Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
1220. zizi001
2012. ápr. 28. 22:05
sziasztok! az enyém is késlekedik persze, mint ahogyan arra számítottam is... ha minden igaz, volt peteérésem a hónapban, gondolom az is egy jó jel?!?! jaj annyi mindent összeolvastam már,hogy teljesen össze vagyok zavarodva! ki hogy áll,fejlemények?
1219. Panni2011
2012. ápr. 28. 18:58

Hát ha nem élvezett beléd, akkor kevés az esélye, legalábbis kevesebb mint ha tényleg megtörténik, noha azt mondják az okosok, hogy az előváladékban már lehet kis mennyiségű sperma, de ez azért ritk, és nem kimondottan jellemző, hogy ettől essen teherbe valaki. A pecsételés nem rossz jel egyáltalán, én úgy gondolom, hogy elkezdett hatni a gyógyszer, és ez lehetett az oka. Ennek ellenére a vérzésedet lehet, hogy nem érdemes mostanában várni, mert ez (mint ahogy ha lentebb olvastál, láthattad az eseteinket) nagyon megkavarássza a ciklust és elképzelhető, hogy tolódik a menstruációd.De ez se biztos, ezt senki nem tudja megmondani - most még a saját szervezeted se. Én még nem esnék pánikba, főleg azért, mert időben cselekedtél, nem élvezett beléd és ráadásul még pecsételtél is (igen, ezt is pozitív jelnek tartom).

Viszont nem hinném, hogy van olyan teszt, amelyik 2 nappal kimutat bármit, főleg szeretkezés után 2 nappal.

Már csak a sürgősségiből adódóan is, ha azt nézed, a megtermékenyített petesejtnek idő, amíg beágyazódik, ezért van ez a 72 órás, mert azon becsült időintervallumon belül még nem ágyazódik be. Tehát ez a bogyó a beágyazódást gátolja meg a alkalmatlanná téve a méhet erre. Mint látod, ez mind idő,tehát vajmi kevés esély van rá, hogy ez a teszt tényleg ezt tudja. A 9 napot is korainak tartom, hiszen ha meg is termékenyül és beágyazódik, akkor is idő, míg a HCG annyira megnő a vizeletben, hogy ki lehessen mutatni.

Ennek ellenére én a helyedben nem aggódnék. Pontosan én is jól megkavartam magam, mert bevettem ilyen körülmények és előzmények közt (kivéve, hogy én közvetlen menstruáció után jártam így) és közben kiderült, hogy valüszínűleg eredendően sem kellett volna, kár volt aggódnom és felborítanom a ciklust.

Most hosszú hétvége van Nektek, phi, kikapcsés minden rendben lesz!

1218. inna
2012. ápr. 27. 22:21

Sziasztok!


Ápr. 18án hajnalban történt a "baleset", elszakadt az óvszer, de nem élvezett belém a párom (menstruáció előtt kb. egy héttel történt a dolog). Ennek ellenére, biztos, ami biztos, vettem Escapellet, 12 órán belül be is vettem. Utána nem jelentkezett semmilyen mellékhatás, azaz másfél nappal utána volt egy kis pecsételés, de ennyi. Mivel a vérzésem nem jelentkezett, paráztam, tesztet is csináltam (tudom, lehet korán) - rá 9 napra, de az volt írva a tesztre, hogy már a megtermékenyülés utáni 2 nappal kimutatja, ha valami. Negatív lett a teszt, de a vérzésem még mindig sehol. Nagyon parázok, szerintetek baj van?? Köszi

1217. Panni2011
2012. ápr. 21. 19:38

Hello,


elvileg közvetlen menstruáció után kevesebb az esélye a teherbe esésnek, de ha már bevetted és ha ez megnyugtatott, akkor...ez van, jól tetted.


Én is nem sokkal menstruáció után kaptam egy ilyet anno és azután nem 3 hetet, hanem 6-ot kellet várnom a következő menzeszre. Tehát 3 hetet késett. Remélem, neked nem fog, de ha mégsem jön meg pontosan azon a napon, ne kezdj el feltétlen pánikolni, noha akkor már sztem (főleg a 4.héten) a biztonság kedvéért lehet tesztelni.

Sok sikert!

1216. Ancsa013
2012. ápr. 21. 15:54

Egyre jobban vagyok köszönöm Oklahoma :) már a helyzethez mérten...

hát igazából nem találtam rá utaló jeleket...mmint a ruhámon vagy magamon sem vettem észre semmi gyanúsat, de inkább bevettem a gyógyszert, mert nem vagyok 100%ig biztos benne h nem történt semmi!

a doki azt mondta, hogy a következő mensim szabályosan meg fog jönni a gyógyszer után, csak addig van 3 hét, amit nem szeretnék végig izgulni...

de akkor remélem a napokban lesz egy kis barna vagy valami és megnyugodhatok!

1215. Oklahoma
2012. ápr. 21. 15:40

Jóságos ég! Ancsa013 jól vagy azért?

Volt rá utaló jel h megerőszakoltak? Mert ha igen akkor nagyon jól tetted h elmentél.

Nekem 2* kellett bevennem a bogyeszt, mind2* hatott, az egyiket a mensim után és akkor rá 5-6 napra volt barnázásom.

Remélem minden rendben lesz veled!

1214. Ancsa013
2012. ápr. 21. 14:06

Sziasztok!

szerda este (tehát kb 60 órája) történt, hogy erős gyanú szerint kábítószert kevertek az italomba...sajnos teljes képszakadásom van, fogalmam sincs mitörtént a rákövetekezendő 3 órában..így a biztonság kedvéért elmentem orvoshoz, és felirattam a tabit.

fél órája vettem be. ugyanakkor 6 napja volt az utolsó mensim, tehát a következőig még kb 24 nap van.

ha bevettem az escapelle-t akkor számítsak vérzésre a napokban, vagy kénytelen vagyok kivárni a 3 hetet és addig imádkozni? :/

1213. 099c0bed40 (válaszként erre: 1212. - Kékmasni)
2012. ápr. 21. 10:26

Szia, először is nyugodj meg ( tudom hogy könnyű ezt írni), és menjünk sorban a kérdéseiden.


Vannak olyan nők, akiknek a szervezete érzékenyebben reagál a gyógyszerben lévő ugyancsak magas progeszteron szintre, így valóban úgy érzik mintha minden addigi lappangó tünetük vagy bajuk meghatványozódna.

Ez azonban csak átmeneti állapot, mert ahogy a hormonszint csökken a szervezetedben, úgy csitulnak el majd a felsorolt tüneteid is.


Orvoshoz nem érdemes menni, részben mert ennyire hamar nem tudja megállapítani hogy terhes vagy-e, részben nincs semmi olyan gyógyszer vagy módszer amitől jobban lennél, csak az van hogy türelemmel várni és remélni hogy minden nappal jobb lesz egy hangyányit. ( agy kell lennie).


A legérzékenyebb teszt állítólag a 10 napos terhességet is képes kimutatni,( nem vagyok szakember de kétségeim vannak hogy ez valóban létezhet-e) azaz 1,5 héttel a baleset után már jelez, nevet nem írhatok hátha reklámnak minősül, de ha bemész a patikába, tudni fogják melyik az (1670 ft az ára, tehát nem olcsó).

Minden jót Neked: Eszter

1212. Kékmasni
2012. ápr. 20. 22:03
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Hétfőn hajnalban történt a "baleset", elszakadt az óvszer. Reggel a dokinál kezdtünk, felírta a tablettát, be is vettem,próbált nyugtatgatni,hogy a legjobb időben vagyok a megelőzésre. Mondta, hogy lehet egy kis pecsételő vérzésem tőle, de nem biztos. Nem lett, de az összes mellékhatása kijött rajtam. A vérzésem rendszertelen, pajzsmirigy betegségem is van. Nagyon félek. Fehér folyásom van, de semmi menstruációra utaló nyom, viszont mintha még mindig tartana a mellékhatása... Meddig várjak az első teszttel??? És milyen tesztet ajánlotok??? Vagy pedig hétfőn rohanjak vissza a dokihoz? :( Teljesen kétségbe vagyok esve. Válaszaitokat előre is köszönöm!
1211. Panni2011
2012. ápr. 16. 22:20
Gratulálok!:)
2012. ápr. 16. 21:01

Sziasztok!


Jó hírem van, tegnap megjött 2 nappal a rendes előtt, igaz, hogy nagyon görcsölök, és nagyon nagyon erősen van meg, de legalább biztos mostmár minden.


Zizi, szerintem ne izgulj, pénteken nekem is barnázásom volt, és utána ugye vasárnap már meg is jött:)

1209. Panni2011
2012. ápr. 16. 15:13
Ne remegj...szerintem kezd helyreállni a rend. Próbáld meg ne sokkolni magad. Minden oké lesz!
1208. zizi001
2012. ápr. 16. 07:55
Köszi csajok! Most járt le amúgy a 3 hetem és van egy kis barnaság...elkezdtem remegni,h a beágyazódás jele,amiről annyian beszélnek:(
2012. ápr. 13. 14:08

Sziasztok!


Oklahoma, szívből örülök hogy Nálad máris heppi end lett--- Zizi, Neked pedig azt üzenem hogy meg fog jönni, az érzékeny teszt már ennyi idő után is kimutatná ( igaz halványan) ha baj lenne.

Nem lesz baj, nyugi!!!!!!! :)

1206. 099c0bed40 (válaszként erre: 1197. - Yasmine_C270)
2012. ápr. 13. 14:05

Szia, ha ez Magyarországon történt, akkor teljesen jogtalanul kértek el a recept felírásáért pénzt.

A tabletta ugyan nem ingyenes, azt ugyanis ki kell váltani és a patikában fizetni kell érte, de az ügyeletben nem kérhetnek recept írásért pénzt. :(

Megérne egy hivatalos bejelentést, mert ez aztán szemétség a köbön!!!!!

1205. Panni2011
2012. ápr. 13. 14:04

Hát már csak Oklahoma eseténekés a sztorija végének okán is bizakodnék, zizi.

De nekünk is higgy. Tudom, nehéz, de még várni kell. Egyébként 3 hét után már azért egy közepes minőségű is teszt kimondja, ha van valami.

1204. zizi001
2012. ápr. 13. 12:29
jóllehet negatívat teszteltem tegnapelőtt, azt olvastam ilyenkor még ki sem mutatná.(2,5 hét)ááááá nagyon ideges vagyok:(
1203. Oklahoma
2012. ápr. 13. 05:20

Sziasztok!


Nah meg volt az oka mindennek, mára megjött.

Azért majd jövő7en csinálok tesztet, de eléggé megnyugodtam.

Szorítok mindenkinek!

1202. Panni2011
2012. ápr. 12. 16:25

Hát ezt muszáj próbálni úgy nézni (és így is van), hogy ez mind lehet és nagyon valószínű, hogy a menstruáció előjelei.

Az, hogy nem volt folyás és pecsételés, még nem jelenti azt, hogy terhesek lennétek. Sokat számít az is (orvosom mondta, neki meg csak hiszek), mikor, a ciklus mely szakaszában vettétek be a sürgősségit. Ez befolyásolhatja a mellékhatásokat is. Vigasztalásul: nekem is mindjárt megjön érzésem volt legalább 2 hétig, de inkább 3 hétig, ugyanis annyit késett a normálhoz viszonyítva a menzeszem valamint irdatlan hányingerem volt gyakorta. Tehát nem kell feltétlen akkor sem pánikba esni, ha nem jön meg a tervezett napo/napokon. 1-2 hét utána lehet tesztelni is és érdemes is, mert akkor ki lehet zárni a - ez esetben- legrosszabbat.

2012. ápr. 12. 10:00

Sziasztok!


Ugyanabban a cipőben járok, mint Oklahoma... Múlthét pénteken vettem be, 6 napja és még semmi mellékhatás... Illetve néha fáj az alhasam, de ugye ez nem csak a mensi miatt lehet :S

Se folyás, se pecsételés, semmi...

Sőt mostanában eléggé hányingerem szokott lenni, reggelente is, az lehet h 1 héttel az aktus után már terhesséi tüneteim vannak???? :S:'(

Elvileg 17-18-ára várom as betegségem...

1200. Oklahoma
2012. ápr. 11. 19:22

Sziasztok!


Gondoltam tartok egy helyzetjelentést. Tegnap este volt 1 hete h bevettem a bogyeszt. Eddig semmi mellékhatás, úh kezdek izgulni h talán nem is hatott.

Szombaton kellene megjönnie, a melleim fájnak mint mensi előtt szoktak és néha olyan érzésem van mintha meg akarna jönni, de azt olvastam h ez a terhesség jele is lehet. Már nem tudom mit gondoljak. :(

1199. Oklahoma
2012. ápr. 11. 19:19

Wow Yasmine_C270, nem tudom h ez mennyire volt jogszerű, mióta kell fizetni a recept írásért... de most már mind1 a pénz ki lett fizetve.

Most már fel a fejjel! :)

1198. Panni2011
2012. ápr. 11. 18:53
Semennyire. És a bunkóság sem különösebben az.
2012. ápr. 11. 16:45

Sziasztok!

Velem is történt egy kis "baleset". Óvszerrel védekeztünk, de lecsúszott... Rendes körülmények között átmentem volna a tablettáért Szlovákiába, ahol az első gyógyszertárban odaadják vény és mindenféle kérdezősködés nélkül. Húsvét hétfőn azonban nem tudtam mit tenni, kénytelen voltam bemenni érte az ügyeletre. Az idős doktornő meglehetősen bunkón fogadott, és közölte, hogy csak 5.000 Ft ellenében tudja felírni a tablettát! Ha nem lett volna égetően sürgős, inkább hagytam volna a fenébe! Ezek normálisak? Előfordulhat ilyen? Úgyhogy összesen 12.000 Ft-ba került az állítólagosan ingyenes sürgősségi fogamzásgátlásom. Pár éve volt hasonló eset, akkor nem kértek pénzt az ügyeleten a felírásért. Szerintetek ez így mennyire volt jogos?

1196. Panni2011
2012. ápr. 10. 16:08

Manocska, én ugyan laktam Pesten, de sajnos nem tudok nőgyógyászt, habár van ismerősöm a Semmelweis-ről, de ő nem nőgyógyász. Max. megkérdezni tudom, ismer-e valakit, de ez sem garancia semmire.:(


Angeli gratulálok én is. Látod,igazunk lett.:)

1195. 099c0bed40 (válaszként erre: 1194. - Angeli1988)
2012. ápr. 8. 17:43

Szia, jó hogy megírtad, az meg főleg hogy ennyire klasszul viselte a szervezeted.:)

Nem hinném hogy a késöbbiek folyamán bezavarna a ciklusodba, minél előbb állj át a Nuvaringre, ez jó ötlet.

Üdv: Eszter

2012. ápr. 8. 16:14
Sziasztok! Megjott, kb két napja. Csak két napot késett, szoval most nem kavart be a tabi, majd kíváncsi leszek a kov ciklusra. Orulok, és megyek noidokihoz nuvaringet íratni :) mindenkinek sok szerencsét, rem sokat népesítjuk a 85 százalékos hatékonyságot. és koszonom a megnyugtatást! Angeli
2012. ápr. 7. 12:41

Sziasztok!


Én is vettem be a napokban escapelle tablettát... 35 óra körül, a ciklus 18-19 napján történt a dolog, most várom a hatását... Remélem nem lesz belőle baj.

Viszont szeretnék fogamzásgátlót felíratni, tudom ez nem teljesen ez a topik,de valaki tud jó nőgyógyászt Budapesten? Eddig voltam a Semmelweis 1. számű nőklinikán, ott az orvos nagyon kedves volt . Csakhát ott nem mindig lehet ugyanahoz az orvoshoz bejutni, én egy állandót szeretnék! Köszönöm a segítségeteket!

1192. 099c0bed40 (válaszként erre: 1190. - Zizi001)
2012. ápr. 5. 14:10

Jaj de aranyos vagy hogy ezt írod, nagyon jólesik, köszi....:)♥


Az az igazság hogy szeretek másoknak segíteni amiben tudok, nem széles a skála, de ez speciel közte van, mert ilyen helyen dolgoztam huzamosabb ideig ( nőgyógyászati szakambulancia), meg aztán mindig is érdekelt ez a téma .


Igen, valószínű hogy pszichésen lehetsz túlfeszülve, az államvizsga nem éppen egyszerű mutatvány, (bár nekem nincs ilyenem, a fiamat viszont láttam a tételsorral, hát jujjjjjha)...mindenképpen keress valami olyan tevékenységet amiben örömödet leled, ami ellazít, ami kikapcsol még ha időlegesen, akkor is.

Kívánom hogy minden klappoljon, szia: E :)

1191. Panni2011
2012. ápr. 5. 14:09

Oklahoma, nyugi, nem mondtam, hogy hisztizel, de ha mégis így lenne, az is tök normális volna egy ilyen helyzetben.:)

Valahol ki kell jöjjön a feszültség. De tényleg javaslok valami jó kis csokit, zenét/filmet, bármit, amitől jobban érzed magad.:)


Ke555: én úgy tudom, a fogamzásgátlók többsége 1. naptól kezdve véd, igaz én nem yadint szedek, hanem jangee-t, de a nőgyógyászom ezt mondta, hogy 95%-uk plusz ha nem állnak fenn más körülmények, akkor véd a legelső szemtől kezdve.

Most szerintem csak annyiban lesz rossz, hogy megint át kell térni valami más védekezése módszerre, amíg a 2-3 hónap lejár.:(

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook