Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


2007. jan. 12. 08:42
Panikbeteg voltam evekig, az elso ferjem mellett jott, a fokokzottabb stressz miatt, nem szerettem stb. Fulladtam, ugy ereztem ugral minden a szemeim elott. Egyedul gyogyultam ki belole. Az ember olyan rosszul erzi magat, mintha azonnal meghalna, felelem gyotri, ordogi kor. KI kell ebbol szallni. Rengeteg ero kell hozza, de lehetseges. Kitartas es meg valami, biznod kell magadban, sajat magadra kell figyelni, nem csak amikor a roham jon. Hogy megnyugodjon az ember, erdemes elmenni 1-2 kivizsgalasra, altalaban nem talalnak semmit, de hormonokat is erdemes megnezetni. Nagyon nehez volt, sokat kuszkodtem, mire sikerult egyedul, minden segitseg nelkul legyozni. Azota is elofordult, hogy ugyanugy elkezdtem fulladni, hirtelen stressz eseten, de mivel ismertem mar az erzest, es magamban tudtam kezelni, vagyis megtanultam hatni magamra, ezert nem jott elo ujra, vagyis nem ismetlodott.
432. Gáspi
2007. jan. 11. 21:05

Növényi Norbinak valószinűleg több lehetősége van arra is,hogy kipihenje magát, na és megtalálják neki a legjobb orvost is.Rebeledó ne tarts a függőségtől! Nekem nem okozott problémát a leszokás,igaz később újból vissza kellett térnem a gyógyszerhez /napi 1 /.A Xanaxot már egyáltalán nem szedem.A másfél év még elég sok,de a vizsgák után kapcsolódj ki!Az Uv miatt se hergeld magad,

a következő menet sikerülni fog!

2007. jan. 11. 18:06
A Növényi Norbi neuroptimot szed, vagy szedett. Egyik ismerősöm is szedi, azt mondta, sokkal jobb a hangulata és a közérzete azóta. Persze ez lehet attól is, hogy szép az idő, süt a nap, meg minden.
430. rebeledó (válaszként erre: 425. - Reni79)
2007. jan. 11. 18:03

SZIJA:)


jajj, nem nevetek. hihetlen, hogy tudjuk uralni gondolatainkat, illetve hogy nem tudjuk.:) általában én is le tudom állítani a rossz gondolataimat, csak a szédelgésemet nem. na de ezt nem is mondtam, nehogy ez is ...:)

Hogy vagyok? hát most elég rosszul, mert nem sikerült a vizsgám, és mehetek újból. ráadásul még anyummal is itthon összebalhéztam emiatt. meg más miatt is. :( azt mondta hogy felesleges pszichológushoz járnom, meg hogy fejezzem be... minek, ha úgyse változik semmi:( Baromi jól esett: nem vagyok eléggé elkenődve, még megtiltja, hogy járjak jógázni, meg pszichológushoz. úgy fellázadtam... na nem majd én ezt eldöntöm. persze tripla olyan ideges vagyok.

A másik, hogy igazából ami nekem van, az több mint pánik, a pszichó szerint:( Legalábbis az állandó hátzsibbadásból gondolja, meg ilyen szorongó magatartásból) mondjuk én is érzem, hogy a szédülés, meg a zsibbadt égő, de mégis lefagyó hát az lehet a rohadt erős szorongástól is. (generalizált szorongás)

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ha nincs ez a roham dolog, tehát a derült égből pánik, akkor az már nem pániknak minősül, hanem szorongásnak.(mármint a tünetek)


ja, és Reni! :) ne volt odaírva hogy mit szedett a Növ. Norbi? iszonyú kiváncsi lennék.:) de gondolom ti is.

én nem szedek semmit... még mindig, már lassan 3 hónapja. bár nem könnnyű. lehet amúgy könnyebb. viszont én félek a függőségtől.


na :) aztán uralkodni gyerekek a pánikon:)) (könnyű ezt mondani)

sziszi

429. rebeledó (válaszként erre: 424. - Gáspi)
2007. jan. 11. 17:53

Szia!

Hát nekem még van 1, 5 év. Igen egyébként én is érzem hogy kicsit nyugisabb minden, ha nincs iskola. De sajnos ma megbuktam abból a tetű tantárgyból, és úgy felbosszantott, hogy olyan roham jött rám, hogy kész. Leordítottam a tanárt kis híján a hülye kérdezgetésével(mondjuk akkor már mindegy volt mert az indexben volt a jegyem):)) nagyon szarul éreztem magam, ezért is szerettem volna már végre túl tenni magam rajta..., hát még most várhatok 5 napot:( a fene esne belé:(

428. rituska83 (válaszként erre: 427. - Reni79)
2007. jan. 11. 15:30

Szio! Én reggel 1 sertwin-t, és napi 3 frontint.

Akkor szerintem mi egyformán szedünk.

Neked is szép napot! Puszi: Rita

427. reni79 (válaszként erre: 426. - Rituska83)
2007. jan. 11. 15:23

Szióka!Én 1/2 seropramot és 3 xaxaxot szedek.

Szerintem a xanax sok de a doki szerint nem.

És Te?További szép napot!Puszi.Rena

426. rituska83 (válaszként erre: 425. - Reni79)
2007. jan. 11. 15:07

Szio!

Hát én is nagyon remélem , hogy meggyógyulunk már végre!!!! Jó lenne.

Ti mennyi gyógyszert szedtek naponta???

nekem is lassan telik a mai napom, nem vagyok valami jól :(


Puszika: Rita

425. reni79 (válaszként erre: 421. - Rebeledó)
2007. jan. 11. 13:45

Szióka!Ne nevess ki de tegnap eszembe jutott "közben" amit irtál és éltemben elöször rámjött a hoppáré szeretkezés közben!:-)

Hála isten hamar lenyugtattam magam és a drágám észre sem vette.

Hogy vagy,vagytok?Hogy telik a hét?

Nekem szörnyű lassan.A mai storyban olvastam hogy a Növényi Norbi tök hamar kigyogyult a pánikbetegségéből.Egy régi ismerőse ajánlotta neki a gyogyszert és már teljesen tünetmentes.Bárcsak én is már ott tartanék!És mindenki itt a topikon!!!!!Remélem mihamarabb megéljük ezt!Puszi Nektek!Rena

424. Gáspi
2007. jan. 10. 18:18
Szerintem a sok stressz az idegeskedés nem javít ezen az állapoton.Azt hiszem a vizsgáitok utáni nyugisabb időszakban könnyebb lesz.Hosszas felfokozott állapotban nekem is előjönnek a problémáim.Hány év v. félév van még a suliból?Én a gyerekem miatt voltam tiszta ideg 4 évig .Most,hogy rendeződnek dolgai/Túl van a gimin./ ,nekem is könnyebben telnek napjaim és tünetmentes vagyok.Kitartás vizsgák után Jobbra fordul minden!
423. reni79 (válaszként erre: 421. - Rebeledó)
2007. jan. 10. 15:23

Szia!Szoktam még érezni sajnos!Kezem,lábam is hideg ilyenkor.A hátam pedig olyan mintha lejegelték volna.Nagyon rossz.Igazából az utobbi időben nekem is elment a kedvem a szeretkezéstől.Tényleg az élet minden területére kihat a betegség sajnos!Nem tudod élvezni azokat a dolgokat amiket azelött igen.Rám legalább is kihat ilyen téren is.

Én is vizsgázom a héten és jövöhéten is.

Ettöl is ideges vagyok.

Szeretnék már tullenni rajta!Drukkolok hogy jól sikerüljön a vizsgád!Pusz.Rena

2007. jan. 10. 14:56
jajj elfelejtettem elköszönni:) sziszi, és szép napot
421. rebeledó (válaszként erre: 418. - Rituska83)
2007. jan. 10. 14:55

Rita ne ijesztgess itt bennünket! Teljesen bepánikoltam itt hogy nincs lehetőség meggyógyulni:( Még gondolatban is rossz, nemhogy ha az ember egy orvostól hallja mindezt:( mekkora gyökér orvos lehet! az ember életkedve mégjobban elmegy, ha ilyen hülyeségeket hall.

nekem is fáj a gyomrom.:( ez szinte mindennapos... ha meg nem akkor meg csupa ideg vagyok, az meg pláne rosszabb. (nekem most vizsgaidőszakom van a suliban, rendesen pörgök az idegeimmel, csak bírnám már ki:( még egy vizsgám van, holnap, de már úgy érzem teljesen bezizzenek:(((

csak az a baj, hogy tudom ha vége is lesz a sok aggodalomnak, attól a bajom még itt marad:( sőt jobban tudok ráfigyelni, mert febr. 5-ig nem kell csinálnom semmit(nem lesz suli)

a kajálás nekem is olyan volt az első pár hónapban, semmit nem ettem csak fogytam...(sokat hánytam)nem is kívántam az ételt. mostmár eszek mint a sáska. csak az zavar hogy evés közben is remeg a kezem, és marhára felhúzom magam rajta. egy falatot nem tudok lenyelni nyugodtan.

ti nem remegtek???


ja ... még egy vmit akarok kérdezni, úgy mindenkitől..., csak nem tom hogy kérdezzem, mert olyan zavarbajövős alkat vagyok.szóval ti hogy álltok a nemi élettel? :) Mert én amióta pánikos, szorongós vagyok, nagyon szarul. csak kibúvókat keresek mindenhelyzetben:((meg még mindig félek attól, hogy pont akkor leszek rosszul)

remélem ti nem vagytok akcióhelyzetben is pánikosak:)

Reni tudom te mesélted, hogy szoktad érezni a hátad, hogy olyan rossz érzés meg fura. hogy oylan hogy nem lehet eldönteni, hogy ég vagy éppen lefagy.szokott még ez érződni neked?

2007. jan. 10. 13:32
Ügyi vagy, Reni! Jól tetted h elmondtad! Puszi!
419. reni79 (válaszként erre: 418. - Rituska83)
2007. jan. 10. 13:10

Szia Csajszi:-)

Nagyon bizom benne hogy nem ugy van ahogy leirtad!

Sok embertől hallottam hogy meggyogyult!Volt aki 13 évig volt beteg és most teljesen egészséges.

Egy időben a budapest Tv-n volt egy műsor.Lehet még most is van kéthetente.Olyan emberekkel beszélgetett egy erre a betegségre szakosodott föorvos akiket ö gyogyitott meg.

Egytől-eggyig mindegyik egészséges és ujra tudja élvezni az életet.Egy idősebb nő több mint 10 évig volt beteg és jó néhány éve teljesen tünetmentes.

Szerintem nem igaz hogy nem gyogyithato teljesen!

Sok időbe telik és sok gyogyszerrel kell kisérletezni plussz a pszihoterápia.

Bizz benne Te is!Én már várom a 26-át.

Kiváncsi vagyok mit mond a pszihológus!

Remélem jol vagy!Szép napot kivánok!És sok puszit küldök mindenkinek!Reni

418. rituska83 (válaszként erre: 416. - Reni79)
2007. jan. 9. 16:00

Szio!

Örülök neki én is, hogy elmondtad a párodnak.

Egy elég régi ismerösömmel most találkoztam 3 év után és kiderül, hogy az anyja még midig benne vana pánikbetegségben. Mert már vagy 5 éve benne van.

Neki állitólag azt mondta a doki, hogy ez egy olyan betegség,ami nem gyógyítható, csak csillapítható!!!! Vagyis lehet, hogy elmúlik, de aztán megint visszajön!

nah gondolhatjátok...kész voltam ettöl.

Ezt nem kellett volona mondania :(

Nem tom ebből mi az igazság, de titeket olvasva is ez jön le nekem. Hát én megörülök, ha ez egész életemben kisérni fog, az TUTI!!!

A gyomorfájásom, most napok óta alegerősebb.

Nektek fáj??

Pedig nem idegeskedem...

És az evéssel , hogy vagytok??? Én mióta pánikos vagyok egy normális adag kaját nem birok megenni egyszerre. :(

A párom mostmár belátta, hogy ez egy betegség...próbál segíteni mikor baj van, de van mikor jobb egyedül...nemtom, ti hogy vagytok ezzel! ?

Puszika és JÓL legyetek! Rita

417. reni79
2007. jan. 9. 15:35
És szép napot kivánok,sok puszit küldök minden sorstársamnak!!!!!!
416. reni79 (válaszként erre: 411. - Rituska83)
2007. jan. 9. 15:32
Szia Ritus!Még nem sikerült munkahelyet változtatnom.Viszont hó végén megyek pszihologushoz.Állitolag nagyon jo doki!Nagyon bizom benne!Ne ugy állj a betegséghez hogy neked is akár 10 évig tarthat!Ez nem törvényszerű dolog!Legyél kitartó ez a lényeg!Tudom rettenetesen megkeseríti az életed de gondolj arra hogy nincs szervi bajod!Egészséges vagy ettől a bajtol eltekintve!Vigyázz magadra!Kitartás!!!!Sok puszi.Reni
415. reni79 (válaszként erre: 413. - 854d84b78c)
2007. jan. 9. 15:27

Szióka!Igen.Tegnap elmondtam neki.Egész jól fogadta.Azt mondta nem is érti miért nem mondtam el idáig!Nincs semmi szégyelni valóm.Mellettem áll.26.-ára kaptam időpontot egy állitolag nagyon jó pszihologushoz.Nagyon bízom benne!!!!

Sok Puszi!Rena

414. t.panti (válaszként erre: 411. - Rituska83)
2007. jan. 9. 14:08
Szia! Én pár éve estem át egy igen csak erős pánikbetegségen, az igazat megvallva még most sem gyógyultam meg teljesen néha elkap és olyankor még kimozdulni sincs kedvem itthonról, de ne add fel a reményt igenis elég jól lehet kezelni. A párod reakciója pedig szerintem természetes, mert igen nehéz egy pánik beteggel együtt élni. Persze, hogy türelmetlen, mert megváltozott minden és azt hiszi, hogy egyik napról a másikra meglehet gyógyulni. Én is ebben a cipőben jártam. Most már a férjem is tudja, ha rosszul vagyok akkor megpróbálja a helyzetet kezelni, de nem mindig megy. Sajnos aki nincs benne az elképzelni sem tudja. Nekem is volt, hogy telefonáltam a férjemnek, vagy éppen a gyerek ünnepélyéről kellett kijönnöm mert rosszul lettem. De ma már egyedül közlekedem mindenhová és hosszabb útra is vállalkozom egyedül. A gyógyszer csak segít hogy könnyebben elviseld a helyzetet, de addig míg saját magad nem találod meg a kiváltó okot. és nem tudod elrendezni magadban addig ne nagyon várd, hogy jobban lész. Én azt tanácsolom, hogy keresd meg azt az egyszemélyt a környezetedben akiben 100%-osan megbízol, nem muszály ennek a férjednek, vagy a pszichológusnak lenni, és beszélgess el vele ezekről a dolgokról. nekem szerencsém van egy több évtizedes barátnőm, akivel maximálisan megbízunk egymásban, én vele rágtam át a dolgokat amit egyedül nem tudtam feldolgozni. és azóta sokkal jobban vagyok. Kyívánom hogy minnél előbb sikerüljön meggyógyulnod!
2007. jan. 9. 13:50
Na, mizu Reni? Sikerült rávenned magad hogy elmondd? Biztos nagyon nehéz, de utána sokkal könnyebb lesz! :)
2007. jan. 8. 20:00

Én is azt mondom Reni, hogy mond el a párodnak, mindenképp. Lehet ez lesz a megoldás 10 év után. Bízz benne!

sziszi

411. rituska83 (válaszként erre: 410. - Reni79)
2007. jan. 8. 18:56

Szióka!


Hát sanos nem vayok jobban, vagyis nemtom...

a dokim emelt az adagomon :( Ez nem olyan megnyugtató.

A párom most értette csak meg, hogy ez egy betegség, mióta járok orvoshoz.

Elötte azt hitte, hogy beképzelem, sőt még most sem tudja ezt elképzelni!

De ez igy van, csak az tudja aki ebbe benne van...sajnos.

De igenis neki is ( a páromnak) van valami baja.

Mióta én pánikos vagyok azóta látom rajta, hogy türelmetlen. Nem tetszik neki, ha éppen visszakell fordulni valahonnan, mert ilyen is szokott lenni.

Mostanában a "vásárlás a nehéz"... az a sok ember....

Beszélgettünk és mondtam, hogy menyjen el ő is orvoshoz.

Gondolkodott rajta és be is jeletkezett....

Remélem neki nem kell gyógyszer, elég vagyok én...sőt..!

Hát szerintem is mondd el a párodnak, nyugodtan.

De mondjuk biztos sejti a dolgot, vagy látja rajtad, hogy valami nincs rendben.

Azért ezt a betegséget nem lehet eltitkolni, legalábbis én nem tudom.

Rohamaim nincsenek, de viszont a szívverés, az elég erős..reggel és este.

Érzem, hogy jobb mióta gyógyszert szedek, nyugodtabb vagyok, csak most meg a párom a feszült és igy mindig vita van köztünk.

Mondtam neki, hogy én gyógyulni szeretnék, ha ő nem bir uralkodni magán akkor doki kell neki is!!

Semmi agresszív dologról nincs itt szó, hanem olyan hamar felkapja a vizet, meg szorong....

vagy nem tudom...lehet már ezt is bebeszélem magamnak!!

Én nem is tom milesz, mikor gyógyulok meg..de 10 év az még gombócból is sok!!!!

23 éves vagyok...hát nem könnyü!!!

Remélem ti jól vagytok!

Reni! Változtattál már munkahelyet???


Puszi: Rita

410. reni79 (válaszként erre: 409. - 854d84b78c)
2007. jan. 8. 13:41
Köszi szépen a tanácsot!Puszi.Rena
409. 854d84b78c (válaszként erre: 408. - Reni79)
2007. jan. 8. 13:30

Szia Reni79!


Én azt tanácsolom, hogy mondd el a párodnak, ez egyáltalán nem ciki. Erről senki nem tehet. Szerintem megkönnyebbülnél mindenképpen. Biztos hogy nem nézne bolondnak, és melletted állna. Fő az őszinteség és a bátorság! Jó ötlet a pszichológus, ő is sokat segít! Üdv!

408. reni79 (válaszként erre: 385. - 3cf80f2b78)
2007. jan. 8. 13:07
Szia!Az én életemet is 10 éve keseriti meg a betegség!És gyakran depresszió is kiséri.Sajnos én is probáltam letenni a gyogyszert de rögtön jelentkeztek az elvonási tünetek.Ennyi idő után nem csodálom!Régota tervezgetem de mostmár tényleg elmegyek pszihologushoz!Megprobálom hátha segít!Tartalmas,teljes életet szeretnék már élni.Nem arra gondolni minden nap hogy hogy éljem tul ezt a napot is amikor normális keretek közt boldognak kellene lennem!Puszi mindenkinek!Pánikmentes szép napot kivánok!
407. reni79 (válaszként erre: 406. - Rebeledó)
2007. jan. 8. 12:41

Van még egy óriási gondom!A párom akivel együtt vagyok nem tudja hogy ebben a betegségben szenvedek.Hülyeség de szégyeltem elötte.Féltem hogy golyósnak fog tartani.Mert már én is ugy érzem magam.Szükségem lenne a segitségére hogy kilábaljak belőle.Lehet sokat segitene.A volt barátomat hivom akkor amikor rámjön a roham.Ö nyugtat meg de emiatt borzaszto lelkifurdalásom is van!Ez a betegség teljesen elcseszi az életem!

Jó érzés lenne ha mellettem állna valaki de tök egyedül vagyok a bajommal!Kivétel a sok bogyo amit bekapok!Szerintetek mit csináljak?Olyan zizinek érzem magam!puszi mindenkinek!

406. rebeledó (válaszként erre: 404. - Reni79)
2007. jan. 8. 10:25
Szegénykém! De rossz lehet:( 10 év!!:( belegondolni is rossz, nagyon. Próbálj változtatni akkor ha tudod hogy min kellene! puszi
405. rebeledó (válaszként erre: 403. - Tamara30)
2007. jan. 8. 10:23
Én is annyit fizetek a pszichológusnak:) Közlekedem én egyedül, csak félősen, meg szédölgősen, sajni:( 8és nem túl messzire)
404. reni79 (válaszként erre: 392. - Rituska83)
2007. jan. 8. 09:52

Szióka!Sajnos nekem a sok stressz miatt rosszabb az állapotom.Nem hányok csak hasmenésem van korán reggel.Elszomorit hogy olyan esélytelennek tartom hogy valaha is meggyogyulok.Talán mert már 10 éve igy élek.Nagyon szeretnék már normális életet élni mint azelött!!!10 évet elvett a betegség az életemből.Annyira szeretnék meggyogyulni!

Bár tudom sokmindenen változtatnom kellene az életemben.Remélem Te jobban vagy!Bevált a gyogyszer amit a doki irt?Sok puszi!Rena

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook