, hogy mindenben a reklámot látja már a mai ember.
4791. Bless the child (válaszként erre: 4787. - Leti83)
2018. aug. 18. 12:54

🤔

Tilos reklámozni! Előbb olvass!

4790. Mezei Virág (válaszként erre: 4788. - Dd9dec5381)
2018. aug. 18. 12:53

Reklám!

Ma regizett, rögtön ezzel...

4789. globus (válaszként erre: 4788. - Dd9dec5381)
2018. aug. 18. 12:46
Ja :) Egy órával ezelőtt még csak kipróbálta volna. Itt már vannak tapasztalatok. Ügyes!
4788. dd9dec5381 (válaszként erre: 4787. - Leti83)
2018. aug. 18. 12:08
Én őszintén kívánom, hogy valakinek ez legyen a megoldás, de azért ez így elég direkt reklám szagú,friss reggel. Ráadasul az I. Fórumban is leirod ugyanezt...
4787. Leti83
2018. aug. 18. 11:19

Sziasztok!


Szerintem van megoldás gyógyszer nélkül, de sok türelem és kitartás kell hozzá! Szedtem gyógyszert, az nyilván segített, és próbálkoztam anélkül is. Nem állítom, hogy teljesen meggyógyultam, de egyre jobban tudom kezelni!! :) A legfontosabb, hogy ha érzed, hogy kezdődik a pánik, vagy szorongó érzés a gyomrodban, figyelj a légzéstechnikára és gondolj másra. Nekem ebben a Polaris 7 fény és hangterápia sokat segített. Meditálás, stresszoldás, energetizálás..beindítja a szervezet önggyulását, keressetek rá, nekem bevált! [link]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook