Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár után természetesen? De hogyan is zajlik? fórum

Császár után természetesen? De hogyan is zajlik? (tudásbázis kérdés)


13. sirq (válaszként erre: 11. - Scorpiolady)
2009. okt. 5. 09:03
Minden jót kívánok! Remélem sikerül!
2009. okt. 2. 13:56
Kösz az infókat.
11. scorpiolady (válaszként erre: 9. - Sirq)
2009. okt. 2. 13:56

Nekem a kisfiam császárral született, mert farfekvéses volt(2007-ben). Most várom a második babát és szeretném ha természetes úton születhetne, szerencsére idáig minden rendben van és a védőnő szerint lehetséges hogy természetes úton születhessen.

Sok információt olvastam róla itt a hoxán(mármint a császár után természetesen)és más oldalakon is és nagyon eltérőek voltak, mint írtam világosan emlékszem hogy itt egy szüléstörténetben olvastam hogy a kismama kapott oxitocint szülésgyorsításra, pedig az első szülése császáros volt(ez meg azért érdekel, mert a szülésem úgy indult hogy elfolyt a magzatvíz, de fájások nem voltak, és kb. nyolc óra múlva mire eldöntötték hogy faros lévén inkább császár még akkor is nagyon enyhe fájások voltak)

10. kinni
2009. okt. 2. 08:50
Egy kisfiam van, császárral született. Nekem azt mondta az orvosom, hogy másodszorra akkor lehet természetesen szülni, ha megfelelő a hegg vastagsága és beavatkozás nélkül meg tud születni a baba. Ahogy sing írja nem kaphat a kismama semmiféle gyórsítót vagy tágítót és oxitocint sem, semmiféle fájdalomcsillapítást még burkot sem repeszthetnek.
9. sirq (válaszként erre: 7. - Scorpiolady)
2009. okt. 2. 07:57

Én szívesen elmondom a történetemet, de Pesten szültem és már nagyon régen.

Első gyerek/1978/ császár, mert azonnal meg akart születni a burokrepesztés után /na az egy nagy állatság sztem./ Fogadott orvos!!

Második gyerek/1983/Nem fogadtam orvost, lásd az előbbieket, minden arra járónak a vajúdás alatt szóltam, hogy szülni szeretnék! Sikerült. Nem lehet semmiféle gyorsítót, tágítót alkalmazni, vagy spontán, vagy császár. Utána elaltattak, mert jódos méhöblítést kellett az öt éves császármetszés miatt csinálni és azt mondták az nagyon fájdalmas. Előnye, hogy a gátvarrást is átaludtam.

Harmadik gyerek/1990/minden ugyanúgy történt, mint a második gyereknél. Itt sajnos megint fogadott orvosom volt aki természetesen a szülésnél nem volt jelen.

Most halljuk a Te esetedet? Miért vagy erre az infóra kihegyezve? : )

2009. okt. 1. 23:51
A Nagy Miklósnál. Magas vérnyomás miatt kellett császározni. :/
2009. okt. 1. 07:08

Hát igen... Pedig nem egy kedves forumozót olvastam aki hasonló cipőben járt, de úgy látszik kihalt a segítőkészség.


Te kinél szültél?

2009. szept. 30. 10:58

így nehéz lesz infókat szerezni...

:-/

5. scorpiolady (válaszként erre: 4. - Lucusmanó)
2009. szept. 30. 10:49
Ügyeletesnél szültem, a Bodai Károlynál.
2009. szept. 29. 21:21

Látod.

Engem is érdekelne a dolog...

Neked ki volt az orvosod?

2009. szept. 29. 08:55
Senki?
2009. szept. 28. 12:30

Több fórumban és szüléstörténetben olvastam hogy, van akinek megadatott hogy miután az első picit császárral szülte, a második terhesség sima szüléssel végződött. Elég sok ellentmondásos infóval találkoztam ezt szeretném végre tisztán látni:

- vajúdáskor elvileg a kismama nem kaphat oxitocint mert hegszétváláshoz vezethet(itt olvastam olyant hogy valaki kapott)

- nem kaphat Edá-t mert akkor nem érzi ugye a fájdalmat és késve vehetik észre a hegszétválást(itt olvastam olyan kismamáról, kismamákról akik kaptak)

- végül a szülés után ellenőrzik a heg állapotát a méhtesten, ez hogyan zajlik(erről azt olvastam, hogy betapintással ami kissé kellemetlen, olyant is írt egy anyuka hogy őt előtte elaltatták és úgy vizsgálták meg, aztán előfordult uh-os vizsgálat, meg olyan is hogy egyeltalán nem vizsgálták. Gondolom ez kórházanként is változik. Győrben ez hogy van? Aki tud segíteni, van tapasztalata kérem írjon! Köszi előre is.

2009. szept. 28. 12:25
Császár után természetesen? De hogyan is zajlik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook