Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
1070. 099c0bed40 (válaszként erre: 1068. - Keni666)
2012. febr. 6. 07:04
Szia, pedig nagyon is meggondolandó a fog. gátló szedés, ha rendszeres nemi életet élsz kisebb bajt csinálsz vele, mintha minden balesetnél az esemény utánira lesz szükséged.
1069. 099c0bed40 (válaszként erre: 1066. - 3a839d8d10)
2012. febr. 6. 07:01

:) Nem az számít hogy mikor jön meg, hanem a tudat, hogy NEM VAGY terhes semmiképpen.

A leveled többi részével egyetértek, százszor inkább "túlbiztosítás" mint csak egyszer is ismét ez az aggodalom és kétségbeesés.

Minden jót, szia: Eszter

1068. keni666
2012. febr. 5. 23:49
Sokszor gondolkodtam már rajta... de mindig oda lyukadtam ki,hogy ah,inkabb nem szedem... De azt hiszem itt lesz az ideje ennek is :)
1067. Panni2011
2012. febr. 5. 16:57

Egyetértek öregnénével,de azzal nem, amit írtál, hogy nem szedsz fogamzásgátlót, pláne, ha van párod és rendszeres nemi életet éltek. Én pl. szintén ódzkodtam tőle és az esetleges mellékhatásoktól azonban most észre se veszem, hogy szedem, nem pláne helyrerakja a menstruációm, ami nekem is összevissza van/volt és van, hogy fáj is. Én a sürgősségitől általánosságban jobban félnék mint ettől. De persze ez a te ügyed teljes mértékben, engem csak elgondolkodtatott az eseted.


Lencsi, sztem ne félj, ennyi idő után MUSZÁJ lenne kimutatnia, mi az ábra. Ha nem történik meg, akkor ne aggódj, kérlek. Emlékezz, hogy nekem mikor jött meg!

2012. febr. 5. 10:25

Sziasztok.

Én még mindig nem menstruálok, de ma reggel az első vizeletből csináltam egy tesztet, ami negatív lett, úgyh talán végre megnyugszom. (persze majd akkor teljesen, ha megjön végre.) Kedden megyek rákszűrésre, és íratok is fogamzásgátlót, mert én ezt még egyszer nem csinálom végig. Akkor aztán teljesen be leszek biztosítva: óvszer + tabletta. (kicsit lehet, hogy túlzás, de magam miatt muszáj. :) )

Azért majd írok, hogy mi a helyzet.

1065. 099c0bed40 (válaszként erre: 1064. - Keni666)
2012. febr. 5. 07:28
Szia, ha normális mennyiségű és idejű a vérzésed, akkor nem kell teszt, mert biztos hogy nem vagy terhes.
1064. keni666
2012. febr. 5. 00:25

Sziasztok! :)

Én a párommal mult heten szombaton voltam egyutt, amikor ovszer nelkul csinaltuk(ugyanis amit vett, az kicsi volt, vagy nemtudom,de rettentöen szük volt, igy hasznalhatatlan is).

Majd a végén kihuzta, de azt mondta ö inkabb megnyugodna ha vennek esemeny utanit... mert ketli, hogy baj történt volna, de inkabb vegyem be.

Mivel ez szombaton történt, nem igazan tudtam elmenni sehova gyogyszertarba,igy hetfön vettem be a tablettat, amikor meg maradt kb 20 oram a 72-böl.

Féltem bevenni, mert sokan irtatok, hogy milyen mellekhatasai vannak, na meg a menstruaciot keslelteti, es nekem igy is szörnyen össze vissza van, van h 1 honapban ki is marad, de edesanyamnal is igy volt/ van.(fog.gátlót nem szedek, mert nem szeretnék). Tehát, bevettem a tablettat a biztonság kedvéért, de szerencsére semmi fajdalmam nem volt töle, csak 5 perc utan kicsit szédültem, és álmos lettem picit.

Nem tapasztaltam semmi pecsételést,vagy folyást.

A menstruaciomak ha ugye 28 napot szamolok,akkor 11en kellett volna megjönnie, de elobb jött meg, szoval 1 hettel hamarabb,azaz tegnap.

Akkor megnyugodhatok ? :) Tesztet azért veszek én is még majd :)

Gondoltam megosztom veletek a történetemet! És máskor már odafigyelünk! Eni

2012. febr. 3. 18:59
Ne idegeskedj. Egy ilyen gyógyszer olyan hatással bír, mintha egy egész levél fog.gátlót vettél volna be egyszerre. Felborítja a hormonjaid. Normális a pecsételés, és a vérezgetés is. Vegyél tesztet, ha meg akarsz nyugodni, vagy menj el a dokidhoz, és mondd el neki. De szerintem sincs esély arra, hogy terhes legyél. Elég hamar vetted be gyógyszert, és ha normális ciklusaid vannak, akkor tényleg nem lehet baj. Lehet, hogy vacakolni fog a menzeszed 1-2 alkalommal, de azon se lepődj meg.
1062. Panni2011
2012. febr. 2. 19:48
Szerintem egyáltalán nincs esély a terhességre ilyen feltételekkel és a körülményeket tekintve.
1061. emmi09
2012. febr. 2. 18:43
Sziasztok! Velem is történt egy kis "baleset",4hete és 4 napja. Ez a "baleset" menstruációm után rögtön az első nap történt, és escapelle tablettát vettem be utána kb 13-15órával. Amikor felirattam a tablettát,azt mondták hogy felesleges,mert elvileg ilyenkor nem lehet teherbe esni,de úgy tudom, hogy a ciklus bármelyik napján van rá esély,így bevettem a tablettát. Kb 4nap múlva barnás pecsételésem volt,kb 3napig,utána 2napig enyhe vérzés,azóta semmi. Általában 4hetente szokott megjönni (pluszmínusz 1-2nap),de még azóta semmi. :( Mostanában a hasam is puffadt és kb 3-4 napja olyan érzésem van,mint ha meg akarna jönni,de semmi. :( Holnap veszek egy tesztet,mert már nagyon ideges vagyok.. Szerintetek mennyi esélye van, hogy terbe estem? És még azt is olvastam,hogy a haspuffadás lehet a gyógyszer mellékhatása is,de már több mint egy hónapja, hogy bevettem,és még ilyenkor is lenne mellékhatása?? :S Előre is köszönöm a válaszokat!!
1060. Panni2011
2012. febr. 2. 18:04

Mindenkihez szólva én is csak megerősíteni tudom, amit öregnéne ír: nem baj, ha nincs hányingered, nekem mint már írtam sokszor, közvetlenül az első normál menstruáció megjövetele előtt volt hányingerem, de akkor kegyetlenül. És a barnázás, pecsételés, vérezgetés az JÓ.

De! Ettől lehet, (mivelhogy leválik a méhnyálkahártya, legalábbis részben)hogy késni fog a menstruáció, tehát az első normál vérzéd később jelentkezik - hiszen egy ilyen tabletta felborítja a ciklust és nem tud nagyon mi leválni a szokott időben. De ez megint csak egyedi.

Beágyazódásról nem tudok nyilatkozni, nekem az még nem volt, viszont annyit tudok mondani, hogy nem feltétlen kell bármi mellékhatást tapasztalni még sürgősséginél sem. Én most cirka 2 hete szedek pl fogamzásgátlót és az elején hasonlóan reagált rá a szervezetem mint a sürgősségire, azaz kicsit erősebb hüvely folyással, ami egy idő után csillapul. Ezalól egyedül a hőemelkedés kivétel; azt én tapasztaltam a 72 órásnál.

Biztosan hülyén hangzik és hiába írom valószínűleg, de próbáljatok meg megnyugodni, mert ha kikészültök idegileg, attól semmiképp nem jön meg hamarabb, sőt...pont velem is ez volt. Ha nem idegeskedem annyit, lehet, hogy nem késett volna 3 hetet sem.

Szurkolok mindenkinek!

1059. 099c0bed40 (válaszként erre: 1055. - Nyuszika17)
2012. febr. 2. 09:23
Szia, nem baj egyiknek a hiánya sem.
1058. 099c0bed40 (válaszként erre: 1056. - Fruzsika0023)
2012. febr. 2. 08:31

Szia, de igen, megynugodhatsz, mert a beágyazódás nem jár vérzéssel, maximum egy-két cseppnyi pecsételés vagy színes folyás van.

Ha ennél erősebb volt amit tapasztaltál, akkor semmi okod pánikra.

Neked is azt javaslom, hogy a következő számított vérzésed időpontjában csinálj tesztet, aminek véleményem szerint negatívnak kell lennie.

Semmi ok az aggodalomra, kizárt hogy terhes legyél ha erősebben véreztél, ugyanis ez annak a jele hogy többé-kevésbé levált a méhnyálkahártya, ezért pedig még ha esetleg meg is termékenyültél, nem volt hova beágyazódni a petesejtednek.

1057. 099c0bed40 (válaszként erre: 1053. - Frenni)
2012. febr. 2. 08:27

Szia, én már az előző hsz-ed után is írtam hogy igen, ez normális jelenség, és azt szokta jelezni, hogy az illető nem terhes. ( leválik a nyálkahártya)

Ha hatodikáig se jön meg a menzeszed, érdemes reggeli első vizeletből tesztet csinálni, de 99,9999% hogy negatív lesz, azaz nem vagy terhes.

2012. febr. 1. 22:07
Kb 2 napig elég erősnek mondható barnás-pirosas vérzésem volt, de most úgy látom elmúlt :( Azt hittem, hogy megjött rendesen és megnyugodhatok:( Ráadásul most olvastam, hogy a beágyazódásnál gyakori a vérzés, ami az eset után 8-10 nappal jelentkezik, és nekem pont így van :( Akkor most mégsem nyugodhatok meg és még jobban izgulhatok? :(
2012. febr. 1. 21:44
És baj, ha nincs se hányingerem csak 1 percre maximum.. ? és semmilyen melléhatást nem észlelek?
1054. fruzsika0023 (válaszként erre: 1053. - Frenni)
2012. febr. 1. 18:08

Szia Frenni,

Ez engem is érdekelne, mert pontosan ugyanez történt velem, csak nekem 4.-5.-e körül kellene megjönnie. Remélem rendben lesz minden nálunk:)

1053. frenni
2012. febr. 1. 13:52
Sziasztok. pár nappal ezelott irtam ide. az escapelle utan barna pecsételés jelentkezett, aztán átment folyásba, most meg már tobb mint folyás. ez normális? menzeszemnek 6-án kellene megjonnie..
1052. 099c0bed40 (válaszként erre: 1049. - Kicsilány1991)
2012. jan. 31. 20:38

Szia, egyetértek az előttem szólóval, felháborító a nőgyógyászok hozzáállása, ugyanis kutya kötelességük hogy a hozzájuk fordulóknak azonnal kiadják a receptet.

Még időben vetted be, a szédülés és gyengeség gyakori mellékhatás, ahogy vérezgetés-pecsételgetés-enyhébb méhgörcsök is előfordulhatnak.


Tesztet a baleset után 14 nappal érdemes csinálni amennyiben addig nem jelentkezik vérzés.

A legjobbakat Neked: Eszter

1051. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1050. - Nyuszika17)
2012. jan. 31. 20:29

Szia!

Én sajnos sokat nem tudok segíteni, mert nagyon nem vagyok otthon a témában, én is segítségért fordultam ide. De ha visszaolvasol, több kérdésre is választ kaphatsz. Például a szédülős dologra is (többen is írták, mint "mellékhatást.)

Öregnéneőzikéje hozzászólásait érdemes elolvasni, mert nagyon tájékozott a témában.

Remélem minden rendben lesz Veled (meg velem is :) )

Az meg, hogy nem írtak gyógyszert, egyszerűen felháborító!!!! A nevében is benne van, hogy SÜRGŐSSÉGI fogamzásgátlás!!!!

2012. jan. 31. 15:39
És mennyi esélyem van rá, hogy így teherbe essek? Vagy mit csinálnátok a helyemben?
2012. jan. 31. 11:40
Sziasztok! én egy 20 éves lány vagyok, és csak pár kérdést szeretnék feltenni az Escapelle tablettáról. Történt szombaton egy kis probléma,védekeztünk rendesen, de kiszakadt..Rögtön indultunk a kórházba a sürgősségire, nagyot csalódtam, ugyanis elküldtek minket a francba, már bocsánat a kifejezésért. Azt mondták hogy most nem tudnak felírni receptet, majd jöjjünk vissza hétfőn, visszamentünk..akkor meg azt mondték hogy a nőgyógyászhoz beutaló kell. És akkor már olyna ideges voltam hogy addig keringtem a kórházba amíg valakit nem találtam aki ír fel nekem egy gyógyszert...szerencsére találtam egy doktorurat. Megvettük a gyógyszert, és hétfőn bevettem. Szerintetek nem volt túl késő? És az normális hogy még ma is nagyon fáradt vagyok, és szédülök? Ez meddig fog tartani? és mikor kell megjönnie? Előre is köszönöm a válaszokat!
1048. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1046. - 099c0bed40)
2012. jan. 31. 08:55

Kedves öregnéneőzikéje!

Köszönöm, hogy válaszoltál, és sikerült kicsit megnyugtatnod!

Sajnos én alapjáraton aggódós vagyok (nem csak ebben a kérdésben, hanem úgy általában az élet minden területén :( ), úgyhogy amíg nem fogok megbetegedni, még izgulni fogok. Ráadásul most egyfolytában azon gondolkodom, hogy azóta jól használtuk-e az óvszert meg ilyenek...

De igyekszem megnyugodni...

És mindenképpen írok, hogy "mi a helyzet"!

Még egyszer nagyon köszönöm!!

1047. 099c0bed40 (válaszként erre: 1045. - Nyuszika17)
2012. jan. 31. 08:30

Szia, őszintén leírjam mi a véleményem?

Ennyire felelőtlenül nem lehet kezelni a védekezést, hacsak valaki nem úgy gondolja, meg tudja tartani a babát ha mégis teherbe esne.


Ha rendszeres nemi életet élsz és a barátod nem hajlandó óvszert használni, akkor én a helyedben felíratnék fogamzásgátlót, az legalább biztosan véd amynnyiben rendesen szeded.

1046. 099c0bed40 (válaszként erre: 1043. - 3a839d8d10)
2012. jan. 31. 08:24

Szia, véleményem szerint egyáltalán nem kell aggódnod ha már két teszt is negatív.

Ha jól értem akkor a menstruációd utolsó napján volt a "baleset", ilyenkor amúgy is jóval kevesebb az esély a fogamzásra---javaslatom hogy várj egy hetet, és ha ez alatt se jön meg, csinálj még egy tesztet, de szinte kizárt hogy terhes légy.


Kérdezed hogyan számolj: ha 28 naposak a ciklusaid akkor általában a 14. napon van a tüszőrepedés, a petesejt mindössze 24 órán át életképes, a spermák meg 4 napig.

Ez azt jelenti hogy a ciklusod 11-15 napig tartó időszakban vagy a legtermékenyebb.

Az általad említett együttlét pedig nem ekkor volt, ez is azt erősíti hogy nem történhetett baj.

Hogy késik a vérzés, azt okozhatja a gyógyszerben lévő hormon, meg az antibiotikum, amit a betegségedre szedtél.

Ne aggódj, felesleges!

2012. jan. 30. 21:02

Sziasztok!

Van egy kisebb-nagyobb problémám. Multhét hétfőn megjött, de péntek reggelre elmúlt, viszont este már együtt voltam a barátommal. Nem védekeztünk, de mielött elment volna abbahagytuk. Másnap elmentem WC-re és fehéret láttam úszni a wc-ben miután pisiltem. a 72 óra ma, hétfő este 11 körül le is jár. elmentem nőgyógyászhoz, de azt mondta, mivel a ciklusom 5. napján történt a dolog nem lehetek terhes, de ha nagyon félünk, akkor felirat egy 72 órás tablettát. Fel is írt, amit be is vettem, de elötte a barátommal újra együtt voltunk, de végül tényleg megtörtént a dolog. utána egyből bevettem. Mi a véleményetek erről? Mennyi az esélyem rá, hogy teherbe essek? Mit csinálnátok az én helyembe?

1044. fruzsika0023 (válaszként erre: 1039. - Panni2011)
2012. jan. 30. 18:17

Szia!

Képzeld tegnap este "megjött". Bár még ez nem a rendes mentruációm, de nem is pecsételő vérzés, mert attól azért több. Elvileg a hétvégén kellene megjönnie. Ez jó jel?

2012. jan. 30. 18:07

És még annyi, hogy a 29-e a menzesz utolsó napja volt. (azóta mondjuk voltunk együtt, de szerencsére minden rendben volt akkor az óvszerrel- ellenőriztük) Kérlek, valaki írjon valami megnyugtatót, mert teljesen ráparáztam és csak ez jár a fejemben.

Meg még annyit kérdeznék, hogy a 27-i teszt az melyik "állapotot" mutatja? Úgy értem, hogy kb hány napot kell úgymond visszaszámolni?

2012. jan. 30. 16:12
Az előbb elírtam a dátumot: december 29-én történt a baleset.
2012. jan. 30. 15:42

Sziasztok!

Nekem a következő gondom lenne, és remélem meg tudtok nyugtatni:

December 12-én történt egy kis baleset: bennem maradt az óvszer. (egyből kihúztam, tehát még csak belém sem csúszott vagy ilyenek, de a biztonság kedvéért elmentem és írattam egy esemény utánit.) Bevettem kb. 6 órával a történtek után. Január 22-én kellet volna menstruálnom, de sajnos semmi! Nekem eddig kottára betartotta a 28 napot úgyhogy eléggé aggódom. Tudom, hogy a tabletta megzavarja a hormonháztartást, meg január elején tüszős mandula gyulladásom volt, amire antibiotikum és szteroid "kombót" kaptam, de akkor is nagyon ideges vagyok. Csináltam 2 tesztet, egyet jan. 23-án, egyet 27-én, és mindkettő negatív lett, de még mindig nem jött meg. Kell-e aggódnom, vagy túlpörögtem a dolgokat???!! Köszönöm a válaszokat előre is!

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook