Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
2012. jan. 3. 19:38

Colorpoint, először is, ha 2011. január 8-án voltatok együtt, akkor már azóta ha terhes vagy/voltál, a gyerek is megszületett volna. Gondolom elírtad a dátumot. Én úgy tudom,ha a kontroll csík bizonytalan (bár nem tudom mit értesz pontosan azon,hogy bizonytalan)akkor az azt jelenti,hogy érvénytelen a teszt. Szerintem nyugodj meg és csinálj a "baleset" után két héttel egy újabb tesztet. Persze, tudom, könnyű mondani, hiszen én magam sem vagyok még nyugodt, annak ellenére, hogy nekem megjött.

Tehát, nyugalom, tesztelj újra és jelentkezz, hogy mi a helyzet.

Én szurkolok,hogy minden rendben legyen.

2012. jan. 3. 19:13

S.O.S

2011.jan.8.-án védekezés nélkül voltunk együtt, 10-én bevettem az esxapelle-t, nem történt vérzés. Azóta 2x csináltam tesztet mindkettő pozitív lett, az egyik a terhességi csík volt bizonytalan, a másiknál a kontroll csík. Voltam UH-on az orvos nem látott semmit. Tüneteim nincsennek a szokásos mellfeszülésen és a meg fog jönni érzésen kívül. Szerintetek reménykedhetek még?

2012. jan. 3. 10:00

Szia Panni!


Jó hír, vagyis remélem hogy jó hír. 29-én megjött a menszim. Elvileg időben, mert a körül vártam eredetileg is. Remélem minden rendben lesz. Ma van 2 hete, hogy történt a "baleset". A hét vége felé azért csinálok tesztet, biztos,ami biztos, még amúgy is megvan. De nagyon bízom benne, hogy ha megjött, akkor nincsen semmi probléma. Majd még jelentkezem, hogy mi az eredmény, bizakodó vagyok!!! Köszönöm, hogy szurkolsz!!! Utólag is Boldog Új Évet kívánok!

2011. dec. 30. 21:48

Enci, bocsi a késői válaszomért: szerintem jó jelnek kéne lennie, pláne, hogy itt is 5 nap múlva kezdődött a folyás, ahogy láttam. Remélem, azóta megnyugodtál.


Katze, én nem mondtam, hogy ragozni kell, csak szerintem ha tanulságnak szánod a sztorid,az nagyon jó és engem is őszintén érdekel, mert minden tapasztalat értékes és fontos, de akkor írd le A-tól Z-ig, hogy hogy volt, mert amikor az ember egyébként is feszült idegállapotban van és minden jelre ugrik, nem feltétlen hiányzik neki, hogy hergeljék másfél mondatocskákkal, miközben lehet, hogy ok sincs rá. Csak ennyit akartam mondani, köszi!

2011. dec. 26. 08:03
Sziasztok, a nőgyógyászok többsége mindig két tesztet javasol ( egy hetes intervallumon belül), kivéve ha már az első is egyértelműen pozitív. Van ugyanis akinek a terhességi hormon szintje lassabban emelkedik, és éri el a teszt pozitivitásának határértékét.
975. katze82
2011. dec. 25. 21:23
kedves Panni, nem tudom, mit kéne ezen még ragozni, időben bevettem és nem hatott. csak arra hívnám fel a figyelmet, hogy akinek nem jön meg, az többet teszteljen, mert nekem is csak kb. 4,5 után mutatta ki.
2011. dec. 25. 16:12

Szia Panni!


Helyzetjelentés, 2 napja barnás, nyálkás folyásom van. Az jót jelent???

2011. dec. 22. 19:03

Katze ne haragudj, de szerintem ebből a másfél mondatból semmit nem lehet érteni. Ha szeretnéd mindenképp leírni tanulságképp az eseted, akkor ne másfél mondatban rémisztgess légyszi embereket.


5 nap múlva nem törvényszerű megjönnie, ez ki van csukva. De mivel nem vagyok biztos abban, mit akartál közölni, ezért nem tudok rá értelmesen válaszolni.


Enci: tudom, hogy nehéz nyugodt maradni,talán ez a legnehezebb, szinte lehetetlen. Saját tapasztalatom alapján én aznap mikor bevettem este még hőemelkedést és borzasztó fáradtságot tapasztaltam pluszban. Ezek a progeszteron szint változás jelei. Az, hogy mikor érzel bármi alhasi fájdalmat vagy változást, az nagyon egyénre szabott.

2011. dec. 22. 14:43

Szia Panni!


Akkor megpróbálok türelmesen várni,végülis kedden vettem be, ma még csak csütörtök van. Csak annyira nehéz "nyugodtnak" maradni. Tudom,hogy megtettem mindent, de még ígyis benne van, hogy bármi lehet. De ha tapasztalok valamit,akkor jelentkezem. És köszönöm,hogy szorítasz, remélem, hogy minden rendben lesz!

971. katze82
2011. dec. 22. 11:16
sziasztok, nem rémisztgetni akarok, csak személyes tapasztalat. ha a menses nem jön meg a várt időpontban, ne csak 5 nap múlva, hanem később is teszteljetek (nekem is csak később mutatta ki, mikor már 3. hete késett).
2011. dec. 22. 10:43

Szia,


megértelek,de ahogy öregnéne szokta mondani: megtetted, amit ebben a helyzetben megtehettél és rekordidő alatt vetted be a gyógyszert is.


Nem vagyok orvos, tehát nem mondanék még semmit erre a hasfájásra, mert ez lehet simán idegi alapon is egyelőre. Én pl aludni nem tudtam meg nehezen kaptam levegőt és persze a gyomrom sem volt jó.Amikor már kezdett megjönni, akkor persze görcsölt.

Mint írtam, nekem 4-5 nap elteltével pecsételt, de ez lehet akár 1 hét is. Egyénfüggő sajnos (vagy nem sajnos) a dolog, nem lehet kiszámolni,kinél milyen módon és mikor hozza meg a menstruációt.

Szorítok továbbra is!

2011. dec. 22. 09:45

Ha kedden vettem be dél körül a tablettát, körülbelül mikor kellene tapasztalnom bármiféle érzést? Tegnap egy picit fájt a hasam, de annyi, az már jó jel? Körülbelül mikor kellene véreznem,hány nap elteltével?


Ne haragudjatok a hülye kérdések miatt,de nagyon-nagyon félek.

2011. dec. 22. 08:25

Szia Panni!


Köszönöm a bíztatást, remélem nem lesz semmi gond. Majd írok,hogy mi történik. De nagyon parázok így is.

2011. dec. 21. 21:04

Szia,


olvasd vissza pl. az én sztorimat is, de sok esetben tapasztal az ember egyébként vérzést, igen. Én személy szerint a 'pecsételős brigádba' tartoztam, 5 nappal később kezdődött és tartott 2 napig. Ez az 5-6 nap benne is volt a betegtájékoztatóban amit kaptam, vagyis inkább prospektusnak mondanám.(én kész füzetet kaptam itt erről, Angliában)

Utána viszont 3 hetet késett a vérzésem.

De a második, most decemberben 30 napra megjött.

Ja és én 12-13. órában vettem be, tehát te még inkább időben voltál.

Bizakodjunk.Én szurkolok!

2011. dec. 21. 14:00

Sziasztok!

Nálunk tegnap reggel 6-kor történt a "baleset". és délben (tehát 6. órában) vettem be az Escapelle tabit.Nagyon mérges vagyok,mert még soha nem történt velünk ilyen. A mensimnek elvileg szilveszter környékén kellene megjönnie +/- 1-2 nap (általában 32-35 nap között szokott megjönni). Kicsit félek, mert szerintem pont hétvégén voltam félidős és szerintem pont akkor volt ovulációm. Szerintetek mennyire lehet gáz? Még sosem kellett ilyen gyógyszert bevennem, és bár elolvastam a betegtájékoztatót, de kíváncsi lennék a véleményetekre. Mindeképpen vérezni fogk pár nap múlva? És ha igen, akkor az azt jelenti,hogy megnyugodhatok? Vagy csak akkor lehetek nyugodt, ha megjött a rendes menstruációm is? Bocsánat a hülye kérdések miatt,de nagyon parázok.

2011. dec. 19. 15:40
Így, ovulációs időszakban is? Köszönöm a választ!
964. 099c0bed40 (válaszként erre: 963. - Bella12345)
2011. dec. 18. 20:44
A gyógyszer hatásfoka 85 %, azaz pontosan 15 % az esélyed a terhességre.
2011. dec. 18. 18:24
Mekkora az esélye annak, hogy ovulációs időszakomban Escapelle esemény utáni tabletta bevétele után terhes legyek?
2011. dec. 14. 16:42
Gratulálok.:) Most már tényleg tanmese vagy.:)
2011. dec. 12. 17:43

Megjött:) néhány nappal ugyan korábban, de teljesen normálisan, mint szokott.

Köszönöm a lelki támogatást, igazán sokat jelentett!:)

2011. dec. 11. 05:56
Szívesen! :)
2011. dec. 10. 09:06
Köszönöm szépen a gyors választ, sokkal nyugodtabb vagyok! :)
2011. dec. 10. 05:56

Szia!


Ha a tabletta bevétele után menzesz erősséggel véreztél, az annak a jele hogy hatott a gyógyszer, terhes tehát nem lehetsz.

A következő vérzés idejét nem könnyű kiszámolni, ugyanis az attól függ hogy a szervezeted mennyire gyorsan képes lebontani a nagy adag progeszteront ami a gyógyszerben volt.

Lehet hogy mindez megtörténik az előre számított időn belül, de az is könnyen előfordulhat hogy késik .

Tesztet lehet csinálni, de úgy gondolom nem érdemes, mert ha nem csak pecsételgető jellegű vérzésed volt,az annak a jele hogy levált a méhnyálkahártya, aminek megléte elengedhetetlen a terhesség fennmaradásához.

Remélem meg tudtalak nyugtatni, legyen szép a hétvégéd, szia: Eszter

2011. dec. 9. 21:02
Sziasztok! Kérdésem a következő: múlt hónapban 3-án jött meg a havim (9-ig tartott), majd 12-én történt egy kis baleset, levált a gumi vége és a hüvelyemben maradt. másnap nőgyógyász eltávolította és felírta az Escapelle tablettát. 4 nap múlva megjött a havim. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben a sürgősségi tabletta bevételét követő vérzés első napjától kezdjem-e számolni a ciklusomat, vagy ezt a vérzést követően a szokásos időben IS meg kellene jönnie?! Mit gondoltok? Tesztet egyelőre nem merek csinálni, szeretnék még várni egy hetet, viszont nem vagyok valami nyugodt. Előre is köszönöm a válasz(oka)t! Kriszti
2011. dec. 7. 21:31
én is várom:)
955. 099c0bed40 (válaszként erre: 954. - Kicsi.lany)
2011. dec. 7. 07:31
:) okés, várjuk!
2011. dec. 7. 07:29

Panni2011, öregnéneőzikéje, köszönöm, így máris nyugodtabban viselem a dolgokat:)

egy hét múlva azért veszek egy tesztet és a "happy endről" is tudósítok, remélve, hogy belőlem is megnyugtató tanmese lesz az eljövendő generációknak:)

953. 099c0bed40 (válaszként erre: 949. - Kicsi.lany)
2011. dec. 3. 15:38

Szia, ugyanazt tudom ismételni mint az előbbi hozzászólásom végén: gondolj arra, Te mindent megtettél amit lehet, innentől fogva nem rajtad múlik hogy mi fog történni, hanem a gyógyszertől.

Neked is a legjobbakat kívánom: Eszter

2011. dec. 3. 15:32

Szia, ezek a mellékhatások a gyógyszer bevétele után pár napig (5-6) szoktak jellemzőek lenni, utána már nem olyan kifejezettek.

Nem mindenkinek kötelező az ötödik-hatodik napon pecsételni, ettől még ugyanúgy hat a tabletta, erre tehát nem lehet adni.

Hogy mikor jön meg a vérzésed, azt nincs ember aki meg tudja mondani, mert teljesen egyénfüggő.

Van akinek egy percet sem késik, meg olyan is akinek napokat-heteket.

Minden attól függ, hogy a szervezeted miként reagált a tablettában levő lórúgásnyi progeszteronra, de nem érdemes belemenni a részletekbe, mert nem ettől függ az eredményesség.

Tesztet legkorábban az aktus után 14 nappal érdemes csinálni, neveket nem írhatok mert reklámnak minősül, de olyanokat keress (net) amik 10 U/L alatti HCG mennyiséget képesek kimutatni.(több ilyen is kapható).

Végül de nem utolsósorban: NE légy ideges, gondolj arra, Te mindent megtettél azért, hogy ne eshess teherbe, innentől fogva nem rajtad múlik hogy mi fog történni.

A legjobbakat kívánom, üdv: Eszter

951. Elehna
2011. dec. 3. 14:59

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni tőletek. Nov. 29-én kb. délben voltam együtt a kedvesemmel. 30-án este 6 körül bevettem a Escapelle fogamzásgátló tablettát. (36 órával az aktus után) Evés közben (sehol nem találtam erre információt, hogy előtte, közben, vagy utána kellene), hogy hátha gyorsabban felszívódik a kajával együtt. Dec. 1. kb. déltől hányingerem volt, alhasi, deréktáji fájdalmakkal együtt (menstruációs fájásokhoz hasonló). Nem tudom, hogy ezek a tünetek mennyire voltak valósak, stressz helyzetben képesek vagyunk mindenféle fájdalmat produkálni. Gondoltam biztos csak felfáztam, infráztam egy kicsit a derekamat, de időnként ugyanúgy jelentkezik deréktáji, alhasi fájdalom (szurkálásokkal, hol a jobb, hol a bal petefészkem környékén). Ma 3. napja, hogy bevettem a tablettát.

A menzeszem. 21 és 27 nap között szokott jelentkezni, mi a menstruációm után a 10. napon voltunk együtt.

Az lenne a kérdésem, hogyha a valós mellékhatásait érzem a gyógyszernek, akkor ezek a panaszok meddig maradnak meg?

Valamint mindenkinek szokott lenni az 5-6. napon pecsételő szerű vérzése? Mikor jöhet meg legkorábban, illetve legkésőbb a menzeszem?

Szeretkezés után mennyi idővel érdemes tesztet csinálni? És a sok közül melyik a legmegbízhatóbb?

Nagyon ideges vagyok, várom a válaszaitokat!

Üdv.: Elehna

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook