Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


169. Mmaresz (válaszként erre: 166. - Mmaresz)
2012. máj. 7. 19:02
helyesen:felejtsük
168. wanita77 (válaszként erre: 167. - Mmaresz)
2012. máj. 7. 19:00

Hú, mennyi kérdés. :)

Január 24-én szültem, császárral. A hasfájást nem igazán tudom megmondani, csak összegörnyedtem, alig bírtam menni, de csak éjszaka volt. Hasmenés volt egy pici, nem vészes. Nem sebes a mellem, de meleg tapintású. Nincs szájpenésze. Nem igazán változott a szopási gyakoriság, mennyiség, minden ugyanolyan. Még annyi van, hogy néha fázom, néha szakad rólam a víz. Az orvost csak hívtam, annyit mondott, hogy igyak sok folyadékot, algopirint vegyek be, valószínűleg valami vírus. Apsómmal lakunk, ő meg van fázva kicsit, de mások a tünetei.

Remélem holnapra már jobb lesz, köszi, hogy írtál.

167. Mmaresz (válaszként erre: 164. - Wanita77)
2012. máj. 7. 18:53

Bocsánat nem tudom visszakeresni mennyi ideje szültél? Hasad hol görcsölt, fent gyomortájt, lent az alhasad valamelyik oldalon, vagy mint a menses görcs? Sok minden lehet.Családban van más beteg, esetleg hasmenés?

A mellbimbód sebes-e,vagy esetleg fehér pötty rajta? Szűnik-e a fájdalom a szopi alatt, vagy végig érzed? Van-e a babának esetleg szájpenésze? Változott- e a baba szopizása körül valami ( gyakoriság, mennyiség)?

Ha a melledről lázasodnál annak kifejezett jelei vannak, feszülés a mell állományában, duzzadt, ödémás, meleg tapintatú, estleg csomó is lehet benne.

A hasi görcs sok minden lehet azért kérdeztem hogy pontosan milyen és hol.A fejfájás lehet a láztól is.Orvos látott már? Ha nem enyhülnek a panaszaid, és a lázad meg kell mutasd magad egy orvosnak!Jobbulást kívánok, és írj mi van Veled!

166. Mmaresz (válaszként erre: 158. - 342bae44d8)
2012. máj. 7. 18:34

Kedves Tigramka!

Az teljesen rendben van ha egy 3-4 hónapos baba, még igényli a 2 - 2,5 óránkénti szopizást.Hiszen neki ez nem csak táplálkozás, hanem kapcsolat a mamával, egyfajta biztonságra törekvés.Úgy is szokták még emlegetni ezt az időszakot a babáknál, hogy ez a méhen belüli élet"negyedik trimesztere" csak ez már méhen kívül :-)Mindazt amit a méhen belül jelentett a mama a számára kényelem,biztonság, táplálék, védelem még igényli egy ilyen idős csecsemő.És mivel szólni nem tud, csak apró jeleket küld a mami felé, hogy szopizni szeretne:-). Ha az anya ezekre a jelekre következetesen a lehető legrövidebb időn belül reagál, kielégiti a baba igényét, a babában kialakul egy biztonságérzet miszerint a mamira mindig lehet számítani. Ez az ugynevezett válaszkész gondoskodás aminek nagyon nagy szerepe van a későbbi lelki - és személyiségfejlődésben, az anya-gyermek közötti kapcsolat alakulásában a kötődésben.

Midemellett ebben az életkorban egy un növekedési ugráson is átmennek a babák amikor több táplálékra is szükségük van és ezt a fokozott tejtermelést a gyakoribb szopival idézik elő. Vannak különböző tipusú babák, mint ahogy mi felnőttek is különbözünk. Vannak un.kis piócák akik rátapadnak a mamira és míg jól tele nem szívják magukat el sem engedik a cicit, vannak a lassabban evők akik komótosan lassan szopiznak, az innyencek akik először kóstolgatják a tejcsit aztán húznak bele az evésbe. Bármelyik legyen is egy dolog mindannyiukra jellemző : nem szeretik ha piszkálják, sőtt sürgetik őket. Ezzel sajna pont az ellenkezőjét érhetjük el mégpedig azt, hogy sztrájkba lép a pici és a kellemetlen élmény hatására nem fogadja el a cicit. Ő ugyanis a szopáshoz kapcsolja a kellemetlen piszkálódást.

Mennyit hízik a babád egy hét alatt? Naponta hány pisis és kakis pelusotok van? Éjszaka hányszor szopizik? Kap cicin kívül mást is pl. nyugtató cumit, cumisüveget? Nem fáj- e a szopi alatt a cicid?

Nagyon fontos lenne megfigyelned hogyan tapad a mellre, nem csúszik -e le a bimbóra,mert ha igen azon tényleg csak cumizni lehet és elaludni közbe, a poci pedig nem telik meg.Azt gondolom, ha a babád jól tapad a mellre, jól fejlődik kár lenne őt sietteni.Meg kell próbálni megbékélni az ő tempójával.Értem én, hogy kevésnek találod így a szabadidőd, de nagyon sok mindent lehet csinálni szoptatás közben is: pl olvasni, tv-t nézni, enni, inni, számítógépezni, pihenni , aludni, tornázni. Hordozókendővel szinte bárhová magaddal viheted.Egy a lényeg, ne érezd rabságnak a szoptatást ,kis leleményességgel és némi " lazasággal" bízom benne, hogy megoldást találsz :-)

A másik kérdésedre: Fejni általában két okból szoktunk. 1:ha túltelítődés van a mellben, ebben az esetben csak annyit, hogy a kellemetlen feszítő érzést megszüntessük. 2: ha azt szeretnénk hogy több tej termelődjön.A tejtermelés a kereslet - kínálat elvén alapszik ugyanis .Azaz ha többször és több tejcsi ürül a mellből akár úgy, hogy a baba szívja ki akár fejéssel, az stimuláló ingerként hat és a helyére több tej termelődik.De ha nincs fogyasztás, vagy csak ritkán van, az a mellre úgy hat, hogy nem kell termelni mert úgysincs aki elfogyassza.:-)

Ne felejcsük el, hogy a mell nem tárolja, hanem termeli a tejet!!Éjszaka azért érzed többnek a tejed mert éjszaka több prolaktin nevű hormon termelődik ami felelős a tejtermelésért,-ezért is fontos hogy éjszaka is szoptassunk- ill. valszeg ritkábban szopizik a babád ezért érezhetsz feszülést a melledben reggelre.Tehát azt kell eldönteni, hogy ettől a tejmennyiségtől ami jelenleg van fejlődik-e megfelelően a babád (heti súlygyarapodás, pisis kakis pelusok száma, napi szopások és éjszakai szopik száma, helyesen tapad-e mellre).Ha a válasz igen, akkor szerintem nem kell fejned csak a baba igény szerint szoptatni azaz addig, és annyiszor ahányszor kéri :-) Azt gondolom ez válasz a harmadik kérdésedre is.

És még valami, ami talán ad egy kis kitartást : a babócád lassan abba az életkorba fog lépni, amikor kezdi felfedezni a körülötte lévő világot!Rengeteg "dolga" lesz,elkezdi minden érdekelni, és bizony napközben a szopira kevesebb időt fog szánni, pár perc alatt lerendez Téged!De éjszaka viszont szeretné bepótolni az elmaradt szopis időket :-)

Bizony így van ez, mire az ember megbékél az egyik életciklus helyzetével, jön egy újabb korszak újabb sajátosságokkal, nehézségekkel és örömökkel. Kívánom , hogy az örömökből legyen több, a nehézségeket pedig megoldjuk együtt!

165. wanita77 (válaszként erre: 161. - Laurka85)
2012. máj. 7. 18:07
Köszi!
164. wanita77 (válaszként erre: 162. - Mmaresz)
2012. máj. 7. 18:07

Ma reggel kezdődött, a mellem is fáj, de csak a bimbó, mikor bekapja, úgy simán magában nem, nincs benne csomó. Lehet ettől a láz?

Éjszaka görcsölt a hasam, szédültem, most fáj a fejem. Mi lehet ez?

163. Mmaresz (válaszként erre: 157. - Babeck)
2012. máj. 7. 17:17
Szívesen, egészségedre! :-)
162. Mmaresz (válaszként erre: 159. - Wanita77)
2012. máj. 7. 17:12

Kedves Wanita77!

A szoptatás alatt elsőként választandó lázcsillapítók: a paracetamol, és ibuprofen tartalmú gyógyszerek.

Mióta van lázad? A lázon kívül van még más tüneted? Melleid nem teltek túl,duzzadtak, meleg tapintatúak, esetleg csomó nincs benne?

161. laurka85 (válaszként erre: 159. - Wanita77)
2012. máj. 7. 16:35

Szia!

Ezen az oldalon nézd meg, mi van neked ebből otthon:


[link]

160. Babeck (válaszként erre: 159. - Wanita77)
2012. máj. 7. 16:23

Segíteni nem tudok, nem ismerem a gyógyszereket, de azért jobbulást kívánok!

Hűtőfürdő esetleg?

2012. máj. 7. 16:06

Tudtok abban segíteni, hogy milyen lázcsillapító gyógyszert lehet szedni szoptatás alatt? 38 fokos lázam van, nagyon rossz a közérzetem, alig bírok állni, fáj mindenem. :(

Köszi előre is.

158. 342bae44d8 (válaszként erre: 155. - Mmaresz)
2012. máj. 5. 19:12

nagyon jókat írsz!!!!

az én babám 2-2.5 óránként eszik, 2 mellből, egy szopi min fél óra még most is, lassan 4 hónapos, de ahogy írod hamar bealszik, mikor bekapja már csukja is be a szemét, van, hogy szinte végig birizgálni kell hogy egyen. hogy lehet rávenni a gyorsabb evésre??? így alig van szabadidőm, van, olyan is, hogy 45 percig szopik és néha a 45 perc alatt csak 70-80at ( nem mérem mindig).

másik kérdésem: ha abbahagyom a fejést ( egy darabig fejtem, kb 1 hete nem) alig tudok lefejni valamit, éjszaka 1 cici is elég, a másikat lefejném, érzem hogy van is benne max 60 ami lejön. volt, hogy egy darabig mindig fejtem akkor éjjel 120 is lejött, a mellszívó ugyanaz, avent, kézzel meg nem megy

harmadik kérdés: ha 2 szoptatás között fejek akkor a következő szopira nem marad tejcsi csak ami éppen akkor termelődik, sőt mivel 2 óránként 40 percig eszik, ha a szopi+ büfiztetés!!!után fejek már akkor se, így van értelme???

157. Babeck (válaszként erre: 153. - Mmaresz)
2012. máj. 5. 19:11

Szia Mmaresz!


Nagyon szépen köszönöm a gyors választ :)

Ez "igazi" tea, ilyen szárított cucc :) Akkor néha-néha megjutalmazom magam egy bögrével :)


Köszike szépen mégegyszer!

156. Mmaresz (válaszként erre: 154. - Wanita77)
2012. máj. 5. 17:51

Kedves Wanita 77!

A legújabb szakirodalmak azt ajánlják, hogy a szoptatós édesanya azt, akkor és annyit egyen , amit amikor, és amennyit szeretne,hacsak nem vesz észre egyértelmű reakciókat kisbabáján. :-) Nincs olyan lista ami tartalmazná azokat az ételeket amiket MINDEN szoptató anyának kerülnie kell, mert azok a kisbabák akik bizonyos ételekre érzékenyek mindannyian egyediek, ezért ami az egyiket zavarja az a másikat egyáltalán nem.Ha azonban a családban előfordult allergia, érdemes lehet a leggyakoribb allergéneket mellőzni.

A tehéntej, és az ebből készült tejtermékek az az ételcsoport ami az elvégzett kutatások szerint bizonyítottan okozHAT nyugtalanságot, hasfájást, hasmenést a szoptatott babáknál.

155. Mmaresz (válaszként erre: 150. - Böbe071)
2012. máj. 5. 16:49

Kedves Böbe071!

Talán nem is olyan nagy titok ez! :-) Az viszont igaz, hogy kitartás, és türelem is kell hozzá, ugyanis nem megy minden estben egyik napról a másikra.- bár tudom ez lenne a kívánatos De időt kell adni a szervezetednek, hogy alkalmazkodjon a megnövekedett kereslethez. A tejtermelés serkentésének leghatékonyabb módja a jó szoptatási gyakorlat és rendszeres fejés, no és a támogató családi háttér.

Mennyi ideig tart Nálatok egy szopi?Aktív ilyenkor, vagy hamar bealszik?Érzel szopi alatt valami szokatlant a melledben? A jó szoptatási gyakorlat nem csak azt jelenti, hogy gyakran tegyük mellre a babát, hanem azt is , hogy látható érezhető legyen a hatékony szopás ne pedig csak elaludjon a cicin a baba. Hatékonyan szopizik a baba, ha jól tapad a mellre ( nagyra nyitott szájjal, minél nagyobb részét kapja be a bimbó udvarnak is, hisz a tejcsi onnan fog ürülni) alsó és felső ajka kifelé pöndörödik, nyelvével szinte körülöleli a a bimbót néha ez látszik is a szája sarkánál. Szopás közben nem hallható cuppogó, klaffogó hang ami a vákuum megszakadására utalna. Néhány komfort szopi után (ezek apró gyengéd mozgások ilyenkor az állkapcs alig mozog) a tejleadó reflex kiváltódik – ilyenkor ürül a tej- és látható és hallható ahogyan nagyokat ütemesen szív és nyel, az egész állkapocs mozog szinte a füle cimpájáigNéha a tejcsit is lehet látni a szája sarkában! Egy- egy tejleadó reflex kapcsán 4-5 korty van. Aztán megint komfort szopi, majd újabb tejleadó reflex, és így tovább…Közben egyre huzamosabb szüneteket tart ahogy telik a pocak kevesebbet kortyol, viszont ez már a zsírdúsabb hátsó tej, amitől igazából jóllakik. Fontos, hogy adjunk elég időt a csöppségeknek hogy eljussanak ehhez a hátsó tejhez, azaz várjuk meg amíg legalább 2-3 estleg több tejleadó reflex kiváltódik.Így az első 1-2 hónapban egy –egy szoptatás akár 40-50 percig is eltarthat, míg máskor végez rövidebb idő alatt. Ha siettetjük őt és hamar levesszük a ciciről,csak a hígabb cukrosabb tejet kapja meg ami főleg a szomját oltja, de az éhségét rövidebb ideig csillapítja.Gondoljunk arra, hogy mi sem csak levest eszünk, hanem másodikat is,sőtt…. :-)

Ami a fejést illeti: ha azt szeretnénk, hogy a tej mennyisége nőjjön, kívánatos a napi 6 alkalommal való fejés . Ez lehet közvetlenül szopi után, vagy vagy két szopi között, igazából nincs különösebb jelentősége, ahogy Neked megfelel. Lehet kézzel, vagy kézimellszívóval vagy elektromossal. Ne keserítsen el, ha kezdetben csak néhány cseppet, vagy csak 10-20 ml-t sikerül! Ez kezdetben főként gyakorlottság kérdése.Minél többször csinálod annál ügyesebb leszel, és tejmennyiségének gyarapodása is motivál majd! Legyen egy cél: ha pl reggel sikerül 10ml-t kifejni, akkor törekedj arra, hogy ez a 10 ml legyen meg minden alkalommal,persze több lehet. Másnap próbáld 20 ml –re növelni a mennyiséget, és naponta emelni 5-10 ml-el. Így naponta lesz mindig legalább 50-60ml lefejt tejed amit adhatsz pótlásnak amikor szükségét érzed egyszerre, vagy több részletben . Hűtőszekrényben gyűjtheted 3napig is, vagy ha tudod hogy nem kerül felhasználásra le is fagyaszthatod. Fontos, hogy hideg tejhez, csak hidegen szabad hozzáönteni a következő adagot.

Maga a fejés nem kell, hogy tovább tartson kb.20 percnél. Mindkét mellből érdemes fejni, úgy hogy kezdetben a melleket masszírozni,simogatni,rázogatni majd fejni kb 5-7 percig, ismét masszír-rázogatás-símogatás- fejés 3-5 percig, végül ugyanígy 2-3 percig.

Kedves Böbe071! Írod, hogy sok a dolgod, tudom, hogy egyszerre szeretnél jó anya , és rendes házias feleség is lenni egyszerre. Azt is írod, hogy nagyok a gyerekeid és nagyon rendes a Párod is. Nem lehetne pár nap „szabadságot” kivenni tőlük, hogy több időd legyen a pihenésre a szopira a fejésre ha ennyire szeretnéd, hogy „több tejcsid legyen és ne tápozz”?:)Az a néhány nap busásan megtérül!

Szeretettel kívánom, hogy így legyen!

2012. máj. 5. 15:29

És epret, málnát lehet enni szoptatás alatt?

Köszi!

153. Mmaresz (válaszként erre: 152. - Babeck)
2012. máj. 5. 15:15

Szia Babeck!

Az aprómagvas gyümölcsök allergizáló hatása 1 éves kor alatti csemcsemőkre akkor érvényesül, ha azt a baba közvetlenül fogyasztja el. Mivel azt Te teaként fogyasztod a vízzel eleve hígultan, először a Te emésztőszervedbe kerül .Onnan jelentősen lecsökkent koncentrációban szívódik fel és kerül a keringésbe,ahonnan választódnak ki különböző anyagok az anyatejben. Amit aztán a baba elfogyasztva, és megemésztve további „szűrőkön” megy át. Így tehát azt gondolom ahhoz, hogy ez a babánál allergizáljon nagyon –nagyon nagy koncentrációban, és literszámra kellene fogyasztanod:-) (Nem beszélve arról, hogy némely gyümölcsteának nevezett tea csak aromát ,esetleg minimális gyümölcsöt tartalmaz)

152. Babeck
2012. máj. 5. 14:16

Sziasztok!


Szeretnék egy kis infót kapni :)

Málna és eper tea fogyasztható szoptatás alatt? Nem fog allergizálni?


Köszi szépen előre is!

2012. máj. 4. 13:50
hol vagy dr??
2012. máj. 4. 13:18
segiteni drága?) hogy legyen annyi tejcsim hogy ne tápozzak) Jo lenne erre a titokra szert keriteni)
149. Böbe071 (válaszként erre: 148. - Hiribi)
2012. máj. 4. 13:17
Drága Hiribi ölellek ) Annyira kedves vagy) azon vagyok h ami csak van tejcsim övé legyen ha potolok is akkor is fejem ha csak 5gr. Nem tudom mérni de látom böven 4 kg .Pontosan h az éhség vagy a front-é felelős a tegnapért nem tudom.. apa migrénes. csak nem... már mint örökli....
148. hiribi (válaszként erre: 146. - Böbe071)
2012. máj. 4. 11:18

Kedves Böbe071!


Úgy érzed, hogy éhes volt? Tudom, hogy nagyon kevés időd van, de nehéz olvasni és értelmezni a leveleidet. A koraszülöttek fáradékonyabbak, kevésbé tudnak erősen szopizni. Természetesen sokat segítettél, ha pótoldad. Persze ez így még időigényesebb. Az anyatej minden cseppje aranyat ér, ezért bármennyit adsz is jót teszel vele. Próbáltál napi meztelen súlyt mérni? HOGY GYARAPODIK JELENLEG? Mi az amiben úgy érzed segíthetnénk? Köszönöm, hogy megírtad mi az ami segíted Nektek, természetesen mi is sokat tanulunk ezekből. Ha úgy érzed, hozzátudunk tenni vmit a jelenlegi helyzethez, vagy megosztanál velünk bármit kérlek jelentkezz, kívánom, hogy ma könnyebb napod legyen.

147. Böbe071 (válaszként erre: 146. - Böbe071)
2012. máj. 4. 09:01
jav: Ez mind szép a kórházban mondták az esteére figyeljek mert kora szülött érzékenyebb evésére
146. Böbe071 (válaszként erre: 139. - Hiribi)
2012. máj. 4. 08:59

Kedves Hiribi!


kemény 2 napon vagyok tul... Igen én töletek ti tőlünk tanultok.

balázs nem aludt tegnap éjjel semmit szinte.. Volt h orditott volt h csak leskelődött. has fájásra vettem Már nem tudtam mi lehet. tegnap ugy szint... egésznap max össz viszz 1 órát aludt 0-24 be kellettem neki. Már totál ki dőltem.

Ugye irtam h 1.90 ről 2 ho alatt most 2 hosan 4100. Ez mind szép a kórházban mondták az esteére figyeljek mert kora szülött érzékenyebb.

Este rá jöttem mi a baj akár fej akár táp max 60 ment neki szopi ugy ahogy. este már végső próbaként 100 Ez ugy be nyelte mint a szél-- és éjjel 1ig aludt. Szoval ott a gond h nem tud ennyit szopizni, és ha potoltam az max 15 30 volt ami nem volt elég. 4 kor kelt ujra akkor a le fejt 100 ment azota csak annyira ébredt h picit szopizott és alszik azota is.


Sajnos van amikor nem elég a tej a maminak... Igy is örülök h ennyi hisz a PIC-en volt és csak 3 dik nap kezdett szopizni ráadás 3.dik császárom volt.

de nem adom fel amennyi van adom neki ameddig csak tudom. Az is furi h a mennyisége változó-


Pld nem szopizik akkor a két mellből 80 -100 közt jön le ha eszik van h 20-30 semmi több és van amiko csak 50 szopi nélkül.

pedig már azt a tejfakaszto fejést is csináltam..

145. Böbe071 (válaszként erre: 143. - Mmaresz)
2012. máj. 3. 09:14
Aranyos vagy te is köszi) Szopi terén tényleg sokféle Gyereknevelés terén rugalmas és odaadó vagyok Ezért sem jelentett kihivás a picur olyan nagyok mellett. Büszke vagyok h orvos egyiket sem látta max védőoltáskor!!Mindig nagy családra vágytam) Igazad van it vannak a nagyon itt a menyem jelölt aki sokat kérdez és sokat tanul nem lessz "parás' kis mami)
144. Mmaresz (válaszként erre: 142. - Kozmami)
2012. máj. 3. 06:29

Kedves Kozmami!

Örömmel olvasom, hogy megoldódott a tejcsatorna elzáródás, és már feszültség is oldódott!:-)A melltartó valóban egy kínzó eszköz , ha nem megfelelő a méret, vagy dörzsöli az amugy is fájdalmas sebes cicit. Mellkagylóval talán elviselhetőbb, mert az megakadályozza hogy a bimbóhoz érjen a fehérnemű. Mióta is vannak ezek a sebek? A bimbónak melyik részén a hegyén, az alapján, egyik vagy mindkét bimbón?A szoptatás kezdetén valóban előfordul, hogy érzékenyebb- hisz a terhesség előtt nem volt ilyen hatásnak kitéve- de az viszont már nem jó, ha fájdalmas, annak valami más oka van. Leggyakrabban az, ha a baba nem veszi elég mélyen a szájába. Hogy látod,kinyitja akkorára a száját mint mikor ásít?Ha nem, és a fájdalom a szopi legelején érezhető, célszerűbb inkább megszüntetni a vákuumot és újra megpróbálni mellre venni, különben a nyelvével hozzádörzsöli a bimbót a szájpadláshoz ill. erősebb szívással próbál korrigálni ami a sebesedést okozza.A fájdalmon kívül van egy másik gond is ilyenkor. Mivel nem tud így hatékonyan szopizni , ill a fájdalom gátolja a tejleadó reflexet, nem jut elegendő tejcsihez a szopómozgások hatására viszont bealszik. Milyen pozícióban szoptasz?Ülve átkarolva a babát, esetleg fekve?Elég kényelmes számodra ez a pozíció?Fontos , hogy a babód is legyen jól megtámasztva,egész testével forduljon szembe a tieddel,csiklandozd a bimbóval a felső ajkait, hogy jóóóó nagyra nyissa a szájacskáját:-)az alsó és felső ajkai kifelé forduljanak szopi közben. Ebben a helyzetben tudja jól megragadni a mellet, és tud hatékonyan szopizni.

Valóban jó a sebes bimbóra a tiszta lanolin, ugyanis úgy ápolja a sebet, hogy közben puhán tartja, így az nem szakad fel amikor a baba ismét a szájába veszi. Kipróbálhatod az anyatej gyógyító hatását is . kenj egy cseppet szét a seben, és várd meg amíg szabadon rászárad:-)Persze néhány nap gyógyulás mindenképpen kell.

Az igény szerinti szoptatásba valóban beletartozik, hogy nem keltegetjük a babát amikor az mélyen alszik, de 4-5 óra alvás valóban hosszú, ha egyébként a súlya nem emelkedik. De ilyenkor sem „direkt ébresztésről” beszélnék, sokkal inkább arról van szó, hogy ismerjük fel a baba un. korai éhségjeleit és ekkor már el lehet kezdeni tisztába tenni, hozzákészülődni a szopihoz. Ezek a jelek: csukott szemnél a szemgolyó remegése a szemhéj alatt, mocorgás, a kéz emelése a szájhoz, cuppogás. Ezek elég kis finom jelzések, de már azt mutatják a baba kész a szopira:-)Tehát nem kell megvárni amíg ő határozottan , vagy kétségbeesve sírni kezd. Egy türelmetlen babát nehezebb mellre tenni, kapkod, és hamarabb elfárad. Természetesen azonban vannak kifejezetten aluszékony babák pl. sárgaság,betegség, v. koraszülöttség miatt akikkel az un. igény szerinti szoptatásra csak fokozatosan lehet áttérni, őket valóban ébreszteni kell gyengéden3-4 óránként.

Valóban nem könnyű két kicsi gyerekkel, tud valaki segíteni napközben?Hogy alakult a kicsi súlya az elmúlt napokban?Hányszor szopizik nappal, és éjszaka? Pisis kakis pelusok?Nagyobbik gyerkőc meddig szopizott?Kicsit hosszúra sikerültem, bocsi. Kérdezz csak bátran!

143. Mmaresz (válaszként erre: 132. - Böbe071)
2012. máj. 3. 06:27

Szia Böbe071!

Köszönöm a kedves szavakat, nagyon aranyos vagy!Gratulálok a nagy családodhoz,ezek szerint nagyon sok gyakorlati tapasztalatod van a szoptatásban. Bizony ahány gyermek annyiféle szoptatási élmény adódhat, ezért is nem lehet csak úgy általánosan tanácsot adni,hanem mindig személyre szabottan célszerű. Hidd el nem csak Te , de mi segítők is sokat tanulunk Tőletek, a visszajelzéseitekből,a kérdéseitekből. A nagyobbakat meddig sikerült szoptatni?Talán még nem is gondoltál bele, hogy milyen pozitív példa vagy számukra, mire Ők odakerülnek, hogy családjuk lesz már a szoptatás lesz a norma számukra:-)

142. kozmami (válaszként erre: 131. - Mmaresz)
2012. máj. 2. 14:50

Kedves Maresz!

Dehogy tolakodsz, örülök a tanácsnak! :)

Azóta több sugárban is jön a tej, azt hiszem a fejéssel oldódott meg vagy szopival.

Melltartót egyáltalán nem hordok, most meg kínzó eszköz lenne amúgyis. :)

Seb? Dehogynincs! Azzal kezdődött az egész. Most már egész szépen javulgat, garmastannal kenem, illetve éjjel, mikor kicsit több idő is van két szopi közt lanolinnal (ezt többen is nagyon ajánlották). Az már nem is fájna, hanem maga a bimbóm érzékeny még, de azt mondták a tapasztalt anyuka ismerőseim, hogy ez is el fog múlni, ha "beedződött" a mellbimbóm.

Még egy kérdés (bár lehet sose fogyok ki belőlük, elnézést): sokan mondják, hogy az igény szerinti szoptatásba az is beletartozik, hogy nem keltegetjük a babát enni. Ez oké is lenne, de a lánykám, ha belemerül, képes lenne 4-5 órát is átaludni, márpedig amíg nem indul hízásnak, én ezt soknak találom. Főleg, hogy nem is hatalmas mennyiségeket szopik. Szóval 3 óra után én finoman ugyan, de felkeltem enni. Mondjuk nem egyszerű figyelni az időt, mivel van egy 20 hós fiam is, aki néha közbeszól. :)

Talán azért alszik ennyit, hogy takarékoskodjon az enrgiával vagy nem tudom! :)

2012. máj. 2. 11:32
Irtam privit)
140. Böbe071 (válaszként erre: 139. - Hiribi)
2012. máj. 2. 11:27
Aranyos vagy drága!! köszönöm hogy segitesz) megnyugodtam!))Igen a menyem jelöltem itt van és kicsit át vesz tölem már ez is nagy segitség.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook