Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1850. nilem023 (válaszként erre: 1848. - Lilpo)
2023. ápr. 14. 21:29

72 óra a max, hogy be lehet venni így tuti megakadályozta a /valószínű/ semmit.

Kb egy hétre rá, hogy az utolsó szem gyógyszert bevetted meg fog jönni.

1849. Lilpo (válaszként erre: 1848. - Lilpo)
2023. ápr. 14. 15:23
Köszönöm a segítséget előre is <3
1848. Lilpo
2023. ápr. 14. 15:23

Sziasztok! A párommal hétfőn (04.09.) nem megfelelően védekeztünk...nem ment el bennem de tartunk az előváladéktól. Vezetek egy applikációban egy naptárat és pont a menstruációm előtti napon történt az eset. Aranyos volt és mivel aggódott, elment és íratott fel escapelle-t amit másnap délután (kedden) tudtam bevenni (kb 36 óra után). A doki is azt mondta hogy nem valószínű hogy teherbe essek, de biztos ami tuti alapon bevettem, de még mindig semmi. Aminap fájt a fejem és ennyi. Nemsokára töltöm a 18at. Kis segítséget kérhetek? Hallottam hogy barna pecsétes folyás felmerülhet de nem biztos, még nem tapasztaltam.

Mikorra várható hogy megjöjjön?

1847. Bellya2 (válaszként erre: 1828. - Sussy26)
2022. jan. 15. 08:28
Szia. Mi lett végül?
1846. Mara2930
2021. jan. 18. 17:10

Sziasztok.32 éves vagyok es a ferjemmel történt baleset egy kiszakadt óvszer miatt tortent .teljesen befejeztuk a dolgot amikor eszre vetfuk hogy gáz van.

Escapella tabit irt a haziorvos.

Viszont segitsetek ha van tapasztalat es pedig abban hogy a baleset utan kb fel oraval elkezdett fajni a hasam a gyomorszajamtol a hasam aljaig es a derekam de ez mar tegnap delutan 2oratol van es nem mult el csak az ejjel tarsult hozzá iszonyu hányinger is.szerintetek ez mitol lehet es ezekkel egyutt mit fogok erezni ha beveszem a tabit??

Ez véletlen volt szoval az okoskodo emberek kerem kimeljenek.

2018. dec. 28. 22:30
Mèg azt elfelejtettem,hogy napok óta forróságot èrzek az alhasamban.Ès sokat kell pisilnem.
2018. dec. 28. 22:28
Sziasztok!Tanácsot szeretnèk kèrni.December 7-èn törtènt a baleset.12 órán belül bevettem az escapellet.Utána 4nappal vèrzès jelentkezett.Elmentem orvoshoz aki másnap adott injekcót,hogy ne vèrezzek.Másnapra el is állt.A ciklusom hosszát nem tudom mert változó.21-èn ismèt voltam orvosnál aki azt mondta,h vèkony a mèhnyálkahártya.Ma van pontosan 3hete a balesetnek.Reggeli vizeletből 10es teszttel negatívat teszteltem.Hihetek az eredmènynek.Ès normális,hogy mèg mindig fájnak a petefèszkeim?Köszi,ha válaszoltok.
2018. okt. 10. 10:15

Sziasztok! Leírom a történetemet én is, tudom, hogy ez ilyenkor nagy segítség :)

A szokásos baleset nálunk is megtörtént, kiszakadt a gumi, a párom bennem ment el. A mi hibánk volt, egy buli után még az alkohol hatása alatt estünk egymásnak, és a nagy hév miatt nem szorítottuk ki a levegőt az óvszer végéből...Időzítés a lehető legrosszabb, konkrétan a peteérés napja. Másnap a körzet szerinti nőgyógyászati szakrendelőben kaptam meg az Escapelle receptet, amit 13 órával a baleset után be is vettem. 4 éve már szorultam ugyan erre, így nagyjából tudtam, mire számítsak (akkor viszont nem peteéréskor történt a baleset). Iszonyat fáradtság, idegesség, stb... Vártam a pecsételő vérzést, ami azonban nem akart bekövetkezni. A fáradtságon kívül SEMMILYEN tünetet nem produkáltam, be is paráztam nagyon, hogy nem hat a tabi...Egyetem mellett nem tudnánk egy babát vállalni :( mindenképp szerettem volna valami vérzés szerűséget látni és végre megnyugodni, így elkezdtem alkalmazni a szokásos mensit előrébbhozó módszereket. Napi 3 nagy bögre kakukkfű és rozmaring tea keveréket ittam (nem a filteres verziót), és napi fél órát ültem a forró kád vízben. Ez a kombó olyan szintem fokozta a vérbőséget a testemben, hogy 2 nappal a "kúra" megkezdése után szép lassan elkezdtem vérezgetni (előbb csak barnázás, utána szép lassan vérzésbe ment át). Mindezt a várható mensi előtt 2 nappal. Ekkora kő még sosem esett le rólam... :) Viszont arra számítok, hogy a tabi a következő minimum 3 vérzésemet teljesen fel fogja borítani, múltkor az egyik teljesen ki is maradt miatta.

Szóval aki erre a "megoldásra" szorul, ne parázzon, nekem akkor segített, amikor 100% eséllyel lett volna baba az esetből.

Bocsi ha hosszúra sikerült, szurkolok mindenkinek!!

1842. kvcs33
2018. aug. 6. 03:32
Sziasztok! Velem is baleset történt és az aktus során kiszakadt az óvszer pont a legrosszabb pillanatban.. Az aktus előtt 4 nappal múlt el a vérzésem tehát ha minden igaz nem volt peteérésem és azt olvastam, hogy ilyenkor nem nagy az esélye a teherbeesésnek. Az esemény utáni 1-2 órában már be is vettem az Escapellet. Utána körülbelül 4 nappal a sokak által leírt pecsétezés, barnás folyás és kisebb vérzés nálam is jelentkezett. Szerintetek ez jelenthet jót? Sajnos ennek ellenére nem jött meg a mensim és már egy hete késik. Bár azt hozzátenném hogy soha nem pontos és általában később jön meg de ennyit még sose késett és már eléggé pánikolok.. Viszont menstruáció helyett a nálam előtte mindig előforduló fehéres folyás jelentkezik most. Vehetem ezt egy jó jelnek és csak késik a gyógyszer miatt? Jól jönne pár megnyugtató szó :(
1841. kata2361
2018. jún. 24. 18:44
Köszönöm,lehet igazad van,eleve nagyon érzékeny vagyok a hormonokra,fogamzásgátlót se tudok szedni sajnos.Mindenképpen megírom mi lesz,hátha segít valakinek!
1840. barbylove (válaszként erre: 1839. - Kata2361)
2018. jún. 24. 18:13

Szerintem nem vagy terhes. Mindössze az esemény utáni tabletta nagyon erős és nehezen ürül ki. Egy tablettával bevettél egy jó nagy adag hormont. Sőt vérzészavarokat is okozhat, szóval lehet, h hamarabb fog megjönni és azért fáj a hasad.

Elég hamar bevetted a tabit és tesztet is csináltál, ami negatív. Szerintem picit nyugodj meg, ha mégsem megy, menj el nőgyógyászhoz, h biztosan megnyugodj.

1839. kata2361
2018. jún. 24. 17:03
Sziasztok!Remélem még van olyan aki nézegeti a fórumot,mert nekem nagy szükségem lenne most tanácsra!Pontosan két hetebevettem egy Escapelle tablettat mivel előváladék került belém,a ciklus 17.napján voltam,amugy 25 naposak.6 órával az aktus után vettem be.Utána pár napig fáradt voltam de semmi más nem volt.6.nap nagyon erős vérzés jelentkezett,két napig,utána 3 napig barnáztam.Megynyugodtam kicsit mert hát egybe esett a menstruációmmal a vérzés,bár más milyen volt,mert nem görcsöltem.Viszont egész héten néha éreztem hogy húzodik a mellem és fájdogál a hasam picit.Ez nem is lenne baj mert betudom a nagy hormontartalomnak,viszont néba émelygek,nem érzem jól magam.Csinaltam tesztet pontosan 14 nappal az aktus után és negativ lett.Szerintetek terhes lehetek vagy csak a stressz okozza?
1838. Nicole36
2018. máj. 16. 06:49
Nos, azt tanácsolták, hogy csináljak mégegy tesztet, mert ált. 10 perc után már nem kiértékelhető. Hála az égnek, egyértelműen negatív lett. A barnázás is abbamaradt szerencsére. Végül a ciklus 30. napján megjött.
1837. Nicole36
2018. máj. 10. 22:04

Amint múltkor írtam, két teszt negatív lett. Ma azonban csináltam a biztonság kedvéért a ciklus 26. napján mégegyet, és ugyan nagyon-nagyon halványan - de ott van az a rsz. második csík is!

Holnap délelőtt rohanok az ügyeletes dokihoz hüvelyi UH-ra!!!!!!!

1836. Nicole36
2018. máj. 9. 19:58

Helló Mindenkinek!


Az Escapelle tabletta mellékhatásairól szeretném megosztani a tapasztalataimat Veletek.

Szóval kezdeném azzal, hogy a ciklusom 8. napján voltam együtt a párommal, és kiszakadt az óvszer. Ez hétvégén történt, így csak Hétfő reggel tudtam felíratni a tablettát. (kb. 46 óra múlva vettem be). Akkor még nem tapasztaltam sem hányingert, sem hányást. Azonban a ciklus 17. napján kezdődött a kálváriám: először rózsaszínes váladékozásom volt, majd átváltott barnás, pecsételős vérzésbe, ami nem a mensesem volt, hanem valószínű a méhnyálkahártya-leválására utaló jel. A lényeg, hogy ez a "barnázás" pár nap után átment pirosabb vérezgetésbe. Azt olvastam, hogy ez óriási adag hormont tartalmazó tabi, és hogy több mellékhatása is lehet, pl.: mellfeszülés, fejfájás, deréktáji fájdalom, stb. De azon a véleményen vagyok, hogy ez még mindig jobb, mint az abortusz! Persze vettem azóta már két darab terhességi tesztet is, de ebben is megoszlanak a vélemények, hogy mikor kell elvégezni. Egyesek szerint az együttlétet követő 14-15. napon reggeli első vizelettel már lehet tesztelni. Mások szerint, csak a várt, de esetlegesen kimaradó menses első napja utáni időszak mutat valós eredményt.

Szerencsére mindkét terhesteszt negatív lett (egy csík).

Azonban 3 hét múlva biztonság kedvéért elmegyek a Nőgyógyászomhoz, egy hüvelyi ultrahang vizsgálatra.

2018. febr. 21. 21:56
Sziasztok! Az utóbbi másfél hétben sokat olvasgattam ezt a topicot, majd' megőrültem az idegeskedéstől. Megfogadtam, hogy ha megúszom, visszajövök ide és elmondom nektek a saját történetemet, hátha segít valakinek. Hosszú kihagyás után a legutóbbi menzesz kezdetével újra alkalmazni kezdtem a Nuva Ring hüvelygyűrűt. A ciklus 12. napján együtt voltam egy fiúval, megszakítással, és közben a gyűrű kicsúszott. Elolvastam a betegtájékoztatót, írta, hogy ha 3 órán belül visszateszem, még védelmet nyújt. Így us tettem. Csakhogy! Ekkor vettem észre valami mást is a szövegben: hiába a lejárati idő 2018. vége, mert attól függetlenül a kiadástól számítva csak 4 hónapig szabad felhasználni a gyűrűt! Az enyém viszont már 2 éve állt a szekrényben!! Na ettől iszonyatosan beparáztam - az illető pasi sajnos csak ennyit akart tőlem, kár is volt belemenni - , úgyhogy másnap doki, majd bevettem az Escapelle-t, kb. 36 órára rá. Mindezek után a koraterhesség összes szimptómáját produkáltam: fejfájás, mellfeszülés, gyakori vizelési inger, később émelygés, hányinger... Iszonyat rosszul voltam. Másfél héttel később elmentem dokihoz, teljesen meggyőződve róla, hogy egyik gyógyszer sem hatott. Hát, az maga volt a felszabadulás! Közölte, h kizárt a terhesség méh nyálkahártya vastagság alapján, és hogy szerinte épp hogy mindkét gyógyszer hatott, tehát a "lejárt" Nuva Ring IS. Hatalmas dózis ez így a szervezetnek, nem kell semmin csodálkozni. Szóval, a túl korai jelekből még ne ítéljetek - és rendesem olvassátok el a gyógyszerek tájékoztatóit! Mindenkinek alakuljon kívánsága szerint! Üdv!
1834. barbara9
2018. jan. 12. 23:38
Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy a párommal 6.-án voltunk egyutt, amikor a végén vettük észre, hogy kiszakadt az óvszer. Nem bennem ment el, azonban nem tudjuk kizárni, hogy került-e belém. Akkor mindent megpróbáltunk, utána 2 perccel már meleg vizben ultem s probaltam kimosni magam. 48 órára rá bevettem egy escapelle tablettát, még mellékhatást nem tapasztaltam, csak utána 2 napig nagyon sokat aludtam. A ciklusaim 32-33 naposak általában, december 18.-án kezdődött az utolsó. Tehát a baleset a ciklusom 19. Napján történt, mennyi az esélye hogya tabletta mellett még is teherbe estem?
2017. dec. 26. 16:27
Sziasztok! Nekem olyan kérdésem van, hogy mi a nagy valószínűsége velem kapcsolatban? Történhetett fogantatás vagy irtó kicsi az esélye? Nov-27-én jött meg a mensim, aztán nov. 30-án véget is ért, dec 1-jén együtt voltam a párommal, de az óvszer kiszakadt, viszont nem volt ejakuláció (előtte 1x, amelyet mosdó, fürdés követett). A biztonság kedvéért aznap rá kb. 5-6 órára bevettem az Escapelle bogyót. A bevétel utáni kb. 6-7. napon kb. 3-4 napig tartó vérzésem volt. Még mindig ideges vagyok, pontosan holnap kellene megint megjönnie (normális ciklus szerint). Sok mindent olvastam ezzel kapcsolatban, és még így se tudom, mi a helyzet. Korábban már sajnos kellett bevennem ilyen tablettát, akkor nem volt gond.
1832. Becca19191 (válaszként erre: 1831. - Csürcsavar80)
2017. szept. 19. 14:52
Köszönöm szépen! ^^
1831. csürcsavar80 (válaszként erre: 1830. - Becca19191)
2017. szept. 19. 10:25
Nincs félni valód
2017. szept. 18. 23:10
Sziasztok. A barátommal voltunk együtt, de ne igazán védekeztünk. Random jött az egész, és felkészületlenek voltunk. Tudom, felelőtlenség volt, tisztában vagyok vele. Igazából nem nagyon hatolt belém, mert nagyon fájt, és el sem élvezett. Ahogy olvastam, az előválladék is tartalmazhat spermát, bár előtte nem csinálta, szóval akkor nem tudom, hogy most mi lehet. A csavar a dolgokban az, hogy aznap körül lehetett az ovulációm. A történtek után kb 30 órával vettem be az Escapelle tablettát. Eléggé félek, nem tudom, hogy hatott-e vagy hogy mi lesz. A tabletta bevételét követően egy 10-12 órával kezdett fájni a hasam, ez jelent valami (jót)? 17 éves vagyok, azt sem tudom, hogy a szülőknek hogy mondhatnám el, ha bármi lenne. Köszönöm előre a válaszokat, rettentően izgulok és félek.
1829. gingi8
2017. júl. 30. 20:24

Sziasztok!

Peteérésem van és tegnap sajnos kiszakadt az óvszer, amit csak későn vettünk észre. rá 12 órával vettem be 72 órás tablettát. Nem érzem a tüneteket (hányinger, fejfájás stb, ) Ez azt jelenti, hogy nem hat a gyógyszer? Sajnos elég sok rosszt olvastam különböző fórumokon és ideges vagyok nagyon, főleg hogy a legrosszabb időben történt a baleset.

1828. sussy26
2017. jan. 30. 17:15

Sziasztok!

26 éves vagyok.

2015 december végén szültem,3 hónapig szoptattam,május elején jelentkezett a szülés utáni első vérzés. Azóta minden hónapban (1 hét késésekkel), de mindig megjött. Fogamzásgátlót még nem írattam ki,de tervben van. Tavaly november elején Escapelle esemény utáni gyógyszert kellett alkalmaznom,korábban nem volt ilyenre példa.

November 13-án megjött a menzi, december 12-én szintén.

Volt valamelyikőtöknek olyan esete,hogy kimaradt volna egy havi?

Január 20-án negatívat teszteltem, 24-én szintén,tegnap ismét.

Még annyit hozzátennék,hogy párommal megfelelően *óvszerrel* védekezünk, a novemberi eset óta sokkal jobban figyelünk, elővigyázatosabbak vagyunk (mivel a fiúnk elsőre összejött)

Kis tesót még nem tervezünk.

Mit gondoltok,mennyi esélye van, h mégis baba lehet a dologban és amiatt késik?

Köszönöm a válaszokat.

1827. helabela
2017. jan. 20. 14:18

Sziasztok!

A segítségetek szeretné kéríni illetve a tapasztalaitokat!

Dec. 18.-án együtt voltam a barátommal, hiba csúszott a védekezésbe, aktus végén vettük észre, hogy egy pici lyuk van az óveszeren, tehát szívároghatott belőle belém is. Másnap 12 órával az eset után escapellét vettem be. A menstruációm utolsó napján voltunk együtt. Már alig volt meg reggel, de az aktus után mintha visszatért volna, ez 1 napig tartott. Nos és a tabletta bevétele után 5 nappal(dec.24) újra megjött, kicsit kevesebb, mint általában, de 4 napig tartott. Ezt vehetem rendes menzesznek? A ciklusaim egyébként 24-30 naposak, mikor hogy. Ma a tabletta után vérzés 28. napján vagyok. A baleset után 18 nappal csináltam tesztet, negatív lett, de még se jön a mensi. Szerintetek mitől lehet?

1826. ildiko888
2017. jan. 17. 22:27

sziasztok! 14.-en ejfelkor (szombaton) lefekudtem a baratommal es kiszakadt a gumi szerencsere kivette idoben de van ez az elovaladek amirol azt olvastam hogy ha elotte mar elelvezett akkor lehet kisebb baj es kb. 4 oraval elotte elelvezett. 38-40 orara ra bevettem az escapellet. egyebkent 12. lett vege a menstruaciomnak es van egy alkalmazas ami szerint alacson eselye volt annak hogy akkor teherbe essek. a menstruaciomnak mikor kene megjonnie? meg nincsen teljesen beallva. nagyon felek es szuksegem lenne biztato szavakra

remelem kapok valaszokat es elore is koszonom oket!

1825. Julcsi.14 (válaszként erre: 1824. - Megtörtént)
2016. dec. 26. 16:40
Nem.
2016. dec. 21. 18:34

Valaki segítsen nagy szükségem lenne rá.

17 éves vagyok. December 15-en mult el a mensim és 16-án lefeküdtem a barátommal. És a végén vettük észre,hogy telibe szétazakadt a gumi. De sok spermium maradt a gumiba és a barátom hasán is volt. Egyszerre intézkedtünk. 5 órájára be is vettem az Escapelle tablettát. És most ma megint menstruálok.Lehet esély rá,hogy terhes vagyok.???

1823. Julcsi.14 (válaszként erre: 1822. - Ljubavina)
2016. nov. 13. 16:56
Igen
1822. Ljubavina
2016. nov. 10. 19:01

Sziasztok!

Ma hajnalban megjött a menstruációm, a szokásos mennyiséggel, 21 napra, -ugyanakkor feltételezem a gyógyszer hatására- rendkívüli görcsökkel, amelyeknél alig valamivel enyhébbek rendszeresek nálam.

Ezek szerintem megúsztam a nem kívánt terhességet?

1821. Julcsi.14 (válaszként erre: 1820. - Ljubavina)
2016. nov. 6. 18:51
Drága leányzó! :) Ne ess pánikba! Nincs miért. Elmondom az okokat, hogy miért ne. A közösülésed még a száraz időszakodban volt, szóval kevés az esélye a terhességnek. A fiú nem ment el benned, és az előváladéktól nagyon kevés az esélye annak, hogy baj legyen ebből. A harmadik az, hogy időben bevetted a tabit. Semmi gond nem lesz. Ne aggódj. Sok embert húzott ki ez a bogyó a csávából. Téged is kifog. ;) A gyógyszer nagyon össze fogja zavarni a hormonháztartásod. És légy nyugodt!!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook