Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


493. ila
2007. jan. 16. 14:00

Azt tudom neked ajánlani, hogy vedd meg- JOY MELVILLE: (Csak semmi)PÁNIK! című könyvét. Abban minden le van írva, azok az érzések, rosszullétek, amiket te is érzel. Mintha te írtad volna a könyvet, csak ebben benne van a segítség is. Különben ha amikor rosszul vagy, megmagyarázod magadnak, hogy semmi baj, tegnap is így volt, mégsem ájultam el, ma is elmúlik és szép egyenletesen mélyeket lélegzel, hidd el elmúlik. Ha még gyenge vagy az öngyógyításhoz, kérjél pszihológustól segítséget, kár szenvedni, van megoldás. Vannak olyan gyógyszerek, amik segítenek abban, hogy elérkezz arra a pontra, hogy öngyógyító legyél, és akkor már győztél.

A gyógyszerek (pl.a FLOXET) nagyon jó, receptre adják és nem drága.

2007. jan. 16. 13:40

Agykontrollról vélemény?:)

van már egy tucat könyvem,de még nem sikerült belemerülnöm...

Van az a Silva féle Agykontroll könyv,hogy mej le alfába blabla...hát...:) nekem nem jött össze ez az alfázás....

491. DNBasser (válaszként erre: 483. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 16. 13:36

Hát igazából egy nap kétszer felet szedek,de ha nem muszály maradok a napi félnél...azt mondta az orvos,később növelni kell (lehet),aztán majd szép lassan vissza, persze kezelés kötelező!

aztán ha majd Biztosabbnak érzem magam,megpróbáljuk szép fokozatosan teljesen elhanyni.Csak odáig kell valahogy eljutnom hogy ahogy te is mondtad, "elhessegessem" a rossz manókat a fejemben akik azt súgják hogy rosszul leszel!rosszul leszel!:)

Ma szerencsére nem voltam rosszul kibírtam egy teljes napot az iskolában!!!Igaz mostmár nem indulok el anélkül,hogy ne ennék és ne szedném be amit be kell,mert a vércukorszintem ha leesik,mégrosszabbul viselem...Matek órán kicsit kezdtem érezni hogy változik a világ,de rákoncentráltam a szögfelezőkre és elmúlt:)

Epilepsziás szerencsére nem vagyok...de most kicsit félek,mert fogamzás gátlót szedek,és mindig pontosan jtt meg (eddig) és most nem jött meg 2 napja! Ez lehet a rivotól vagy idegi okok miatt is?félekfélek

490. reni79 (válaszként erre: 482. - Rituska83)
2007. jan. 16. 12:20

Szia!Sajnos nem tul jól sikerültek de nem buktam meg semmiböl idáig.Ma még lesz kettő és csütörtökön is.Amugyis ideges vagyok a munkahelyem miatt ezek miatt is izgulok!

Sok puszit küldök mindenkinek!!!!Szép napot!

489. reni79 (válaszként erre: 488. - Veronik337)
2007. jan. 16. 09:46
Én 27 és 10 éve vagyok beteg.Tulajdonképpen a legszebb éveimet keseritette meg a betegség.
2007. jan. 16. 09:25
Hány évesek vagytok ?
487. veronik337 (válaszként erre: 469. - 3cf80f2b78)
2007. jan. 16. 09:23

Szia, Ajánlanám Shirley Trickett :

CSAK SEMMI PÁNIK ! címü könyvét, nagyon jó könyv , nekem segitett.

486. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 471. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 16. 07:24
Szia!!!Köszönöm a segítségedet,ki fogom próbálni!!!Bár ma is úgy ébredtem,hogy majd szétrobbanok,és nem tudom mitől?!!Ha ez a napom is így lesz nem élem túl,mert annyira szörnyű!Most elviszem a lányomat a suliba,aztán jöhet a próba,és leírom majd a tapasztalatomat!Remélem kitudok majd kapcsolni annyira,hogy jó legyen!!Szép napot,szia!:-)
2007. jan. 16. 01:00
Kedves panikolok! Azt mondom, a panik roham a baratunk. (meg ne kovezzetek, azonnal megmagyarazom) Mert meg akar minket tanitani arra, hogyan vedekezzunk ellene. Ha megtanulunk a testunknek parancsolni, erosebbe valni a problemak kezeleseben, akkor magatol is elmegy. Az, hogy erzekenyebbek vagytok valamennyien, ajandek, igaz nehez vele egyutt elni. Erzekenyebbek vagytok az emberekkel valo kapcsolataitokban, de ugyanakkor erzobbek is olyan helyzetekben, amikben az "egeszsegesek" nem biztos, hogy olyan empatiat, megertest tanusitananak. Kornyezeteteknek probaljatok elmagyarazni, hogy banjanak veletek puhabban. Mert megerdemlitek, hogy segitseget kapjatok. Minnel tobben tamogatnak, annal inkabb erzitek a biztonsagot. Es nagyon fontos: magatokban kezdjetek el bizni, hinni, mert a pszichetek jelezte, hogy tobb torodesre van szuksege, ahogy idaig eltetek, az nem rolatok szolt, hanem valami masrol. Merjetek valtoztatni az eleteteken, elindulni nehez csak. Sok biztatast kell kapnotok, es ne feljetek kerni, mert az mindenkinek jar! Segitsunk egymasnak felallni, irjatok le mit ereztek, miert felelmetes a panik, es majd ha tanacsot adtok egymasnak, rajottok, hogy kezelni is tudjatok.
484. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 482. - Rituska83)
2007. jan. 16. 00:30
Hogy anyos pajtas is boldog legyen, mert szerinte 3 a magyar igazsag, hat megvolt a harom, igaza lett, es ettol mar csak jobb johet! A gyurujet nezd a jobbik oldalarol, noha nehez, legalabb nem azert vette le, mert esetleg egy masik csajszival akart megismerkedni, vagy masnak csapni a szelet. A Winchester- arra nincs otletem, lehet panik rohamot kapnek ha elszallna az enyem. Amugy ezt a hangulatot a keves napfeny is hozza, szepen elmulik ez ahogy majd jon a tavasz. A tel kozepen mar tul vagyunk. Most az influenza ellen keszuljetek, mint hallottam enyhe a tel, az nem jelent jot, ne most csuggedjetek, kitartas!!!
483. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 474. - DNBasser)
2007. jan. 16. 00:21
A Rivotril epileptikum, bar epilepszias csecsemoknek is adjak. A kozponti idegrendszerre hat, nem egeszen bizonyitott mit okoz a kesobbiekben. Megoszlanak az orvosi velemenyek, egyes orvosok szerint idegi leepulest okozhat, masok szerint kutyafule, egy biztos, fuggoseget okoz, hamar ra lehet szokni, es nehez elhagyni. Abban rejlik a hatasa, hogy mindent megszuntet, fajdalmat, panikot, egy ido utan mindenre konnyen beveszi a paciens. Melyik orvos mit javall, van aki etikailag nem hajlando kiirni. Szerintem nezz utana tobb orvosnal, hogy valoban csak az megfelelo-e neked. Anyukam 15 eve nyeli, mint kacsa a knokedlit, mindenre, naponta akar tobbszor is, attol fugg van-e front, vagy fejfajas, vagy panik, vagy csonget-e a postas. Minden taskajaban tart, es minden kocsiban. Szerintem kerdezz meg tobb orvost, hogy biztos arra van-e szukseged, hacsak nem vagy tenyleg epilepszias.
2007. jan. 15. 22:04

Elösször is sziasztok újak!

Reni remélem sikerült a vizsgád! ??

Antea meg a "mi kis lelkidokink", de tényleg.

Én is ma tök kész voltam, mert ez az éve nem kezdődőtt valami jól.

Képzeljétek a párom levette a karikagyürüjét a munkahelyén jan 2.-án és kiment inni, aztán visszament és már nem volt ott. :( ez eddig 1.

2. ez miatt eléggé összevesztünk.

3. Mikor már most minden rendeződőtt akkor ma reggel meg kivették a kabátzsebéből (szinténa munkahelyén) 40.000ft.-ot. :(

Szerintetek?

Ezek után anyósom megszólalt, hogy tudod kislányom 3 a magyar igazság 1 a ráadás!!!

Nah és szerintetek mi történt???

4. Elromlott a párom gépében a winchester(remélem jól irtam)

Szóval most tök készek vagyunk, de mind a ketten!!! :(

De ma uram volt a dokinál, ahova én is járok.

Kapott ő is gyógyszert, de nem pánikosat, hanem valami stressz óldót.

Ez az év már most rosz, és még holvan az évvége....

Már csak azon vagyok/vagyunk a gyereknek ne történjen semmi baja!!!

Én néha jól néha rosszabbul vagyok, de valami változás van, remélem hamarosan vége lesz!

Rohamom már jórégen volt, hál isten!

Puszilok mindenkit!

Rita

481. DNBasser (válaszként erre: 477. - 84034aa627)
2007. jan. 15. 22:00

Több éve? Jujj...

Te is kaptál gyógyszereket gondolom...De kezeltetted?

480. DNBasser (válaszként erre: 476. - 84034aa627)
2007. jan. 15. 21:58
:)Akkor majdén mosolygok:)
479. happydj
2007. jan. 15. 21:46
Üdvözlök minden "új" pánikbeteget! :)
478. happydj (válaszként erre: 458. - 3cf80f2b78)
2007. jan. 15. 21:36

Szia!


Talán már a mindennapokban is érzem, de ki tudja, hogy mi lesz késöbb... :) Sosem lehet tudni...


Üdv, Norbi

2007. jan. 15. 20:33
Sajnos én is pánikbeteg vagyok több éve. :-( Egy ideje, pár hónapja elég jól elvagyok, ami nálam azt jelenti, hogy nem volt rohamom - és akkor itt most kopp, kopp, kopp, dehát ennek ellenére hol könnyebb, hol nehezebb.
476. 84034aa627 (válaszként erre: 475. - DNBasser)
2007. jan. 15. 20:04
Akkor legalább nem vagyok egyedül.(Sajnos nem működik a másik zárójelem, így nem tudok mosolygós arcot "vágni".
475. DNBasser (válaszként erre: 473. - 84034aa627)
2007. jan. 15. 19:58
Én is új vagyok (pirul)
474. DNBasser (válaszként erre: 470. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 15. 19:56
Dede Rivortil 0.5-ös
2007. jan. 15. 19:30

Sziasztok lányok!

Én, mint új jövevény csatlakozhatom hozzátok?

472. Gáspi
2007. jan. 15. 18:13
Rebeledó, melyik főiskolára jársz?
471. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 469. - 3cf80f2b78)
2007. jan. 15. 16:31
Nehez elhinni, sot, a legnehezebb ilyenkor elhinni, hogy nincs veszelyben az eleted. Hidd el, minden rohamot sikeresen at fogsz veszelni, mig el nem mulnak, le nem gyozod. Olyankor ha nem tudsz hirtelen massal foglalkozni, akkor csak csukd be a szemed, es gondolj valamire, mondjuk setalsz a boltban es mit fog kelleni vasarolnod (persze ha szeretsz vasarolni)-azonnal ahogy belemerulsz, a roman eszrevetlenul elmulik, mert nem gorcsosen figyeled. Probald ezt ki! Hatha megtalalod azt, ami segit elterelni a figyelmed.
470. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 468. - DNBasser)
2007. jan. 15. 16:27
Szia! A Rivo alatt csak nem rivotrilt ertesz?
2007. jan. 15. 16:14
Sziasztok!!!Ma itthon voltam szinte egész nap egyedül,és olyan roham jött rám,hogy azt hittem meghalok!!Most sem jobb,de egy kicsit elterelem a gondolataimat!!!Aszívem majdnem kiesett,nem kaptam levegőt,(még most sem nagyon),szédültem,és nem tudtam mit kéne csinálnom!!Rögtön a gyógyszerhez nyúltam,de nem éreztem javulást!A gyomromban mintha egy óriási gombóc,és nem akar onnan mozdulni!!Szörnyű volt!Veletek is szokott ilyen lenni?Az tuti,hogy feszült és ideges vagyok,valószínűleg azért is lettem ennyire rosszul!!!Írjatok légyszi,köszi!!
2007. jan. 15. 15:55

Sziasztok!

Ki mit tud a Dalsanról, Mert nekem azt írták fel és nem mertem beszedni...nem hallottam sok jót felőle, maradt a Rivo, de abból is próbálok minél kevesebbet,ha nem muszály..

Tanácstalan vagyok a gyógyszerekkel szemben...viszont meg szeretnék gyógyulni!!!Pár hónapja van ez a pánikbetegségem de már elviselhetetlen..

2007. jan. 15. 13:36
Nem gaz, eloszor idegessegemben 30 perc alatt adtam le az anyagot, es nem tudtam mihez kezdjek utana. De volt legalabb ido a szajukba ragni ;) Tudod hogy van a mondas, "akit az istenek nem szerettek, abbol pedagogust csinaltak" (quem dii odere, pedagogum fecere). Egyik elhibazott oldalamrol lennek tanar, a masik mas.
466. rebeledó (válaszként erre: 462. - Reni79)
2007. jan. 15. 13:29
Menni fog Reni! Apropó megkérdezem már hogy mit tanulsz? milyen szakma lesz ez??:) na csak ügyesen, egy kalapppal, sziszi
465. rebeledó (válaszként erre: 463. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 15. 13:28
köszi:) aranyos vagy. csak nem szakmabeli vagy? hú, hát én februártól leszek tanítási gyakszin két hétre, és ez még csak lazán a kezdet. de akkor majd zaklatlak ha van kérdésem. puszi
464. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 462. - Reni79)
2007. jan. 15. 13:15
En mindig ugy futottam neki az ilyen napoknak, hogy csak lec folott kell ugrani. Nem magasabban, nem a legmagasabbra, csak eppen atslisszanni. Eppenhogy. Hajra!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook