Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
2012. máj. 16. 16:04
aki egy mellből szoptat légyszi írja már meg, hogy mennyi időt pihen a másik cici, mert ma nem akart csak 1ből enni, de volt hogy a másik 7,5 órát állt, nagyon feszít. megmértem 80at szopott belőle, eddig a kettőből 100akat 2.5 óránként, vagyis így kevesebb, hogyha egyből eszik. nem fog így nagyon lecsökkenni?????furcsa érzés, mert olyan jó lenne ha kiszippantaná 4 óra után! mondjuk ma 3.5 óránként evett, egyszer 4.5 óra múlva kért, na az már fájt, mégis csak 80at mutatott a mérleg!és kiszívta.
228. d'moni (válaszként erre: 227. - Ce53b9ff5e)
2012. máj. 16. 14:24
Nem tudom mi lehet. Nem is nyaggatom és fekve egyszer csak felbuggyan belőle.
227. ce53b9ff5e (válaszként erre: 226. - D'moni)
2012. máj. 16. 10:49
ez mindig igy van Moni?Talán reflux?
226. d'moni
2012. máj. 16. 10:24

Kedves hiribi!

Az mitől lehet, hogy szopi után 3 órával hirtelen bugyog ki a tej a babám szájából? (3 hónapos, csak anyatejes, nagy baba)

225. Mmaresz (válaszként erre: 221. - Anita.81)
2012. máj. 15. 22:09

Kedves Anita.81!

Nem gondolom hogy valamit rosszul csináltál volna! :-)A koraszülöttek esetében ami a zavart okozhatja, az az, hogy egyrészt beszélünk egy kronológiai életkorról, és egy un. korrigált életkorról. Kronológiai az ami a szűlés napjától eltelt, és korrigált az az életkor amilyen korú lenne a csecsemő, ha éretten született volna.(Általában a koraszülöttek 3 éves koráig ez a meghatározás ajánlott)Mindezek ellenére a hozzátáplálás tekintetében nincs merev szabály, vagy konkrét szakmai protokoll, ami eltérő időpontban ajánlaná a hozzátáplálást mint az időre születettek esetében. Tehát a 6 hónapos kor után elkezdett hozzátáplálást lehet alkalmazni náluk is. Fontos, hogy a szilárd ételt a szopi után kínáljuk kiegészítésként, és hogy a szopások száma marad változatlan :-)Benne van a nevében HOZZÁtáplálás. Ideális estben az első évben az anyatej marad a fő táplálék. (kb 1 éves korra 1/3 szilárd és 2/3 anyatej)A kínálás időpontja alkalmazkodhat a család igényeinek megfelelően.Az egyes ételek sorrendje nem is annyira lényeges, sokkal inkább az, hogy egyszerre egy újfélét kínáljunk!Húsféleséget viszonylag hamar, már 7 hónapos korban lehet adni(csirke, hal, pulyka) És ami a lényeg mindig figyelembe kell venni a csecsemő egyéni fejlődési mutatóit. Mennyi volt a születési súly, most mennyi, mennyi a hossza, milyen mozgási fejlettségi szinten tart,eddig hogyan táplálták, mivel, anyatejes volt, vagy tápszeres , milyenek a labor értékei stb. A legfontosabb, hogy nem azért van szükség a hozzátáplálásra, mert az anyatej már nem elég, hanem mert erre az időre kiürülhetnek a magzati korból hozott vasraktárak, ill. más tápanyagból is többet igényelhet a baba.Ez mindig egyedi elbírálást igényel. Szerintem a vas ellátottsága miatt agódhattak a kora utógondozóban ezért forszírozták volna a húst és a 2x főzeléket.Azt viszont nekik is illik tudni, hogy az anyatejben bár kevesebb a vas de a vasfelszívódás 49%-os, mig a vassal dúsított tápszerben csak 7%, a vassal dúsított gabonapelyhekből csak 4% ! Jó lenne tehát tudni a babócád vérkép eredményét, mi mindent tud már csinálni, hogyan gyarapszik a súlya, mielőtt " leszúrna " bárki :-)Annak hogy megtorpan a hozzátáplálás mint a ti esetetekben lehet az az oka, hogy a babádnak túl gyors ez a tempó, túl gyorsan nő a szilárd táplálék aránya. Akár egy éves korig is elég lehet az anyatej, ha a baba nem fogad el mást.( de mindig a teljes képet kell nézni!!) Visszaállhat továbbá a kizárólagos szopi pl. betegség, fogzás idején is. Nem lehet, hogy ez van a háttérben? Ilyenkor a legcélravezetőbb, ha pár napig esetleg egy két hétig nem erőlteted a hozzátáplálást egyáltalán, a szopit viszont biztosítod számára,és később újra próbálod elfogadtatni vele a szilárd ételt.A gyakoribb mellretétellel lépést fog tartani a tejtermelés is.Sok sikert kívánok!

224. kozmami (válaszként erre: 223. - Mmaresz)
2012. máj. 15. 21:41

Sajnos a státuszt lekéstem, mert elnéztem az időpontot és már nem volt doktornő, mikor telefonáltam, hogy mennék...kicsit szét vagyok esve...:))

De azért a védőnővel beszéltem erről a problémámról és kiderítette ki itt a szoptatási szakember, viszont most nincs kapacitása személyes találkozóra (annyit tudok, hogy Márti a keresztneve).

Kaptam tőle pár tanácsot, hátha jobb lesz.

Először is a garmastan kenőcs nem jó, mert hegesít és ezért folyton kireped újra és újra, ami igaz is. Épp ezért a nedves sebkezelést javasolta: 1 liter vízhez 2 tk só, fel forralni, jmajd visszahűteni langyosra. Kis tálba tenni belőle és abba áztatni a mellbimbót 5 percig. Ha megszáradt akkor anyatejet rákenni és azt száradni hagyni. 3-5 nap alatt rendbe kell jönnie.

A fájdalomra javasolta, az aranyfonál légzést, Te biztos tudod mi ez Maresz! Végülis szülésnél is így kell átvészelni a fájást, úgyhogy nem ismeretlen nekem sem. :)


A hólalj tartásos szopit is javasolta (Ti is), csak ezzel vannak gondok, Réka rühelli, még sosem sikerült úgy cicire tenni.


Egyenlőre ennyit tudtak tenni értem.


Neked is köszönöm, hogy utána néztél szakembernek. Ha ezek nem válnak be, akkor keresni fogom.

Köszönöm, hogy érdeklődsz a ded gyarapodása iránt. Bár a státuszt lekéstük én azért méregetem itthon, így tudok mondani infot.

2950g-al született, 2850g-al jöttünk haza, de itthon még csökkent a súlya egész 2790g-ig, innen kezdett hízni. Most 3200g. Én örültem volna ha több már ennyi idősen, de remélem ez sem nagyon vészes. Talán még ennyi se lenne, ha nem adnék néha pótlást. Mondjuk elég minimálisat kap, mikor már mindkét cicit kiürítette és még nagyon nyűgös, akkor kap 30ml tápszert, de nem mindig itta meg azt sem. És nem minden nap van ez, pár naponta és akkor is egyszer azon a napon.


Képet nem sikerült csinálni, illetve nem látszott rajta semmi (épp nem is volt fehér), de majd még megpróbálom.

223. Mmaresz (válaszként erre: 220. - Kozmami)
2012. máj. 15. 21:08

Kedves Kozmami!

Nagyon büszke vagyok rád, hogy van kitartásod, és abszolult pozitívan állsz a szopihoz még így is, hogy ilyen fájdalmat érzel közben.Növelje még a kitartásod, hogy ha sikerül kideríteni a probléma okát, a fájdalom is meg fog szünni!A bimbó fehér elszineződésének még mindig több oka lehet, ezért továbbra is azt mondom jó lenne látni, akár képen is :-) Felvettem a kapcsolatot egy a lakhelyed közelében dolgozó IBCLC laktációs szaktanácsadóval.Várom hogy visszajelezzen, és megadom az elérhetőségét.Addig is próbáld meg szopi után közvetlenül azt, hogy nagyon meleg száraz törölközőt helyezel a bimbókra, csökkenti-e a fájdalmat?Mennyit gyarapodott a súlya Rékának? Most mennyi volt, és a legutóbbi méréskor?

Persze, hogy bíztatlak, ez csak természetes, és igyekszem a legjobb tudásom szerint segíteni benneteket!:-)

222. Böbe071 (válaszként erre: 221. - Anita.81)
2012. máj. 15. 21:02
SZoval kora babának akkor mikor lehet???
2012. máj. 15. 14:04

Kedves Mmaresz! Indulás óta olvasom a fórumot. Eddig teljes volt a nyugalmam, hiszen kisfiam kizárólag anyatejen élt. Gellért most 7,5 hónapos, koraszülött, 2 hónappal előbb született.

Szóval 6,5 hónapig csakis anyatejes volt. Elkezdtük a hozzátápit, ami alma-őszibarack-sütőtök volt. Szépen, kanalankét emeltem az adagot, míg 2 hete már teljesen kiváltottunk gyümivel egy étkezést (tízórai). A koraszülött gondozóban, amikor megtudták, hogy csak egy étkezést váltottunk ki, rendesen leszúrtak, hogy 7.5 hósan már napi 2x főzeléket kell ennie, ráadásul az egyik húsos legyen.

Elkezdtem (volna) bevezetni a répa-krumpli variációt (anyatejjel), viszont olyan elutasításba ütköztem, hogy én is meglepődtem. Gellért, amint megérzi az ízét, ordít, mint akit ölnek... Ráadásul pár nap főzelékpróba után mára a gyümölcsöt sem kéri... Amikor meglátja, hogy kutyulok vmit a tányérjában, szorgalmasan csinálja a 'hidakat' az etetőben. Mit csináltam rosszul? Mit tegyek, hogy újra egyen legalább gyümit? Most ott tartunk, hogy megint csak anyatejen él, ami sajnos már nem is mindig elég...

220. kozmami (válaszként erre: 219. - Mmaresz)
2012. máj. 14. 22:22

Köszönöm Maresz!

Kitartás az van, anélkül nem megy valóban.

Holnap megyünk az egy hós státuszra és amúgy is rá akartam kérdezni, hogy van e itt ilyen laktációs tanácsadó, de akkor mindenképp kerítek egyet. Mondjuk tőlem elég távol áll, hogy segítséget kérjek, de majd arra gondolok, hogy Réka érdeke. :)

Jól sejted amúgy, tényleg fehér a bimbóm és még az is fáj, hogy a levegő éri. Nem gombás (mert én ettől is féltem), a védőnő azt mondta az nem így néz ki. Meg egy kis varr is van még mindig mindkettőn.

Nem fejek, de időm se lenne rá, mivel amikor csak lehet cicin van a ded, ráadásul van egy 21 hós fiam is. A fejés amúgy is felejtős, amíg így érzek. A babámnak még elviselem, hogy fájdalommal jár a szopi eleje, de a fejés nem megy, mert behuggyantok.:)

Mivel sokat szopik a ded, a bimbók már szépen kiemelkedtek, elég mélyen be tudja kapni, de ettől még lehet, hogy a technikával van gond. Én nem tudom megítélni, szerintem jó, de ha ennyire nem múlik a gondom, lehet nincs igazam. Amúgy másként nem is akarja bekapni, még a hónalj tartást sem tudom alkalmazni, hogy más irányból is szívjon (pl. mikor csomós volt).

Majd elmesélem mit mondott a szopis tanácsadó (remélem mihamarabb kapcsolatba tudok lépni vele).

Délutánra megint elég volt a tej, igaz főztem egy kondér laktoherbet. Akár placebo, akár nem, nekem csak azzal van tejem. :) Mikor sok volt direkt nem ittam, merthogy van anélkül is, de akkor meg kevés lett. Mindegy nekem mitől, csak legyen elég.

Bár rákérdezek a védőnőnél is, megköszönném, ha te is megnéznéd, ki az aki itt a környéken tudna nekem segíteni. Rácalmáson lakom, Fejér megyében. Ez egy kisváros Dunaújváros mellett.

Lehet lefotózom a bimbómat és megmutatom.

Köszönöm, hogy mindig bíztatsz, sokat jelent, hogy tudok ide írni és még szakember is válaszol!

219. Mmaresz (válaszként erre: 217. - Kozmami)
2012. máj. 14. 20:57

Kedves Kozmami!

Úgy látszik ma mindenkinek nehéz napja van. Valóban aggaszthat, ha ez a bimbófájdalom változatlan, megértelek. A 178. hozzászólásomban írtam mi az amit jó lenne megfigyelned, hogy hogyan tapad mellre a Réka.Amennyiben ezzel úgy érzed nincs gond érdemes tovább gondolkodni. A fájdalomnak számos más oka lehet még.Pl . a bimbóval kapcsolatban :alakjában, nagyságában.Figyeld meg a következőket : kiemelkedik a bimbóudvarból vagy lapos, esetleg befeléfordult? (Említetted, hogy az előző gyermekedet bimbóvédővel szoptattad.)Nincs -e a bimbó hegyén fehér pötty, hólyag? A baba részéről jó lenne megvizsgálni a szopási technikáját nem csak látszatra, hanem ujjal.Megnézni a száj anatómiai viszonyait:pl. lenőtt nyelv, rövid nyelv, rövid felső ajakfék, gótikus szájpad stb.Értékes információ lenne ha meg tudnánk itélni a baba szájkörüli izomtónusát. Ezek olyan dolgok amiket szemrevételezéssel és vizsgálattal lehet korrekten megitélni, sajnos itt nem. Ezért jó lenne ha személyes konzultációt kérnél a lakóhelyed közelében lévő már végzett laktációs szaktanácsadó kolléganőmtől. Ha igényled segítek felvenni vele a kapcsolatot.Sajnos ha a szopi technika nem tökéletes valamilyen okból kifolyólag, az hatással lehet a tejtermelésre.Szeretnélek megnyugtatni, hogy ezek a gondok nagyon hamar és hatékonyan korrigálhatók. Általában a tejtermelés hála istennek nem szokott hirtelen egyik napról a másikra nagyon megcsappanni. Ugyanakkor érdemes végiggondolni a szoptatási gyakorlatot: hányszor szopik egy 24 óra alatt?éjszaka hányszor szopizik? fejsz-e , ha igen hányszor? Kap-e a baba pótlást, ha igen azt miből? cumit cumisüveget használtok-e? Ha hisz valaki a laktoherb, vagy homeopátiás készítményekben nyugodtan használhatja, de önmagában tudományos vizsgálatok alapján egyikről sem bizonyították be a tejtermelés serkentő hatását.Csak a jó szoptatási gyakorlattal a rendszeres fejéssel lehet növelni a tejmennyiséget.Mégpedig azért, mert a tejtermelés a kereslet- kínálat elve alapján szabályozott un.autokrin folyamat.Vagyis:minél gyakrabban és minél nagyobb mértékben ürül a mell, annál nagyobb tempóban és annál nagyobb mennyiségben fog termelődni a tej.És ezt a kisbabád is tudja,beléjük van kódolva :-) Ezért olyan kitartó és ezért kérezkedik olyan sűrűn a cicire.Ne légy hát elkeseredve, kívánom hogy legyen kitartásod!

218. Mmaresz (válaszként erre: 215. - 342bae44d8)
2012. máj. 14. 20:03
Bár gyógynövény tartalmú készítményről van szó, és a leírat szerint szedhető, én mégis azt ajánlanám gondold át a dolgot.Biztosan nagyon kimerült lehetsz,és lehet az álmatlanság már ennek a következménye. Én mégis azt gondolom a kiváltó okot kellene megtalálni és megbírkózni vele.A pillanatnyi tünetek elfedésével a probléma nem oldódik meg, csak görgeted magad előtt.Ha éjszaka nem bírsz aludni legalább nappal megoldható, hogy a picivel együtt lepihenj? Azokat az időket amikor Ő alszik próbáld Te is pihenésre fordítani.Általában az anyukák pont ez idő alatt próbálják behozni a lemaradásukat a háztartásban, és pihenésre nem szánnak időt.Pedig egy kipihent anya és feleség sokkal értékesebb a család számára, mint a pillanatnyi rend a lakásban.
217. kozmami
2012. máj. 14. 18:04

Sziasztok!


Én eléggé magam alatt vagyok most.

Nem elég, hogy a bimbófájdalmas gondom nem akar szűnni-így minden szopi első másodpercei iszonyú fájdalmasak-, de most még a tejem is szinte teljesen elapadt. Legalábbis azt hiszem...

Látszólag van tej a cicibe, ha megnyomom szinte spriccel, de pár perc szopi után elfogy. Persze ha fejtegetem, akkor jön pár csepp, de konkrét mennyiséget nem szopik már a gyerek belőle. Visszateszem mindig, szopik is, majd egy óra az egész, de 40ml-t tudok lemérni. Ezután persze jön a másik cici és ha nem elég, akkor még vissza-vissza teszem, de ez így nem állapot.

Iszom a laktoherbet, eddig jó is volt. Nem értem most mi a probléma. Nagyon el vagyok szomorodva emiatt, mert úgy örültem, hogy most végre tudok szoptatni. A fiamat max bimbóvédővel tudtam, de azt is csak pár hétig, egyszerűen utálta a cicit. Réka meg olyan kis ügyes. Most is morogva tépi, ha már nincs benne, de nem adja fel, az én szívem meg megszakad.

Fejni nem fejek ugyan, viszont rengeteget van mellen a ded.

216. 342bae44d8 (válaszként erre: 214. - Mmaresz)
2012. máj. 14. 08:13
szopi után, de közvetlen, majd 2 szopi között kipróbáljuk szia köszi
2012. máj. 14. 08:13

HOVA tabletta szedhető szoptatás alatt? leírás szerint igen, de szedte már valaki?

nem bírok aludni 4 napja éjjel, teljesen kivagyok!!!!

214. Mmaresz (válaszként erre: 208. - 342bae44d8)
2012. máj. 13. 21:13

Kedves Tigramka!

Istibébi jól mondja.Hogyan próbáltátok? Talán nem is olyan nagy baj, ha nem fogadja el.Nem is olyan biztos, hogy már szüksége van rá, ezt nála jobban senki nem tudja:-)Vannak babák akik jóval 6 hónapos kor után fogadják el, és az is normális lehet. Sőt, allergiára hajlamos babák sokszor ösztönösen minél tovább tartják maguktól távol a potenciális allergén fehérjéket.

213. Mmaresz (válaszként erre: 211. - Wanita77)
2012. máj. 13. 21:03

Kedves Wanita77!

Részben jól érted!A lényeg a pépes ill. szilárd tápálékon van:-)Igen, néha van kis zavar a köztudatban.Sajna a tápszermarketingnek köszönhetően sokan hiszik tévedésből azt, hogy egy bizonyos életkor elérése után a baba táplálásának következő állomása a tápszer. A tápszer NEM hozzátáplálásra való.A tápszer anyatej pótlására való,amennyiben az anyatejes táplálás akadályba ütközik.

212. istibébi (válaszként erre: 208. - 342bae44d8)
2012. máj. 13. 20:56
Szopi után, de nem rögtön, hanem kb. 1/2 órával, ahogy összeegyeztethető a család napirendjével, így fenn tud maradni egy éves korig a 2/3 szopi, 1/3 szilárd arány
211. wanita77 (válaszként erre: 210. - Mmaresz)
2012. máj. 13. 20:45
Miért, lehet többféleképpen is érteni? Én azt értem rajta, amikor kb. 5-6 hónapos kor körül elkezdünk a babának adni mást (szilárd táplálékot) az anyatejen, tápszeren kívül.
210. Mmaresz
2012. máj. 13. 20:35
Ki, mit ért hozzátápláláson?
209. wanita77 (válaszként erre: 208. - 342bae44d8)
2012. máj. 13. 20:09
Én úgy tudom, hogy szopi előtt kell vagy pedig két etetés között.
2012. máj. 13. 19:49

hozzátáplálás....

szopi előtt vagy után? mert nekünk a szopi utáni nem megy...

207. Mmaresz (válaszként erre: 182. - Böbe071)
2012. máj. 13. 09:57

Kedves Böbe071!

Miért is megy a magnézium? :-)

206. Mmaresz (válaszként erre: 198. - Ce53b9ff5e)
2012. máj. 13. 09:54

Kedves Wixyke24!

Gondolom, hogy megdöbbentél, esetleg meg is ijedtél amikor a mérlegre álltatok. Megértem, hogy aggódsz, hogy éhen marad a babád. És biztos nem is könnyű külföldön élni két kicsi gyerekkel. Mióta éltek ott?Vannak kint barátaitok akikkel összejártok?Esetleg néha el tudtok valahová járni? Nagyobbik lányod jár óvodába, vagy ő is otthon van Veled?

Segíteni szeretnék, hogy ne éld meg a jelenlegi helyzetet kudarcként. Mint ahogy írtam, a babák fejlődése nem mindig egyenletes. Van hogy többet gyarapodik egy hónapban, van hogy kevesebbet. Ez a fürdőszobamérleg inkább csak arra volt jó, hogy megrémisszen, ugyanis mérleg és mérleg között is van különbség, nem beszélve arról, hogy fürdőszoba, és csecsemőmérleg között mennyi lehet? Amikor súlyt mérünk egy babánál, próbáljuk ugyanazt a körülményt visszaidézni mint a legutóbbi mérésnél Pl. ugyanazon a mérlegen mérjük, mindegyik mérés evés előtt vagy után legyen, lehetőleg tiszta súlyt, azaz meztelen súlyt mérjünk. A Ti esetetekben amikor együtt álltatok rá a babával lényeges , hogy a Te súlyod pl. mennyit változott a két hónap alatt? Evés előtt, vagy után voltál, ugyanabban az öltözékben-e, lábbelivel vagy anélkül?.Jó –e a mérlegben az elem, nincs-e lemerülőben. Azt gondolom, hogy a reális képhez az szükséges, hogy ugyanazon a mérlegen mérjétek meg a baba súlyát mint amin a 4970g- ot mértétek:-)

A pótlással kapcsolatban is érdemes néhány dolgot átgondolni. Pótlásnál elsőként választandó az anya saját lefejt teje. A 65-ml az jelentős mennyiség. Nem írtad hogy ez 1 vagy két mellből volt-e?

Másodsorban választandó a donor női tej. Nem tudom pontosan hol éltek, hogy van-e lehetőség erre háztól házig, vagy anyatejgyűjtőből. És ha az első két eset nem megoldható, akkor folyamodunk tápszerhez, orvosi javaslatra. Bármelyik megoldásról legyen is szó, a pótlás lényege, hogy KIS (kb 30-60ml)mennyiséggel kezdjük amíg a tejtermelés nem növekszik. Nem az a cél, hogy a baba ettől lakjon jól, hanem hogy a súlyvesztést megállítsuk, illetve elindítsuk. A tápszernél mindenképpen figyelembe kell venni, hogy nehezebben emészthető, hosszabb ideig időzik a gyomorban, tehát ez esetben még kevesebb mennyiséget használjunk mert különben a szoptatási idő későbbre halasztódik ami a tejtermelés szempontjából tovább rontja a helyzetet. Még valami. Miből kapja a pótlást?Célszerű valamilyen szopibarát módon adni – legegyszerűbb pohárból. Nem csak azért, mert cumival könnyebben vagy nehezebben megy, hanem mert a cumisüvegből egyszerűen más ütemben folyik a tej, ami más szívás-nyelés koordinációt igényel a babától mintha szopna. Ha változtatjuk a szopi és a cumisüveg adását ez őt összezavarja,amitől kezdetben nem lesz hatékony a szopási technikája un. cumizavarossá válhat, ill. szopási sztrájkot eredményezhet.

Olvastam az előző hozzászólásodban hogy fejni nagyon neeem szeretnél:-) Ezt is megértem, sok nő idegenkedik ettől, és igen valóban időigényes is. A gyakoribb szoptatásról mi a véleményed, kivitelezhető? Ha igen, érdemes volna pár nap „próbaidőt” adni magatoknak, és megnézni pár nap alatt hogyan alakulna a tiszta súlya.

Amint látod több alternatíva létezik, kérdés hogy Te mit szeretnél? :-)

205. kozmami (válaszként erre: 202. - Hiribi)
2012. máj. 12. 21:59
De sajnálom...köszönjük az eddigi segítségedet! Sok sikert a továbbiakban!
204. ce53b9ff5e (válaszként erre: 202. - Hiribi)
2012. máj. 12. 21:18
köszönjük a segítségedet!Isten áldjon meg!
203. Böbe071 (válaszként erre: 202. - Hiribi)
2012. máj. 12. 21:13
ne mááá(((((((((((
202. hiribi
2012. máj. 12. 21:05

Kedves Édesanyák!


Lejárt a "mandátumom". Köszönöm, hogy befogadtatok, segítettetek, kérdeztetek. Mindenkinek nagyon sok örömöt kívánok az életben. Legyetek boldogok a családotokban, a gyermekeitekkel. Az első évek nehezek, de őrizzétek meg az erőtöket, lelkesedéseteket. Az anyatej egy szuper jó dolog, amit csak Ti tudtok adni. Segíti a gyermeketek egészséges testi és lelki növekedését is. Szerencsére nem maradtok egyedül a kérdéseitekkel hiszen itt van Maresz, aki szeretettel és nagy hozzáértéssel, tapasztalattal várja a kérdéseiteket.

Isten áldjon Benneteket! Hiribi

2012. máj. 12. 13:29
Köszönöm,kevesek vagytok! MEglátjuk mi lesz. :-S!
200. hiribi (válaszként erre: 198. - Ce53b9ff5e)
2012. máj. 12. 08:12

Kedves Wixyke24!


Ne keseredj el, ebből még bármi lehet. Van erőd még próbálkozni? Természetesen nyugodtan add atápszert, ha úgy gondolod éhes. Mit szólnál egy kis tejszaporító fejéshez, lenne rá időd? Vagy esetleg meg tudnád próbálni gyakrabban mellre tenni az apróságot. Ne haragudj, nem tudom a Tiétek milyen, de a fürdőszoba mérlegek akár 1,5-2 kg pontatlansággal is dolgoznak. Nem tudsz elmenni az orvosi rendelőbe, ahol mérték és ott megmérni? Leírom a tejszaporító fejést, itt a hétvége, esetleg az urad jobban tud segíteni.

1. lépés mindkét mell masszírozása, simogatása, rázogatása (m-s-r)2. lépés mindkét mell fejése 5-7 percig, 3. lépés m--s-r 4. lépés mindkét mell fejése 3-5 percig, 5. lépés m-s-r, 6. lépés mindkét mell fejése 2-3 percig. Naponta 6x jó lenne megpróbálni, ha per csepp jön akkor is. Ez kissé időigényes, ha nagyon elborzaszt próbáld meg esetleg a gyakoribb mellre tételt. Tudtok esetleg babamérleget kölcsönözni? Sok erőt kívánok: Hiribi

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook