Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


403. Tamara30 (válaszként erre: 401. - Rebeledó)
2007. jan. 8. 09:34
Én 3500Ft-ot fizetek,3hetente járok,és egy éve kezdtem.Addig én sem mertem kimozdulni a lakásból,másfél évig csak akkor,ha muszáj volt,és persze nem egyedül.150m-re volt az óvóda,de addig is tiszta ideg voltam,míg elvittem a kislányomat.Két évig minden reggel lejátszódott bennem.A kívülállók nem értik meg,attól,hogy minden nap ezt megcsinálod,jobb lesz.Ez nem így vanJártam pszihológushoz,nekem semmit nem segített!Szedtem zoloftot,fronint,voltam természetgyógyásznál,talpmasszázst csináltam,de semmi javulás.Nekem ez bevált,azóta egyedül közlekedem,mindent egyedül csinálok.Még a váráskor vagyok néha ideges,remélem az is hamar elmúlik.
402. rebeledó (válaszként erre: 394. - Rituska83)
2007. jan. 7. 19:59

Szia Ritus!


Őszintén... én is mindenkit vizsgálgatok magam körül, és olyan gyorsan észreveszem, ha valaki éppen szorong, meg pánikol. Szóval megértem, ha figyeled a férjed. Én mindig lesem az emberek testtartását, különböző mozdulatait. Egyre jobban észreveszem. plo. van egy "közeli barátom" aki két éve volt pánikbeteg(szerinte). De én látom ám rajta hogy még most is úgy szorong, meg pánikol, előttem hiába titkolja, meg frenkizik, vagánykodik. Bizonyos testtartásból észre lehet venni, ha valami bibi van. De ne "bántsd" szereintem a férjedet. Próbáljatok türelmesek, higadtak lenni egymással.(már amennyire ezt lehet)

szió: EDÓ

401. rebeledó (válaszként erre: 399. - Tamara30)
2007. jan. 7. 19:52

Szia Tami!:)


Figyelj csak és ez a kineziológus mennyibe kerül pontosan? Azt hiszem dupla ára van mint a pszichológusnak... :( Gondolom Szeged és Vásárhely környékén senki nem tud kineziológust. vagy esetleg mégis?:)Mert én e vidékén élek, és messzebbre az istenért se mennék, sajnos. persze tudom hogy az állandó félelmem, rettegésem miatt nem merek utazgatni nagy távolságban, de mernék ha nem szoronganék.:(

sziszi:Edó

400. gyöngyi (válaszként erre: 397. - Happydj)
2007. jan. 7. 18:39

Norbi!

Olvasd el a hozzászólásaimat!Többször is írtam pont erről.

Szia:Gyöngyi

399. Tamara30 (válaszként erre: 393. - Rebeledó)
2007. jan. 7. 17:17

Igen,igazad van.Én is mindig irigykedtem azokra az emberekre,akiknek nincs ilyen bajuk,pl.a kislányomra,férjemre.Bár mindig mellettem állt a család,de ezt el sem tudják képzelni milyen érzés,mikor jön egy roham.Mint már írtam,nekem a kineziológus segített,rohamom nincs,és tök jól vagyok.Próbáld ki,de olyat keress,akiről jókat hallottak,ugyanis mindegyik nem jó.Nekem a második jött be.

Üdv

2007. jan. 7. 15:45

Szio Norbi!


Nekem is szokott elég sokat fájni a fejem, de azért annyira nem vészes mint neked.

Mindenesetre majd mondd el ezt a dokidnak is, hátha a gyógyszer miatt van.

vagy már elötte is volt ez neked?

Én érzem amugy magamon, hogy mióta szedem a gyógyszert azóta nem vagyok annyita ingerlékeny, nyugodtab vagyok, de viszon fáradt is.

Mondjuk ezt pár napja érzem, mert adokim emelt az adagomon...ez ennyire észre lehet venni???

Puszi: Rita

397. happydj
2007. jan. 7. 15:31

Egy dolgot én sem tudok!

Miért fáj nekem iszonyatosan állandóan, reggeltől estig a fejem?? Ha nem fájna, akkor nem is lenne semmi bajom, vagyis sokkal könnyebben letudnám küzdeni a pánikot... Viszont ez nagyban felerősíti a dolgokat... Inkább azt mondom, hogy emiatt nem tudok sehova menni, és nem is a pánik miatt! Mert az nálam ritkán jön. Az igaz, hogy remegek, meg néha nem tudok jól aludni, de ez tudom, hogy a fejfájás miatt van! És olyan húzó fejfájásom van! :(


Szóval valakinek fáj így a feje?


Üdv, Norbi

2007. jan. 7. 15:24
Nem tudom,hogy ami velem történik annak van-e köze a pánikbetegségekhez.Ugyanis amikor úgyérzem valaki butának néz felgyorsul a szíverésem napokig bent vagyok a lakásba,és sírok meg néha szédelget is (ez kicsit hülyén fog hangzani)de kapargatok az asztalon egy részt (de ezt csak akkor ha ez azm állapot vagy minek is nevezzem eluralkodik rajtam) Fura,hogy senki nem mondott rám ilyet,hogy buta liba meg hasonlók.Ez most pánik betegség vagy mi?
395. Gáspi
2007. jan. 7. 11:42

Sziasztok!

Három éve derült ki,hogy pánikbeteg vagyok.Már korábban is voltak tüneteim,de nem vettem komolyan míg egy reggel már annyira szédültem ,hogy a fürdőszobáig alig tudtam kitámolyogni.Az első felírt gyógyszertől tüneteim felerősödtek és rendesen halálfélelmem volt. Minden reggel beszéltem az orvossal telefonon.Elmondta,hogy természetes velejárója ez a rettenetes közérzet.Pár nap múlva azért kaptam egy másik tablettát aminek nem éreztem mellékhatását.Most már tudom ,bármelyik gyógyszert kaptam volna,mindegyik csak kb.10 nap múlva kezd hatni.Hat hónapig szedtem a másodszorra felírt tablettát,aztán fokozatosan elhagytam.Ekkor már teljesen jól éreztem magam.Úgy 8 hónapig minden rendben is volt.No megint jött a fáradtság érzése, a szédülés,nem mertem egyedül elindulni.Újból elkezdtem szedni a gyógyszert,s megint minden redeződött.Hogy mi kell a tünetmentességhez?Szerintem egy odafigyelő család.-Gyerekeim nem hagytak begubózni rendszeresen "sétáltattak".-A másik fontos lény egy "gyógykutya" akivel naponta többször is sétálni kell.Most itt tartok.Betegségem kezdetén leszoktam a dohányzásról is ezért is ,no és nem kis mértékben a gyógyszer miatt is híztam 20 kilót.Ennek ellenére nagyon jól érzem magam.Remélem így is marad.

394. rituska83 (válaszként erre: 393. - Rebeledó)
2007. jan. 6. 18:21

Szio!


Hát érdekes dolgokat irtál le, ahogy én tudom ez is a pánikbetegség jelei...(bár nem vagyok orvos).

Nekem most a kalapálás a legerösebb, sajnos...jó is, hogy nem érzed.

Amugy észrevettem, hogy mióta nekem ez van a párom is feszültebb.

Minden hülyeségen összetudunk veszni, de tényleg.

Ő eleve olyan ember, aki nem szereti elmondani a gondját-baját.

Mondtam neki, hogy menyjen el ő is dokihoz...szerintetek hülyeség???

Neki nincsenek rosszulétei, de szorong látszik rajta.

Én nem akarom őt "megfertőzni"...bár mondtam neki, kiváncsi lennék, rá hogy ő hogy viselkedne az én helyemben.

Nekem is mindig azt mondja, hogy ne figyeljek rá, gondoljak másra, olvassak, tv-zek...stb...

Hát ezt a betegséget az tudja aki benne van, de tényleg!

Én még nem éreztem a hátamban zsibbadást, ez nekem új.

De mostanában elég fáradt vagyok, tuti a gyógyszertől van.


Puszika: Rita

2007. jan. 6. 17:46

sziasztok!


Hát én is elkeseredek azon akárcsak a Rita, hogy mindenki több évekről ír, hogy több éve van neki rohama, meg rosszulléte! Úgy felidegesít, hogy borzalom! Nekem is többekközt gyomorgörcsöm van, és idegesítő kis szaros hangyákmászását érzem a hátamban(gondolom zsibbad a hátam)illetve utálatos remegés, ja és ki ne felejtsem a mindennapos öklöndözést (volt hogy 2 hétig hánytam a semmit)szokott valaki ökölndözni sokszor?


Én mindig azt furcsálom, hogy ti többekközött szívverést írtok, hogy az rossz, meg a fejfájás. hál istennek ezek engem elkerülnek, még jó:) Ami manapság nem kerül el, az a sírógörcs, és a rettenetes nagy kilátástalanság, hogy legyen már vége végre!Pokolian utálom, olyan céltalannak érzem az életet, semmi reményt nem érzek, pedig én már mindent kipróbáltam az 5 hónap alatt! kivéve nagyon a gyógyikat. persze mindennap erős a kísértés, meg ott lapul valamelyik zsebemben, de nem nem... nem veszem be. nem is tudom hogy bírjátok évek óta szedni azokat az erős nyugtatókat? förtelem lehet...:(

mostanság azon agyalok, hogy lehet hogy nem is pánikbeteg vagyok, mert nekem tényleg a szivem oké, a fejem is, meg roham sincs, csak ilyen szorongásos rosszullét. mondjuk akkor úgy érzem, hogy legjobb lenne elmenekülni vhova, de hát hova. vagy a másik hogy szinte összecsuklik a lábam, mintha a talaj kicsúszna alóla:( de hát az is mit csúszkál??? és amikor úgy érzzük, hogy elájulunk? de miért nem tudunk akkor legelább egyszer elájulni? akkor hinnének nekünk, hogy miről is beszélünk. mert nekem nem annyira hisznek, és mint régebben is mondtam csak legyintenek, hogy á, ne foglalkozz vele, tereld el a gondodlataidat. köszi, könnyű mondani.

A másik a wc. úgy látom ez mindenkkinek probléma. én gyerekkorom óta olyan vagyok, hogyha tudom hogy elindulnuk vhova, vagy akár egyedül megyek, tutkó hogy első utam a wc. ha nem megyek el otthon, tuti, hogy a sarokig nem jutok el( a csehóig)és futás vissza. szerintem ez is biztos szorongás.


és nem tudom ti hogy vagytok vele, lehet én ennyire irigy vagyok, de én úgy irigykedek mindenkire aki jól van, meg mosolyog, meg kacarászik. annyira szeretnék úgy sugározni mint régen:( ti nem vagytok irigykedőek a többi ember boldogságára? :)


most megint baby gabinak van valami új cd-je, vagy lesz.(tudjátok ő is pánikbeteg volt 5 évig) olyan kiváncsi lennék hogy a fenébe küzdötte le ezt a nyavalyát. esküszöm ennél rosszabb betegség a világon nincs.


na most szóljatok hozzá:)

sziszi

392. rituska83 (válaszként erre: 388. - Reni79)
2007. jan. 5. 19:08

Szio csajszi!

Már hiányoztál :)

Nah nekem is ez van mostanában reggelente úgy kalapál a szívem mikor felkelek :(

Voltam azóta dokinál is és emelt az adagomon, eddig feleket kellett bevennem most egészet kell mind a két gyógyiból :(

Egyik éjszaka volt egy olyan gyomorgörcsöm, hogy már orvost akartam hívni...de rájöttem úgysem tenne semmit éjszaka.

Azt hogy érted, hogy a wc az elsö? Hánysz is?

Nekem néha napközben is van olyan, hogy kalapála szívem (ez általában akkor van, ha egyedül vagyok).

Nem tudom mikor fogok meggyógyulni, de olyan elkeserítő, hogy mindenki több évekről ir!!!

Puszi: Rita

2007. jan. 5. 11:41
Gyógyszert én csak fél évig szedtem,mivel nem használt,és csak rosszul voltam tőle.Nekem a kineziológus segített,és tök jól vagyok.Rohamom egyáltalán nincs már kb. 6hónapja.
390. 854d84b78c (válaszként erre: 382. - Rebeledó)
2007. jan. 5. 11:12

Rebeledó!


Szorítok neked, hogy sikerüljön leküzdened a pánikot! Csak azért írtam le a történetemet, hogy lássátok, ki lehet gyógyulni belőle!!! Ha gyakran arra gondolsz h "Jézusom, mikor tör rám újra?", akkor elő is fog jönni..De ha eltereled a figyelmedet róla és nincs időd (pl.baba miatt) a betegségre gondolni, elmúlik. Nagyon sokat számít hogy miképpen befolyásolod a tudatodat. Félelmekkel nem szabad!!! Egyébként én nem szedtem gyógyszert, bár felírt az orvos, nem mertem bevenni, mert féltem h függő leszek..

2007. jan. 5. 10:06

Sziasztok!

Lehet nekem is a terhesség hozzta ezt ki,de minden nap ideges és feszült vagyok.Ha rohanni kell valahova vagy kapkodni akkor egyenesen idegrohamot tudok kapni.Állandóan rossz a kedvem és az életkedvem is sokszor elmegy.MItől van ez?Kezelni kéne?Nem akarok dokihoz menni.

388. reni79
2007. jan. 5. 09:41
Sziasztok!Nekem mostanában elég rossz napjaim vannak!Lehet emiatt az idő miatt.Reggelente ugy ébredek hogy kalapál a szivem.Vagyis inkább felriadok.És ha napközben elalszom akkor is.Van vagy volt valakinek ilyen?És minden reggel az első a WC.Szedem a seropramot és a xanaxot de ugy látom nem sokat jelent.Puszi mindenkinek!És kicsit késve de BOLDOG UJÉVET MINDENKINEK!
387. Tamara30 (válaszként erre: 380. - Kft)
2007. jan. 5. 08:55
Nekem csak reggel kell wc-re mennem,de nem azért mert kell,hanem már megszokásból,nyilván indulás előtt.De régen úgy voltam mint te.
2007. jan. 5. 08:47
Sziasztok!Nekem a terhesség és a szülés nem hozta ki a pánikbetegséget,bár már akkor évente volt egy-két rohamom,csak nem tudtuk mi az.Én most már elég jól vagyok,de ha mennem kell valahova,és csak reggel,akkor kicsit feszült vagyok,meg ha sokat kell várnom,és muszáj.Amúgy rohamom már egyáltalán nincs.Remélem ezek is hamar elmúlnak,mert amúgy minden oké!
385. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 381. - 854d84b78c)
2007. jan. 5. 06:23
Sziasztok!!!Nem akarlak titeket elkeseríteni,de nekem éppen a szülés után jött ki a pánikbetegségem,és a depresszióm!Valóban,abban igazad van,hogy ha az ember életében változás történik,akkor változáson megy keresztül,de ezekszerint nem csak pozitív irányba,hanem negatívba is,ha az én példámat vesszük!!Remélem persze mindenkinek jobb lesz,és meggyógyúl előbb-utóbb,mint ahogy én is szeretnék,de sajnos nem nagyon sikerül!a rohamok majdnem minden nap itt vannak az életemben,és ez már 10 éve sajnos,ja,és még "csak"31 vagyok!mindenkinek pánikmentes napot kívánok,puszi!!
384. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 383. - Happydj)
2007. jan. 5. 06:17
Szia!!!miért cserélted le a gyógyszert?azért mert nem volt jó,vagy esetleg a doki javasolta??puszi!
383. happydj
2007. jan. 5. 00:18

Sziasztok!


Ismét itt vagyok! Gyógyszerem lecserélve CIPRALEX-re! Aki ezt szedte már, az írjon róla véleményt! Minden érdekel!


Üdv, Norbi

382. rebeledó (válaszként erre: 381. - 854d84b78c)
2007. jan. 4. 14:39

szia szila!


de jó neked! én is ebben reménykedem... hogy egyszer elmúlik, és furcsa, hogy azt gondolom, hogy majd ha terhes leszek biztos elmúlik.én azt gondolom, hogy ha valamiylen változás történik az életünkben, akkor elmúlik a pánik.akkor nem is szedsz már gyógyszert? vagy nem is szedtél? én azért nem szedek( elvileg kellene), hogy nehogy kárt tegyek magamban, illetve félek, hogy mi lesz velem, ha majd szülni kell(persze ez még odébb van), hogy a gyerekem egészségét is kockára tenném, ha gyógyiznék. örülök, hogy leküzdötted a pánikot, sztem ne is nézegesd ezt az oldalt többet:) én bizti nem jönnék ide többet:) csak egyszer múlna el örökre

üdv

2007. jan. 4. 13:44
Én 2002-ben egy súlyos autóbaleset után lettem pánikbeteg. Úgy kezdődött h nem mertem autóba ill. tömegközl. eszközre szállni, nem szívesen mentem emberek közé. Csak otthon éreztem jól magam, a 4 fal között. Otthon sosem volt rohamom, csak utcán. Ilyenkor hevesen vert a szívem, úgy éreztem elájulok, nehezen kaptam levegőt. Aztán terhes lettem és ez teljesen elterelte a figyelmemet a pánikbetegségről. Kénytelen voltam közlekedni, de már nem szorongtam. A babavárás megváltoztatott, örömmel jártam-keltem, vásárolgattam. Azóta 18 hónapos a babám és 2éve nincsenek tüneteim!
380. kft
2007. jan. 3. 20:40
én már mindent leküzdöttem/szédülés stb./de ,ha tudom,hogy menni kell valahova azonnal wc-re kell mennem,mindegy hogy hol vagyok.
379. Vovi
2006. dec. 31. 17:42

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK, VIGYÁZZATOK MAGATOKRA! Puszilok mindenkit az év utolsó napján.

2007 legyen sokkal boldogabb mindegyikünknek!

Vovi

2006. dec. 30. 07:59
Az előbb elfelejtettem!!!!Boldog új évet mindenkinek,itt a fórumon!!!!!
377. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 376. - Happydj)
2006. dec. 30. 07:58
Szia!!Igenezek a tünetek ismerősek.A fejfájásod nem múlik,ha mondjuk nem otthon vagy a négy fal között,hanem esetleg elmész valahova,vagy csak eltereled a gondolataidat?ez nekem bejön,na nem mindig,de néha igen!a szédülés nálam is megvan,pláne,ha tudom,hogy mennem kell valahova,és ki kell lépnem a lakásból.sajnos ez a betegség úgy néz ki,ezekkel a tünetekkel jár,csak ne lenne ilyen rossz érzés!szerintem légy kitartó,és terelgesd a gondolataidat!!írj nyugodtan,nem vagyok orvos,és okoskodni sem akarok,de ha az ember kiírja magából,már az is egy lépés!!!legyen "pánikmentes"napod,szia!!
376. happydj (válaszként erre: 373. - 3cf80f2b78)
2006. dec. 30. 02:23

Szia Erika!


Az én tüneteim a következök: mindennapos fejfájás, bizonytalanság a járásban, enyhe szédülés. Ezek azok, amik állandó tünetek. Mindennaposak! Reggeltől estig, mintha ez természetes lenne... Nem szeretném a gyógyszert abbahagyni, csak érezném már, hogy jobb, de nem megy... Hát várok... :) Mit tehetnék?? :D


Norbi

2006. dec. 29. 21:26

Minden kedves sorstársamnak nagyon Boldog Újévet kívánok, és pánikmentes napot!!!



Rita

374. rituska83 (válaszként erre: 371. - Happydj)
2006. dec. 29. 21:24

Szio Norbi!


Hát igen én is épp ezen gondolkozztam!

Az is igaz, hogy a "fejünkben" is rendet kell rakni.

Néha én is mikor egyedül vagyok arra gondolok, most mi lesz, rosszul leszek...és igen rosszul leszek.

Tudom, hogy agyban is erősen fel kell fognunk, hogy mi megakarunk gyógyulni!!!

Remélem sikerülni fog nekünk!!!!

Biztos nem lesz egyszerű!!!

De te akkor sem legyél olyan negatív, még ne gondolj arra, hogy mikor fogod abbahagyni.

Majd a doki megmondja, addig még eltelik egy kis idő...hidd el.

Puszi: Rita

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook