Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Valaki tud valamit a Rezia nevű fogamzásgátló tablettáról? Elsősorban a mellékhatásaira lennék kíváncsi, és hogy megbízható-e? fórum

Valaki tud valamit a Rezia nevű fogamzásgátló tablettáról? Elsősorban a mellékhatásaira lennék kíváncsi, és hogy megbízható-e? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
91. Inez95
2023. jún. 21. 08:54
Csak ha valakiben még merülnének fel kérdések a gyógyszerrel kapcsolatban, én évekig szedtem és minden rendben volt, alig görcsöltem, mindig pontos volt a menstruációm, nem okozott semmilyen gondot, nem híztam. Miután abbahagytam szépen visszaállt minden és 3 hónap múlva meg is fogant a kisbabám.
90. KissNiki2 (válaszként erre: 89. - Sophieverdaria)
2023. jan. 25. 09:11
Szia, csináltak előtte laborvizsgálatot hogy hajlamos vagy e trombozisra?
2022. jún. 3. 15:34

Szaisztok!


Senkinek sem ajánlom hogy szedje. Nekem felírta az orvos és kishíján az életembe került. Egy hétig ha szedtem azthiszem, és borzalmasan depressziv lettem és az ötödik napnál azthiszem, nehéz légzés, fejfájás és több napig tartó lábzsibbadásom volt. Vérrögöt okoztam magamnak majdnem. Abbahagytam és utána is jó pár nap volt mire újra jobban lettem, de a fejfájás és a nehéz légzés azóta is megvan. Étrendet kellett váltanom és havonta kell vizsgálatokra járnom, mert lehet a petefészkem működését is befolyásoltam ezzel. Szóval ha tehetitek, ne szedjétek ezt a gyógyszert!

2017. márc. 13. 09:30
Én kukába hajítottam, soha nem szedném többet! Úgy összezavarta a hormon háztartásom, hogy öröm volt nézni. Akkor menstruáltam mikor nem kéne, amikor meg kellett volna akkor nem. Hol a 10. napon, hol a 12. megjött a mensesem úgy hogy közben szedtem a gyógyszert. Mikor meg meg kellett volna jönnie, semmi. Volt hogy elmúlt a vérzésem, 5 nap múlva újra megjött. Katasztrófa volt az egész. Arról nem beszélve hogy hipofízis adenómám lett tőle, amitől meg 1100 lett a prolaktinom, és leállt a petefészek. Én belebb...tam a kukába, és azóta se szedek semmit, nem vagyok hajlandó ilyen szemetekkel mérgezni magam. Van a védekezésnek más módja is gyerek ellen. Nekem nagyon sok mennyiségű menstruációs vérzésre írta fel a doki, hátha majd ettől kevesebb lesz... hát nem jött be. Hozzáteszem, pajzsmirigyes vagyok, nem is lett volna szabad ilyen sz@rt szedni, mert a fogamzásgátló gátolja a Letrox felszívódását, aztán meg csodálkoztunk hogy miért nem hat a pm gyógyszer. Mikor orvost váltottam, akkor derült ki hogy "magának ki írt fel fogamzásgátlót? Magának tilos szedni bármit is, mert nem szívódik fel a pajzsmirigyre szedett gyógyszere..." Köszi. De legalább már tudom. A kolleganőm úgy járt ezzel a szeméttel, hogy szedte, szedte elég sokáig. Abbahagyta mert gyereket szeretnének, és azóta sem működik a petefészke. Erről a szemétről nagyon sok rosszat hallottam, többek között az enyémhez és kolleganőméhez hasonló eseteket. Én biztos nem szedném a helyetekben.
2016. dec. 14. 20:51
Nekem néhány hónapig nem volt a Rezia-val problémám, viszont utána hüvelyszárazság alakult ki. Kiváltottam a következő 3 havi adagot is, de mivel szeretnék másik gyógyszerre áttérni, így ezt a bontatlan dobozt továbbadnám olyannak, akinek bevált ez a gyógyszer és ezt szedi. (Természetesen a bolti árnál olcsóbban, személyes budapesti átvétellel.)
2016. márc. 17. 18:23
már nem aktuális :)
2015. aug. 18. 15:32

Sziasztok!

Tudom hogy már nem nagyon aktuális a kérdés, mégis úgy éreztem, hogy azok miatt akik majd később itt keresnek választ a "Rezia" fogamzásgátló kérdéseiben, muszáj vagyok az én tapasztalataim is leírni.

Azért van bennem ez az indíttatás, mivel nem rég tértem át a "Lyndinette 20" nevezetű fogamzásgátlóról a Reziára, mert a Lyndinette tabletta hordozóanyagára érzékeny volt a gyomrom, ami puffadással és egyéb kellemetlenséggel járt. Mikor a nőgyógyászom felírta a Rezia fogamzásgátlót, rögtön rá kerestem a neten hogy mire is számíthatok, és ez alatt a kérdés alatt kutakodtam vélemények után, megdöbbenve tapsztaltam hogy a legtöbb válaszolónak negatív élményei voltak, ami engem is megrémisztett, és félve kezdtem neki az első levél tablettának.

Azóta már letelt egy fél levél tabletta, és elmondhatom azoknak akik meg akarnak nyugodni ,hogy teljesen pozitív tapasztalattal bővülhetnek a vélemények! A puffadásom és megrekedésem már a múlté, súly gyarapodás nem jelentkezett,semmilyen közti vérzés, a libidómra sem lett káros hatással, sőt...;)

Úgyhogy senki ne essen bele abba a csapdába (amibe én is..), hogy ha sok embernek nem válik be a tabletta, akkor neki sem fog!

Sok sikert lányok!!:)

2015. ápr. 28. 17:16
5 napja szedem a Reziát és azóta minden délután hőemelkedésem van. Nem vagyok megfázva, a fejemen kívül nem fáj semmim. Valakinél volt esetleg hasonló? Még várok pár napot és irány az orvos.
2014. jún. 24. 13:48
Sziasztok! Reziáról váltottam másik gyógyszerre és van 2 bontatlan doboz, amit nem tudok már használni. Ha valakinek kell szívesen átadom az eredeti árán.
82. nsfj
2014. máj. 18. 22:24

Én két hétig szedtem, aztán a 2. héten olyan rosszul lettem tőle, mint még soha... Szédültem, hánytam, gyenge voltam, napokat aludtam volna át... A hasam pedig folyton fájt, a szedéstől kezdve.. Miután abbahagytam, 2 nap alatt rendbe jöttem szerencsére. Ha valakinek beválós, írjon, mert van két bontatlan levelem.

Ez lett volna az első gyógyszerem, de most egy darabig nem is merek még egybe belekezdeni, nagyon rossz élmény volt...

2014. máj. 16. 13:17

Sziasztok!

Én kb. 1,5éve szedem a Reziát, de szerintem nem a legjobb gyógyszer... Ugyanúgy görcsölök, pattanásos vagyok, a menzeszem is eltart 7-8 napig, a mennyiségről nem is beszélve, szóval nekem nem igazán vált be és le is váltom hamarosan :S Régen a Yasminelle-t szedtem, az nagyon jó volt! Nem fájt a hasam, nem volt pattanásom sem, a menzeszemet is lecsökkentette 4-5 napra, és a mennyiséget is... Hízni egyiktől se híztam :) Mindenkinek más a jó, de szerintem megéri váltani, hogy mi a jó, a megfelelőbb.. Lehet nekem is előbb kellett volna, legalább nem szenvedtem volna annyit..

Szép napot mindenkinek! :)

80. Andesz75 (válaszként erre: 79. - Aisa20)
2014. márc. 5. 18:12
Én egy másik gyógyszer szedését hagytam abba és vérezgetek és görcsölök hetek óta úgyhogy szerintem ez nem egy bizonyos gyógyszer mellékhatása. Biztos emberfüggő is.
79. aisa20 (válaszként erre: 77. - Fannah93)
2014. febr. 28. 20:06
sya,én most hagytam abba,két hete énis vérzek,fáradt vagyok mind a fene amióta szedem,folyamatos görcseim vannak,nem ajánlom senkinek sem.
2014. febr. 14. 21:37

Sziasztok!


En alapvetoen mindenkit csak elrettenteni tudok a Reziatol. En a Symiciat szedtem sokaig aztan kertem az orvost,hogy irjon valami olyat amitol nem fogok emelyegni. Felirta a Reziat,utana neztem ,a hugom is szedte es fel evig nem mertem elkezdeni szedni. Neki sem valt be. Most elkezdtem es bekovetkezett amitol tartottam. Ket hete folyamatosan verzek, ejszakankent van hogy orakat kell a mosdoban aludnom ugy emelygek tole es nem hanyagolhato el a tompa hasfajas sem,ami meg eppen elviselheto de borzalmassa teszi az ejszakaim. En valoszinuleg ezt a levelet vegig szedem ha vegig birom ,hogy ne nagyon zavarjam ossze a szervezetem aztan elbucsuzunk egymastol. Szerintem vannak job antibebi tablettak is!:)

2014. jan. 30. 18:08
Rezia fogamzásgátlóval kapcsolatban írjatok nekem nyugodtan.
76. amayan
2013. nov. 15. 12:51

Sziasztok.


Én most fogom elkezdeni a Reziat. Szeretnék viszont pár tippet adni azokank akik nem igazán jártasak a fog.gatlók terén. Mindenkinél másképp hat a gyógyszer van akinek jó és beválik másnál meg nem igazán. ( ja és nem a fog.gatlótól hiztok, ez csak egy téves hit). Én 8 év alatt összesen 7 fajta gyógyszert szedtem. Az elsőktől( harmonett, milligest, laurina) barnás folyás-->jelentése a gyógyszernek túl alacsony a hormon szintje ( első hónapban még ok a barnás folyás de utána már nem annyira). Utána a Volinától nekem libidó csökkenés, aztán kiprobáltam a cilestet nekem szuperul bevált, csak sajnos kivonták a forgalomból pár hónapja.Aztán regulon következett, írtózatós fejfájás, látásromlás, menstruáció alatt erős hasfájás. Most Rezia lesz. Tehát pár hónap után kiderül nektek mi a jó, ha gond van csak váltani kell másra. Mindenkinek más jó, ami nekem rossz volt lehet neked jó es vica versa. ( a lokális hormonos gyűrűt is probáltam, hát barnás folyás hónapokig, plusz idegesítő és állandóan elmozdul).

75. Zsuu:)
2013. nov. 3. 09:52

Sziasztok!

Az első levélnél tartok, ma veszem be az utolsó placebo tabit és még nem jött meg...ilyenkor mi a teendő?A válaszokat előre is köszönöm! :)

2013. szept. 13. 08:39
Amúgy jó szedni 1000mg c vitamint vérzés alat,meg magnéziumot.Nekem pl rutin plusz c adtak a gyóygszertárba.Erősíti az ereket.csökkentette a vérzés mennyiségét.Szülés után mikor elsőnek meg jött.Vagy még rutascorbint is szoktak szedni.
73. 19750915 (válaszként erre: 72. - Engel)
2013. szept. 13. 08:33
Na igen,ami jó az egyiknek,nem biztos ,hogy jó a másiknak.Azért van több fajta,hátha valamék beválik.Nekem eddig jó,remélem így is marad.Az injekciótol volt barnás folyásom,elég csunya,de csak az volt vérzés nem.Egyszer adattam be,fél év kellet majdnem mire vissza állt.Sok idő míg kiürül a szervezetből.Három hónap minim kel.
72. engel
2013. szept. 9. 22:41
Azóta az 5 ik levélnél tartok ugynugy 24 árás a menszeszem péntek délkörül megjön szombaton vége is és rá egy hétre 1-2 napig barnás folyás. ma beszéltem a dokimmal és holnap megyek,mert más gyógyszert ir fel, nekem nem vált be :( és az 5 honap alatt azt tapasztaltam,h kevésbé kivánom a sexet és nem nedvesedek be :( Ezelőtt a gyogyszer előtt ilyen problémám nem volt! Szervezet és ember függő 3 gyogyszerből 2 elég sokáig bevált :D viszonylag jó arány :)
71. orsi910213 (válaszként erre: 69. - 19750915)
2013. szept. 9. 10:07
Oké hát az lesz!köszi amúgy
2013. szept. 7. 22:37
Nekem sokkal jobb .nem görcsölök,néha fáj és a vér mennyisége is jóval kevesebb.Azt mondta a doki,ezzel a mennyiségét és a vérzés hosszát is csökkenti,kb négy naposra.Nekem eddig hét tiz nap közt volt.
69. 19750915 (válaszként erre: 68. - Orsi910213)
2013. szept. 7. 22:31
doki megmondja,kérdezd meg mikor mész iratni gyógyszert,hogy gond e a barnafolyás
2013. szept. 6. 10:25
Sziasztok!A reziát szedem már 6hónapja,de azelőtt sensonettét szedtem 2évig,de nem vált be mert teherbe estem!A tájékoztatóra az van írva,hogy néhány hónapig nem várt vérzés jelentkezhet!Mióta elkezdtem szedni nekem azóta barnafolyásom van!Valaki tud segíteni,hogy ilyenkor mi a teendő!?Vagy haggyam abba a szedést?
2013. szept. 6. 08:31
Siasztok,nekem is most írták ki a reziát.Szülés után első vérzés nagyon erőss volt és még utánna is.ami erőss görcsökkel társult és rosszul létekkel.Azt mondta a doki ezzel majd rendbe jön,de nem röktön,el kel telni pár hónapnak és fokozatosan beáll.Az első levél utolsó szeménél tartok.Végig fájdogált a hasam,de az azért van mert a peteselyteket öli a gyógyszer ,majd ezek megszünnek.Olyan érzés mintha jönne megfelé,de nem hanem a gyógyszer teszi a hatásást.Ezek majd megszünnek,és majd csak vérzés előtt fog lenni ilyen mikor jön meg.Nekem akkor volt ilyen mikor az injekciót adattam be,az 3 hónapig véd,akkor volt ez az érzés,tette a dolgát,és az olyan mintha jönne meg.Mivel minden szemnek más az összetevője,vagyis a 24 szemnek,mert a 4 az csak palcebó semmi hatása.Már most jött meg ,ma veszem be az utolsó placebót,változás eddig nincs olyan nagy görcsöm mint eddig volt.Mellékhatásokat sem érzek,remélem jó lesz mert én nem bírom a gyógyszereket,de úgy néz ki ez talán jó.
66. engel
2013. jún. 6. 11:01
Sziasztok!Én a milligestről váltottam,mert nagyon erőssen megvolt és sex közben is mindig véreztem.Egy honapja szedem a reziat,nem vérzek sex közben,de most nem is akar megjönni,ma este veszem be az utolso zöld tablettát,holnap kezdem a 2 ik levelet és semmi. Olyan hasi görcseim vannak mint amikor megjön,de semmi! Elég idegesitő. már 8 éve szedek fogamzás gátlót,semmi negativ tünetem nem volt az egy hónap alatt,sem hizás,sem pattanások, csak ez,h most nem akar megjönni,de remélem beáll és bevállik a rezia
2013. máj. 25. 20:51
Áhh elírtam,szóval barna folyást akartam írni..
2013. máj. 25. 20:49
Ha rendesen szedted biztos,hogy nem lehetsz szerintem,egyébként én egy hónapja szedem,és ma szedtem be a 3.placebo tablettát és nekem egyenlőre csak ilyen nagyon minimális vár a folyásim van,remélem,hogy megfog jönni rendesen ...valaki volt így??
63. vf96
2013. máj. 16. 09:50
rezia fogamzásgátlót szedek 4 hónapja. Mindig rendesen beszedtem, általában egy időben. - + 30perc. Visszont ebben a hónapban a zöld tablettánál nem jött meg. És már az új adagnál tartok, de még semmi. Lehetek terhes?
2013. máj. 7. 17:15
Sziasztok,na mégiscsak bevált a tabletta,elmultak a mellékhatások,viszont egy olyan kérdésem lenne,hogy a gyógyszer tájékoztatójára ugye az van írva,hogyha a menstruáció első napján kezdem el akkor a gyógyszer azonnal véd,na most én hittem ennek és az 5.nap már együttvoltam a barátommal,akor ugye nincs mitől tartanom?(mert olyanokat olvasgattam sok helyen ,hogy 2 hete vagy 1 hónapot várni kell) valaki erősítsen meg,hogy a reziával nem így megy ..:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook