Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
1190. zizi001 (válaszként erre: 1187. - 099c0bed40)
2012. ápr. 5. 12:39
hát Eszter, tényleg nagyon jó,h vagy nekünk :)) köszönöm nagyon!! lehet h pszichés tényleg,ráadásul egy államvizsga időszak közepén vagyok meg lájtos táplálkozási gondjaim is vannak..megpróbálok kezdeni valamit a lelkivilágommal:)
1189. 099c0bed40 (válaszként erre: 1188. - Ke555)
2012. ápr. 5. 09:40

Szia, sajnálom hogy elkéstünk a válasszal,és eléggé leesett az állam attól hogy pont a nőgyógyász biztatott a bevételre....:(

Ő az orvos, elvileg jobban kell tudnia ezeket a dolgokat mint nekünk, meg aztán ha bevetted, már úgyis mindegy.

A legjobbakat: Eszter

1188. ke555
2012. ápr. 5. 08:20

Sziasztok!

Köszönöm a gyors választ :) Viszont már bevettem :/

Pont emiatt mentem el az orvoshoz, hogy szükséges-e és azt mondta, hogy még nem véd biztonságosan. Pedig a legelső naptól kezdtem el szedni a fogamzás gátlót. Azt is mondta, hogy nagyon meg fogja zavarni a ciklusom, de inkább ez, mint a baba és, hogy szedjem ettől függetlenül ugyanúgy a fogamzásgátlót is. Jaj meg ugye mondta, hogy ez nagyon rossz kombináció így együtt, de nincs mit tenni, és kb. 2-3 hónapot kell majd várjak, hogy visszaáll a ciklus.

Köszönöm a megnyugtató válaszokat :)

1187. 099c0bed40 (válaszként erre: 1183. - Zizi001)
2012. ápr. 5. 08:08

Szia, ha úgy érzed hogy dolgozik a petefészked és görcsölget a hasad, annak csak örülj, mert ez az egyik legbiztosabb jele annak, hogy visszaállnak a normál ciklusaid, nem pedig azt jelenti hogy terhes vagy.

( terhesség alatt pont ellenkezője történik: leállnak a petefészkek, nincs peteérés meg tüszőrepedés, hiszen felesleges volna).

A hasad növekedése egyértelműen csak pszichés alapon lehet, ez egyáltalán nem azt jelenti hogy értelmi fogyatékos lennél vagy hasonló, csak azt, hogy mikor megtörtént a "baleset", nagyon megrémültél a terhességnek még a puszta gondolatától is.


Véleményem szerint teljes mértékben megnyugodhatsz hogy nincsen semmi gond, meglátod, gyorsan vissza fognak állni a normál ciklusaid.

Szép napot: Eszter

1186. 099c0bed40 (válaszként erre: 1182. - Ke555)
2012. ápr. 5. 07:59

Szia, zizinek tökéletesen igaza van: ha még nem vetted be az esemény utánit, ne is vedd be, mert nincs rá szükség!


A fog.gátló azonnal véd ha időben( mensi első napján) kezded szedni, ha az ötödik napjától akkor pedig az első hétben kell csak kiegészítő védekezés, úgyhogy semmiképpen nem javallott hogy még az Escapelle-el is feleslegesen megbombázd a szervezetedet, mert nem lehetsz terhes.

Üdv: Eszter

1185. Oklahoma (válaszként erre: 1181. - Panni2011)
2012. ápr. 5. 07:28

Köszönöm a válaszod, kicsit jobban érzem magam.

És sajnálom, igazad van, nem kellene itt hisztiznem hisz én már egyszer használtam ezt a bogyeszt, csak ilyenkor olyan ideges az ember h olyanokra is gondol,h: "mivan ha immúnis lettem rá mert én már egyszer beszedtem 1 éven belül?"

Remélem tényleg nem lesz gond. Ha van vmi fejlemény majd írok, és mindenkinek aki ezzel szenved most kitartást!!!

1184. zizi001 (válaszként erre: 1182. - Ke555)
2012. ápr. 4. 23:22
szerintem tuti nincs gond. bár tabi téren nem vagyok szakavatott, én azt olvastam pl a yadinnál, h ha mensi kezdetén veszed be, már aznap védett vagy. mondjuk ezen csodálkoztam, de ezen elméleti alapon szerintem..de a doki nem mondta h szabad e kettőt együtt? es akkor most folytatod ugyanúgy a gyógyszert?
1183. zizi001
2012. ápr. 4. 22:42
én totál beforgattam magam h dolgozik a petefészkem meg görcsölget a hasam és szerintem nőtt is :D nem vagyok értelmi fogyi egyébként, de ez tönkretesz idegileg teljesen.
1182. ke555
2012. ápr. 4. 21:59

sziasztok gondoltam enis irok mar hatha kapok valami megnyugtato valaszt:)

egy hete szedek fogamzasgatlot viszont tudtommal kell korubelul egy honap hogy biztosan vedjen.sajnos ma "hiba csuszott a rendszerbe" ugyhogy irany orvos es kivaltani az esemenyutanit.szerintetek ugye igy gyakorlatilag semmi esely sincs ra, hogy terhes leszek? szerintem enyem viszonylag ritka eset es sajnos eddig (ma kb egesz nap:D)nem olvastam hasonlot.:/

1181. Panni2011
2012. ápr. 4. 21:47

Szia,


hát nem tudom, én is megszakítással csináltam anno, de nem bennem ment el. Persze előváladéktól elképzelhető terhesnek lenni, de elenyésző, rettentő kevés esély van rá. No, most ha bevetted 1 órán belül a tablettát, akkor eléggé nagy esély van rá, hogy ha került is beléd 'anyag', az nem ér célba. A gyógyszer elég hamar elkezd dolgozni, és jók az esélyek. És pláne, ha már túljutottál az ovuláción, akkor ezek az esélyek sokszorozódhatnak. (Bár arra minden orvos figyelmeztet, hogy az ovuláció illetve a naptármódszer nem feltétlen megbízható, mert ez lehet egyéni, és tolódhat, de előbb is bekövetkezhet.)

Testápoló ügyben nem tudok mit mondani, ehhez a részéhez nem szólnék hozzá, hátha hozzászól valaki rajtam kívül is, akinek van ilyen irányú tapasztalata.

Azt nem gondolom egyébként, hogy egy több mint fél éve bevett tabletta bármiféle hatással lenne egy most beszedettre; sosem hallottam ilyet, de ezt megcáfolhatják még. Mindenesetre nem sok esélyt látok rá.

Én bizakodó volnék a helyedben. Most nehéz nyilván, mert várni kell és idő míg hat a gyógyszer és idegileg is kimerítő ez az egész, ezt az itteni lányok többsége igazolni fogja neked, ahogy én is, azonban mindent megtettél és szerintem alapjában véve jók a körülményeid, sőt Te már bevettél egy ilyet és azt is tudod, hogy neked hat, jobban mondva hatott. Nagyon kicsi esély van rá, hogy most ez másként legyen és gondolj bele, hogy ez így könnyebb is lehet, hiszen nem most estél át a tűzkeresztségen a gyógyszerrel kapcsolatban. Mi mind első alkalommal találkoztunk vele és nem tudtuk, mi lehet a kimenetele, egyáltalán hathat-e, mivel sokaknál előfordul, hogy kihányják, mert nem veszi be a szervezetük. Olyankor kell még egy szem.

Az én tanácsom: sok alvás, pihenés, zenehallgatás, kikapcsolódás(habár tudom, ilyenkor nehéz ez utóbbit, de jobbat nem tehetsz jelenleg). És legvégül az, hogy ezt a bogyót sokat ne használd, mert kétszer még nem biztos, hogy olyan komolyan bekavar, de ez nem egy rendszeresen javallott fogamzásgátló módszer.

Üdv és majd még írok:


Panni

1180. Oklahoma
2012. ápr. 4. 18:42

Sziasztok!


3.án történt a baleset, óvszerrel és megszakítással védekeztünk, és mikor a párom kihúzta éreztem a "bejáratnál", gyorsan lemostam, nem tudom h milyen mélyre mehetett de utána nem volt több folyásom. Mert bnőim mesélik h amikor a párjuk beléjük élvez utána persze kifolyik, de nálam ilyen nem volt. Nem tudom az mennyit "segít" h testápolót használtunk síkosítóként.

1 órán belül bevettem a tabit. Menzeszem 17.én volt úh már peteérés közben/után vok. Voltam 1 héttel ezelőtt dokinál fogamzásgátlót iratni, most akkor visszamenjek beszélni vele v kezdjem el szedni a tabit?

Az is érdekelne h én tavaly júliusban is bevettem egyet, akkor nem volt semmi bajom. Attól függetlenül ez a tabi is hatni fog v esetleg gyengíti a hatását? Köszönöm előre is a válaszokat!

1179. 099c0bed40 (válaszként erre: 1177. - Angeli1988)
2012. ápr. 3. 08:05

:) Szerintem Te is megnyugodhatsz, az érzékeny tesztek nagyon hamar bejeleznek ha baj van....az ismétlés persze nem árt, de ne izgulj, nem lesz gond!

E

1178. 099c0bed40 (válaszként erre: 1176. - Zizi001)
2012. ápr. 3. 08:04
Szia, nem, nem tudott, tényleg megnyugodhatsz!
2012. ápr. 2. 18:32
Csináltam ma tesztet és negatív lett :) remélem jo volt a teszt, pár nap mulva csinálok mégegyet, biztos ami biztos :)
1176. zizi001
2012. ápr. 2. 15:09
köszönöm!!:) végig rendesen menstruáltam múlt szombat óta,(ugyebár a 2. napon vettem be a tabit),egyre enyhült az utóbbi napokban, ma meg a barna...amiről beszéltetek! azt hittem h arra mensi után közvetlenül nem kell számítanom! remélem nem tudott semmiképp beágyazódni!
1175. 099c0bed40 (válaszként erre: 1173. - Zizi001)
2012. márc. 31. 09:04

Szia, nem vagy idióta, mert valóban sok mendemonda terjeng arról hogy van aki végig-menstruálja az egész terhességet és eszébe se jut hogy terhes,( attól se hogy egyre nő a hasa és rugdos benne a baba) de ezen sztoriknak a nagy része nem más, mint kacsa.


Ha normál idejű és intenzitású vérzésed volt, akkor kizárt hogy terhes legyél,úgyhogy tökéletesen megnyugodhatsz! :)

Üdv: Eszter

1174. 099c0bed40 (válaszként erre: 1171. - Angeli1988)
2012. márc. 31. 09:01

Szia, aranyos vagy hogy ezt írod velem kapcsolatban, köszi, jólesik. :)

Az a helyzet hogy szeretek segíteni ahol és akinek csak tudok, így van ez az élet más területein is.

Mindig az jut eszembe, nekem is mennyire jól tud esni egy-egy biztató szó vagy üzenet ha kétségeim vannak, (és mivel szorongó vagyok, naponta vannak kétségeim.)


A Nuvaring valóban jó megoldásnak tűnik, kívánom hogy mihamarabb légy túl ezen a mostani időszakon, és kezdd el azt használni, továbbá váljon is be.

Üdv: Eszter♥

1173. zizi001
2012. márc. 30. 22:10
ja és nem akarok totál idiótának tűnni, de ha előtte terhes lettem volna, ugye semmiképp nem véreztem volna ilyen erősen? annyi rémhírt hallottam már a terhesség alatti mensiről :S
1172. zizi001
2012. márc. 30. 22:01
nagyon köszönöm a választ! hatalmas hipochonder vagyok hónapok óta. egyébként alig jött valami az első 3 napban, ált.5 napig tart és egyre gyengébb, de most a 3.naptól a 7.ig iszonyatosan erős volt. remélem azért,mert szépen kipucolt. azért félek egyébként,h bár tudom, h ritka, de van akinek mensi alatt van peteérése, és mivel az enyém kiszámíthatatlan...ki tudja!
2012. márc. 30. 18:50
Kb 1 éve hagytam abba a fogamzásgátlotabit, mert nem tett jot a libidomnak meg az idegrendszeremnek. Két fajtát probáltam, de a 2. rosszabb volt mint az elso :S Tabit 2 évig szedtem. Még akkoriban gondolkodtam a Nuvaringen, ha most nem lettem terhes, akkor ujbol elkezdek szedni valamit, mert nem jo ez igy. Mindig nagyon elovigyázatosak voltunk, mégcsak annyit sem engedtem meg a barátomnak, hogy gumi nélkul hozzámtegye.. Eléggé nagy kicseszés lenne a sorstol, ha pont most és pont így lennék terhes. szoval bizok a joban, meg a százalékokban :) koszonom a nyugtatást, Eszter nagyon jo ember vagy! Naprol napra nyugtatgatni az ujonnan érkezoket nem kis feladat! Biztosan nagyon sokan hálásak neked :)
2012. márc. 30. 17:51

Szia, vegyél tesztet és győződj meg róla mi a helyzet, de én most is azt mondom amit eddig: nem tulajdoníts minden egyes jelet egy esetleges terhességnek!

Fehérfolyása minden magas progeszteront kapott nőnek van,( hormonhatás) a pecsételés sem egyértelműen a beágyazódás jele, hanem a leszakadozó nyálkahártyáé is lehet ( szintén hormonhatás).

Elhiszem hogy nagyon aggódsz, és meg is értelek, a tabletta valóban csak 86 %-ban hatásos, azaz nem mindenki ússza meg a terhességet.

Ha viszont most negatív lesz a teszted ( és így legyen) inkább azon gondolkozz el már jó előre , hogy milyen fogamzásgátlásra térsz át, hogy ne kelljen ezeket az izgalmakat hónapról hónapra átélned.

Mindenképpen írd meg mi lett az eredmény, bízom benne hogy jó hírekkel tudsz szolgálni.

Üdv: Eszter

2012. márc. 30. 15:49
Hétfon veszek tesztet, mert kezdek ideges lenni..nagyon aggaszt a fehérfolyás, sosem volt még ilyen mennyiségben és olvastam hogy ez a terhesség egyik velejároja :S igen tudom, hogy a pecsetelés lehet a tabi hatása, de sajnos a beágyazodást is ez kíséri, szoval nem tudom...félek...nem mindenkinek jott ossze ez a tabi dolog. hétfon csinálok tesztet vagy még a hétvégén és írom mit mutatott.
1168. Panni2011
2012. márc. 29. 15:47

A pecsételés jó jel és a többi tünet sem utal másra. Ha visszaolvasol, szinte mindannyiunknak ezek voltak a tüneteink.

A megnyugtatásod céljából szerintem megpróbálhatod a tesztet is, most már ki kéne mutasson bármit(bocsi, nem emlékszem, csináltál-e már, ha igen, sorry.)

2012. márc. 29. 13:59
Remélem igazad lesz :)
1166. Panni2011 (válaszként erre: 1165. - Angeli1988)
2012. márc. 29. 12:00
Biztos, hogy nem vagy terhes.
2012. márc. 28. 22:30
Sziasztok! Ujbol írok, hátha valakinek a jovoben haszna lesz a tapasztalataimbol :) eloreis koszonom a biztato szavakat, nagyon jo hogy létezik ez a forum..és ahogy olvasgatom, sokaknak segitett. Nah, nálam az a helyzet, hogy kb a tabitol számitva 7. vagy 8. napon volt barna pecsételésem, nem volt sok, csak volt. Azután azotais a fehér folyás, és ma kicsit barnás volt. Aztán ujbol fehér. Nem értem :D remélem nem lesz semmi gond, mert ha jol számolom kb most kellene befejezodnie a beágyazodásnak, ha teherbe estem volna. 0s kb 3,5-4 hetes terhes lennék.. Egyébként mellem nem feszul, ma kicsit gorcsolt a hasam, olyan megfog jonni érzés... Bizom benne hogy idoben bevettem a tabit és nem termékenyult meg az a fránya petesejt... Mindenkinek kitartást kívánok, ha nálam van változás, megírom. Jo éjt, sziasztok
1164. 099c0bed40 (válaszként erre: 1163. - Zizi001)
2012. márc. 27. 07:34

Szia, a menses első napján szinte lehetetlenség teherbe esni, mivel ekkor nincs peteérés, csak méhnyálkahártya leválás van.

Aggodalomra abszolút semmi okod nem lenne még akkor se, ha nem vettél volna be gyógyszert, így meg aztán főleg nincs.

1163. zizi001
2012. márc. 26. 17:28

sziasztok! nekem a mensi legelső napján történt a baleset, 24 órán belül már bent volt az escapelle! persze rettegek...mik az esélyeim, hogy látjátok?

nagyon megörültem a fórumnak, látom nem csak én stresszelem túl a dolgokat!

2012. márc. 26. 10:38

Sziasztok!

Én csak szeretném "jelenteni", hogy a menzeszem rendesen megjött a tablettamentes időszakban (fog.gátló), úgyhogy remélem ez is be fog normálisra állni.

Szép napot Mindenkinek!

Lencsi

2012. márc. 25. 09:42

Szia!

Örülök neki hogy rendben vagy! :)

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook