Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
1310. Kisskee (válaszként erre: 1306. - 099c0bed40)
2012. aug. 27. 09:05
Mikor a fiammal teherbe estem akkor pont 28 napos volt a ciklusom és pont a 14. napon este estem teherbe,ezért izgulok nagyon, most is abban a pár napban lehettem kb :-( és ilyenkor azt írják hogy már nem segít ez esemény utáni ...
1309. Kisskee (válaszként erre: 1306. - 099c0bed40)
2012. aug. 27. 08:57
Általában 27-28 nap szokott lenni nekem
1308. Kisskee
2012. aug. 27. 08:57

Utolsó menstruáció: Augusztus 16.

Következő menstruáció: Szeptember 11.

Következő ovuláció: Augusztus 28.

Legrövidebb ciklus: 21 nap

Leghosszabb ciklus: 30 nap

Átlagos ciklus hossza: 26 nap

Tárolt menstruációk száma: 41

Ezt a ciklus.hu-n tárolt adataim hozzák, hátha látsz ebből valamit

1307. Kisskee (válaszként erre: 1306. - 099c0bed40)
2012. aug. 27. 08:54
Nagyon szépen köszönöm a sagítséget!!!!
1306. 099c0bed40 (válaszként erre: 1304. - Kisskee)
2012. aug. 27. 08:49

Szia, a 14 óra az még nagyon jónak számít, mert a max.idő míg be lehet venni az az esmény utáni 72 óra, ezen belül persze nem árt minél hamarabb, de Nálad így volt.

Jól tetted azt is hogy gyorsan megmosakodtál meg feltettél egy pharmatexet( gondolom ez lehetett ha azt írod hogy előtte kellett volna használni).


Az igaz hogy nem éppen a legszerencsésebb időszakban történt ez a baleset, bár az igazán kritikus az ovuláció előtti és az azt követő 2-3 nap teherbeesés szempontjából.

28 napos ciklus esetén a 14. nap környékén szokott lenni az ovuláció, azaz ekkor szabadul ki a petesejt ami mindössze egyetlen napig alkalmas a megtermékenyülésre,--- az előzőleg feljutott spermiumok viszont akár 4-5 napig is bírják a várakozást,--- ezért adnak meg 5 nap körüli időszakot mikor a legtermékenyebb egy nő adott cikluson belül. ( ez a 13-17 nap közötti idő, amennyiben 28 napos az adott ciklus .)


Kérdéseidre válaszolva: miután minden lehetséges óvintézkedést megtettél, nincs okod aggódni, az esemény utáni gyógyszer 85 %-ban hatásosan működik, esetedben plusz biztonságnak számít az is, hogy feltetted a pharmatexet és előtte kimostad Magadat.

Dokihoz még hiába mész mert semmit se tud mondani az első hetekben, leghamarabb a 4. terhességi héten látható UH-on a petezsák, a méh megnagyobbodása pedig még késöbb tapinthtó ki.

Tesztet akkor érdemes csinálnod ha a vérzésed nem jön meg 11-ig, és addig nem tapasztalsz se pecsételést se egyéb vérzést.( előfordulhat hogy a várható menzesz előtt elkezdesz vérezni , ez azt jelzi hogy a gyógyszer hatására levált a méhnyálkahártya amiben megtapadhatott volna az esetlegesen megtermékenyült embrió, azaz jó jel).

De ha nem vérzel és semmi egyéb tüneted se lesz, az se jelenti feltétlenül azt, hogy terhes vagy!


Mellékhatás nem mindenkinél jelentkezik, ha igen, akkor leggyakoribb a gyógyszer bevétele utáni 5-7 napon enyhe vérzés, pecsételés, színes folyás illetve nem az előre számított időben történő havivérzés, esetleg mellfeszülés, ingerlékenység, fejfájás, de ezek mind nagyon egyéniek , nem lehet megmondani hogy Nálad lesz-e bármelyik is avagy nem.

Nyugi, nagyon nagy az esélyed arra hogy nem lesz semmi gáz, drukkolok hogy így legyen, szia: Eszter

1305. Kisskee
2012. aug. 27. 07:48
A férjem sem akar babát, egy már van :-) de én sem akarok, viszont nagyon félek hogy ha kiderülne akor nem engedné hogy elvetessem, de én nem akarok még egyet, az első is sajnos sok problémávan született:-((
1304. Kisskee
2012. aug. 27. 07:40
Az a helyzet, hogy nekem elvileg szeptember 11-én kell megjönnie, és most 28-án tehát holnap van az ovulációm, a ciklus naptár szerint, és az eset 25-én este történt :-( Fogalmam sincs hogy ez most pont a kritikus időszak vagy még belefér... Azt olvastam hogy ha pont ilyen időtájt van a legnagyobb esélye teherbe esni. Miután a baleset volt, jó meleg vízzel kimostam, és feltettem egy tablettát is amit igazából előtte kellett volna, de állítólag valamennyire így is semlegesíti. Mi a véleményetek van okom aggodalomra??? Tesztet mikor csináljak? még nagyon soká van a 11-e :-(( Dokihoz ha elmegyek a héten már meg tudja állapítani hogy terhes vok vagy sem??? Szerencsére kis szédülésen kívül nincs eddig a gyógyszernek mellékhatása....akkor már nem is lesz?? Köszi a segítséget
1303. Kisskee
2012. aug. 27. 07:35
Sziasztok, én 25-én este jártam úgy hogy csak az aktus végén vettük észre hogy kiszakadt a gumi...4 éve gumival védekezünk és soha ez nem fordult elő....rá 14 órára tudtam bevenni az escapelle-t, vasárnap lévén,és sürgősségi ügyeleten is sokat kellett várni. A 14 óra jónak számít? Azt írják lehetőleg azért 12 órán belül legyen a bevétel...
1302. 099c0bed40 (válaszként erre: 1301. - Darina11)
2012. aug. 25. 21:36

Szia, örülök ha sikerült megnyugtatnom a soraimmal.:)

Alkoholt lehet inni, a gyógyszer hatását egy két pohár bor vagy sör nem befolyásolja.

Jó éjt: E

1301. darina11
2012. aug. 25. 21:24
Köszönöm Eszter a gyors válaszod, igazán megnyugtató! Még annyi a kérdésem, hogy alkoholt lehet inni? Mert erről se az interneten se a betegtájékoztatóban nem írnak.
2012. aug. 25. 21:19

Szia, ha 28 naposak a ciklusaid, akkor a 14. nap körül van a tüszőrepedés, plusz előtte egy utána meg 3 nap az az időszak,amikor egy nő a legtermékenyebb. ( Nálad a 12-16 nap közé esik)

Az hogy a Doki több érő tüszőt látott mindkét petefészkedben is azt mutatta, még nem volt köztük domináns tüsző ,azaz amiből az érett petesejt kiszabadulhatott volna, tehát úgymond "szerencsés" időben volt a baleset és gyorsan bevetted a gyógyszert is, ezek mind pozitívumok.


Így négy-öt nappal a bevétel után még nem nagyon lehet érezni meg várni semmi különös tünetet, késöbb esetleg lehet pecsételés, de ez se minden esetben törvényszerű.

Én azt mondom hogy ne bújd a netet és ne riogasd Magadat, inkább gondolj arra, amit lehett azt Te megtetted, a balul sikerült védekezés után igen időben bevetted a gyógyszert és remélhetőleg abban a szerencsés 85 %-ban leszel, akiknek használ.

Így legyen, szia: Eszter

1299. darina11
2012. aug. 25. 21:02

Sziasztok!

Nekem is sajnos 21-én Escapelle tablettát kellett bevennem, mert elszakadt az óvszer és csak az aktus végén vettük észre.  Ezután kb. 2 órára rá már be is vettem a gyógyszert. Az orvos megvizsgált, méhnyálkahártya: 9,4 mm, mk.ov-ban több 5-6 folliculus… nem tudom milyen eredménynek számít ez. Aug.14-én kezdtem menstruálni, szóval az aktus a ciklusom 8. napján volt, de előtte nap még nagyon pici barnás folyásom volt (mensi vége). Átlagban 28 naposak a ciklusaim. Mikor bevettem a gyógyszert, két órára rá nagyon rosszul lettem, mintha valami nyugtatót vettem volna be, le is kellett feküdnöm aludni. Rá pár napra is elég érdekesen éreztem magam, szúrkált a derekam, a hasam, hányingerem volt,hasmenés…szóval sok minden kijött.  Folyásom nagyon nincs, olyan mint mensi után közvetlen, száraznak érzem magam, pedig mindig van enyhe folyásom, de amikor kicsit felnyúlok, akkor elég krémes. Én nem tapasztaltam még vérzést, ahogy elég sokan. Úgy, mint itt mindenki, nagyon izgulok én is. A párom próbál megnyugtatni, de én persze nem tudok, és egyfolytában a neten lógok…pont, hogy nem kéne ezzel teletömni a fejem. A doki se mondott semmit, csak, hogy reméljük a legjobbakat, azt se mondta, hogy menjek vissza.  Ti mit gondoltok, mennyi esélyem van? Nem szeretnék még babát. És én eddig nem is értettem, hogy valakinek kiszakad a gumi! Hihetetlen számomra komolyan…

Örülök, hogy van ilyen fórum és ki tudom írni magamból a bajom!

1298. 099c0bed40 (válaszként erre: 1297. - Whatsup)
2012. aug. 25. 09:48

Szia, ha volt a tabletta bevétele utáni ötödik napon vérzésed illetve a mostani teszted is negatív, akkor szinte 100 % hogy nem vagy terhes.

Inkább az lehet hogy a hormonredszered megkavarodott a tablettában lévő magas progeszteron szinttől, emiatt késik a vérzésed is, ne nyugtalankodj, nincs rá okod!

Üdv: E

1297. whatsup
2012. aug. 25. 00:43

Sziasztok.

Még mindig nem tudom, hogy mi van, mert azóta sem jött meg, de az eset utáni 27. napi terhességi teszt is negatívat mutatott. Mégis félek, mert szoktak lenni olyan nők, akiknek terhesség alatt végig negatívat mutat. Egyébként már majdnem 2,5 hete késik, ha a pecsételőstől számítjuk, akkor pedig mostanában kéne megjönnie. Már összevissza érzek tüneteket, és egyiket sem tudom már, mitől vannak, talán csak most megint a bestresszeléstől. Fehér folyásom még mindig van. Hétfőn meg megyek vissza a nődokihoz, ha addig sem lesz semmi.Bár azt nem értem, hogy tudtam volna úgy terhes maradni, ha a gyógyszer bevétele után 5 nappal véreztem? Ilyenkor elvileg alkalmatlan a méhem a megtermékenyülésre. Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat :)

1296. 099c0bed40 (válaszként erre: 1295. - Whatsup)
2012. aug. 18. 08:00

Szia, nem tudom a Doki miből állapította meg hogy biztosan nem vagy terhes, 23 napos terhességet egyedül csak a terhességi teszttel lehet kimutatni, orvosi vizsgálattal és uh-gal még nem.

A 10 nap múlva esedékes kontroll már okés, ott esetleg látná a petezsákot vagy a vastag nyh-t, de ha a tesztek továbbra is megbízhatóan negatívak, akkor semmi okod azt feltételezni hogy baj lett, mert ha úgy lenne, azok már mutatnák.

1295. whatsup
2012. aug. 17. 22:23

Sziasztok.

Pár hete írtam, hogy nekem is volt a barátommal egy elszakadt óvszer-esetünk. Azóta csináltam két negatív tesztet a 15. és a 20. napon. Kb másfél hete kellett volna, hogy megjöjjön a normális menstruáció. Voltam nőgyógyásznál is 23 nappal az eset után, aki azt mondta, hogy terhes biztos nem vagyok, és ha 10 nap múlva sem fog megjönni, akkor menjek vissza hozzá. Közben folyton ilyen fehér folyásom van, de már nagyon, örülnék, ha elmúlna. És nem is érzem úgy magam, hogy mostanában meg fog jönni, nem szokott fájni a hasam. Vizelési inger viszont mintha gyakrabban lenne. Lehet rá esély, hogy az orvos tévedett? Ilyen esetekről is hallani azért. 3. héten nem tudom mennyire lehet biztosra kimutatni a terhességet vagy nemterhességet. Majd a napokban csinálok még egy tesztet, csak itt is kíváncsi lennék a véleményekre :)

1294. diegóóó (válaszként erre: 1293. - Pancsiii10)
2012. aug. 17. 17:21
Miért kellett az eseményutáni, ha óvszerrel védekeztetek? Szerintem azért nem jöhetett meg, nagy mennyiségű hormont vittél be a szervezetedbe. Szeded a fogamzásgátlót és még az eseményutáni tabletta is...Csinálj egy tesztet, hogy megnyugodj.
2012. aug. 17. 15:28

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni??

Július 24.-én kezdtem el szedni a Stodette nevű fogamzásgátlót..ez idő alatt..volt egy hét virusos megbetegedésem..ami miatt a gyógyszert hiánytam..de a bevételt követő 23 órára..mert minden este 8-kor veszem be..és mindig másnap este 6-7 óra fele jött ki belőlem..Vajon így még volt ideje felszívódni a gyógyszernek..? És vajon hat?? Mert múlt hétvégén együtt voltam a barátommal..védekeztünk(óvszerrel) de még mind a ketten rutintalanok voltunk..és a gyógyszer miatt én nagyon féltem..és aggódtam..ezért másnap reggel elmentem és vettem egy escapelle nevű esemény utáni tablettát amit még gyorsa azonnal bevettem..viszont nem volt a gyógyszernek semmi mellékhatása..illetve az,hogy a 7 napos gyógyszerszünetben nem jött meg a menses..ez lehet a gyógyszer mellékhatása?? Vagy a túl sok stressz a különböző oldalakon olvasott rémisztő dolgok hatása miatt vagy terhes lehetek???

Válaszotokat előre is köszönöm...

Jó lenne ha tudnátok valami megbízhatót mondani,mert hétfő óta aludni is alig tudok..hogy mi lesz velem ezután..

2012. aug. 14. 23:43

Abszolút segítség, de tényleg. Megnyugtatod az embereket, amennyire az adott szituációban ez lehetséges. :)


Mindenképpen jelentkezem, vagy ha valami furát tapasztalok, akkor is. Nagyon meglepődnék ha bármi negatív dolog történne velem ezzel kapcsolatban - magyarul ha terhes lennék. Szerintem szex sem volt. de ezen kár rágódnom mert akárhogy erőlködöm nem tudom felidézni. Sok eszem volt, az már egyszer biztos...De többet ilyen se lesz :D


Izgulok, talán jövő héten megjön, nagyon remélem! :)

1291. 099c0bed40 (válaszként erre: 1290. - Morningglory)
2012. aug. 14. 15:45

Szia, gondoltam én is hogy semmiképpen nem tartanád meg...


Ha a gyógyszer bevételétől számított 3 hétig semmi jele vérzésnek vagy pecsételgetésnek, érdemes egy tesztet csinálnod biztonságképpen.


Hangulatingadozásokat okozhat sok minden, de többek tettek említést a gyógyszer bevétele után ilyen jellegű panaszokról, amikről te is beszámolsz.


Aranyos vagy hogy ezt írod rólam, köszi,:)

Az a helyzet hogy igazából csak válasz szinten tudok segíteni, és nagyon örülök annak, ha valakinek ez is segítségnek számít.


Mindenképpen jelentkezz, hogy mi lett Veled, rendicsek?

2012. aug. 14. 09:29

Hát ha kiderül hogy lefeküdtünk, és a gyógyszer meg nem segített, akkor biztosan abortusz lesz belőle...tehát baba az tuti, hogy nem lesz...12 hét az kb november eleje, addig bőven kiderül hogy lesz-e valami vagy sem.

De ettől a hülye gyógyszertől meg olyan furán érzem magam, néha rámjön ilyen pár mp-es egyszerre röhögök-egyszerre sírok 5mpig érzés...meg kicsit émelygek néha..

na min1 ha valami változás történt írok, és köszönöm öregnéne, te nagyon nagy segítség vagy itt mindenkinek :)

2012. aug. 13. 23:02

Szia, tesztet akkor érdemes csinálni ha 3 hét eltelt az ominózus éjszaka óta és addig nem jelentkezik semmilyen vérzésed.

Igen, azt tudod tenni hogy várod mi lesz, megjön avagy nem, a tabletta dolgozik benned, nem lehet semmivel segíteni max. azzal hogy nem idegeskedsz.

2012. aug. 13. 20:33

körülbelül 50 valahány óra alatt vettem be. muszáj volt nőgyógyászzal konzultálnom, mivel szívgyógyszert szedek nem fogok csak úgy bevenni akármit...még ha egy 72 órás tabiról is van szó.

Csak nem értem, most elvileg semminek nem kell történnie, hanem várni a menstruációm?

tesztet mikor érdemes csinálnom?

2012. aug. 13. 19:58

Szia, ha 72 órán belül bevetted és lehet hogy aktus nem is volt, akkor nagy eséllyel hatni fog.

Hogy mikor jön meg a vérzésed, az teljesen egyéni, ,attól függ meddig tart a szervezetednek lebontania a gyógyszerben bevitt hormonmennyiséget.

2012. aug. 13. 18:01

Addig leírom a történetem. Hétvégén Siófokon nyaraltam a barátnőimmel, és voltam annyira okos, hogy úgy kiütöttem magamat, hogy semmire nem emlékszem. Még leírni is szégyellem, mert oké, szoktunk bulizni, de azért nem ennyire. Volt ott egy srác aki szintén hullarészeg volt és vele kavarodtam össze. Semmi emlékképem nincs arról, hogy mit csináltunk. Ami van, az alapján nem volt szex, plusz nem is emlékszem olyanra, hogy lekerült volna rólam a nadrág. Ez kb pénteken éjfél körül lehetett, és én kb ma (hétfőn) 9 órakor vettem be az Escapelle tablettát. Szerintem a fiú fizikailag képtelen volt bármire is, mivel világát nem tudta.

A vicc az egészben az, hogy én NEM vagyok ilyen egyáltalán, mielőtt bárki elítélne. 24 éves vagyok és egyetlenegy fiúval voltam egész életemben, az ex-barátommal.

A menstruációm júlis 26-án jött meg utoljára. Nem tudom kiszámolni hogy mikor fog legközelebb, ugyanis nem szedek fogamzásgátlót már másfél éve, mivel úgysincs rá szükségem addig amíg nincs barátom. (úgy tűnik mégis lett volna). Van, hogy megjön 28 napra, van, hogy 80 napra. És akkor így legyek okos, ugyebár...

Ja igen és még szívbeteg is vagyok, szívgyógyszert szedek. A nőgyógyászom felhívta a kardiológusokat a kórházban és azt mondták, egészen nyugodtan bevehetem.

Egyenlőre ennyi a történetem....

2012. aug. 13. 17:54
Sziasztok! van itt valaki, aki mostanában vett be tabit?
1284. Marslakoo
2012. aug. 6. 07:15

Halihó! Rég jártam erre. :) Ugyan azok táborát erősítem, akiknél nem hatott a tabletta, de bánni se bánom. :) Az elmúlt másfél évem ugyan kicsit húzós volt tanulmányi szempontból, de csúszás nélkül is megvan az MSc. diplomám és van egy imádnivaló majdnem 14 hónapos (két félévet egyetemen töltött :D) kislányom. Úgyhogy csak kis biztatást szeretnék adni azoknak, akik "szorult" helyzetbe kerültek, és vacillálnak mi tévők legyenek. :)

Persze sok támogatást kaptam szüleimtől is, de az oroszlán részét mégiscsak az embernek kell magának elvégeznie. :) Ráadásul remélhetőleg szeptembertől külön költözünk szülőktől, és még (elviekben) munkám is lesz szeptember 1-i kezdéssel fiatal kutatóként. És igen, a gyerekre is lesz időm mellette. :D

Úgyhogy emberek semmi sem lehetetlen. :) Néha ugyan úgy tűnt, de mégiscsak eljutottam/eljutottunk idáig. :)

1283. Orsolya12
2012. aug. 1. 13:05
Véleményetekre lennék kíváncsi; még májusban együtt voltunk a barátommal, megszakításos módszerrel védekeztünk, nem is tudom mért mentem bele, csak elragadott a hév, na mindegy, mivel elég bizonytalan voltam hatékonyságát illetően, 24 órára rá sürgősségi tablettát vettem be, az Escapellet írta fel az orvos, rá egy hétre meg is jött rendesen, viszont még a menstruáció utolsó napján (május 31) ismét együtt voltam a barátommal, nem bennem ment el,max előváladék lehetséges, olybá gondoltam a menstruáció utolsó napján íly módon nem lehet baj belőle, meg még egy tablettát ilyen hamar nem mertem bevenni,lehet hogy butaság volt, a gondom viszont most csak az hogy bár rá június 18-án sem láttak semmi terhességre utaló jelett az ultra hangon, viszont a mai napig nem jött meg, mivel kb. 40 napos a ciklusom hó közepéig nem is aggódtam nagyon, most viszont elbizonytalanodtam, mégis terhes lennék? 2 tesztet is csináltam mindkettő negatív lett, és más tünetem sincs, csak a kieső menstruáció, szerintetek lehet ezt az Escapelle tabletta számlájára írni?
1282. Panni2011
2012. júl. 29. 17:52
Igen, ez jó jel mert levált/válik a méhnyálkahártya. Most elvileg alkalmatlan a méhed a megtermékenyülésre. Abban is igazad van, hogy ilyenkor nincs normális menete a dolgoknak, tehát nem tudhatod, mikor jön meg a vérzésed így. Ez amúgy valószínűleg nem a menstruációd most, hanem ez a pecsételős vérzés, amit megvonásos vérzésnek is neveznek. A ciklusodat most így elvileg szinte elölről kéne számolni, de ez sem jelenthető ki. Én arra szavazok, hogy a normál ciklusodhoz képest mindenképp későbbre számíts, és ne ijedj meg. Nekem több mint 3 hetet késett a menstruációm anno, tehát szinte elölről kezdett a ciklusom. 2 -3 hét múlva, de 2 és fél múlva már csinálhatsz tesztet. Addig semmiképp nem érdemes csinálni, mert Mindenesetre én bizakodnék, szerintem nem történt baj.
1281. whatsup
2012. júl. 28. 23:08
Ma pont az 5. napon, ahogy írtad, reggel megjött vagyis olyasmi volt, de a hasam közben meg nem görcsölt. Akkor mostmár kezdhetek picit örülni? Tesztet azért természetesen fogok csinálni, ha már itt lesz az ideje! És akkor mi a normális ezután? Hogy innentől számítva jön a következő mensi, vagy a normális eredeti időpont körül, vagy egyáltalán nincs ilyenkor normális menete a dolgoknak?
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook