Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
1088. saskya
2012. febr. 17. 00:32

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e Escapelle gyógyszert vennem, ha a tüszőrepedés az aktust követően megtörtént? 16-án hajnalban -azaz tegnap -történt a "baleset" és még tegnap este éreztem a petefészek táji fájdalmat, ami az ovulációt jelzi. Az együttlét után mikor kiderült, hogy a gumi cafatokban van, gyorsan megfürödtem, kiöblítettem amit lehetett, de időpontot csak mára, 17-re 10.30-ra kaptam a kórházba a nőgyógyászhoz. Szóval nem tudom, hogy ha a megtermékenyülés megtörtént, akkor érdemes-e escapelle-t kérni a dokitól, vagy marad az abortusz.

1087. Panni2011
2012. febr. 16. 20:18

Örülök a sikerednek Fruzsi, valószínűleg áttöréses vérzésed volt, ami ugye a használati utasításban 5. nap körülre van írva. Remélem, jól emlékszem, hogy áttörésest írnak és nem megvonásost.

Lencsi: látod, a védőnő is mit mondott. Én még várnék mindig a helyedben. Tudom, hogy idegestő helyzet, de másfél 2 hónap kimaradásakor adnak tudtommal újabb gyógyszert, hogy meghozzák a menzeszt- ha addig nem jön meg. De meg kéne, és próbáld meg nem túlidegeskedni magad, mert lehet ez is egy oka a ciklus be nem indulásának.

A hízás lehet egy mellékhatása a gyógyszernek is, hiszen sok hormon van benne és van, akire így hat, van, akire úgy.

Kitartás még egy kicsit! Már kimutatta volna egy akármilyen teszt, ha terhes vagy.

2012. febr. 16. 08:54

Sziasztok!

De jó lenne, ha azt írhatnám, hogy megjött a menstruációm, de nem!

4. hete késik, de a tesztek mind negatívak, úgyhogy azért nem aggódok, hogy terhes lennék, csak azért, hogy ez nem normális dolog. 4 kg-t híztam mióta késik, de erre azt mondta a védőnő, hogy valószínűleg a vízvisszatartás miatt, ami ugye a menzesz előtt fel szokott lépni.

De már nagyon nem bírom ezt az egészet.

Szerintetek mit csináljak?

2012. febr. 15. 18:26
Sziasztok! Már írtam ide nemrégen, mert január 21.-én együtt voltam egy sráccal és sajnos nem védekeztünk :S Pont a peteérésemkor történt az eset, úgyhogy még jobban izgultam. De az esemény utáni tabletta után kb 7-8 napra volt vérzésem. Nem teljesen olyan mint a rendes, de nem is pecsételő. Még ennek ellenére is nagyon féltem, úgyhogy vettem inkább ma két tesztet de hál Istennek negatív lett :) Szóval mostmár kicsit nyugodtabb vagyok, bár teljesen nyugodt csak akkor leszek ha rendesen megjön :) Gondoltam azért írom le ezt, hátha valakit megnyugtat kicsit, hogy annak ellenére, hogy peteérésem volt nem vagyok terhes. De azt kijelenthetem, hogy nagyon jó lecke volt és soha többet nincs szükségem erre az idegességre a saját hülyeségem miatt :S
1084. Panni2011
2012. febr. 15. 17:53
Szerintem igen, nekem még 2 menstruáció alkalmával ez volt.
2012. febr. 15. 12:52
Az lenne a kérdésem, hogy 2011. dec. 20-án vettem be az Escapelle-t. Utána jelentkezett 5 nap múlva barna folyás, majd 8 nap múlva rendes vérzés. Majd múlt hónapban, tehát januárban megjött a menszim 30 napra. Most viszont még van 1,5 hét a mensziig, és barnás folyást tapasztaltam. Ezt okozhatja még az Escapelle?
1082. Panni2011
2012. febr. 14. 18:14
Szerintem amennyivel tolódik a menstruáció, annyival az egész ciklus és így az ovuláció is. Próbálj meg nem idegeskedni.
1081. 099c0bed40 (válaszként erre: 1080. - Kisördög0501)
2012. febr. 13. 06:34

Szia!

A tüszőrepedés az esetek 99,999 %-ban a ciklus kellős közepére esik, azaz ha a vérzésed negyedikén jött meg, akkor nem lehetett tüszőrepedésed 11-én. (inkább 16-19 között valahol). Emiatt tehát igazán nem kell aggódnod.

Mostantól egy ideig nem leszek net-közelben, ha valakinek nem válaszolnék, az ezért lehet.

Üdv: E

2012. febr. 13. 06:25

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Egy kicsit megnyugodtam, de még mindig nagyon félek...

Egy kérdésem azonban még lenne.

Nekem minden hónap 27-én vagy 29-én, de inkább az utóbbi időpontban szokott megjönni a menstruációm.

És most attól félek, hogy mivel késett, és február 4-én jött meg, esetleg mégis február 11-re esett a peteérésem,és így esetleg teherbe estem.

Előre is bocsánatot kérek a kissé buta megfogalmazásért, csak hát most teljesen össze vagyok zavarodva! Kérlek titeket segítsetek nekem abban, hogy akkor most úgy mond mi lehet! Köszönöm!

1079. Panni2011 (válaszként erre: 1077. - Kisördög0501)
2012. febr. 12. 17:39

Szia,

én annyival tudom megtámogatni öregnéne válaszát, hogy többen vagyunk arányában olyanok, akik nem lettek terhesek sürgősségi bevétele után. Ha visszaolvasol, rengeteg 'sikertörténetet' olvashatsz. 10 órán belül meg pláne hatalmas az esély az eredményességre.

Szurkolok, de próbálj meg megnyugodni!

1078. 099c0bed40 (válaszként erre: 1077. - Kisördög0501)
2012. febr. 12. 07:34

Szia, érződik a kétségbeesés a soraidból, igyekszem hát gyorsan válaszolni: ha a ciklusaid általában 28 nap körül szoktak lenni, akkor a nyolcadik napon nagyon kicsi annak az esélye hogy teherbe ess, még gyógyszer nélkül is.

Így meg hogy időben bevetted az Escapelle-t, még kevesebb, úgyhogy nyugodj meg.

Természetesen ebben az esetben sem száz százalékos a védelem, mint ahogy egyetlen fog. gátlási módszer se garantálja hogy senki se marad terhes a használata mellett, de a Te esetedben ez most elhanyagolhatóan kevés, aggodalomra tehát semmi okod.

Lehet hogy pár nap múlva tapasztalsz kis vérzést vagy görcsölést, émelygést, ( múló mellékhatások) de az is lehet hogy semmit nem érzel, ennek ellenére igen nagy az esélyed arra hogy nem lettél terhes.

Szép vasárnapot, szia: Eszter

2012. febr. 11. 21:50

Sziasztok, nekem a következő kérdésem lenne...

Február 4-én volt menstruációm első napja, február 10-én az utolsó.

Február 11-én 0:30 perckor voltunk együtt a párommal, óvszerrel védekeztünk, azonban megtörtént a baj, a kondom kilyukadt, a párom pedig bennem ment el. 10 óra múlva bevettem az Escapelle sürgősségi tablettát, azonban rettegek attól, hogy teherbe estem.

A kérdésem az lenne, hogy nagy annak az esélye, menstruációt követő első napon a teherbeesésnek?

A legnagyobb félelmem következne be, ha így lenne...Félek, hogy hatástalan a 72 órás tabletta, mivel láttam, hogy néhányan írtátok, hogy a gyógyszert időben vettétek be,mégis megestetek...

Kérlek segítsetek! A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

1076. 099c0bed40 (válaszként erre: 1074. - 3a839d8d10)
2012. febr. 11. 07:44

Szia, örülök ha meg tudok valakit nyugtatni, szép hétvégét és majd írj mi lett Veled! :)

( hétfőtől egy ideig ( kétszer öt napig) nem leszek net közelben, de amint igen, olvaslak és válaszolok!)

1075. Panni2011
2012. febr. 10. 18:20

Én is remélem, hogy nem lesz rá szükség.

És egyébként én is Jangee-t szedek most már egy hónapja kb, pont most menstruálok, pontosabban ez már ilyen 'álmenstruáció' szerűség, megvonásos vérzés. Kicsit kevésbé fáj mint amúgy, ennek örülök, de még remélem,lesz ennél jobb is, viszont klasszul megjött akkor, mikor a tájékoztatóban leírták, hogy kell, tehát nekem úgy néz ki, működik. Remélem, neked is fog.

Lapush: írtad, hogy visszaolvastad a kommenteket, így akkor biztos azt is olvastad, hogy ahányan voltunk és vagyunk, annyiféleképpen jött meg a menstruációnk. Ezen már így utólag ne agyalj, szerintem még mindig te jártál az átlagnál jobban, hogy csak 4 napot csúszott el.:)

2012. febr. 10. 11:26

Köszi Eszter, mindig meg tudsz nyugtatni.

Igen, én is arra gondoltam, hogy ha nem jön meg, akkor nem a kórházba megyek vissza, hanem a magándokimhoz, és akkor vele átbeszéljük a dolgokat. De rem nem lesz rá szükség.

Írok majd, ha lesz vmi fejlemény.

Szép napot Mindenkinek!

1073. 099c0bed40 (válaszként erre: 1072. - 3a839d8d10)
2012. febr. 10. 09:09

Szia, én azt javaslom, hogy mielőtt bármifajta "vérzésindító" gyógyszert beszedsz majd, csináltass az orvossal egy hüvelyi UH-ot ( a magánrendelések zömében van rá lehetőség).

Csak akkor indokolt ugyanis vérzést gyógyszerrel meghozni, ha a méhnyálkahártya nagyon vastag, (15-20 mm között van).

Ha nincs erre utaló jel az UH alapján, akkor türelemmel ki lehet várni míg megindul a spontán vérzés, és akkor el lehet kezdeni a fog. gátlót.

Igen, simán lehet olyan hogy kimarad egy hónap, az Escapelle-ben lévő nagy adag progeszteronra minden nő szervezete máshogyan reagál, a Tied ezek szerint vérzésmentességgel.

Üdv: Eszter

2012. febr. 10. 08:08

Sziasztok!

Kedden voltam a rákszűrésen. Azzal minden rendben volt. A doki nagyon nem törődött velem, úgyhogy ezentúl csak magánrendelésre fogok menni, mint eddig, csak most a dokim nem tudott fogadni. :(

Szóval azt mondta, hogy ha 2-3 héten belül nem jön meg, menjek vissza és "megindítják" a vérzést. nagyon nem fejtette ki, hogy ez mit jelent, de gondolom kapok egy kis hormont. jupiiii!

azért írattam fogamzásgátlót, Jangee-t írt fel. Erről viszonylag jókat olvastam, főleg, h alacsony a hormontartalma, és nem kifejezetten híznak tőle akik szedik. Nekem ez nagyon jó, mert az elmúlt 1 évben 48 kg-t fogytam és nem akarom visszaszedni.

Röviden ennyi most a helyzetem.

Azt még had kérdezzem meg, hogy előfordulhat az, hogy úgymond egyet ugrik a menzeszem? Mert igazából semmi nem utal arra, hogy meg akarna jönni, de jó lenne, ha magától megjönne és nem kéne még erre gyógyszert szednem.

Szép napot, sziasztok!

Lencsi

1071. lapush
2012. febr. 9. 21:29

Év elején írtam, kértem tanácsot, életemben először szedtem be az escapelle-t és úgy gondoltam, ha átesek az egész mizéria nehezén, megosztom veletek a történtemet.

2011. december 30-án történt este 11 felé az a bizonyos "baleset", elszakadt a gumi, barátom elment bennem. Nem kezdtünk el parázni, egymás fejéhez ordibálni, nyugodtan kezeltük a dolgot. Mivel nem akartunk még babát, megállapodtunk, másnap rögtön megyünk sürgősségit felíratni. Másnap, 31-én mentünk is, kiváltottuk a gyógyszert, 13- 14 óra múlva a baleset után pedig bevettem a gyógyszert. Persze féltem a mellékhatásoktól,és attól is, hogyan reagálja le a szervezetem az esti partit, mivel szilveszteri buliba készültünk. Az első mellékhatásom a gyógyszer bevétele után egy - másfél óra múlva jelentkezett: hirtelen fáradtság volt és emiatt aludtam is három óra hosszát.A szilveszter klasszul alakult, paráztam is, hogy csak ennyi mellékhatás ütött volna ki rajtam, nem e baj ez? Aztán 2012. január 5-én pecsételő vérzésem kezdett megindulni, olyan nyálkás, darabos, igen kellemetlen illatú. Ez tartott 5 napig. A pecsételő vérzés 4. napján viszont szédülés jelentkezett és kis hányingerrel fűszerezve ez fojtatódott tovább három hétig, de ne ijedjetek meg, csak kicsit voltam fáradt, levert, sokszor volt kisebb hányingerem, szédülésem. Mindössze nekem ezek voltak a mellékhatások. Itt olvasgattam a korábbi bejegyzéseket. Nyugodtan kezeltem a dolgot, nem idegeskedtem, nem vettem semmiféle tesztet... január 30-án megjött a menzeszem. Fura, mert sokan írták, hogy vagy meg se jött a köv. hónapban, vagy három hét múlva,esetleg jóval előtte stb., nekem mindössze sacc per kb 4 napot késett. Próbáljátok higgadtan kezelni a dolgot, azt mondom. Nem lesz gond, ha időben elmegy az illető gyógyszert íratni. Tanács még: ahogy én is, inkább menjünk el nődokihoz és írassunk fel fogamzásgátlót, hogy még egyszer ne kelljen átélni ezt a bosszantó helyzetet :)

1070. 099c0bed40 (válaszként erre: 1068. - Keni666)
2012. febr. 6. 07:04
Szia, pedig nagyon is meggondolandó a fog. gátló szedés, ha rendszeres nemi életet élsz kisebb bajt csinálsz vele, mintha minden balesetnél az esemény utánira lesz szükséged.
1069. 099c0bed40 (válaszként erre: 1066. - 3a839d8d10)
2012. febr. 6. 07:01

:) Nem az számít hogy mikor jön meg, hanem a tudat, hogy NEM VAGY terhes semmiképpen.

A leveled többi részével egyetértek, százszor inkább "túlbiztosítás" mint csak egyszer is ismét ez az aggodalom és kétségbeesés.

Minden jót, szia: Eszter

1068. keni666
2012. febr. 5. 23:49
Sokszor gondolkodtam már rajta... de mindig oda lyukadtam ki,hogy ah,inkabb nem szedem... De azt hiszem itt lesz az ideje ennek is :)
1067. Panni2011
2012. febr. 5. 16:57

Egyetértek öregnénével,de azzal nem, amit írtál, hogy nem szedsz fogamzásgátlót, pláne, ha van párod és rendszeres nemi életet éltek. Én pl. szintén ódzkodtam tőle és az esetleges mellékhatásoktól azonban most észre se veszem, hogy szedem, nem pláne helyrerakja a menstruációm, ami nekem is összevissza van/volt és van, hogy fáj is. Én a sürgősségitől általánosságban jobban félnék mint ettől. De persze ez a te ügyed teljes mértékben, engem csak elgondolkodtatott az eseted.

Lencsi, sztem ne félj, ennyi idő után MUSZÁJ lenne kimutatnia, mi az ábra. Ha nem történik meg, akkor ne aggódj, kérlek. Emlékezz, hogy nekem mikor jött meg!

2012. febr. 5. 10:25

Sziasztok.

Én még mindig nem menstruálok, de ma reggel az első vizeletből csináltam egy tesztet, ami negatív lett, úgyh talán végre megnyugszom. (persze majd akkor teljesen, ha megjön végre.) Kedden megyek rákszűrésre, és íratok is fogamzásgátlót, mert én ezt még egyszer nem csinálom végig. Akkor aztán teljesen be leszek biztosítva: óvszer + tabletta. (kicsit lehet, hogy túlzás, de magam miatt muszáj. :) )

Azért majd írok, hogy mi a helyzet.

1065. 099c0bed40 (válaszként erre: 1064. - Keni666)
2012. febr. 5. 07:28
Szia, ha normális mennyiségű és idejű a vérzésed, akkor nem kell teszt, mert biztos hogy nem vagy terhes.
1064. keni666
2012. febr. 5. 00:25

Sziasztok! :)

Én a párommal mult heten szombaton voltam egyutt, amikor ovszer nelkul csinaltuk(ugyanis amit vett, az kicsi volt, vagy nemtudom,de rettentöen szük volt, igy hasznalhatatlan is).

Majd a végén kihuzta, de azt mondta ö inkabb megnyugodna ha vennek esemeny utanit... mert ketli, hogy baj történt volna, de inkabb vegyem be.

Mivel ez szombaton történt, nem igazan tudtam elmenni sehova gyogyszertarba,igy hetfön vettem be a tablettat, amikor meg maradt kb 20 oram a 72-böl.

Féltem bevenni, mert sokan irtatok, hogy milyen mellekhatasai vannak, na meg a menstruaciot keslelteti, es nekem igy is szörnyen össze vissza van, van h 1 honapban ki is marad, de edesanyamnal is igy volt/ van.(fog.gátlót nem szedek, mert nem szeretnék). Tehát, bevettem a tablettat a biztonság kedvéért, de szerencsére semmi fajdalmam nem volt töle, csak 5 perc utan kicsit szédültem, és álmos lettem picit.

Nem tapasztaltam semmi pecsételést,vagy folyást.

A menstruaciomak ha ugye 28 napot szamolok,akkor 11en kellett volna megjönnie, de elobb jött meg, szoval 1 hettel hamarabb,azaz tegnap.

Akkor megnyugodhatok ? :) Tesztet azért veszek én is még majd :)

Gondoltam megosztom veletek a történetemet! És máskor már odafigyelünk! Eni

2012. febr. 3. 18:59
Ne idegeskedj. Egy ilyen gyógyszer olyan hatással bír, mintha egy egész levél fog.gátlót vettél volna be egyszerre. Felborítja a hormonjaid. Normális a pecsételés, és a vérezgetés is. Vegyél tesztet, ha meg akarsz nyugodni, vagy menj el a dokidhoz, és mondd el neki. De szerintem sincs esély arra, hogy terhes legyél. Elég hamar vetted be gyógyszert, és ha normális ciklusaid vannak, akkor tényleg nem lehet baj. Lehet, hogy vacakolni fog a menzeszed 1-2 alkalommal, de azon se lepődj meg.
1062. Panni2011
2012. febr. 2. 19:48
Szerintem egyáltalán nincs esély a terhességre ilyen feltételekkel és a körülményeket tekintve.
1061. emmi09
2012. febr. 2. 18:43
Sziasztok! Velem is történt egy kis "baleset",4hete és 4 napja. Ez a "baleset" menstruációm után rögtön az első nap történt, és escapelle tablettát vettem be utána kb 13-15órával. Amikor felirattam a tablettát,azt mondták hogy felesleges,mert elvileg ilyenkor nem lehet teherbe esni,de úgy tudom, hogy a ciklus bármelyik napján van rá esély,így bevettem a tablettát. Kb 4nap múlva barnás pecsételésem volt,kb 3napig,utána 2napig enyhe vérzés,azóta semmi. Általában 4hetente szokott megjönni (pluszmínusz 1-2nap),de még azóta semmi. :( Mostanában a hasam is puffadt és kb 3-4 napja olyan érzésem van,mint ha meg akarna jönni,de semmi. :( Holnap veszek egy tesztet,mert már nagyon ideges vagyok.. Szerintetek mennyi esélye van, hogy terbe estem? És még azt is olvastam,hogy a haspuffadás lehet a gyógyszer mellékhatása is,de már több mint egy hónapja, hogy bevettem,és még ilyenkor is lenne mellékhatása?? :S Előre is köszönöm a válaszokat!!
1060. Panni2011
2012. febr. 2. 18:04

Mindenkihez szólva én is csak megerősíteni tudom, amit öregnéne ír: nem baj, ha nincs hányingered, nekem mint már írtam sokszor, közvetlenül az első normál menstruáció megjövetele előtt volt hányingerem, de akkor kegyetlenül. És a barnázás, pecsételés, vérezgetés az JÓ.

De! Ettől lehet, (mivelhogy leválik a méhnyálkahártya, legalábbis részben)hogy késni fog a menstruáció, tehát az első normál vérzéd később jelentkezik - hiszen egy ilyen tabletta felborítja a ciklust és nem tud nagyon mi leválni a szokott időben. De ez megint csak egyedi.

Beágyazódásról nem tudok nyilatkozni, nekem az még nem volt, viszont annyit tudok mondani, hogy nem feltétlen kell bármi mellékhatást tapasztalni még sürgősséginél sem. Én most cirka 2 hete szedek pl fogamzásgátlót és az elején hasonlóan reagált rá a szervezetem mint a sürgősségire, azaz kicsit erősebb hüvely folyással, ami egy idő után csillapul. Ezalól egyedül a hőemelkedés kivétel; azt én tapasztaltam a 72 órásnál.

Biztosan hülyén hangzik és hiába írom valószínűleg, de próbáljatok meg megnyugodni, mert ha kikészültök idegileg, attól semmiképp nem jön meg hamarabb, sőt...pont velem is ez volt. Ha nem idegeskedem annyit, lehet, hogy nem késett volna 3 hetet sem.

Szurkolok mindenkinek!

1059. 099c0bed40 (válaszként erre: 1055. - Nyuszika17)
2012. febr. 2. 09:23
Szia, nem baj egyiknek a hiánya sem.
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook