Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
289. kozmami (válaszként erre: 288. - Laurka85)
2012. máj. 21. 13:54
Jesszusom, hol szültél? Van még ilyen kórház, ahol nem adják ki a babákat non-stop? :O
288. laurka85 (válaszként erre: 283. - Mmaresz)
2012. máj. 21. 13:06

Hát igen, nem volt egyszerù az eleje, de már túl vagyunk rajta :-) tegnap délután óta úgy eszünk ahogy javasoltad. Sokkal jobb mindkettőnknek. ÉS mostmár nem is eszi annyira tùl magát. Elég neki 40-50 ml is, és elvileg neki ennyi is az adagja.

Viszont a mellbimbómmal mit tudok csinálni? Nagyon szétázik, érzékeny, félek hogy kireped és nem bírunk majd ennyi ideig enni. Most kb. 1 óra alatt lakik jól a babám úgy hogy szopizik az egyik mellemből, amikor ott már nem folytatja akkor váltunk és még kell neki a mások mellemen 5-10 perc.


Szerencsére a mellem nem gyulladt be a kórházban, de nagyon nehéz volt kimaszírozni és kifejni.

Kézzel fejek, nekem úgy jobban megy, van kézi mellszívóm is ugyan, de az is megviseli a mellbimbóm. Most viszont hogy csak szopizunk nem fejek, megpróbáltam de már semmi sem jött belőle.


A klinkián azért nem bírtunk sokáig szopizni, mert reggel kihozták, majd egy óra múlva elvitték, jött a vizit, addigra megetették tápszerrel, attól bealudt teljesen, utána kihozták, de nem volt igazán éhes, aztán elvitték fürdeni, utána megint megkaptam, ekkor már egész délutánra. ÉJszaka eldönthettem maradjon-e velem, de én szopizás után bevittem aludni, mert nagyon fáradt voltam még :-/ Itt ennyi a rooming in :-S

287. Mmaresz (válaszként erre: 286. - Kozmami)
2012. máj. 21. 13:04
A 20-40- et Ő szopizza ki, vagy Te fejed ki? A csöpögés azért lehet mert nem tárol a mell, ami nem fér kicsöpög:-)és lehet attól is hogy akkor épp elkapsz egy tejleadó reflexet.Sok anyának már a baba sírása megindítja a tejleadó reflexet.Le tudod írni hogyan és mennyi ideig fejsz? Kiokoskodjuk a megoldást!
286. kozmami (válaszként erre: 285. - Mmaresz)
2012. máj. 21. 02:18

Hű...hát úgy voltam vele lakjon jól, így annyit adtam neki, amit elfogadott. 100ml-t puszilt be, előtte 20-at szopott. Ezt a 100-at megitta, mert méréssel néztem, miután kivettem a nyakából az agyonáztatott partedlit! :)

A vicc az, hogy aludt egy szűk órát és úgy csinált, mint aki halálra van éhezve és cicit követelt, rá is vetette magát. Nem tudtam sírjak vagy nevessek...


Az létezik, hogy csöpög a ciciből a tej, ha megnyomom spriccel világba, de csak 20-40ml van benne? Ennél többet nem szopik ki, ha ötször visszateszem rá, akkor se.

Tudom, hogy szopi közben termelődik, nem tároló, de a lényeg, hogy ennyit kajál ki egy ciciből. Hol lehet a gond? Velem vagy vele?

285. Mmaresz (válaszként erre: 282. - Kozmami)
2012. máj. 20. 21:10

Kedves Kozmami!

Nagyon birom, nem csak a kitartásodat, de a humorérzéked is!:-D Aranyos vagy! Videót nem tudok mutatni, de igyekszem nagyon szemléltető lenni.Tényleg nem könnyű egy 3 hónapos babát úgy elkapni, hogy a kezével ne hadonásszon. Egyébként szopi közben is mindig épp két kézzel van több nekik mint aminek helye van:-)Szóval próbáld meg a következőt: Ülj egy fotelbe, és húzd fel az egyik combod minél közelebb a testedhez, támaszd meg a másik lábadon.Így készítettél egy kis fészket amibe a babád pont beleilleszkedik, és még viszonylag szembe is van Veled. Célszerű előtte odakészítened a tejcsit a pohárba.Tök jó a kávéscsésze mert kifelé ível a széle ez jól illeszkedik a baba ajkához, de tökéletesen megteszi a cumisüveg kupakja is , ezt kicsit összenyomva pont a szájához illik. Amikor én babát itatok a nyakába teszek egy textil pelust - ez felfogja a kicsorgó tejet, és épp elég nagy ahoz, hogy a kezét finoman betakarja és ne tudjon hadonászni:-)

Ügyesek vagytok, hogy belejöttetek.Úgy döntsd a poharat, hogy felveszed a baba ritmusát ahogy lefetyeli a tejcsit.Ne siessetek, de üres járat se legyen ,inkább álljatok meg büfizni közben így nem nyel sok levegőt.És hogy a komfort szopi is meglegyen tedd rá kicsit a melledre, lehet el is alszik rajta:-)

Mennyi pótlást adtál neki?

284. istibébi (válaszként erre: 282. - Kozmami)
2012. máj. 20. 20:45
Ügyes vagy! Gyakorlat teszi mestert, ahogy a közmondás is tartja. Mindig folyik mellé is, de megéri a "pazarlást", hidd el. Próbáltad, hogy egy nagyobb pelust teszel a nyakába, ami kissé távol tartja a kezeit?
283. Mmaresz (válaszként erre: 281. - Laurka85)
2012. máj. 20. 20:42

Nem volt könnyű dolgotok az első napokban Laurka85, ahogy olvasom.Így méginkább elismerésem a kitartásodért, és mert mindezek ellenére szeretnéd kizárólagosan szopiztatni Jázmint!Sajnos ezek a kezdeti nehézségek bizony kihatással vannak a jelenlegi helyzetre, de szerencsére jó irányba befolyásolhatók.Igen gyakran fordul elő , hogy amikor valamilyen oknál fogva elmarad az a bizonyos "aranyóra"a szülést követően ,( így nevezik az élet első óráját amikor a baba és az anya bőrkontaktusban van, és lehetőséget adnak a baba szopizására ugyanis ilyenkor a legaktívabbak)hogy a szopizás nehézségbe ütközik. Ráadásul a szülés is megviselte Jázmint így elég nagy elvárás volt tőle , hogy 20 perc alatt lakjon is jól. Nem volt Veled egy szobában? Ez az időre szoptatás,és az hogy a anyát elválasztják a babától nem kedvez az igény szerinti szoptatásnak. Az egyik jellemzője, hogy a tejbelövellés is hirtelen történt ami tovább nehezítette egyrészt a mellretapadást, másrészt a tejtermelést.A hirtelen tejbelövellésnek aztán túltelítődés lett az eredménye, mivel Jázmin nem tudta elég gyakran kiszopizni.A túltelítődés következnénye a tejcsatorna elzáródás, a csomó a ciciben.Igazából nincs ilyen , hogy valakinek szűk a tejjárata, másnak meg tág, csak olyan van, hogy vagy ki tud ürülni a tej, vagy nem mert valami miatt pang.A Te esetedbe ez utóbbi történt.Lázad nem volt? Namármost, ha a tej nem tud kiürülni akár mert a baba nem szívja ki , akár azért mert a pangás miatt a tejcsatorna elzáródik ez egy olyan folyamatot indít be a mellben , hogy gátolja a további tejtermelést azaz kevesebb lesz a tej, majd elapad.Szerencsére a folyamat visszafordítható azaz ha szopizik a baba, és rendszeresen kifejed a melled, ujra több tej fog termelődni, mert olyan jelzést kap a mell, hogy gyerünk termelni, mert van rá igény:-) Azt kérdezed, honnan tudod , hogy teljesen kiürítette a melledet?Ez érdekes dolog, mert igazából sosem ürül ki a mell.Ne úgy képzeld el mint pl. egy hordót, hogy kinyitjuk a csapot kiürül, aztán majd termelődik újabb adag:-)Sokkal inkább úgy képzeld el, hogy tejcsi mindig ,folyamatosan termelődik.Legnagyobb része kb 2/3 -a épp akkor amikor ürül azaz szopik a baba, vagy fejed.És 1/3-a termelődik csak a két szopi között.Tehát a mell nem tárolja a tejet, hanem termeli!!És minél jobban kiüríted, annál több termelődik! Sőtt, minél kevesebb a pillanatnyi mennyiség benne annál zsírdúsabb, azaz annál jobban jóllakik vele a baba. Tudom , hogy nehéz ezt így megérteni de ha kipróbálod meg fogod tapasztalni. A melegítés az jó tanács volt, a meleg hatására valóban jobban kitágulnak a tejcsatornák és könnyebben ürül a tej.Mivel fejsz, kézzel, vagy mellszívóval?A kifejt mennyiség kezdetben igazából az anya gyakorlatán is múlik. Senki sem születik úgy, hogy tud fejni:-)Próbáld előtte átmelegíteni a melled a kezeiddel körkörösen enyhén masszirozni ( inkább a melegítésen van a hangsúly), simogatni , rázogatni (m-s-r), majd mindkét mellet fejni 5-7 percig, majd ismét masszír, simi, rázás( m-s-r)és mindkét mell fejése 3-5percig, végül ismét m-s-r és mindkét mell fejése 2-3 percig.

Ne aggódj nem késő még, sőtt otthon lehet legjobban helyrehozni ami esetleg a kórházban nem jól működött:-)Ha azt szeretnéd, hogy Jázmin jól szopizzon, akkor viszont a cumisüveget érdemes mellőznötök, és ha kell helyette más szopibarát eszközzel pótolni pl.pohárral.

282. kozmami
2012. máj. 20. 19:06

Megvolt a poharas pótlás...hát vazze...:)

Kérek videót, más hogyan csinálja. Először is hova teszi a gyerek kezeit, amivel feszt kalimpál?!

Először aventes pohárból adtam, de féltem, hogy elvágja az ínyét, úgyhogy elővettem a régi fazonú, 1 decis kávés poharam. Mellesleg a kórházban egy csecsemős is abból itatott egy babát.

A végére egész belejöttünk amúgy, de még van mit csiszolni a technikán. :)

Még pár alkalom és szkafander sem fog kelleni. :)

Napok óta először végre jól lakott csórikám, most itt csuklik rajtam és néz ki a fejéből. :)

Ja, sejtvén, hogy itt levegő nyelés is lesz, adtam neki előtte espumisant, remélem nem fog fájni a hasa.

281. laurka85 (válaszként erre: 278. - Mmaresz)
2012. máj. 20. 17:53

Kedves Mmaresz!

azt hiszem már a kórházban a védőnők összezavartak, meg hát ott nem lehtett ennyi ideig szopizni. Mindegy, megpróbálom ahogy te mondod, úgy érzem így jobb lesz.

Jázmin 38 hétre született, 2640 g-mal és 47 cm-rel. Forgási rendellenességgel született, nehéz születése volt, majdnem másfél órás kitolási szakkal, ezért éjszakára az intenzíven tartották, nem is szopizhattunk csak másnap reggel (ő este született meg).

Most 9 napos. A kórházból 2580 g-mal jöttünk haza, tegnap este a tiszta súlye már 2630 volt, köszönhetően a tápszernek. A pótlást a kórházi védönő javasolta, és a rövid szopizási időt is. Míg bent voltunk 2 napig jött mindig és figyelt. Ő tanácsolta hogy együnk 20 percig, aztán pótlás. :-/ Az itthoni körzeti védőnő is ezt mondta, csak ő még annyit hogy megszopitatom az egyyik mellemből max. 20 perc és átrakom 5-re a másikra.


A terhesség alatt szépen nött a mellem, a kórházban a második nap estére belövellt a tej. Nagyon becsomósodott a mellem, és alig jött belőle valami (bent azt mondták szűkek a tejjárataim) úgyhogy melegítsem és fejjem. Az egyik (amelyikben most kb. 2-szer annyi a tej) szépen rendbejött mire hazazjöttünk. A másikban maradt csomó, tegnap múlt el belőle.

Honnan tudom hogy teljesen kiürítette a mellem? Még így hogy fejem így sem vagyok biztos benne hogy ki bírom üríteni teljesen.

Remélem nem késő még váltanunk. Nagyon szeretném ha később elég lenne csak a szopi. Utálom azt amit most csinálunk. :'( Remélem ő sem szokott még hozzá teljesen.

280. 342bae44d8 (válaszként erre: 276. - Laurka85)
2012. máj. 20. 17:15
nekünk is van, nem vált be!
279. kozmami (válaszként erre: 276. - Laurka85)
2012. máj. 20. 15:35
Én is ilyet vettem a fiamnak, merthogy a mellbimbót utánozza, mégse akart szopizni. Ráadásul most 21 hónapos, de most is az egyes cumit használjuk, mert ez csak csepeg, de kettes, hármas már folyik.
278. Mmaresz (válaszként erre: 273. - Laurka85)
2012. máj. 20. 15:33

Kedves Laurka85!

Kicsit visszakanyarodtam , visszaolvastam az előzőeket.Próbáljuk kideríteni miért is érzed azt hogy kevés a tejed !Javíts ki ha valamit nem jól értelmeztem.Jázmin most kb. 10 napos, és 37. hét körül született, feltételezésem szerint ahogy írtad 2700g alatt. Pontosan mennyi volt a születési súlya, és mennyi volt a súlya amikor hazajöttetek,és most mennyi? A pótlást ki javasolta, már a kórházban is szükség volt rá? Volt- e valami hormonális problémád a terhesség előtt? Érezted -e hogy változik a melled mérete( melltartó kosárméret) a terhesség alatt? Tapasztaltál - e a szülés után tejbelövellést? Azt biztosan tudod, hogy kezdetben az un. kolosztrum termelődik aminek mennyisége kevesebb, majd van az un. átmeneti tej ami a kolosztrum és az érett tej közötti időben termelődik.Ez az átmeneti idő eltarthat akár két hétig is.Közben összetételében, és mennyiségében változik.Ezt kihasználva az újszülöttek sajátságos szopási mintázatot mutatnak.Megértem, hogy aggódsz, hogy elég tejed legyen, ugyanakkor amit a babától vársz hogy hogyan és mennyit egyen valóban ellentmondásos mint ahogy írtad te is :-)Bizony a néhány napos, és hetes babák szeretnének valóban gyakran és hosszasan cicin lenni. Ennek két legfőbb oka van. Az egyik, hogy így vannak szoros kapcsolatban a mamival. Ekkor hasonlóképpen éreznek mint méhen belül: összebujva meleg van, biztonság, érzik a mami testének jelzéseit szívének ritmusát, bőrének illatát, és ami a legfontosabb, hogy táplálékot kapnak. ( amit eddig csak a köldökzsinóron keresztül)A másik fontos ami miatt jó sokszor szopiznak az a természet törvénye: a sok szopival( 10-12/ 24 óra!!) alapozza meg a bőséges tejtermelést. Talán durva a hasonlat, de a sok szopival állitja be a szervezet,-mint gyárban a szerelőszalagokat- hogy a termeléshez mennyi szalagot indítson be.Érdemes tudni, hogy amikor a babák "rácsatlakoznak" a cicire nem indul meg rögtön a tej a szájukba. Néhány kis, gyors remegésszerű mozgásokkal kezd ami a tejleadó reflexet váltja ki. Na ekkor jut tejcsihez, szívja nyeli :-)Egy idő után megáll pihenni, majd kezdi újra amíg ismét kivált egy újabb tejleadó reflexet és ismét tejcsihez jut. A 2. 3. és ezt követő tejleadó reflex alkalmával jut a zsírdúsabb hátsó tejhez.Ezért fontos, hogy a szoptatás időtartamát ne korlátozzuk és ne vegyük le túl korán a mellről.Kis csecsemőknél teljesen általános az 50, sőt 70 percig tartó szoptatás, ami alatt a baba szopik-pihen-szopik-alszik-szopik :-)Az első hetekben ajánlatos két mellből szoptatni, így mindkét mellet sok inger éri ami segíti a tejtermelés beindulását.De fontos ,hogy a csecsemő befejezze az első mellet mielőtt áttennéd a másodikra.Ha ezzel a szoptatási gyakorlattal esik a baba súlya ( ne felejtsük el , hogy kb 2 hetes korra nyerik csak vissza a születési súlyukat!) akkor jön szóba a pótlás átmenetileg, és az un. tejtermelést fokozó fejés. Ennek is van egy megfelelő gyakorlata, ha érdekel szívesen elmondom.

277. laurka85 (válaszként erre: 275. - Istibébi)
2012. máj. 20. 10:57

Próbáltam nem pótolni cici után, de nagyon éhes marad. Akkor egész nap cicin lenne, nem csak 8-12-szer. :-) majdnem teljesen kiüríti a mellem, általában 10-15 ml-t tudok kifejni maximum utána. A mellemen elalszik 15 perc után, csak picit mozgatja a száját mintha cumizna, de semmit nem szív. Büfiztetéskor viszont felébred és követeli a kaját, nem lehet megnyugtatni csak ha jóllakatom... Egyébként ciciből 20-30 ml-t tud kiszívni. Tápszerböl és az elözö fejésből még kb. 40ml-t kér.

Ha nem pótolom sír, nem nyugszik meg, nem alszik :-(

Én úgy érzem még erősödnie kell hogy a hátsó tejcsit is ki bírja enni... :-/

De úgy szertném ha csak szopizna. Egy kicsit magammal is ellentmondásba kerülök, és tényleg nincs elég tejem, viszont nem akarom hogy éhes legyen.

276. laurka85 (válaszként erre: 274. - 342bae44d8)
2012. máj. 20. 10:44
Nem tudom le lehet-e írni itt a márkát, de leírom: tommee tippee closer to nature 1es cumisüveg. Elég erösen kell szívnia, bár könnyebben jön mint a ciciböl.
275. istibébi (válaszként erre: 273. - Laurka85)
2012. máj. 20. 07:15
A Maresznek azt a tanácsát különösen érdemes megfogadnod, hogy a tejtermelést a gyakori mellre tétellel lehet serkenteni! A tapasztalat azt mutatja, hogy a napi 7 szopi egy pici babánál(de idősebbnél is) kevés, törekedni kell a napi 8-12x szopizásra. Érdemes megpróbálnod, hogy a gyermeked jelzésit figyeled és nem méred. Azt szokták javasolni az "öreg" szaktanácsadók, hogyha megoldható pl. délelőtt nem póto meg tápszerrel, hanem akár óránként mellre helyezheted. Fontos lenne,hogy ne korlátozd a mellen töltött idejét,tehát ne 15-20 perc után tedd át a másik melledre, hanem akkor, ha már 3-4x elengedte, így hozzájut a zsírdús hátsó tejhez is. Ha mindkét melledet csaknem kiürítette, és még éhes, akkor kínáld meg kevés tápszerrel. Ha "előírt" mennyiségekkel eteted, akkor sajnos nem jön össze a napi 8-12x szopi. Használtok-e nyugtató cumit? Az anyatejes babákat nem lehet"túletetni", az anyatej könnyen emészthető és mindig a baba igényeinek megfelelően alakul. Sajnos a tápszereseket igen,és nincs szoptatásbarát cumisüveg! Fontos tudod, hogy minden egyes elfogyasztott tápszer g-val kevesebb anyatej termelődik
274. 342bae44d8 (válaszként erre: 273. - Laurka85)
2012. máj. 19. 19:54
milyen cumisüvegetek van?
273. laurka85 (válaszként erre: 272. - Mmaresz)
2012. máj. 19. 11:05

Igen, próbálunk így enni. Vagyis váltott mellből szoptatok, először mindig cici, kb. 15-20 perc, közben 5 percenként pihen és büfizik. Az egyik mellemből így 20-30g-ot, a másikból 30-40g-ot tud szopizni. Minden szoptatás után kiürítem a mellem fejéssel amennyire csak bírom. A kevesebbet termelőből van hogy már csak 5-10 ml jön ki, a többet termelőből ilyenkor még 15-20 ml.

Szopi után kap tápszer pótlást, mert még nagyon követeli magának az ételt.

Ilyenkor megkapja az előzőleg lefejt tejet és a tápszert.

A végére kb. 70 g-ot eszik, de még most is kért volna ez után is, nem adtunk már neki, bár éjjel kiderült simán bekajál 80 g-ot is. Nem bukik vissza semmit, mert ami elindul kifelé azt bőszen visszanyeli.


Így eszünk naponta 7-szer, ennyiszer ébred és jelzi hogy újra éhes.


Az elején próbálkoztunk pohárból itatással (kis főzőpohár, olyan mint amit a kórházban használtak), de mohón benyelte, jóllakott, elájult és már nem bírt büfizni, nagyon fájt utána a hasa. Ezért tértünk át a cumisüvegre :-/ (nem tudom mennyit számít hogy direkt szopizás utánzós fajta).


Egyébként szemre is gyarapszik napról napra, nő a tokája és a hurkái is kezdenek kialakulni. Nem volt neki, mikor született :D


Oda adhatom neki minden étkezéskor a 70-80 ml-t, vagy maradjon kicsit éhes inkább?

272. Mmaresz (válaszként erre: 270. - Laurka85)
2012. máj. 19. 09:21

Kedves Laurka85!

Az igény szerint szoptatott babáknál nem lehet konkrét g-ot mondani, hogy mennyit egyen 1 alkalommal, mert lehet, hogy most 40 g-ot, de lehet egy óra múlva megint kér mondjuk 30- at.Itt a lényeg pont az, hogy igény szerint addig, és annyit szopizhasson amennyit és ameddig akar. A tejtermelésed akkor fog nőni, ha gyakran éri a melledet a szopási inger, vagy ha rendszeresen fejed.Muszály tápszerrel pótolni, nincs a környéketeken donor női tej lehetősége?Ha már pótolni kell az lenne a legideálisabb ha rendszeresen fejnél, és a lefejt tejeddel pótolnád meg .Fontos, hogy a pótlást NE cumisüvegből add neki, mert a cumiból való szopás megzavarhatja a normál szopási technikáját és nehézséget fog okozni a szoptatás. Olvastam, hogy a poharazás nem nagyon ment, ill félsz kicsit tőle.Próbálj kicsi poharat keresni, az egyik cég gyárt is ilyet (mellszívót és egyéb segédeszközt is )vagy van az un. svéd itatópohár amiből könnyebben lehet itatni a babát kicsit megnyúlt formájú, jól kézreáll és lefelé ívelt a széle ami a baba alsó ajkához ér. De jobbhíján megteszi a cumisüveg kupakja is , ha kissé összenyomva itatod a babával.Lassan döntsd a szája irányába, úgy hogy az ajkánál épp csak kis mennyiség legyen és onnan ki tudja lefetyelni:-) Na jó előfordul az elején, hogy kicsi mellémegy, de meglátod gyönyörűen tud majd inni belőle amint felveszed a neki megfelelő ritmust. Nem kell sietni, közben megállhattok büfizni is, ha úgy érzed nagyot kortyolt, vagy sok levegőt szívott be.A pótlás mennyisége minél kevesebb legyen , általában 30 g-al kezdünk, és szopi után kapja a baba.Azért adunk kevesebb mennyiségű pótlást hogy ne foglalja el a következő szopinak az anyatejnek a helyét a gyomorban.Ha sok pótlást kap - főleg ha az tápszer- később éhezik meg a baba, mert később ürül a gyomra, és később kér szopizni azaz később éri a melledet az szopi inger.Talán nem hangzik túl logikusnak , de a tej akkor termelődik amikor fogyasztás van. Minél nagyobb a kereslet, annál nagyobb a kínálat :-)Tehát a Ti esetetekben a cél a gyakori szopi lenne,szükség esetén kb.30ml pótlással, és a rendszeres fejés ( napi 6 alkalom) ezzel néhány nap alatt fel lehet tornázni a tejtermelést annyira, hogy ne kelljen már pótolni.Én az első héten naponta mérnék tiszta súlyt, hogy lássam megindult- e súlya.Ezen kívül érdemes számolni a pisis és kakis pelusokat ( napi 5-6 jó pisis, és több kakis a megfelelő) és nem a mérleget nézni, hogy mennyit szopizott, mert a mérleg nem annyira informatív, mivel a babák nem szopnak mindig egyforma sűrűséggel, és egyforma mennyiségeket- főleg az első hetekben.

271. Mmaresz (válaszként erre: 268. - Kozmami)
2012. máj. 19. 08:44
Ügyes Vagy,gratulálok! És Réka mit szólt hozzá?Elég volt neki a tejcsi? Egyébként ha mégis pótolni kell az a lényeg, hogy azt ne cumisüvegből kapja. Ezt próbáld megállni :-) És igen , a cumizavart elhagyja a baba ha cicit kap, mert nem lesz ami megzavarja a szopi technikát. Cicid gyógyul?
270. laurka85 (válaszként erre: 266. - Mmaresz)
2012. máj. 19. 07:53

Köszönöm, megpróbálom ezt is.


Még egy kérdésem lenne: mennyi kajcsit kell adni a babának. Persze meg van adva átlagban mennyit kell ennie, de az én kislányom egy hetes és most kb. 2600-2700gr, (csütörtökön mértük utoljára ezért nem tudom pontosan) naponta 7-szer eszik igény szerint, és ma éjjel 80 gr-ot evett, egyébként átlagban 60-70 gr-ot eszik.

Túl lehet etetni egy babát, vagy tudja Ő hogy mennyit kér és nyugodtan adjam oda neki addig a pótlást amíg igényli?

Sajnos a cicimben még csak 30-40 gr tej van, a többi tápszer.

269. istibébi (válaszként erre: 268. - Kozmami)
2012. máj. 19. 07:37
Nagyon ügyes vagy, gratulálok! A fejés témában még csak annyit osztanék meg veled,hogy ahhoz igazán egy nyugodt környezet kell,és egy ellazult állapot, különben nem tudjuk kiváltani a tejleadó reflexet. Nagyon jó irányban haladsz. Szép hétvégét!
268. kozmami
2012. máj. 18. 23:02

Ma kibírtam és nem adtam pótlást. Mit szóltok? :)

Amúgy ha a cumizavar kialakul, de leállok a pótlással, visszajavulhat még a baba?

267. Mmaresz (válaszként erre: 259. - Kozmami)
2012. máj. 18. 20:59

Nem lehet, hogy éjszaka megnyomtad a melled véletlen? Ha jól értem csomó is volt benne ami végül is kijött?Ha lezáródik egy tejcsatorna, akkor érezhető a mellben azon a helyen csomó.

Mind a két ciciből nagyokat kortyolt?Amit kortyolt az benne is volt a babádban.Valszeg az eleje könnyebben kijött, és ami nehézebb volt benne hagyta.A melegítéssel, és a mell szopi közbeni óvatos préselésével tudsz neki segíteni hogy könyebben ürüljön.Ezzel a méregetéssel nem árt csínján bánni. Ha a számok rabjává válsz egy állandó megfelelési kényszernek teszed ki magad, és egyre jobban fogsz stresszelni ami gátolja a tejleadási reflexet. Talán rossz a hasonlat, de gondolj a sportolók vizeletadási kényszerére doppingvizsgálat előtt :-)

266. Mmaresz (válaszként erre: 257. - Laurka85)
2012. máj. 18. 20:41

Kedves Laurka85!

Gratulálok a kisbabádhoz!

Próbáld ki szopi után, hogy egy csepp anyatejet kensz a bimbóra. A benne lévő anyagok nem csak áploják, de gyógyítják is. Amit Kozmami is mond nagyon helyesen gyógyszertári készítmény. Így lehet kérni, hogy Cera Lanea.Felváltva alkalmazhatod az anyatejes ápolással.Mindemellet törekedj arra , hogy a baba ne csak a bimbót, de a bimbóudvar nagy részét is bekapja. Így kevésbé dörzsöli, és a szopi is hatékony.A tejcsepegésre talán próbáld ki a mellkagylót. Ez nem csak felfogja a csepegő tejet, de távol tarthatja a bimbót a dörzsölő fehérneműtől. Nem beszélve arról hogy így nem dunsztolódik a bimbó a nedves melltartóbetétben:-)

265. Mmaresz (válaszként erre: 254. - Kozmami)
2012. máj. 18. 20:31
Aranyos vagy, de az érdem a tied!:-)
264. Mmaresz (válaszként erre: 250. - Kozmami)
2012. máj. 18. 20:30

Szia Kozmami!

Ügyes vagy, hogy fejtél!Mivel sikerült kézzel, vagy szívóval? Ne keseredj el a 30 ml-n igazából ez kicsit gyakorlat kérdése is, hogy ki mennyit tud. Kezdetben ennyi, de ha rendszeresen csinálnád jobban is menne, és szaporodna is a mennyiség. Jó tudom ezt a fejést nem akarod :-)A kapszula amit hozattál a férjeddel görögszénát ill.görögszénamagot tartalmaz.Valóban jó tapasztalatokról számolnak be róla az anyukák:-)

Teljesen érthető a nagyfiad panasza és érzése. Bizony nehéz neki megbírkózni a helyzettel, hogy eddig csak Ő volt az első, most pedig azt érzi háttérbe szorul.De hidd el minden nagytesó érez hasonlót, még akkor is, ha a kistesó csak eszik alszik :-)Mondanék egy tippet hogyan tudod megosztani magad. Próbálj kialakítani egy szopis sarkot a szobában ahol Te , a kistesó és a nagytesó is elfér .Itt legyen a saját foteled, vagy ágyad mellett egy kisszék vagy ülőke, és néhány érdekes játékszer. Gyakran váltogassuk a játékokat, mivel a változatosság tényleg gyönyörködtet. Így amikor szopiztatsz, oda tudod hívni a nagyot is és szopi közben mesélhetsz neki,nézegethetitek a könyveket mondókázhattok vagy egyik kezeddel( az egyik általában szabad kéz) akár kisautózhatsz is:-)De ez a kezed ölelésre is képes!

263. Mmaresz (válaszként erre: 249. - D'moni)
2012. máj. 18. 20:07

Kedves d'moni!

Gratulálok a babádhoz a súlyából ítélve talán meg is duplázta a születési súlyát? Igazából nem nyúlnék bele a szopizási ritmusotokba , ha ez nektek bevált, és így igényli a baba. Reggelre viszont nem feszül be nagyon a cicid? Az a 7 óra kimaradás szopi nélkül kicsit sok. Hol alszik ,veletek egyszobában, vagy külön? Arra gondoltam, hogy ha éjszaka észrevennéd hogy mocorog, és megkínálnád lehet hogy a napi kajcsi így jobban eloszlana( több lenne a szopik száma), és nem enné túl magát egyszerre .Ez azért is jó lenne, mert most fog egy növekedési ugráson átesni a baba amikoris néhány napig gyakrabban kér szopizni. Ha kipróbálod azt a pózt amit javasoltam légyszi számolj be a tapasztalataidról, nagyon érdekelne! :-) A matracot, vagy az ágyat kb két vaskos könyvnyivel emeljétek meg.

262. kozmami
2012. máj. 18. 17:42
Ritkán előfordul, hogy hamar normál mennyiséget kiszopik, de tényleg ritka.
261. kozmami (válaszként erre: 260. - Istibébi)
2012. máj. 18. 17:40

Mindig így szopik és már minden trükkön túl vagyok.

Már attól is félek, ha be van durranva a cickó, mert akkor még fejni is kell, ami fáj, ráadásul ki sem jön.

260. istibébi (válaszként erre: 259. - Kozmami)
2012. máj. 18. 15:37
Szia! Egy kicsit besegítek a Maresznak, az jutott eszembe az írásod kapcsán,hogy amikor már nem szopik olyan intenzitással a babád, és többször megpihen, próbáld meg a szopásszünetben sugárirányú fejő mozdulatokat végezni, így a zsírdús hátsó tejhez is hozzá tudod juttatni, így lerövidülhet a szopási idő. Nem olvastam el végig az összes írás,de az lenne a kérdésem, hogy mindig így szopizott? Ez bizony nagyon fárasztó lehet Neked. Valószínűleg valami miatt nem szopizik hatékonyan, és azért nyúlik el 3 órára. Minden napszakban így szopik? Ha nagyon tele van a melled, érdemes megpróbálnod szopi előtt 2-3 percre meleget helyezni rá, és szopi után ha tudod,fejd ki,és akkor odaadhatnád neki pohárból,így nem töltene órákat mellen és jut időd a nagyobbik gyerkőcre is
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook