Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
199. Böbe071 (válaszként erre: 198. - Ce53b9ff5e)
2012. máj. 12. 07:13

Ne keseredj el! Szerintem nem gond ha kap mellé tápot! van amikor hiába teszel meg mindent:igy voltam a nagy fiammal:: %ho ig kapott potlást felnött ')190 magas és sose volt beteg:) Annyit szopizzon ami van ha 10 csepp az is sokat ér!

Nekem a kicsi v h lusta mint most reggel kapta a lefejtet meg mellé 60 tápot Igaz 1kor 4kor evett mellből

198. ce53b9ff5e (válaszként erre: 196. - Mmaresz)
2012. máj. 11. 21:04

Kedves Mmaresz!


Hát szóval írom mi is van velünk. Tegnap óta teljesen biztos vagyok benne,hogy kevés a tejem. Ismét ráálltam a mérlegünkre(egyszerü fürdöszobamérleg,nem baba-,)5200g lett a különbségünk. Az U3(Untersuchung 3) vizsgálatunkon a kicsi 4970g volt.Ez volt március 5-én. Gondolom,hogy a babamérleg pontosabb lenne, de mindegy,ha 5600is,ma reggel amugy 5500volt-de ez is kevés 2hóbap alatt. Aztán eszembe jutott,hogy az elején fejegettem tejecskét és szoptatás után megkinaltam vele. Hát kérem,még 65ml-t megivott és nézett rám boldogan. Kb úgy,h navégre tudod,h mi kell nekem..!

Ma reggel is ugyanez történt.Plussz 65ml..!CSak sajnos ennyi,és nincs több.

Sokszor van olyan mostanában,hogy szopik és lejön róla aztán megint..aztán sír.

Az elsö babám elött igazan kiképeztem magam a lll.-s kisfüzetekböl. NAgylanyom folyton mellen volt.Ö csak igy nyugodott meg. A kicsit is gyakran mellretettem, de azért nem félóránként,m a nagyot:-D!

Hát ma vettünk tápot. Éhezni mégsem hagyhatom. Egyébként Hippet vettünk,bio,remélem jó.

A másik meg,hogy ám tényleg jöna foga,már lassan áttöri az ínyt.

Nagyon szomorú vok ám,kicsit kudarc ez nekem. DE ez van, nagyonakartam,talán több pihi kellene,de nekem itt semmi segítségem sincs. Külföldön élünk,az Uram látástól Mikulásig dolgozik. Hát ez van velünk.

197. ce53b9ff5e (válaszként erre: 196. - Mmaresz)
2012. máj. 11. 20:31
írok majd,nincsenek johireim:-(!
196. Mmaresz (válaszként erre: 180. - Ce53b9ff5e)
2012. máj. 11. 19:43

Kedeves wixyke24!

Én is azt gondolom , az elmondottak alapján, hogy kielégítő a súlygyarapodása a babádnak.Elméletileg lehetséges, hogy a fogzás okozza nála a nyűgösséget. A korai nyáladzás, és inyviszketés esetleg érzékenység ellenére azonban, a fogacska általában csak jóval később töri át az innyet.Mivel a fogzás a köztudatban úgy él hogy sok csecsemőnél okoz fájdalmas órákat, hajlamosak vagyunk minden kellemetlen dolgot a fogzás rovására írni :-) De természetesen vannak kivételek, lehet a Te babád is kivétel, reméljük beszámolsz róla ha így van. Én azért hajlok afelé, hogy a fejlődésnek abba a szakaszába lépett a baba, amikor napközben rengeteg inger éri. Mi mindent csinál már a kisbabád? A 3-4 hónapos babák egyre inkább kezdenek kapcsolatot létesíteni a külvilággal , mosolyognak, gőgicsélnek, mindenre felfigyelnek szinekre, mozgásokra. Felfedezik a kezüket, nem győznek gyönyörködni bennük :-)Próbálgatják képességeiket egyre többet mozognak, oldalra fordulnak, estleg hasra. Egyszóval rengeteg inger éri kicsiny agyukat, mindent szeretnének megtanulni, begyakorolni.Éppen ezért estére idegrendszerük eléggé elfárad, éjszaka többször felébrednek és nem tudnak visszaaludni maguktól.(Gondoljunk csak bele mi felnőttek is milyen nehezen alszunk el, vagy vissza, ha felébredünk amikor valami nagyon foglalkoztat bennünket) Egészen egyszerűen azért, mert erre még nem érett meg az idegrendszerük.Ilyenkor egyetlen biztos pont éjszaka számukra az édesanyjuk. Sokszor csak tesztelik meg vagy -e :-)Ilyenkor elég egy simizés, egy érintés, érzékeli, hogy megvagy és hamar visszaalszik. De ha "mozgalmasabb" ingergazdag napja volt nehezebb az agyát alacsonyabb fokozatba tenni, azaz a megnyugtatása is nehezebb.Ilyenkor bizony eteheted, tisztába teheted sétálgathasz vele akkor is csak nehezen nyugszik le.Érdemes tehát végig gondolni mi történt vele, a családdal az elmúlt napokban (pl. költözés,védőoltás, rokonlátogatás,bármi ami szokatlan).Azt gondolom ilyenkor is a szopi ( és nem a cumi!)kínálása a bőrkontaktus az ami leginkább eredményes a megnyugtatásban. Egyébként, a szoptatásnak fájdalomcsillapító hatása van a baba számára ezt tudtad? Úgyhogy ha valóban a fogacskája fájna arra is jó:-)

Aranyos vagy, amikor azt írod, hogy azt gondoltad ismered a kisbabád kis lelkét és mindenét és mégsem tudod mi a baja:-)Hidd el ezt én is érzem olykor a kamasz fiamnál, pedig ő még meg is tudná mondani:-D

Mégis azt gondolom mi édesanyák ösztönösen megérezzünk mi a baja a gyermekeinknek!Ugyhogy ne veszítsd el az önbizalmad!

Ha a gyomorpanaszod a gyakori kis étkezések hatására sem szünnek meg,érdemes elgondolkozni egy gasztroenterológiai kivizsgáláson.

195. ce53b9ff5e (válaszként erre: 194. - Hiribi)
2012. máj. 10. 13:38

igen és eddig éjjel sem volt gond. CSak kb 2 hete kezdödött ez az egész,nyálzik.Egyébként ugy született,hogy a bal felsö szemfoga teljesen látható.Ott fehérlik:-)!

A nagyobiknak félévesen jött ki az elsö 2. De 20honaposan kint volt az összes. Volt,h 4 jött neki egyszerre:-/!

Nagyon remelem,hogy csak pár napig tart eza dolog.

194. hiribi (válaszként erre: 191. - Ce53b9ff5e)
2012. máj. 10. 13:10

Kedves Wixyke24!


Mikor kezdett fogzani a nagyobbik leányod?

Előfordulhat ilyen korai fogzás is, de általában kicsit késöbb kezdenek neki. Reméljük csak pár napig tart a nyügösködés, ha nem tovább t

örjük a fejünket. Ne haragudj nem szeretném az ebet a karóhoz kötni, de azt tanultuk, hogy sokszor a cumi a későbbiekben is okozhat gondot. Napközben szépen szopizik?

193. hiribi (válaszként erre: 191. - Ce53b9ff5e)
2012. máj. 10. 13:07

Kedves Wixyke24!


Próbáld meg esetleg az Enterol nevű probiotikumot.

2012. máj. 10. 11:46

Drága Hiribi!))


De jó h még itt vagy) Nem tudok betegségről) kicsi visszereim vannak) ennyi) Jó ötlet ki probálom a melegitést!

191. ce53b9ff5e (válaszként erre: 189. - Hiribi)
2012. máj. 10. 11:29

Kedves Hiribi!


Igaz lehet,azt megfigyeltem,hogyha joghutrot eszem,az általában nem esik jól,mintha kicsit szintén marná a gymoromat. A baba érdekes módon mielött kakil jobban alszik. 2-szer kakil egy héten,de azt is úgy ,hogy a 2. kaka az 1,max. 2 nappal utána van az elsönek. :-S

Cumit rögtön a kórházban kapott.Nagyon klassz kis szopóreflexe van:-)! A kicsi közvetlenül mellettem alszik,levettük a rácsot,sokszor csak magam mellé húzom az agyban és fekve szopizhat. Ez általában jó, de mostanság nem akar. Nagyon gyanítom,hogy fogzásról van szó. Egyébként van egy nagylányom és ö nem vette el a cumit,pedig dejó is lett volna. Rengeteget szoptattam öt egy nap, teljesen ki voltam, de azért persze szép is volt. Öt semmi,de semmi más nem nyugtatta meg,csak a mellem:)! Köszönöm a válaszokat,segítséget.

190. hiribi (válaszként erre: 182. - Böbe071)
2012. máj. 10. 11:09

Kedves Böbe!


Próbáltad már, hogy kicsit melegíted a melled. Ha van meggy mag párnád és azt megmelegíted akár szoptatás közben is rajtahagyhatod a mellen. De amint végeztél a szoptatással szorítsd rá a mellbimbódra. A meleg értágító hatására oldódhat a fájdalom, remélem sikerülni fog. Ezek szerint Mg-t szedsz. Van vmilyen szív-és érrendszeri betegséged? Esetleg vmilyen autoimmun betegség? Szép pihenős napot!

189. hiribi (válaszként erre: 180. - Ce53b9ff5e)
2012. máj. 10. 11:03

Kedves Wixyke24!


Egy pár dolgot szeretnék hozzátenni Maresz nagyon alapos és részletes leveléhez. Megfigyelted-e esetleg, hogy a kakilások előtti időben nyűgösebb-e? Anyatejes babáknál normálisnak írják akár ha 10 naponta kakil csak, mégis az a megfigyelésem, hogy általában a ritkábban kakilok megszenvednek a székletürítések előtt.Fontos még, hogy a tej igazodik a baba igényeihez, akár milyen nagy a Manócskád annyi tej fog termekődni amennyi kell neki. Ha nem éhes és nem kéri a mellet soha ne eröltesd. A szülés és a szoptatás kapcsán sok hormonnak a szintje megváltozik, ami kihathat az emésztésre is. A fáradság a stressz is hatással van az immunrendszerünkre is és akik érzékenyebbek azoknak az emésztésére is. Az emésztőrendszerünkben is vannak olyan ganglionok, amik közvetlenül a kp. idegrendszerrel vannak összekötetésben. Biztosan hallottál már az irritabilis bélszindrómáról, hasonló lehetséges a Te esetedben is. Sok embernek a terhességek "hozzák ki" bizonyos táplálék allergiáját, nem biztos, hogy a Te esetedben is erről van szó, de esetleg figyeld meg találsz-e összefüggést a bevitt táplálék (pl. tej, gabona, paradicsom) és a gyomorfájás között. Az egészséges ennivalók n agyon jók, de felmerülhet az is, hogy mivel magasabb a rost tartalmúk nehezebben bírkózik meg vele az emésztő rendszer. Szoptatás alatt az energia a tejleadásra, termelésre fordítódik, ami esetleg csökkenti az emésztő rendszer vérellátását, ez kis fájdalmat okozhat (ugyanezen elv miatt nem megyünk teli hassal futni). Néztem a kislányod gyarapodását kb. 700 gramm/hó, ez nem rossz. Ha békés és nyugodt és amint írtad van pisije bőven és kakil is, akkor nincs semmi baj. Írtad, hogy a cumi sem használt az éjszakai sírásnál. Mióta használtok nyugtató cumit, hol alszik a kislányotok. Esetenként a cumihasználat bekavarhat a szoptatásba, így nem olyan szerencsés ha használtok. Hallottál már a komfort szopiról? Nálatok mükődik? Sok-sok örömet kívánok Nektek, ha van időd kérlek próbálj meg válaszolni a kérdéseinkre.

188. ce53b9ff5e (válaszként erre: 186. - Böbe071)
2012. máj. 10. 09:01

hát nekem nincs idöm fejni. Jo, látom,Neked négy van:-))!Nekem csak 2.:-D

DE neeem akarok fejni. Akkor már végképp nem gyözném a minent idehaza:-S

2012. máj. 10. 08:46
mint most)))) eszik és gagyog)))
186. Böbe071 (válaszként erre: 185. - Ce53b9ff5e)
2012. máj. 10. 08:46

mindig csal magadhoz az inni valót))


volt h zsiros kenyérkét egy kis paprikával azután csak ugy ment a tea) v keksz tejjel

és valoban a titok fejni fejni.. ha csak 5 csepp azt is félre tennni


ő 2100 született 34 hétre 1 9o volt amikor negyedij nap császár után haza jöttünk most 4350)) ha oránként kel akkor oránként eszik)

185. ce53b9ff5e (válaszként erre: 184. - Böbe071)
2012. máj. 10. 08:24
ok,en is emgpr. többet inni:-)
2012. máj. 10. 07:40

Drága Mmaresz)


Ahogy wixinek is irtad valoban ugy szoktam én is van h csokit egy kockát v ropit eszem h menjen a folyadék. Rostos üditőnél vettem észre h több a tej iszom a teát szörpöt vizzel Mindig változatosan egy nap a lényeg h 3 liter menjen) Épp most szopizott és mégis 80 -at fejtem))

183. Böbe071 (válaszként erre: 178. - Mmaresz)
2012. máj. 10. 07:36
Nekem is volt egy ilyen időszak h a ball mellemet a világ minden kincseé se... Már allig volt tej egyszer csak neki látott.))
2012. máj. 9. 20:57
Ja nem szedtem semmit. és igen ki fehéredik magnézium megy...
181. Böbe071 (válaszként erre: 176. - Mmaresz)
2012. máj. 9. 20:55
Szia drága Nos eszik szépen és akkor kb 10p felé totál benn a bimbo udvar el kezd égni ugy mond Ahogy sziv annál jobban A mell szivom Av-ent pumpás de csak a bal cici...Iszonyu égető és sokáig érzem..
180. ce53b9ff5e (válaszként erre: 179. - Mmaresz)
2012. máj. 9. 20:49

Huhh,köszönöm kedves Mmaresz a gyors választ.

Válaszolok.

52cm volt a hossza, most 68-as ruhákat hordunk, kb. 64 cm lehet,de ezt tippelem:-)!

CSak anyatejet kap,vizet sem, (ezt probaltam melegben,de nem igazan kérte),teát sem.

CSak anyatejes baba. Kaka 2x van egy héten, pisis pelus naponta többször, néha nagyon pisis,néha nem túl "nehéz" a pelenka. Hát kb. 5-ször pelenkázom át egy nap során.

A kórházból 3700g-mal jöttünk haza, hamar visszahizta ezt a veszteséget. 10napon belül.

Az az érzésem,hogy jön a foga alul. Néha nem szivja rendesen,bekapja,kicsit szopik,aztán elengedi. Talán fáj neki,ha szívja?! Nem tudom. Aludt már jobban is éjszaka.Talán ezért.

Eszem rendesen, vigyázok,egészségeseket eszem. Pl. reggelire kölest, beiktattam a hajdinát, inni is probalok és szoptatósteát is iszom. Minden nap meleget ebédelek. Nem iszom szénsavasat. A gyomrom nem fajt terhesség elött. Alatta sokat égett a gyomrom. Nem mindig fáj,ha szoptatok, csak akkor,amikor az energiaszintem kicsit lent van. Nem akar gyakrabban szopni a kicsi,probalom, de nem fogadja el,ha nem éhes. CSak ingerli és aztán már attól lesz nyügös. Alapjábanvéve nagyon kis nyugodt kisbaba. CSak nem értem mi történik éjjel mostanában. Pl. ma éjjel sirt keservesen,se cumi,se cici,semmi nem volt jo. Olyan rossz,amikor vigasztalhatatlanul sirnak:-(!

Második babám egyébként, a nagyot 13 hós koráig szoptattam,de ö kisebb sullyal(3460) született, mint a második.


Köszönöm a megnyugtató választ a hozzátápláláshoz, nagyon sokan elkezdik hamarabb. Remélem elegendö lesz a tejem addig.


Azért rémültem meg, mert születésekor,ahogy ránéztem erre a babára úgy ereztem ismerem a kis lelkét,mindenét,és lám,most nem tudom mi baja van:-S!

179. Mmaresz (válaszként erre: 177. - Ce53b9ff5e)
2012. máj. 9. 20:05

Kedves wixyke24

Egy kisbaba fejlődésének megítélése eléggé összetett dolog ezért kérdeznék párat: Mennyi volt a hossza születéskor, és most mennyi? Mennyi volt a legalacsonyabb súlya a kórházban ( minden baba veszít a születési súlyból) , és mennyi a távozási súlya? Csak anyatejet kap, vagy esetleg mást is pl. tea tápszer? Hányszor szopizik egy 24 óra alatt? Ebből mennyit az éjszaka? Kap e pótlást, ha igen mit és miből? Hány pisis és mennyi kakis pelusa van egy nap? Aggódsz , hogy kevés a tejed? Milyen tünetekből gondolsz erre? Nappal is nyűgösködik, vagy csak éjszaka?

A legtöbb szoptatott kisbaba az első élethónapokban igen gyorsan gyarapszik, 600 - akár 1000, 1500 grammot is havonta. Legkésőbb 6 hónapos korára megduplázza a születési súlyát, de ez olykor már 3-4 hónapos korban bekövetkezik. A születési súly megduplázása után a csecsemők súlygyarapodása lassabbá válik. Figyelembe kell azonban venni , hogy a súlyfejlődés általában nem egyenletes : gyorsabb és lassabb gyarapodási szakaszok váltják egymást.

Vannak bizonyos „növekedési ugrások” 3, 6 hetes valamint 3,6 hónapos kor körül, amikor a csecsemő néhány napig igen gyakran szopizik Lehet ez a gyakori szopizás és nyűgösség tölt el téged aggodalommal.

A szoptatott és mesterségesen táplált csecsemők súlygyarapodása eltér egymástól. Ennek tisztázása miatt tettem fel ennyi kérdést

A gyomorfájást minden szoptatáskor érzed, vagy akkor ha fáradt vagy? Terhesség előtt és alatt volt-e ilyen panaszod?Természetesen lehet a fáradtság, vagy stressz jel is. Étkezésed rendszeres, vagy néha kimarad egy –egy étkezés?

Gyakran hallom anyukáktól ez első hetek vagy hónapok során, hogy „ még enni sincs időm!”, pedig fontos volna hogy napjában többször fontos tápanyagokhoz jusson a szoptató anya. Jó megoldás, ha minden szoptatás előtt magad mellé készítesz egy tálcát, rajta egy-két pohár gyümölcslével, teával, ásványvízzel, kis szendvicsekkel, egészséges falatokkal. Miközben a baba szopik, kedvedre válogathatsz a finomságokból! :-)Ezek a falatok nem csak táplálnak, de a túlzott gyomorsavat is felszívják.

A WHO ajánlása szerint a legideálisabb, a csecsemő 6 hónapos koráig tartó kizárólagos szoptatás, majd ezt követően a hozzátáplálás mellett a szoptatás folytatása a baba és az anya igényének megfelelő ideig. Az anyatej képes eddig az életkorig biztosítani a baba minőségi és mennyiségi tápanyagellátását .A 6 hónap egyfajta határ az emésztőrendszer érésében. Az anyatej egyes elemei hozzájárulnak a bélrendszer éréséhez, növekedéséhez. Ekkor válik képessé a bélrendszer ellátni két fő feladatát a tápanyagok lebontását, és felszívását.

A 6hónapos kor előtti hozzátáplálásnak számos nem kívánatos következménye van, úgymint a bélflóra megváltozása, a vas felszívódásának romlása, az immunrendszer érésének zavara miáltal megnő bizonyos fertőzésekre való fogékonyság.

178. Mmaresz (válaszként erre: 171. - Kozmami)
2012. máj. 9. 18:27

Kedves Kozmami!

Sikerült utolérni magad? :-)Ugye hogy megvár a háztartás az nem szalad el :-)

A sebek a ciciden valószínű a helytelen mellretapadásból eredhetnek. Úgy érzed jó nagyra nyitja a száját a babád mielőtt a cicid bekapja?Próbáld úgy , hogy amikor Ő nagyra nyitja akkor a babát emeled a melledre, és nem a melled próbálod a szájába helyezni.Akkor szokott a szopi eleje fájni , ha nem kerül elég mélyen a bimbó a szájába. Ha szopi közben enyhül a fájdalom akkor valószínüleg Ő közben korrigál.Ha beszívja közben a felső ajkát azzal is próbálja (erőlködik)a bimbót mélyebbre beszívni.Amikor mellreveszed, próbáld egész közel húzni magadhoz segítve neki a jó mellretapadást.Menet közben már igazíthatsz te is a felső ajkát kipöndöríteni.Nem kell hogy fájjon a szoptatás, ha úgy érzed fáj, inkább helyesebb megszakítani a vákumot,( egy határozott mozdulattal a kisujjad helyezd a szája sarkába, ezzel megszakad a vákum és fájdalom nélkül tudod kivenni a melled a szájából) és újra mellre tenni,így óvhatod meg a cicid a sebesdéstől, és így tanítod a babát is a helyes mellretapadásra.Hogy nincs kibékülve az egyik cicivel?:-) Az előfordul, hogy az egyiket jobban szeretik :-) Számos oka lehet :Talán jobban esik kézre a mellre tétel az egyik oldalon, vagy az, hogy nem teljesen szimmetrikus a két oldalunk , mint ahogy különbség van a jobb és bal kezünk között is , igy a melleink között is. Ráadásul a tej termelődése sem egyforma, van hogy az egyikbe több termelődik, vagy könnyebben ürül.Az is lehet, hogy a baba nem szeret azon az oldalán feküdni, valamiért kényelmetlen neki, esetleg fájdalmas.Ha végképp nem akarja az egyik oldalt, akkor szoktunk egy olyan trükköt csinálni, hogy úgy helyezzük el a babát mintha a másik mellből -amelyiket szívesebben fogadja- akarnánk szoptatni,és amikor keresi a mellet óvatos mozdulattal átcsúsztatjuk a kevésbé kedves cicire :-) Nem mindig veszik be ezt a trükköt, van hogy csak félálomban sikerül.

Én is nagyon örülök, hogy megindult a súlya, ez a Te kitartásodnak és elhatározásodnak köszönhető!Sokszor pont a kezdeti sikertelenségek motiválják az embert.Szerintem azért az is nagyon remek volt, hogy az első babádnál sem adtad fel, és abból a helyzetből kihoztad a lehető legtöbbet!

Bizony két gyerekel már igen csak át kell szervezni az eddig meszokott életet, de van azért néhány ötlet mi segíthet a megoldásban. pl ez amit írsz, hogy a férjed átvesz néhány dolgot a háztartásban nagyon szupi, főleg ha szívesen teszi! Sokszor Ők a legértékesbb segítőink. De nemcsak a házimunkában segíthetnek, hanem sok családban Ők a nagyobbacska gyerek lefoglalásának nagy mesterei:-)A néhányéves gyermek hancúrozhat apával; a mesék is apa mély hangján szólnak a legjobban.Az apa-gyermek kapcsolat sokszor akkor virul ki igazán amikor a kistesó megszületik.

A tökéletesen vezetett háztartás szinte lehetetlen az új baba mellett. Van azért néhány hétköznapi praktika, ha érdekel szívesen írok majd erről is :-)

2012. máj. 9. 18:20

Kedves Mindenki!

En is kernek segitseget. Elsösorban. Lanykam 3 honapos,4050g-mal született és jelenleg kb. 5800g. Ez jo gyarapodás? Félek,hogy a nagy súlya miatt nekem nncs annyi tejem:-S!


Elkezdett mostanaban nyügösködni,ejjel 2-szer biztos,hogy szoptatok.


A masik,ami nagyon rossz,hogy amikor nagyon fáradt vagyok és ugy szoptatok elkezd fajni a gyomrom. Sokszor ejjel is fáj, olyan,mintha gyomorsavam lenne, de nem ugyanolyan,mint terhesseg idejen,csak a gyomromnal faj.

Van erre valami megoldás?Vagy egyszerüen a fáradtság játéka ez velem?!


A harmadik kérdés pedig,ami erdekelne.Mi jobb 4 vaWHO szerint tudom,hogy a 6-8hónap, egy masik nemet tanulmany a 4 hót ajanlja. Mi a jobb? És az én esetemben vajon?


Köszönöm a válaszokat

176. Mmaresz (válaszként erre: 172. - Böbe071)
2012. máj. 9. 17:20

Kedves Böbe071!

Ez szuper, hogy tudsz egy kis szabadidőt magatokra szánni!Igaz én otthon gondoltam , de a környezetváltozás még lelkileg is jót tesz! Jól esik néha kimozdulni a napi rutinból.Remélem sikerrel jár a szervezés!

A szopival kapcsolatban ez az égő érzés nyugatalanít kicsit, mert ez nem természetes dolog. Bizony nem túl nagy kedvvel szoptat az ember ha az közben fájdalommal jár.Amikor beveszi a bimbót a szájába az elje nem fáj, csak közben érzed az égő szúró érzést?Mivel fejsz kézzel, vagy mellszívóval? Nem lehet túl erős a mellszívó, mert az is okazhat sérülést.Próbáld esetleg gyengébb fokozaton -ha van rajta fokozat- vagy átmenetileg próbáld kézzel ez kíméletesebb a bimbóval.Szopi után amikor kiveszed Balázs szájából tapasztalsz- e olyat, hogy a bimbó elfehéredik, vagy karfiol alakú lesz, esetleg lilás árnyalatú? nem volt-e / van-e esetleg a babának szájpenésze? Te szedtél-e esetleg mostanában antibiotikumot?

Nagyon ügyes vagy , hogy amikor csak teheted fejsz is, igy tudod növelni a tejmennyiséget, és a lefejt tejjel tudsz pótolni.Ha "csak " 1x 2x kell pótolni, azt a lefejt tejjel is megteheted amit összegyűjtesz napközben.Ezt érdemes valamilyen szopi barát módon (pl pohárból,vagy fecskendővel,)odadni, hogy a jó szopási technikát ne zavarja meg a cumisüvegből való etetés.

175. Mmaresz (válaszként erre: 173. - 342bae44d8)
2012. máj. 9. 16:53
Én itt vagyok , nem hagylak magatokra! :-)
2012. máj. 9. 12:03
Reméljük nem!
2012. máj. 9. 07:45
kezd kihalni a fórum
172. Böbe071 (válaszként erre: 155. - Mmaresz)
2012. máj. 8. 06:41

Drága Mmaresz)


Köszönöm a kedves válaszod)


Balázs jó szopis baba . Mit érzek? kb 5 perc után égő érzés a bimbó belsejéböl.Fejni fejek probálok minnél többet. Sajna van amikor arra nem jut idő..-( Most ép a "szabit tervezem le utazunk vdékre az ottani lakásra A nagyok maradnak itt)


potlás max 1x nagy ritka 2x Pld most reggel már fáj a cicim Felkelt evett a két mellből 90 et fejet le amiből evett abbol 30 másik 60.

171. kozmami (válaszként erre: 144. - Mmaresz)
2012. máj. 7. 23:08

Sziasztok!

Bocsi, kicsit késve válaszolok, el voltam havazva...:)

A sebek a cicin lassan két hete vannak és nagyon fáj, mikor elkezd szopni a baba. Pár másodperc és elmúlik, de addig az eget is nagybőgőnek nézem.

Bár a védőnő a múltkor úgy látta, hogy helyesen teszem mellre a babát, én azt gondolom itt lehet a gond. Az alsó ajka kifelé pöndörödik, de a felső nem, azonban hiába próbálom másként a szájába adni, mindig így kapja be.

Ilyen esetben számítsak arra, hogy amíg csak szoptatok, addig mindig is fájni fog? Mert akkor hűűűű!

Ráadásul valamiért a bal cicivel nagyon nincs kibékülve, azt mindig hosszú kínálgatás után hajlandó csak bekapni. Nem értem miért?

Általában ülve szoptatok -vagy az ágyban vagy a gép előtt-, de éjjel többnyire fekve. Bár ezen most változtattam annyiból, hogy ülve kezdem és csak a repetát kapja fekve, mert én a szopitól mindig elálmosodok és ha bealszok, kicsúszik a szájából a cici. :)

Most egyébként hízni kezdett, igaz csak lassan, de az is valami, én legalábbis nagyon örülök. A fiammal nagyon megszenvedtem, mert ő nem akart szopni, csak bimbóvédővel, de azzal nem lett elég tejem ő meg csak éhezett. Az egy hónapos státuszon szinte nulla gyarapodás volt a születési súlyhoz képest, így onnantól tápszereztük. Még egy hónapot hajlandó volt nagynehezen cicizni, de utána már teljesen elutasította a szopást. Még fejtem, amíg volt egy kevéske és megkapta, de 4,5 hónap után már nem volt mit lefejni.

Az az időszak nagyon megviselt lelkileg, el is határoztam, hogy majd a második gyereknél okosabban csinálom. Remélem sikerül. Kár, hogy az összes szakirodalom úgy ír a szoptatásról meg egyáltalán a kisbabás időszakról, mintha mindenkinek csak első és egyetlen gyereke lenne, pedig egy 21 hónapos mellett igény szerint szoptatni igencsak nagyfokú kreativitást igényel (le kell foglalni a Hyper bolhát:)). Pár dolgot a háztartásban a férjem átvesz tőlem, de azért marad így is bőven.

170. Mmaresz (válaszként erre: 168. - Wanita77)
2012. máj. 7. 19:17
A leírtak alapján nem gondolom , hogy nőgyógyászati, vagy mell eredtű lenne a lázad.(ezek kizárására volt a sok kérdés) Reméljük enyhe vírusfertőzés.Jó ha van segítség ilyenkor a baba körül, a szopizást ne függeszd fel, az anyatejen át védőanyagot kap a kórokozóval szemben.Pihenj jól!
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook