Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? fórum

Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
304. win (válaszként erre: 302. - 7130b15964)
2007. dec. 1. 15:02

Így van, mindennek megvannak az előnyei és a hátrányai. Mindkettőt mérlegelni kell, ha valaki választ(ani akar) valamit.


Lehet, hogy erre csak nem tért ki a császárra, de ha elolvasod Anna8 hsz-t, akkor ott csakis a természetes szülés hátrányairól ír: fájdalom, a gyerekkel esetleges komplikációk, hüvelyi problémák, a szexuális élet megromlásától való félelem. Ez alapján úgy tűnik, mintha a császárnak nem lenne semmilyen kellemetlen velejárója. Holott van.


Én nem rémisztgetek senkit -nem szokásom-, pláne nem Téged :)), mert én tkp. nagyon is szerencsésen és gyorsan túlestem ezen az egészen. Abban is biztos vagyok, hogy alaposan utánajártál ennek a kérdésnek is. Az, hogy ettől függetlenül az ember optimistán tekint a jövőbe, nyilván sokkal jobb esélyeket biztosít. ...és ez nem csak erre igaz, hanem sokmindenre

303. cicka1
2007. dec. 1. 15:02
Én mind a két kisfiamat természetesen szültem, szerencsére könnyen, minden simán ment.
302. 7130b15964 (válaszként erre: 301. - Win)
2007. dec. 1. 14:41

Nem rád gondoltam, hogy rá kényszerítenéd, hisz nem áll módodban, úgy általában értettem.


Azt viszont tényleg vallom, hogy nem szabad elvenni senkitől a reményt, a bizalmat, ha hisz valamiben. Tudom, hogy jószándék vezérelt, hogy elmond, hogy mik lehetnek a hátrányai a császármetszésnek (mindennek vannak előnyei és hátrányai).


De lépek is, mert rám császár vár napok múlva és még véletlenül se szeretnék semmi negatívat összeolvasni ezzel kapcsolatban, mert baromira semmi szükségem rá. Csak tudod a kisördög nem alszik, aztán idecsalogatott:DDD

301. win (válaszként erre: 299. - 7130b15964)
2007. dec. 1. 14:29

Ha így érez, enniyre elutasítja a természetes szülés gondolatát, ahogy leírta, akkor nem is lehet megingatni semmiben. Szerintem.


Én nem akarok egyébként senkit le vagy rábeszélni a császárról/-ra, de sokan abban a naiv hitben élnek, hogy az mennyivel könnyebb, jobb, mint természetesen szülni. Bár természetesen nem szültem (remélem fogok), nem hiszem, hogy olyan szuper lenne egy műtét. Én annyira nem élveztem...


Rákényszeríteni meg végképp nem tudok (és nem is akarok) semmit, hisz én itt vagyok ő meg sokszáz km-rel arrébb, ahol azt csinál, amit akar. :)))

Én csak leírtam, ami eszembe jutott az olvasottak során.

300. 754c7e07c3 (válaszként erre: 298. - Win)
2007. dec. 1. 13:49
Én nem tudtam ilyen jól megfogalmazni, de tökéletesen egyetértek Veled!
299. 7130b15964 (válaszként erre: 298. - Win)
2007. dec. 1. 13:48

Szerintem, ha valaki így érez, mint ő, azt nem szabad megingatni abban, amiben legalább bízik.


Teljesen felesleges rákényszeríteni egy alternatívát, bárhogy lenne az a természetes verzió. Pontosan azért, amit te is említettél, a lelki tényezők nagyon fontos gátjai lehetnek a szülésnek, ami miatt veszélybe kerülhet a baba és az anya is.

298. win (válaszként erre: 296. - 789c2f6e25)
2007. dec. 1. 13:40

Én három dolgot tudnék hozzáfűzni ahhoz, amit írtál:

1. Én császárral szültem, ne hidd, hogy az nem fáj! Keresd vissza a hsz-omat, ha gondolod, ott elég sok mindet leírtam. Én végtelenül irigyeltem azokat az anyukákat, akik 2 óra múlva mehettek zuhanyozni, én meg feküdtem a homokzsák alatt a magzatvízben szétázott fenekemmel, ami hónapok (!!!) alatt jött rendbe.

2. A császárnak ugyanúgy megvannak a hátrányai: az érzéstelenítés/altatás veszélyei, gyulladásveszély, fertőzésveszély, összenövések a hasüregben, stb. Bár rutinműtét, akkor sem szabad elfelejteni, hogy nagy hasi műtét. Pont úgyanúgy ott lehet maradni az asztalon, mintha agyműtétet végeznének rajtad.

3. Ha pszichésen így állsz hozzá, szinte biztosra veheted, hogy a szülésed nem fog menni természetesen, mert a lelki gátak nem fogják engedni. Ezzel -véleményem szerint- meg is nyitottad magad előtt az utat a császáros szüléshez.


Én a császárom után nagyon szeretnék most természetesen szülni.


Vannak más fórumok is itt az oldalon, amik ugyanezzel a témával foglalkoznak, és ott bizony többen is leírták, akik mindkét formában szültek, hogy inkább a természetes utat választják.

2007. dec. 1. 13:18
...bocs nem 25, 15 órát vajúdott a barátnőm
2007. dec. 1. 13:15
Végigolvastam az összes hozzászólást, és számomra kiderült, hogy én nem vagyok normális! Én császárral születtem, így anyukámat hiába kérdezem a szülésről, nagymamáim élete meg hajszálon függött a szüléseiknél, egyedül nagynénémnek van pozitív élménye, neki ikrei lettek. A fő problémám, hogy Németországban élek, és itt nincs orvosválasztás! Valakihez járok most a 9 hónap alatt, de aztán ha eljön az idő, le kell jelentkezni a kórházban szülésre, és aki épp ügyel, annál kell szülni! Kérdezem ezek után, hogyan bízzak az orvosban, akit nem is ismerek, hogyan számítsak pozitív élményre? Ezen kívül többször végigrágtam a természetes és a császár előnyeit hátrányait, és sajnos a császár mellett döntenék, de nem tudom lehet-e választásom. Sajnos ha megnézek egy normál szüléses videót, kb úgy reagálok mint egy pasi, azaz csak iszonyatot érzek, és szörnyűlködöm!:( Ezen kívül nem vágyom erre a fájdalmakkal teli élményre, amikor mindkettő után megkapom a babát, bár ha belegondolok a normál szülés közbeni komplikációkra ami a gyerekkel történhet, ismét csak a császár mellett döntenék... Ezen kívül mindenki mélyen hallgat a normál szülés következményeiről, már ami azt a kis rést illetti, valamint a jövőbeli szexuális életet! Vagy ha nem oké minden, lehet menni hüvelyplasztikára? Bocs, de ha választani kell, inkább a hasamat vágatom széjjel...:( Tekintsen mindenki önzőnek, vagy aminek akar, nekem a félelmeimen kívül nincs másom!:( A barátnőm is most szült, 25 órás vajúdás után császárral, és azt mondta önkívületben volt, és ha ezt előre tudta volna csakis császárt választ! Pedig több évig küzdöttek, hogy teherbe eshessen. Az biztos, hogy mindenki más és más! Sírtam férjemnek is, hogy bennem nagyon el van rontva valami, hogy így érzem, és nem úgy mint a többi 98% ősanya! Most akkor mit csináljak? Még orvosom sincs, akiben bízhatnék, meg nem is lesz, csak majd ahogy esik...Azt hiszem nem szeretnék zsákbamacska élményt, és senki nem fogja nekem garantálni, meg senkinek, hogy pozitív élményekkel fog visszagondolni a szülésére! Barátnőm is azt mondta, igaz a gyerek kárpótol, de soha nem felejti az "élményt"!Egy amerikai ismerősöm meg nagy nehezen rászánta magát a gyermekvállalásra, és csakis természetes úton, mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül akart szülni, ami meg is történt! Következmény: nem akar több gyereket sem ő, sem a férje, aki látta mit szenvedett! Ez akkor normális??
295. 2ab728965c (válaszként erre: 293. - Rozália)
2007. nov. 10. 11:06
Bizony ám, így is van, ez nem a mi kompetenciánk, mert a szülés nem "kívánság-műsor", legalábbis nem szabadna annak lennie.
294. ALLICS
2007. nov. 10. 10:38
Nekem teljesen mindegy volt a lényeg az hogy egészséges a kisfiam.Végül császár lett.De ezt előre nem lehet megmondani és eldönteni.Az adott pillanatban az orvos fog úgy is dönteni
2007. nov. 4. 05:45
Hááát, azt hiszem, nem mi döntjük el, hogyan akarunk szülni...
292. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 291. - Fhybi)
2007. nov. 4. 00:46
Van ilyen, hogy "eloszorszulonek" szamit valaki, miutan mar van gyereke?
291. fhybi (válaszként erre: 287. - Rainbow27)
2007. nov. 4. 00:09

8 év után számítassz újra " előszőrszülőnek".

Az én tesóim ikrek, császárral születtek, ráadásul totál komplikációs volt az egész. Én utánuk mégis természetes úton jöttem a világra.

2007. nov. 4. 00:01
haq jól tudom nem kívánságműsor, hogy hogyan szülsz.
2007. nov. 3. 23:53
Ahogy az orvos jónak látja.
288. 78
2007. okt. 19. 19:29
hello mindenki, win, 2006.január 6-án született a kislányom. raimbow27, nekümk azt mondta az orvos, hogy 2-3 év kb. ....:)
2007. okt. 19. 14:28
Sziasztok! Az én kislányom tavaly július 5-én született császárral. A következőt - ha a körülmények engedik - szeretném természetes úton megszülni. Szerintetek mennyi időnek kell eltelnie a két szülés között, hogy erre legyen esélyem?
286. win (válaszként erre: 285. - 78)
2007. okt. 19. 14:16

Szia4


Tavaly július 20-án, holnap lesz 15 hónapos a fiam. :)))) A Te műtéted mikor volt?

285. 78
2007. okt. 19. 11:11
szia win , mikor volt a műtét?
284. win (válaszként erre: 281. - 78)
2007. okt. 19. 06:32
Na, ilyen engem is érdekelne.
283. 78
2007. okt. 18. 16:28
naná,hogy természetes, én is pont ezt szeretném!!!
282. Lilcsi
2007. okt. 18. 16:24
termesztees
281. 78
2007. okt. 18. 16:20
hello, ha valakinek volt pozitív élménye a császár utáni szülésről bármelyik kórházban, írja már le légyszi, köszi (még új vok az oldalon)
2007. okt. 9. 14:37
Elsõ gyereket ajánlatos rendesen szülni, meg aztán lehet, hogy fáj meg kibírhatatlan, de a babának egészségesebb, ha rendes úton jön. Plussz nem lesz rajtad egy csúf heg.
279. win (válaszként erre: 278. - Norama)
2007. szept. 27. 08:02

Én meg visszaolvasva, nem igazán értem ez a megjegyzés hogyan is kapcsolódik a korábban elhangzottakhoz...???


A császármetszéshez kapcsolódó kórházi szokásokhoz nem tudom kötni sehogyan sem a rosszindulatot, irigységet, pletykát.

278. norama (válaszként erre: 258. - Erikpipi)
2007. szept. 26. 23:30

>Megállapíthatom, hogy annál nincs rosszabb mikor csak nők vannak egy fórumon? Az irigység, és rosszindulat nagy úr! Meg a pletyka :D Bocsi


Akkor te irigy, rosszindulatú és pletykás vagy? Vagy nem magadból indultál ki? De miért is általánosítasz - ráadásul a magad kárára? Érthetetlen, hogy valaki miért képes szidalmazni egy olyan csoportot amelybe maga is beletartozik? Pláne, ha ez a csoport az emberiség felét foglalja magában...

277. DODICA (válaszként erre: 276. - Mandy)
2007. jún. 28. 22:16
Köszi szépen!
276. mandy (válaszként erre: 274. - DODICA)
2007. jún. 28. 18:15

Idemásolom --->



Margit Kórház, Csorna (46,8%)


Schöpf-Merei Ágost Kórház és Anyavédelmi Központ (46,5%)


SZTE SZAOTE Centrum, Szeged (44,7%)


Nyírő Gyula Kórház, Budapest (43,9%)


Orazágos Gyógyintézeti Központ (OGYI) (42,0%)


MH Központi Honvédkórház (40,3%)

275. petrikek (válaszként erre: 273. - Mandy)
2007. jún. 28. 15:42
IGEN, sajnos döbbenetes, de a cikk egyéb részei is nagyon érdekesek, elgondolkodtatók.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook