Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


79. hiribi (válaszként erre: 75. - 342bae44d8)
2012. ápr. 23. 14:04

Kedves Tigramka!


Igen ne haragudj a privát üzenetre már úgy válaszoltam, sajnálom, hogy nem emlékeztem jól.

Hogy vagytok, változott valami?

78. esőcsepp (válaszként erre: 73. - Hiribi)
2012. ápr. 23. 07:58
Még annyi megjegyzést had tegyek, hogy a tegeződős hozzászólások sokkal bensőségesebbek! :-)
77. esőcsepp (válaszként erre: 73. - Hiribi)
2012. ápr. 22. 20:22
köszönöm szépen! :-)
2012. ápr. 22. 20:05
Szia kedves segitőnk) Kérdés Kora babám van aki 1.90 ről 3 kg másfél ho alatt Mégis van egy kérdés Mi az amit ne együnk Tudom a k betüsek meg bab de olyan h cékla ubi paprika Mi az ami árthat mondjuk
75. 342bae44d8 (válaszként erre: 69. - Hiribi)
2012. ápr. 22. 10:32
3 hónapos
74. hiribi (válaszként erre: 71. - Mm1224)
2012. ápr. 21. 19:04

Kedves mm1224!


Igazán csodálom, hogy komoly munka mellett fej és éjszaka még szoptat is. Nagyon jó anya, hogy ilyen igyekezettel próbálja a gyermekének a legjobbat adni. 1 éves kor alatt az anyatej a legjobb és a legjobban hasznosítható táplálék. Ha szeretné a napközbeni fejést elhagyni akkor sem lehet minden étkezést szilárddal kiváltani, hanem tápszert kell adni. Sajnos ha elhagyja a napközbeni szoptatásokat a hosszan tartó szoptatás ideje lerövidülhet. A cumisüveg "bezavarhat" a babáknál a szopizásba és előfordulhat, hogy ezért utasítják el a mellet. Ez az elutasítás nem feltétlenül azonnal jelentkezik, ahogy cumisüveget kezdünk használni. 7-8 hónapos kor körül kitágul a babák számára a világ és napközben sokszor "fontosabb" dolgok kötik le a figyelmüket mint a szoptatás és az elmaradt mennyiséget éjszaka pótolják.

Az, hogy szoptatás közben "birizgálja" Önt az is teljesen normális, minden baba csinál ilyet.

Ha mindenképpen az elválasztásnál dönt és nem fejne tovább, akkor azt a két étkezést, amikor napközben anyatejet kap tápszerre cserélném, így a folyadékbevitel is megmarad. 1 éves korig a 2/3 anyatej:1/3 szilárd táplálék a helyes arány. Arra vigyázzon, hogy eddig nagy mennyiséget fejt napközben, tehát hirtelen nem tudja elhagyni, mert begyulladhat a melle. Napközben mindig fejen le annyit , hogy megszűnjön a diszkomfort érzése. Így szép lassan elapad majd a tej. Ha még kérdése lenne kérem jelentkezzen, örülök, hogy az esti-éjszakai-reggeli szoptatást szeretné megtartani, minden jót, sok erőt kívánok Önnek! Hiribi

73. hiribi (válaszként erre: 70. - Esőcsepp)
2012. ápr. 21. 17:30

Kedves Esőcsepp!


Ha fejlődik a gyermek és Ön lehetővé teszi számára, hogyha kíván szilárdat enni ehet, akkor nem lehet baj, annyit eszik amire szüksége van. Az anyatejben 1 éves kor felett is nagyon hasznos tápanyagok találhatók és fontos a baba-mama kötődésben betöltött szerepe is.Napközben annyi minden érdekli, hogy elmaradhat a szopizás, de ebben az életkorban már 2 perc alatt is jelentős mennyiséget szopizhat. A kereslet-kínálat elv működik, ha reggel-este szoptat, akkor reggel,este lesz teje, annyi amennyi akkor szükséges neki. Ha az Ön irányításával hagyja ki a szoptatást meg van az esély rá, hogy csökkentheti a hosszútávú szoptatás idejét. A hosszan tartó szoptatásnak számos jótékony hatása van. Ha nem kellemetlen, kényelmetlen Önnek a szoptatás azt javasolnám, hogy ne szokjanak le a napközbeni szopásokról. Szép lassan a csemete le fog szokni róla magától is. Minden jót kívánok Önöknek, ha lenne kérdése még örömmel várom.

72. mm1224
2012. ápr. 21. 12:26
most latom sikerul teljesen elgepelni a nevedet, elnezest ... :-(
71. mm1224
2012. ápr. 21. 09:42

Kedves Hibri!


Egy 7 honapos baba anyukaja vagyok. Az elvalasztassal kapcsolatban szeretnem a tanacsodat kerni. Kulfoldon elunk, ahol csak 12 het a gyes, igy mar honapok ota ujra dolgozom. Kislanyom az elso hat honapban kizarolag anyatejet kapott (a napkozben lefejt tejet viszem a bolcsibe), akkor megkezdtuk a hozzataplalast. Egy napunk kb. igy nez ki:

- ejjel 3-4 kozott szopi

- reggel 7 szopi (mielott elindulok munkaba)

- delelott 9-10 kozott kb. 60 g gyumolcs

- 11-12 kozott kb. 120-150 ml lefejt tejcsi / ha otthon vagyok szopi

- du 3-4 kozott kb. 120-150 ml lefejt tejcsi / ha otthon vagyok szopi

- du f6-6 korul fozelek, 150+ g, nagyon szereti

- este f9-9 korul, elalvas elott szopi.


A szoptatassal az elso ket honapban rengeteg problemank volt. A tej is kevesnek bizonyul, minden szopi utan fejtem, h gyarapitsam, es lefekves elott cumisuvegbol potoltunk anyatejjel. Aztan kiderult, h a placenta egy resze bent maradt szulesnel, ezert volt kevesebb tej, es amikor azt a szules utan kb. 2 honappal eltavolitottak, a tejcsi mennyiseg nott, de az esti cumisuveges anyatejezes szokassa valt, igy tovabbra is kellett fejnem. A munkaba allassal a fejes tovabb folytatodott, de a hozzataplalas ota nem kell este plusz anyatejet adni a kislanyomnak.

Mostanra a tej erezhetoen csokkent (ami engem eleg rosszul erint lelkileg), de meg eppen elegendo, h a bolcsiben is megkapja a 2x150 ml-t, a napi tobbszori fejessel. A cici egyebkent a pici lanyt egyre kevesbe erdekli, par perceket szopizik, de van, hogy par napig pl. estenkent elutasitja, es sir, amikor meglatja (talan fogzik? meg nincs fogacskaja...). Szopi kozben allandoan mocorog, birizgalja az orrom/ruham/hajam/szam, neha ramnez es vigyorog :-). Kiveve ejjel, akkor nyugodt.

Viszont a munka mellett egyre nehezebb megoldanom napkozben a fejest, minden napot elore meg kell terveznem emiatt, sok idot es energiat vesz igenybe, a munkaviszont nem kevesebb emaitt. Es bevallom, faradt is vagyok. A pici lany nem alszik jol ejjel...

Szeretnem, ha fokozatosan atterne napkozben a "szilard" etkezesre, azzal, hogy ha van eleg tejem, reggel-ejjel-este meg szoptassam kb. 1 eves koraig. Mire kell figyelnem a hozzataplalasnal, milyen sorrendben celszeru kivaltani az etkezeseket, hogyan kombinaljam a szoptatassal, milyen folyadekot adjak neki, ha a vizet nem fogadja el es egyre kevesebbet szopik?

Elore is koszonom a segitseget!


Udv,

MM

2012. ápr. 21. 08:02

Kedves Hiribi!

Kisfiam egy éves, és még elég aktívan szopizik. Mennyiségileg fogalmam sincs, de szám szerint nappal négyszer, éjszaka egyszer, emellett egyszer ebédel, és ha éhesnek látom, akkor kap mellé valamit, de nem nagyon igényli. Jól fejlődik, 10 kiló felett van a súlya, mozgékony, kiegyensúlyozott baba. Az volna a kérdésem, hogy ebben a korban valóban elegendő még a tej? Előfordul, hogy a délutáni szopinál sztrájkba fog, és egy két perc után abbahagyja, és vigyorogva tovább áll. Van, hogy abszolút nem is akar szopizni, főleg, ha van nálunk valaki. Az előfordulhat, hogy kezdi "unni" a tejet?

Illetve még az foglakoztat, hogy ha áttérnék a napi kétszeri(reggel-este) szoptatásra, mennyi esélyem lenne fenntartani a tejtermelést. Nagyon hamar reagált mindig, ha egy-egy éjszakai szopi kimaradt, napközben már érezhetően kevesebb a tej. :-(

Válaszodat előre is köszönöm! :-)

69. hiribi (válaszként erre: 68. - 342bae44d8)
2012. ápr. 20. 18:18

Kedves Tigramka!


Pontosan 6 hónapos a babád, vagy már kicsit idősebb? Ebben az életkorban különösen elkezd a külvilág felé fordulni és ez sokkal jobban izgatja mint az evés. Nem tudom ismerős-e a vendégségbe vitt gyermek, aki egész nap nem eszik semmit a játék hevében, hiába kéred, kérdezed és amikor indultok na akkor az ajtóban közli, hogy ő bizony éhen hal. Azt gondolom azért eszik éjszaka többez, mert akkor nem tud a külvilági ingerekre figyelni. Miután jól fejlődik a súlya valószínűnek tartom, hogy ilyenkor eszik is bőven. Ebben az életkorban már pár perc alatt nagy mennyiséget tud szopni. Éjszaka Te is elérhetőbb vagy, csak rá figyelsz, ezt ki is használja. Hidd el a kereslet-kínálat elve érvényesül, ha most ennyi kell neki, ennyit eszik, ha majd több kell többet és akkor a tejtermelés felveszi ismét a ritmust. nagyon fontos, hogy sohasem szabad erőltetni, mert azzal sajnos az ellenkezőjét éri el az ember. A cumisüveget azért veted be, mert szopizni nem egyáltalán nem hajlandó? Ezzel is meg lehet zavarni. Próbáld kicsit rábízni Magad az igényeire, ne törődj a mikor, mennyit, mennyi ideig kérdéssel. tudom, hogy jót akarsz és tudom, hogy olyan világban élünk, ahol mindenki konkrétumot akar, de a szoptatásban, a gyermeknevelésben nincsenek mindenkire ráhúzható biztos sablonok. Kérlek engedd el egy kicsit az aggódást. Nincs az a gyermek, aki terített asztal mellett éhen hal. Van tejed, ha kell neki lesz is. Nem tudom jártatok-e mostanában gyermekorvosnál, nem jön-e szóba vmilyen fertőzés vagy egyéb betegség még ez jutott eszembe. Említett, hogy van egy másik kisgyermeked is, aki koraszülött volt. Sohasem írtad és én sem kérdeztem, hogy minden rendben van Vele, vagy nagyon sok plusz munkát igényel, mert akkor még nehezebb a helyzeted. "Könnyű" kívülről tanácsokat adni tudom és miután sok mindent nem tudok Rólatok biztosan nem sikerül a számotokra legjobban működő, testhezálló megoldást adni, kérlek azért próbád meg, ha nincs nagyon ellenedre és jelentkezz, hogy mi a helyzet, akkor is ha sehogyan sem mennek a dolgok. Békés napokat kívánok, alázattal és türelemmel.

68. 342bae44d8 (válaszként erre: 56. - Hiribi)
2012. ápr. 20. 11:58

Köszi, hogy ilyen részletes beszámolót írtál. Mindenre válaszoltál. Egy gond még akad az étvágytalanságával kapcsolatban, hogy ha hagyom, hogy igény szerint szopjon akkor kb 1 hét alatt elapad a tejem, ha így folytatja.

Leírom a mai napot a tegnap estétől:

-általában este 10 kor alszik el, de tegnap fél 9 kor kidőlt ( gondoltam is, hogy egyel többször fog felkelni éjjel)

-éjjel 23:50, 2:30, 4:50, 6:30kor szopott, nem tudom, hogy mennyit, azt tudom, hogy egyre kevesebbet, a 6:30askor szinte alig pár percet komótosan, alig szívott valamit.

-7:30kor ébredt

- reggel nem akart szopizni, így kifejtem a tejet (110ml)

-9kor cumisüvegből megivott 40!!! ml-t, és elalváshoz szopott 2 percet

-10ig aludt, utána aktív játék

- 10:30kor kifejtem 80 ml-t ( azt hittem több lesz :-(

-11:20kor vigasztalhatatlan nyűglődés- gondoltam éhes a 40 ml után, mert minden mást kipróbáltam

-80 ml-t evett 15 perc !!!!! alatt üvegből


tehát volt190 ml tej, abból megivott 120at ebből gondolom, hogy ha így folytatja és valahogy nem avatkozok közbe egyre kevesebb lesz a tej.

Mit csináljak?????

Ha este10kor alszik el akkor jobb a helyzet, mert fél 2 kor és 5 kor kel, utána csak 9kor eszik, de pl ennél az esetnél a 9 órás szopása min 45 perc. Pedig van bőven még akkor tej.

Éjjel sose kel fel csak álmában eszik, nyűglődik, kiveszem szopik aztán alszik tovább, kb 30 perc egy evése büfivel éjjel.

67. Filemon79 (válaszként erre: 65. - Hiribi)
2012. ápr. 20. 09:48
Köszönöm szépen! További jó munkát!
66. laurka85 (válaszként erre: 62. - Hiribi)
2012. ápr. 19. 15:41
Köszönöm a választ! Megpróbálok türelmes lenni és remélem minden rendben lesz majd :)
65. hiribi (válaszként erre: 63. - Filemon79)
2012. ápr. 19. 09:24

Én is köszönöm, ezek valóban rendben vannak. A vas a folsav és a B12 jó ötlet. Bizonyos antibiotikumok is okozhatnak fehérvérsejt szám csökkenést, de fontosak a további vizsgálatok is.

Addig is jobbulást és minden jót, sok erőt kívánok.

64. hiribi (válaszként erre: 11. - Ezti)
2012. ápr. 19. 09:20

Kedves Ezti!


Oktatóinkból is egy olvassa ezt a fórumot és segítséget nyújt a jó válaszadáshoz. Esetetekben az a kérds merült még fel, hogy használtok-e cumit. Esetleg ez is állhat a szoptatási "sztrájk" hátterében, akkor is ha régóta használjátok. Nem hangsúlyoztam eléggé, hogy soha nem szabad egy babát erőnek erejével mellre tenni, sem szilárd táplálékkal megetetni ez mindig visszacsap. Csak ügyese tovább!

63. Filemon79 (válaszként erre: 60. - Hiribi)
2012. ápr. 19. 09:10

Köszönöm!


Az általad kérdezett értékek úgy látom, rendben vannak, de azért leírom:


McV: 92 fl

McHC: 333 g/l

RdW: 43,7 fl


Volt és talán van is vírusfertőzésem. Február elején kezdődött egyszerű náthával, ami aztán arcüreg gyulladássá súlyosbodott. Kaptam antibiotikumokat is, időnként úgy tűnt, hogy meggyógyultam, de most megint visszaesőben vagyok. Ezért is voltak az ismételt vérvételek.


A háziorvosom is említette, hogy mintha vérszegény lennék, ugyanakkor a vörösvértestek rendben vannak. Szerinte vasra, folsavra, vagy B12-re lesz szükségem, a pontosabb meghatározásért küldött a hematológiára. Május 14-re kaptam időpontot.


Végül is ő sem mondta, hogy konkrétan ez a véreredmény a szoptatás miatt ilyen. Inkább arra próbált utalni, hogy "Hát nincs elég baja? Minek akar még szoptatni is?" :)

Szerencsére segítőkész és együttműködő, csak persze közli a véleményét, és szerettem volna a másik oldalt is hallani, ezért kérdeztelek Téged is.

62. hiribi (válaszként erre: 59. - Laurka85)
2012. ápr. 19. 09:05

Kedves Laurka85!


Az anyatejgyüjtő kagyló arra való, hogy amikor szoptatsz és elindula tejleadó reflex akkor a másik melledből is folyik a tejcsi, és ezt fel tudod fogni a kagylóval. Ez egy híg tejcukorban gazdag előtej, kb 20 ml lehet. Ha egy gyermeket igény szerint szoptatsz mindig lesz annyi tejed, amennyi kell, nincs szükséged arra a 20 ml-re. Mivel ha esetleg összeöntöd amit több szoptatásnál nyertél egy tejcukorban gazdag előtejet nyersz, ami esetleg hasmenést okozhat a gyermeknek, ha megitatod vele. Mivel ezt nem fejed, nem tudod igazán higénikusan tárolni, ezért ennek a fagyasztása sem javasolt. Így ha felfogod akár egy kis vattával vagy melltartóba helyezhető mosható betéttel azt a kis tejet semmi baj sem fog történni. Ebből talán a legfontosabb, hogy rögzüljön, hogy soha ne aggódj a kereslet-kínálat elve! Ha igény szerint szoptatsz, figyelsz a korai éhség jelekre mindig lesz elegendő tejed!!!

A bimbókiemelő. Mivel a tejbelövellésekor valamennyire változni fog a melled, az is lehet, hogy a bimbód jobban kiemelkedik, de ennek a fordítottja is igaz lehet, előre nem javasolnám, hogy vegyél. Pont azért mivel ilyen drágák bőven elég lesz akkor megvenned, he valóban szükséged lesz rá. A kórházban biztosan segítenek majd, hogy milyet vegyél, mivel ehhez igazából nekem is látnom kellene a melled. Hidd el akkor sem lesz még késő. Azon is sok inden múlik mekorra lesz a babád szája, hiszen vannak gyerekek, akiknek nem okoz gondot egy nagyobb mellbimbó. Sajnálom, hogy nem tudok ennél többet segíteni, a védőnénid biztosan jót akart, hogy minden eshetőségre felkészítsen és Ő látta a melledet is. Biztosan Te is izgulsz már, hiszen nem sokára kezedben tarthatod a kicsi Csodát. Kérlek légy még türelemmel, mert akkor biztosabb segítséget kaphatsz majd látva babád méreteit és a melled változását. Esetleg arró tájékozodj, hogy ahol szülni fogsz van-e gyógyszertár a közelében, esetleg az épületben, millyen termékeket forgalmaznak. Egy NST, CTG vizsgálatnál megkérdezheted a szülésznőket is. Elöször mindenképpen próbáld "eszközök" nélkül mellre tenni az Apróságot, csak ha hathatós segítséget kapsz és így sem sikerül aakor szükséges egyéb eszköz. Esetleg ha megírod merre laksz, elég város-falu neve, kerület, tudok segíteni abban, hogy van-e a környéken szoptatással kapcsolatos szakember. Szorítok Neked!

61. hiribi (válaszként erre: 58. - Sorlyke)
2012. ápr. 19. 08:36

Kedves Sorlyke!


Napi 1 szopizásnál nem érvényesül már a LAM (Laktációs Amenorrhea Metódus, szoptatás fogamzásgátló hatása). 6 hónapig, kizárólag, igény szerint szoptatott babáknál a várandósság esélye kevesebb mint 2%. A Te esetedben napi 1 szoptatással nem tudok biztos százalékot írni, de úgy gondolom legalább 95 %-d van a terherbe esésre. Ha nem is menstruálsz, peteérésed biztosan van. Sok sikert, jó, hogy nagycsalád lesztek!

60. hiribi (válaszként erre: 57. - Filemon79)
2012. ápr. 19. 07:27

Kedves Filemon79!


A laboratóriumi vizsgálat diszkrét anaemiat mutat, éerdekes lenne számomra még az MCV, MCHC, RDW érték is. A fehérvérsejt szám és a neutrophilek száma is alacsony. Ez előfordulhat vírus fertőzés kapcsán, írod hogy ez már ismételt érték. Ezek az eltérések nem a szoptatással függenek össze. Kérlek feltétlenül fogadd meg az orvosod tanácsát és keress fel egy haematológust, minél előbb. Az, hogy gyermeked ilyen kiegyensúlyozott azt Neked és a Te odaadásodnak köszönheti, aminek a szoptatás is fontos része. Jó, hogy ilyen anya vagy. Kérlek ne feledkezz meg a változatos étrendről, esetleg vasat kiegészítőként szedhetsz, de az első és legfontosabb a részletes orvosi vizsgálat! Üdvözlettel: Hiribi

2012. ápr. 18. 09:51

Tegnap mondta a védőnőm, hogy mindenképpen vegyek anyatejgyűjtő kagylót. Tényleg szükséges lesz? És ha igen, akkor milyen fajtát és hol vegyek, hogy ne legyen túl drága?

Másik kérdésem, ha nagy a mellbimbóm és elég lapos is, akkor kell bimbókiemelő? Abból milyet válasszak? Annyi méretet és formát láttam, és az is olyan sokba kerül.

2012. ápr. 18. 08:57
Sziasztok nekem olyan kérdésem lenne hogy 1éves a lányom még szopizik fiamat is 3évig tudtam szoptatni nála már 1évesen vissza jött a menszim most szeretnénk kistesot december ota probálkozunk a lányom éjjel már csak 1szer cicizik nem akarom el választani de jo lenne ha jönne a kisteso mennyi az esélyem?:-)
57. Filemon79 (válaszként erre: 53. - Hiribi)
2012. ápr. 18. 08:54

Köszönöm a megnyugtató választ. A laborvizsgálattal kapcsolatban leírom az eltérést mutató eredményeket:


WBC: 3,4 G/l

NEUT: 1,83 G/l

HGB: 116 g/l

HTC: 0,35 l/l


Amennyire én látom, nem túl nagyok az eltérések, de mivel ez már zsinórban a 4. ilyen eredmény (december óta), és mert vannak is panaszaim (fáradékonyság, szívpanaszok, időnként szédülés...), a háziorvosom beutalt a hematológiára egy részletesebb kivizsgálásra. Neki az a véleménye, hogy egy közel 4 éves gyereknek van ugyan szopási igénye, de ha az anya olyan törékeny és gyenge, mint én, akkor ezt nem szabad engedni. Kapjon cumit, vagy mást, de első az én egészségem, mert a gyerek is így lesz kiegyensúlyozott. Én viszont nem szeretném most cumihoz szoktatni (újszülöttként is kiköpte, sose fogadta el), és úgy látom, nagy trauma lenne neki, ha erővel/fondorlattal elválasztanám. Ha csak szóba kerül, már sírva fakad, és még inkább szopni szeretne.


Egyébként óvodás, és nagyon könnyen, szinte sírás nélkül beszokott az oviba. Szeret járni, szereti a társaságot, önálló, felfedező kis emberke, az óvónők és a társai nem is sejtik, hogy ő még szopik.

56. hiribi (válaszként erre: 47. - 342bae44d8)
2012. ápr. 18. 08:36

Kedves Tigramka!


Helyes kis vasgyuró lehet a kisfiad. Értem, hogy jobban örülnél ha kb. 4 óránként 150 grammot elfogyasztana, aztán aludna egy nagyot. Hogy mi a normális? Hidd el minden eshetőség egy igény szerint szoptatott babánál normális mindaddig, amíg fejlődik a súlya. Azt gondolom, hogy kisfiad talán már meg is duplázta a születési súlyát így kissé lelassult már a növekedési üteme. Ez így jó. Nem nagy ahhoz, hogy így egyen. Minden gyermek más és más, ezt persze biztosan Te is tudod, így van aki születése óta 4 óránként eszik és van aki akár 1 éves koráig is gyakran, akár 2 óránként eszik. Persze mindenki jobban örülne egy olyan babának aki napközben 4 óránként eszik és lehetőség szerint átalussza az éjszakát. Én is ilyenről álmodoztam :-), de bármennyire meglepő inkább ők az egyediek és az olyanok vannak túlsúlyban mint a Te kisfiad. A folyadéklszükséglet, egy 8 kg-os gyermeknek átlag 800 ml lenne. Ez is tág határok között mozoghat, hiszen egy 60 kg-os felnőttnek 2300 ml a napi folyadék szükséglete. Hányan isznak meg ennyit?Bizonyos határokon belül elfogadható az ingadozás. Az egyetlen objektív érték, amit figyelembe kell venni a napi-heti súlygyarapodás a pisis, kakis pelenkák száma. Figyeld meg egy nap hányszor pisil a kisfiad, tele van-e a pelenka pisivel vagy inkább kevesebb, szúrós szagú vizeletet ürít. Kérlek jelentkezz, ha megfigyelted én is újra olvasom az összes leveled, hátha félre értettem vmit. Szép napot Nektek!

2012. ápr. 18. 07:41

szia hiribi

azt szeretném csak kérdezni, hogy a 3 hónapos fiamnál meddig "normális" ha keveset eszik ( szopik)?régebben is beszéltünk már róla.

megmondom őszintén, hogy nem nagyon vigasztal az, hogy addig amíg hízik tőle, mert lehet hogy így a folyadékja is kevés. 8 kg, de már sokszor a 500 ml-t sem issza meg naponta, 15-20 dekát hízik hetente. nagyon gyakran eszik, 2-2. 5 óránként, de csak 50-80aket, már sokszor nem kell neki a másik cici. normális ez? szeretném ha végre beállna valami rendszer szerűség, nem akarom, hogy ő legyen a pontos idő, de nem "nagy" már ehhez az evészethez? ha kint alszik, akkor megvan a 3 óra de akkor is max 70et-80at eszik.

esetleg más volt így?

54. hiribi (válaszként erre: 49. - Soma29)
2012. ápr. 18. 07:20

Kedves Soma29!


Persze, hogy van. Zavartalan volt a terhességed, minden rendben van Veled? Pajzsmirigy, cukor anyagcsere? A kismanó erős, egészsége? Hogy értékeled a szívó erejét, ügyesen szopizik?

Igazából több tej akkor lesz, ha több inger éri az emlőt, minél többször kiüritik annál több termelődik. Meg tudnál próbálni egy tejszaporító fejést? Napi 6x kéne megpróbálnod és ebből egyszer éjszaka kéne. Alkalmanként 20-30 percre lenne szükséged, ez biztosan nem könnyű hiszen ott a kisfiad is. 1. lépés: masszírozás, simogatás, rázás (m-s-r) 2.lépés: mindkét mell fejése 5-7 perc (akkor is, ha nem jön semmi)3. m-s-r, 4. mindkét mell fejése 3-5 perc, 5. lépés m-s-r, 6. mindkét mell fejése 2-3 perc. Amit sikerül "kinyerni" a következő etetésnél oda is tudod adni. Ismersz szoptatásbarát pótlási módokat? Kb 1 hétre lesz szükséegd, nem könnyű feladat, de sikerel fogsz járni, ha meg tudod tenni. Nem írtad, hogy hogyan szoptatod Őt. Igény szerint, időre, milyen hosszan, éjszaka szopik-e. Hol alszik? Ezek is fontos információk lennének Nekem, mert esetleg elég csak ha gyakrabban kerülne mellre. A tej mennyisége igazodik a baba igényeihez, de ez csak akkor működik ha figyelni tudunk a korai éhség jelekre (cuppogás, emelgeti a buksiját, kezét a szájához hozza) és minden ilyen alkalommal meg is eteted Őt. Ha elfárad nem kér már, és van egy kis időd ha odateszed a mellkasodra (bőrkontaktus) az is jó hatással lehet, hogy könnyebben átlendüljetek a nehezén. Esetleg vki tud Neked segíteni a kisfiad ás a háztartás körül? Próbálj segítséget kérni legalább 1 hétre. Sok sikert kívánok Nektek. Várom a válaszaid a szoptatással kapcsolatban. Kérlek ha vmi nem egyértelmű, vagy kifejezett nehézséget jelent bármi miatt, akkor jelentkezz, hogy személyre szabodtabb segítséget tudjak adni.

53. hiribi (válaszként erre: 51. - Filemon79)
2012. ápr. 18. 06:47

Kedves Filemon79!


Nagyon jó, hogy ilyen sokáig szoptatsz. Valóban én is csak a jó hatásairól tudok, mind psyches, mind testi szinten. Az elválás-elválasztás tág határok között mozog, akár 7 éves korig kitolódhat. Erre kutatások is vannak, ha megnyugtat szívesen leírom, hogy számolják ki. De több minden is utal erre, pl., hogy tejfognak hívjuk a gyermekek fogát. A fogváltás 6-7 éves kor körül kezdődik. Nem írtad mik a rossz laboratóriumi eredményeid. Esetleg vérszegény vagy vagy csökkent az ionozált Ca szinted? Ezzel kapcsolatban azt gondolom, hogy a táplálkozásodra kéne jobban odafigyelni. Édesanyák esetében sokszor eltelik úgy a nap, hogy vmi rendeset ettek volna, pláne nem rendszeresen. Ha van bizalmad és megosztod velem a labor eredményeid, lehet, hogy adequataban tudok Neked segíteni.

Számos tévhitt van a hosszantartó szoptatás psyches hatásaival kapcsolatban. Ezekkel kapcsolatban is végeztek kutatómunkát és nem tudták igazolni egyiket sem. Tehát nem fog kórosan kötödni, nem sérül a nemi identitása és társai. Ha rábizod szép lassan iskolás kora előtt el fog választódni. Sok sikert Nektek, ha nem kielégítő a válaszom kérlek keress bátran, minden jót kívánok Nektek.

52. hiribi (válaszként erre: 50. - Istibébi)
2012. ápr. 18. 06:34

Keves Istibébi!


Ne haragudj nem szerettem volna átvenni a helyed. Talán olvastad első levelem, hogy arra kértelek Benneteket, hogy 1 hónapig fogadjatok be. Köszönöm, hogy megtettétek és nagyon örülök, hogy vagy Te is és ilyen jó tanácsokat adsz. :-) Szép napot Neked!

2012. ápr. 17. 09:26

Kedves hiribi!


Kakukktojás leszek a kérdezők között. :) Az érdekelne, mi a szakmai véleményed a hosszan tartó (3 éven túli) szoptatásról? Okoz-e valamilyen testi-lelki károsodást akár a kisgyereknek, akár az anyukának, ha ilyen sokáig tart a szoptatás?

Kell-e erővel elválasztani, vagy kivárható az az idő, amikor már nem kéri majd a cicit? Ha kell, mikor? Ha várhatok még, meddig?

3,5 éves a lányom, naponta 2-3 alkalommal szopik. Úgy látom, neki erre még szüksége van, és engem sem zavar (van még tejem), de a háziorvosom szerint sürgősen le kellene állnunk vele, mert emiatt rossz a laboreredményem. Igaz lehet?


A LLL cikkeiben és a Szoptatás c. könyvben is kizárólag jó hatásairól olvastam a hosszan tartó szoptatásnak (magam is ezt tapasztaltam meg, kivéve a laboreredményeimet), a gyerekorvosunk és a védőnőnk mégis már 1,5 éves korban javasolta az elválasztást. Miért?


Köszönöm a választ!

50. istibébi (válaszként erre: 9. - 342bae44d8)
2012. ápr. 17. 09:00
Még én is megvagyok, de forduljatok a kolléganőmhöz bizalommal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook