Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2012. szept. 7. 12:49
nem mem tudom,mert a menszeszemnek is most kellett megjönnie!
1339. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1337. - Mamamaci90)
2012. szept. 7. 12:13

Mármint a menzesz, vagy a pecsételés?

Most is kellett volna megjönnie?

1338. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1333. - Mamamaci90)
2012. szept. 7. 12:13

Ja!

Öregnéne hozzászólásait mindenképpen olvasd el, szerintem minden lehetséges kérdésre válaszolt már az idők során :)

Nagyon hasznos és megnyugató információ/hozzászólásai vannak!

Csak ne pörögj rá nagyon a témára, annál rosszabb nincs! Hidd el, én tudom. (2 hónapi aggódás)

Próbálj nyugodt lenni. Öregnéne szokta mondani: "Te mindent megtettél, amit csak lehet!"

2012. szept. 7. 12:11
hála istennek!már megjött!köszi a megnyugtatást
1336. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1332. - Kisskee)
2012. szept. 7. 12:09

Kisskee!

Minden mellett becsúszhat a baba :) Ez benne van a pakliban.

Azt kéne kiválasztani, hogy te melyikben bízol a legjobban. Nem csak tabi van: gyűrű, implantátum, injekció... keress rá a neten, biztos találsz valamit, aztán utána beszéld meg a dokiddal!

2012. szept. 7. 12:06
Szerintem (és ez most nem kioktatás) bele kéne kicsit olvasni a fórumba, mielőtt kérdezel: kapásból van itt kb 3 ember köztük én is, akinél semmiféle mellékhatása nem volt a gyógyszernek. Úgyhogy erre nem is lehet mást válaszolni, mint hogy, nem feltétele a pecsételő sem másmilyen vérzés, annak, hogy hasson a tabletta. A 10 óra az elég jó idő, szerintem nem kell aggódnod. Szorítok!
1334. Kisskee (válaszként erre: 1333. - Mamamaci90)
2012. szept. 7. 11:42
Nekem sem jelentkezett ilyesmi, csak nagyon halvány rózsaszínes pici váladék, de semmi én már 13 napja vettem be... tegnapi tesztem negatív volt, de még várok,11.-én kellene megjönnie ....a dokim azt mondta nem kell minden esetben jelentkeznie vérzésnek, attól még hat...én is félek 2 hete ezen parázok...
2012. szept. 7. 11:11
sziasztok!nekem lenne egy olyan kérdésem,h nekem nem jelentkezett pecsételő vérzésem a tabletta beszedése óta!a tablettára szombaton volt szükségem!pénteken éjszaka voltunk együtt a párommal és elszakadt a gumi!a tablettát sikerült 10 órán belül bevennem,de még mindig nincs semmi!megilyedtem!már van egy tündéri 2 éves kislányom és egyenlőre nem szeretnénk neki kistesót mert nem tudtuk még kialakítani a megfelelő hátteret!kérlek válaszoljatok
1332. Kisskee (válaszként erre: 1331. - 3a839d8d10)
2012. szept. 7. 11:03
Remélem negatív is marad... hú én nem tudom milyet kellene szednem, néha félek, mert hallaniolyat hogy tabi mellett is becsúszhat a baba :-( én régebben a mercilont szedtem, de nagyon drága, aztán femodent is szedtem, nem volt rossz, de a mellékhatások kijöttek annál is ....valamit kellene, de annyi féle van már, fene tudja melyik a legmegbízhatóbb.....
1331. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1330. - Kisskee)
2012. szept. 6. 12:58

Örülök a negatív tesztnek :)

Most egy kicsit nyugodj meg és várd meg a mensi napját a drágábbal!

Én jangee-t szedek nekem teljesen bevált, semmi mellékhatása nem volt. (Ha csak az nem, hogy még mindig a telefonom riaszt, hogy vegyem be, több, mint fél év után is. Hiába, öregszem :) )

Az alacsony hormontartalma miatt választottam ezt, mert fogytam 47 kg-t, és nem akartam visszaszedni. Mondjuk híztam, de nem a gyógyszertől, hanem mert abbahagytam a sportot és rákaptam megint a chips-re :(

Sztem kérdezd meg róla a dokidat, hogy mi a véleménye. Nekem bevált.

És most tessék kicsit megnyugodni, sztem nem lesz baj. Nagyon szorítok!!!

1330. Kisskee (válaszként erre: 1328. - 3a839d8d10)
2012. szept. 6. 11:50
Nálad nincsenek a bogyónak mellékhatásai, pl fejfájás, libidócsökkenés, ingerlékenység? én anno ezért hagytam abba ...milyet szedsz? nálam a femoden jó volt, terhesség előtt, de utána már ugyanettől volt minden bajom...pf
1329. Kisskee (válaszként erre: 1328. - 3a839d8d10)
2012. szept. 6. 11:20

Vettem Gabriel tesztet, egyet elrontottam, kifolyt a cucc :-D, aztán a 2. negatív lett egyenlőre, ma van a 12. napom aktus után, ha nem hatott volna a gyógyszer, szerintem azért már kimutatná nem?

Emlékszem a kisfiamnál is mensi előtt jóval már egyértelmű pozitívat mutatott a tesztem.....legszívesebben a drágább tesztet is megcsinálnám holnap, de az olyan drága volt, sajnálom elhasználni....

2012. szept. 5. 12:15

Ja, most láttam, hogy 2-t írtál. :)

A Gabriel asszem olyan 800 ft, szerintem azt érdemes venni.

1327. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1326. - Kisskee)
2012. szept. 5. 12:14

Én tablettát szedek, de már vége a kapcsolatomnak, de attól függetlenül nem hagyom abba, mert ki tudja?

De nekem egyébként is kiegészítés a tabletta, mert senkivel nem fekszem le óvszer nélkül, még kapcsolatban sem, csak, ha mindeketten elmentünk mindeféle szűrésre. Lehet, hogy egy kicsit parás vagyok, de egészségem csak egy van, és ezen a téren van választási lehetőségem.

Meg ahogy a "statisztika" mutatja, aki sora b....ik fűvel-fával, nem szed össze semmit (vagy semmi komolyabbat), de ha én lennék egyszer meggondolatlan, tuti minimum egy szifiliszt, vagy clamydiát "benyelnék".

Szóval inkább ez. Mondjuk nekem nincs gondom a gumival, szerintem, aki azt mondja, hogy zavarja, meg érzi, az hazudik és simán csak nem akarja felhúzni. De az ne velem akarjon lefeküdni. Ennyi.

Remélem minden rendben lesz nálad! És nyugiiii!!! :)

1326. Kisskee (válaszként erre: 1324. - 3a839d8d10)
2012. szept. 5. 10:38
Azon gondolkodom, hogy ha ezt megúszom most, akkor lehet megint elkezdek bogyót szedni.....megkérdezhetem te a balesetek óta hogyan védekezel? Én úgy vagyok vele, hogy nem szeretnék mégegyszer ennyit idegeskedni, főleg hogy van már egy gyerekünk, és a férjem se akar ,és én sem, legalábbis 2-3éven belül. Attól félek hogy ha terhes lennék, mégsem menne bele hogy elvetessük :-( de én most semmiképp nem akarok egy gyereket...
1325. Kisskee (válaszként erre: 1324. - 3a839d8d10)
2012. szept. 5. 10:35
Ha nem számolom bele, akkor holnap reggel van a 12. napja hogy baleset volt...bár amit vettem azt írja hogy az esedékes mensi előtt akár 4 nappal kimutathatja, és az kb 7. e lenne, de akkor még nem biztos hogy kimutatná ha baj van.a negatív eredmény meg még nem lenne biztos :-/ lehet azt egy olcsóbb tesztből fogom megcsinálni holnap reggel, és ezt a drágát későbbre hagyom...
1324. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1323. - Kisskee)
2012. szept. 5. 10:06

Én úgy csináltam, hogy az aktus utáni 12. nap már teszteltem. Úgy tudom, ez az időmennyiség elég a beágyazódáshoz, illetve ahhoz, hogy kimutatható legyen. /De a 14 tuti: Beágyazódás kb 5. napig (olvastam, hogy ilyen hosszú is lehet, ezért számolok ezzel), utána olyan 10 nap, az érzékenyek ezt már kimutatják/.

Én a Gabriel tesztet használtam, az elég érzékeny.

Úgyhogy szerintem azzal nem követsz el nagy hibát, nem hinném, hogy fals eredményt kapsz, ha kiszámolod az aktus utáni 12. napot (a napját ne vedd bele), és akkor csinálsz egy tesztet. Mindenképpen a reggeli pisiből legyen!!!

De persze, ha nem jól tudom, légyszi cáfoljon meg olyan, aki ajobban otthon van a témában, mert nem akarok rossz "tanácsokat" osztogatni!! ezt előre is köszi! :)

Szóval én ezt javaslom Neked, és hogy próbálj megnyugodni!!

Írj majd mindenképpen!

Lencsi

1323. Kisskee (válaszként erre: 1322. - 3a839d8d10)
2012. szept. 4. 13:15
Köszi, hogy írtál . Jó sokáig nem jött meg neked akkor ....te mikor teszteltél? Aznap amikor meg kellett volna jönnie? Úgy érzem nem lehet baj, mert elég sokmindent elkövettem, de azért jó lenne egy megnyugtató negatív tesztet látni... még egy hét múlva esedékes csak...
1322. 3a839d8d10 (válaszként erre: 1321. - Kisskee)
2012. szept. 4. 13:05

szia Kisskee!

Azért írok, hogy talán egy picit megnyugtassalak.

Nekem sem volt semmim, miután bevettem az escapelle-t. Se pecsételés, se görcs, se fáradékonyság, sem semmi. Ha jól emlékszem, több, mint 2 hónapot kellett várnom arra, hogy megjöjjön újra! Úgyhogy próbálj megnyugodni és kivárni azt, amíg tesztelhetsz. Nekem is nehéz volt, úgyhogy tudom, hogy mit érzel. De tényleg próbálj mással foglalkozni, mert így csak magadnak ártasz!!!

1321. Kisskee (válaszként erre: 1320. - 099c0bed40)
2012. szept. 4. 12:29
Szia, nem tudom olvasod e, de azért leírom, ...azóta sincs semmi pecsételésem, úgyhogy nagyon várom hogy megjöjjön 11-én. Vettem digitális tesztet, ezt az új fajtát 2000 ft-ért ami azt is mutatja hány hetes lennék, ez már mensi előtt 4. napon 55%-aban kimutatná, 3. napon 68% .,2.nap 89% 1. nap 99% ban kimutatja ha véletlen pozitív lennék....szerinted ha 3-4 nappal mensi kezdete előtt használnám az már kimutatná? Vagy inkább várjak mensi napjáig mindenképp, mert alig bírom ki, nagyon félek...üdv:Kisskee
2012. szept. 2. 08:14

Így legyen :)

Üdv: E

1319. Kisskee (válaszként erre: 1318. - 099c0bed40)
2012. aug. 31. 16:33
Ok, rendben, köszi.Addigra tudok írni remélem hogy mi a helyzet,remélhetőleg megjön addigra a mensim.... üdv:Kisske :-)
1318. 099c0bed40 (válaszként erre: 1317. - Kisskee)
2012. aug. 31. 13:52

Szia, igen, így van, nem kell aggódnod akkor sem ha Nálad semmi mellékhatás nincs, mert ez nem azt jelenti hogy terhes lennél.

Hétvégén még vagyok, aztán jövő héttől 2 hétig sajnos nem... mindezt csak azért írom, ha nem kapnál választ tőlem az nem azért van mert bunkó vagyok, hanem mert nincsen kint ( ahol dolgozom) netem.

1317. Kisskee (válaszként erre: 1316. - 099c0bed40)
2012. aug. 30. 09:33
Szia, eddig semmi változás, sem pecsételés se mellékhatás se semmi:-/ 26-án vasárnap délben vettem be,jó lenne azért ha jelezne a szervezetem valahogy hogy minden ok :-) . Pici folyás van csak, mint általában is... Tegnap felhívtam a dokimat, ő is csak megnyugtatni tudott, azt mondta hogy akkor menjek csak ha kimarad a mensim,és akkor sem biztos hogy terhes vagyok, lehet csak a ciklusom felborult kicsit és ezért.Ő is elmondta hogy nem kell feltétlen pecsételésnek vagy bárminek lennie, tapasztalata szerint 98%-os a megbízhatósága,nem szokott gond lenni.
1316. 099c0bed40 (válaszként erre: 1315. - Kisskee)
2012. aug. 28. 13:33

Szia,szívesen, Neked is szép napot és várjuk a jó híreket.:)

Igen, megbízható ugyanakkor hormonmentes fog. gátlási módszert valóban nem egyszerű találni....

1315. Kisskee
2012. aug. 28. 08:41

Ha ezt most szerencsésen megúszom és túl leszek rajta, azt hiszem, kell keresnem valami jobb védekezési formát, már nem bízom a gumiban, pedig 4 év alatt semmi gond nem volt egyszer sem...de hormonokat nem szívesen szedek, a hüvelygyűrűről írnak hideget meleget, a pharmatex nem megbízható, akkor mégis mi a fenében lehet bízni???

Mind1, mindenképp megírom majd hogy alakul a dolog .Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Szép napot! :-)

1314. 099c0bed40 (válaszként erre: 1313. - Kisskee)
2012. aug. 28. 06:55

Szia, szerintem sem lesz baj, az az enyhén színes váladék amit látni vélsz lehet hogy a pecsételő vérzés előjele....ne idegeskedj, gondolj arra hogy Te mindent megtettél azért hogy ne következzen be terhesség, innentől fogva nem Rajtad múlik hogy mi történik, és hidd el hogy nem segít hanem árt ha nonstop ezzel a kérdéssel foglalkozol.

( tudom hogy mondani könnyű, voltam én is hasonló helyzetben régen, és emlékszem mennyire be voltam parázva hiába mondták a környezetemben hogy nyugi. Akkor ráadásul még nem is volt ennyire jó gyógyszer mint most az Escapelle, mégse lett baj.)

Nem lesz baj Veled sem, az alapján amit írtál nagyon nagy az esélyed arra, hogy ne legyen az égvilágon semmi gubanc.

E

1313. Kisskee (válaszként erre: 1312. - 099c0bed40)
2012. aug. 27. 23:14
25-én este volt, és a z ovulációmat a naptármódszer 28-ra holnapra hozta ....csak az előte 2-3 nap még félő hogy beleesett pff:- ( remélem nem lesz gond, picit fájdogál enyhén a hasam , és egy icipici váladék mintha világos pirosas lenne,delehet csak én látom annak :-) én belül azt rzem nem lehet baj...köszi :-)
1312. 099c0bed40 (válaszként erre: 1310. - Kisskee)
2012. aug. 27. 22:26

Szia, ha aggódsz meg fórumokat vadászol azzal semmin se segítesz, amúgy meg nem voltál az ovulációs időszakban, mert az csak 26-án volt esedékes ha jól értem, az eset meg előtte több nappal történt.

Mivel azonnal kimostad Magadat illetve tettél fel pharmatexet is, nem sok esélye maradt a spermiumoknak sem hogy életben maradjanak míg kiszabadul a petesejt, pluszban addigra a gyógyszer is elkezdett hatni.

NE AGGÓDJ, akik teherbe estek azok vagy nem időben vették be a gyógyszert vagy nem csak egyszer volt aktus hanem utána is , amire már nem biztosíték az egyszeri tabletta. ( sajnos a védelem valóban nem száz % csak 85, de úgy hiszem ez azért elég szép arány)


Nem igaz az sem hogy az ovuláció körüli időszakban nem segít a gyógyszer, az ugyanis úgy hat, hogy a magas progeszteron ami benne van alkalmatlanná teszi a méhnyálkahártyát a beágyazódásra.

Míg a megtermékenytett petesejt a méhbe ér az minimum 5 nap, ennyi idő elég kell legyen a gyógyszernek hogy hasson ha időben vetted be, úgyhogy tényleg ne aggódj, nem lesz baj!!!!!!!

1311. Kisskee
2012. aug. 27. 12:49
Nagyon sok olyat olvasok hogy nem hatott a tabletta :-( nagyon aggódom, még soká van a 11-e mikor is meg kellene jönnie a mensimnek , tiszta ideg leszek addig :-(
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook