Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


313. gyöngyi (válaszként erre: 310. - Happydj)
2006. dec. 8. 16:38

Nehogy 2-3 nap alatt akarj eredményt és elcsüggedj, ha nem lesz. 2-3 hétbe is beletlhet, de tarts ki!

Meglátod, jobb lesz!

312. reni79
2006. dec. 8. 12:39
Sziasztok!Mindenkinek jó hétvégét szeretnék kivánni!!!Puszi.Rena
2006. dec. 8. 08:28
Szia Katesz!!!Szerintem hallgass zenét,mert az eltereli a gondolataidat!Nekem legalább is bevált!Én csak autóval tudok utazni,de ott mindig szól a zene,és ha érzem,hogy kicsit rosszul vagyok,akkor elkezdek dúdolni,és teljesen a zenére koncentrálni,már amennyire ezt vezetés közben lehet!nálam bevált!remélem minden rendben lesz,és "túléled"az utazást!legyetek jók!
310. happydj
2006. dec. 8. 02:01

Sziasztok!


Elkezdtem szedni a gyógyszereim... Meglátom hogy fognak hatni... :)


Üdv, Mindenkinek!

309. reni79 (válaszként erre: 308. - Rituska83)
2006. dec. 7. 14:49

Szióka!Szerintem hamarosan el is megyek!

További szép napot!Puszi.Rena

2006. dec. 7. 14:30

szio!

Hát igen.

De tudod ezt csak az tudja felfogni aki ebben benne van/volt!!

De akkor neked is jó volna már elmenned dokihoz, biztoas jót tenne.

Én igy is késön mentem el...(szerintem)


Puszi és jók legyetek!!! Rita

307. reni79 (válaszként erre: 306. - Rituska83)
2006. dec. 7. 10:29
Szerintem Neked is ez a sok rossz dolog volt a kiváltó ok és ez éppen elég!Nem értem a doki miért mondott ilyet?Ezeket nagyon nehéz feldolgozni!És aki érzékenyebb lelkivilágú azt mégjobban megviselik az ilyen dolgok!Akkor Neked sem volt egyszerű!Sajnálom!
306. rituska83 (válaszként erre: 304. - 33e0394ae2)
2006. dec. 7. 10:17

Bocsika, még akartam irni csak a fiam megnyomta az entert :)

Hát akkor én is elmesélem nekem sem volt egyszerü.

20 éves voltam (3 éve) mikor a nagymamámat elveszitettem rá 1 hétra az apukámat és 7 hónap múlva meg az anyukámat!!! Az az év nekem betett.

Persze apum után és anyum elött szakitottam az akkori barátommal akivel 4 éve voltunk együtt.

Mikor nekem a legnagyobb szükségem volt rá akkor nem volt ott.

Ezek után megismerkedtem a mostani párommal, akkor már jobban voltam. Itt még nem lehet beszélni a pánikról, hanem érzelmileg teljesen kivoltam.

Ezek uztán megszületett a fiam.

Akkor már éreztem itt valami nincs rendben, de ráfogtuk a szülés utáni depresszióra.

Mikor már nem szoptattam azután megjött aminek meg kellett jönnie ez 2 hónapig igy volt.

Azután az sem jött meg.

Vártam 2 hónapot csak azután mentem dokihoz.

Senki nem tudta mi a bajom.

Dokiról-dokira jártam.

2-3 naponta vettek tőlem vért....stb.

Szörnyü volt.

Azt tudták hogy valami hormon progléma de hogy milyen azt nem.

Nah ennyit a drága nőgyógyászokról.

Aztán 3 hónap szórakozás után végre kaptam gyógyszert, mostmár az rendben van.

De ezek között persze lementünk Pécsre egy ismerösömhöz 1 hétre.

Ott elkapott egy virusos fertőzés ami hányással és hasmenéssel együtt jár, de szószerint.

Ez mind persze egy buszon történt (hál isten este volt).

Nagyon rosszul voltam és leszálltunk és a buszmegállóban történt végülis.

Ez tett be nekem végül, ez tette fel az i-re a pontot.

Persze kocsink akkor még nem volt, vonattal jöttünk haza (4 órás út) ezt mind betegen....

Ezek után most Októberben kellett volna átadniuk az új lakásunkat, de persze csúsznak nem is keveset. (új építés társasház)

Ehelyett jővő júniusban lesz csak kész.

Most anyóssal lakunk együtt, akivel nem olyan jó a viszonyunk.

szóval ezeket elmondtam a dokinak és az volt rá a válasza, hogy ezek miatt nem kellene, hogy pánik beteg legyek!!

Szerintetek????

Ez nem elég ok???

Még elég fiatal vagyok hozzá....

Nah mind1, remélem rendeződik már minden és nem lesz újabb gond ami csak megnehezitené a bajom gyógyulását.

305. rituska83 (válaszként erre: 304. - 33e0394ae2)
2006. dec. 7. 09:50
Huuuu az komoly!
304. 33e0394ae2 (válaszként erre: 302. - Rituska83)
2006. dec. 7. 09:47

én màr kiencedik ève szedem a Seropramot.Most 1 ès1/2-et szedek naponta.Xanaxot csak akkor veszek be ha nagyon sz@rul vagyok.Egyèbkènt a xanax ès a frontin ùgyanaz.Mindketonek alprazolam a hatòanyaga.

Remèljuk neked nem kell majd ilyen sokàig szedned ès hamar jobban leszel.


Pussz mindenkinek!

303. reni79 (válaszként erre: 302. - Rituska83)
2006. dec. 7. 09:46

Nem 4 éve.Nálam sajnos kb.10 éve megvan ez a betegség.Akkor jött ki rajtam először.

Mai napig nem értem miért nem sikerült meggyogyulnom.Kiprobáltam rengeteg gyogyszert.A seropram a legjobb de ettők még ugyanugy elöjön néha a roham csak jobban tudom kezelni.

Az a baj hogy én biztosra tudom mitől kezdödött az egész!És szerintem a pszihodoki is ugyanezt mondaná.Nagyon nehéz gyerekkorom volt!A szüleim miatt!Szoval ez nagyban befolyásolta a betegség kialakulását.Odáig még nem jutottam el hogy elmenjek pszihologushoz de szerintem hamarosan megteszem mert ugy érzem sokat segitene!A hugim ugyanigy pánikbeteg.Mármint néha átél egy-két rohamot!De a közlekedéssel semmi baja!Repülöre ül,buszozik,vezet stb.Irigylem öt!Sokszor segitett mármint probált segiteni,hatni rám mikor rámjött a roham.Szoval ez nálam egy hosszadalmas folyamat sajnos:-(

Ugy érzem kész csoda lesz hogyha meggyogyulok teljesen!

302. rituska83 (válaszként erre: 300. - Reni79)
2006. dec. 7. 09:28

Ezek szerint neked már 4 éve van problémád???

De akit ismerek akinek pánikbaja van annak is legalább 1 éve már van.

Nem értem miért mondta a doki, hogy nekem elég 1 hónap.....elég hihetetlen!!!

301. rituska83 (válaszként erre: 300. - Reni79)
2006. dec. 7. 09:25

Szió!

Hát remélem én is javulok majd...de idővel.

Én is buszon lettem rosszul, amit meséltem is :(

A xanax az jó erős gyógyszer nem??

Na majd ma kiderül, hogy hogy leszek, mert ma nincs itthona párom, a fiammal vagyok itthon este 10.-ig :( mert akkor ér haza az anyósom,a párom meg csak holnap reggel.

Nah ekkor szoktam én rosszul lenni :( de általában esténként.

Lehet birnék már buszon is utazzni, de olyan emlékek jönnek fel bennem, hogy még meg sem merem próbálni.

3 hónappal ezelött többször próbálkozztam, de mindig le kellett szállnom, mert nagyon kész voltam :(

A kocsiban én is jobban érzem magam, de van mikor abban is rosszul vagyok, de ez ritka .

Szerintem a seropram meg a sertalin az ugyanaz, csak más cég gyártja.

Mert ha jól emlékszem nekem azt irták fel amit neked, csak nem volt a gyógyszertárban és ezt kaptam helyette. Azt mondták ugyanaz a gyógyszer.

Napi 1.-et kell bevenni beőle, asszem ez a hangulatjavító.

De nekem a doki azt mondta elég egy fél is.

300. reni79 (válaszként erre: 299. - Rituska83)
2006. dec. 7. 09:17

Szióka!Általában hála istennek rendesek.Jó hogy ilyet fogtál ki!

Én ugy tudom hogy a legtöbb gyogyszer 3-4 héten kezd hatni.Kb.olyankor mutatkozik javulás.

De pl. a seropramtól amit szedek már 1 hét mulva jobban éreztem magam.Szerintem gyogyszere válogatja.Egyébként ezért probálkoznak többfajta gyogyszerrel.

Én a seropramból napi egyet szedek és a xanaxból

hármat.A te adagod egyáltalán nem sok!

Remélem beválik!:-)

Az viszont jóhir hogy 3 napja nincs problémád!

A buszhoz pedig idő kell amig ujra hozzászoksz.

Én legalább 4 éve nem utaztam buszon.Ott lettem legelőször rosszul.Nagyon kellemetlen volt!

A kocsiba nagyobb biztonságban érzem magam valamiért.

Nem tudom te hogy vagy vele?

Legyen szép,pánikmentes napod és vigyázz magadra!

Puszi mindenkinek!Rena

299. rituska83 (válaszként erre: 288. - Reni79)
2006. dec. 7. 08:53

szio csajszi! :)


Nah voltam a dokinál (tegnap) :)

Nagyon rendes volt meg is lepődtem.

Bár azt mondta nekem, hogy ez miatt nem kellene, hogy pánik beteg legyek, de ő is tudja hogy az vagyok :( !!!

Még elég fiatal vagyok ehhez, hogy ilyen problémáim legyenek...bla-bla-bla-bla....

Kaptam persze gyógyszert is nem is 1.-et hanem 2.őt :(

a nevük: Sertalin Ebböl egy felet kell bevennem reggel)

a másik: Frontin: reggel fél ebéd fél és este egy egész tablettát.

Ez sok szerintetek?

Azt is mondta nekem, hogy a pánikomnak elkell múlnia 1 hónapon belül, de a kezelése az 3-4 hónapig is eltart.

Ha a gyógyszer nem segít akkor meg kezelésekre szórulok. :(

Kedden kell visszamennem a dokihoz.

Mostmár 3 napja nincs eddig semmi bajom.

Bár buszon nem merek még mindig utazzni!!!

Remélem segít nekem ez a gyógyszer, de elég furi hogy 1 héten belül hatnia kell!!! Szerintem ez elég kevés idő!!!!


Puszi nektek!! Rita

2006. dec. 6. 23:06

Lehet,hogy csak èn vagyok a hulye de nèha jòl vagyok nèha nem.1 èvvel ezelott màr simàn utazgattam kocsival meg autobusszal.Most szeptemberben amikor munkahelyet vàltottam 2x olyan rosszul lettem vezetès kozben ,hogy azt hittem meghalok.Màsnap màr el sem indultam dolgozni.Vègul az ugyeleten kotottem ki.Azòta se kocsi, se busz se semmi.Hogy a fenèbe lehet igy èlni?Dec.22-èn 12 òràt kell utaznom Budapestig.Van valakinek valami otlete,hogy mivel tereljem el a gondolataimat a fèlelemrol utazàs kozben?

Pussz mindenkinek,Kati!

297. happydj (válaszként erre: 296. - Ea61f920f3)
2006. dec. 6. 00:28

Szia!


Olvastam a hozzászólásod, és meggyőző volt számomra! Én sem merek kimenni itthonról meg semmi... úgy is ismered... :(

A mostani pszichiáterem nekem is "Citalopram" beállítását javasolta! :) Ez lehet "Dalsan", vagy Citalowin". Én ez utóbbit kaptam, de az árán kívül mindenben megegyezik a másikkal.


Amire kiváncsi lennék, az az, hogy ki volt a jó orvosod?


Örülök, hogy meggyógyultál!

Várom válaszod!

Üdv, Norbi

2006. dec. 5. 23:15

Sziasztok!

elolvastam a hozzászólásaitokat és gondoltam mivel részese voltam ennek a borzalmas pánikbetegségnek leírom, hogyan gyógyultam ki belőle. Nálam 2 éve volt az első pánikroham. Aztán szép sorban jött a többi. Mindeközben még abbanaz évben megoperáltak pont akkor amikor már totál benne voltam. Azt hittem ott helyben meghalok ráadásul körbe voltam véve betegebbnél betegebb emberekkel. Az én parám folyton az volt, hogy leáll a szivem és meghalok vagy valami végzetes betegséget kapok el. Miután kikerültem a kórházból (persze, hogy nem haltam meg) akkor jött a java. Nem tudtam kimozdulni otthonról mert ha valaki nem volt velem mindig azt hittem hogy lesz valami bajom és akkor ki értesíti a mentő stb... Ez odáig fajult, hogy itthon sem maradtam meg csak ha legalább 2 ember itthon volt velem. Szegény páromat és a családomat kikészítettem. Majd irány egy pszihiáter. De nem vált be ugyanis semi gyógyszert nem adott mondván, hogy minek mérgezzük a májamat. (Mára rájöttem, hogy neki ez plusz pénz volt hiszen így sokkal többet kellet hozzá járnom és mindig csak beszélgettünk.)Aztán egyszercsak nem mentem többet. De ugyanolyan rossz állapotban voltam. Végül találtam egy kiváló pszihiátert aki elsőre gyógyszert írt fel Dalsan-t. Ennek kb 3-4 hét múlva kezdtem érezni a hatását. Úgy, hogy elmúltak a rohamaim de még mindig paráztam elmenni bárhova. Aztán rájöttem, az a legnagyobb bajom, hogy túl sokat foglalkozok magammal. így beiratkoztam egy iskolába. Persze úgy szorongtam az órákon, hogy el sem hiszitek. Aztán megpróbáltam kimozdulni otthonról még többet, Folyton mentem pedig majd be tojtam de tudtam ha elmegyek és rájövök, hogy "jéé nem lett semmi bajom" egyszer csak visszatérek a régi kerékvágásba. Ez így is lett. Egyszerüen hatalmas leküzdési akaraterőt adtam magamnak és megpróbáltam a rossz gondolatokat elhesegetni. tehát ha jött a "mindjártmeghalok" akkor rögtön elkezdtem másra gondolni, énekelni vagy felhívni valakit akivel beszélgethetek persze nem erről. A kitartásomnak és a leküzdésemnek meg lett az eredménye hiszen mára teljesen meggyógyultam nem félek, egyedül megyek szinte mindenhova. A mai napig szedem a gyógyszert minimális adagot és 3 havonta megyek a pszihiáteremhez.

Bárkinek szívesen segítek de higgyétek el amíg nem teszitek ki magatokat a félelmet kuválto helyzetbe és rá nem jöttök, hogy tényleg nem is lesz bajotok addig ez egy ördögi körforgás.

Nagyon szívesen segítek bárkinek ha tudok vagy épp beszégetnétek erről nyugodtan írjatok bár nem vagyok orvos de én is megjártam a poklok poklát úgyhogy tudom min mentek keresztül.

Ide írjatok ha gondoljátok: 85lindike@citromail.hu

Üdvözlettel: egy sorstárs

295. csabesz
2006. dec. 5. 13:38
sziasztok ma én is feszülök ,mint a vadászij van ebből kiut ?du. megyek a dokimhoz megkérem tegyen csodát ti hogy vagytok?
2006. dec. 5. 11:14
Sziasztok!én is szedek gyógyszert,de nem igazán hat.most is érzem,hogy majd szétrobban ott belűl valami,de nem tudom,hogy mitől!fél órája még nem volt semmi,most meg teljesen kivagyok.készülök orvoshoz,de félek!ezt a gyógyszert(MEDAZEPAM LFM),A KÖRZETI DOKIM ÍRTA FEL,MÁR LASSAN 10 ÉVE,DE VAN,HOGY MELLÉ SZEDEK MÉG XANAXOT,ÉS valeriánát!szóval teljesen kivagyok,mit ajánlotok?én pl.nem tudok sorba állni a póstán,boltban,és csak autóval közlekedem,de azt is úgy,hogy háztól-házig,azért,hogy ne kelljen sétálnom 5 métert sem!!!segítsetek!köszi!
293. happydj
2006. dec. 5. 00:12

Valaki használta már a CitaloWin nevű gyógyszert?


Várom a válaszokat!

Üdv, Norbi

2006. dec. 4. 23:21

Olyan jò lenne hinni,hogy ezektol a homeopàtiàs bogyeszektol meggyogyulunk.Nekem nem segitett se ez, se az.Miutàn a mostani dokim belèm tuszkolja,hogy nem a bogyeszektol fuggok ès sajàt mgamat kell meggyoznom arròl,hogy jòl vagyok,kezdem èn is ùgg èrezni,hogy van hatalmam

a testem ès az eszem felett.

291. happydj
2006. dec. 4. 19:19
Engem is érdekelne már az a gyógyszer...
2006. dec. 4. 18:08
Még mindig nem tudja senki, mi az a homeopátiás "csodaszer"???
2006. dec. 4. 16:22
Egyetértek vele, együtt a kettő.Lehet, hogy nekem szerencsém volt, mert én a fejfájások miatt gyorsan orvoshoz kerültem....nem halogattam a dolgot, mert nem is tudtam, hogy mi a bajom.Amikor meg kiderült, már ott voltam.
288. reni79 (válaszként erre: 287. - Gyöngyi)
2006. dec. 4. 15:09

A pszihodoki akinek emailt irtam visszairt.

Ő gyogyszeres és pszihoterápiás kezelést javasol.

Ez teljesen tünetmentessé tehet.

Élliólag nagyon kevesen gyogyulnak meg csak a gyogyszertől.Nekem a seropram vált be de szerintem kezd hozzászokni a szervezetem.

287. gyöngyi (válaszként erre: 281. - Reni79)
2006. dec. 4. 15:03
Én kivártam az egy hetet, utána lett jobb a Zoloft-tól. Viszont azt mondják nem mindenkinek jó ugyanaz a gyógyszer, ki kell kísérletezni.nekem szerencsém volt, már az első használt.
2006. dec. 4. 10:03
köszike :)
285. reni79 (válaszként erre: 283. - Rituska83)
2006. dec. 4. 09:57
És szoritok neked szerdán!:-)
284. reni79 (válaszként erre: 283. - Rituska83)
2006. dec. 4. 09:56

Szioka!Semmi gond ugy hivsz ahogy jól esik!

Nekem a munkahelyemen szokott rámjönni.Talán mert itt vagyok a legtöbbet.Érdekes mert délután mégha suliba is megyek sokkal nyugodtabb vagyok!

Vezetés közben is inkább nappal jön rám!Este ha vezetek sokkal ritkábbal pánikolok be.

Én a körzeti ideggyogyászatra járok gyogyszert iratni és ott rendel egy pszihodoki.

Multkor beszélgettem egy nővel.Ő hozzá jár mert visszatérő depresszióban szenved.

Azt mondta nagyon rendes és közvetlen!Szerintem hamarosan én is bejelentkezem hozzá.

Puszi:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook