Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


553. rituska83 (válaszként erre: 551. - Rebeledó)
2007. jan. 18. 12:18

Szio!


Köszi szépen amit irtál kifogom próbálni.

De rögtön felkelésnél én ezt nem tudom elvégezzni, mert itt a gyerek is aki kelt elnegem.

De 10 körül elalszik, akkor esetleg tudom csinálni.

akkor is jó???

Reni, sikerülni fog a vizsgád, kéz és lábtörést....nah , de nem SZÓSZERINT!!! :D

Puszika

552. rebeledó (válaszként erre: 550. - Reni79)
2007. jan. 18. 09:23
szegény reni!:( roham nekem sincs, csak szorongás, és gyomorgörcs, de az rohadtul. még jó hogy az ember éjjel tud alaudni, addig nem érzi ezeket! sok sikert a vizsgához.puszi
551. rebeledó (válaszként erre: 548. - Rituska83)
2007. jan. 18. 09:22

szia Rita!


Tényleg rég voltál erre:) Nekem is volt gondom az alvással kb 1-2 hónapig. relaxxal próbálkozz, az visszaadja az alvásminőségét, illetve kezdetben még mindig nem sikerül aludnod, viszont napi egy két relaxxal kb 3 4 óra alvást segítessz elő.Szóval érdemes megpróbálni.Eleinte nem veszed észre, hogy változik valami, de idővel fog.

leírom ide, én mivel kelek és mivel fekszem mindennap:


Megnyugszom... ellazulok... eltávolodik tőlem minden külső zaj és belső gond...átadom magam a nyugalomnak... átadom magam vágynak, hogy megteremtsem testi lelki és szellemi harmóniámat...

Gondolatban sorra ellazítom testrészeimet. Felenged a vállam, elllazul a karom, kezem, felenged a hátam, ellazul a csípőm, ellazul a combom, a lábszáram, és érzem amint biztonságosan támaszkodik a taljon.

Nyugodt vagyok. Felenged a tarkóm, ellazul a homlokom, az arcom... tekintetem megpihen, Nyugodt vagyok . lemerülök önmagamba.(itt egy ideig csak a légzésedre figyelj... ne gondolkodj, csak figyeld, hogy mennyire nyugodta a tested, és a lelked is az lesz.)

LAssan fokozatosan közelebb engedem a külső zajokat, felengednek izmaiam, megfeszitem minden izmomat, kezemet ökölbe szorítom, majd jó nagyot nyujtozom, nagyot lélelgzem, és kinyitom a szemem.:)

ennyi:) ez az autogén tréning alapgyakorlata is egyben.(na hát nekme ezáltal sikerült megtanulni újra aludni éjszaka.sok sikert.(egy idő után megy a szöveg a fejedben kivülről, és a tested automatikusan teszi a dolgát)szia

550. reni79 (válaszként erre: 549. - Rituska83)
2007. jan. 18. 09:16

Sziasztok!Ritkán tudok mostanában feljárni mert sok a munkám.Mire végig olvastam a hozzászolásokat jojózott a szemem:-)

Én nem vagyok tul jol.A szorongás megvan bár nincs rohamom hála isten.Ma is vizsgázom.A gondolat leköt.

Ritus!A láb begörcsölése általában magnézium hiány miatt van.Ritkán de nálam is elöjön néha!

Ne haragudjatok de megint be kell fejeznem.Meló van!Puszi mindenkinek!

2007. jan. 18. 08:47

Jah azt még elfelejtettem....

Mostanában este begörcsöla lábam...nemtom hogy ezt összefügg.-e.

nem volt ezzel proglémám még, csak mikor terhes voltam.

Akkor meg az természetes volt. :(

2007. jan. 18. 08:45

Sziasztok!


Már régen voltam errefelé...

Jó sokat irtatok azóta :)

Hát igen, mert már többen vagyunk!!!

Én is kerestem azt a könyvet!

De sehol sincs már meg, mert 2004.-es kiadás :(

Engem is érdekelne, fel is irtam az adatokat.

Megkeresem az interneten, hátha sikerül beszereznem.

Vagy van valaki aki megtalálta mostanában???

Én 1 hete szenvedek az elalvással....eddig nem volt gondom vele.

Egyszerüen még 2.-kor fennt vagyok, mikor elötte már 10 körül aludtam :(

Nektek is van iéyen???

Igaz rohamom már régen volt (hál isten), de a tünetek megvannak még.

JÓL legyetek!

Puszika: Rita

547. DNBasser (válaszként erre: 545. - 9e89ce05e6)
2007. jan. 17. 22:24
Igen,már többen ajánlották,szerencsére nálunk a család több tagja is a könyves szakmában mozog,tehát beszerzem!!!!:)
546. 9e89ce05e6 (válaszként erre: 543. - Rebeledó)
2007. jan. 17. 22:21

Tetszik a pozitiv gondolkodásod !

Rájöttem, a pozitiv emberek jelenléte sokat segit.

545. 9e89ce05e6 (válaszként erre: 541. - DNBasser)
2007. jan. 17. 22:16
Ajánlanék egy könyvet, az a címe hogy Csak Semmi Pánik !(Hogyan birkózzunk meg pánikrohamainkkal) Próbáld beszerezni, segiteni fog ha elolvasod. Én az Antikváriumból rendeltem.
544. rebeledó (válaszként erre: 542. - DNBasser)
2007. jan. 17. 21:49
ja és nagyon kifejező a versed!:)csak egy baj, hogy szomorú! De nyilván a lelkiállapotod miatt ilyen:(
543. rebeledó (válaszként erre: 538. - DNBasser)
2007. jan. 17. 21:47

jaja, ismerős dolgokat írsz le. Én is megőrülök, ha régi fényképek kerülnek elő, és eszembe jut, hogy itt meg ott jártam, és ez meg az milyen jó volt. most meg már úgy érzem, hogy sose leszek ilynere képes, hogy nyugodt legyek, meg hogy menjek jobbra balra(nemhogy pl. görögbe utazzak, vagy Prágába, mivel már nem bírom a buszt:) vicces. Rólma sem tudják elképzelni, hogy mi lett velem. MAjd kicsattantam az életkedvből, a nyugodtságból, a viccelődésből. Mindig én voltam a társaság bohóca, a hangulattartó, most meg sírig tartó kuss van, sajni, ez ilyen.

Azért próbálj meg nem hiányozni a suliból, és megcsinálni! Menni fog! Hidd el!Én 5 hónapja szorongok, meg pánikolok, pont suli kezdés előtt jött. Egy csomót hiányoztam, de megcsináltam valahogy. nagyon nehéz volt, de nem adtam fel. Volt hogy két róka koma között vonatoztam be a suliba. Iszonyúan el voltam keseredve. De most viszonylag egy kicsit szusszanok, mert jelentem megcsináltam mindent, amit erre a félévre terveztek:)és még az átlagom is jó lett, hurrááá:)

szóval azt mondom észre kell venni az apróságokat, és nem feladni! Nem könnyű, de muszály akarnunk, mert nincs más választás!Csak előre!!


cirmi, a neuroptimra én is kiváncsi lennék, de én se próbáltam, full drága. mondjuk fogalmam sincs hogy a nyugtatók(xanax, frontin) illetve a depis gyógyik (rivo, meg zoloft, mi egymás) milyen árban vannak, biztos nem annyi mint egy lázcsillapító.

2007. jan. 17. 20:39

Levezetem egyébként sokszor vers-írásban!!

Íme egy versem! (Várom a kritikákat!)


Más


Ma valahogy olyan más minden,semmi sem olyan,mint szokott,

A falak feketék,eltűntek a színek,s a lelkem is kopott.

Ma mások a zajok körülöttem, más a csend szava is már,

Az érzelmi kavalkád monoton keringésétől nem látom,mi vár.


Ma valahogy mások az ízek és semlegesek,tompák az illatok,

A lelkem nevetve vérzik el és közben könnyek nélkül sírhatok.

Ma lassan és fájva múlik el az idő is és üresek a szavak,

Minden elmúlik körülöttem, kiszáradnak, mint a tavak.


Ma valahogy nincs bennem más, csak az összetett érzelem,

Fekete tűzben utazik a lelkem és egyre csak elönt a félelem.

Ma minden egyszerű dolog az életben bonyolulttá válik sorra,

Mi emberek porból lettünk és sokan vágyunk újra a porra.


Ma valahogy ez a másság tart életben, hogy holnap is lehessen,

Hogy visszakapjam a színeket, hogy legyen, aki szeressen.

Ma sötét pusztákon halad a szívem,maga után hagyja a vért,

De talán nyomot hagy, hogy volt,van vagy valaha élt…



2006-08-03



(By:AdryN)

541. DNBasser (válaszként erre: 539. - 9e89ce05e6)
2007. jan. 17. 20:34

Körülbelül 4 hónapja és változó az erőssége..kukkants bele a naplómba oda írogatok,illetve egy füzetbe kezdtem el írni eredetileg,aztán mostmár ide fogom:)

gyébént ájulás-érzés,hányinger,ilyen fóbiáim vannak a betegségekkel szemben,szédülés,tenyér izzadás,fulladás,erős szívverés,remegés,étvágytalanság,bezártság érzet,szorongás stb..Egyébként én nem ismerem ezt a gyógyszert..

2007. jan. 17. 20:29
Próbálta valaki a Neuroptimt ?
539. 9e89ce05e6 (válaszként erre: 538. - DNBasser)
2007. jan. 17. 20:26
Mióta pánikolsz, és miben jelentkezik?
2007. jan. 17. 20:19

Tök rossz és lehangoló,mert nézem a régi fotóimat,utazgattam szüleimmel a világ körül,boldok,kiegyensúlyozott és mosolygos,életvidám kiccsaj voltam, és a legnagyobb dolog,ami jellemző volt rám: nyugodtság.Már idegesítően nyugodt voltam..:)

Mostmeg..meghallom Mester tamás Altass el című számát, tudjátok gondolom szövegének első sorai: "Az aki voltam, egy fényképről néz vissza rám,és nem hasonlít már..Múlt és jelen.. Na ettől a számtól ki tudok borulni!!!!!

537. DNBasser (válaszként erre: 528. - Rebeledó)
2007. jan. 17. 20:14

Hát igen..és sajnos ilyenkor az ember nem tudja megkülönböztetni,hogy most tényleg beteg,vagy csak azt hiszi..

Bár sztem én most kivételesen elkaptam ezt:S

Vagy már nemtudom:) csak azt,hogy év végéig 10 napot hiányozhatok,különben évism.

vagy nemtudom lehet e paktálni az igazgatóval,hogy kivételt adjanak? Mert jegyeim megvannak,nemis rosszak..csak ez a pánikk..

536. 84034aa627 (válaszként erre: 529. - Pici Lulu)
2007. jan. 17. 15:25
Rám egyszer bezártság érzés tört - szintén volán - és legszívesebben menekültem volna. Kínomban a telefonomat nyomkodtam, mint egy őrült, hogy eltereljem a figyelmemet valahogy. Iszonyatos volt.:-((
535. 84034aa627 (válaszként erre: 527. - Rebeledó)
2007. jan. 17. 15:18
Nekem is volt ez a "fura-érzés"-em. És persz soha nem tudtam megmagyarázni, hogy mit érzek, de annyira rossz volt.:-(
534. 84034aa627 (válaszként erre: 526. - DNBasser)
2007. jan. 17. 15:16
Ez az, és ez nem vezet semmire. :-( Korábban írtad, hogy megpróbálnád a kineziológust. Nekem is ez a tervem, az már más kérdés, hogy hogyan fogok hozzá eljutni...mindenképpen megér egy próbát.
533. 84034aa627 (válaszként erre: 518. - Dr_faktor)
2007. jan. 17. 15:15

Sziasztok!


Rossz volt olvasni, amiket írtál. Persze nem azért, mert rosszul írsz, hanem mert velem is ilyen és hasonló dolgok történtek. Örülök, hogy jól/jobban vagy. (-:

532. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 524. - Veronik337)
2007. jan. 17. 13:06
Köszönöm az adatokat,utána nézek,bár nem ma,mert nem vagyok jól,így aztán inkább itthon maradok!!puszi!
531. rebeledó (válaszként erre: 529. - Pici Lulu)
2007. jan. 17. 13:06
igen ismerős ez nekem is, én setudtam egy darabig közlekedni, és én i s menten rosszul leszek ha állni kell.(le is szállok a kövi megállóba és inkább sétálok)
2007. jan. 17. 13:04

mostmár kezdek beparázni hogy mindenki arról ír, hogy szülés után pánik...atyaég, ha így haladok én el se jutok odáig:(én már félek teherbe esni is. nem vagyok komplett.(mondjuk még tervezek ilyet, de hát előtte vagyok még) van vki aki estleg terhesség alatt szedte a bogyókat, csak kiváncsi lennék, mennyire károsítja a babát...

üdv mindenkinek

2007. jan. 17. 13:02
Nekem "olyanom van", hogy felszállok a buszra (volán) amin általában van hely, de ha nincs akkor bepánikolok, hogy akkor nem tudok leülni és elájulok.. mert egyszer 1 órát kellett álnom a buszon meleg volt és ablakot sem tudtunk nyitni és elájultam! Tök rossz érzés volt.. sötét lett előttem minden, és nem is hallottam semmit magamkörül.. és folyt rolam a víz és a szívem majd kiugrott a helyéről és a színem is elment (barátnőim mondták)... szóval azóta van, hogyha olyan buszra szállok, hogy tele van akkor inkább leszállok a következő megállónál mert nem szeretem ezt az érzést.. tömegiszonyom van... rühellem az ilyet, hogy nem tudsz semmere sem mozdulni meleg van és wááááá....
528. rebeledó (válaszként erre: 525. - DNBasser)
2007. jan. 17. 12:58

helló-belló!

nemrégiben én is beteg voltam a p.betegség mellett. na az elég durva tud lenni, a kettő együtt. teljesen ki voltam akadva, mert nem tudtam hogy most éppen mitől szédülök, vagy mitől van hányingerem? az igazi betegségtől, vagy a p. betegségtől...

szóval megértelek, nagyon rossz a kettő együtt.bőven elég egy is

527. rebeledó (válaszként erre: 517. - Dr_faktor)
2007. jan. 17. 12:56

helló doki:)


elolvastam, amiket írtál. én is hasonlóképpen fogom fel ezt a betegséget. nekem sincs már rohamom, csak olyan furcsán érzem magam sokszor, egy nap többször is. kérdezték műr páran hogy de hát mit érzek, de nem tudom elmagyarázni, ez egy nagyon rossz érzés, és amikor leirom a naplómban, akkor is csak annyit írok róla, hogy ma elkapott a "fura érzés". ekkor hirtlen megszédülök, és egy kicsit olyan mintha éppen pislantottam volna, és egy picikét sötét lenne, majd újra világos, és rettentő kellemtlen.talán erre mondhatják, hogy érzékcsalódás...de nem tudom. Sajnos én nem szedek gyógyszert, mert nálunk nem "divat" (anyu nem engedi, mindig azt mondja majd elmúlik magától, foglaljam le magam)hát pedig ez a "fura" sokat jelentkezik, kb óránként 3-szor.:( de egy utálatos dolog.biztos szorongás okozza, csak az lehet, semmi kétség.

üdv, és köszönjük a történeted, aztán majd írj ám, ha lejöttél a zoloftról(bár arról én is csupa jót hallottam)

526. DNBasser (válaszként erre: 500. - 84034aa627)
2007. jan. 17. 11:00
én is pont így vagyok...sírdogálok,sírdogálok (ha tudok,mert ritka ám..),és úgy érzem,nem jutok egyről a kettőre...
2007. jan. 17. 10:58

Sziasztok!

Hát ez a napom is marha jól indult..Elkaptam valami nyavalyát és hányingerem van,szédülök(sztem hamarosan dobom is)stbstb... kaptam szurit a combomba,most aztán nagyon vonzónak tűnhetek majd a barátom előtt,mert úgy megyek, mint aki be***rt..:) És megint 3 nap hiányzás...Évismétlés lesz érzem...És nem akarom..nagyon nem..

524. veronik337 (válaszként erre: 522. - 3cf80f2b78)
2007. jan. 17. 09:42

Shirley Trickett : CSAK SEMMI PÁNIK !

Hogyan birkozzunk meg a pánikrohamainkkal. ( hétköznapi Pszichologia ) Park kiadó

Ezek a könyv adatai.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook