Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


19. hiribi (válaszként erre: 7. - Kozmami)
2012. ápr. 13. 15:41

Kedves Kozmami!


Nem tudom, hol fogy szülni, mindenhol más a gyakorlat. Ha engedik a szülés után az első két órában próbáljatok bőrkontaktusban lenni a kislányoddal. Ilyenkor a babák "ízlelgetik" a mamájukat, keresik a méhen belül megismert illatokat. A méhen belül, hasonló a nyagok vannak, mint, amit a Montgomery-mirigyek termelnek. Ezek a mirigyek a bibmbó udvaron helyezkednek el. Így találnak rá az emlőbimbóra és kezdenek el maguktól szopizni. Ha nem engedik (Mo-n a legtöbb kórházban nem lehet), akkor is a mellre tételt szokták engedni, sőt segítenek is. Onnantól fogva pedig ha a rooming-in rendszert választod, akkor ahányszor csak kinyitja leánykád a szemét kínáld meg az anyatejjel. Így gyorsabban létrejön a tejbelövellés és ő is könnyebben megtanul szopizni a még puha emlőből. Ne félj gyakran szoptatni az újszülöttek gyomra cseresznye nagyságú nem is férne bele több egyszerre mint pár korty. Biztosan jól fog menni, szorítok Nektek.

18. hiribi (válaszként erre: 5. - Adbefc7882)
2012. ápr. 13. 15:31

Kedves Földlakó!


Az anyatej nagyon különleges ital :-), az első része hígabb szomjoltásra kiválóan alkalmas a hátsó tej a zsírdúsabb, de ezt biztosan Te is tudod. Ha a babád igény szerint szopizik valószínűleg a nagy melegbben 1-1 kortyra felkéredzkedik. Elég az anyatej. A hozzátáplálással kapcsolatban, mint ahogy minden mással folyamatosan változik az ajánlás. A legújabb, hogy a glutén( gabonafélékben van) bevezetését előbbre hozták. De még így is ráérsz ha 6 hónapos korban kezded el. A jelek amik mutatják, hogy egy gyermek "megérik" a hozzátáplálásra: nőni kezd a goga, nyelvkilökő reflex megszűnik (szájába tett falatot befelé"hajtja" nem kifelé, jól ül-e, kezét jól használja. Sok sikert

17. hiribi (válaszként erre: 4. - Abarta)
2012. ápr. 13. 15:14

Kedves Adrienn!


Az inzulin 800-1000 Dalton molekulasulyú, ami magasnak számít, ezek már nagyon nehezen jutnak át az anyatejbe. Egyébként pedig diabeteses édesanyák is nyugodtan szoptathatnak. Amit esetleg jó tudni, hogy esetetben 24-48 órát késhet a tejbelövellés és az inzulinszint erős ingadozása csökkentheti a tejtermelést, de ne izgulj menni fog. Több inzulinnal kezelt édesanyát ismerek, aki remekül szoptat.

16. hiribi (válaszként erre: 2. - Papp Szilvia)
2012. ápr. 13. 15:05
Én is köszönöm
2012. ápr. 13. 12:38

Sziasztok! Nyugi, a 8 hónapos lányom 3-4 perc alatt rendezi le a szopit és 10800 gramm! :)Napi kétszer táplálunk hozzá, kizárólag szopi után. Lassan kell majd az esti hozzátáplálás is, mert kinézi a vacsit a szánkból. :D

Hiribi, de jó hogy itt vagy! Én azt szeretném kérdezni tőled, hogy így a hozzátáplálás során a kislányom az eddigi 2 óránkénti helyett csak 3-3,5 óránként kéri a cicit (igény szerint szopizik születése óta). Le fog csökkenni a tejem mennyisége? De ugye marad a kereslet-kínálat, ami nálunk már régóta beállt. Nagyon "cici-mániás" még Eszter és sokáig szeretném még szoptatni, mert mindkettőnknek öröm! :D

14. szylwi (válaszként erre: 13. - Titánia83)
2012. ápr. 13. 12:06

szia!


én is beállok a sorba, az én fiam is 6 hónapos (volt tegnap :)) és pár napja ő is 10-15 perc alatt lerendezi a szopit, az eddigi fél óra helyett.

Én napi egyszer adok neki almát (mást még nem kostoltunk) délelőtt szopi előtt. Kb fél almát eszik meg, utána szopizik még.

Ja, viszont ő még csak 6,3 kiló körül van...

13. Titánia83 (válaszként erre: 11. - Ezti)
2012. ápr. 13. 09:52

Hali!


Mi is ilyen paraméterekkel rendelkezünk, és csak pár nap van a gyermekeink között. :) Az én Fiam is ezt csinálja. Azt mondják, hogy gyorsan esznek sokat már ennyi idősen. Mert nagyon jó a technikájuk. Én nem mértem soha, hogy mennyit eszik, de biztos jóllakik, hiszen már bőven 9 kiló fölött van.


A hozzátáplálással én is gondban vagyok.


Az én kérdésem még az kedves Hiribi, hogy szopi előtt, után, helyett javaslod a hozzátáplálást? Jelenleg szopi után adok neki, de így nem sokat eszik. :)


Köszi a választ!

2012. ápr. 13. 09:50

Szia!

Örülök ennek a fórumnak!

Még 33 hetes terhes vagyok, úgyhogy én is remélem nem csak egy hónap lesz ez :)


Kérdésem lenne: vegyek a szoptatáshoz bimbóvédőt (asszem így hívják az a műanyag izét)? Tudom annak ajánlják, akinek befelé forduló a mellbimbója, az enyém nem olyan. De arra gondoltam, ha kisebesedik, akkor csak kényelmesebb lesz olyannal szoptatni. El fogja fogadni a babám úgy is a cicit, vagy annyira más íze lesz, hogy nem kell majd neki? Esetleg érdemes az elejétől kezdve ezt használni?


Másik kérdésem,hogy mikortól érdemes szoptatós teát inni? Vigyek be magammal a kórházba?


Köszönöm! Laurka

11. Ezti
2012. ápr. 13. 09:40

Szia hiribi!


Máris pörög a fórum, légy résen, mert rengetegen írnak majd:)


Kérdésem: 6 hónapos kislányom kizárólad anyatejes. Gyönyörűen fejlődik, 3,2 kilóval született, most 9,5 kg!!!

Rengeteg tejem van, de mostanában nehezebben szopizik. Nagy névvel nekikezd a szopizásnak (fekve szopizunk), majd hanyat veti magát, nyűgösködik majd úgy kell visszaerőltetni a cicire, akkor eszik még, de ugyanezt kell ismételni párszor, mire szerintem eleget eszik.


Mi lehet a baj? Mi változott? Én mindent ugyanúgy csinálok mint eddig.


2.kérdés: Hozzátáplálást mennyire kell erőltetni 6 hós kor után? Olyan szép ütemben fejlődik, nem beteges, hogy én csak kóstoltatom nap 1x szoptatás után gyümölccsel, de max. 30-40 grammokat eszik. Erőltessem?


Nagyon köszi, sok sikert!

2012. ápr. 13. 09:14

már máshol is sokat segítettél

megkérdezhetem mennyibe kerül a képzés , meddig tart és nagyjából milyen feltételei vannak

tuti jó szakember leszel

2012. ápr. 13. 09:13
te vagy istibébi?
8. picurlady (válaszként erre: 1. - Hiribi)
2012. ápr. 13. 09:08

Szia!

Remélem még júniusban is itt leszel és segítesz a kismamiknak! :)

Én akkor fogok szülni és biztos lesznek kérdéseim!

Sok sikert a munkádhoz!

2012. ápr. 13. 09:03

Nekem nagyon jól jön ez a fórum!

Mindenórás vagyok, úgyhogy bele fogok férni a gyakorlatodba! :)


Van egy 20 hós fiam, akit nem tudtam szoptatni csak 1 hónapig, akkor is olyan kevés tejem volt, hogy nem hízott plusz ő is lusta volt...a kislányomat szeretném szoptatni, csak nem tudom remélhetek e tejet úgy, hogy az elsőnél nem volt.


Előtejre azt mondják nem számít van e, de nekem az összes szoptatni tudó ismerősömnek volt bőven, nekem most sincs és az elsőnél se volt. :(

6. nijntje (válaszként erre: 1. - Hiribi)
2012. ápr. 13. 08:49

Hello!

Igazán örülök, hogy itt vagy, szerintem sokan rácsapnak majd a lehetőségre. Nemrég írtam egy cikket itt, sokan reagáltak rá, nagyon fura sztorikat olvashattam a kommentekben. ( [link] )Remélem, eredményes lesz az itteni működésed, sok sikert!!!

2012. ápr. 13. 08:48

Szia :)

Én szoptatok, kisfiam ma 15 hetes.

Érdeklődnék, hogy szerinted kell valami plusz folyadék a tej mellé, vagy elég csak az anyatej? Szerintem elég csak az anyatej, de mindenki mást mond.

Másik: Nem szeretném elkezdeni 6hónapos korig egyáltalán a hozzátáplálást,amennyiben lesz elég tejem. Viszont sokszor hallom, hogy az anyatej mellé már 4 hónapos kor után "szokás" adni valamit. Persze úgy, hogy nem váltunk ki vele egy étkezést sem.

Mi a véleményed??

2012. ápr. 13. 08:47

Szia,


Kérdésem lenne: hiperinzulémiás vagyok vagyis túl magas az inzulinszintem. Fogantatás előtt Mercformint szedtem, majd terhesen inzulinon voltam. Most is magas a vércukorszintem, az éhgyomri és a terhelt is határérték amit valószínűleg újra a magas inzulin tart kordában.


Ha szoptatok a sok inzulin nem megy át az anyatejbe, vagyis nem lesz az is túl magas és ártalmas a babának?


Üdv, Adrienn

3. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - Hiribi)
2012. ápr. 13. 08:33
Én is csak bő két hónap múlva szülök, utána is megtalálható leszel még itt?
2012. ápr. 13. 08:21

köszönjük:) sok sikert:)

én épp nem szoptatok még 7hét a szülés:)

2012. ápr. 13. 08:15

Kedves Édesanyák!


Laktációs szaktanácsadó gyakornok vagyok. A képzés része 1 hónapig tartó fórumozás, ebben kérném a segítségeteket. Kérlek fogadjatok be és kérdezzetek tőlem ha vannnak szoptatással kapcsolatos problémáitok. "Mellékállásban" gyermekorvos, két gyermekes édesanya vagyok. Segítségeteket előre is köszönöm, remélem hasznos leszek Számotokra. Üdvözlettel Hiribi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook