Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
2012. márc. 24. 21:08

Sziasztok! 19 napot késett, de végre megjött a vérzésem!!! Köszönöm a biztató szavakat!!:)

Ez volt életem egyik legjobb napja:D E.

1159. 099c0bed40 (válaszként erre: 1156. - Angeli1988)
2012. márc. 24. 18:53

Szia, elhiszem és megértem hogy nagyon aggódsz és minden apró jelet gyanúsnak ítélsz, de ez a tabletta nagyon nagy hatásfokkal véd, ha valaki időben beveszi (és utána nem szeretkezik védekezés nélkül, mondván már úgyis mindegy.)

Még csak pár nap telt el a gyógyszer bevétele óta, ilyen hamar semmi jel nem szokott lenni se arra nézve hogy terhes vagy, sem pedig ennek az ellenkezőjére.

Tudom hogy nagyon nehéz , de hidd el, az a legtöbb amit most tehetsz, hogy amennyire csak Tőled telik megpróbálod nem folyamatosan Magadat figyelni és diagnosztizálni....tudom hogy nehéz, mert tinilányként én is voltam nem egyszer Hozzád hasonló helyzetben, ráadásul az akkori "esemény utáni" bogyó ( az volt a neve hogy Postinor) hatásfoka meg se közelítette a mostaniakét, szóval jócskán volt min parázni.

Ha két héten belül nem jönne se vérzés, se pecsételés, akkor érdemes egy tesztet csinálni valamelyik érzékenyebb fajta közül, mert az már kimutatja ha ne adj isten baj van.

De erre most még csak ne is gondolj, meg amúgy se kelljen késöbb sem sort keríteni rá, minden jót, szia: Eszter

2012. márc. 24. 13:45
Koszi Panni a választ :) Ma van a 6. nap és enyhén barnás volt a folyás. Rem ez jonak a jele :) Majd írok a fejleményekrol és szoríts, hogy ne legyek terhes! Szép napot mindenkinek!
1157. Panni2011
2012. márc. 23. 17:35

Kisördög a mellfeszülés lehet a menstruáció előjele is, nemcsak a terhességé. Sőt, lényegében minden tünetet lehet ennek a számlájára írni. Szerintem nem vagy terhes, de saját magad megynugtatása végett lehet, hogy jól teszed, ha elégy orvoshoz. Ő mindent meg tud cáfolni.


ANgeli: ha bevetted időben a gyógyszert, akkor nagy az esélye, hogy elkerülted a nem kívánt terhességet.Az, hogy szúr a petefészked, simán lehet ennyi idő után a gyógyszertől, csakúgy mitn az alhasi fájdalmak, ugyanis már telt el anyni idő, ha hétfőn vetted be a tablettát- és úgy láttam, igen. Átlag 5 nap múlva néminemű pecsételés is szokott lenni,annak bizonyítékaként, hogy hat a bogyó - nekem ez volt-de NEM törvényszerű, mint ahogy a köv. menstruáció időpontja sincsen kőbe vésve sajnos. Ez mind egyedi és alkat kérdése. Tehát ha nem lesz pecsételésed, nem kell feltétlen pánikba esni. Lehet, akkor még hamarabb is megjön és nem borította fel úgy a ciklusod. Ellenben, ha pecsételsz, ott uyge leválik az adig képződött méhnyálkahártya, és ezután kezd újra megvastagodni, tehát jó sokáig nincs minek leválni. De ez megint nem törvényszerű, tehát még ettől is nyugodtan megjöhet időben.:) Jelen pillanatban legjobb orvosság: sok pihenés és sok csoki.:)

Puszi mindenkinek!

2012. márc. 22. 22:02
Sziasztok! Sokat olvastam a forumon, hátha megtalálom naggyábol az én esetem, de akivel ugyanaz tortént, privátban válaszoltak neki, szoval nem lettem okosabb :D ezért ugy dontottem, hogy írok...a probléma ugyanaz... Kérdésem lenne, hogy március elején volt meg a menzim. Mindig másh jon meg,30-40 napra kb. 18-án hajnal 5-kor egyutt voltunk a párommal. Persze ovszerrel védekeztunk. Mikor elment volna visszatartotta és kis ido után folytattuk. Nagy pechunkre utána lecsuszott a gumi, de sikerult kihalászni belolem. Az ovszer végében fehéres folyadék volt, szoval az elso majdnem elmegyeknél johetett valami ki. Szoval lecsuszott a gumi és minden bizonnyal kaptam egy pici ondot én is. Hétfon sikerult elmenni dokihoz, de 11-kor bevettem a gyogyszert, ami 30 ora. Ezután du kb 4 ora felé fehér folyásom kezdett lenni. Kicsit beparáztam, mert lehet peteérésem volt. Másnap délutánra jelentkezett a tojásfehérje szeru folyás. Aztán azota is hefér folyásom van. Ma van a tabitol számitva a 4. nap. Alhasi fájdalmaim vannak, kicsit szurkál és a bal petefészkem is szurkál. Mellem nem feszul. Sztetek az ovulácio elott sikerult még bevenni a tabit? Nagyon nem orulnék egy esetleges babának, mert se munkahely se pénz se semmi. Barátommal már lassan 4 éve egyutt vagyunk, de o sem aakr még babát. Szoval vélemény??? KOszi eloreis mindenkinek!
1155. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1154. - Kisördög0501)
2012. márc. 22. 08:02

Kisördög!

Menj rá az én nevemre, és olvasd el az összes hozzászólásomat! Komolyan mondom!! Én ugyanebben a helyzetben voltam, csak nekem 2hónapig késett! Ehhez képest a 17 nap... De persze, ezzel nem akarom elbagatellizálni a Te dolgodat!

Szerintem a 3 teszt nem hazudik, de ha a héten mész nőgyógyászhoz, a hüvelyi ultrahang úgyis kimutatja, amit kell, de NYUGI, nem fog mutatni semmit. Remélem utána megnyugszol és ki tudod várni míg megjön. Hidd el, le fog jönni Rólad a nyomás, mert az orvos erősíti meg, hogy nincs gáz,csak türelmesnek kell lenned!!!

Majd írj, hogy mik a fejlemények, és próbálj nem erre gondolni folyamatosan!

Üdv: Lencsi

2012. márc. 21. 19:14

Sziasztok! Már többször is írtam ide, és most pedig újra megteszem, mivel teljesen elvagyok keseredve...:( Nem akarom megint leírni a történetemet, a lényeg most annyi, hogy a menstruációm 17 napja késik, tegnap csináltam meg a 3.tesztemet,amely szintén negatív lett. Március 4-én kellett volna megjönnie, vártam 2 napot és megcsináltam az első tesztet(negatív lett), rá egy hétre a 2.-at is elvégeztem,(neg.lett), a 3. is.

Kicsit fájnak a melleim, de ennyi. Nincsenek terhességi tüneteim. A héten megyek nőgyógyászhoz, csak hát előre félek attól, hogy esetleg az Uh.-n mégis csak láthat valamit... Olvastam a neten néhány olyan történetet, hogy valakinél csak akkor derült ki, hogy terhes, amikor már 6 hetes volt..Addig több tesztet is elvégzett, de azok mind negatívak lettek! Nem tudom mennyire szavahihető ez a történet, de egyszerűen már nem tudok logikusan gondolkodni...Az eset óta (febr.11) testileg és lelkileg is teljesen kimerültem a stressztől... Tudom előbb elmehetettem volna már orvoshoz, csak hát rettegek. Azt gondoltam hátha megjön, és végre lezárhatom ezt a szörnyű időszakot, de hát úgy látszik nem akar véget érni.

Kérlek 'segítsetek'!

2012. márc. 17. 06:54
Szia, csak most tudtam netet lelni, de én is örülök Neked! :)
1152. Panni2011
2012. márc. 14. 21:42
Én is.:)
1151. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1150. - Fruzsika0023)
2012. márc. 14. 07:43

Szia!

Nagyon örülök!!!!

2012. márc. 13. 18:17

Sziasztok!

Ma megjött kb 2 hetes késéssel :) Úgyhogy mostmár megnyugodtam :)

Nagyon szépen köszönöm nektek a sok-sok bíztató szavakat és támogatást :) Még vissza nézek majd néha,mert nagyon jól tudom, hogy milyen jó a "sikertörténeteket" olvasni :)

1149. Zsofii (válaszként erre: 1148. - Panni2011)
2012. márc. 13. 18:08
Köszönöm a válaszod!
1148. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1145. - Fruzsika0023)
2012. márc. 12. 07:21

Szia!

Először is: a tesztre :)!

Másodszor: akkor most tessék megnyugodni és lefoglalni a gondolataidat! Nem vagy terhes, csak a hormonok szórakoznak!!!!

Remélem az én számból ez hihetően és megfogadhatóan hangzik az előzmények ismeretében!!!! :)

Próbáld kikapcsolni az agyadnak az ezzel foglalkozó részét!!!!!

És mindenképpen írj majd!

Lencsi

1147. Zsofii
2012. márc. 11. 21:36

Sziasztok!


Nekem az a nagy problémám, hogy a menstruációm folyton késik akár 1-2hetet is,de volt már rá példa ,hogy egy hónapot kihagyott. Ilyenkor mindig voltam nőgyógyásznál,de mindig azt mondta ,hogy várjuk még 1 hetet,ha nem jönne meg akkor ír fel nekem hormontablettát. Mindig megjött így nem kelett visszamennem. Most azonban(03.11.-én) a barátommal együtt voltam és elszakadt az óvszer, ilyen még sose történt velünk(2év 8hónapja). Rögtön elmentünk és az eset után 3órára be is vettem Escapelle-t. Ezen a napon már 10napja késik a menstruációm,mindig figyelünk meg védekezünk nem leeht baj. Szerintetek megfog jönni a menstruációm végre, mennyi az esély hogy a gyógyszer nem válik be?

Előre is nagyon köszönöm a válaszotokat!

1146. Panni2011
2012. márc. 11. 19:21
Fruzsi: biztatásnak itt vagyunk mi és legfrissebben alább Hanna példája! Szorítunk, de nem lesz baj!
2012. márc. 11. 14:52

Sziasztok!

Csináltam még egy tesztet és az is negatív lett viszont a menstruációm még mindig nem jött meg :(

2012. márc. 11. 07:47
:)
1143. hanna22
2012. márc. 10. 16:45

Sziasztok!

Szeretném jelenteni, hogy 8 nap késéssel csoda történt! :)) Ezt azért is írom meg, hogy legyen itt még egy példa arra, hogy bizony késhet a sürgősségi után (pluszban gondolom még az idegesség is közrejátszott) Kitartást kívánok mindenkinek! Üdv, H.

1142. fruzsika0023 (válaszként erre: 1141. - 3a839d8d10)
2012. márc. 9. 14:50
Köszönöm szépen a segítséget;) Sajnos még nehezíti a dolgom, hogy jelenleg Németországban vagyok, úgyhogy nem tudtam azt a márkát venni itt :( De vettem egy másikat és holnap reggel első dolgom lesz, hogy megcsináljam. Remélem minden rendben lesz.
1141. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1140. - Fruzsika0023)
2012. márc. 9. 09:49

Szia!

:(

Ha az utolsó együttléttől el telt már 10-12 nap, csinálj nyugodtan, mert akkor már nem kaphatsz fals eredményt, és Te is végre megnyugszol, hogy nem vagy terhes "csak" a hormonok szórakoznak.

Nekem ez sokat segített. Utána már "csak" azon idegeskedtem, hogy MIKOR jön meg, nem azon, hogy MEG FOG-E jönni. (A Romed-et ajánlom Neked is, mint a korábbi hozzászólásomban, mert az az elmaradt menzesz 1. napján már kimutatja, ha van mit, így meg, hogy 1 hete késik, biztosan megbízható eredményt ad!)

Ezt tényleg ajánlom Neked!!!!

Kitartás: Lencsi

1140. fruzsika0023 (válaszként erre: 1137. - 3a839d8d10)
2012. márc. 8. 17:13
Sajnos nálam még változatlan a helyzet :( Már több mint egy hete késik. Már azon gondolkozom, hogy csinálok még egy tesztet, mert nagyon idegtépő a dolog :(
1139. hanna22
2012. márc. 8. 16:16

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat és a biztatást!:)

2012. márc. 8. 08:22

Sziasztok, benéztem, és örömmel nyugtáztam hogy a válaszokban pontosan az van, amit én is írtam volna. :)

Kitartást és hitet mindenkinek, nem lesz baj.

Csak egy kis kiegészítés: a gyógyszer bevétele után nem lehet újabb aktus(ok)ban lazábbra venni a dolgokat, mert korántsem biztos hogy azokra az együttlétekre is hat ( sőt!), erre azért figyeljetek!

Üdv: E♥

2012. márc. 8. 08:04

Fruzsika!

Nálad mi a "helyzet"?

2012. márc. 8. 08:03

Hanna!

Olvasd csak vissza az én hozzászólásaimat: én december 29-én vettem be a gyógyszert és február 28-án jött meg utána először. Úgyhogy előfordul, hogy késik. Ne izgulj.

Pláne, hogy teszteltél, ami negatív lett.

Én azt csináltam, hogy megbeszéltem a barátommal, hogy amíg nem betegszem meg, nem leszünk együtt, hogy én megnyugodhassak, és a legutolsó együtt töltött alkalom után 12 nappal teszteltem. Ennek tutira meg kell hogy nyugtasson, feltéve, ha addig nem jön meg. Szerintem ez egy kivitelezhető dolog, és így Te is nyugodtabb leszel, hogy terhes nem vagy, csak a hormonjaid zavarodtak össze. Nekem segített.

Kisördög:

Én úgy olvastam itt a fórumon, hogy az, hogy volt barnád meg vérzésed szinte biztos azt jelenti, hogy hatott a gyógyszer és nem lettél terhes! (De biztos benéz Öregnéne, és majd válaszol Neked)A teszt meg hogy negatív lett, szerintem egyértelműen jó jel. Ajánlanám Neked a Romed tesztet. Ez már az elmaradt menzesz utáni első nap kimutatja a helyzetet, úgyhogy ma, 8-án ami eredményt kapsz, biztos, hogy nem lesz téves.(Én a Gabrielt ismerem és használom, de ez állítólag jobb és érzékenyebb. Az ára olyan 900 ft.)

Minden jót Nektek:

Lencsi

1135. Panni2011
2012. márc. 7. 21:39

Szia Kisördög és Hanna!


Tudom, hogy idegtépő a dolog, de egyrészt azt ajánlom, hogy olvassatok vissza itt, mert itt szinte mindennemű dolog leíródott már, ami mellékhatásokkal kapcsolatos, így a vérzéskésés is, ami meglehetősen gyakori egy ilyen tablettánál. Ugyancsak okozhat barnázást és vérzést - nekem a késésben és barnázásban volt részem, de ha kisördög, neked még vérzésed is volt,nem gondolom, hogy aggódnod kéne.

Nekem konkrétan 3 hetet késett emiatt a menstruációm, és nem kell sokkal hátrébb keresgélni, hogy lássátok, talán Lencsinél, hogy ő is hasonlóan járt, azaz nem napokat késett neki, hanem az már hétben mérhető számú volt.


Tudom, hogy nehéz, de próbáljatok még egy kis ideig tűrni, majdcsak történik valami. Mindketten időben bevettétek, és a tünetek sem utalnak arra, hogy terhesek lennétek.


Üdv és szorítok, próbálok fel-felnézni, csak mostanában el vagyok havazódva.

1134. hanna22
2012. márc. 7. 18:59
vagy az escapellének lehet olyan hatása, hogy a peteérést annyira eltolja?
1133. hanna22
2012. márc. 7. 18:39

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kikérni. A ciklusom 9. napján történt a "baleset", utána be is vettem bőven 72 órán belül a gyógyszert. Most viszont 5. napja késik. Csináltam tesztet, ami negatív lett, s ha akkor történt volna baj, azt már biztosan kimutatta volna, hiszen az már lassan egy hónapja történt. Mennyire "gyakori" mellékhatás, hogy késik? Később is voltam együtt a barátommal, de hiába védekeztünk, nem vagyok biztos benne, hogy tökéletesen sikerült, akkor azzal nyugtattam magam, hogy az már a 23. nap, csak nem lesz gond...de mostmár megfojtanak a kételyeim...

Előre is nagyon szépen köszönöm a választ. H.

2012. márc. 7. 18:30

Sziasztok! Már 2x-szer kértem tőletek tanácsot,most jön a 3.alkalom..:)

A történetem röviden annyi,hogy február 11-én történt a baleset (kilyukadt az óvszer),10 óra múlva sikerült bevennem az Escapelle tablettát. Azt tudni kell, hogy február 4-től 10-ig tartott a menstruációm. Szóval a 'baleset' után alig 2 nap múlva barna (hétfői napon) kb. 2 napig erős barna folyásom volt, ezt követősen pedig 3 napig vérzésem. Hasonló lefolyású szokott lenni a menstruációm is, azonban erősebb vérzéssel szokott járni.

A problémám a következő: március 4-én kellett volna megjönnie, de már 3.napja késik. Tegnap csináltam egy tesztet,ami negatív lett.Kicsit megnyugodtam,de most meg attól félek hogy esetleg túl korán teszteltem? Erre is gondoltam, de hát egy majdnem egy hónapos esetleges terhességet csak kimutatna nem? A majdnem egy hónap alatt 3 kilót fogytam annyira kivagyok idegileg, ezt még az ellenségemnek sem kívánom... Szóval kérlek adjatok tanácsot!Most mit csináljak? Várjak még 2-3napot? Akkor már kimutatja az esetleges terhességet?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!E.

1131. Panni2011
2012. márc. 5. 22:51
:)
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook