Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


109. hiribi (válaszként erre: 108. - Ezti)
2012. ápr. 26. 22:11

Kedves Ezti!


Hidd el minden rendben. A gyermekeknek 1 éves korukra kell meg 3x-ni a súlyúkat ez Nálatok majdnem meg is történt, képzeld ha úgy fejlődne mint eddig 14 kg lenne 1 évesen (a 6 éves kisfiam 19 kg, régen 18 kg-t kellett elérni, hogy iskolába mehessen egy gyermek). Egy szóval a növekedési ütem lelassul amikor megkétszerezik a súlyukat. 6 hónapos koruk után pedig még jobban. Az éjszakai és a korai ébredéseknek nem csak az éhség az oka. 7-8 hónapos korban jelenik meg az első szeparációs szorongás időszaka. Sokszor csak azért kell, hogy tesztelje megvagytok-e. Inkább eddig voltál szerencsés, hogy így aludt :-)!

108. Ezti
2012. ápr. 26. 16:18

Kedves Hiribi!


Már korábban hozzátáplálással kapcsolatban segítettél 7 hónapos kislányom kapcsán.

Sajnos azzal nem haladunk, nem igazán eszik, főleg csak szopizna.

3200g-vel született, 5,5 hónaposan már 9350g-volt, csak anyatejes táplálással. Viszont most 1,5 hónap alatt hízott csupán 20 dekát, holott idáig volt, hogy havi 1 kilót is.


Mit tegyek? Nem kevés ez nagyon?


Szinte csak anyatejet eszik, szoptatás után kínálom napi 2x gyümölccsel, de 30- max. 50 grammnál nem eszik többet.

Sajnos reggelente egyre korábban kel, holott régebben aludt este 8-tól reggel 8-ig is.


Köszönöm a segítségedet előre is: Eszter

107. 342bae44d8 (válaszként erre: 106. - 342bae44d8)
2012. ápr. 26. 10:55
a vvt lehet hogy 3.2 nem tudom pontosan, délbe megyek a konkrét eredményért, majd leírom mindet amit néztek
106. 342bae44d8 (válaszként erre: 100. - Hiribi)
2012. ápr. 26. 10:53

szia

a vizelet negatív, viszont vérszegény

vvt 3,41

hgb 112

hct-re nem emlékszem mert telefonon kérdeztem az orvost

vasat és folsavat írt

sajnos nem hajlandó szopizni és üvegből is csak akkor hajlandó enni ha már szinte félig alszik. így fejem a tejet azt adom oda neki, de mióta fejek sokkal több van, mint amit ő kér. tudom , hogy nem normális dolog ilyen sok tej mellett fejve odaadni a tejet, de hidd el nem tudok mit csinálni, lekileg teljesen kivagyok. Tudom, hogy sokan letojnák az egészet, sőt nem is nagyon fejnének, adnának tápszert és élnék boldog mindennapjaikat én meg kikészítem magamat, mert nem érzem magamat elég jó anyának, sőt...

Fáj, hogy elveszítem azt az élményt amikor mászva, akár szaladva odajönne a kicsim és kérne egy kis cicit majd továbbszaladna játszani. A lefejt tejjel tudom, hogy megkapja a tápanyagrészét, de a lélek része elveszik. Több gyermekem nem lesz, így sajnos ez az én életemből ki fog maradni....

A vérképe szerinted tényleg nagyon rossz, mert az orvos ezt mondta?

Még annyit kérdeznék, hogy ha lelkesen fejek meddig tartható fent így a tejtermelés? Ha szükséges lefejem akár 2 óránként is, ha majd érzem, hogy kevesebb, de tényleg úgy beindult, hogy szívem szerint másfél óra múlva is lefejném, főleg délelőtt. Fura, hogy a nagy idegeskedés mellett megnőtt a mennyisége. A hónaljam is fáj.

Félek, hogy a gyerkőc átveszi a hangulatomat...

Esetleg volt valaki aki lefejt tejjel etette a gyermekét? Meddig sikerült?

Tudom, hogy a lelki megnyugvás lenne a legjobb, de néha ha ránézek csak bőgök, jön magától, mert rossz hogy nem tudom megadni neki ami járna. Persze azzal is vigasztaltam már magamat, hogy ő se akarja, de ez enm vigasz. Ha van időd írj, szia

105. Böbe071 (válaszként erre: 102. - Böbe071)
2012. ápr. 26. 07:56
Az Írás hibákért bocsi épp szopizott))
104. Böbe071 (válaszként erre: 102. - Böbe071)
2012. ápr. 26. 07:56
Az Írás hibákért bocsi épp szopizott))
103. Böbe071 (válaszként erre: 102. - Böbe071)
2012. ápr. 26. 07:56
Az Írás hibákért bocsi épp szopizott))
102. Böbe071 (válaszként erre: 98. - Hiribi)
2012. ápr. 26. 06:32

Drága hibri)

Tényleg nagyon jo h itt vagy

Én már tapasztalt fejjel is látod tudok kicsikét aggodni és kérdezni is))


Balázs már 1 én született 34 hétre 2100 -al Amikor haza engedték 1900 volt. Tegnap 3600-volt a védőnéninél) Alig 7 hét alatt


Sajan kicsi baki volt Nagy a család 3 hatalmas felnőtt fam meg egynak már menyasszony) és lányom aki 11 na borso leves volt griz gombocot csináltam vele És bizony elfelejtkeztem..) Odaültem én is Alig ettem mert kapcsoltam de elég is volt.)


Azért irom csak le mert jo ha saját tapasztalatainkat is meg osszuk


Puszi neked a segitségekért) még be be nézek

2012. ápr. 25. 19:06
szia Hiribi! Az én kislányom 10 hetes, és ahogy olvasgatok oldalakat, fórumokat úgy látom sokkal többet eszik, mint az "előírás" úgymond. Napközben óránként szopzik ,általában az egyik mellemből. Este már nem elég az egyik mellem, és gyakran kettő sem, mert 6 körül elkezd szopizni, és szinte folyamatosan szopizik, egyikből ,majd mésikból, majd újra az egyikből, aztán már mocorog, és elsírja magát a cicin. A fürcsi kicsit időhúzás szokott lenni, hogy telítődjön a mellem. Aztán vacsi persze, már alig bírja kivárni, hogy evés legyen. Törölközés közben nyammog folyton, veszi a törölközőt a szájába, és végül néha elkiáltja magát, és csúnyán néz, sírni készül, hogy kezdjük már a vacsit. :-) Így estére gyakran ki kell pótolnom tápszerrel, ebből 1 decit biztosan megeszik, van hogy 120 ml-t. 9 körül leteszem aludni, gyakran fél 11-11 körül még felkel szopizni, és utána 3-4 körül, reggel 6 körül, 7 körül, 8 körül, ez néha kimarad, és csak 9-kor, és 11 kor szokott kelni megint, amikor kezdődik egy folyamatos szopi, és kettő- három körül viszem sétálni, amit nem mindig bír egy óráig. Aztán kezdődik a minden órában evés. Ha elalszik is felkel óránként, és kicsiket eszik. Nem tudom több szopira ösztökélni (nagyobb mennyiégre egyszerre) mert a befejezte összeszorítja a száját,ha odanyomom a cicim. Szóval összeszámolva ez jóval több mennyiség, ja és elfelejtettem írni, hogy éjjel gyűjtök neki 100-120 ml tejet,mikor az egyik mellem szopizza ki, ezt napközben megkapja. Dél körül, amikor több kell neki. Általában séta előtt. Miért igényel ennyit? És vajon meddig tart még ez a folytonos szopizás? Csak a kimozdulás miatt zavar, nem tudok elindulni vele sehova. Ennyi szopi mellett nem tudok többet fejni, és gyűjteni, hogy esetleg út közben valahol odadjam neki. Olvastam hogy ajánlottál valakiknek tejszaporító fejést azt még kipróbálom. Igazából nem érzem kevésnek, ha megtartaná a 2-3 órákat, és a mennyiségeket, amiket olvasok, akkor elég lenne neki.
100. hiribi (válaszként erre: 97. - 342bae44d8)
2012. ápr. 25. 16:12
Milyen lett a vizelet eredménye?
99. hiribi (válaszként erre: 93. - Pasdechat)
2012. ápr. 25. 16:11

Kedves Pasdechat!


Ha szépen tud szopni a gyermeked, igény szerint szoptatod, ne törödj azzal, hogy a bal melledben kevesebb van. Mindenkinek van különbség a két melle között a tejtermelésben. Van aki végig csak egy mellből szoptat. Esetleg próbáld azt, hogy minden szopizásnál ráteszed a bal melledre is, így ez gyakrabban kiürül is több tej termelődik majd. Kb 1,5-2 hónapos korra beáll, hogy mennyi tejet termelsz és ugynannyi elég lesz a nagyobb babának is mert már jobban hasznosítja. Szedhető nyugodtan a vitamin, nem baj ha mellette a babának is adsz, elhanyagolható mennyiségben jut át a tejbe. Ha engem kérdezel én a változatos vitamin, rostdús táplálkozásnak vagyok a híve. A természetes táplálékokból sokkal jobban tud hasznosítani bármilyen vitamint vagy ásványi anyagot a Te szervezeted is. Minden jót kívánok Nektek!

98. hiribi (válaszként erre: 96. - Böbe071)
2012. ápr. 25. 16:00

Kedves Böbe071!


Bátran ehetsz, arra törekedj, hogy egészségesen és változatosan táplálkozz. Füstölt dolgokat is ehetsz, csak módjával, hiszen az Neked sem egészséges. Inkább több féléből keveset, mint egyoldalúan valamiből sokat.

Sajnálom, hogy kimaradtál a pizzazasból. Attól, hogy koraszülött a Te étkezésedre nem kell másképp figyelni, mint ahogy eddig tetted. Gratulálok, sok eröt kívánok az apró néphez és a nagyobbacskákhoz is. Isten áldjon Benneteket!

97. 342bae44d8 (válaszként erre: 91. - Hiribi)
2012. ápr. 25. 09:16
kevés kaki volt, de az is benne van a 380-ba, mert a pelust mértem
96. Böbe071 (válaszként erre: 82. - Hiribi)
2012. ápr. 25. 06:44

Igen kedves hibri )


Tudod ő az ötödik de aprocska)) Mind 4 kg volt még az ikerek is 3 fölött böven Őt féltem picit a koraszülöttsége miatta vagy az nem érzékenyebb a kajára? Egyik nap pizza volt a nagyoknak de nem mertem enni. van ahol nem javasolják a gombát pld Én meg imádom)


Vagy a füstölt dolgokat Jo nem habzsolva enném de mégis..?

95. pasdechat (válaszként erre: 93. - Pasdechat)
2012. ápr. 24. 23:46
Előre is köszönöm a választ!:)
94. pasdechat (válaszként erre: 93. - Pasdechat)
2012. ápr. 24. 21:54
korrekció: 2,5 hete
2012. ápr. 24. 21:54

kedves hiribi!


1 hónapos baba anyukája vagyok. pár nappal a szülés után szoptatással és fejéssel beindult a tej, és fokozatosan nő a mennyisége (2,2 hete abbahagytam a fejést), de pár napja a bal oldalon alig termelődik, a jobb oldalon meg sok (mérem is, de látszik is a különbség). mi a teendő? próbáltam fejni most csak a balt szoptatás után, de nem sokat változott, igaz, nem sok jött belőle utána.


más: szedhető/ kell szedni magzatvédő vitamint vagy vasat és folsavat szoptatás alatt? a terhesség alatt a gravidát szedtem, de abban van 400 ne d-vitamin. a babának napi 1 csepp vigantolt kell adni, úgyh kérdés, h nem sok-e, ha még a tőlem is kap (nem tudom, h átmegy-e a tejbe). ha sok, kell-e a vas/folsav, esetleg c-vitamin?

92. wanita77 (válaszként erre: 90. - Hiribi)
2012. ápr. 24. 20:30
Köszi! :)
91. hiribi (válaszként erre: 85. - 342bae44d8)
2012. ápr. 24. 19:29

Kedves Tigramka!


Az írásaid alapján egyre inkább úgy gondolom a cumisüveg okozza a zavart. Kipróbáltad a szoptatásbarát pótlási módot?

A 380 ml vizelet mellett, biztosan van széklete is abban is van folyadék, ez rendben van. A súlya is gyarapszik, ne izgulj. Bátran tedd el a mérleget és egy hét múlva mérd meg a meztelen súlyát. Ne ess kísértésbe :-)! Próbáld "visszaédesgetni" a melledre. Soha ne erőltess semmit. Ügyes vagy, hogy a nehézségek ellenére nem adod fel.

90. hiribi (válaszként erre: 88. - Wanita77)
2012. ápr. 24. 19:22

Kedves Wanita77!


Igen, érezd jól Magad!

89. hiribi (válaszként erre: 87. - Adbefc7882)
2012. ápr. 24. 19:13

Kedves Földlakó!


Tornázz nyugodtan az testileg-lelkileg jót tesz. Kifejezett súlyzózás, karizom erősítés súlyzókkal nem ajánlott. Persze a verseny sport sem, de egy kis Réka alakformáló mindkettőtöknek jót tesz. Jó mozgást kívánok.

2012. ápr. 24. 09:49
A torna kérdés engem is érdekelne. Lehet járni aerobicra, táncolni (zumba) esetleg?
2012. ápr. 24. 09:09
Mennyire befolyásolja a tejtermelést, ha elkezdek tornázni? Pl: Réka alakreform-jára?
86. esőcsepp (válaszként erre: 81. - Hiribi)
2012. ápr. 24. 08:01
Dehogy haragszom, csak egy visszajelzés volt. :-)
85. 342bae44d8 (válaszként erre: 84. - Hiribi)
2012. ápr. 24. 07:42

gyarapszik, de már abszolút elutasító a mellel, tegnap már csak úgy kapta be ( de utána kiszívta) hogy a játszócumit bedugtuk a szájába majd kihúztuk és gyorsan kicseréltem a cicire. hozzáteszem soha nem cumizott és mindig is utálta.

Lelkileg nagyon rossz érzés hogy az én kisfiam elutasít, ő aki eddig rajongott a ciciért és egész nap szopizott volna most meg egyik napról a másikra nem kell.

a súlya így is gyarapszik, tegnap 380 ml-t pisikt 24 óra alatt, azt mondtad orvos vagy, ez ugye kevés?

84. hiribi (válaszként erre: 83. - 342bae44d8)
2012. ápr. 23. 20:16

Kedves Tigramka!


Ne izgulj a mellekben folyamatosan termelődik tej, így ha délután kicsit kevesebb is van az táplálóbb, zsírdúsabb. Ha gyakrabban szopik a baba, akkor is táplálóbb tej termelődik. Annak nagyon örülök, ha látja őt gyermekorvos. A súlya még mindig gyarapszik?

83. 342bae44d8 (válaszként erre: 79. - Hiribi)
2012. ápr. 23. 17:11

szia

számomra nagyon rossznak tünik a helyzet, mert még mindig nem akar enni, ez főleg délelőtt van. ma reggel 6tól du 1 ig 70 ml-t pisilt, még mindig csak a második pelus van rajta. délelőtt lefejem a tejet mert 2szer szopott 50et. holnap adok le vizeletet, nincs e benne valami ami az étvágytalanságát indokolja. az a baj, hogy már kevesebb a tej, hiába fejek, így amit lefejek nagynhezen megissza cumiból, de nehéz belőni hogy mikor fejjek mikor ne hátha fog szopni. most is már 5 óra telt el az egyik cicinél, már jó lenne ha kiszívná

délután jobban eszeget, de keveseket. nem tudom miért nem lakik jól egyszerre és állna be valamilyen rendszer szerűség. de tudom hogy 50től nem lehet elvárni 3 órát, viszont a cicik meg erre az evészetre nem tudnak ráállni, főleg, hogy inkább délután és este eszik, amikor eleve kevesebb. az éjszakai pisije 160ml volt, tehát 160+70 eddig, meg majd amit leveszek róla fürdés előtt, egyre kevesebb

82. hiribi (válaszként erre: 76. - Böbe071)
2012. ápr. 23. 14:09

kedves Böbe071!


Úgy érted, hogy Te mit ne egyél? Igazából a legújabb kutatások szerint mértékkel bármit ehetsz. Mégis, ha hasfájós a babád is valamelyik élelmiszernél megfigyeled, hogy jobban fájna a hasa azt érdemes kihagyni. Céklát és uborkát biztonsággal ehetsz. Változatos és nem egyoldalú táplálkozás a fontos!

81. hiribi (válaszként erre: 78. - Esőcsepp)
2012. ápr. 23. 14:05
Bocsánat Neked.
80. hiribi (válaszként erre: 78. - Esőcsepp)
2012. ápr. 23. 14:05
Ne haragudj, de Veled együtt írt egy édesanya, aki magázott, így biztos azért válaszoltam neked is így.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook