Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
1280. Panni2011
2012. júl. 26. 22:03

A melegségérzet lehet a melegtől is most illetve hormonváltozástól is. A terhességet most még biztosan nem lehet kimutatni és most még tünete sem feltétlen nagyon lenne. Egyelőre a legjobb, amit tehetsz az az, hogy vársz. Pár hétnek el kell ugyanis telni, hogy egyáltalán érdemes legyen tesztet csinálni.

Pihenés, alvás, csoki, nyugalom.:)

1279. whatsup
2012. júl. 26. 21:39

Használtunk óvszert, csak elszakadt.

Ma egyébként néha hirtelen rámjött a megsülhetnék, meg amikor találkoztam a barátommal, úgy éreztem, hogy nem akarok hozzá nagyon közel kerülni, mintha féltem volna hogy ettől könnyebben terhes leszek, vagy csak nyugalomra van most szükségem, nem tudom. Ezek utalhatnak a gyógyszer hatására vagy terhességre vagy bármire? Vagy a terhességnek mennyi idő után jöhetnek elő a legelső tünetei?

1278. Panni2011
2012. júl. 25. 21:47

Szia,


az mindenképp nagy előny és jó hír, hogy 1-2 órán belül bevetted a tablettát. Az, hogy ez első alkalom volt, önmagában nem lényeges, egy alkalmon is lehet teherbe esni. A fáradtság, kimerültség lehet a tabletta hatása igen, és igen, a 12. nap az tényleg a peteérés körül van, megközelítőleg, de ez nem mértani pontosságú senkinél, tehát lehet, hogy neked még ennél is előbb vagy ennél is később van. Mindenesetre jó, hogy a tabletta megvolt, főleg ha tényleg került beléd sperma. Biztos ez amúgy? Nem használtatok óvszert vagy mást? A szivárgás meg folyás az önmagában nem rossz jel, ez lehet átlátszó,a hormonváltozás jele, de lehet csak egyszerű szokásos kis folyás is, bár én inkább az előbbire szavaznék 2 nap után. Egyelőre terhességre ne gondolj, reméljük nem lesz gond, megvan rá minden esély, hogy rendben lesznek a dolgok. Általában a tabletta bevétele után 5-6 nappal pecsétes vérzést szoktunk tapasztalni, és akkor az azt jelenti, hogy tutira hatott a tabletta a méhnyálkahártyára. De ha nem tapasztalsz ilyet vagy később, az sem feltétlen jelent gondot, egyéne válogatja. Van, akinek ehelyett a pecsételés helyett a rendes vérzése jön meg, van akinek semmi nem történik és várnia kell, amíg helyreáll a ciklusa. Ez több hetet is igénybe vehet, többet mitn a normál ciklus, azaz 28 nap -nekem is így volt. Van, akinek pedig az égvilágon semennyit nem késik a vérzése - na ők a szerencsések.

Fel a fejjel!

1277. whatsup
2012. júl. 25. 15:39

Sziasztok.

Velem is történt egy baleset tegnapelőtt hétfőn. Utána már 1-2 óra múlva sikerült is bevennem egy Escapelle-t. Azóta nem nagyon érzek semmi hatást, mintha be sem vettem volna, csak kicsit fáradtabb szoktam lenni, de az lehet a stressztől vagy a kimerültségtől is. Mikor bevettem a tabit, véletlenül hozzátapadt a szájpadlásomhoz, és már ott elkezdett picit oldódni, ez nem lehet probléma?(Gondolom, butaság lenne másik tablettát beszedni.(?)) Ez a ciklusom 12. napján volt, szóval pont peteérés körül, viszont most került belém először sperma, nemrég feküdtem le először fiúval, és ezelőtt nem is volt probléma. Ez nem javítja a helyzetemet? És egyébként ezelőtt még semmilyen fogamzásgátlót vagy más hormon-gyógyszert sem szedtem be, nem tudom, ez számít-e valamit. Tökre félek, enni is alig merek, mert akkor meg nagyobb lesz a hasam. Ja és gyakran úgy érzem, mintha valami alul szivárogna vagy folyna ki belőlem, de nem nagyon látszik semmi. Kérlek írjatok, milyenek az esélyeim? Most 2 hétig csak várakozhatok? És ha végül terhes leszek, akkor csak az abortusz marad?

1276. Panni2011
2012. júl. 11. 14:05

Akkor nem nagyon van mi miatt aggódnod, úgy hiszem, hiszen megjött. Ha ez ugyanolyan lefolyású most mint általában a menzeszed, akkor nincs miért aggódni.

Tényleg nem 100%-os hatású a gyógyszer mint ahogy egyetlen másik védekezési módszer sem, de mint ahogy a számokból látható, nagyobb részben hatásos. Ha itt visszaolvasol, akkor láthatod, hogy többünknek használt mint ahánynak nem. Így meg, hogy megjött a menzeszed és ráadásul az előző után nem sokkal történt a baleseted, egyébként sem biztos, hogy túlzottan sok esélyed lett volna teherbe esni.

Az igaz, hogy vannak, akik úgy járnak, hogy megvan a menzeszük terhesség alatt, de én azt ajánlom, csinálj terhességi tesztet,az eloszlat minden kétséget.

1275. Apol
2012. júl. 10. 23:13

(..és mi van azokkal a nőkkel, akik minden ellenére,értem ez alatt a fogamzásgátlás megmegbíhatóbb módszereit teherbe esnek, sőt akár végig megvan a havi ciklusuk a terhesség alatt?!

Az Escapelle betegtájékoztatón pedig az áll, hogy ez nem 100% ban válik be )

1274. Apol
2012. júl. 10. 23:08

Köszi, de úgy tűnik kissé elsietett volt a kommentem.. Ez az egész tegnap késő délután kezdődött, ma estére viszont már teljesen megjött! (a bogyót múlt kedden vettem be, és az azt megelőző héten-tényleg pont 7nappal előtte jött meg rendesen, időben, mint mindig!)

Ez is normális?

1273. Panni2011
2012. júl. 10. 22:11
1-2 napig tart. Ez annak a jele, hogy hatott a bogyesz, de azt nem feltétlen jelenti, hogy lett volna megtermékenyítés; ami biztos,hogy ez a méhnyálkahártya változást jelenti,tehát alkalmatlan most a méhed a megtermékenyülésre. Ennyi a bizonyos.
1272. Apol
2012. júl. 10. 11:12

Helló!

Az lenne a kérdésem, hogy múlt héten bevettem egy Escapelle tablettát, és most pecsételő vérzésem van. Ez 7 napra az esemény utáni tabletta beszedése után jelentkezett, ami nyilván a tabletta mellékhatása-normális. A kérdésem az lenne, hogy ez mennyi ideig tart?

3éve már vettem be esemény utáni tablettát( nem escapelle-t) és akkor nem volt semmi. A vérzés annak a jele, hogy valóban lett volna megtermékenyítés, ha nem veszem be?

2012. jún. 30. 06:53
Nagyon szívesen, örülök hogy rendben vagy és megnyugodtál. :)
1270. AuroraRia (válaszként erre: 1269. - 099c0bed40)
2012. jún. 29. 21:13
Köszönöm a segítséget azóta szerencsére megjött s egy nagy kő esett le szívemről. Nem kívánom senkinek ezt az idegeskedést! Még az ellenségemnek sem. még1x Köszönöm. Pusz
1269. 099c0bed40 (válaszként erre: 1266. - AuroraRia)
2012. jún. 24. 08:36

Szia, egyetértek Pannival, csak annyit tennék hozzá, ha a félresikerült aktus után eltelt 2 hét ( ha jól értem igen) csinálhatsz terhességi tesztet, mert már kimutatja ha ne adj isten baj lenne.

Az Általad leírtak alapján ez azonban szinte kizárt, én is azt mondom nyugi, a vérzésed nem terhesség miatt késik, hanem a folyamatos stressz, vagy egyéb dolog miatt.

1268. AuroraRia (válaszként erre: 1267. - Panni2011)
2012. jún. 24. 03:09
A második alkalommal az volt a probléma hogy kilyukadt a gumi de ő igazából nem ment el bennem kb mint egy megszakításosnál. Ezt követöen én segítettem kézzel h elmenjen. sok felé olvastam már erről s annak h nem vagyok terhes nagyobb a valószínűsége mint a másik lehetőségnek. Csak hát idegesít hogy miért nem jön meg miért van meg minden tünetem hozzá kivéve magát a vérzést... köszi a segítséget hát amint lesz valami fejlemény megírom de jelenleg még semmi... előző ciklusomnál pont az volt a fura hogy napra pontosan jött meg s nekem ezt sosem lehetett kiszámolni minidig is rendszertelen volt a menszeszem.
1267. Panni2011
2012. jún. 23. 21:29

Hello,


az én meglátásom az, hogy ha megjött a vérzésed és előtte enyhébb fokú vérzésed is volt, akkor ott és akkor hatott a tabletta. Az annak a hatása volt/lehetett, igen.

De nem hinném, hogy ez mostanáig hatással lehet a a szervezetedre, ha már azóta megjött a menzeszed is,mert ezek szerint a szervezeted visszaállt már a rendes ciklusra. Tehát nem sok esélyt látok arra, hogy annak még van valami nyoma itt. De talán öregnéne tud biztosabbat mondani.

Mivel nem írtad le, hogy mi volt a problémátok az óvszerrel, így elég nehéz is bármit mondani erre, hisz nem tudjuk, hogy elszakadt, kihúzta mielőtt elment vagy benned maradt az óvszer stb, stb...de én nem azt írom persze, hogy nekünk mondd el mindenképp, csak azért írom, mert így normális választ nehéz adni a kérdésre. Lehet, hogy olyan történt veled, ami szóra sem érdemes, de az is lehet, hogy mégis, és akkor meg fontos lehet minden info. Mindenesetre ha orvoshoz fordulsz, mindenképp tájékoztatsd a lehető legpontosabban, mert lehet, hogy jól tetted, hogy nem vettél be még egy tablettát (ami amúgy nem is ajánlott túl sűrűn), de az is lehet, hogy az információhiány miatt mégis kellett volna valami megelőzés. DE ezt semmiképp sem ijesztgetésképp mondom, elvégre mint írtam fentebb, Te tudhatod csak, mi történt és mi nem. Elég felelősségteljesnek tűnsz a megnyilatkozásod alapján, tehát valószínűleg átgondoltad.

Szólj, ha van valami fejlemény!

Csoki, zene, filmek, strand ajánlott a jobb közérzethez.:)

Üdv:


Panni

1266. AuroraRia
2012. jún. 23. 14:27

Sziasztok. Nekem egy kicsit bonyolult problémám vagy helyzetem van. Múlt hónapban együtt voltam barátommal, de történt egy kisebb probléma ezután írattam fel tablettát s 24 órán belül be is vetem ez körülbelül a ciklus közepén történt. ezután rá párnapra volt egy enyhe vérzésem majd a ciklus végén normális erősségű volt a menszeszem.


Ebben a hónapban 10. én voltam együtt barátommal s itt is volt problémánk az óvszerrel de úgy gondoltuk hogy ettől semmikép nem eshetek teherbe hisz korán észrevettük.


Most viszont 30. napon vagyok s ilyenkor már meg szokott jönni a menszeszem. Igazából megvoltak a jelei fejfájás a mellem is feszített + két napja görcsöl a hasam, most viszont már kezd elmúlni minden tünet. Az egyetlen dolog ami nem illik a képbe h hányingerem is van. Már lassan két hete rá vagyok parázva hogy terhes vagyok s tiszta ideg vagyok miatta. Nem tudom mennyi esélye lehet annak h terhes vagyok? Vagy az lehet e hogy a sürgősségi kavar be most is. Kérlek segítsetek mert bedilizek tőle.

1265. lanyka88 (válaszként erre: 1256. - 099c0bed40)
2012. jún. 22. 13:05
Szia, bocsi, hogy csak most írok! Köszönöm szépen a válaszodat, sikerült elmennem orvoshoz és Ő is pont ugyanezeket mondta, amiket leírtál! Egy eltérés van, atzt javasolta, hogy még ne váltsak gyógyszert, csak ha máskor is lesz véres folyásom! Most nem is szedem a levelet, de azon gondolkoztam lehet várok még 1-2 hónapot, addig biztosan helyreáll a szervezetem! :)
1264. 099c0bed40 (válaszként erre: 1263. - 3333)
2012. jún. 22. 12:55
Szia, ez esetben megnyugodhatsz, ja és szívesen válaszoltam..:)
1263. 3333 (válaszként erre: 1262. - 099c0bed40)
2012. jún. 22. 10:13

Szijja!

Igen közben volt vérzésem...rá kb egy hétre, hogy bevettem az escapellét. Rendes lefolyású volt...talán kicsit erősebb volt az első nap, mint szokott...meg kicsit görcsölt a hasam, de belefért....


Köszönöm a választ :)

1262. 099c0bed40 (válaszként erre: 1261. - 3333)
2012. jún. 22. 06:33

Szia, igen, lehetséges.


Ha közben volt egy menzeszed ( a leírásod alapján így értem) akkor biztosan nem vagy terhes csak a hormonszintek nem álltak teljesen helyre, ha nem volt vérzés, csinálj tesztet.

Üdv: Eszter

1261. 3333
2012. jún. 21. 23:08
Már lassan egy hete késik a menzeszem...ez lehet, hogy az előző hónapban bevett escapelle miatt van?
1260. Panni2011
2012. jún. 18. 14:58
Igen, szerintem csinálhatsz.
1259. kistojas (válaszként erre: 1258. - Panni2011)
2012. jún. 16. 21:05
Normális menstruáció lefolyású volt, talán kicsit erősebb volt a vérzés. Azóta már vége van. Vajon érdemes a biztonság kedvéért tesztet csinálnom?
1258. Panni2011
2012. jún. 11. 16:07

Pontosan hogy jött meg, ez a kérdés? Ha 'csak' pecsételgetősen és olyan van is nincs is módon, barnásan, akkor az nem az, hanem a gyógyszer hatott. (általában 5-6 nap múlva jellemző ilyen vérzés)

De ha úgy, ahogy a normál szokott vérezni,tényleg menstruáció szerűen, akkor is hatott a gyógyszer, csak akkor a menstruációd jött meg hamarabb.


Egyébként szerintem mindenképp hatnia kellett, ha véreztél valamilyen módon.

1257. kistojas
2012. jún. 11. 10:47
Sziasztok! Múlt héten kedden vettem be a 72 órás tablettát (kiszakadt óvszer miatt), a "baleset" után 10 órával. Ma, 6 nap elteltével megjött a vérzésem, menstruáció szerűen. Ez azt jelenti, hogy nagy valószínűséggel hatott a tabletta? Különben másfél hét múlva kellett volna megjönnie. Köszönöm a választ!
2012. jún. 9. 20:06

Szia!


Ha a fog. gátló mellett vérezgettél, akkor mihamarabb el kellett volna menned orvoshoz és egy másik fajtát íratni, nem pedig bevenni a sürgősségit, az ugyanis nem ezekre az esetkre van kitalálva.

A mostani tüneteid abból adódnak, hogy tele a szervezeted a gyógyszerekben található hormonokból, amit egy ép női hormorendszer elég nehezen tolerál.

Az általd leírt nőgyógyász viselkedését és hozzáállását inkább nem jellemezném, mert csak nagyon negatívan tudnék nyilatkozni róla.


Annyit tudsz tenni, hogy nem kezded el szedni a köv. havi gyógyszeredet, hanem megvársz egy ciklust, és csak utána állsz vissza nem a Volinára, hanem egy másik fajta gogamzásgátlóra, ami remélhetőleg jobban beválik.


Sajnálom hogy így jártál, az a helyzet hogy a mai egészségügyön( beleértve a nőgyógyászokat is) nagyon sok "javítanivaló" volna..:((

1255. lanyka88
2012. jún. 5. 20:54
Persze, elmentem a helyi nőgyógyászati rendelőbe! Az emberek nagy részének nincsen pénze magánorvosokra....:(
1254. Panni2011
2012. jún. 5. 19:03

De akkor hogy szedtél fogamzásgátlót? Valamelyikhez csak úgy elmentél? Akkor is föl kéne hívni valakit és elregélni, de lehetőleg olyannak, aki oda is figyel.

Ez a 'ha akarom, vegyem be' orvos van egy olyan érzésem, hogy nem ezek közé tartozott!

1253. lanyka88 (válaszként erre: 1252. - Panni2011)
2012. jún. 5. 16:08
Nincsen sajat orvosom! Ezert is irtam ide, hatha valakinek volt hasonlo tapasztalata! :-) :-(
1252. Panni2011
2012. jún. 5. 15:05
Hát őszintén én sem tudom. Nem tudod felhívni valamelyik orvosodat addig?
1251. lanyka88
2012. jún. 5. 14:10
Kepzeljetek tegnap este nem ereztem a nyomast a fejemben ! :-) Ma kellene bevennem az első szemet a levelbol, de nem tudom mi legyen....??
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook