Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
1100. 099c0bed40 (válaszként erre: 1099. - Scaredgirl)
2012. febr. 19. 18:42

Szia, sajnos nem lehet megmondani azt sem hogy lesz-e valamilyen mellékhatás, és azt sem hogy mikor jön meg a következő vérzésed.

Üdv: Eszter

2012. febr. 19. 14:39

Sziasztok!

Tegnap 18.00-körül megtörtént velünk is ez a baleset. Higgadtan elmentünk egy nőgyógyászaszati ügyeletre, ahol fölírták az Escapelle-t. Kiváltottam, bevettem. Soha nem történt még ilyen, de gy 5 hónap után igen, aktus végén a gumi bennem maradt, és nem tudjuk, hogy abba ment el a barátom, vagy máshogyan így elmentünk egy orvoshoz. Nem vizsgált meg, csak elmondtam, hogy mi a gond, kérdzte, h mikor volt meg, mikor fog leközelebb ( 26. nap volt tegnap ) szóval hétfő-kedd-szerda körül kellene, hogy megjöjjön. A kérdésem az lenne, hogy ettől a gyógyszertől mikor kell kb hogy megjöjjön? Mellékhatásokat annyira nem érzek, kisebb fáradtság, olyan érzés minta meg lennék fázva, az a kis levertség, feküdnék álladóan. Egyik ismerősöm azt mondta, h ő hányt tőle, meg 2 napig teljesen ki volt. Én ilyeneket nem tapasztalok, holnap szeretnék suliba menni, remélem ott nem lesz baj(!?). olvastam a pecsételő vérzésről amiket itt Ti írtatok, ezért majd viszek betétet, tampont, hogy ha kellene. De remélem a gyógyszer segít majd, mert így érettségi előtt nem jönne túl jól ez a dolog. :(

Üdv: Sz.

1098. 099c0bed40 (válaszként erre: 1086. - 3a839d8d10)
2012. febr. 19. 08:28

Szia, tudom hogy rém kellemetlen a puffadás meg a "várakozás", de ha gyógyszerrel hozzák meg a vérzésedet, akkor megint megbombázzák a szervezetedet egy jó adag hormonnal, amire pedig semmi szükséged nincsen.

Üdv: E

1097. 099c0bed40 (válaszként erre: 1094. - Kisördög0501)
2012. febr. 19. 08:26

Szia, nem kell aggódnod, a vérzés ( ha kevesebb is volt a szokásos menzesznél) mindenképpen annak a jele , hogy a méhnyálkahártya levált, illetve alkalmatlanná vált a petesejt beágyazódására.


Ha 10-14 napon belül nem jelentkezik semmilyen vérzés, érdemes egy terhességi tesztet csinálnod, hogy megnyugodj, de szinte 100 % hogy nem vagy terhes.

Üdv: E

1096. 099c0bed40 (válaszként erre: 1092. - Saskya)
2012. febr. 19. 08:23

Szia, most olvastam a másik hsz-t Tőled,és azt kell hogy írjam, 3 nap elteltével Mo-on még nincs olyan teszt ami kimutatná hogy terhes lettél-e avagy sem.

Ha tévednék, kérlek írd meg melyik ez a módszer, engem is határozottan érdekelne.

Üdv: E

1095. 099c0bed40 (válaszként erre: 1088. - Saskya)
2012. febr. 19. 08:20

Szia, sajnos a héten nem voltam net közelben, így csak késve tudok válaszolni.

MINDENKÉPPEN BE KELL VENNI a gyógyszert, az ugyanis nem csak magára a tüszőre hat ( sőt, arra legkevésbé), hanem az a fő feladata, hogy az alatt az 5-6 nap alatt mire az esetlegesen megtermékenyült petesejt a méhbe ér és beágyazódna, a méhnyálkahártyát úgy átalakítsa, hogy ne történhessen meg a beágyazódás.

Ezért is van a 72-órás max. határidő, a nagy adag hormon ami a gyógyszerben van szinte a bevétel után azonnal elkezdi szétroncsolni illetve leválasztani a méhnyálkahártyát, így az beágyazódásra képtelenné válik arra az időre mire odaér a zigóta.

Remélem bevetted a gyógyszert és nem lesz semmi következménye a "balesetnek", minden jót, szia: Eszter

2012. febr. 19. 00:09

Sziasztok, a következő kérdésem lenne!

Kicsivel több mint egy hete vettem be az Escapelle tablettát. Rá 2 napra erősebb barna folyásom volt (ez hétfőtől keddig tartott), majd szerdán elkezdtem vérezni, ami péntek estig tartott. Most pedig enyhébb barna folyásom van. A menstruációm is hasonlómódon szokott lezajlani, azonban sokkal erősebb vérzéssel. És most félek, hogy ez talán akár a beágyazódás jele is lehetett?

Bocsánat, ha hülyeséget írok, csak teljesen kivagyok idegileg...

Szóval a kérdésem az lenne, hogy akkor ez most jó jel? Vagy még jobban aggódnom kellene? a válaszokat előre is köszönöm!!!E.

1093. Panni2011
2012. febr. 18. 15:59

Szia saskya,


a fáradtság jó jel- persze nem kocsiban-, de ez azt jelenti, hogy elkezdett hatni a tabletta. Nekem is ugyanez volt,sőt egy kis hőemelkedés is.


És próbálj meg megnyugodni.

1092. saskya (válaszként erre: 1090. - 3a839d8d10)
2012. febr. 18. 14:49
Elmentem dokihoz és írattam fel sürgősségit. Kérdésemre a válasz a következő volt: az escapelle hatásmechanizmusát tekintve úgy működik, hogy a már megtermékenyített petesejt beágyazódását is meggátolja úgy, hogy a méh fal felszíni burkát lelöki. Ugyan ez történik menstruáció alkalmával. A beágyazódás időtartama 72 óra. Ami előtte még nem fészkelte be magát, az már nem is fog helyet találni. Ami viszont 72 órán túl megkapaszkodott, az már ott is marad. Úgyhogy vettem jó drágáért tablettát, bevettem és most várok, hogy leteljen a72 óra és megcsináljam a terhességi tesztet. Remélem nem kapok szívgörcsöt az eredménytől. A tabletta viszont nagyon rossz hatással volt rám. Majdnem elaludtam a volán mellett. Péntek délután haza értem és szombat délig aludtam. Totál kiütött. Hát, bízom benne, hogy legközelebb már vidámabb leszek és leírhatom, hogy a 72 órás tabletta bevált.
1091. Panni2011
2012. febr. 17. 17:50

Szia,


hát én nem vagyok orvos, de a petefészek körüli fájdalom sok mindent jelenthet. Én soha nem éreztem kimondottan az ovulációt, még sürgősségi után sem, de ez persze nem jelent semmit, lehet, hogy más igen. Csak nem nagyon hallottam még ilyenről. Ha biztosra akarsz menni, akkor írass fel sürgősségit,bár röhejes, hogy fel kell íratni az ilyet.


Lencsi, átérzem a problémát, de hiába mennél el orvoshoz, egyelőre ő sem csinálna veled semmit, mert szeretnek kivárni és logikus és jogos is.

Csak azt tudom mondani, amit eddig: kitartás!

1090. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1088. - Saskya)
2012. febr. 17. 08:33

Szia!

Szerintem mindenképpen menj el a dokihoz, és ő úgyis tud válaszolni a kérdéseidre, hiszen ez a szakmája! :)

Remélem, hogy minden rendben lesz veled!

1089. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1087. - Panni2011)
2012. febr. 17. 08:32

Szia Panni!

Persze, tudom, hogy az idegeskedés nem jó! Nem is az, csak tényleg nem érzem jól magam:fel vagyok puffadva, híztam és a közérzetem sem jó. Az agyam érzi, hogy kéne, de nem tudja beindítani és ez nagyon nem jó.

Ezzel meg, hogy csak 1,5-2 hónapos "késésnél" indítják meg eléggé elkeserítettél. Még annyit várni...

Teljesen rányomja a kapcsolatomra a bélyegét: nem tudok rendesen együtt lenni a párommal, mert az van bennem, hogy mi van ha valamit "elbénázunk" vagy ilyenek szóval nem tudom elengedni magam! Ő mondjuk nagyon megértő, de ezt sem lehet a végtelenségig húzni és az igazat megvallva, hiányzik a szex. Meg ugye addig nem tudom elkezdeni a fogamzásgátlót, amíg nem jött meg, pedig már azt is jó lenne, hogy minél előbb "védett" legyek.

Na mindegy. Akkor még várok és reménykedek, hogy nem kell a gyógyszeres segítség.

Szép napot: Lencsi

1088. saskya
2012. febr. 17. 00:32

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e Escapelle gyógyszert vennem, ha a tüszőrepedés az aktust követően megtörtént? 16-án hajnalban -azaz tegnap -történt a "baleset" és még tegnap este éreztem a petefészek táji fájdalmat, ami az ovulációt jelzi. Az együttlét után mikor kiderült, hogy a gumi cafatokban van, gyorsan megfürödtem, kiöblítettem amit lehetett, de időpontot csak mára, 17-re 10.30-ra kaptam a kórházba a nőgyógyászhoz. Szóval nem tudom, hogy ha a megtermékenyülés megtörtént, akkor érdemes-e escapelle-t kérni a dokitól, vagy marad az abortusz.

1087. Panni2011
2012. febr. 16. 20:18

Örülök a sikerednek Fruzsi, valószínűleg áttöréses vérzésed volt, ami ugye a használati utasításban 5. nap körülre van írva. Remélem, jól emlékszem, hogy áttörésest írnak és nem megvonásost.


Lencsi: látod, a védőnő is mit mondott. Én még várnék mindig a helyedben. Tudom, hogy idegestő helyzet, de másfél 2 hónap kimaradásakor adnak tudtommal újabb gyógyszert, hogy meghozzák a menzeszt- ha addig nem jön meg. De meg kéne, és próbáld meg nem túlidegeskedni magad, mert lehet ez is egy oka a ciklus be nem indulásának.

A hízás lehet egy mellékhatása a gyógyszernek is, hiszen sok hormon van benne és van, akire így hat, van, akire úgy.

Kitartás még egy kicsit! Már kimutatta volna egy akármilyen teszt, ha terhes vagy.

2012. febr. 16. 08:54

Sziasztok!

De jó lenne, ha azt írhatnám, hogy megjött a menstruációm, de nem!

4. hete késik, de a tesztek mind negatívak, úgyhogy azért nem aggódok, hogy terhes lennék, csak azért, hogy ez nem normális dolog. 4 kg-t híztam mióta késik, de erre azt mondta a védőnő, hogy valószínűleg a vízvisszatartás miatt, ami ugye a menzesz előtt fel szokott lépni.

De már nagyon nem bírom ezt az egészet.

Szerintetek mit csináljak?

2012. febr. 15. 18:26
Sziasztok! Már írtam ide nemrégen, mert január 21.-én együtt voltam egy sráccal és sajnos nem védekeztünk :S Pont a peteérésemkor történt az eset, úgyhogy még jobban izgultam. De az esemény utáni tabletta után kb 7-8 napra volt vérzésem. Nem teljesen olyan mint a rendes, de nem is pecsételő. Még ennek ellenére is nagyon féltem, úgyhogy vettem inkább ma két tesztet de hál Istennek negatív lett :) Szóval mostmár kicsit nyugodtabb vagyok, bár teljesen nyugodt csak akkor leszek ha rendesen megjön :) Gondoltam azért írom le ezt, hátha valakit megnyugtat kicsit, hogy annak ellenére, hogy peteérésem volt nem vagyok terhes. De azt kijelenthetem, hogy nagyon jó lecke volt és soha többet nincs szükségem erre az idegességre a saját hülyeségem miatt :S
1084. Panni2011
2012. febr. 15. 17:53
Szerintem igen, nekem még 2 menstruáció alkalmával ez volt.
2012. febr. 15. 12:52
Az lenne a kérdésem, hogy 2011. dec. 20-án vettem be az Escapelle-t. Utána jelentkezett 5 nap múlva barna folyás, majd 8 nap múlva rendes vérzés. Majd múlt hónapban, tehát januárban megjött a menszim 30 napra. Most viszont még van 1,5 hét a mensziig, és barnás folyást tapasztaltam. Ezt okozhatja még az Escapelle?
1082. Panni2011
2012. febr. 14. 18:14
Szerintem amennyivel tolódik a menstruáció, annyival az egész ciklus és így az ovuláció is. Próbálj meg nem idegeskedni.
1081. 099c0bed40 (válaszként erre: 1080. - Kisördög0501)
2012. febr. 13. 06:34

Szia!


A tüszőrepedés az esetek 99,999 %-ban a ciklus kellős közepére esik, azaz ha a vérzésed negyedikén jött meg, akkor nem lehetett tüszőrepedésed 11-én. (inkább 16-19 között valahol). Emiatt tehát igazán nem kell aggódnod.


Mostantól egy ideig nem leszek net-közelben, ha valakinek nem válaszolnék, az ezért lehet.

Üdv: E

2012. febr. 13. 06:25

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Egy kicsit megnyugodtam, de még mindig nagyon félek...

Egy kérdésem azonban még lenne.

Nekem minden hónap 27-én vagy 29-én, de inkább az utóbbi időpontban szokott megjönni a menstruációm.

És most attól félek, hogy mivel késett, és február 4-én jött meg, esetleg mégis február 11-re esett a peteérésem,és így esetleg teherbe estem.

Előre is bocsánatot kérek a kissé buta megfogalmazásért, csak hát most teljesen össze vagyok zavarodva! Kérlek titeket segítsetek nekem abban, hogy akkor most úgy mond mi lehet! Köszönöm!

1079. Panni2011 (válaszként erre: 1077. - Kisördög0501)
2012. febr. 12. 17:39

Szia,


én annyival tudom megtámogatni öregnéne válaszát, hogy többen vagyunk arányában olyanok, akik nem lettek terhesek sürgősségi bevétele után. Ha visszaolvasol, rengeteg 'sikertörténetet' olvashatsz. 10 órán belül meg pláne hatalmas az esély az eredményességre.

Szurkolok, de próbálj meg megnyugodni!

1078. 099c0bed40 (válaszként erre: 1077. - Kisördög0501)
2012. febr. 12. 07:34

Szia, érződik a kétségbeesés a soraidból, igyekszem hát gyorsan válaszolni: ha a ciklusaid általában 28 nap körül szoktak lenni, akkor a nyolcadik napon nagyon kicsi annak az esélye hogy teherbe ess, még gyógyszer nélkül is.

Így meg hogy időben bevetted az Escapelle-t, még kevesebb, úgyhogy nyugodj meg.

Természetesen ebben az esetben sem száz százalékos a védelem, mint ahogy egyetlen fog. gátlási módszer se garantálja hogy senki se marad terhes a használata mellett, de a Te esetedben ez most elhanyagolhatóan kevés, aggodalomra tehát semmi okod.

Lehet hogy pár nap múlva tapasztalsz kis vérzést vagy görcsölést, émelygést, ( múló mellékhatások) de az is lehet hogy semmit nem érzel, ennek ellenére igen nagy az esélyed arra hogy nem lettél terhes.

Szép vasárnapot, szia: Eszter

2012. febr. 11. 21:50

Sziasztok, nekem a következő kérdésem lenne...

Február 4-én volt menstruációm első napja, február 10-én az utolsó.

Február 11-én 0:30 perckor voltunk együtt a párommal, óvszerrel védekeztünk, azonban megtörtént a baj, a kondom kilyukadt, a párom pedig bennem ment el. 10 óra múlva bevettem az Escapelle sürgősségi tablettát, azonban rettegek attól, hogy teherbe estem.

A kérdésem az lenne, hogy nagy annak az esélye, menstruációt követő első napon a teherbeesésnek?

A legnagyobb félelmem következne be, ha így lenne...Félek, hogy hatástalan a 72 órás tabletta, mivel láttam, hogy néhányan írtátok, hogy a gyógyszert időben vettétek be,mégis megestetek...

Kérlek segítsetek! A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

1076. 099c0bed40 (válaszként erre: 1074. - 3a839d8d10)
2012. febr. 11. 07:44

Szia, örülök ha meg tudok valakit nyugtatni, szép hétvégét és majd írj mi lett Veled! :)

( hétfőtől egy ideig ( kétszer öt napig) nem leszek net közelben, de amint igen, olvaslak és válaszolok!)

1075. Panni2011
2012. febr. 10. 18:20

Én is remélem, hogy nem lesz rá szükség.

És egyébként én is Jangee-t szedek most már egy hónapja kb, pont most menstruálok, pontosabban ez már ilyen 'álmenstruáció' szerűség, megvonásos vérzés. Kicsit kevésbé fáj mint amúgy, ennek örülök, de még remélem,lesz ennél jobb is, viszont klasszul megjött akkor, mikor a tájékoztatóban leírták, hogy kell, tehát nekem úgy néz ki, működik. Remélem, neked is fog.


Lapush: írtad, hogy visszaolvastad a kommenteket, így akkor biztos azt is olvastad, hogy ahányan voltunk és vagyunk, annyiféleképpen jött meg a menstruációnk. Ezen már így utólag ne agyalj, szerintem még mindig te jártál az átlagnál jobban, hogy csak 4 napot csúszott el.:)

2012. febr. 10. 11:26

Köszi Eszter, mindig meg tudsz nyugtatni.

Igen, én is arra gondoltam, hogy ha nem jön meg, akkor nem a kórházba megyek vissza, hanem a magándokimhoz, és akkor vele átbeszéljük a dolgokat. De rem nem lesz rá szükség.

Írok majd, ha lesz vmi fejlemény.

Szép napot Mindenkinek!

1073. 099c0bed40 (válaszként erre: 1072. - 3a839d8d10)
2012. febr. 10. 09:09

Szia, én azt javaslom, hogy mielőtt bármifajta "vérzésindító" gyógyszert beszedsz majd, csináltass az orvossal egy hüvelyi UH-ot ( a magánrendelések zömében van rá lehetőség).

Csak akkor indokolt ugyanis vérzést gyógyszerrel meghozni, ha a méhnyálkahártya nagyon vastag, (15-20 mm között van).

Ha nincs erre utaló jel az UH alapján, akkor türelemmel ki lehet várni míg megindul a spontán vérzés, és akkor el lehet kezdeni a fog. gátlót.

Igen, simán lehet olyan hogy kimarad egy hónap, az Escapelle-ben lévő nagy adag progeszteronra minden nő szervezete máshogyan reagál, a Tied ezek szerint vérzésmentességgel.

Üdv: Eszter

2012. febr. 10. 08:08

Sziasztok!

Kedden voltam a rákszűrésen. Azzal minden rendben volt. A doki nagyon nem törődött velem, úgyhogy ezentúl csak magánrendelésre fogok menni, mint eddig, csak most a dokim nem tudott fogadni. :(

Szóval azt mondta, hogy ha 2-3 héten belül nem jön meg, menjek vissza és "megindítják" a vérzést. nagyon nem fejtette ki, hogy ez mit jelent, de gondolom kapok egy kis hormont. jupiiii!

azért írattam fogamzásgátlót, Jangee-t írt fel. Erről viszonylag jókat olvastam, főleg, h alacsony a hormontartalma, és nem kifejezetten híznak tőle akik szedik. Nekem ez nagyon jó, mert az elmúlt 1 évben 48 kg-t fogytam és nem akarom visszaszedni.

Röviden ennyi most a helyzetem.

Azt még had kérdezzem meg, hogy előfordulhat az, hogy úgymond egyet ugrik a menzeszem? Mert igazából semmi nem utal arra, hogy meg akarna jönni, de jó lenne, ha magától megjönne és nem kéne még erre gyógyszert szednem.

Szép napot, sziasztok!

Lencsi

1071. lapush
2012. febr. 9. 21:29

Év elején írtam, kértem tanácsot, életemben először szedtem be az escapelle-t és úgy gondoltam, ha átesek az egész mizéria nehezén, megosztom veletek a történtemet.

2011. december 30-án történt este 11 felé az a bizonyos "baleset", elszakadt a gumi, barátom elment bennem. Nem kezdtünk el parázni, egymás fejéhez ordibálni, nyugodtan kezeltük a dolgot. Mivel nem akartunk még babát, megállapodtunk, másnap rögtön megyünk sürgősségit felíratni. Másnap, 31-én mentünk is, kiváltottuk a gyógyszert, 13- 14 óra múlva a baleset után pedig bevettem a gyógyszert. Persze féltem a mellékhatásoktól,és attól is, hogyan reagálja le a szervezetem az esti partit, mivel szilveszteri buliba készültünk. Az első mellékhatásom a gyógyszer bevétele után egy - másfél óra múlva jelentkezett: hirtelen fáradtság volt és emiatt aludtam is három óra hosszát.A szilveszter klasszul alakult, paráztam is, hogy csak ennyi mellékhatás ütött volna ki rajtam, nem e baj ez? Aztán 2012. január 5-én pecsételő vérzésem kezdett megindulni, olyan nyálkás, darabos, igen kellemetlen illatú. Ez tartott 5 napig. A pecsételő vérzés 4. napján viszont szédülés jelentkezett és kis hányingerrel fűszerezve ez fojtatódott tovább három hétig, de ne ijedjetek meg, csak kicsit voltam fáradt, levert, sokszor volt kisebb hányingerem, szédülésem. Mindössze nekem ezek voltak a mellékhatások. Itt olvasgattam a korábbi bejegyzéseket. Nyugodtan kezeltem a dolgot, nem idegeskedtem, nem vettem semmiféle tesztet... január 30-án megjött a menzeszem. Fura, mert sokan írták, hogy vagy meg se jött a köv. hónapban, vagy három hét múlva,esetleg jóval előtte stb., nekem mindössze sacc per kb 4 napot késett. Próbáljátok higgadtan kezelni a dolgot, azt mondom. Nem lesz gond, ha időben elmegy az illető gyógyszert íratni. Tanács még: ahogy én is, inkább menjünk el nődokihoz és írassunk fel fogamzásgátlót, hogy még egyszer ne kelljen átélni ezt a bosszantó helyzetet :)

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook