Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyilvános szoptatás: Illendő vagy sem? fórum

Nyilvános szoptatás: Illendő vagy sem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. szept. 3. 14:07
Én azt mondom, hogy vannak kultúráltabb anyukák, akik letakarják magukat, és úgy szoptatják a babát. Ezzel nincs semmi gond, mindneki azt csinál amit akar és ha éhes a gyerek etesse meg. Viszont volt olyan hogy majdnem behánytam, amikor velem szembe a buszon leült egy koszos, büdös "indián" asszony, és premier plán elővette a koszos mellét és szoptatta a gyerekét.
505. siba22 (válaszként erre: 479. - Veroska77)
2014. szept. 3. 08:19
képzeld el én a nagy fiamat 10 hónapos koráig szoptatta.ha elmentünk / pl. mert esetleg cipőt kellett,hogy vegyek magamnak télire és nem volt kire bízni meg nem is bíztam volna!! / akkor kicsit félre lehetett vonulni egy kis pléd,törölköző vagy textil pelus jótékony volt.nem tudom ki volt az a nagy hülye aki max 6 hóig javasolta az adott anyukának ezt,de ez orbitális hülyeség.az anyatej a baba igényeihez idomul.ez mindig kéznél van megfelelő hőmérsékletű,steril stb.a megfelelő mennyiségről nem is beszélve.szerintem még magad se tudod mit hordtál itt össze.aki tudja szopiztatni a babáját minél tovább az nem fogja szégyellni ezt elhiheted,hanem büszke lesz rá!!
504. 0a84e34983 (válaszként erre: 479. - Veroska77)
2012. szept. 5. 13:45
Egyet értek,pedig van 2 gyerekem.
2011. febr. 10. 17:12

Nekem sok tejem volt, de csak itthon fekve tudott enni, ha bejött valaki egyszerűen nem jött a tejem, még a kocsiban se és fájt a mellem, fejni is alig tudtam. A legrosszabb az a 4 nap volt amikor anyósom itt volt segíteni, végig ordított a gyerek és fogyott, aznap amikor láttam hogy pakol (úgy volt hogy 1 hétig lesz) egyből jól tudott lakni a lányom, nekem lelki dolgok befolyásolták, egyszer be is gyulladt és véres tej jött, egyszer pedig minden klassz volt, jó idő volt nyugodt voltam és szopi után pár pár perc alatt 1 decit fejtem 1 üres mellből. Most jön majd a tesó nyár végén, már tudom hogy a férjemen és lányomon kívül senki nem lehet a szobában, beszereztem klassz mellszívókat (korai de már nagyon várom) és olyan cumisüveget veszek ami legjobban hasonlít a cicihez.

Egy parkban lehet szoptatnék ha képes lennék és persze nem látnak, de egy buszmegállóban kizárt.

A stressz nekem szörnyen korlátozta a tej kiürülését, pedig nem vagyok az a lelkizős meg érzelgős ember.

2011. jan. 8. 14:43
Sziasztok!Én 2 év 10 hónapig szoptattam a kisfiam /pár nappal ezelőttig :),és ezen hosszú idő alatt persze előfordul olyan helyzet, amikor nyilvánosan kényszerül rá az ember. Persze ezt nem mi akarjuk így, hanem a csemete, aki éppen éhes, vagy csak megnyugtatásra vágyik.Mi repülőn ültünk, 3,5 órát utazva,és persze, hogy a 2,5 éves gyerkőcömet abban a kicsi területben nehéz volt lefoglalni, ráadásul többször be kellett volna kapcsolnom a bizt. övet, és a nagyon kedves stewardes nem téppen kedvesen próbálta ezt közölni, és nem volt más adu a kezemben, mint a cici.Ez az egy dolog volt, amivel biztosan megnyugtattam, lefoglaltam a gyerkőcöt.Persze számítottam egy ilyen lehetőségre,és vittem magammal egy kis plédet, amivel betakartam magam, meg a gyerkőcöt, és így én sem éreztem magam kellemetlenül másokkal szemben.:)Hozzáteszem, én is kényelmetlenül éreztem magam, mert nem tudtam, hogy a környezetem mit reagál erre.De a pléd jó megoldás volt.Mindíg volt nálam, bárhova mentünk.
2010. nov. 18. 21:06
Hát nem a legjobb megoldás.Én nem szeretem a látványát,pedig van gyerekem.Akárhogy is nézzük ez magánügy.Mindenre van megoldás,csak akarni kell.
2010. nov. 5. 01:53
Nem egyértelmű a kérdés.......!!!!!:-o))))))))))
2010. nov. 5. 01:11
Sztem nem.Meg lehet azt oldani diszkrétebben is.
498. Mamazon (válaszként erre: 497. - F08844d0fd)
2010. nov. 4. 14:24
Kevés az emberekben a tolerancia és a beleérző képesség. Ne törődj vele! Neked a te gyereked legyen a legfontosabb, ne az idegenek komfortérzete.
2010. nov. 4. 11:33
Pont tegnap történt, hogy a vonaton jutott eszébe a majd egy éves fiamnak, hogy kér egy kis tejcsit.:) Párom mondta, hogy csak úgy lesett mindenki, hogy mit művelek. Fülkés vonat volt és az ablak felé fordultam és megszoptattam a fiam. Felmerült az is, hogy a wc-be, de abba szutykos, büdös wc-be sose. Inkább nézzenek. Számomra is érthetetlen, hogy miért ilyen fura egy természetes dolog másoknak. Ha már nem gondolnak a kisbabás anyukákra.
496. kattyus (válaszként erre: 479. - Veroska77)
2009. okt. 12. 20:35
Ha egy orvos ezt mondta, szaladjon és akassza szögre azonnal a diplomáját! Ilyet még nem hallottam, pedig mint ápolónő ismerek néhány orvost. Eddig mind azt mondta, hogy szoptass anyuka amíg van tejed!
495. kattyus
2009. okt. 12. 20:32
Szerintem bárhol-bármikor meg kell szoptatni a gyermeket. Ha a felnőtt éhes, ő is eszik. Ha valaki másképp vélekedik, nem érdekel. Ez így helyes.
2009. okt. 12. 17:34
pl én igen sőt együt szoptattam a barátnőmel vonaton:D
493. anbene (válaszként erre: 492. - Veroska77)
2009. okt. 12. 16:45
Itt most nem arról volt szó, hogy a gyerek magától fordul el a cicitől, hanem azt írtad, hogy max. 6 hónapos koráig szabad szoptatni a gyereket, utána egyen pépet! Ez volt vérlázító. Én 1 éves koráig szoptatnám, de sajnos cicisztrájk van nálunk (5 hónapos+1 hetes korától nem hajlandó nappal cicizni). És képzeld, nagyon sok anyuka (itt a hoxán is) megosztja egymással a tapasztalatait, és személyesen is, mert képesek kimozdulni a 4 fal közül gyerekkel együtt, ide-oda mennek, csavarognak (na nem buliznak, bár az sem megvetendő, ha gyerek nélkül teszik :))). Élvezik az életet, még így gyerekkel együtt is. :)))
2009. okt. 12. 13:14

Kíváncsi vagyok, szoktatok-e más emberekkel személyesen beszélgetni, tapasztalatokat szerezni.

Szóval, még régebben azt mondták, hogy a gyereket ajánlatos 6 hónapig szoptatni. Tudom, hogy a WHO mára azt közölte, hogy 1 éves koráig lehet a babát anyatejjel táplálni. Ebben én is egyetértek, de ez a bábáknál változó. A két barátnőm mesélte, hogy az ő gyerekük 6 hónap után 1 héttel később leszoktak a szoptatásról. Nem vicc. Tényleg ezt mesélték nekem. Egyikük aggódott is, ezért orvoshoz fordult, hogy ez nem gond? Azt felelte az orvos, hogy ez egyáltalán nem probléma. Nem minden baba egyforma. Van aki, leszokik mondjuk 7 hónapos korában a szoptatásról, van, akinek kinőhet a foga 8 hónaposan, megtanul járni, kimondja az első szavát, stb.

És ez a gyerek ma már 3 éves és egészséges, mint a makk. :) Nagyon aranyos és sokat beszél :D

2009. okt. 12. 09:44

Ez jó méghogy 6 hónapos koráig:D veroska77 téged tényleg 6 hónapig szoptattak vagy tápszeren nőttél fel kérdezd meg anyukádat :D

Na szóval én ha szükség ugy kívánja bárhol-bármikor megetetem a kicsimet.Hordok magamnál mindig egy kis rongyot azt a nyakamba akasztom alá a babát és etetem.Lehet egy bevásárlóközpont,egy játszótér,vagy bárhol.pl autóba sose takarom le utközben,azért mert izzad a kicsi mint a ló és ez neki sem kényelmes hogy szük zárt térbe még letakarom.A visszajelzések? hát ha valaki bekukucskál a kocsi ablakán csak mosolyog ha nyilvános helyen vagyok csak annyit látnak és hallanak hogy valaki a rongy alatt hatalmasakat nyel és két pici láb meg mocorog sose láttam azt hogy valaki undorodva ment volna el mellettem.Nevetséges hogy a kicsinek nyugalom kell ennyi erővel ülhetnénk 2 éves koráig lakásba mert a szoptatási tervem addig tart ha birjuk a tejtermeléssel.Azért mert szülünk nem kell othon ülni és várni a szopizás végét hogy végre kimozduljunk emberek közé.

Szoptassunk anyukák ott ahol a szükség megköveteli:D

490. anbene (válaszként erre: 489. - Cicus62)
2009. okt. 12. 09:29

Nyelv? Az is valami? :)) És aki nyilvános helyen szeretkezik? (volt már nem egy fotó az interneten) Az sokkal intimebb, mint egy "evő" baba.

Bírom, amikor olyanok szólnak bele a témába, akik még sosem tapasztalták meg az anyaságot.

489. Cicus62
2009. okt. 11. 18:51

Ez a téma mindig sok vitát kavar.Én meg nem értem,mi a kérdés.Éhes a baba,eszik,mint bárki az utcán.Látszik valami a mellből?Nem.Bezzeg a nyelve látszik annak aki pl.fagyit nyal,mégsem nyitnak róla fórumot,lehet-e fagyizni nyílvánosan.A nyelvről is juthat szexuális dolog eszünkbe,éppúgy,mint a mellről,hát akkor mi a különbség?

Szóval szoptatásra fel anyukák.

A többi butaság ,amit írnak egyesek meg szót sem érdemel.

488. 625b4da9ec (válaszként erre: 479. - Veroska77)
2009. okt. 11. 17:54

?????

Bocsánat!!!


1. A szexuális aktus az intim együttlét!!

A szoptatás az a gyermeked táplálása!


2. Cipelik az anyukák a pelenkás, szopizó gyereküket?

Mit csináljanak vele, ha dolguk akad?

Akasszák a fogasra??


3.Nem tudom, ki volt az a nagyon "okos", aki szerint max. 6 hónapos koráig szabafd szoptatni a babát!???

Szívesen elbeszélgetnék az említett orvossal!!!


Bocsánat mindenkitől, de ekkora baromságokat rég olvastam, hallottam!!!!!!!!!!!

487. Diana80 (válaszként erre: 479. - Veroska77)
2009. okt. 11. 17:01

Nem hiaba lett a no ugy 'kitalalva', hogy ket melle van es szoptatni tud:) Pont azert hogy barmikor, barhol, barmilyen helyzetbe meg tudja etetni a gyermeket.

En barhol megszoptatom a kisfiam. Valakit zavar? Ne nezzen oda! Kulonben se latni belole semmit, csak egy edes pici babat.

Veroska77! Mar elore sajnalom a gyermekedet! Remelem valtozni fog a velemenyed, mire szulsz egy babat!


Anyukak! Szoptatasra fel, barhol, barmikor!!!!!!

486. Mariann7533 (válaszként erre: 479. - Veroska77)
2009. okt. 11. 15:18
Gondolom neked nincs gyereked,és fogalmad sincs,hogy miről beszélsz.Ha halgattál volna,bölcs maradtál volna.
485. Böbe77
2009. okt. 11. 11:08
Én nem ellenzem, mindenki tegyen a belátása szerint. Viszont én tartózkodtam tőle ha lehet, de azért kerültünk olyan helyzetbe, hogy elkerülhetetlen volt...
484. Mókicaaaa (válaszként erre: 483. - 5e48d37001)
2009. okt. 9. 21:11

ugye???? Hihetetlen hogy Veroska miket hordott össze!

1. ha nem lenne még gyerekem, tuti nem mernék erről ennyire határozott véleménnyel lenni

2. A véres széklet hamarabb lehet bármilyen ételtől, mint az anyatejtől

3. Nem fél éves korig szabad, addig kéne legalább mindenkinek aki csak teheti, de inkább tovább, az más kérdés, hogy onnantól már egyen mást is.

4. a nyilvános szoptatás nem egyenlő a bank közepén szoptatással

5. Soha nem voltam híve a cumisüvegből tejitatásnak mivel hiszem azt hogy még mindig van tejem, közrejátszott ez is, hogy mindig azért termelődött rendesen, mert kiszívta...


Kihagytam még valamit??? :-)))

483. 5e48d37001 (válaszként erre: 479. - Veroska77)
2009. okt. 9. 20:56

Nahát...ennyi badarságot:DDD

Én csak nevetek rajta:DDDD

482. anbene (válaszként erre: 479. - Veroska77)
2009. okt. 9. 20:39

Nem olvastam az előzményeket.

De a te kijelentésedre reagálnék. Nem tudom, azt hol olvastad, hogy max. 6 hónapos koráig szabad szoptatni a picit! Ez nem igaz! A mostani WHO konferenciákon is és a tanultabb védőnők és orvosok körében is köztudott, hogy 1 éves korig ajánlott a szoptatás. Ugyanis az a legjobb a gyermek számára, minden megvan benne, ami kell 6 hónapos korig, utána a hozzátáplálással együtt, és a legjobb baci- és vírusölő.

Azzal egyet értek, hogy ne a tömegben szoptasson az anya, hanem vonuljon félre valami csendes helyre. Ha nem megoldható, akkor vigyen cumisüvegben élelmet.

Példa, mentünk az állatkertbe. A kacsáknál a padok tele voltak szoptatós kismamákkal. Engem nem zavart, mert diszkréten csinálták. Letakarták azt a részt pelenkával. Van, aki észre sem vette, mit csinálnak. A gyereknek is jó, ha levegőn van, főleg, ha van mit nézelődnie. Végülis az ember társas lény, nem lehet a bezárt négy fal között állandóan.

És van olyan is, amikor az anyukának el kell mennie vásárolnia valamit, apuka nem ér rá, nincs senki, akire hagyhatja a gyereket, otthon nem hagyhatja egyedül. Ezzel azt akarom mondani, hogy nem kell egyből ítélkezni, nem tudhatod, hogy miért viszi magával a gyereket.

Nem tudom, hogy van-e gyereked, szerintem nincs. Én is akkor szembesültem a nyilvános szoptatás igényével, amikor elmentünk valahova otthonról a picivel. Azért ne mozduljunk ki otthonról, mert van egy pici lányunk? Na ne már! Én mindig meg tudtam oldani, hogy félrevonuljak.

Egyébként buszon soha nem szoptatnék. Ha úton voltunk, mindig készítettem be tápszert vagy teát, ha nem tudtam valahol szoptatni.

De ezért nem lehet elítélni egy anyát. Lehet, hogy a csecsemő nem ihat tápszert, csak anyatejet. Valaki tápszer ellenes. És ha a gyerek éhes, nem mondhatod neki, hogy bocsi, de most nem. Akkor nekikezd üvölteni. Az mennyiből jobb? A mai társadalom még azt is rossz szemmel nézi, ha egy gyerek üvölt. Csak akkor jönnek rá, hogy eddig rossz szemmel nézték, amikor ők maguk válnak anyává/apává.

2009. okt. 9. 20:38
Nem illetlen, de lehetőleg csak végső esetben.
480. M_Marcsa (válaszként erre: 479. - Veroska77)
2009. okt. 9. 20:29

Az igaz, hogy a szoptatás intim dolog, de ha a gyerek éhes, megetetem. Pl. én elvből nem adtam cumiból enni neki, fejni sem tudtam, de szopott rendesen. ja, és a cumizavar...

Alvásidő...Ha álmos volt, aludt a babakocsiban.

2-3 évig otthon kellett volna üljek egyfolytában, ha mindezeket betartom...

A zaj... Zajban is elalszik néha, ha másképp nem megoldható.

Max. 6 hónapig szoptatni? Ne viccelj már. A WHO is egy évig ajánlja. Persze, mellette, kb. 6 hónaptól hozzátáplálás.


Majd ha gyereket lesz, másképp fogod gondolni...

2009. okt. 9. 20:18

Én tényleg nem akarom megsérteni azokat az anyukákat, akik nyilvánosan szoptatják a gyereküket, de ez egyáltalán nem természetes dolog. A szoptatás a kicsi és az anyuka intim együttléte, nem kell egy étterem vagy bank közepén ennyi ember előtt művelni. Ma sem értem, miért vannak ilyen felelőtlen szülők, akik úgy cipelik ide-oda a pelenkás és szopizó gyermeküket, mint egy táskát. Igaz, hogy vannak bababarát intézmények, de ez akkor se tesz jót a kisgyereknek. Ha a gyerek megéhezik, legalább cumisüvegből etessék meg. Az alvásidőről se feledkezzük meg! Az sem helyes dolog, ha alvásidő előtt vagy ez alatt a plázákba viszik a kicsiket. Ha egy gyerek hisztizni kezd ott, ebben csakis a szülő a hibás. A zaj sem tesz jót a kicsiknek. Nyugalomra van szükségük.

És ami a legfontosabb: max. 6 hónapig szabad a babát szoptatni. Utána egyen pépet. Ezt javasolják az orvosok. Egy szomszédom mesélte, hogy a lánya nem adott semmi mást a kicsinek, csak anyatejet. 1 éves korában problémák jelentkeztek a kicsinél: hasfájás és véres széklet. Azonnal orvoshoz vitték, ahol a doki megkérdezte, mit eszik a gyerek. Azt felelte az anyuka, hogy csak anyatejet. És képzeljétek csak el, milyen dühös lett az orvos! Én neki adok igazat.

Nagyon sajnálom, hogy le kellett írnom a véleményemet, de nagyon helytelennek tartom, hogy manapság már ilyeneket csinálnak az anyukák. Sok barátnőm (még azok is, akiknek gyerekük van) is ellenzi az ilyen nyilvános dolgokat. Egyikük mesélte, hogy volt olyan nő, aki a büdös buszon szoptatta a gyerekét. Az utasok ugyan nem vettek erről tudomást, de akkor is nagyon zavarta őket.

Megértem, hogy a gyereket etetni kell, de azért nem kéne feltűnősködni.

2009. szept. 28. 11:44

Én is szoptattam nyilvánosan, de olyan diszkréten, hogy észre se vette senki. Ha a kicsi másképp nem nyugszik meg, vagy esetleg hosszú az út hazáig, oltás után, vizsgálat után miért ne vígasztalódhatna?

Nekem 3-ból 2 gyermekem nem fogadta el a cumit, sem az üveget, így nem volt néha más mód, mint a nyílvános szoptatás.

2009. szept. 28. 11:32

Épp most a hétvégén történt mrg egy nagy több ezer nézős versenyen a lelátn szoptattam meg a kislányom, úgy hogy utólag egy ismerősünk megkérdezte a feleségét, hogy mikor etetem meg a kicsit és nem éhes-e már. Észre sem vette hogy közvetlenül mellette szoptattam.

Cumisüveg??? Szerintem annyira felesleges- nekünk nincs és nem is volt sose egy gyerekemnek se.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook