Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1219. Nikk_1982 (válaszként erre: 1218. - Csinoska2012)
2016. jan. 24. 16:40

Szia!

Ugyan én nem tanácsadó vagyok, csak anya, de szerintem amíg neked is jó hogy szopizik addig hagyhatod. Főleg ha ovis, valószínűleg "lelkileg" van inkább szüksége rá

2016. jan. 22. 16:15

Szia!


Kértem már 1x tanácsot és ismét emiatt írnék. A kislányom 3.5 éves óvis és még este szopizik,engedjem még neki vagy ,hogy szoktassam le róla.Köszönöm!

2016. jan. 5. 19:02

Kedves Pofianyu!


Látom nem nagyon van már kérdés, lehet hogy nem is nézed már az oldalt. Én mégis próbálok kérdezni. 3 hetes a kislányom és a mellre helyezéssel van egy kis gondom. Minden szopinál cuppog a kislányom. Jártam szoptatási tanácsadónál, azt mondta jól rakom mellre, de folyamatosan lecsúszok, elfordítja a fejét, sokszor vergődik a mellemen. Legfőképp a bal cicin, abba nincs is olyan sok tejcsi. Nem tudom mit kellene még csinálni és már megint problémás a szoptatás.

1216. zebracsikó (válaszként erre: 1214. - Hannamami)
2014. nov. 26. 15:00
ismerősöm, több, mint 3 éve szoptat, minden probléma nélkül, ráadásul közben szült egy másodikat, tehát vagy egy nagy és aegy kicsi neki
1215. pofianyu (válaszként erre: 1214. - Hannamami)
2014. nov. 26. 14:58

szia!!


ha a mutetet szakszeruen vegeztek, nincs akadalya a szoptatásnak. Mostanaban odafigyelnek már arra, hogy hol megy a bemetszes, sajnos ezt igy nehez latatlanban megmodnani, hogy menni fog e, de elvileg ha a bimboudvart nem vagtak at, akkor mennie kell. Irj majd hogy hogy megy a szopi amikor megszuletett a babad!!! sok sikert!

1214. Hannamami
2014. nov. 22. 18:52

Sziasztok!

Evek ota nem latogattam az oldalt, de most tapasztalatokra lenne szuksegem.

Arra lennek kivancsi, hogy van-e itt olyan edesanya, aki mellkisebbites utan esett teherbe es tudott vagy nem tudott szoptatni?

3 het mulva szulok, harmadik baba, kb negy eve volt mellkisebbitesem es nem tudom mire szamitsak. Ugy nez ki az elotej mar elindult, atjon valamilyen csatornan, de vajon ez azt is jelenti, hogy siman fajdalommentesen fog menni a rendes szoptatas is?

Ha van barmilyen tapasztalatotok, legyszi irjatok meg!!! :)


Koszonom elore is!

1213. Picipötyi (válaszként erre: 1212. - Regina 86)
2014. nov. 19. 09:46
Valószínűleg növekedési ugrás van :-) Folytasd a szoptatást és minden helyreáll!
1212. Regina 86
2014. nov. 4. 11:08

Sziasztok!

Valakinek bejött a tej fokozása a gyakori szoptatással?


Sajnos már a 3. hét óta szenvedek a tejemmel, miután a napi rendet beállítottam a 6. héten, azóta minden szép és jó volt, a pici 2 óránként szopott. Aztán a 7. héten borult minden, ismét nem elég a két cici, a tápszerrel meg csak kínlódok... megcsinálom, elhűl, nem kell neki, 5-15 milit iszik és vége, de éhes marad, mert a cicire rákap.

Ráadásul fogyott 10 dekát a napirend óta (igény szerint szopik)


Van értelme egyfolytában a cicin lógatni? Lesz több tejem?? Így én nem alszom, ő is keveset!

1211. Hutterer Edit (válaszként erre: 1210. - Pofianyu)
2014. okt. 26. 11:07
Jaj de jó ezt hallani! :-) Köszönöm szépen! Én is bízom benne, hogy marad a tejcsi annyi, amennyire a babámnak szüksége van!
1210. pofianyu (válaszként erre: 1209. - Hutterer Edit)
2014. okt. 25. 15:44

Szia Edit,


nagyon ügyes vagy, hogy így sikerült elhagyni a tápszert! :)) Nagy valószínűség szerint inkább a babád az aki növelte a tej mennyiségét, mint a tea, persze az is segített benne, de nyugodtan elhagyhatod, ha folytatod az igény szerinti szoptatást, a babád fogja beállítani a kellő tejmennyiséget! Bízz benne és bízz magadban, magatokban, jó kis csapat vagytok! :))

Csak így tovább!

2014. okt. 23. 13:16

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Hétfőn lesz 3 hetes a kislányom. Már a szülőszobán szépen rácuppant a cicre, de a krházban éjjelente sajnos mellé kellett táplálni (csecsemősök tanácsára), majd mikor hazajöttünk még 2 éjszaka adtam neki minimális tápszert (20-30ml. Következő nap elkezdtem szedni a Motherlove tejserkentő kapszulát és azóta szerencsére nem kell a tápszer :-) Igény szerint szoptatom, van, hogy akár óránként is mellre kerül és szépen gyarapszik is! Van, hogy 80-90 grammokat mutat a mérleg 1-1 szopizás után. Csak az lenne a kérdésem, hogy merjem-e csökkenteni a tejserkentő adagot, illetve jó lenne egy idő után elhagyni, csak nem tudom, hogy milyen ütemben tehetem, nehogy kevés legyen a tejem utána. Segítségeteket előre is köszönöm!

1208. pofianyu (válaszként erre: 1207. - Madame82)
2014. okt. 15. 20:02

Szia!


szopi alatt bármi előfordulhat! ;) Ez így teljesen normális!

1207. Madame82
2014. okt. 13. 16:29

Üdv mindenkinek!


Szoptatás alatt előfordul hogy, 3 hónapig menstruáltam , utána 2 hónapig kimaradhat? Ha a teszt negatív lett!Köszönöm a válaszokat....

1206. pofianyu (válaszként erre: 1203. - Csinoska2012)
2014. szept. 14. 22:33

Szia!


Először is gratulálok, hogy ilyen hosszan sikerült szoptatnod! :)) Ahogy már előttem írták, lassan meg lehetne beszélni a kétéveseddel, hogy csak pizsiben van szopi pl. Vagy csak alvás után. vagy evés után stb. Azt a szopit próbáld meg leghamarabb kiiktatni, amelyiken látod, hogy nem a legfontosabb neki. AMúgy ha közösségbe jár, akkor a legjobb amit tehetsz, hogy szoptatod. Ez a testi és lelki egészségének is jót tesz! :)

1205. pofianyu (válaszként erre: 1202. - Monyó85)
2014. szept. 14. 22:30

Szia!


A tej szépen lassan fogyni fog, de alkati adottság, hogy ez milyen gyorsan történik. De miért szeretnéd már kiváltani a szopikat? A WHO azt javasolja, hogy az első szülinapig 2/3 arányban legyen anyatejes a baba és 1/3 a más étel és ennek kellene megfordulnia a kétéves szülinpig.

1204. Nikk_1982 (válaszként erre: 1203. - Csinoska2012)
2014. szept. 3. 14:39
Nekem a kétévesemmel sikerült megbeszélni hogy ő már nagyfiú ehhez, bár nálunk már csak egy szopi volt naponta.
2014. szept. 3. 10:43
A kislányom lassan 2. és fél éves bölcsödébe jár, reggel és este még szopizik, és hétvégén napközben is ha otthon vagyunk,hogyan tudnám lassan leszoktatni róla?köszönöm
1202. Monyó85
2014. szept. 3. 10:30

Szia!

Kisfiam 8 és fél hónapos. Már csak reggel és este szopizik, a másik 3 étkezést már kiváltottunk. A tejem viszont nem akar fogyni,ugyanannyi van, mint amikor csak szopizott a fiam. Mit lehet tenni ebben az esetben?

1201. pofianyu (válaszként erre: 1200. - Pillangó81)
2014. aug. 16. 21:17

Szia!


nyugodtan lehet sportolni szoptatas alatt! nincs semmi akadalya! a kisbaba.com oldalon irtam is errol egy cikket! :)

2014. aug. 2. 22:46
Szia. Biztosan sokan kérdezték már, hogy szoptatás alatt lehet-e sportolni? Nem versenysportoló vagyok. De vissza szeretnék fogyni kb. 15 kg-t (lassan) kocogással, futással, de szoptatni is szeretnék. Előre is köszönöm válaszod.
2014. júl. 16. 19:07

Sziasztok!

Kérdéseim sokaságát szeretném feltenni nektek! Lánykám 12 hetes. 6 hetes kora óta epekővel, epesűrűsödéssel, vagyunk diagnosztizálva! Fejlődése megfelelő. Teljes mértékben anyatejes baba 7x-8x eszik egy nap kb 620-670ml/nap. 2890 grammal született (2750 grammra csökkent) most 4100 gramm. Az elmúlt 2 hétben valószínű volt egy epegörcse ami a székletében megtalálható epekövek formájában is megmutatkozott. Hasfájásra, és emésztőrendszer éretlenség miatt Erre alkalmas cseppet kezdtünk el szedni. A kérdésem a következő az elmúlt 3 hétben lánykám súly gyarapodása 200 gramm! Ezt a doktornénink és a védőnénink is kevesli! Most kaptunk egy hetet hátha megindul a súlya, ha nem akkor ismételten orvosi kivizsgálás elé nézünk! (Születési "magassága" 53 cm volt a mostani mérés szerint majdnem 59 cm 3 hét alatt 3 centit nőtt!) Kérdésem a következő! Olvastam hogy anyatejes babánál van hogy stagnál ennyi ideig a súly, fennállhat e nálunk is? Visszavetheti az epegörcsös, hasfájós időszak az evésben a tápanyag raktározásában? Ha hosszában nő 3 cm-t az befolyásolja-e ilyen mértékben a testsúlyát? Természetesen nem megúszni szeretném az újabb kivizsgálást csak már szeretném élvezni azt, hogy eszik rendesen a babám, mert eddig végig stresszeztették a 12 hetet, most megállapították hogy kitisztult az epehólyagja, de a boldogság eddig tartott! Válaszotokat Köszönöm !

1198. pofianyu
2014. jún. 18. 11:43

SZia!


Ahogy most számoltam a babád átlagosan gyarapodott az elmúlt 3,5 hónapban. Tudom, hogy nem akarsz visszafele haladni a fejlődésben, sokan azt gondolják, hogyha egy baba éjjel ébred, akkor ott valami nem stimmel. A kérdés mindig az, hogy mennyire fontos a kizárólagos szoptatás. Nem mindenki tartja ezt annyira fontosnak, ezt el tudom fogadni. Én azért írtam, hogy keltsd fel éjjel, amúgy ez lehet egy késő esti szopi is(pl 11 körül) nem írtad, hogy hánytól hányig alszik a babád, szóval ez egy megoldás lehet(ne) ha a célod az lenne, hogy még 2,5 hónapig biztos hogy csak anyatejet kapjon a babád és egy éves koráig egalább szopizzon. Ha ilyen mértékben haladtok a tápszerrel, nagy a veszély, hogy nem sokáig fog szopizni. Ez egy kör, sajnos, ami elindul a tápszerrel együtt.Megértem, hogy nem szeretnéd felkelteni éjjel, teljesen érthető. Azt azonban el kell mondanom, hogy ne lepődj meg, ha esetleg nem lesz mindig ilyen jó alvó. Nagyon sok kisbaba kb 4 hós koráig átalussza az éjszakájat, aztán hirtelen megváltozik a helyzet. Ennek rengeteg oka van és a tápszeres babák között is látszik ez a tendencia. A másik dolog meg a fejéssel, hogy az hogy szopi után mennyit tudsz kifejni, az nem jelent sokat, a baba mindig többet tud kiszívni mint a mellszívó és a mellben mindig van tej, a kérdés persze, hogy mennyi. De ezt nem lehet a mellszivóval ellenőrizni. A tápszert ha már 2-3 alkalommal is kap egy nap, nem lehet pikk-pakk elhagyni, a tejed nyilván nem elég most neki, de a tejtermelés visszahozható, csak ehhez az kell hogy a baba minél többet szopizzon, emelett fejni kellene rendszeresen, és kellene egy késő esti szopi, illetve lehetne ez fejés is. Tudom, hogy ez nagyon macerásnak tűnhet, Neked kell eldönteni, hogy mit ér meg Neked ez a dolog, mennyit bírsz ebből bevállalni. Ha szeretnéd, hogy szopizzon a kisfiad még sokáig, akkor viszont valamit ezekből meg kellene próbálnod, mert sajnos az tény, hogy a tápszer-spirál elkezdése után a babák többsége hamarosan abbahagyja a szopit. Ennek egyik oka, hogy valőban kevesebb lesz a tej, a másik oka a cumizavar, vagyis, hogy a cumisüvegből könnyebben jön a tej.

A döntés rajtad áll, ha bármiben tudok segíteni, szólj!

:)

1197. Násfa (válaszként erre: 1196. - Pofianyu)
2014. jún. 17. 15:30

Szia!


Szombaton töltötte be a 15. hetet.

3480g-mal hoztuk haza a kórházból, múlt csütörtökön 5900g-nak mérték.

Azt kap 2-3 tápszeres étkezést jelenleg, mert napközben csak 40ml-ket tud szopizni, ennyi van összesen a két mellemben. Nyilván ez nem elég már egy ekkora babának, mert nagyon sír, hogy ő még igenis éhes...

Biztosan nincs több a melleimben, mert csak cseppeket tudok kifejni belőlük a szopizások után.


Ami az éjszakai szopit illeti: keltsen föl?

Ezt nem szeretném. Örülök, hogy ilyen jó alvó, nem szeretnék visszafelé haladni a fejlődésben.


Pisi pelusa eddig is volt mindig bőven, bár mióta tápszert is kap sokkal pisisebbek, nehezebbek a pelusai.

1196. pofianyu (válaszként erre: 1193. - Násfa)
2014. jún. 17. 10:09

Szia Násfa,


szeretnék néhány dolgot kérdezni! Előttem már Picipötyi nagyon jól összefoglalta Neked a dolgokat:)) Ahhoz hogy pontosan lássam, hogy átlagban mennyit gyarapodott a kisfiad, ahhot kellene tudnom hogy pontosan most hány hetes, mennyi a súlya és mennyi volt a legkisebb súlya. A kizárólagosan anyatejes babák gyarapodása eltér a kevert vagy tápszeres babák garapodásától és sokszor a gyermekorvosok, védőnők sajnos ezekhez a gyerekekhez hasonlítják az anyatejes babákat. Az anyatej a legjobb és legtermészetesebb táplálék a babának és hat hós korig kizárólagosan ezt javasoljuk. Az anyatejes babák gyarapodása visznt nem lineáris, van hogy hihetetlen sokat híznak egy hónap alatt, majd szinte semmit. Azt szoktuk mondani, hogy amíg egy baba nem fogy, és van elég pisis (napi 5-6db) pelusa, addig nincs gond.

A tejed egészen biztosan godnolom, hogy nem lett kevés, az hogy a színe más az természetes, a kezdeti időszakban más az összetevője a tejnek, később megváltozik, illetve az elsőtej, ami a szopi elején van, az sokkal vizesebb mint a hátsótej. Ami fontos lehet az az, hogy abban, hogy nem gyarapodott a babád az lehet ludas esetleg, hogy éjjel nem szopizik. Az éjjeli szopi nagyon fontos a tejtermelés szempontjából is, így a tápszer helyett abszolut azt javasolnám, hogy próbálj beiktatni egy éjszakai/késő esti szopit. A másik amit nem értek, hogy miért kellene ennyi kiegészítest kapnia? 2-3 adag tápszer?

A kizárólgaos anyatejes táplálás visszaállítható, de ehhez az kellene, hogy minden egyes alkalommal, amikor azt látod, hogy a babád szopizni szeretne, kínáld meg. Az hogy eltolt magától az sok mindetől lehet, ne add fel, próbálkozzatok és írj ha még bármiben tudok segíteni.

1195. Násfa (válaszként erre: 1194. - Picipötyi)
2014. jún. 16. 15:13

Köszönöm a tanácsot, megpróbálom.

De nagyon félek, hogy letolást kapok majd, ha esetleg ebben az újabb 1 hónapban is kevésnek mutatkozik majd esetleg a hízása...


Lehet összefüggés a tejcsi megváltozott tápértéke és a hízás mértékének csökkenése között?

Mert most, hogy újra fejem a mellem észrevettem, hogy egészen más már a színe. Nem sárgás, hanem fehéresen áttetsző.

Talán vizesebb a tejcsim? Már nem olyan zsíros mint eleinte és ezért nem érzi a kisfiam elég laktatónak?

1194. Picipötyi (válaszként erre: 1193. - Násfa)
2014. jún. 16. 13:32

Igen! De sürgősen felejtsd el a tápszert, mert az csak ront a helyzeten.

A babádnak valószínűleg kutya baja nem volt az anyatejjel, csak a legvalószínűbb hogy egy növekedési ugrás is jött, ráadásul vannak olyan időszakok is amikor stagnálhat egy kicsit a súly, de mint Te is láttad a növekedés nem állt meg, tehát nem volt baj.

A legrosszabb amit az orvosok csinálnak folyamatosan az az, hogy egyből a tápszer után nyúlnak és ezzel mindent elrontanak.

Folytasd a szoptatást és felejtsd el a tápszert, mielőtt a szoptatást kell majd elfelejtened!!!!

Szoptasd igény szerint, ha kell óránként, a lényeg, hogy csak akkor válts mellet amikor valóban "nincs már benne".


Remélem valamelyik szoptatási tanácsadó is ír neked hamarosan, hogy megerősítsen!


De egy biztos!!! Én rengeteget szenvedtem az anyatejes táplálással, úgy, hogy a középső gyermekememmel rengeteg tejem volt.

Én nem adtam fel!!!!! ÉS nem hagytam, hogy a dokik minden szaros tápszert felírjanak!!!!


Úgyhogy felejtsd el a tápszert, de gyorsan és próbálj meg visszatérni a szoptatáshoz!!!


Peresze nem azt mondom, hogy éheztesd a gyermekedet, de ha eddig minden rendben volt, akkor most sem változott semmi, csak rossz tanácsot kaptál!!!!!


Sok sikert és kitartás!


Lesznek nehezebb napok, de ha folyamatosan mellre teszed a babádat, akkor pár nap és visszaáll minden!!!!!

1193. Násfa
2014. jún. 16. 09:15

Sziasztok!


A kisfiam 3.5 hónapos, 3600g és 52cm volt születésekor, 3480g-mal hoztuk haza a kórházból. 2hós státuszon 5850g volt és 58cm. Csak anyatejet kapott igény szerint.

Most a 3 hós státuszon csütörtökön csak 5900g volt és 63cm.

Tehát 1 hónap alatt csak 5dkg-ot hízott, viszont nőtt 5 centit...

Az utóbbi időben elég nyugtalan volt evések után és egyébkènt is, de nem méregettem és nem is gondoltam arra, hogy kevés lehet neki a tejem. Sokszor el is tolt magától...

Az alvásával sem volt gond, mert 12-13 órákat alszik egyben éjszaka.

A doktornőnk tápszert írt fel. Most a reggeli és esti étkezése csak tej a 2-3 köztes pedig tápszer.

Visszaállítható még valahogyan a csak anyatejes táplálás?

1192. Nikk_1982 (válaszként erre: 1191. - Picipötyi)
2014. jún. 12. 22:13
Sajnos az nem újdonság, az enyém már előtte is lógott. Fránya gravitáció! :-)
2014. jún. 11. 13:14
Csak a lógás marad meg :-((( Dehát ez vele jár :-))))
1190. Nikk_1982 (válaszként erre: 1189. - Zsofi_krum)
2014. jún. 9. 12:54
Köszönöm! Akkor nem halogatom nagyon a bikinivásárlást. :-)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook