Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
2011. dec. 22. 08:25

Szia Panni!

Köszönöm a bíztatást, remélem nem lesz semmi gond. Majd írok,hogy mi történik. De nagyon parázok így is.

2011. dec. 21. 21:04

Szia,

olvasd vissza pl. az én sztorimat is, de sok esetben tapasztal az ember egyébként vérzést, igen. Én személy szerint a 'pecsételős brigádba' tartoztam, 5 nappal később kezdődött és tartott 2 napig. Ez az 5-6 nap benne is volt a betegtájékoztatóban amit kaptam, vagyis inkább prospektusnak mondanám.(én kész füzetet kaptam itt erről, Angliában)

Utána viszont 3 hetet késett a vérzésem.

De a második, most decemberben 30 napra megjött.

Ja és én 12-13. órában vettem be, tehát te még inkább időben voltál.

Bizakodjunk.Én szurkolok!

2011. dec. 21. 14:00

Sziasztok!

Nálunk tegnap reggel 6-kor történt a "baleset". és délben (tehát 6. órában) vettem be az Escapelle tabit.Nagyon mérges vagyok,mert még soha nem történt velünk ilyen. A mensimnek elvileg szilveszter környékén kellene megjönnie +/- 1-2 nap (általában 32-35 nap között szokott megjönni). Kicsit félek, mert szerintem pont hétvégén voltam félidős és szerintem pont akkor volt ovulációm. Szerintetek mennyire lehet gáz? Még sosem kellett ilyen gyógyszert bevennem, és bár elolvastam a betegtájékoztatót, de kíváncsi lennék a véleményetekre. Mindeképpen vérezni fogk pár nap múlva? És ha igen, akkor az azt jelenti,hogy megnyugodhatok? Vagy csak akkor lehetek nyugodt, ha megjött a rendes menstruációm is? Bocsánat a hülye kérdések miatt,de nagyon parázok.

2011. dec. 19. 15:40
Így, ovulációs időszakban is? Köszönöm a választ!
964. 099c0bed40 (válaszként erre: 963. - Bella12345)
2011. dec. 18. 20:44
A gyógyszer hatásfoka 85 %, azaz pontosan 15 % az esélyed a terhességre.
2011. dec. 18. 18:24
Mekkora az esélye annak, hogy ovulációs időszakomban Escapelle esemény utáni tabletta bevétele után terhes legyek?
2011. dec. 14. 16:42
Gratulálok.:) Most már tényleg tanmese vagy.:)
2011. dec. 12. 17:43

Megjött:) néhány nappal ugyan korábban, de teljesen normálisan, mint szokott.

Köszönöm a lelki támogatást, igazán sokat jelentett!:)

2011. dec. 11. 05:56
Szívesen! :)
2011. dec. 10. 09:06
Köszönöm szépen a gyors választ, sokkal nyugodtabb vagyok! :)
2011. dec. 10. 05:56

Szia!

Ha a tabletta bevétele után menzesz erősséggel véreztél, az annak a jele hogy hatott a gyógyszer, terhes tehát nem lehetsz.

A következő vérzés idejét nem könnyű kiszámolni, ugyanis az attól függ hogy a szervezeted mennyire gyorsan képes lebontani a nagy adag progeszteront ami a gyógyszerben volt.

Lehet hogy mindez megtörténik az előre számított időn belül, de az is könnyen előfordulhat hogy késik .

Tesztet lehet csinálni, de úgy gondolom nem érdemes, mert ha nem csak pecsételgető jellegű vérzésed volt,az annak a jele hogy levált a méhnyálkahártya, aminek megléte elengedhetetlen a terhesség fennmaradásához.

Remélem meg tudtalak nyugtatni, legyen szép a hétvégéd, szia: Eszter

2011. dec. 9. 21:02
Sziasztok! Kérdésem a következő: múlt hónapban 3-án jött meg a havim (9-ig tartott), majd 12-én történt egy kis baleset, levált a gumi vége és a hüvelyemben maradt. másnap nőgyógyász eltávolította és felírta az Escapelle tablettát. 4 nap múlva megjött a havim. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben a sürgősségi tabletta bevételét követő vérzés első napjától kezdjem-e számolni a ciklusomat, vagy ezt a vérzést követően a szokásos időben IS meg kellene jönnie?! Mit gondoltok? Tesztet egyelőre nem merek csinálni, szeretnék még várni egy hetet, viszont nem vagyok valami nyugodt. Előre is köszönöm a válasz(oka)t! Kriszti
2011. dec. 7. 21:31
én is várom:)
955. 099c0bed40 (válaszként erre: 954. - Kicsi.lany)
2011. dec. 7. 07:31
:) okés, várjuk!
2011. dec. 7. 07:29

Panni2011, öregnéneőzikéje, köszönöm, így máris nyugodtabban viselem a dolgokat:)

egy hét múlva azért veszek egy tesztet és a "happy endről" is tudósítok, remélve, hogy belőlem is megnyugtató tanmese lesz az eljövendő generációknak:)

953. 099c0bed40 (válaszként erre: 949. - Kicsi.lany)
2011. dec. 3. 15:38

Szia, ugyanazt tudom ismételni mint az előbbi hozzászólásom végén: gondolj arra, Te mindent megtettél amit lehet, innentől fogva nem rajtad múlik hogy mi fog történni, hanem a gyógyszertől.

Neked is a legjobbakat kívánom: Eszter

2011. dec. 3. 15:32

Szia, ezek a mellékhatások a gyógyszer bevétele után pár napig (5-6) szoktak jellemzőek lenni, utána már nem olyan kifejezettek.

Nem mindenkinek kötelező az ötödik-hatodik napon pecsételni, ettől még ugyanúgy hat a tabletta, erre tehát nem lehet adni.

Hogy mikor jön meg a vérzésed, azt nincs ember aki meg tudja mondani, mert teljesen egyénfüggő.

Van akinek egy percet sem késik, meg olyan is akinek napokat-heteket.

Minden attól függ, hogy a szervezeted miként reagált a tablettában levő lórúgásnyi progeszteronra, de nem érdemes belemenni a részletekbe, mert nem ettől függ az eredményesség.

Tesztet legkorábban az aktus után 14 nappal érdemes csinálni, neveket nem írhatok mert reklámnak minősül, de olyanokat keress (net) amik 10 U/L alatti HCG mennyiséget képesek kimutatni.(több ilyen is kapható).

Végül de nem utolsósorban: NE légy ideges, gondolj arra, Te mindent megtettél azért, hogy ne eshess teherbe, innentől fogva nem rajtad múlik hogy mi fog történni.

A legjobbakat kívánom, üdv: Eszter

951. Elehna
2011. dec. 3. 14:59

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni tőletek. Nov. 29-én kb. délben voltam együtt a kedvesemmel. 30-án este 6 körül bevettem a Escapelle fogamzásgátló tablettát. (36 órával az aktus után) Evés közben (sehol nem találtam erre információt, hogy előtte, közben, vagy utána kellene), hogy hátha gyorsabban felszívódik a kajával együtt. Dec. 1. kb. déltől hányingerem volt, alhasi, deréktáji fájdalmakkal együtt (menstruációs fájásokhoz hasonló). Nem tudom, hogy ezek a tünetek mennyire voltak valósak, stressz helyzetben képesek vagyunk mindenféle fájdalmat produkálni. Gondoltam biztos csak felfáztam, infráztam egy kicsit a derekamat, de időnként ugyanúgy jelentkezik deréktáji, alhasi fájdalom (szurkálásokkal, hol a jobb, hol a bal petefészkem környékén). Ma 3. napja, hogy bevettem a tablettát.

A menzeszem. 21 és 27 nap között szokott jelentkezni, mi a menstruációm után a 10. napon voltunk együtt.

Az lenne a kérdésem, hogyha a valós mellékhatásait érzem a gyógyszernek, akkor ezek a panaszok meddig maradnak meg?

Valamint mindenkinek szokott lenni az 5-6. napon pecsételő szerű vérzése? Mikor jöhet meg legkorábban, illetve legkésőbb a menzeszem?

Szeretkezés után mennyi idővel érdemes tesztet csinálni? És a sok közül melyik a legmegbízhatóbb?

Nagyon ideges vagyok, várom a válaszaitokat!

Üdv.: Elehna

2011. dec. 2. 22:47

Kicsilány, hamar bevetted, ez szerintem elég biztató önmagában is.:)Saját tapasztalatom alapján mondom, hogy próbáld rendesen kialudni magad; első nap én is nagyon kivoltam, és szerintem hőemelkedésem is volt, de ezt olvastam, hogy a hirtelen progeszteron bevitel okozhatja. Alvás és annyi nyugalom, amennyi csak lehetséges.Egyelőre ez a legjobb, amit tehetsz.:)

Szurkolok!

2011. dec. 2. 22:16

Sziasztok!

Tegnap este történt a "baleset" (védekezési baki, ha egy héttel később vagy korábban történik, nem is aggódom), ma reggel rohantam a dokihoz és be is vettem, 12 óra sem telt el. Egyelőre semmi panasz, csak kicsit szédelgek, de azt betudom a nem túl pihentető éjszakai pihenésnek.

Ami miatt aggódom, hogy elég pontatlan a menzeszem (30-35 napos), de a mostani volt a ciklusom 15. napja, ami a doki szerint is kritikus. Kicsit félek... valaki tud mondani valami biztatót?:)

2011. dec. 2. 19:14
Nekem is volt ilyen panaszom,sőt..fura módon lüktetéseket is éreztem a hasamban napokon keresztül.
2011. dec. 2. 18:00

Lehet. Nekem volt, hogy egyik oldalon fájt, volt, hogy másikon, volt, hogy mindkettőn egyszerre.

Miután megjött, nem volt ilyen panaszom.

946. 201109
2011. dec. 2. 14:59
Sziasztok.Ma ugye 5 napja h bevettem az escapelle tablettát,és a jobboldalamon erős fájások vannak már 2napja,ugyanolyanok mint tavaly mikor jobboldali petefészek gyulladásom volt,és arra Apranax gyulladás csökkentőt szedtem.Most nemtudom h az Escapelle-től bemerjem e venni az Apranaxot?Lehet valami ellen anyaga a két gyógyszernek egymással szemben igy h mind a kettő a petefészkemre van?Segítsetek légyszi mert tényleg fáj:(Kamilla teázom,de ha erősödni fog a fájás akkor nemtudom mit tegyek:/Vagy netalán tán ez a fájásom lehet az Esbalelle tablettától is?Kérlek segítsetek.
945. 099c0bed40 (válaszként erre: 943. - Viper86)
2011. dec. 1. 20:24

Szia, én nem vagyok orvos, így nem áll jogomban felülbírálni amit Ő javasolt, de a helyedben semmiképpen nem kezdeném el újra a fog. gátlót, csak miután az esemény utánitól rendben megjött a vérzésem.

Hogy ez mikor várható azt sajnos nem lehet megmondani, mert egyénenként változik.

2011. dec. 1. 15:14

Felborulni mindenkinek felborul, de nem biztos, hogy a menstruációd ettől késhet.

Én ilyet nem olvastam eddigi 'pályafutásom' során, hogy az antibiotikum ennyire kiütné a hormongyógyszert, de inkább várd meg öregnénét ezzel.

Viszont nem tudom, mennyire szerencsés szedni emellett még a fogamzásgátlót is. Tőlem megkérdezték a kórházban kimondottan, hogy szedek-e ilyet, mielőtt bevettem a Levonelle-t(ugyanaz a hatóanyag van benne mint az Escapelle-ben). Szerintem ez a 72 órás akkora lórúgás,(és tényleg mindenhol ezt olvastam és orvostól is hallottam) hogy ha még bevennéd a fogamzásgátlót is mellé, ki tudja, milyen hatással volna.

Nem vagyok orvos, ez szimplán logikus gondolkodás, de én semmiképp nem dupláznék, tipláznék.

De engem is érdekel öregnéne válasza pl.,mert ez bonyolult ügy.

943. Viper86
2011. dec. 1. 12:03

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!Szedtem antibiotikumot 2x is mert az egyik nem használt az volt a suprax a másik a curam duo volt az már elmulasztotta a tüdőgyulladásomat.Ezért a párommal már 1 hónapja nem voltunk együtt,de eközben végig szedtem a yasminelle fogamzásgátlómat.Mikor bevettem már minden gyógyszert és jobban is lettem rá 1 hétre együtt voltam a párommal gondoltam védekezzünk gumival is ami szétszakadt.Ilyen még életemben nem történt!:( Másnap elmentem az orvoshoz és felírta nekem ezt az escapelle nevü 72 órás gyógyszert,mert szerinte a fogamzásgátlóm nem ért semmit mivel nagyon sok antibiotikumot nyomtak most belém!2011.11.30-án bevettem és az lenne a kérdésem hogy mikorra várhatom a mensit és tényleg fel fog borulni töle a hormonom?Tegnap mikor bevettem alhasi fájdalmaim voltak,de gondolom ez természetes.A kérdés még, hogy az orvosom mondta, hogy szedjem tovább nyugodtan a fogamzásgátlómat is.Hát nem tudom,nekem ez egy kicsit soknak tűnik!Szerintetek?

2011. nov. 30. 17:55

Én szerintem azért menj el, ha tudsz, mert a menstruációd megjöhet 5 nap, de 6-7 hét múlva is.

Ha visszanézed, nekem kb. 3 hetet késett.

Tehát ha a nyugalmad mindenképp az orvoson múlik,látogasd meg minél hamarabb, mert tényleg nem biztos, hogy akkor jön meg, amikor meg kell. Mindenesetre kívánom, hogy minél hamarabb megjöjjön!

941. 201109
2011. nov. 30. 17:11
Nem tudom felhívni mivel az én nőgyógyászom elment a városomból és most egy uj dokinál voltam,de neki a számát nemtudom.Majd talán bemegyek hozzá személyesen és akkor teljesen megnyukszom.Nagyon szépen köszönöm válaszaitokat,márcsak arra várok h megjöjjön aminek megkell:)Aztán teljesen megleszek nyugodva!
940. 099c0bed40 (válaszként erre: 938. - 201109)
2011. nov. 30. 06:43

Szia, megnyugtathatlak hogy maradandó problémája senkinek nem lesz egy szem tablettától, aminek hatóanyaga pár hét alatt tökéletesen kiürül a szervezetből.

Pannival értek egyet, egészen biztos hogy a stressztől/pániktól érzed a szív meg egyéb tüneteket.

Felhívtad a Dokit akinél voltál?

2011. nov. 29. 22:06

A stressz miatt nekem is iszonyú roszz éjszakáim voltak, nem tudtam aludni, nehezen kaptam levegőt, stb. Tehát szerintem simán lehet stressz.

Elhiszem, hogy pánikba vagy esve, ha valaki,én megértem, mert tudom, min mégy keresztül, de te még hamarabb bevetted a gyógyszert mint én.Próbáld ilyen szemmel nézni.

Egyébként úgy tudom, mellékhatások közé a legritkább esetben sem sorolják a szívvel kapcsolatos problémákat. Persze orvos nem vagyok, de meglepődnék, ha ez attól lenne.

Remélem, más is megerősít ebben. Az orvos egyáltalán mit mondott? Megtetted azt, amit öregnéne javasolt?

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook