Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
1010. Panni2011
2012. jan. 14. 23:15

Simán előfordulhat. Mondom, nekem 3 hetet késett a menstruációm emiatt. Várj még.

Ha pecsételtél, az jó jel, de ha nem pecsételtél, az sem feltétlen rossz.

2012. jan. 14. 20:30
A tabletta után 5 hete semmi, elképzelhető, hogy ennyire megzavartam a hormonjaimat? Az escapelle úgy fejti ki hatását, ha teherbe is estél, de mégis megjönne akkor következik be vetélés?
1008. Panni2011
2012. jan. 12. 13:10
Szerintem sem.:) És én is kívánok minden jót!:)
1007. 099c0bed40 (válaszként erre: 1006. - Encike1983)
2012. jan. 12. 12:29

Szia, szerintem 99,99999%-ra megnyugodhatsz hogy nem vagy terhes!

Örülök neki hogy így van, kívánom hogy többé sose kelljen ezt az izgalmat átélned.:(

Üdv: Eszter

2012. jan. 12. 08:35

Panni, Eszter,


Csináltam még egy tesztet. Kedden volt 3 hete, hogy történt a baleset. Ma reggel első vizeletből csináltam a tesztet és ez is negatív lett. Ez a 3. negatív tesztem. Szerintetek kezdhetek megnyugodni?

1005. 099c0bed40 (válaszként erre: 1001. - Takahashi)
2012. jan. 11. 05:22

Szia, a felsorolt tüneteid mindegyikét okozhatja az Escapelle, úgyhogy nem kell azonnal terhességre gondolni és megijedni.

Ha a szokott időben nem jelentkezik vérzés, Neked is ajánlom hogy tesztelj.

Az STB esélye minimális, de szerintem is akkor lehetsz 100 %-ban biztos, ha elmész szűrésre.

A legjobbakat kívánom: E

1004. 099c0bed40 (válaszként erre: 1003. - Doorc)
2012. jan. 11. 05:16

Szia, az igaz hogy bármelyik antibiotikum gyengíti a fog. gátló hatását, ennek ellenére úgy gondolom, nagyon elenyésző annak az esélye hogy teherbe estél.

A legérzékenyebb tesztek az esedékes menzesz időpontjában már megbízható eredményt adnak, ha nem jön meg, tesztelj.

Remélhetőleg semmi baj nem történt, így legyen, üdv: Eszter

1003. doorc
2012. jan. 10. 16:23

Sziasztok! nem tudom mennyire kapcsolódik ide a téma, de mivel még régebben olvastam a hozzászólásaitokat itt és elég segítőkészek vagytok, inkább írok ide mint más topikba.


Fogamzásgátlót szedek (Jangee), de mivel torokgyulladásom volt, kénytelen voltam antibiotikumot(Amoxicillin-B) szedni (5 napig). Több helyen olvastam, hogy az antibiotikum gyengíti a fogamzásgátló hatását, épp ezért óvszerrel védekeztünk, csakhogy az kiszakadt. Most nagyon kétségbe vagyok esve, mivel esemény utáni tablettát nem mertem bevenni, úgy, hogy fogamzásgátlót is szedek. Pár napja elkezdett feszülni a mellem, és az alhasamban is érzek minimális fájást, viszont még több, mint egy hét múlva fog csak megjönni és ilyen hamar nem szoktam érezni a mellfeszülést. Próbálom nyugtatni magam azzal, hogy ez a fogamzásgátló miatt van (mivel még csak másfél hónapja szedem és annyira még nem tudtam kitapasztalni h milyen mellékhatásai vannak), viszont az alhasi szúrásokat nem tudom hova tenni. Az antibiotikum szedése alatt nem volt sem hányás-hasmenés, és közti vérzésem sem jelentkezett azóta. Légyszíves, mindezek tükrében írjátok le véleményeteket.

1002. Panni2011
2012. jan. 10. 16:21

Szia,


nagyon szurkolok, hogy ne legyél terhes.

Én most kaptam fogamzásgátlót, még nem kezdtem el szedni, mert még nincs itt az ideje, de én is a mellékhatásokról kérdeztem az orvost, folyamatosan és azt mondta, részben egyénileg változó ez is, hogy ki, hogy reagál rá mellékhatások tekintetében viszont van már olyan, ami alig okoz mellékhatást és nem terheli a szervezetet (állítólag én is ilyet kaptam, mert én meg attól is féltem, nehogy hizlaljon).

No, meglátjuk;viszont visszatérve: az escapelle-ben rengeteg hormon van, úgyhogy remélem, erre reagált ilyen módon a szervezeted és nem egy babára.



Üdv:


Panni

1001. takahashi
2012. jan. 10. 11:27

Sziasztok!


Én szilveszterkor szexeltem egy sráccal, elszakadt a gumi... kb 36 órával később vettem be egy escapelle-t. Sajnos menstruáció 10. napján történt a dolog és nekem szabályos 28 napos a ciklusom tehát kicsit paráztam.

De miután bevettem a tablettát megnyugodtam, egészen egy hétig mellékhatások se jelentkeztek.

A mellem viszont fokozatosan nőtt, nem úgy mint mielőtt megjön hanem mintha az alakja is más lenne. És nagyon fáj. Már most, 1,5 héttel az esemény után nagyobb melltartót kell hordanom. Ezenkívül alhasi fájdalmaim vannak, néha szúró néha görcsölő érzés. A hátam is fáj. A vizelés sem kellemes és mintha székrekedésem is lenne. Viszont semmiféle vérzés, pecsételés stb nem volt.


Nos, ezek tükrében úgy döntöttem ezek bizony a terhesség első jelei és nagyon nagyon ráparáztam. Az vigasztal picit, hogy 3 éve nem szedek fogamzásgátlót és lehet hogy a nagy adag hormon miatt van ennyi mellékhatás és nem terhes vagyok.

Anno is azért hagytam abba a fogamzásgátlót mert hasonló mellékhatásai voltak.


Ami igazán nagy tragédia az, hogy ha terhes lennék is egyedül kell végigcsinálnom az egészet, az apját csak egy kalandnak szántam, én nem tudom leírni mint többen itt, hogy a párom így meg úgy.... A barátnőim kb. meg lenéznek (nem mintha ők nem kavarnának félidgenekkel, de ők szedik a fogamzásgátlót és ezért náluk sose volt para)

Én hülye meg azt hittem hogy a saját egészségemnek jó ha nem tömöm magam feleslegesen hormonokkal és még az STD-kel is kivédem (óvszer)

Sőt a partnereimet egyébként mindig meg szoktam kérni hogy vegyék ki mielőtt elmennek, szóval még óvszerrel se hagytam soha senkinek hogy belém élvezzen.

Csak ezt a srácot ez nem érdekelte és még a gumi is elszakadt. Szal ha ezt lezongorázom utána teljes STD szűrésre is elmegyek, az tuti... :(

1000. 099c0bed40 (válaszként erre: 999. - Lapush)
2012. jan. 9. 06:08

Szia, igen, így van!

És drukkolok, ez csak természetes...:)

999. lapush
2012. jan. 8. 17:59
Még egy kérdés :) Tehát az esemény utáni tabletta akkor ürül ki, mikor megjön a tényleges vérzés, és utána már lehetne is szedni a fogamzásgátló tablettát?
2012. jan. 8. 15:35
bocsánat, kimaradt egy szó egy félmondatból: egyszer tapasztaltam a bőrömön ezt a sürgősségi tabletta ügyet.
2012. jan. 8. 15:34

Hello,


szerintem is minden oké kellene, hogy legyen, bár ugye tapasztaltam ezt a bőrömön. De én is kb. 2,5 hét után csináltam. Meg aztán csináltam mág vagy 4-et, mikor nem akart a fenének se megjönni...

Ha a hónap végén kellene megjönni, akkor addig mgé sok idő van, vagy 3 hét. Addig sztem még tesztelhetsz nyugodtan pluszban.És mindenre készülj fel, ami a vérzést illeti, ugyanis simán jöhet hamarabb, (még mindig) később is, ahogy olvastam/hallottam/tájékoztattak.

996. Encike1983 (válaszként erre: 995. - 099c0bed40)
2012. jan. 8. 10:58

Köszönöm, akkor még csinálok tesztet jövőhéten is. A vérzésemnek elvileg hónap végén kellene megjönnie. Mert most hétfőn múlt el, bár gondolom az az Escapelle hatására megjött vérzés volt, bár.... eredetileg is múlthéten kellett volna megjönnie. De remélem, hogy tényleg nem lesz semmi gond.

Majd még jelzek,hogy mi a helyzet, azért szurkoljatok,hogy tényleg minden rendben legyen.

995. 099c0bed40 (válaszként erre: 994. - Encike1983)
2012. jan. 8. 06:58

Szia, szerintem 80 %-ban igen, főleg ha az érzékeny tesztet vettél. ( ezek drágábbak)


Teljesen nyugodt akkor lehetsz, ha megjön a vérzésed, illetve ha egy hét múlva is negatív lesz a teszted. ( amennyiben még akkorra se jön meg)

Így legyen, üdv: Eszter:)

2012. jan. 7. 22:57

Panni, Öregnéne,


Ma reggel első vizeletből csináltam egy tesztet, 2,5 héttel a "baleset" után. Negatív lett. Szerintetek megnyugodhatok??

2012. jan. 7. 07:19

Szia, úgy érted hogy a napszak mindegy-e, amikor beveszed a tablettáidat?

Ha így érted, akkor igen, mindegy, csak utána igyekezni kell mindig megközelítően abban az időszakban bevenni a további adagokat.

Azt szokták javasolni--én is így csináltam anno-- hogy tedd a fogmosópoharadba a gyógyszereket tartalmazó levelet, így biztosan nem feledkezel el arról, hogy bevedd.

992. lapush
2012. jan. 6. 21:21
Még egy kérdésem lenne a fogamzásgátlóval kapcsolatban: ha én mondjuk februárban megíratom és ki is váltom a fogamzásgátló gyógyszert, akkor azt bármikor elkezdhetem szedni, a doki által nincsen megmondva, hogy pontban ekkor és ekkor kell szedni ugyi? Tök mindegy csak várjam ki a naptári, normális lefolyású vérzés kezdetét igaz? :)
991. lapush
2012. jan. 6. 21:15
Köszi szépen Nektek! :) Remélem minden a rendjén fog menni.... :) Sűrűn fogok ide fellépni, mert ti nyugtattatok meg engem (mivel életem első balesete történt meg és az escapelle mellékhatása kicsit beparáztatott)!!!
2012. jan. 6. 18:43
Panni, helyzetjelentésem,hogy az első tesztem negatív. :) De reggel megismétlem,csak már nem bírtam addig várni, de remélem az is negatív lesz. :) Egyébként szerintem ez a mostani mensi nekem sem a "normális" volt, bár ugyanabban az időben jött,mint amikor a rendesnek is jönnie kellett volna. De én is megyek orvoshoz és feliratom a fogamzásgátlót. Azt hiszem, nem szeretném újra átélni ezt a parát. Köszönöm a bíztatást. Jövök még, és jelentek,hogy minden rendben van-e.
2012. jan. 6. 16:55

Én most írattam fel fogamzásgátló tablettát, voltam orvosnál is. Az én 'balesetem' októberben történt, novemberben ugyan megjött, de 3 hetes késéssel (nyilván a sürgősségi számlájára írható), aztán decemberben már 30 napra jött.

Mindezek után, mikor hazamentem, akkor mentem el orvoshoz, mert ekkorra már biztos lehettem (és jól is gondoltam), hogy kiürült a szervezetemből maradéktalanul a dolog. Addig pedig (és ezt orvos is megerősítette nekem) nem kezdhetsz el szedni fogamzásgátlót, amíg a ciklus maga nem zökkent vissza. Ezt mondták nekem, mikor kaptam a gyógyszert. Én hiszek ennek és logikus is.


De öregnénének abban is igaza van, hogy lehet, hogy fel sem borítja a ciklusodat. Ki kell várni sajna.


Sok sikert!

988. 099c0bed40 (válaszként erre: 986. - Lapush)
2012. jan. 6. 09:46

Szia, egyáltalán nem biztos hogy annyira megkeveri a havivérzést, mint ahogy gondolod.


A fogamzásgátló tablettát a menstruációs ciklus első napján kell elkezdeni szedni, amikor tehát úgy látod és érzed hogy ez már naptár és mennyiség alapján is a következőleg esedékes vérzés, annak az első napján.


Ha mégis megkeverednek a hormonok és ez abban nyilvánul meg hogy mondjuk nem átlagos menstruációnyi a vérzés, akkor egy újabb ciklust érdemes kivárni, és utána már gond nélkül el lehet kezdeni a tablettát.

Minden jót Neked: Eszter :)

987. colorpoint (válaszként erre: 985. - Panni2011)
2012. jan. 6. 06:52

Köszi!

Neked is BUÉK! Remélem nekem is így lesz!

986. lapush
2012. jan. 5. 21:04
Az lenne a kérdésem (remélem jó helyre írok) hogy pontosan 6 napja vettem be az escapelle-t és jelentkeztek a mellékhatások, a vérzés, ami azért megnyugtató...de egy másik komoly kérdés.Tuti, hogy a menstruációs ciklusomat úgy felborítja, hogy lehet, hogy hetekig nem fog megjönni a rendes menstruációm. De én végre szeretnék felíratni fogamzásgátlót, hogy többé ne legyen "balesetem". De most még "dolgozik" az escapelle, s a fogamzásgátló is ki tudja még mennyire borítja majd fel a havit, ezért az a kérdésem, hogy meddig várjak, vajon, mikor vegyem be a fogamzásgátló tabletta első szemét? :) Köszi előre is a választ.
2012. jan. 5. 19:47

Hello,


a mindjárt megjön érzés nagyon jó. Nekem vagy 2 hétig ez volt, aztán a menstruáció megjövetele előtti 2 napban iszonyú intenzív émelygés fogott el, semmit nem tudtam enni-inni. Miután megjött, akkor meg olyan volt, mint máskor, jó erős, fájt is, és akkor meg attól émelyegtem.:) De ez van, inkább ez legyen mint más.


Enci: szerintem oké lesz minden.:) Boldog új évet!

2012. jan. 4. 20:15

Köszönöm a tanácsotokat és azt, hogy még megmaradt a remény számomra.

Egyébként ma is annyira fáj a hasam, hogy nagyon bízom benne nem lesz semmi baj és akár reggelre megjön.

Szorírsatok nekem nagyon!!!

983. Encike1983 (válaszként erre: 981. - Colorpoint)
2012. jan. 4. 14:16
Nekem dec. 20-án reggel 6-kor történt a "baleset", rá 7 órára vettem be a gyógyszert, és dec. 23-ától már barna folyásom volt, de csak dec. 29-én jött meg (mondjuk akörül vártam eredetileg is), tehát 9 nap múlva. Majd a hét vége felé én is csinálok tesztet a biztonság kedvéért. Remélem nálad is minden rendben lesz.
982. 099c0bed40 (válaszként erre: 981. - Colorpoint)
2012. jan. 4. 06:20

Szia, egyetértek az előttem szólóval: valamelyik reggel, első vizeletből csináld a tesztet, és lehetőleg olyant vegyél, ami kicsit drágább ugyan mint az átlag, de egyben sokkal érzékenyebb és ezáltal megbízhatóbb.( márkát nem írhatok,csak azt, hogy ezek olyan 1400 ft körül vannak)

Ha megcsináltad és negatív, vérzés pedig ezután sem jelentkezik, egy hét után érdemes megismételni a tesztet, ha az is negatív, akkor meg lehet nyugodni hogy nem vagy terhes.

Sajnos a legtöbb UH nem annyira érzékeny hogy az első 2-3 hétben látszódjon a méhedben valami, hacsak annyi nem, hogy nagyon vastag a méhnyálkahártya, utóbbi viszont önmagában nem egyértelmű jele annak hogy terhes vagy.

981. colorpoint (válaszként erre: 980. - Encike1983)
2012. jan. 3. 21:55
Igen elírtam a dátumot 2011 dec. 8-át akartam írni, így a baleset után már 3 héttel túl vagyok. Neked mikor jött meg a tabletta bevétele után? Én dec. 10-én vettem be és még mindig semmi. Az UH-n amikor nem találtak semmit azt mondák ezek a tesztek nem megbízhatóak ezért még mindig reménykedem. Szerintem te megnyugodhatsz, bár én is ott tartanék. Úgy érzem magam, mintha minden pill.-ban meg akarna jönni.
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook