Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen fórum

Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szájak mozgásban, avagy szoptatás nyilvános helyen

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
408. ibolya79 (válaszként erre: 369. - V10R1C4)
2010. aug. 24. 21:08
Nő volt az illető aki elküldött, ezt elfelejtettem leírni.
2010. aug. 18. 09:03
Tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy milyen megoldások vannak, ezért is zavar, ha valaki csak úgy kidobja a cicit mindenki előtt.
2010. aug. 18. 07:40

Egyébként vannak a szoptatós kendők ilyen esetekre.Olyan a nyaka mint egy pólónak, és letakarod vele a gyerkőcöt a melledet, mer úgy ámblokk az egész felsőtestedet.Nem nagy vaszisz de takar.Lehet csinállni itthon is.Majdnem olyan mint amikor a fodrásznál a leplet eléd rakják.Csak kisebb.

és nem kell elfordulni, meg nem bámulják meg senki mellét.

2010. aug. 18. 07:22

Azért teljesen más szerintem, ha egy nő szépen elfordul, vagy takarja magát, és a férfi/apuka, konstatálja, hogy szoptat az anyuka. Megint más tészta, ha mindenki előtt, kísérletet sem téve a minimális takarásra, kicsapja a cicit és szoptat.

Nem a meglepődésen van a hangsúly, hanem a szoptatás módján és természetesen a védőnőnél azért lehet erre számítani.

Azt se felejtsük el, hogy még ha az apuka hozzá is szokott egy szoptató nő (saját felesége) látványához, nem biztos, hogy nem ejti zavarba egy mellét kicsapó, ismeretlen szoptató anyuka.

És ismétlem, nem a szoptatáson van a hangsúly, hanem annak mikéntjén.

2010. aug. 17. 23:07
...irgylem akit el tud kísérni apuka a tanácsadásra. Az is biztos, hogy nem azok a férfiak fognak meglepődni a szoptatáson akik odmennek. Ők bizonyára tiszában vannak, hogy mi és miért történik. Sok esetben találkozunk napi szinten hasonló jellegű dolgokkal amiket megtanultunk tolerálni vagy egyserúen csak nem megbámulni és nem fennakadni. Gondolkodjatok csak el....
403. f65231edcb (válaszként erre: 400. - Jozsi.38)
2010. aug. 17. 11:50

az nem elítélés, ha azt mondom, hogy nekünk sikerült máshogyan megoldani a dolgokat és hogy lehet úgy programot szervezni, ügyeket intézni, hogy ne kelljen nyilvános helyen szoptatni.

De aki máshogy nem tudja megoldani és nem zavarja, felőlem szoptasson nyilvános helyen.

2010. aug. 17. 11:38
apa a gyereknevelésből bőven kiveszi a részét,délutáni alvás a kicsinek minden nap az ő reszortja mert nekem nem alszik el. egyébként is imád az apjával lenni mindkettő, gyakran hagyom rá a gyerekeket akkor is ha ott hon vagyok én is, így nyugodtabban takarítok, de orvoshoz a gyerekek miatt SOHA nem kértem hogy eljöjjön és nem is akart! telefonon mindig elmondtam neki az aktuális súlyt és ennyi!
401. Mágika75 (válaszként erre: 386. - Jozsi.38)
2010. aug. 17. 11:31

:-)

Apa a gyereknevelésben, -ápolásban is tettestárs, nem csak a "gyerekgyártáshoz" kell.

Épp annyi joga van ott lenni az orvosnál, mint nekünk, anyáknak. Függetlenül attól, hogy általában csak mi vagyunk ott, hiszen mi vagyunk GYED-en, GYES-en, az apák pedig dolgoznak.

Van amikor kimondottan ott kell lenniük velünk: pl. mi két gyerekkel fogunk menni aug. 26-án, egyik oltást kap, a másikat pedig csak mérik, vizsgálják (status vizsgálat). Ilyenkor jobb, ha apa kint van a váróban ez egyikkel, majd a másikkal, minthogy bent a rendelőben kínlódjon mind a két gyerek (egyik sír, hogy ő ugye nem kap szurit, a másik "csak" elkeseredésében sír, mert megszúrták).

Nálunk a rendelőben van helyiség a szoptatáshoz, ott kíváncsi/tolakodó tekintetektől védve, akár ágyon fekve is lehet szoptatni.

Ilyen helyiség nemcsak a gyerekorvosi rendelőkbe, de közintézményekbe, üzletközpontokba is kéne. Tisztán látszik hogy az igény megvan rá. Egyszer meg csak eljutunk oda is, hogy szándék és pénz is lesz a létrehozásukhoz.

400. jozsi.38 (válaszként erre: 399. - F65231edcb)
2010. aug. 17. 11:29
vagyis elítélitek. egyébként szoptattam úgy buszon hogy a gyereknek csak a lába látszott az egészből semmi más a többit a kabátom szépen eltakarta, és nem azért mert szopi időn belül volt, hanem úgy üvöltött és csak így higgadt le mert előtte még sosem utazott buszon
399. f65231edcb (válaszként erre: 397. - Jozsi.38)
2010. aug. 17. 10:23
senki nem ítéli el a szoptatást nyilvános helyen, csak megjegyeztük, hogy meg lehet oldani máshogyan is a dolgokat.
398. trapiti (válaszként erre: 397. - Jozsi.38)
2010. aug. 17. 10:10

Hát éntölem ott szoptat mindenki ahol akar... a metron, utcán, étteremben 2-3 éveseket szoptató anyukák ahol a gyerek már maga csomagolja ki az anyját mint egy tejeszacskót, valóban furcsa szerintem, de akkor sem jutott még eszembe kitilttatni öket bárhonnan... szerintem nem gusztusos, odébbmegyek és kész. Nem ítélem el.

Apukáknak meg ugyanolyan joga ott lenni, ha igényük van rá, söt egyre több család lesz, ahol apuka van otthon a gyerekkel, és akkor nem is lesz más választás.

2010. aug. 17. 10:05
ti pedig a szoptatást ítélitek el, ez sem jobb egy fokkal sem, én csak azt értem hogy apukának miért nem lehet elmondani utólag, mennyit hízott a baba, a fejlődését ő is látja minden nap, ha baj van, akkor úgyis szól a védőnő/orvos
396. trapiti (válaszként erre: 391. - Jozsi.38)
2010. aug. 17. 09:54

Ugyanúgy joga van az Apukának is ott lenni, ha úgy alakul, vagy egyszerüen csak kíváncsi. Semmi jogod így beszélni Róluk.

Te elvárod a toleranciát szoptatás ügyben, de azzal nyitsz, hogy kitiltanád az Apukákat?????? Szegénységi biztonyítvány...

2010. aug. 17. 09:53

itt csak egy órát rendel hetente a doktornő tanácsadáson, minden hétfőn 11-12-ig.

Mi mindig olyan 1/2 12 után, inkább 3/4 12 körül mentünk, miután szopizott Máté..

2010. aug. 17. 09:48
hát én nem állítok oda délben, és az egész rendelés 2óra, a doki pedig nem jön előbb, mert délután rendel. és amíg kissebb volt igenis megszoptattam ott, nem minden alkalommal csak ha úgy adódott 1-2szer és nekem 5km-t kell ahhoz utazni hogy elvigyem oda, ezért külön nem megyek haza
2010. aug. 17. 09:41

nem ítéllek el, dehogyis.

csak nekünk eddig mindig sikerült úgy időzíteni a tanácsadást és a dolgainkat, hogy ne kelljen ott szoptatni.

senki sem mondta, hogy nem lehet, csak mondtam, hogy mi mindig megoldottuk.

ergo nem lehetetlen dolog.

de akinek jólesik, az szoptasson ott, ahol akar:)

2010. aug. 17. 09:40
Mi mindig a tanácsadás végére megyünk, akkor már kevesebben vannak, mi max 10.-51 percnél többet sosem vártunk még
2010. aug. 17. 09:39
vagyis igény szerint szoptatás és nem ítéltek el senkit aki nyilvános helyen diszkréten szoptat, de mégis elítélitek. miért nem lehet a védőnőnél szoptatni? akkor NE MENJEN APUKA ÉS NEM KELL MÁST NÉNIE AMINT A BABÁT SZOPTATJA
390. jozsi.38 (válaszként erre: 387. - Trapiti)
2010. aug. 17. 09:36
igen, csak nálunk kb. 50-60 kismama rohanja le a várót+apuka 5-6, és ha oltásra viszem akkor 1,5órát is ott ülhetek, mire megszabadulunk onnan. az én férjem is vitte a gyereket egyedül oda, de csak azért mert a másikkal épp kórházban voltam
2010. aug. 17. 09:30
Én is úgy gondolom, hogy lehet úgy időzíteni a szoptatást, hogy ne a védőnői váróban kelljen.
2010. aug. 17. 09:30

Látod, mennyire nem vagyunk egyformák??

Nálunk mindig elkísér a férjem, most először nem jött el, pedig fél éves már Máté.

Igenis érdekli, hogy mit mond a védőnő, mekkora Máté és hogy védőnői szemmel szépen fejlődik-e.

387. trapiti (válaszként erre: 386. - Jozsi.38)
2010. aug. 17. 09:29

Azért mégiscsak túlzás lenne kitiltani az apukákat a váróból. Szerintem ahhoz is joga van mindenkinek, hogy eldöntse egyedül, vagy ketten viszik a gyereket... Arról nem is beszélve, hogy nálunk is volt már rá példa, hogy a férjem vitte...


Ráadásul a védönö/gyerekorvos a lakóhely közelében van, rá lehet készülni szerintem, nem hiszem, hogy pont egy orvosi váró a legmegfelelöbb a szoptatásra.

2010. aug. 17. 09:20
én kifejezetten utálom ha apukákkal van tele a váró a védőnőnél. engem kifejezetten zavarnak az idegen férfiak jelenléte ott, és nem tudom szoptatni így a gyereket! nem teszem ki közszemlére a mellem, de akkor is zavar! szerintem egy pasinak semmi keresni valója ott, én egyedül is el tudom vinni a gyerekeket védőnőhöz/ orvoshoz, ehhez nekem nem kell pasi
2010. aug. 17. 09:16
Nem arról van szó, hogy nincs más dolgom, mint azt figyelni, ki mit csinál, de ha egy teremben vagy és a szemed előtt kiteszik a ciciket, akkor nem lehet nem észrevenni...
2010. aug. 17. 09:14

Engem igenis zavart, ahogyan csinálta.

Nem az, hogy csinálta, hanem ahogyan.

Különbség van a kettő között.

Szerintem a szoptatás az egyik legintimebb dolog a világon.

De igenis az a minimum, hogy melltartót veszünk fel egy átlátszó póló alá, ha az utcára megyünk. Ennyi. Szerintem ez csak jó ízlés kérdése. Nem mellesleg ettől fog lógni a melle, hogy nem vesz fel melltartót és a tejjel teli cici a súlyánál fogva még jobban lehúzza...

Ja és Mátéval is sok gondunk volt, ugyanis ő sem érte el még 2 hetesen a születési súlyát, elhúzódó, közel 2 hónapos sárgaságunk volt az RH összeférhetetlenség miatt...

És szoptattam 3 óránként, mert muszáj volt, ugyanis átaludta volna a napot...

Még most is szoptatom a 6 hónapos fiamat, nem választottam sem a cicifelvarrást, sem a nagymamára hagyást, hogy fitnessvideót forgassak...

Mi is mentünk mérlegelésre a védőnőhöz, de tutira nem cicit kicsapva a váróban szoptattam volna meg sok apuka előtt...

Ettől még nem vagyok prűd!

És ki sem néztem, csak megjegyeztem, hogy engem igenis zavarba ejtett a mód, ahogyan csinálta, nem beszélve az apukákról.

383. nadjasurrealist (válaszként erre: 379. - Bucimami)
2010. aug. 16. 23:14
igen csatlakozom, tökéletes megfogalmazása akár a saját véleményemnek is
382. wiki76 (válaszként erre: 379. - Bucimami)
2010. aug. 16. 22:46
szívemből szóltál.Így igaz.
381. **Kata** (válaszként erre: 379. - Bucimami)
2010. aug. 16. 22:38

Szerintem félreértetted a dolgot. Nem a nyilvános szoptatás tényével volt gond, hanem a "hogyan"-nal. Szerintem sem mindegy... És igenis lehet zavaróan csinálni, nem gondolom, hogy prűd lenne az akit ez (a diszkréció hiánya pl.) zavar.

Azt meg, hogy kinek milyen gondja(i) van(nak) szerintem 1 hsz alapján nem igazán lehet megállapítani....

380. 2e0264df59 (válaszként erre: 379. - Bucimami)
2010. aug. 16. 21:48
:-)
379. bucimami (válaszként erre: 375. - F65231edcb)
2010. aug. 16. 19:56

Ne haragudj, hogy ezt mondom- és tényleg nem akarlak megbántani- de ez már a prűdség határát súrolja. :-( Mintha a kocsmában szólnál meg valakit, mert részeg. :-)


Szerencsés vagy, hogy más dolgod sincs, mit azt figyelni, mit csinálnak a többiek. A kevésbé szerencsés anyukának a nem jól gyarapodó babája miatt valószínűleg azt mondhatták, hogy szoptassa meg minél gyakrabban a picit, ő meg azt gondolta- joggal- hogy egy csupa kismamákkal teli helyről talán nem nézik ki. ( Tévedett.) Végül is választhatta volna azt is, hogy egyáltalán nem szoptat, felvarratja lógó melleit és gyermekét a nagymamákra hagyva elmegy fitneszvideót forgatni. :-) Biztos esztétikusabb látványt nyújtott volna.


Az apukákról meg annyit, hogy ha az utcán egy miniszoknyás, kivágott pólós hölggyel találják szembe magukat, valószínűleg tudják, hova nézzenek. :-)) Csak most muszáj volt zavarba jönni, a mamik miatt. :-)


Múlt héten Libegőzni voltunk, a két kisebb ült mellettem és az egyik "szembeszéken" egy anyuka szoptatott, a leszólt "kipakolós" módon. És én nem azzal foglalkoztam, hogy vajon az alkalomhoz illően öltözött-e fel :-), hanem szóltam a lányoknak, hogy "nézzétek, ott cicizik a baba!" Igaz, elég unottan reagáltak, mivel nálunk ez megszokott dolog. :-)


Tényleg bocsánat a cinizmusért, de ha valaki bizonytalan a nyilvános szoptatást illetően és olvas minket, ne az tartsa vissza, hogy összefuthat egy "botránkozóssal", hanem igenis vállalja fel ezt a gyönyörű dolgot és legyünk minél többen. A többiek meg hadd morogjanak...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook