Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


139. hiribi (válaszként erre: 137. - Böbe071)
2012. máj. 2. 10:33

Kedves Böbe071!


Nincs probléma ezzel a kakival, lehet, hogy kicsit csikarja a pociját a puki és amikor kijön megkönnyebbül, az is normális, hogy a pukival egy kis híg kaki is jön. Be tudod fogni kicsit a nagyokat? Jó lenne ha pihenhetnél egy kicsit, nagyon nehéz lehet helyt állni. Sok-sok erőt kívánok!

2012. máj. 2. 10:08
Azt még nem irtam h minden második pelus kb 5x van ez a kis mennyiségű kaki
137. Böbe071 (válaszként erre: 136. - Hiribi)
2012. máj. 2. 10:07

Sziia drága!! bocsi hogy kevésbé irtam le.. csak épp szopizott amikor tudtam irni.


A kaki szine anyatejes tápot minimálisat kap csak és kb minden 5. szopi után kap Kicsit vissza esett a tejcsim rengeteg a dolgom .nem tudok pihenni.. 6 felnőttre fözök stb.. Nem nagy adagokat kap. 30-nagyon ritkán 60. Az a érdekes h felsir puki és akkor nagyon hig anyatejes aranysárga jön neki.

tejet nem iszok. max sajtot de azt sem nagy mennyiségben.

Puki az megy neki de mint irtam picike jön vele. Hidd el azon vagyok h szopizzon.

136. hiribi (válaszként erre: 135. - Böbe071)
2012. máj. 2. 07:52

Kedves Böbe071!


Miért kezdtettek tápszert? Eddig milyen volt a kakija, hányszor volt? Híg zöldes, esetleg véres (nyákba keveredett pontszerű, csíkszerű kevés vér) tehéntej fehérje érzékenység jele lehet. Ezt az általad elfogyasztott tej-tejtermék okozhatja. Fehér darabok a kakiban nem jelent semmi rosszat. Milyen színű a többi rész, mennyire híg? Kérlek válaszolj akkor könnyebben tudok segíteni. Úgy ítélted meg, hogy fáj a hasa? A súlya szépen gyarapodott az előző levelek szerint. Várom a válaszokat, szép napot Nektek.

2012. máj. 1. 20:35

kedves segitőink egy kérdés :


A héten sajnos tápszerre is kényszerültünk Azóta ha puki van hig kaki is amiben ici pici fehér tejdarabok vannak Kérdésem a táp vagy a tejcsim nem jó..?

134. hiribi (válaszként erre: 127. - 342bae44d8)
2012. máj. 1. 07:22

Kedves Tigramaka!


Ismerek vkit, aki hordozással foglalkozik megkérdezem, sajnos én még nem tudtam, hogy létezik ilyen és milyen jó, így én nagyon megszenvedtem az első gyermekemmel.

133. hiribi (válaszként erre: 128. - Bendőbenő)
2012. máj. 1. 07:20

Kedves Bendőbenő!


A sírás, mérgelődés a türelmetlenség azért lehet, hogy amikor nem feszül úgy a mell akkor kicsit többet kell dolgoznia, hogy meginduljon a tejleadó reflex. Ezen úgy próbálhatsz segíteni, hogy esetleg ha van idő rá kicsit előmelegíted, átmasszírozod a melled. Ha nincs próbálj meg úgy leülni ez nem könnyű, hogy bekapcsolsz egy kis halk zenét, "relaxálsz" és szoptatás közben is picit segíthetsz óvatos fino masszírozásal (ujjbeggyel kicsi kör-körös mozdulatokkal haladsz a bimbó felé). Nem az evés mennyisége miatt kéredzkedik ki a babakocsiból, csak a közeledben szeretne lenni és egy kis komfort szopira vágyik, ami minimális táplálékfelvétel kb. 1-2 korty, inkább a baba-mama kötődésről szól. Ha nagyon nem megy másként próbálj hordozókendővel sétálni, az szokott ilyen esetekben segíteni. A súlya tényleg tökéletes. Szép napot kívánok!

132. Böbe071 (válaszként erre: 130. - Mmaresz)
2012. máj. 1. 07:01

!Sziia)) Higyétek el nagyon örülünk h it vagytok!!

nekem öt gyerek van igaz 3 nagyon nagy) 22 é fiam + máárrr menyem lassan)) iker 19é fiuk 11é lány és egy aproságos herceg) Aki nagyon sietett megszületni Gondolom imádja a család azé)))


Nos mint irtam sokféle szoptatásom volt Ők nagy sullyal lettek 4 ( 3.15 3.25-iker) 4. a lány Ő pedig 2100 már mint a kicsi . 1.90 el hoztam haza Hiába a tapasztalat akkor is!


Anno csak azt hallottam szoptani és kész. jah ha éreztem kevés ? Semmi tanácsot nem adtak.. igy ment sunyiba a tehéntej vizezve..(


nagyon sokat tanultam tőletek mindig olvasom amit irtok.

Picikém most 2 hos és 4 kg.


hál ég a nagyokat doki csak védőoltáskor látta.) Remélem őt is igaz egy kicsi sérve van lágyékba mütik de ez legyen a legtöbb,!


Szóval igen gyertek és jöjjenek a tanácsok!


mert az anyatej a legjobb!!

131. Mmaresz (válaszként erre: 129. - Kozmami)
2012. ápr. 30. 18:32

Kedves Kozmami!

Nem szeretnék tolakodónak tünni, hogy belekotyogok, csupán szeretnélek kicsit megnyugtatni, mert valóban ijesztő tud lenni egy lázzal járó tejcsatorna elzáródás.Megértem , hogy aggódsz de ahogy olvasom a nehezén már túljutottál. Nincs már lázad? Amit észlelsz, hogy "nem jön minden lyukon a tej" azért lehetséges mert a melledben ezen a területen lévő tejcsatornák kezdetben túltelítődtek,esetleg elzáródhattak valami miatt. Érdemes végiggondolni mi okzhatta: csak egyszerűen a kereslet- kínálat nem került még egyensúlyba? Esetleg túl hosszú idő telt el két szopi között? Talán egy túl szoros melltartó?Talán éjszaka megnyomhattad a melled amit nem vettél akkor észre? Bármi okozhatja ha felgyülemlik a tejcsi duzzadt fájdalmas lehet a mell, esetleg csomó is érezhető ha nem tud kiürülni és egy un. steril gyulladás jöhet létre ami lázzal járhat.Nagyon jól tetted , hogy kifejted, és gyakran szopiztatsz.Az hogy nem ürül olyan könnyen és olyan sok sugárban azért lehet, mert ilyenkor felszabadul egy un. gátló anyag ami miatt átmenetileg kevesebb lehet a tej. (és ha nem fejted volna ki tovább csokkent volna a mennyiség végül elapadhatott volna)Ha gyakran szopik a babád és egy kis fejéssel stimulálod a melled ,1-2 nap mulva ismét több tejed lesz.Szerintem is nagyon jót tesz szopi vagy fejés előtt a kifejezett meleg alkalmazása a melledre ( pl erősen felmelegített zselépárna, csak vigyázz nem forrázd meg magad vele) mert ennek hatására jobban kitágulnak a tejcsatornák, és könnyebben ürül a tejcsi.Talán érdemes még megpróbálni szoptatás alkalmával hogy más és más pozícíóban helyezd mellre a babát, lehetőleg az álla abban az irányban legyen ahonnan nehezebben ürül a tej, vagy netán csomó van, mert az állacskájával masszírozza a melled ill. így más-más régiót ürít ki.Sebet esetleg nem észlelsz a bimbón? Érdemes megfigyelni a babát hogyan szopizik.A pici apró mozgásokat követi -e nagy erőteljes, szívás, nyelés.Ilyenkor jut ugyanis a tejhez.Az egyáltalán nem baj , ha így akár 40 percig is a melleden van, mert így többször ki tudja váltani a tejleadó reflexet.Azzal, hogy szopi alatt pozíciót váltasz az ő ébrenlétét is fenn tudod tartani.Igazad van az nagyon elkeserítő amikor a mérleg csak pár grammot mutat :-( és a folytonos aggódás nemigen segít a tejtermelésen.Ha gyakran szopizik Réka az állandó méregetés talán nem is olyan informatív, hogy egy-egy alkalommal mennyit is szopik.És az állandó teljesítési kényszer is gátlólag hat.Viszont valóban fontos figyelemmel kísérni a fejlődését.Ezt megteheted úgy is, ha naponta csak egyszer mérsz tiszta súlyt mondjuk fürdés előtt, napközben pedig figyeled a pisis és kakis pelusok számát.( napi 5-6 jó pisis, és 3-4 kakis)Fontosak az éjszakai szopik , akkor is ha a babád nem ébredne magától.Ha nem indul meg ujra a súlya, netán tovább esne, szóba jöhet valamilyen szopibarát technikával a lefejt tejeddel megpótolni átmenetileg.Azt gondolom napi 10-12 vagy ennél több szopival a pótás elkerülhető, és a tejtermelés ujra gyarapszik.Remélem sikerült kicsit megnyugodni,kívánok még sok kitartást!

130. Mmaresz
2012. ápr. 30. 16:25

Sziasztok!

Védőnő, és laktációs szaktanácsadó hallgató vagyok.Reményeim szerint ez évben végzem Hiribivel együtt.Szeretném ha befogadnátok,kérdeznétek tőlem is , és erősíthetném válaszaimmal néhány hétig a csapatot. Szép napot mindenkinek!:-)

129. kozmami (válaszként erre: 124. - Hiribi)
2012. ápr. 30. 16:05

Köszönöm, a meleg masszírt akkor kipróbálom.

Már eléggé ki vagyok idegileg, mert csökkent a súlya is az elmúlt napokba, rosszkor jött ez a hosszú hétvége. Anno a fiam kapott homeos bogyót a dokinénitől, hogy ne aludjon be szopizás közben. Most Rékánál is ez a helyzet, gondolom belefárad.

Arra van e javaslat, hogy ha nem jön minden lyukon a tej, mit lehet kezdeni? Fejés közben látom, hogy 1-2 sugárba jön csak a tej, pedig anno 4-5 sugár is volt. Gondolom ez is okozhatja, hogy hamar elfárad.


2950g -al született, 2850g-al jöttünk haza a kórházból 3 nap után. Kezdett is felkúszni, de ez a tejláz és tejapadás visszafordította. Este már csak 2790g-ot mértem. Mondanom sem kell, hogy azóta is sírógörcseim vannak, főleg mikor 40 perc szopi után felteszem a mérlegre és 20-30g evéseket mutat! :(

128. bendőbenő (válaszként erre: 111. - Hiribi)
2012. ápr. 30. 14:43
a súlya nagyonjó 2390 g-mal született, és 9 hetesen mértük a dokinál, 4320g volt. szép hurkás kis combocskái is vannak, és szép telt a pocakja. A termelődés - miközben szoptatok - persze tudom én, hogy nem fogy el, van benne, csak sokáig tartó szopinál, mikor már kevés jön neki egy idő után türelmetlen lesz, és bekapja, kiköpi, sír - vagyis kezd panaszkodni :-) és jár keze-lába - majd odadom neki megint, fél perc múlva kiköpi és elégedetlenkedik, és ezt folytatjuk. Tehát ahogy nem olvasta a szabályokat, úgy nem olvasta azt sem, hogy türelem, jön abból, és milyen zsírdús :-)A közelségről: értem én és persze nincs ezzel baj, csak pl a séták úgy zajlanak,hogy lemegyünk, betesszük a kocsiba, sír, kiveszem, sétálok vele, elszundít, beteszem, sétálunk alszik kb egy órát se, ismét sír, kiveszem, sétálunk, úgy egy ideig elvan az ölemben, és addig hazmegyünk, és éhes. Tehát ő séta közben is enne még, pedig nem keveset kap előtte, még pótlást is, hogy kibírja az időt. de nem...
127. 342bae44d8 (válaszként erre: 126. - Hiribi)
2012. ápr. 30. 08:54
nevet tudsz írni, hogy melyik a jó kendő, esetleg privát
126. hiribi (válaszként erre: 125. - 342bae44d8)
2012. ápr. 30. 08:43

Kedves Tigramka!


Próbálj akkor csak az igényeihez igazodni, ne fejd le csak tedd mellre amikor kér. Próbálkoztál már a hordozással? Van egy speciális hordozókendő, ami jó a baba csípőjének, gerincének is. A Te kismanód nagyon vágyik Rád. Vannak szakemberek, vagy a youtube-n videó, ahol meg lehet tanulni, hogy lehet jól Magadra kötni Őt. Így marad 2 szabad kezed és lehet, hogy hosszabb alvási ciklusok lesznek. Kérdezd meg hátha a baráti körödben használt már ilyet valaki.

Ne keseredj el, sokszor csak az idő segít, tudom, hogy ez sovány vígasz annak aki ép küzd, de visszatekintve ezek már olyan rövid periódusok az életünkből. Hátha most aférjed is tud segíteni, ha otthon van. Fel a fejjel, szép napot kívánok.

2012. ápr. 29. 11:55

szia hiribi

sajna megint kevesebb a tejcsi, az a baj, hogy össze vissza eszik, nem tudom mikor fejjek mikor nem, így hogy áll be a kereslet-kínálat???????

van, hogy fél óra múlva kér, de olyan is van, hogy fél órát nyammog 40-en......de a pótlást akkor se kéri, inkább cumizik a cicin.....csak így egész nap szopik

124. hiribi (válaszként erre: 121. - Kozmami)
2012. ápr. 29. 08:04

Kedves Kozmami!


Valóban csak 0 10.napra 2. élethétre kell visszanyerni a születési súlyt. Az, hogy begyulladt a melled és nem indult még el a súlya jelentheti azt is, hogy nem biztos, hogy ki tudta szívni rendesen a tejet, esetleg mire a zsírdúsabb hátsó tejhez jutott elfáradt. Nagyon ügyesen csinálod, hogy sűrűn teszed mellre a babád. Természetesen működik a kereslet-kínálat elve lesz tejed. A colostrum és az átmeneti tej sárgább, az érett tej pedig fehér. Neked már érett tejed van azért fehér. (colostrum 0-3 nap 4-10 nap átmeneti tej, 10. nap-érett tej). Esetleg próbáld még meg, hogy szopizás előtt melegíted és kicsit átmasszírozod a melled és szopizás közben is folytathatod a masszírozást, akkor a babó könnyebben hozzájut a tejhez. Ezzel a gyulladást is megelőzheted. Mennyi volt a születési súlya, a legalacsonyabb súlya, mennyi most asúlya? Gratulálok Nektek, sok-sok örömet kívánok! Kérdezz bátran várom a leveleid.

123. hiribi (válaszként erre: 120. - Zsóka85)
2012. ápr. 29. 07:45

Kedves Zsóka85!


Általában a szoptatási mintázat úgy szokott alakulni, hogy a gyemekek délután gyakrabban szopnak, így nem lesz 1-1 szopizásnál 70-90 gramm a mellekben, de ami benne van az zsírdúsabb így magasabb a kalória tartama. Mondjuk úgy nem mindegy hogy az ember 1,5 %-os tejből iszik 1 bögrét vagy frissen fejt tehén tejből. Ha 170 grammot gyarapodott 1 hét alatt az jó. Nem tudom említettem-e az előző levelembe a hordozást, hordozó kendő használatát. Esetleg érdemes lenne kipróbálnod. Nem minden kendő fajta jó, csak azok amivel ortopédiailag helyes pozicióban tudod rögziteni a babát. Szép napokat!

122. Pillangó81 (válaszként erre: 117. - Hiribi)
2012. ápr. 28. 20:59
Köszönöm.
121. kozmami (válaszként erre: 19. - Hiribi)
2012. ápr. 28. 20:33

Kedves Hiribi!


Azóta megszületett a kislányom.

Két gondom van most.

Az egyik, hogy két nappal ezelőttig semmi gondunk nem volt se a tejmennyiséggel, se a szopással. Szerencsére a kislány jól szopizik, de a hízás egyenlőre nem akart megindulni. Mondjuk ez a kisebb gond, mert a védőnő szerint 2 hetesen kell eléni a születési súlyt, azt meg majd elsején tölti.


A nagyobb gondom az, hogy tegnap belázasodtam és az egyik mellem bevörösödött, fájt is. Nehezen, de sikerült kifejni a pangást, viszont estére szinte teljesen elment a tej mindkét mellből. :(

Ma már kezdett visszajönni, de sokkal kevesebb, mint eddig és a színe se olyan sárga már.


Szegény gyerek csak 2-2,5 óra szopival lakik jól, bár ez is túlzás, mert még ilyenkor is keresi a cicit sokszor.


Ilyen esetben van még remény, hogy újra lesz tejem? Szedem az urticat, karamalzot iszok és mellre teszem a babát sűrűn.

Kell még tennem valamit?

2012. ápr. 28. 07:33
Kedves Hiribi!Köszönöm a hasznos tanácsokat!Kislányom 3100 g-mal született,most 17 naposan 3230 gramm,az elmúlt hét nap alatt 170 g-ot hízott.Mostmár nappal nem is kell neki a pótlás,de estére még kellett neki,mert mindkét mellem kiszopizta,és még éhes volt.Néha viszont nehéz megítélni,hogy még éhes és azért sír,vagy csak mert hosszas cicizés után leveszem a mellemről,ha tehetné,egész nap cicin lenne,úgy megnyugszik mindig rajta.Szerintem is nagyon elfárad a szopizástól,csak úgy szuszog közben.De van,hogy tök aktív,eszik 70 grammot is,máskor meg alig dolgozik,eszik 30 grammot...Reggel le tudok fejni néha 50 grammot is miután evett,de este talán 10-20 ml-t.Lehet estére kevesebb a tejcsim?
119. hiribi (válaszként erre: 114. - Zsóka85)
2012. ápr. 27. 20:32

Kedves Zsóka85!


Mennyivel született a gyermeked, most mennyi a súlya? lehet, hogy elfárad, nem bír annyit enni, hallottál már szoptatás barát pótlási módokról, ha valóban esik a súlya akkor szükség lehet ilyesmire. Azt javasolnám, hogy minden szoptatás után fej, hogy kicsit szaporítani tudjunk a tejen. Mindkét melledet fejd le. Fejés: masszírozás, símogatás, rázogatás m-s-r. majd 5-7 perc fejés, ismét m-s-r, 35 perc fejés, m-s-r, 2-3 perc fejés. Akkor is próbáld ha nem jön, ez jó inger a tejtermelésre. A következő szoptatással tudsz ezzel pótolni. Cumisüvegbe gyógyszertárba kapható (v. rendelhető) 5-ös tápszondát helyezel. Amikor látod, hogy fárad a kismanó, becsúsztatod a szája szegletébe és akkor "szívószál" elven kiszippantja a tejet. Talán hallottál már arról, hogy aszoptatás nem csak étkezés, hanam sokkal több annál. Erősíti a baba-mama kötődést. Lehet, hogy a babád csak Veled szeretne lenni, ott aludni a közvetlen közeledben. Mivel esett a súlya fontos a pótlás, kérlek próbáld meg ahogy írtam, kb. 1 hét alatt sokkal bővebben lesz tejed. Fejni napi 6x lenne érdemes, egy ebből éjszaka történjen. Sok-sok erőt kívánok, ha lenne kérdésed szeretettel várom.

118. hiribi (válaszként erre: 116. - 342bae44d8)
2012. ápr. 27. 20:19
Hurrá, nagyon örülök, szuper vagy, hogy türelmes tudtál maradni!
117. hiribi (válaszként erre: 113. - Pillangó81)
2012. ápr. 27. 20:17

Kedves Pillangó!


Igazán lefektetett szabályok nincsenek. Fontos a fokozatosság elve, egyszerre 1 új dolgot vezess be. Szoptatás után érdemes kostolót (20-30 g) adni a babának, sohasem helyette. 4 napig ne adj új gyümölcsöt, zöldséget. Érdemes a primőröket használni. Mivel jelenleg ilyesmi nem áll rendelkezésre az alma tökéletes kezdés, bár én megvártam volna a 6 hónapos életkort. Minél nagyobb mennyiséget adsz, annál jobban csökkented a hosszútávú szoptatás esélyét, amivel mindketten értékes betegség megelőző védelmet veszítetek.1 éves korig 2/3 anyatej:163 szilárd a jó arány. a glutént 6 hónapos kor után bevezetheted. gyümölccsel, zöldséggel is adhatod együtt. 8 hónapos kor körül hússal is dúsíthatod a zöldséget. Ahogy jönnek a nyári gyümölcsök azt is tudsz majd adni: meggy, cseresznye, barack. Apró magvast ne adj. Tavasszal nem szabad a még fóliasátras zöldségeket adni, mert azoknak magas a nitrát tartalma, így répából a télit válaszd. Fogyokúra. ha normálisan eszel maga a szoptatás is fogyaszt. csak figyelj, hogy ne csipegess mellé. Egyél napi 5x 10 órai, uzsonna gyümölcs vagy zöldség legyen. Sok sikert kívánok.

116. 342bae44d8 (válaszként erre: 115. - Hiribi)
2012. ápr. 27. 20:04

köszönöm

ma már szopizott de 1,5-2 óránként kért, nem tudom hogy a kihagyott mennyiségeket akarja pótolni vagy újra így kezd el enni, de még mindig jobb hogy eszik mintha nem enne

puszi

115. hiribi (válaszként erre: 112. - 342bae44d8)
2012. ápr. 27. 20:02

Kedves Tigramka!


Szerintem sincs szükség a vasra. A vas is kétélű dolog. A babódnak a vérkép alapján jelenleg nincs rá szüksége. Egyébként az anyatej vastartalma nagyon jól hasznosul.

2012. ápr. 27. 09:08
Kedves Hiribi!A segítségedre lenne szükségem.16 napos a kislányom.Sajnos nagyon lustán szopizik már az első naptól,pedig be sem sárgult,az előtejet megeszi,utána már nem hajlandó dolgozni a cicin úgy ahogy kellene.Emiatt már a kórházban sokat esett a súlya,pótlást kellett adni neki,hogy haza tudjunk jönni.Itthon is hasonló a helyzet,van,hogy aktívabb,jóllakik a cicin,és 3 órát alszik,de van,hogy csak 30 g-ot eszik (mérlegen mérem),utána éhes,visszateszem cicire,de ismét bealszik,ezt játsszuk,végül tápszerből elfogad még 20 ml pótlást.Próbáltam igény szerint szoptatni,nem adtam neki pótlást,de akkor esett a súlya.Császárral szültem,nagyon megviselt,utána hasmenéses betegséget kaptam,kiszáradtam,lehet a tejemmel sincs minden rendben még most sem?Lefejni nem sokat tudok,talán 20 ml-eket.A baba nem szopik jól,vagy a tejem enm elég,vagy egyszer elég egyszer nem?Mi lehet a gond?
2012. ápr. 27. 08:57

Szia! 4,5 hónapos kisbabámat szoptatom, de én már elkezdtem a hozzátáplálást almával, amit szeret is nagyon. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell "helyesen" elkezdeni a mellétáplálást? Milyen zöldséggel, növénnyel? Mennyit kell/ lehet neki adni az ételekből? Milyen napszakban adjak neki gyümölcsöt, illetve milyen napszakban adjak neki zöldséget?

A másik kérdésem: hogy lehet fogyókúrázni úgy, hogy ne a tejem bánja???

Köszönöm előre is válaszaidat.

112. 342bae44d8 (válaszként erre: 110. - Hiribi)
2012. ápr. 27. 08:11

szia

nekünk:

Hgb:112 g/l Htk: 0, 32 l/l, vvt: 3, 48 T/l

vas: 10,5, transferrin: 2,95

az orvos vasat és folsavat javasolt, de erre? elvittem magán orvoshoz, akinek kikértem a véleményét és ő azt mondta ez egy teljesen normális vérkép, persze nem mondtam neki hogy másik orvos is mondott már véleményt

szerinted tényleg kell a vas mert a védőnő szerint is normális

111. hiribi (válaszként erre: 101. - Bendőbenő)
2012. ápr. 26. 22:53

Kedves Bendőbenő!


Minden kisember-nagyember egyedi és megismételhetetlen. Sok kisgyermek van, aki úgy eszik mint a Te babád, talán nem azokat a fórumokat találtad meg. Mennyi volt a születési súlya, mennyi most a súlya. A tejtermelés folyamatos, miközben szoptatsz akkor is termelődik, ha gyakrabban szoptatsz, kisebb mennyiséget, de zsírdúsabb tejet kap. Nagyon fontos, hogy sohasem szabad eröltetni. Tudom, hogy könnyebb lenne a 3 óránkénti rendszer, de a Te kisbabád sem olvasta a szabályokat, amit a régiek tartottak. Neki így esik jól. Ez nem könnyű egy anyának sem. Próbálkoztál esetleg a hordozással? Lehet, hogy segítene. Szerintem a Te manócskád sokszor inkább csak Rád vágyik és egy pár korty tejcsire. Hallottál már a non-nutritív szopásról. Ez főként a kettőtök kapcsolatáról, kötődéséről szól. Úgy gondolom a Te babád is ezért szeretne olyan sokat mellen lenni, hogy a Te közeledben lehessen. Próbáld ki a hordozó kendőt, szerintem segítene Rajtatok. Sok sikert, jó éjszakát kívánok!

110. hiribi (válaszként erre: 106. - 342bae44d8)
2012. ápr. 26. 22:27

Kedves Tigramka!


A 3 hónapos kor a fiziológiás anamia (vérszegénység)időszaka, ez az élettani mélypont. Normál érték: Hgb:114 g/l Htk: 0,35 l/l, vvt: 3,8T/l MCV: 91 fl MCH:30 pg MCHC:330 g/l

Tehát amit leírtál kb e körül van.

Szuper anya vagy, hiszen fejéssel is fel lehet tartani a szopizást, csak sokkal fáradságosabb Neked és Te mégis megteszed. Esetleg nem gondolkodtál azon, hogy elhívj Magadhoz egy laktációs szaktanácsadót, tudom, hogy ennek van anyagi vonzata de lehet, hogy tudna segíteni. Van köztük olyan is akinek psychológus végzettsége van, nagyon sokat tud segíteni. Az édesanyák életében ez az egyik legnehezebb időszak. Én is nagyon megszenvedtem az első gyermekemmel, megértem, amit írsz. Ha én tudtam volna akkor biztosan felkerestem volna valakit. Gondolkozz, ha szükséged van valakire megpróbálok ajánlani vkit. Biztosan agyon szereted a babádat és ezt Ő tudja, ez a legfontosabb mindig!!! Én nagyon büszke vagyok Rád, hogy ennyire kitartasz az elveid mellett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook