Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
259. kozmami
2012. máj. 18. 14:41

Kedves Maresz!

Újabb kérdésem adódott.

Reggel bedurrant cickókkal ébredtem, örültem is nagyon (bár fájt már). Gyerek rácuppant, evett szépen, hallottam is, hogy nagyokat kortyol. Mikor befejezte megmértem és ott ájultam el. 20ml! :(

Visszatettem, evett tovább, de új mérés után semmi...melleim kemények, hát gondoltam kifejem., de hiába fejtem, nem jött szinte semmi, még 5ml sem.

Ilyenkor mi van?

Kicsit később visszatettem, akkor már kijött belőle a csomó.

Ja, és masszíroztam, rázogattam, melegítettem is a mellet.

258. kozmami (válaszként erre: 257. - Laurka85)
2012. máj. 18. 14:26

más szárazon tartani és más szárító hatású krémmel kenni. gyógyszertzárba lehet venni. a garmastam 1300 körül van, direkt erre.

a másik a lanolin, az sokkal olcsóbb, csak macerásabb beszerezni. sógornőmet kértem vegyen, de lerázta a patikus, hogy lanolint nem lehet venni, mert az csak hatóanyag, nem árulják, csak használják a kencékhez. aztán visszaküldtem az uramat, hogy mondja meg, adjanak akkor is belőle, mert kell. kapott. :)

Én nem hordok melltartót és ha nincs itt senki olyan, akkor a pólót is a nyakamba hajtom, mert irritál úgyis. Mondjuk nekem ritkán csepeg a tej, max ha már nagyon szopi idő van.

257. laurka85 (válaszként erre: 253. - Kozmami)
2012. máj. 18. 13:56

Az én mellbimbóm még csak érzékeny NAGYON és enyhén körbe van repedezve. De megyek és lemosom a sudót. A másik két krém amit említették gyógyszertári?


Én úgy tudtam szárazon kell tartani a mellbimbót, ezért raktam rá azt.

Egyébként hogy tartsam szárazon ha folyamatosan csepeg a tej? A melltartó betéttel sem szárad meg:(

256. kozmami (válaszként erre: 244. - 342bae44d8)
2012. máj. 18. 13:56

Szia!

Ne haragudj, elsiklottam a hsz-ed felett...

én a fiamml voltam így, csak fekve tudtam szptatni, de a gátsebem miatt -ülni nem tudtam.

Egy hónapig csak szopi, de semmit nem hízott szinte, így pótolni kellett tápszerrel. 2 hónaposan megtagadta a cicit, onnan én is fejtem éjjel-nappal, de 4 hós korára elapadt. Engem is padlóra tett lelkileg, pedig tudásomhoz mértem akkor is igyekeztem. Kegyetlen rossz, hogy nem tudom megadni a babának a táplálékot a testemből, más meg nem tudja hova rakni már a tejet, pedig stresszes, bagós, stb. Nagyon igazságtalannak érzem ezt, de hát mit tehetünk.

Most megfogadtam, hogy nem görcsölök a szopi témán, de most, hogy a karomban a kisbabám, mégsem tudom lazán kezelni, szoptatni AKAROK!

Persze nem minden áron, ezért adok még két hetet, addig megteszem ami tőlem telik.

Amúgy 4 hetes most Réka.

Köszönöm a bíztatást neked is! :)

255. laurka85 (válaszként erre: 254. - Kozmami)
2012. máj. 18. 13:51
Látom már, most hogy jobban beleolvastam a fórumba. Eddig nem nagyon volt időm, egy hetes ma a kislányom:)
254. kozmami
2012. máj. 18. 13:44
Ja és nem maradtunk magunkra, nem csak Hiribi volt a szakember, hanem Maresz is. Jelenleg neki köszönhető, hogy még szoptatok ezzel a bimbóval. :))
253. kozmami (válaszként erre: 251. - Laurka85)
2012. máj. 18. 13:42

Szia!


Bocs, hogy bele kotty, de hasonló cipőben járunk.

Szerintem a bepanten még hagyján, de a sudo tuti nem tesz jót a bimbónak, mert szárít.

Garmastan és lanolin inkább. Én mondjuk most a garmastanról le vagyok állítva, mert a bimbóim sebesek és arra más módszert javasoltak.

Remélem neked hamarabb helyre jön a cicid, én lassan 4 hete szenvedek vele és nagyon megkeseríti a szoptatást, de még az azon kívüli perceket, órákat is, mert fájnak.

Ma már zokogva szoptattam...


Én se fogyok szopi alatt, fiamnál se fogytam egy dekát se. Alkat kérdése, én nem vagyok szerencsés, bár momentán ez érdekel legkevésbé, mekkora anyahajó vagyok! :))

252. laurka85 (válaszként erre: 246. - Mmaresz)
2012. máj. 18. 13:34

Szia!

Nem néztem meg a hozzászólásod előzményét sajnos annyi időm nincs :D de úgy látom a pótlással van tapasztalatod.

Mi pohárból próbáltuk először, de olyan mohó volt, hogy benyelt a babám 30-40 ml-t 4 kortyban. Aznap éjszaka nagyon fájta a hasa. Akkor abbahagytuk és cumisüveggel iszik. Így jól van. De lehet hogy sosem akarja majd kiüríteni teljesen a cicimet? Hiszen tudja hogy utána még jön a könnyű kaja. Mindig hagy a cicimben kb. 10 ml-t. Vagy lehet hogy csak elfárad? Még nem elég a tejem, de remélem amikor végre elég lesz akkor nem kell majd cumi és pótlás és fejés minden kajcsi után :(

2012. máj. 18. 13:27

Sziasztok!

Most látom csak hogy "magunkra maradtunk".


Kérdésem lenne hozzátok:


Babám ma egy hetes, sajnos egy kicsit kis súllyal született, ezért naponta 8-szor kell szoptatni, nálunk ez 7-szer valósul meg, annyi ideig tart még az evés. Negyed óra - 20 percet szopizik, aztán jöhet a pótlás. Miután jól lakik, én még fejek...mire mindennel kész vagyunk ált. egy óra telik el :) hát nincs annyi óra egy napban hogy 8-szor együnk.


Kérdésem az lenne, hogy mit csináljak a mellbimbómmal???????


Teljesen szétment már, pedig mindig bekenem bepanthennel vagy sudokrémmel. Próbálom minél több ideig a levegőn hagyni hogy száradjon meg... így járkálok a lakásban... lehangoló.

Remélem van jól bevált tippetek.


Más: hallottam olyanról aki fogyott szoptatás alatt. Városi legenda vagy van valami titka?

250. kozmami (válaszként erre: 247. - Mmaresz)
2012. máj. 17. 22:08

Kifejtem: 30ml a két ciciből...


Délután szopott 80ml-t, örültem, de nem vol neki elég. Gyakorlatilag reggel óta cicin van.

Hozattam a férjemmel more milk kapszulát, mert mindenki esküszik rá, hogy tejet hoz. Ezt még kipróbálom. Bár úgy érzem két napig se bírom, de adok még két hetet, hogy összeszedjük magunkat, utána nem görcsölök a témán, mert rámegy a fiam.

Eddig a világ legjobb gyereke volt, de már elég problémás kezd lenni. Ez már neki is sok, hogy egész nap csak kistesó, rá meg alig jut figyelem.

249. d'moni (válaszként erre: 245. - Mmaresz)
2012. máj. 17. 21:35

Kedves Mmaresz! Köszönöm válaszod, nyugodtabb lettem :))

Volt már részem túl erős tejleadó reflexben, ekkor spriccelt a tejcsi, a baba meg elkezdett köhögni, de "szerencsére" még csak párszor fordult elő. A babám nagyon nyugodt, igazából sokszor figyelnem kell, hogy mikor éhes, mert nem jelzi sírással, inkább türelmetlenséget látok rajta. A szoptatás sűrűségén szerintem nem kell változtatnom, mert már így is 2 óránként szopizik. Napi 1x-2x van 3-4 órás alvása, tehát napi 5-6 szopi van. Este 8-9-től reggel 7ig alszik. Arra gondolok azokból, amit írtál nekem, hogy van elegendő tejem és valószínűleg túleszi magát. Én mindig ülve szoptatok és egy párnát használva, erre fektetem rá, de ki fogom próbálni amit ajánlottál. Mennyiségileg 680-850grammot szopizik egész nap, ez sok lenne? Most lesz 3 hónapos, 2 hetes és lassan 7kg és jó kedélyű baba.

A matrac, vagy az ágy megemelését kb. hány fokos szögben ajánlod?

248. Mmaresz (válaszként erre: 244. - 342bae44d8)
2012. máj. 17. 20:51

Kedves Tigramka!

Biztosan nagyon nehezen hoztad meg ezt a döntést,megértelek.És abban is biztos vagyok, hogy abban a helyzetben ezt látod a legjobb megoldásnak mindenki maga látja a saját helyzetét, és maga hozza meg az általa legjobbnak tartott döntést.Afelől is biztos vagyok, hogy szereted a gyermekeidet!Mindannyian szeretjük a mienket:-)Szeretném ha tudnád, hogy amit ma úgy érzel, hogy feladál és elkeserít nem kell hogy örökérvényű dolog legyen, lehet hogy hetek, akár hónapok után is gondolhatod másként.Az anyatejnek minden cseppje kincs akkor is ha üvegből adod neki.Fejéssel is fennt lehet sokáig tartani a tejtermelést. Ha úgy érzed tudok segíteni , én szívesen teszem :-)

247. Mmaresz (válaszként erre: 242. - Kozmami)
2012. máj. 17. 20:35
Érdemes lenne ilyenkor a 20-30 ml szopi után kifejni és megnézni mennyi maradt a ciciben, mert ha maradt benne még legalább 50 ml akkor tuti hogy a szopi tecnikával van gond.Nem csoda ha így fogy a türelmed.Megértem, hogy nem tudsz kétfelé szakadni.
246. Mmaresz (válaszként erre: 240. - Kozmami)
2012. máj. 17. 20:30

Kedves Kozmami!

A cumizavar nem csak azt jelenti, hogy a baba nem akar szopizni. Alapvetően az a baj a cumisüvegből etetéssel, hogy teljesen más ütemben jön belőle a tejcsi mint a ciciből. Gondold csak végig a cicin olyan kicsik a tejcsatorna kivezető nyílásai, hogy azt szabad szemmel nem is látod.Ellenben a cumisüvegen legalább tűszurásnyi, és általában 1 van rajta. A bimbón átlag 5-6 tejcsatorna kivezető van. Aztán a ciciből néhány komfortszopi után indul meg a tejleadó reflex hatására a tejcsi, az üvegbe ha beleszív rögtön folyik. Ha cumiból szívja vagy nagyon erősen kell szívnia, ( ha kicsi lyuk van rajta) vagy akkor is ömlik, ha Ő a kortyolások között kicsit pihizne, esetleg komfortszopizna. A cumiból az erős tejbeömlést úgy kompenzálja,hogy hátrafelé púpozza a nyelvét, mintegy fékezi a tejbeömlést.Tudjuk, hogy a cumik alakja és puhasága, de inkább keménysége (akármilyen szilikonos is )teljesen más mint a mellbimbó. A cumi egy keményebb markánsabb inger. Így tehát érted már, hogy miért szopizik más technikával cumiból és máshogy mellbimbóból? Namármost, ha egyszer cumiból adjuk neki, egyszer pedig ciciből, próbál alkalmazkodni. Vagy túl erősen szívja a bimbót, -mint ahogy azt megtanulta a cuminál hogy erősen kell szívni- így az fájdalmas lehet az erős szívástól a vér is kifut belőle, ilyenkor szinte kifehéredik a bimbó.A nyelvpúpozás hatására pedig a bimbót folyamatosan dörzsöli a szájpadlásához amitől az kisebesedhet. Ugyanakkor ugymond nem hajlandó a bimbót szopizni csak amíg abból könnyebben jön a tej, - mint a nagylyukú cumiból- ha már nem jön könnyen édesdeden elalszik a mellen. Legrosszabb esetben a baba összezavarodik ,mert nem tudja hogy most éppen a két tecnika közül melyiket is kell alkalmaznia, és szopási sztrájkba lép. A csecsemők nagyon okosak!!! Az anyukák meg nagyon féltik őket hogy éhen maradnak, és ez teljesen természetes. Ha egy babának nem elég a mami teje persze hogy meg kell pótolni!De az még nem azt jelenti, hogy cumisüveggel össze kell zavarni. Nem csak a babájának árt vele, de saját, és a család nyugalmát is kockára teheti. Lehet pótolni pohárból is. A babák nagyon ügyesen tudnak inni pohárból.A poharat mindig az alsó ajkához kell érinteni, óvatosan dönteni, és hagyni hogy a baba kilefetyelje a tejcsit:-)

245. Mmaresz (válaszként erre: 237. - D'moni)
2012. máj. 17. 19:52

Kedves d'moni!

Ebben az életkorban még nem ritka, hogy a csecsemők visszabukját a tejcsi egy részét. Ez abból adódik, hogy a nyelőcső, és a gyomorszéj közti záróizom még nem olyan erős, ezért a tejcsi könnyebben visszafelé áramolhat. Előfordulhat olyankor is, amikor szopi közben túl erő a tejleadó reflex, a baba nem győzi olyan gyorsan nyelni, esetleg több levegőt nyel.Majd később mivel a levegő könnyebb, igyekszik felfelé távozni, és maga előtt "tolja" a lenyelt tejcsit. Jól teszed, ha szopi közben is megálltok büfizni. Azt is célravezető, ha nem várod meg amíg nagyon megéhezik a baba és türelmetlenné válik, hanem már a kezdeti éhségjelek (éberség, kezét emelgeti, szájával keres, hangot ad, mozgolódik) jelentkezése esetén mellre teszed. Ha gyanítod, hogy a tejleadó reflexed erős- pl.azt tapasztalod, hogy nem győzi nyelni a tejcsit a baba, estleg csordul ki a szájából szopi közben- tanácsolom, hogy változtassatok szopi pózt.Ha eddig fekve, vizszintes helyzetben szoptattad próbáld ki következőt: helyezkedj el az ágyon félig ülő, döntött testhelyzetben és tedd a babádat úgy mellre, hogy ő rajtad feküdjön,vagy esetleg valamelyik oldalad mellől mintha térdelne érje el a cicidet. ( ha nem sikerült jól elmagyaráznom a pózt szólj, és megpróbálom másként:-) ) Ez a pózíció két dolog miatt lenne jó, az egyik, hogy a babád szopi közben is függőleges helyzetben van, így a levegő nem reked meg a gyomrában, amásik, hogy így ő szabályozza a szopi ütemét illetve a tej áramlásának sebességét tudja kicsit fékezni. Még valami eszembe jutott : bő tejű anyukák babája nem annyit eszik amennyit Bír, hanem amennyi beléjük fér :-)) azaz nagyon sokat. Ennek aztán az a vége, hogy ami már nem fér visszacsorog:-) Az erőlködés persze hogy lehet attól , hogy feszíti a pocakot a kaja, vagy a levegőbuborék, igen ezt láthatod. Szoktuk még javasolni " bukós" babáknál az ágyuk, vagy csak a matrac fej felőli végének megemelését, ezzel tehermentesítjük a gyomor záróizmát. Ha a bukás nem okoz panaszt egyébként a babánál, kedélye jó, súlyfejlődése megfelelő nem tekintjük kóros dolognak.Az életkor előrehaladtával megszűnik.Addig csak a maminak okoz többletmosást:-)

244. 342bae44d8 (válaszként erre: 242. - Kozmami)
2012. máj. 17. 17:27

szia

nálunk is hasonló a probléma, csak ő alvva evett, így én is fonhattam a szemöldököm, amire jóllakott. azért írom múlt időbe, mert ma abbahagytam a szoptatást, lelki beteg lettem, az elején nem volt elég a tej, 1.5 hónapos korára oda jutottunk, hogy elég, de nagyon rosszul evett. rögtön eleludt ahogy bekapta a cicit, nem jól kapta be alig szívta, sose engedte el, csak én elvettem ha már "meguntam". így azt se tudom érzett e jóllakottságot. mivel szopi alatt aludt így napközben soha.csak fekve szopott, így elmenni nem tudtunk sehová, ölben ordított. Hol feküdjek le vele az utcán például.meg ami a legbosszantóbb volt hogy csak csendben, ha valaki meg mert szólalni a zárt szobaajtó másik oldalán akkor már abbahagyta, mindegy hogy 20 vagy 70 milinél.és nem folytatta, így sokat veszekedtem mindenkivel, hogy miért nincs csendbe, de ez így nem jó. Ennyire nem lehet egy gyereket kiszolgálni! Minden vágyam a szoptatás volt, de tönkrementem benne, és a családunk is kicsit széthullott! Hülye dolog tudom, de most olyan gyász érzésem van! Mindent megadtam volna érte, ha 1-1,5 évesen odaszalad cicizik egyet majd megy játszani, de be kell látnom nem megy! Nekem nem lesz több gyermekem, így még nehezebb elfogadni, (A nagyobb súlyos koraszülött volt így ő nem szopott) nekem egy elsős fiú van még itthon, a szitu hasonló mint a tiétek, csak már ő önellátóbb.

talán annyi hogy hallgasd hogy nyel e mert ha nem akkor érdemes szünetet tartani.

Én feladtam! Órákat bőgök még ma is miatta, hogy felküzdöttük magunkat oda, hogy elég legyen a tej, de mégse megy. egy szopás min 45 perc volt, de volt egy óra is ezt szorozd meg 7-8-9 el nappal!

Amíg van tej lefejem neki megkapja üvegből, remélem sokáig elég lesz, most 4 hónapos. Imádom a gyermekemet mert iszonyat sokat küzdöttünk érte hogy ne legyen korababa és hogy sok lombik után végre összejöjjön spontán, de próbálom "elengedni" a szoptatást. Most is gombóc van a torkomban, remélem hamar elmúlik. Így utólag azt mondom hamarabb fel kellett volna adnom, iszonyat lelkiismeretfurdalásom van a családom, a nagyobbik gyerek elhanyagolása és a veszekedések miatt!!! Tudom hogy jó dolog szoptatni, de nem bármi áron. Az ember lássa be ha nem megy! Kívánom, hogy neked mégis sikerüljön. Nem tudom mekkora a babád, de nekem 1.5 hónap múlva lett elég a tej! Hátha neked is sikerül feltor ázni odáig! De annyira depis mint én vahgyok sose légy miatta! Szorítok szia

243. wanita77 (válaszként erre: 242. - Kozmami)
2012. máj. 17. 12:47
Hát, ez tényleg nem lehet könnyű. :( Hátha valaki hozzáértő tud hasznos tanácsot adni neked, addig is kitartás!
242. kozmami (válaszként erre: 241. - Wanita77)
2012. máj. 17. 12:34

Éhes, mert ha abbahagyom, akkor reklamál és keresi a cicit. Mindig ezt csinálja, ezért kell a mérleg is. Eszik mint atom, azt hinné az ember dugig van, erre kiderül, hogy 20-30ml evett csak. Visszateszem, eszik (legalábbis úgy csinál), 10 perc múlva lemére és nem evett semmit vagy csak 10 ml-t. Mire megeszi a 80-90ml-t, amit kéne befonom a szemöldököm. És mellémég ez a cicifájás is.

Tényleg kezdek besokallni, ezt idegileg nem bírom.

A fiam is kezd elromlani, amit nem is csodálok, hiszen alig jut rá figyelem így, az idő is vacak, még ki se tudom vinni az udvarra. 21 hónapos.

241. wanita77 (válaszként erre: 240. - Kozmami)
2012. máj. 17. 12:22

Megállás nélkül szoptatsz 3 órája? Azért az tényleg sok.

Nekem is volt hosszú etetés az elején, kb. 1-1,5 óra, akkor azt tanácsolták, hogy ne hagyjam elaludni, piszkáljam, vetkőztessem le kicsit, büfiztessem meg és utána folytassam. Nekem bevált, azóta 10 perc alatt megkajál.

Nem lehet, hogy nem éhes, azért nem eszik sokat és azért alszik közben? Mikor evett utoljára? Hány óránként eszik napközben, akkor is ilyen sokáig és keveset?

240. kozmami
2012. máj. 17. 10:33

A cumizavar nem csak azt jelenti, hogy nem akar cicizni, hanemhogy nem akarja a hátsótejet kiszívni?

Most már komolyan kezdek kiborulni ettől az egésztől. Hiába szeretném, erre egyszerűen nincs időm. Fél 11 van és csak szoptatok fél 8 óta. Eredmény 20-20ml és folyamatos bealvás meg nyűg.

A háztartást már le is sz...om, de a fiam is itt van. Még egy nyomorult reggelit se tudtam csinálni neki, még jó, hogy megissza a tejpépet. Most kifejem amit tudok, de ez nem megoldás.

Tanácstalan vagyok és nagyon szomorú. :(

239. 342bae44d8 (válaszként erre: 238. - Wanita77)
2012. máj. 17. 10:23
nem kéri, 4 hó
238. wanita77 (válaszként erre: 235. - 342bae44d8)
2012. máj. 17. 07:39
És miért nem szoptatsz mindkét mellből, nem kéri? Mennyi idős?
237. d'moni (válaszként erre: 232. - Mmaresz)
2012. máj. 16. 22:30

Ma pl. 2x. Kimereszti a szemét, olyan mintha erőlködne és csurog a szájából, vízszerű és tejdarabos is. Szopi közben és után is büfiztetem. Ilyenkor nagyon koncentrál, de olyan is előfordult, hogy nem látszott rajta semmi és jött a szájából kifele.

Arra is gondoltam, nem e a kaki nyomásától van. Annyira erőlködik, hogy közben ahogy nyomja a gyomra megfeszül és kijön egy kicsi. Ilyenkor a hasa is kidomborodik úgy erőlködik és nem tudom, hogy mi ez, a lábát is kinyújtja.

236. kozmami (válaszként erre: 234. - Kozmami)
2012. máj. 16. 21:40
Mégis kellett adnom pótlást mert már 2 órája cicin volt, csak morgott a végén, hogy nem jön semmi és reklamált is. Lemértem, 40ml volt az eredmény, hát az nudli. Kapott pótlást, megvacsiztunk mi is és most visszatettem cicire és el is aludt egy kis desszertezés után. :))
2012. máj. 16. 19:17
aki egy mellből szoptat légyszi írja már meg, hogy mennyi időt pihen a másik cici, mert ma nem akart csak 1ből enni, de volt hogy a másik 7, 5 órát állt, nagyon feszít. megmértem 80at szopott belőle, eddig a kettőből 100akat 2. 5 óránként, vagyis így kevesebb, hogyha egyből eszik. nem fog így nagyon lecsökkenni?????furcsa érzés, mert olyan jó lenne ha kiszippantaná 4 óra után! mondjuk ma 3. 5 óránként evett, egyszer 4. 5 óra múlva kért, na az már fájt, mégis csak 80at mutatott a mérleg!és kiszívta.
234. kozmami (válaszként erre: 231. - Mmaresz)
2012. máj. 16. 18:02

Kedves Maresz! (egyébként druszák vagyunk;))


Lanolinom van, csak már el is felejtettem. :)

Persze a légzéstechnikára nem úgy gondoltak szerintem, hogy mindig ez kell, hanem amíg elmúlik a seb és fáj.

Mam cumisüvegünk van, abból kapja a pótlást ha kap, de nem hiszem, hogy gond, mert ugyanúgy szeret cicizni. Pohár esetleg szóba jöhet, bár az én véleményem az, hogy az a gyerek lesz cumizavaros, amelyik hajlamos rá. Az fiam egy hónapig csak cicit látott, mégis utálta a szopizást, Réka meg cicifüggő még így is! :)


Pisis pelusok megvannak, kaka nincs minden nap, csak "féknyomos" a pelenka sokszor! :)

Neked elhiszem, és nem adok pótlást pár napig, de ha negtorpan a súlya vagy lecsökken, akkor visszatérek szerintem, de remélem nem kell.

233. 342bae44d8 (válaszként erre: 230. - Kozmami)
2012. máj. 16. 16:54
köszi, más esetleg?
232. Mmaresz (válaszként erre: 226. - D'moni)
2012. máj. 16. 16:37

Kedves d'moni!

Ez milyen gyakran fordul elő? Kicsurog a szájából,vagy nagyívben kihányja? Szopi után szokot büfizni?Milyen a babád kedélye egyébként ilyenkor?

231. Mmaresz (válaszként erre: 224. - Kozmami)
2012. máj. 16. 16:33

Kedves Kozmami!

Sebkezelésre javasolnám még azon kívül amit mondtak Neked , a tiszta lanolint ( gyógyszertárban így kapható recept nélkül Cera Lanea egy -kétszáz forint). Ez segít puhán tartani és gyógyítja a sebet.Felváltva alkalmazhatod az anyatejjel való kenést és ezt.Ezt sem kell lemosni.Jó a légzéstechnika, de mégjobb lenne a fájdalmat kiváltó okot kideríteni, és megszüntetni. Nem kell szenvedni a fájdalomtól.A hónalj tartásnál mi a gond, miért nem jön össze? Próbáld jól kipárnázni körbe magad és erre fektetni Rékát. Mellrehelyezésnél ha pl a jobb melledre teszed akkor vedd a jobb hónod alá, bal kezeddel " C" alakba formáld a kezed így tartsd a melled .Rékát a jobb kezeddel úgy emeld mellre, hogy kezeddel a nyak és hát-részét tartod, támasztod.Figyelj rá, hogy ne a fejét nyomd rá a melledre, mert arra nagyon allergiások a babák:-) Jól számolom, hogy kb 3 hét alatt 410 grammot hízott?Ez kielégítő, ha ugyanazon a mérlegen mérted ezeket a súlyokat.Érdemes azonban figyelni a pelusokat. Megvan a napi 5-6 jó pisis ( kb. 2 evőkanál víznyi mennyiségű alkalmanként)pelus, és napi több, vagy akár tíznaponta 1 kakis pelus?Ha igen, akkor valószínű nincs is igazán szüksége pótlásra, csak a komfortszopizás kedvéért kérezkedik vissza:-)Amikor pótolod azt miből kapja?pohár, cumisüveg? Aki a közeledbe lett volna IBCLC szaktanácsadó, sajna beteg így ő nem tud személyesen felkeresni, de megkérdezek másik kolléganőt ha nem változik a helyzet, és igényed lesz rá.

230. kozmami (válaszként erre: 229. - 342bae44d8)
2012. máj. 16. 16:18
Én két mellből etetek, mert egy tartalma kevés, de nappal már ez is kevés. Éjjel több van, akkor nálam is ez van, hogy a másik majd szét durran viszont később meg már nincs benne annyi.
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook