Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
1250. Panni2011
2012. jún. 4. 15:59

Hát azt elhiszem, hogy várod. Én is várom a reakciót erre a 'ha akarom vegyem be' tanácsadásra.

Remélem mindenesetre, hogy nem lesz gond. Terhes biztos nem vagy, szóval legalább emiatt nem kell aggódni. Ez is valami.

1249. lanyka88 (válaszként erre: 1248. - Panni2011)
2012. jún. 4. 15:28
Szia Panni2011! Köszönöm a válaszod! Az orvossal nem konzultáltam, csak védőnővel, ő beszélt a dokival és azt mondta, ha akarom vegyem be! Volt rózsaszínes folyásom pár napig, ami ugye a gyógyszer hatásának a csökkenését jelezheti ezért döntöttem a tabletta mellett! Egyébként eddig semmi mellékhatását nem tapasztaltam a Volinának! Még várom Öregnéneőzikéje válaszát is, illetve a többi hozzászólást! Kíváncsi vagyok...
1248. Panni2011
2012. jún. 4. 15:05

Szia,


hát érdemben ehhez én nem tudok hozzászólni, mert ilyet még nem hallottam, viszont én a helyedben biztos, hogy akkor konzultáltam volna orvossal, sőt annak előtte, mielőtt beszedtem volna a 72 órásat. Előbb ezt vele kellene vagy kellett volna szerintem megbeszélni, hogy egyáltalán csinálhatsz-e ilyet, bár lehet, hogy így is rámondta volna az áment, fogalmam sincs. Én is szedek fogamzásgátlót, (igaz, nem ezt a Volinát) és azért furcsa, amit mondasz, mert ha 2 éve szeded, akkor már nagyjából meg kellett hogy tapasztald, hogy neked jó-e,véd-e, és hogy mik a mellékhatásai. Én alig fél éve szedem az enyémet, de tudom, hogy nagyjából mi lehet a mellékhatása, rosszul tudok-e lenni tőle stb. Nekem ez kicsit így furcsa, hogy most akkor hirtelen nem véd? Persze lehet, hogy akad ilyen, kíváncsi leszek öregnéne válaszára.

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy szerintem jól megkavartad a szervezeted,noha a fejfájást nem tudom hova tenni -hacsak nem stressz és idegesség tudatalatt is. Melegségérzet az viszont lehet a hormonok miatt, azt gondolom, régebben nekem is volt - pont mikor nem szedtem semmit.

1247. lanyka88 (válaszként erre: 1245. - Lanyka88)
2012. jún. 4. 15:05
Közbe eszembe jutott mégegy kérdés is! Holnap kellene elkezdeni beszedni a levelet, mit tegyek, elkezdjem vagy szüneteltessek?
1246. lanyka88 (válaszként erre: 1245. - Lanyka88)
2012. jún. 4. 14:47
Javítani szeretném, ha nem egyértelmű az escapellét 1 hete hétfőn vettem be!
1245. lanyka88
2012. jún. 4. 14:45
Sziasztok! Egy nagyon sürgős és fontos kérdésem lenne! Jó két éve szedem a Volina fogamzásgátlót, de múlt héten pár napig rózsaszínes folyásom volt. ( Úgy tudom ez lehet annak is a jele, hogy a tablette nem megfelelően véd!) Ezért elmentem feliratni az Escapellét, még aznap most hétfőn bevettem, illetve aznap volt az utolsó szem fogamzásgátló, azt is bevettem! Remdben is volt minden, pénteken szokott megjönni, volt is egy kis barnás-véres folyásom, szombaton pedig már rendesen véreztem! Jellemző a menstruációmra az első 1 vagy 2 nap, hogy gyengébb vagyok, erősen fáj a hasam, néha még hányingerem is szokott lenni! Szombat este erősen elkezdett fájdogálni a fejem, utána pedig erős nyomást éreztem benne (+ a lábaimat is éreztem, hogy fájnak térdtől lefelé, de az viszonylag hamar abbamaradt!) Pár óra után mérséklődött! Vasárnap reggel már szinte nem is éreztem, kicsit furcsa volt! Aztán napközben sem volt erős fejfájás, nyomás! Vasárnapi nap dolgoztam, miután este hazajöttem a munkából olvasgattam a gépen fórumokat, tv-ztem, majd lepihentem! Ismét erős fejnyomást éreztem, ha kimentem a levegőre valamivel jobb volt! Mivel megijdetem elmentünk ügyeletre, de mivel az ottani orvos nem nőgyógyász, hanem háziorvos, így nem tudott hozzászólni! Most reggel szintén kicsit furcsa olt a fejem, de nem fájt erősen. Ma voltam a nőgyógyászaton, elmondtam a bajomat és a doki annyit mondott, lehet a tabletta miatt a fejfájás, ha 2 nap múlva is tart akkor mejek vissza és megbeszéljük a továbbiakat! Igazság szerint nem nyugtatott meg. Ma melegségérzetem is van! Szerintetek mennyire nomrális ez? Lehet belőle komolyabb bajom is? Nagyxon várom a válaszokat! És előre is köszönöm! :)
1244. 099c0bed40 (válaszként erre: 1243. - Panni2011)
2012. jún. 3. 07:53

Sziasztok, igen, valóban el kéne hogy mondja az orvos, de legtöbben nem teszik, csak a kezedbe nyomják a receptet aztán ajtót mutatnak.

Egyéni hogy kinek a hormonjait mennyire keveri meg, lehet hogy a Tiedet egyáltalán nem fogja, de az is lehet hogy egy vagy két ciklusod nem lesz pontos, és csak utána áll be.

Az hogy bevetted , még ha netán egy kis időre megkever is jobb mint egy esetleges művi abortusz, úgyhogy jól döntöttél, és ez a lényeg, erre gondolj.

1243. Panni2011
2012. jún. 2. 18:10
Igen,meg, bár a hatása állítólag nem 100%-os,(mint ahogy semmilyen más gyógyszernek sem)de ez inkább elméleti dolog, mert nagyrészt megakadályozza a nem kívánt terhességeket, nagyon kevés esetben nem hat és az múlik az időintervallumon is, amin belül (vagy kívül) az ember beveszi. De elvileg adnak tájékoztatót is mellé, hogy megtudj többet a hatásáról és az egész mechanizmusról,hogy mit csinál a szervezetedben. Legalábbis ez az, amit kéne tenniük, én még otthon is így hallottam vagy ha más nem, az orvos el kéne mondja.
1242. Kyoko
2012. jún. 2. 09:59

Köszönöm a segítségeket, már kiváltottam és be is vettem. :) Most már biztonságban érzem magam :3

Még egy utolsó kérdésem azért lenne: Meddig tart az Escapelle hatása? És télleg ennyire hormon tomboló, hogy megakadályozza az esetleges terhességet?

1241. 099c0bed40 (válaszként erre: 1240. - Zizi001)
2012. jún. 1. 09:03

Szia, ennek nagyon örülök, ez volt a szándékom, ezek szerint sikerült...:)

Hétvégén még itthon vagyok, ha tudok bármivel segíteni keress akár itt, akár privátban, oké?

E

1240. zizi001
2012. jún. 1. 00:50

vényköteles!!de jobbfej házidoki vagy ügyelet is felírja..

Eszter, Neked nagyon köszönöm a választ, lenyugodtam kicsit és ezt eddig senkinek nem sikerült elérni!:)

1239. Panni2011
2012. máj. 31. 20:05

Otthon amennyire a lányoktól itt olvasom, kell recept hozzá. Én Angliában vagyok, nekem anno nem kellett, ezt itt nem így játsszák.

A 16-os korhatárról nem hallottam illetve nem tudom, hogy van ez, de megkérdezném a helyedben az orvost, illetve hátha ír ide valaki, aki tudja egész pontosan.

1238. Kyoko (válaszként erre: 1237. - Panni2011)
2012. máj. 31. 17:09
Köszönöm a válaszodat. És vénnyel vagy vény nélkül is megvehetem az Escapellét? Csak mert valahol azt olvasom, hogy vényköteles valahol meg azt írták, hogy 16 fölött már vény nélkül is megkaphatom.
1237. Panni2011
2012. máj. 31. 15:57
Eltolódhat a következő menstruációd dátuma és esetleges mellékhatésai lehetnek a gyógyszernek úgy mint hőemelkedés netán fáradékonyság,hányinger. De ilyenről nem sokan számolnak be, szóval kicsi az esély rá.
1236. Kyoko (válaszként erre: 1235. - 099c0bed40)
2012. máj. 31. 09:34
Köszönöm a gyors válaszodat! Akkor nem lesz semmi bajom, ha beveszem a gyógyszert?
1235. 099c0bed40 (válaszként erre: 1234. - Kyoko)
2012. máj. 31. 09:27
Szia, ha egészen biztosra akarsz menni, akkor jobban teszed ha minél gyorsabban beveszed a gyógyszert, mert a férfiak előnedve is tartalmazhat megtermékenyítésre alkalmas spermiumokat.( még ha ennek nagyon kicsi az esélye akkor is)
1234. Kyoko
2012. máj. 31. 09:16
Sziasztok! Lehet, hogy már másoknál is felmerült ez a probléma, de velem még csak most fordult elő először. 6 napja, hogy elmúlt és tegnap este megint lefeküdtem a barátommal. Elsőre gumival csináltuk szóval nem paráztam ( eddig is mindig gumival toltuk) csakhogy most csak 1 gumink volt, de utánna még egyszer akartuk, és elkezdtük gumi nélkül, de előtte megmosta a párom a hímvesszőjét é gondoltuk úgy hátha nem elsz probléma. Neki kezdtük, de én zavartan éreztem magam és inkább leállítottam, mert féltem, hogy mi van ha becsúszik a baba... aztán nem folytattuk, de mind a ketten letargiába kerültük, amiatt hogy netán teherbe estem... gondolkodtam a 72 órás bevételén, de pontosan nem tudom mi tévő is legyek... kérlek segítsetek
2012. máj. 31. 07:36

Szia,én is hallottam ilyen "észrevétlen" terhességekről, de továbbra is szkeptikus vagyok, mert nem hiszem el hogy egy előrehaladottabb terhesség egyértelmű jeleit, tüneteit valaki abszolút ne vegyen észre magán.

Nem vitatkozni szeretnék, meg aztán nem is az Escapelle-hez tartozó téma ez, úgyhogy off.

1232. homern (válaszként erre: 1231. - 099c0bed40)
2012. máj. 31. 00:36

Nekem is van már gyerekem,ha nem a saját szememmel látom az esetet én sem hinném el.És nem egyedi dolog.Akiről írtam neki első baba volt,de a másik ismerősnek viszont a második,neki is egy rutinvizsgálaton derült ki a baba 6 hónaposan.Nem hízott,nem nőtt a hasa,nem érezte mozogni,egyáltalán nem volt semmilyen tünete.

És most nem tudatlan stb nőkről van szó.

1231. 099c0bed40 (válaszként erre: 1229. - Zizi001)
2012. máj. 30. 06:24

Szia Zizi, nyugodj meg, ha megjött a vérzésed, szinte kizárt hogy terhes legyél---igen,a három hónapos terhességnél már lennének mindenféle olyan jelek, amitől egyértelmű volna hogy kismama vagy.


Amit az utolsó hozzászóló írt, az olyasmi amit magam--aki 3 gyereket szültem ergo tudom milyen a terhesség és azt is hogy nem lehet nem észrevenni-- minden esetben kétkedve fogadok, de ez más témam, nem megyek bele.


Nyugodtan csinálj tesztet, és ki fog derülni hogy nincs semmi gáz, kérlek ne görcsölj ennyire, mert tönkreteszed Magadat idegileg.

Üdv: Eszter

1230. homern (válaszként erre: 1229. - Zizi001)
2012. máj. 30. 00:16
nem mindenkinek vannak terhesség elején tünetei,nem feltétlenül kell érezned.egy nagyon duci ismerősöm elment dokihoz teljesen más panasszal,ott derült ki,hogy 8 hónapos terhes.szinte sokkot kapott,meg is indult a szülés,vitték az orvosi rendelőből a kórházba.ilyen is van :)
1229. zizi001
2012. máj. 29. 23:37
sziasztok! nekem az escapelle után (ciklus 2.nap vettem be) 44 napra megjött..(amúgyis 35 napos átlagban)akkor persze nagyon örültem,de még mindig annyira idegbeteg vagyok,h hetek óta nem merem megcsinálni a tesztet...pedig már lassan itt a 12.hét.elég pufi a hasam is, de nálam ez gyakori. híztam is 1-2 kg-t, de elég sok kajálóspiálós buli volt mostanában. egy 3.hónapban lévő terhességet csak éreznék már,ugyeeee?????
1228. Panni2011
2012. máj. 29. 17:27

Szia,


először is az én személyes véleményem az, hogy ezt igazán kár volt bevenni. Több körülmény is ellene szól, de most már mindegy.


Azt nem tudom, ki mondta, hogy ha 5 napnál többet késik ettől a menstruációd, akkor baj van, (és bocsi a kifejezésért) de ez hülyeség. Ettől a 72 órástól (hiába szedsz fogamzásgátlót) oda csúszkál a ciklusod, és annyit késik a menstruációd, amennyi neki jólesik. Ha ezt az orvos mondta, akkor meg vagyok lepődve rajta, ha más, akkor is; nem szabad mindent elhinni és képszpénznek venni. Én értem, hogy mindenbe próbál kapaszkodni ilyenkor az ember, magam sem voltam másképp, de ha józanul belegondolsz, akkor világos, hogy ez nem egy időzített valami.

Az, hogy a fogamzásgátlóban van gyógyszerszüneted, felejts el per pillanat, mert a ciklusod majdnem biztos, hoyg tolódni fog, és ha téníleg visszaolvastál minket, láthatod, hogy votl akinek tényleg nem késett sokat, másoknak 3-4 hetet is. És ameddig nem jön meg újra, addig nem is kezdheted el újra a fogamzásgátlót, hiszen az csak még jobban bekavarna. (Én is kaptam már sürgősségit anno és én is Jangee-t szedek.)

Tehát most a következő menstruációd megjöttét senki nem tudja megmondani, a szervezeted észhez fog térni és akkor újra beindul a ciklus, egyelőre várni kell.

Egyébként nem lehet, hogy azt mondták, hogy ha 5 -6 nap múlva tapasztalsz pecsételő, barnás vérzést, akkor hat a tabletta és levált a nyálkahártya? Nem ezt mondták véletlen? Mert ez a helyzet, legtöbbünknél így volt és ez jót jelent. Persze, ha ez nincs az sem jelent feltétlen rosszat, de az biztos nem igaz, hogy ha nem jön meg újra 5 napon belül, akkor biztos terhes vagy.


Kivizsgáltatni csak akkor érdemes magad, ha panaszod van vagy gyanakodsz terhességre, addig tesztek is jók, de még egy pár hétig nem érdemes tesztelni, mert ha történt volna is valami, nem mutatja még ki(de egyébként szerintem nem történt, nem ilyen egyszerű ez).


Remélem ez segít, fel a fejjel és sok pihenés, kikapcsolódás, az elmúlt időszakból a te ügyed a legkevésbé rázós, azt gondolom.

1227. BettyS
2012. máj. 29. 16:06

Sziasztok!

2 hónapja szedem a Jangee fogamzásgátlót, de felírtak nekem egy antibiotikumot, ami miatt kiegészítő fogamzásgátlást kellett alkalmaznunk. Hétvégén viszont mielőtt a barátom felvette volna a condomot, az erekciója abbamaradt :S

Megijedtünk, hiszen nem tudtuk hogy akkor el ment-e bennem, mert ő nem érezte. Még aznap elmentünk a sürgősségi ambulanciára, ahol elmondtuk az ügyeletesorvosnak mi történt. azt mondta hogy kevés rá az esély, de azért felírt egy 72 órás tablettát, amit végül nem tudtunk kiváltani mert az ügyeletes gyógyszertárban közölték hogy ott olyan nincs. tehát másnap reggel tudtunk csak visszamenni és másikat kérni az orvostól aki csodálkozva vette tudomásul, hogy ilyet miért nem forgalmaznak. tehát felírta az escapelle tablettát ami a "baleset" után 22 órára vettem be. hétvégére esik a gyógyszerszünetem, és ha jól tudom akkor maximum 5 napot késhet a menstruációm, ha többet akkor baj van. Csak azt szeretném kérdezni hogy mindenképp majd elmenjek a nőgyógyászomhoz kivizsgáltatni magam? Nagyon biztatóakat írtatok egymásnak, remélem velem se lesz gond :)

1226. Panni2011
2012. máj. 19. 15:57

Nincs mit igazán, örülök, hogy jó vége lett a sztorinak, és pláne, hogy szerencsésebb voltál sokunknál, mert nem kellett olyan sokáig idegeskedned!


Üdv: Panni

1225. 3333
2012. máj. 19. 09:03

Mára már teljesen megnyugodtam :) Tegnap este megjött rendesen...Kicsit jobban vérzek most, mint szoktam, meg a hasam is fáj kicsit, de legalább megjött :)

Szörnyű volt ez a hét, ennyit szerintem még nem idegeskedtem összesen....köszönöm hogy tartottad bennem a lelket Panni2011!

1224. Panni2011
2012. máj. 18. 14:58
Ha barnás pecsételő vérzés volt, az kimondottan jó jel, pláne az 5.-6. nap körül. Nyugodj meg.
1223. 3333
2012. máj. 17. 17:48

Ma megint volt ilyen barnás pecsételő vérzésem....nem tudom ez most mit jelen...ahogy olvasgattam itt a fórumon úgy láttam, hogy az ötödik nap körül a legtöbb embernek ez jelentkezett....nekem is most jár le az öt nap....

Szóval ez most jó lehet?


Próbálok nem idegeskedni...de nehezen megy :S

1222. Panni2011 (válaszként erre: 1221. - 3333)
2012. máj. 15. 16:37

Szia,


egyáltalán nem írtál összevissza, ne aggódj. Átérzem a problémádat és megértelek mélységesen, mert velem is ugyanez esett meg több mint fél éve, noha én sem tartom magam 'olyan' lánynak és az egyájszakásoknak sem vagyok híve. Mégis történt egy ilyen velem - és ha visszaolvasol, számtalan hasonló példát találhatsz.


Mivel nem élvezett beléd a srác (ahogy belém sem anno) én ezt egy kedvező körülménynek tartom, aminek -természetesen a helyzethez képest- örülnék. Mondjuk tudom, ez rettentő nevetségesen hangzik ebben a helyzetben, de tényleg így van, mert (már amennyiben tényleg nem ment el benned) akkor 'csak' előváladék kerülhetett beléd, annak pedig azért kicsi az esélye, hogy attól ess teherbe. Második számú kedvező körülmény, hogy időben, 24 órán belül vettél be egy olyan tablettát, ami elvileg 72 óráig hatásos. Ez szintén nagyon jó hír.

Amit nem tudok, hogy a barnás vérzésed mitől volt, bár azt gondolom, hogy nem feltétlen jelent bármi rosszat,de inkább nem mondanék erre semmit, mert hülyeséget nem akarok. Úgyis fog írni, akire tud valami okosat mondani.

A menstruációdat most nem lehet tudni igazából, hogy mikor fog megjönni. Velem közvetlen menstruáció után történt a dolog és így a 3 hét után (amely 3 hét után eredetileg meg kellett volna jöjjön) még plusz 3-at késett a tablettának köszönhetően, de nekem az az itteni tapasztalatom, hogy ahányan írtunk ide, szinte annyifélét tapasztaltunk.

Megértem az idegességed és az aggodalmad, a fáradtság ennek okán is érthető, ugyanakkor a tabletta egyik mellékhatása is lehet, csakúgy mitn a hőemelkedés. Azt tudom ajánlani, amit oly sok mindenki másnak, hogy ha teheted, próbálj meg minél többet pihenni és (bármilyen nehéz) kikapcsolni. Dvd, blu-ray, zene, csoki, olvasás..bármi, amit szeretsz. Ez sokat segít ebben az időszakban. Remélem, minden jól megy meg azt is, hogy más is ír, és akkor talán több megerősítést kapsz, hogy ebben a helyzetben jól cselekedtél és megtetted a tőled telhetőt.:)

1221. 3333
2012. máj. 15. 09:10

Sziasztok!

Nagyon szégyellem magam...péntek hajnalban együtt voltam egy sráccal, és nem védekeztünk...nem tudom miért csináltam, én nem vagyok ilyen lány, még soha nem is csináltam ilyet...azóta teljesen padlón vagyok lelkileg...

Péntek délelőtt mikor felébredtem rettenetesen össze voltam törve, rögtön rohantam az ügyeletes nőgyógyászatra. Ott rengetegen voltak, egy nővérnek szóltam, hogy esemény utáni tablettát szeretnék a doktor úrral felirattatni...megkérdezte hogy mikor történt a dolog, és mondtam hogy hajnalban. Akkor ő nagyon aranyos volt, mondta hogy ne aggódjak, nagyon jól tettem hogy ilyen hamar elmentem...én meg csak néztem, mert azt hittem hogy majd az orvos megvizsgál, meg beszélgetni is szerettem volna vele, mert előző nap kellett volna megjönnie, csütörtökön, megkérdeztem volna, hogy így is bevegyem-e....vagy mit csináljak? De a nővér mondta hogy ezzel az orvos most nem tud foglalkozni, menjek haza vegyem be a tablettát, nem lesz semmi baj :S Délután kettő óra körül vettem be végül...

Az aktus után volt egy kis barnás vérzésem, a srác nem élvezett belém, de akkor is rettegek hogy most mi történik velem....azóta sem jött meg, a hasam az görcsöl, mint mielőtt megjönne, de olyan mintha valami miatt nem tudna megjönni vagy nem tudom....

Nagyon rosszul érzem magam...és tényleg én még ilyet soha nem csináltam, teljesen elítélem ezt az egyéjszakás dolgot....azóta minden reggel úgy kelek hogy sírok, ezzel álmodok folyton, nem érzem jól magam...

Sokat késhet még a a mensim? Mellékhatás nem nagyon jött ki rajtam...inkább csak fáradságot éreztem semmi mást. Meg azóta sokkal ingerlékenyebb is vagyok, de ez inkább lelki okokra vezethető vissza szerintem...

Ne haragudjatok hogy össze-vissza írtam...a válaszaitokat pedig előre is köszönöm :)

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook