Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? fórum

Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
184. erikpipi (válaszként erre: 182. - ---)
2007. máj. 19. 09:36

Hogy mi? A császármetszés után nekem is, és szinte minden császáros ismerősömnek, sokkal nagyobb maradt a hasa,a vágás miatt pedig nem tud visszaállni az eredeti állapotába, minél több terhesség annál jobban megereszkedik a bőr, mivel a kötőszövetek megnyúlnak, megereszkednek, repednek. Ez nem azt jelenti, hogy normál szülésnél ez nem fordul elő.Nincs olyan csodaszer ami ezt helyrehozná. Marad a plasztika. Persze, mindig vannak kivételek.De, mondjuk a 3-ik terhesség után, inkább a csoda. AZ én környezeteben nem volt olyan szülő nő, akinek indok nélkül, vagy saját kérésre császárt csináltak volna. Azt hiszem, én lennék a világ 8-ik csodája, ha simán sikerült volna, hiába gondoltam, hogy "bennem van a csoda".


Természetesen régen nem készítettek ilyen statisztikákat, de ha egy nő szült 8 gyereket, abból 4 meghalt a születésénél, vagy utána pár évvel, jó ha felnevelt 3 at egészségben. És arról sem szólnak az otthon szülés mellett kardoskodók, hogy hány nő halt bele a szülésbe otthon anno. Amikor dédnagyapám ott maradt 6 árvával, mert a neje belehalt a szülésbe.

S most én sem írhatnám neked ezeket a nemtetsző sorokat, és akinek része volt a természetes szülésben 2 alkalommal, és 2 alkalommal teljesen indokoltan a császármetszésben.

Mindig megbíztam az orvosban. Ez nem jelenti azt, hogy az orvos nem tévedhet, de egy szülésnél azért van a konzílium, azért hívják össze az orvosi kart, hogy ezt elötte megbeszéljék. Soha nem dönt egyszemélyben a szülész. ÉS ami a legjobban felháborít, az a mai kor vívmányának köszönhetően amikor vannak kismamák akik ki merik jelenteni, hogy: aki császárral szül az nem éli át az anyává vállást, meg, aki nem szoptat az már nem is anya. Nem gondol azokra, akik nem tudnak természetesen szülni, vagy nem tudnak szoptatni. Én magam nem találtam semmi különbséget az anyává vállásomnál, hogy hogyan jött a gyerekem a világra.......

Szia

183. DODICA (válaszként erre: 182. - ---)
2007. máj. 19. 09:24
Igaz.
182. ---
2007. máj. 19. 08:03

erikpipi véleményére:

-Hogy mi "orvosilag indokolt"azon lehetne vitatkozni!

Hidd el, hogy az orvos egy laikus/félve teszem hozzá:kiszolgáltatott/betegnek azt mond, amit akar.Ha azt akarja ,hogy szüljön- olyan érveket fog felsorakoztatni pro-és kontra, hogy az a szülést fogja jónak látni. Ugyanerre az esetre fel tud olyanokat is sorolni, hogy biztos, hogy a császárt fogja választani.

-Különben nem értem mi az összefüggés a lógó has és a császármetszés között!? Annak a bőrnek ebből a szempontból édesmindegy,hogy milyen úton születik meg a gyerek!

Egyébkéntlehet,hogy félreértettél.Én nem az otthonszülésre buzdítottam, csak a szemléletbeli különbségre utaltam akkor, amikor azt írtam, hogy az otthonszülők sokkal inkább ÖNMAGUKBAN bíznak,és nem mástól várják a csodatételt.

Pont azt a hitet veszik el a kórházban az anyáktól,hogy A CSODA BENNÜK VAN !!!

181. ec63a7fc29 (válaszként erre: 169. - 9a2354601b)
2007. máj. 11. 22:10

Tudjuk, minden voltál már, nekem a polihisztor tetszik a legjobban. S házhoz jár a pszichiáter is?:)))) Akkor könnyebb lenne feltárnia az indítékaidat.


S mi a véleményed a topic kérdéséről? Császár, vagy sem? ( Tudod, lusta vagyok visszanyomozni, párszáz hozzászólással ezelőtt / keresztül mit is mondtál. A véleményed ÉRDEKEL.)

180. 9a2354601b (válaszként erre: 178. - Erikpipi)
2007. máj. 11. 15:36
Persze, hogy össze van nőve. Vigyázok rá, hogy így is maradjon :.-))
179. Mágika75 (válaszként erre: 161. - 9a2354601b)
2007. máj. 11. 12:49

Egy kicsit vissza....


Kedves Sanya!


Az, aki pénzért elvállalja az orvosilag indokolatlan császárt... nos, az nem orvos, hanem egy pénztárgéplelkű hentes. (És ezennel bocsánatot kérek minden húsipari dolgozótól.)



MÁS


Ez a hangnem mostmár állandósul?????

Érvek helyett indulatok? :-(

178. erikpipi (válaszként erre: 177. - 9a2354601b)
2007. máj. 11. 09:07

Neked az agyad van összenőve. De ezt a stílust pl. az origón díjazzák próbáld ki!

( Origó-itthon-fórum,) csak azért hogy odatalálj!

177. 9a2354601b (válaszként erre: 175. - Erikpipi)
2007. máj. 10. 22:53

Ha a dokid mondta, akkor az biztos! Ezért kell pl. mindig a gyerekek lázát gyorsan lenyomni Germiciddel, mert különben tele lesz a kis hasikájuk összenövéssel!

:-))

176. Ditke62 (válaszként erre: 175. - Erikpipi)
2007. máj. 10. 22:49
Persze, a láz egy tünet, de nem kell hogy feltétlenül legyen. :)
175. erikpipi (válaszként erre: 174. - Ditke62)
2007. máj. 10. 22:45
Nekem az orvosom mondta, hogy a láztól volt. Az első császár után volt is rendesen, sőt a holyagomat is az előző doki nemes egyszerűséggel máshová varrta.Most a helyére került!:)
174. Ditke62 (válaszként erre: 167. - Erikpipi)
2007. máj. 10. 22:14

"Az összenövés általában, nem a császár miatt van, hanem, az esetleg előforduló gyermekágyi láztól"


Az összenövés azért alakul ki, mert vér kerül a a hasüregbe, a szervek közé, amit ha nem sikerül maximálisan kiöblíteni, akkor összetapadnak a belek, hashártya, stb. Nem kell hozzá lázasnak lenni. Vetélés után, vagy egyszerűen annak akinek endometriózisa van, annak is lehetnek összenövései. Sőt, mivel menstruációkor is előfordulhat, hogy kis mennyiségű vér viszaáramlik a petevezetőkön keresztül, így akár császár és egyebek nélkül is lehet összenövés. Nyilván a mértéke változik.


Engem egyébként császároztak, nem mintha akartam volna, de kellett. A 4. napon én vezettem haza a kórházból, nem vészes, a szülési fájdalmakat is ki lehet bírni, szerintem aki fél, annak fáj jobban, mert pszichésen stresszeli magát. A méhszáj eltűnéséig nekem is voltak fájásaim, csak onnantól nem engedték tovább a dolgot. Amúgy meg létezik szülés közbeni epidurális fájdalomcsillapítás, szóval a fájdalomtól való félelem szerintem nem lehet indoka a császárnak.

173. erikpipi (válaszként erre: 155. - A7a90ace89)
2007. máj. 10. 22:02

"A természetes szülést tartják normálisnak...a fájdalom ellenére. Mert úgy gondolják, hogy akkor érzi igazán magáénak a picit a mama."

-Gondolom, ha véletlenül császárod lesz, már nem is leszel anya? Ez igen! Görög Zita szintje, aki amikor még nem is szült, de már a szülő nőkre azt mondta, hogy aki sikít vagy kicsit hangosabb az már nem is nő! Fantasztikus! Azért meghalgattam volna az ajtóból ad ki egyáltalán hangot a nő?

172. erikpipi (válaszként erre: 170. - 9a2354601b)
2007. máj. 10. 21:59

Az összenövést általában gyulladás okozza. Én a terhességire gondoltam, hisz arra is válaszoltam.

Nem kell ahhoz császár hogy összenövés legyen. Elég például egy vetélés, vagy egy abortusz utáni gyulladásos állapot, ami meddőséget is okozhat.

171. 7130b15964 (válaszként erre: 155. - A7a90ace89)
2007. máj. 10. 20:42

"A természetes szülést tartják normálisnak...a fájdalom ellenére. Mert úgy gondolják, hogy akkor érzi igazán magáénak a picit a mama."


Elég szánalmas, ha valaki tényleg ezt hiszi...

170. 9a2354601b (válaszként erre: 167. - Erikpipi)
2007. máj. 10. 20:39
Valószínúleg igazad lehet, az epehólyageltávolítást követően kialakuló hasűri összenövéseket is a gyermekágyi láz okozza férfiaknál is...
169. 9a2354601b (válaszként erre: 166. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 10. 20:36

Köszönöm kérdésedet, de mint tudod, voltam már itt nő, politikus, gyógyszerész,stb. :-))

Indítékaimat még a pszichológusom sem tárta fel :-))

168. erikpipi (válaszként erre: 162. - 4c35511f0b)
2007. máj. 10. 13:53

Mindenki úgy szül ahogy orvosilag indokolt. Nekem mindkettőben volt részem, sőt.....

Hálát adok, hogy egészségesek a gyerekek, nem kellett kinyomni belőlem, nem vákumoztak, nem tört bordám,nincs aranyerem,nem vágtak a végbelemig, mert nem mindenhol tágítják a hüvelyt alternatív, nem repedtem, (az elsőnél a méhemet kellett összestoppolni) a gyereknek nem tört kulcscsontja, sőt, nekem sem kell hüvelyplasztikára mennem.....

Ezt így is felfoghatjuk.:)

Na üdv

167. erikpipi (válaszként erre: 161. - 9a2354601b)
2007. máj. 10. 13:46

A második gyereknél csázároztak, éjszaka jött be az orvos, különben mindketten maghalunk. A másodiknál pedig autómaikusan, mert

1. szülni nem tudok

2. elmúltam 40

Az első fiam nem császáros.

Szerintem ez egy parttalan vita, s miután az orvostudomány még mindig gyereekcipőben jár, elképzelhető, hogy előbb utóbb kiderül, hogy a császár sem rosszabb egy sima szülésnél.

Miért lenne több a hálapénz? Én ugyan annyit adtam mint ha szültem volna.

Szerintem ez a császár cirkusz tele van mindeféle dezinformációval, amit szzépen kiszineztek.

Itt van mindjár ez a "többet adok a dokinak".


Az összenövés általában, nem a császár miatt van, hanem, az esetleg előforduló gyermekágyi láztól. Ha belázaodsz, de ez nem általános.

A fájdalom meg hát, kissé túlzó, nekem az életmentő után fájt nagyon, de az érthető mert akkor nincs idő semmire, altatnak. A másodiknál, ézéstelenítettek, és szakszerűen csinálta az orvos, még aznap haza is akartam menni. Na ennyire fájt.

Érdekes, hozzám odajött az altatóorvos és egy sebész, aki mindent elmondott. Ez minden korházban kötelező.

166. ec63a7fc29 (válaszként erre: 165. - Antalné)
2007. máj. 10. 13:13

1996-ban én 4 hónapos terhes voltam, amikor közölték, hogy mire a gyerekem megszületik, nem fogom kapni a 28 000Ft GYED-et, helyette elég lesz nekem a 8600 Ft GYES ! Utána emiatt nem dolgozhattam, mert olyan kevesen vállaltak gyereket, hogy iskolákat kellett miatta bezárni. Most 4.-es ez a lányom...

Akkoriban sokan kérték, hogy 1-2 héttel hamarabb szülessen meg a gyerek, mert az 2 évig meghatározta a havi bevételt utána !!!


Mellesleg sanya199! Van gyereked??? Vagy csak hobbiból beszélsz így az anyákkal?

2007. máj. 10. 07:53

Szia!

Nem is tudtam, hogy ilyen dolgok voltak!

164. ec63a7fc29 (válaszként erre: 161. - 9a2354601b)
2007. máj. 10. 06:05

Azt lenne érdemes megvizsgálni, hogy 1996-ban, május 1 előtt mennyi volt a császármetszés márc-áprilisban. Ugyanis aki május 1 után szült, az nem kaphatott GYED-et, csak GYES-t !!!!!

(Horn-Bokros időszak.....)

163. 9a2354601b (válaszként erre: 162. - 4c35511f0b)
2007. máj. 10. 00:49
Végre egy pragmatikus hozzászólás. de jó ilyet olvasni.
162. 4c35511f0b (válaszként erre: 160. - Erikpipi)
2007. máj. 10. 00:47

Márpedig vállalják, menj le egy fitness terembe, elájulnál, miket beszélnek a "sportos mamik"...elképesztő...


Részemről egyértelmű: természetes módon szülök (amennyiben orvosilag nem indokolt az ellenkezője).

161. 9a2354601b (válaszként erre: 160. - Erikpipi)
2007. máj. 10. 00:45

nagyon sokan vannak, akik komoly összegeket ajánlanak az orvosoknak azért, hogy császározzák meg őket még akkor is, ha az nem indokolt. És vannak orvosok, akik el is vállalják.

Érdekes volna megnézni az ún. "császárfrekvencia" mutatót. Vagyis a császármetszések aránya az összes szüléshez viszonyítva. Változik országonként, városonként, kórházanként, és...

...orvosonként.

Az orvosnak sokkal jobba császár, mert azok gyakrabban vannak nappal munkaidő alatt, nem kell éjjel kiugrani az ágyból. És köztudottan a paraszolvencia is sokkal több.

A hasüreg menyításával járó hegesedéssel, összenövésekkel, fájdalommal ki törődik?

Aki elszenvedi, de az is csak utólag, mert előtte senki nem szól róla.

2007. máj. 9. 09:30

2 gyereket szültem császárral, de még olyan nőről nem hallottam, aki csak azért kérte a császárt mert az kényelmesebb. Esetleg egy magánklinikán. De miért gondolja bárki is, hogy szebbek maradunk? A császár után inkább megmarad a pocak, amit szinte lehetetlen ledolgozni, sőt a bőr megnyúlik ami miatt lóg is a has.Az első császár után másfél évig betegeskedtem.Szerintem ezt megint az "alternatív" és a "természetes" szülés mellett kardoskodók találták ki, ugyan úgy mint a "nem szoptatsz már nem is vagy anya" szöveget.

Ki az a marha aki mindezt bevállalná?

2007. máj. 9. 09:15
Természetesen.De ezt nem mi választjuk.
2007. máj. 9. 08:53
ha lehet természetesen
157. inci47
2007. máj. 5. 14:03
Én két kislányt hoztam a világra, az elsőt nehezen ,de meg tudtam szülni, a másodikat sajnos császárral,mert farfekvéses volt és szülés előtt pedig keresztbe fordult. Szerintem a császár volt a rosszabb,hiszen sokkal tovább okozott gondot,hiszen műtét volt.
156. a7a90ace89 (válaszként erre: 155. - A7a90ace89)
2007. máj. 5. 13:55
vették = vetették
2007. máj. 5. 13:55

Én még nem szültem, csak figyeltem, hallgattam másokat.


A természetes szülést tartják normálisnak...a fájdalom ellenére. Mert úgy gondolják, hogy akkor érzi igazán magáénak a picit a mama.

A császár csak gond esetén volt szükséges...s aki nem szült még, az is így gondolja.

De tudok olyanokról is, aki kényelem szempontjából vették el a babát császárral. Mert ugye az már nem nevezhető szülésnek.


Ha valakit ismételtem, elnézést kérek. Nem tudtam minden hozzászólást elolvasni.:((

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook