Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


253. lolinno
2006. nov. 29. 16:21
édesanyám évekig az volt..pánikos...szivgyógyszerezték,mert azt hitték az a baja...aztán bp-en kikezelték egy homeopátiás gyógyszerrel...ennyi...ha előbb tudta volna az ember...
2006. nov. 29. 15:47

Sziasztok!


Köszi a válaszaitokat, nagyon rendik vagytok.

Igen mostmár én is érzem, hogy el kell mennem orvoshoz.

Tudtok valaki normális személyt? (Pesten)

elöre is köszi

2006. nov. 29. 13:54
Engem viszont nagyon könnyen fel lehet húzni mostanában. Főleg a gyerekeim idegesítenek (nem hiszed el, de hihetetlenül rosszak!). tuti, h ettől is kivagyok, mert érzem. De nem ez a legroszabb érzés! (Hanem mikor a félelem jön rám.És ezt nem tudom, mitől, miért van)
250. 8da8a563b7 (válaszként erre: 249. - Kangaroo)
2006. nov. 29. 13:47
engem sem idegesítenek fel. nem tudnak :D amúgy egy nyugis ember vagyok. csak mintha állandóan izgulnék. és abból jön a rosszullét...
2006. nov. 29. 11:42

Most beszéltem a párommal, ő úgy emlékszik, ezt a vizsgálatot is megcsinálták nekem év elején (én már azt se tudom mit csináltak és mit nem. elő kéne ásnom az akkori eredményeket). :-S

Tehát ez nálam kiesett...

Én nem is attól vagyok ki, h felidegesítenek, hanem a legrosszabb a félelem! Néha nem is tudom mitől, de nagyon félek. És olyankor rátesz az is, h azt hiszem, kezdek megőrülni, és ettől van ez a rosszullét. Persze nem hiszem, h ok nélkül csak úgy megőrülne az ember. De valahogy nehéz legyűrni ezt a hülye rossz érzést.

248. 8da8a563b7 (válaszként erre: 246. - Kangaroo)
2006. nov. 29. 11:16
egy dekát nem tudok hízni, és visszajöttek a rosszullétek is hiába szedtem a cipralexet. Évek óta ha beteg vagyok, nincs lázam. Gyors az anygcserém, egész évben hullik a hajam, na meg ez az "idegi" izé. A meleget nagyon nehezen viselem. Állandóan rosszul voltam nyáron, ha 30 fölé ment. nekem ilyenek voltak, vannak.
247. 8da8a563b7 (válaszként erre: 246. - Kangaroo)
2006. nov. 29. 11:12
a pszichiáter elküldött a háziorvoshoz egy cetlivel, hogy Ő kéri ezt a vizsgálatot. a háziorvos megírta a vérvizsgálatra a beutalót. De ha olyan viszonyban vagy a háziorvossal, kérheted. Sőt jogodban áll kérni egy ilyen labor vizsgálatot.
2006. nov. 29. 11:06

Sziasztok! Nekem volt most egy tünetmentes időszakom, de most pár napja megint előjöttek a paráim. Ilyenkor úgy utálok élni! :-(

Cherry, honnan következtetett a dokid erre a pajzsmirigy dologra? Ilyen vizsgálatot csak doki írhat elő, vagy ezt lehet kérni? Jó lenne, ha nálam is "csak" ettől lennének a tünetek. Nem kattognék azon, hogy megőrülhetek a sok idegességtől és félelemtől. :-(

2006. nov. 29. 10:58
Na csajok. Van egy jó hírem. Vagyis nem annyira jó, de mégis... Következő. Nem is pánikbeteg vagyok, hanem pajzsmirigytúltengésem van. 2 hete nagyon szarul voltam az antidepresszánstól megint, és a pszichiáter javasolta, hogy csináljunk egy vérvizsgálatot a pajzsmirigyre. Szóval ez van. Ugyanazok a tünetei mint a pánikkbetegségnek. Most majd megyek betegállományba, amíg beállítják a dolgokat.
244. gyöngyi (válaszként erre: 242. - Happydj)
2006. nov. 29. 08:10
Budapest, Köbányai Egészségház dr, Nagy Anikó. (teljesen Sztk-alapon voltam nála,nem fizettem neki semmit!!)
243. happydj
2006. nov. 28. 22:01

Sziasztok!


Hát megjöttem! :) Voltam vizsgálaton is... Hát nem tudom... :( Nem éreztem olyan törődést, mint a magánorvosomnál. Jó volt, mert rendes volt a doki, de mégsem vagyok annyira elégedett vele, mint a másikkal. PL: A magánorvos azt mondta, hogy az Aurorix nevű gyógyszeremet nem szabad hírtelen abbahagyni (lásd: gyöngyi beírása), ennek ellenére ő azt mondta, hogy "mostmár elég volt az Aurorix-ből, és holnap a három helyett 2-őt, holnapután 1-et, aztán egy napig semmit ne vegyek be! :O Mikor kimondta ezt, akkor csodálkoztam..., dehát ő az orvos... :) Aztán mondta, hogy kezdjek el szedni egy "Citalowin" nevű gyógyszert, és ettől ugyanúgy jól leszek, mint azelött. :) Szóval egyenlőre nem jók a tapasztalataim, bár tényleg normálisan elbeszélgetett velem, ezt hozzá kell tennem.

Egyszóval most nem tudom, hogy mit csináljak! :)


Üdv mindenkinek, Norbi

242. happydj (válaszként erre: 241. - Gyöngyi)
2006. nov. 28. 21:50
gyöngyi: Ki volt ez az orvos?
241. gyöngyi (válaszként erre: 234. - Vovi)
2006. nov. 28. 19:29
Én Zoloft-ot szedtem, az segített,kb. 1,5 hónap után a kedélyem is jobb lett.Az elhagyás nagyon lassan fokozatosan történt.Az mondta a doktornő, hogy az a legfontosabb, hogy ne hirtelen hagyjam abba. Nem emlékszem pontosan, de először a napi adagot csökkentette, aztán már nem minden nap szedtem, csak 36 óránként, aztán csak 3 naponta, aztán 3-4-5naponta. Minden fázis 1-2 hétig tartott, amíg teljesen el lehetett hagyni.Lehet, hogy ez egy nagyon jó orvos volt, de nagyon sokat segített.
240. Vovi
2006. nov. 28. 19:15

hali mindenki

norbi kiváncsi vagyok mi volt veled. hogy telt a 7végétek?

239. happydj
2006. nov. 28. 05:40

Gondoltban már jobban vagyok... :)

Délután jövök, vagy este!

Gyertek fel! Elmondom a tapasztalataimat!


Szép napot mindenkinek,

Norbi

238. happydj (válaszként erre: 227. - Rebeledó)
2006. nov. 28. 05:36

Szia rebeledó!


Én szedtem bógyókat: Aurorix, Xanax (1db-és többet nem). Elsőnek TLJESEN MEGGYÓGYULTAM TŐLE!

Most másik dokihoz megyek, mert nem vagyok jól... :) Úgyhogy megyek is, mert 2-re várnak!


Üdv, Norbi

237. 33e0394ae2 (válaszként erre: 236. - Happydj)
2006. nov. 27. 21:17

Szia!

Majd gondolok ràd holnap!Remèlem sikerul vègre rendbe jonnod:)

Pussz,Kata.

236. happydj
2006. nov. 27. 20:51

Sziasztok!


Én már készülök a holnapi vizsgálatra! Elindulok, és megpróbálom befejezni ezt a betegséget... Elegem van belőle! Holnap orvos után jelentkezni fogok, és elmondom, hogy mit mondott!


Üdv mindenkinek! Drukkoljatok, hogy jól indítsák el a kezelést!


Norbi


UI: Akinek van MSN-je, az küldje el priviben, és ott is tudunk beszélgetni!

235. Vovi
2006. nov. 27. 20:12
Rebeledó! Azt még elfelejtettem, hogy ITT senki de senki nem hiszi, hogy nem fáj neked, és csak bebeszéled. Szerintem itt mindenkinek megvan a maga keresztje, de egyikünk baja se kevésbé fontos vagy reális, mint másé.
234. Vovi
2006. nov. 27. 20:08

Gyöngyi, te szerencsések közé tartozol, ha így le tudtál jönni a szerekről, és nem voltál rosszul és vissza se estél. De azt kell hogy mondjam, hogy te vagy a ritkább eset, ez másnak nem megy ilyen jól vagy könnyen. És nem hiszem, mi nem akarnánk meggyógyulni, de én például megpróbáltam már elhagyni a paroxatot, de kár volt, az elvonási tünetek és ami követte rosszabb volt, mint vele élni és elviselni a mégis jelentkező rohamokat...

Rituska! Ne engedd hogy bebeszéljék mások, hogy hülye vagy és beképzelsz mindenfélét. Én totál felhúzom magam mindig ha bajban vagyok és akkor jönnek az okosok a hipohonder dumával. Érezze ő és akkor mondja hogy beképzelem a rosszullétet!!!

Szóval te keress orvost, minél előbb annál jobb, és ne engedd hogy lebeszéljenek róla, olyan alapon hogy jaj, hagyd már, majd elmúlik. Nem akarlak elkeseríteni, de még sosem hallottam olyat hogy minden csak úgy magától varázsütésre elmúlt volna. Úgyhogy kérj segítséget és ide is írj hidd el, nekem jót tesz, érzem.

Rebeledó! alig hittem el amiket írtál. nagyon sajnálom, hogy a "barátaid"nak kezd elege lenni belőled. Tudod, azt kell hogy mondjam, talán mégsem olyan barátok amilyennek képzeled őket. Aki a bajban hagyja el a másikat, arra más szavak jutnak eszembe. Barátnőm válásában mindenki elhagyta akire számított, csak 3an maradtunk mellette. Ez a szám kevés, de legalább igazi! Bajban derül ki sok minden, a jóban könnyű együtt lenni bárkivel! Bocs ha kemény voltam, de így gondolom.

233. gyöngyi (válaszként erre: 232. - Rituska83)
2006. nov. 27. 19:16

rituska!

olvasd el az előző hozzászólásomat! Én tényleg bebeszéltem magamnak a fejfájást!!Hihetetlen, de igaz.Oda menekültem a problémáim elől.Amikor az idegggyógyász szembesített vele, először nem akartam sem elhinni, sem elismerni..Micsoda hülyeség, még hogy én akarom, hogy fájjon a fejem????Elkezdtem magamat figyelni, leírtam anapjaimat és rájöttem igaza van.Tényleg így volt én fájdítottam meg a saját fejemet a gondolataimmal!Ma már hihetetlennek tűnik.Ebből csak gyógyszerrel lehet kimászni. nekem nagyon sokat segítettel az antidepresszánsok.Nem sokat szedtem és az adagot egy idő után már fokozatosan lehetett csökkenteni, ahogy javult az állapotom. Kb. fél év után szüntek meg a tüneteim, de a gyógyszert még egy évig szedtem.Simán el tudtam hagyni, nem volt káros mellékhatása.

2006. nov. 27. 14:25

Igen gondoltam, hogy az vagyok :(

pszichologushoz menyjek?

Igen erre is gondoltam már.

Épp 1 hete mondtam páromnak, de nem erösitette meg!! :(

Köszi a válaszod.

Egy ismerösmönek meséltem és kinevetett :(

Rita

231. reni79 (válaszként erre: 230. - Rituska83)
2006. nov. 27. 14:19

Szia Rita!Mindenféleképpen menj el dokihoz!A tünetekből itélve pánikbeteg vagy.De hála istennek

a gyengébb tünetekkel.Minnél jobban huzod az időt egyre több tünet jön elő.Nálam igy volt.Szerintem Te hamar ujra egészséges leszel.De inkább a pszichológus segítségét kérd!Lehet gyogyszer nélkül is meggyogyit.

2006. nov. 27. 14:13

Sziasztok!

Én is sajnos pánikbeteg vagyok, de még nem mentem el orvoshoz.

Szeretném, ha ez elmúlna nekem gyógyszer nélkül is.

Én nyár óta vagyok rosszul, mert ott nyaraltunk egy isminknél és ott volt egy járvány virusos fertőzés ami hányással és hasmenéssel járt (egyszerre). Szörnyü volt!!

Ami a legrosszabb volt, az hogy ez mind egy buszon történt :(

Hál isten este volt....

De én annyira magamra vettem, hogy azóta nem tudok buszozzni. :(

Mivel van egy kisfiam, nem kell járnom dolgozzni, de nem is tudok elmenni vele sehova ami messzebb van.

Párommal szoktunk elmenni kocsival, de sokszor azt sem birom.

Egyszerüen fulladok,a fejem zakatol és hányingerem van.

A párom sokszor mondja nekem, hogy csak beképzelem, de ez nem igy van.

Egyáltalán nem könnyü.

Szerintetek menyjek el orvoshoz??

Elöre is köszi a válaszotokat.


Rita

229. reni79 (válaszként erre: 225. - Happydj)
2006. nov. 27. 12:20
Szia Norbi!Nagyon örülök hogy másképpen gondolkodsz mint idáig!Pusszancs!Rena
228. reni79 (válaszként erre: 227. - Rebeledó)
2006. nov. 27. 12:05

Szia!Tudom milyen érzés mikor mindenki csak azt hiszi bebeszéled magadnak és nincs is semmi bajod.

Az én exem sokáig ugyanezt mondta.Aztán egyszer olyan rosszul lettem hogy még ő is megijedt.Azóta a mai napig(mert)még tartjuk a kapcsolatot,ha rámjön ő az aki megnyugtat.Mégha telefonon is!

Sőt felajánlotta hogy segít kimászni ebből.(De ezt a mostani barátom miatt nem akartam bevállalni.Szoval a 10 évből amig együtt voltunk

kb.2 év kellett mire felfogta hogy ez nem csak képzelgés.Azóta elhiszi hogy ez igenis egy betegség.

A hátam zsibbadása,hidegérzése sőt néha olyan mintha lefagyna nekem is sokszor előjön!

Mellkasszúrás ami a hátamba is kisugárzik.

Förtelmes egy betegség ez!Az ellenségeimnek sem kivánnék ilyet!

227. rebeledó (válaszként erre: 225. - Happydj)
2006. nov. 27. 11:15

Hellóka!


Én már voltam mindenféle kivizsgáláson, de nem találtak semmit, csak gyomorsavat! Az meg nem hiszem hogy a hátam zsibbadását okozza!Borzalom! Oszichiáter helyett én pszichológushoz járok, és egy relaxot tanulok, aminek a neve autogén tréning! Emellett jógázom! Van amikor elvagyok, de általában mindig va egy fajta fizikai fájdalmam, ami megőrjít, begolyózok tőle! Volt amikor csak kipurcanva feküdtem az ágyon, remegve, volt olyan amikor állandóan hánytam kb két hétig, most jelenleg ez a szív körüli dolog, meg a hátam őrületes zsibbadása, meg hangyák rohangálása! Azért nem szedek gyógyit mert rájöttem hogy nem használ az, csak baromira letompít, annyira hogy nem érzem ha vmim fáj! Hát ennyit az orvostudományról... PEdig úgy érzem rendben van az életem, de mégis elbizonytalanodok, amikor ilyen zsibbadás rámjön, mert úgy felkapom rajta a vizet, hogy aztán már fáj a gyomrom, meg beszúr a mellkasom! De jó lenne ha elmúlna ez az egész! Förtelem!

Ami most nagyon bánt, hogy az egyik bnőm közölte hogy neki elege van már abból, hogy én csak állandóan panaszkodom, hogy itt fáj ott fáj, nagyon unja! Emg hogy én ezt szerinte bebeszélem magamnak! Erre elmeséltem ezt a barátomnak, aki rábólintott, hogy hát már kezdi ő is ezt érezni! Nagyon rosszul esett, és megint egésznap csak sírtam, hogy mért van hogy senki nem hiszi el, hogy nekem tényleg fáj, tényleg szúr, és mért csak legyintenek egyet, hogy ááá csak bebeszélés...

Ettől leszek depressziós komolyan, hogy már kezdenek szarni rám:((

TE szedsz bogyókat Norbi? És használ? Én tényleg nem szedek mert a frontin tényleg nyugtatott, de a suliban nem tudtam odafigyelni, olyan kábult voltam! Meg ne akarok bogyókon élni egész életemben!Bízom benne hogy elmúlnak a testi tünetek egyszer... mert akkor elmúlna a pánik is, akkor nem kéne miért pánikolni...vagy nem?

üdv: Edi

226. gyöngyi (válaszként erre: 222. - Vovi)
2006. nov. 25. 16:23
Én nem tudtam, hogy beteg vagyok, Csak sokat fájt a fejem. Amikor a háziorvos ideggyógyászhoz küldött azt hittem Ő a hülye...Minek az nekem? De a fejfájásom nem múlt el..elmentem.Kivizsgáltak, kiderült semmi bajom, csak kissé depressziós vagyok a sok stressztől. Mondtam én, hogy nekem semmi bajom az életemmel, legfeljebb "pörgős"egy kicsit. Jó időbe telt, míg beláttam, hogy a pozitív stressz is árthat.Egy idő után a megoldandó feladatok elől "belemenekültem" a fejfájásba.Persze, nem tudatosan.Másfél évig szedtem gyógyszert és lassanként véltoztattam a dolgaimhoz való hozzáállásomon, mire meggyógyultam.A gyógyszerről valóó leállást lassan csináltam, fokozatosan két hünap alatt csökkentette a doktornő állandóan az adagot.Már 3 éve jól vagyik.
225. happydj (válaszként erre: 224. - Rebeledó)
2006. nov. 25. 16:15

Szia!


Én is hasonló cípőben jártam-járok, de mindenképpen menj el te is egy teljes kivizsgálásra! Kórházba!!!! Én is oda megyek, és remélem, hogy segíteni fog! Ne otthon ülj a problémákon, mert az nem fog segíteni semmit! Nekem sem segített... Csak jobban tönkre megyek, és mész te is! Nekem is volt olyan érzésem, hogy inkább meghalnék, de ez elmúlik! :) Szóval orvos mindenképpen!!! Hidd el, hogy jobb lesz, és NE csak egy hónapban egyszer menj hozzá, hanem akár kéthetente, vagy ha nem vállal, akkor közben phsyhiáterhez is járj! Ez nem szégyen, mert szükségünk van rá!!! Ezt értsd meg!


Várom a fejleményeket!

Hajrá! :)


Üdv, Norbi

2006. nov. 25. 11:55

Szióka mindenkinek!


Már régen jártam erre felé, mert úgy nézett ki helyre jöttem! De lehet mégsem! Megőrjít a hátzsibbadásom, olyan mintha állandóan égne, és mégis le van fagyva annnyira zsibbad! Elviselhetetlen! Nekem abszolút nem fáj a fejem! A gyomrom az nagyon fáj, de csak azért gondolom mert baromira felhúzom magam a hátzsibbadásomon! Tegnap kaptam egy sírógörcsöt, 40 percig sírtam hogy én ezt nem bírom tovább! Nem bírok így élni... teljesen elkeserít ez az egész! Egyfojtában csak arra gondolok hogy meg akarok halni!:( A környezetem úgy vette észre hogy minden rendben van velem, hogy már jobban vagyok, de én nem érzem magam olyannnak mint régen!

A szivem környéke sokat szúr, de az orvosok szerint a sziv nem is szúrhat, csak a gyomor felsugárzódik... de teljesen befogok dilizni! Én már egy hónapja nem szedek gyógyszert, mert nem volt rá szükségem, viszonylag el el viselgettem a remegéseket, meg enyhe pánikot! Mi a fenét csináljak? Most megint kezdjem el szedni? A nyugtatótól nem múlik el sztem ez a zsibbasztó érzés, csak lecsillapodnak a gondolataim, nem? Segítsetek, mit tegyek?? NEm tudok másra gondolni, csak arra hogy beveszek mingyárt vagy egy tucat nyugtatót, és hátha akkor örökre elmúlik minden panaszom, kimúlnék tőle gyorsan

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook