Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
1130. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1128. - Scaredgirl)
2012. márc. 5. 14:42
:)
1129. 099c0bed40 (válaszként erre: 1128. - Scaredgirl)
2012. márc. 5. 12:55
:)
2012. márc. 4. 18:21
Sziasztok! Pénteken megtörtént a csoda, megjött. Rendesen, annyi van amennyi szokott, ugyan olyan, semmi mellékhatás, kis derékfájás első nap! Miután bevettem a tablettát rá 13 napra jött meg! Már ott jártam, h ma tesztelnünk kellett volna, h lejár a 2 hét. De hála Istennek nem! Szerdán megyek nődokihoz, felírtaom a gyógyszert! :) Kitartást mindenkinek, sziasztok!
2012. febr. 29. 17:32
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Majd értesítelek titeket hogy mi a helyzet, remélem hamarosan megjön.
1126. 099c0bed40 (válaszként erre: 1123. - Fruzsika0023)
2012. febr. 29. 07:06

Szia, ez a tünet a terhesség utolsó 3 hónapjában észlelhető, azaz mikor már dinnyényi a pocak és a kisember vígan rugdalózik benne.

Fruzsi, nyugalom, ez NEM korai terhességi jel, ha a teszt(ek) negatív(ak), meg fog jönni, bárki bármit is ír.

Szép napot: Eszter

1125. Panni2011
2012. febr. 28. 20:29

Fruzsi, én ilyen tünetről soha nem hallottam és öregnénétől sem olvastam! Meglepődnék, ha létezne ilyen, ennek ellenére szerintem ne idegeskedj, mert ha az összes teszted negatív, vajmi kevés az esély a terhességre.

És lehet egyébként, hogy pont az izgulástól és a stressztől késik.

1124. scaredgirl (válaszként erre: 1120. - 3a839d8d10)
2012. febr. 28. 19:49
Örülünk nagyon, bár ott járnék én is! :)
2012. febr. 28. 18:42

Sziasztok!

Már írtam korábban, hogy csináltam tesztet és negatív lett, de most megint kicsit izgulok, mert mostanság kellene megjönnie, de még nem jött meg és olvastam a terhesség első jelei közt a köldöktől kezdődő barna csík megjelenését és nekem mintha az lenne :/ vagy megint csak túlreagálom? Meg valaki mintha írta volna itt hogy egy pár tesztje negatív lett és mégis terhes volt :( Akkor továbbra is izgulhatok? :(

1122. Panni2011
2012. febr. 28. 17:48
Örülök. Nem akarom ezt a bosszantó mondatot előszedni, de mi megmondtuk.:)
1121. 099c0bed40 (válaszként erre: 1120. - 3a839d8d10)
2012. febr. 28. 08:20
Szia, őszintén örülök annak hogy spontán megjött és nem kellett hormon, minden jót Neked, szia: Eszter
2012. febr. 28. 08:02

Sziasztok!

Szeretném jelenteni, hogy 2 hónap után tegnap este végre megbetegedtem! Nem akartam azon frissében írni, mert nem akartam elkiabálni, de úgy néz ki, hogy ez a rendes menstruáció.

Ma megyek is kiváltani a fogamzásgátlót! :)

Mindenkinek köszönöm a kedves szavakat, tanácsokat, támogatást, drukkot nagyon sokat segítettek!

Nem fogom hanyagolni az oldalt, vissza fogok járni, de most már remélem csak a támogatói - tapasztalati oldalról!

Szép napot!

Üdv: Lencsi

1119. Panni2011
2012. febr. 27. 21:56
Írjatok,én is szurkolok!
1118. 099c0bed40 (válaszként erre: 1117. - Scaredgirl)
2012. febr. 27. 15:45
Szia, rendben, Rád is kíváncsiak vagyunk!
2012. febr. 27. 14:46

Én is írok, hogy mi van, ha történik valami!

Sziasztok!

1116. 099c0bed40 (válaszként erre: 1115. - 3a839d8d10)
2012. febr. 27. 11:45

szia, oké, várom hogy mik lesznek a fejlemények.

Minden jót: E

1115. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1114. - 099c0bed40)
2012. febr. 27. 09:50

Szia!

Tudom, hogy én döntök, nem is azért írtam, és nagyon köszönöm, hogy megosztod velem a tapasztalataidat!

Mindenképpen írok majd, hogy mi lett a dologból és már nagyon szeretnék túl lenni rajta!

Mondjuk ennyi idő után, nem adok sok sanszot a dolognak, hogy magától megjön, de még jövő hét keddig van idő.

Szép napot:

Lencsi

1114. 099c0bed40 (válaszként erre: 1112. - 3a839d8d10)
2012. febr. 26. 08:44

Szia, a döntés természetesen a Te jogod, én csak leírtam a saját tapasztalatomat ez ügyben.

Remélem simán megy majd minden a hormonnal meg a tablettával is, mindenképpen jelentkezz,drukkolok Neked : Eszter

2012. febr. 25. 15:54

Sziasztok!


Korábban írtam már ide, és gondoltam csak megírom a történetem végét is, hátha lesz, akinek hasznos.

Szóval: Január 8-án este történt a párommal a szokásos baleset, elszakadt a gumi. Bár úgy tűnt, hogy nem került belém anyag, azért másnap reggel, 13 órával az eset után bevettem az esemény utáni tablettát.

6 nappal ezután, Jan 15-én jött meg tőle a menzeszem, de ez csak kisebb mennyiségű barnás vérezgetés volt kb egy hétig.

Utána viszont hetekig semmi nem történt.

Az utóbbi pár napban több tesztem is negatív lett, de menzesz még mindig sehol, pedig kb. Feb 15-én kellett volna megjönnie megint, kb 30 napos ciklusaim szoktak lenni.

Közben az utóbbi napokban kétértelmű tüneteim voltak: hányinger, szédülés, mellfeszülés, puffadás, stb.

Végül ma reggel, az előző menzesz után közel 6 héttel jött meg, nagyon erős görcsökkel.


Gondolom most már tutira nem vagyok terhes.

Amúgy ez a gyógyszer tényleg komolyan bekavarja a hormonrendszert, és gondolom ennek tudható be az is, hogy a következő mensi esetleg sokat késik.


Szóval fel a fejjel csajok, lehet, hogy csak késik a következő mensi.

Kalappal mindenkinek, együttérzek veletek, én is csak ma reggel szabadultam az idegbajtól és a háromnaponta teszteléstől.

2012. febr. 25. 15:06

Sziasztok!

Azt tudom, hogy a decemberi esettől nem lehetek terhes, csak az utána következők miatt aggódom, hogy mi van akkor, ha akkor is történt valami, amit nem vettünk észre, és pont, hogy inkább akkor kellett volna, hogy az escapelle-hez forduljak. Szóval nálam inkább ez a probléma. Eszter, minden tiszteletem a Tied, hogy kibírtad azt a 10 hónapot, de én nem tudnám azt megcsinálni. El akarom kezdeni szedni a fogamzásgátlót, hogy többet ne kelljen paráznom, de ugye, ahhoz menzesz kell.

Megbeszéltem a párommal, hogy amíg ez a helyzet nem jön rendbe, addig nem fekszünk le egymással, mert én nem tudok teljesen kikapcsolni, mert folyton az előbb leírtak járnak a fejemben. Ő nagyon megértő volt, és támogat ebben, de az, hogy akár több hónapig úgy legyünk párkapcsolatban, hogy nem vagyunk együtt, az nagyon gáz, és nem is kérhetem Tőle, én sem hiszem, hogy nagyon kibírnám, illetve egy 4 hónapos kapcsolatnál ez szerintem a dolog "halálát" jelentené. :(

Szóval, ha 6án adnak gyógyszert azért, hogy elkezdjek újra menstruálni, akkor be fogom szedni, és bízom benne, hogy a fogamzásgátló majd segít rendberakni ezt a dolgot!

Majd még írok, hogy mi volt.

Jó hétvégét Nektek!

Lencsi

1111. 099c0bed40 (válaszként erre: 1106. - Scaredgirl)
2012. febr. 25. 07:49

Szia, neked is csak azt tudom írni hogy nem kell aggódni, ugyanis a gyógyszer bevétele után egyáltalán nem törvényszerű bármiféle mellékhatás megjelenése.

Legkorábban 14 nappal a "baleset" után érdemes tesztelni, de lehet hogy addigra már nem is kell, mert megjön, így legyen! :)

Üdv: E

2012. febr. 25. 07:47

Sziasztok, nem voltam a héten net-közelben.


Nekem a fog. gátló abbahagyása után anno 10 hónapra maradt el a vérzésem, és az orvos mindenképpen azon volt hogy hormonnal meghozza, de én szép türelmesen kivártam míg magától megjön, és most is azt gondolom jól tettem.

Annyit mindenképpen kell tudni, nem vastag-e a nyálkahártya, ( hüvelyi UH), de ha nem, akkor semmiféle egészségkárosodást nem okoz az a tény, hogy valaki nem havonta menstruál, ez egészen biztos.

Ha viszont hormonokkal hozzák meg, akkor jó eséllyel kialakulhat egy olyan ördögi kör, hogy minden egyes újabb alkalommal csak hormonnal lehet vérzést indukálni, a szervezet ugyanis "ellustul", és úgymond mindig várja a kívülről jövő noszogatást.

Én tehát mindenképpen annak a pártján vagyok hogy várni, előbb-utóbb meg fog jönni, főleg hogy Ti még fiatalok vagytok.

Lelkileg se érezzétek megterhelőnek a helyzetet, ha a tesztek negatívak, akkor szóba se jöhet hogy terhesek vagytok, a szervezetre pedig semmilyen neg. hatással nincsen a vérzéshiány, ez egészen biztos! Fel a fejjel mindenkinek, nincs min aggódni, higgyétek el!

Üdv: Eszter

2012. febr. 24. 20:41
Köszönöm szépen! Hát nem tudom, megvárom a két hetet, aztán teszt + doki! :/
1108. Panni2011
2012. febr. 24. 19:34

Lányok, nyugi, nyugi!

Igen, Ti mindent megtettetek, és a pecsételés hiánya még önmagában nem bizonyíték a terhességre!

A fehérfolyás is jó hír, de tesztelni még sajnos valószínűleg korán van neked, scaredgirl.

Lencsi, csinálhatsz még tesztet nyugodtan, de ha az is negatív, akor szinte tuti biztos,hoyg nem vagy terhes! Gondolj bele, akkor már egy hónapos terhes lennél, és mindenképp ki kéne mutatnia ennyi idő után egy akármilyen tesztnek!

Sokat gondolok rátok!

1107. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1106. - Scaredgirl)
2012. febr. 24. 07:46

Azt tudom mondani, hogy ne idegeskedj!

Nézz meg engem, 5. hete semmi, szerinted én milyen állapotban vagyok?! :S

Ha az "eset" óta eltelt a két hét, szerintem holnap reggel tesztelj egyet nyugodtan.

És a legfontosabb, amit nekem is tanácsoltak, hogy ne idegeskedj! Öregnéne szokta írni, hogy "Te megtettél mindent, amit lehet!.

Tudom, most elküldesz a jótanácsaimmal a francba, de talán az én számból hitelesen hangzik, miután én 5. hete ebben élek, és jelen pillanatban az én fejemben "élni" szörnyű!!!

Bízom benne, hogy jól alakul mindkettőnknek!!!

Lencsi

2012. febr. 24. 06:42
Még nekem mindig nem jött meg, szombaton lesz egy hete, hogy bevettem. Ilyen fehér kisebb mennyiségű folyásom van/ volt, mellékhatás már semmi, de menszesz, pecsételés semmi. :S Pedig rá két órára mr bevettem! :( Szerintetek??
1105. Panni2011
2012. febr. 21. 20:54

El tudom képzelni, de visszább kéne olvasd ehhez a fórumot. Az életben meg pláne, csak nem tudsz róla.

Próbálj meg tényleg lenyugodni, mert az ideg sem segíti elő a ciklusod beindulást. Tudom, ilyenkor mond magában az ember sok szépet és jót annak, aki ilyet mond neki - én is ezt tenném a helyedben - de egyelőre más választás nincs. Próbáld onnan szemlélni a dolgot, hogy a tesztjeid mind negatívak. Ez egy nagyon pozitív visszajelzés.

1104. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1103. - Panni2011)
2012. febr. 21. 11:38

Szia!

Hát, muszáj lesz kivárnom, mert március 6-ra kaptam legkorábban időpontot a kórházba. :(

Inkább most bejelentkeztem, de milyen jól tettem.

Addig meg próbálok nem megőrülni...

Volt már valaki, akinek ennyi ideig kimaradt volna a sürgősségi fogamzásgátlás után, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

1103. Panni2011 (válaszként erre: 1102. - Scaredgirl)
2012. febr. 20. 19:46

Én soha nem hallottam ilyenről. De a saját háziorvosom is mond pl néha olyan dolgokat, hogy kerekedik a szemem. Nem tudok erre mit mondani, de meglepődnék, ha a hatása azon múlna, eszel-e töltött káposztát pl. Szerintem ne csak kenyéren és vízen élj ezekbena napokban, hiszen szükséged van energiára.


Lencsi, nem tudom. Még várj egy kicsit szerintem, ha hétvégére érve sem történik semmi, akkor lehet, hogy érdemes nekiindulni a dolgoknak.Ezt az alapján mondom, hogy azt írtad, hogy most a 2. maradna ki. De reméljük nem lesz rá szükség és beindul a dolog.

2012. febr. 20. 13:35
Egyébként nekem azt mondta a doki, hogy ne egyek zsírosat, mert a hormonok zsírban oldódnak, és akkor nem ér semmit a gyógyszert. Mint említettem szombat 6-kor történt a dolog, 8 után pár percel be is vettem a gyógyszert! De már nem emlékszem arra, hogy meddig nem lehet enni zsíros ételeket. Erről hallottatok-e már ?
1101. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1098. - 099c0bed40)
2012. febr. 20. 09:35

Szia Eszter!

És szerinted van esélye annak, hogy magától megjön??? Vasárnap kellett volna ismét megjönnie, tehát már a 2. ciklus maradt ki. Mert ha nincs rá sok esély, akkor inkább szeretnék előbb túlesni rajta, hogy visszaálljon a "rendes" kerékvágásba a dolog, legalább annyira, hogy menstruáljak!!

Nem vagyok jól és a napok múlásával egyre rosszabbul vagyok, nem is fizikálisan, hanem lelkileg! Nagyon nehezen bírom ezt az egészet, mert hogy ez nem normális dolog, és sztem a szervezetemnek sem tesz jót, hogy a természetes folyamatok nem működnek...

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook