Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? fórum

Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
34. enikö
2007. jan. 20. 11:46
A terhesség és a gyerek az egy ÁLDÁS ISTENTŐL!ha nem akarsz csak azért mert félsz a szűléstöl,akkor valahol mélyebbről kell keresni a problémát!Ha meg más az oka a félelemnek akkor megértelek!DE MENNYEI ÉRZÉS TERHESNEK LENNI ÉS EGY CSÖPPSÉGNEK ÉLETET ADNI!hidd el!drukkolok neked!
2007. jan. 20. 11:37

Terhesség alatt rengeteg csoda történik. A szülés tényleg macera, de közben nem érzed a tűt és amikor kint van a baba, az a legcsodálatosabb, meg az élmények, amik utána jönnek...


Szerintem te is megkérdezed majd magadtól, hogy miért nem futottam neki már korábban.

2007. jan. 20. 08:27
Én természetesen szültem négy gyereket. Szerintem mindegy milyen úton jön világra a baba, csak egészséges legyen. Azokat viszont elitélem akik csak azért választják a császárt mert így kerülik el a fájdalmakat. Hála istennek ma már kevesen vannak. Amikor én szültem akkor is voltak olyanok akik megbeszélték az orvossal, melyik ügyeleti időben lenne alkalmas.
31. win (válaszként erre: 25. - Zsuzsi13)
2007. jan. 20. 08:18
Én ezt azért nem mondanám! Az a gyerek ugyanúgy a világrajön, mint a másik, csak az útvonal eltérő! Én sem választhattam, mert a fiam még csak el sem indult a külvilág felé! Ráadásul a fejét sem tartotta jól, tehát ha elindul sem biztos hogy megszülethetett volna természetes úton, mert az arca volt előre. Ettől még én is vajúdtam keményen 4 órát, és a doki hagyhatott volna még tovább órákig, de nem lett volna értelme! Ezen túl pedig azt hiszem, az anyukák nagy részének éppen elég feldolgozni a császár tényét, mert a többségben van önvád, hogy biztosan ő rontotta el, és azon gondolkodik, miért nem tudta megcsinálni! Nem akaram ezt ragozni, de nehéz, és emellé nem hiszem, hogy azt szeretnénk hallani: ez nem igazi szülés!
30. Kicsikata (válaszként erre: 27. - 2ab728965c)
2007. jan. 20. 07:50

Fáni-Eszter!

Nagyon egyformán gondolkodunk - lehet, hogy az egészségügyi háttér teszi mind a kettőnknél??- , de igen! valóban, ha nem önkényes, szempont miatt végezendő akkor maximálisan támogatom, hisz nagyon jó, hogy ma már nem kell sem a babát, sem a mamát eleszíteni egy adott komplikáció miatt...

Engem is az háborít fel amikor valaki azt hiszi ez kényelmesebb.... de valjuk meg pofára is esik utána rendesen.....

29. Rika1 (válaszként erre: 8. - Kicsikata)
2007. jan. 20. 05:44

Sajnos nem vagyok elég képzett a császáros szüléssel kapcsolatban. Mind két gyermekemet természetesen szültem. Lehet hogy túl sok stresszhormon termelődött bennük,mert még most is

nagyon stresszesek.Bocsi ha valamit rosszul írtam.

2007. jan. 19. 17:43
Szerintem a császártól nem lesz kevesebb senki.Én is császárral szültem mert muszáj volt.Mitől függ hogy igazi szülés-e vagy sem?Attól hogy ki mennyit szenved?Én 15 órát vajúdtam mire megcsászároztak,a mellettem fekvő nő meg 3 óra alatt megszülte simán.Ha előlről kezdhetném mondanám az orvosnak,hogy ha simán nem tud megszületni császározzon meg,mert mindegy lett volna ha csak 5 órát hagy vajúdni.Nekem nagyon nehezen sikerült teherbe esni,és örülök hogy van egy gyerekem,vagy így vagy úgy.
27. 2ab728965c (válaszként erre: 20. - Kicsikata)
2007. jan. 19. 17:38

Nagyon örülök ha szívhez szóltak a szavaim, ugyanis szívből jöttek ezek a sorok.:-))))))


Igen sok örömetek legyen a pici lánnyal, meg a tesóival is!


A császáros szülés meg csak abban az esetben felháborító és elítélendő, ha az anya vagy a szülészorvos kényelmi szempontjai miatt döntenek így. Természetesen van olyan komplikáció, mikor az egyetlen ideális megoldás lehet ez a beavatkozás, de ugye ne feledjük, hogy erre találták fel eredetileg is......

26. daroki (válaszként erre: 25. - Zsuzsi13)
2007. jan. 19. 16:38
Azt nem mondanám,hogy a császár nem igazi szülés,hiszen ott is igazi gyerek születik.Csak sajnos vagyunk páran akik nem szülhetnek természetes úton,de ezért mi sem vagyunk különbek azoknál az anyáknál akiknek megadatott,hogy simán szüljenek.
2007. jan. 19. 15:21
Lehetőleg természetesen, ha a baba vagy én életemet veszélyeztetné akkor esetleg lehet császár. Egyébként nem. Császározás nem igazi szülés.
24. enikö (válaszként erre: 22. - Enikö)
2007. jan. 19. 15:14
eggyetértek veled!Ha indokolt a császár akkor minden bele!Sőt életmentő is lehet!ha ...indokolt!::::!:))
2007. jan. 19. 15:05
Én is (mint a legtöbben) természetes úton vágtam neki, de közben lelassult a szívhangja..Ekkor feltoltak a műtőbe és 12 perc múlva a karjaimban tarthattam. Azt gondolom, hogy mindegy hogy így vagy úgy, a baba érdekeit kell nézni. Ha segít rajta (esetleg életet ment) a császár, akkor miért elítélendő??!
22. enikö
2007. jan. 19. 12:29
na de mit szoltok ahoz,mikor a terhes kismama annyira au ö orvosátol "függö" hogy inkább beválalja a császárt csak azért mert az orvosa utazik el!persze a szülési időpont előtt!nem egy esetről halottam!sőt milyen büszkén jelentették ki hogy bevannak programálva a szülésre mert az orvosuk utazik!Ez a modern világ?
2007. jan. 19. 11:46

örülök,hogy ilyen sok császár elleni vélemény van!

A minap valahol vásároltam és elöttem egy anyuka állt sorba babakocsival.Összefutott egy ismerőssel,megcsodálták a babát.Szóba került a szülés is és az anyuka lazán közölte,hogy császárt kért,mert nem akart szenvedni,meg igy egyszerűbb is.

Engem úgy elfutott a méreg!Ez olyan önző dolog!!!

Akkor mért vállalta a gyerekét?És szerintem nem is olyan egyszerű,mert sokkal nehezebb lehet a varratok miatt is.

Nekem még nem volt,remélem nem is lesz császárom!Rettegtem tőle,hogy nehogy komplikáció lépjen fel,mert akkor császár...és számomra az a világ vége.:(

Megint más,hogy vannak akiknek igy kell szülniük.

De ha mód van rá,legyen természetes!


Egyébként a mai világot nézve minden mű.Akkor őszintén:mért akarjuk elvárni,hogy valaki még a természetes utat válassza?

Pedig milyen sokszor az a jó megoldás!!Csak nem vesszük észre.

20. Kicsikata (válaszként erre: 18. - 2ab728965c)
2007. jan. 19. 11:11

Eszter! Nagyon szépen köszönöm a kedves szavaidat! Lám, el is pityeredtem!!!

Már nagyon várjuk pici leánykánk megérkezését!

19. daroki (válaszként erre: 17. - Kicsikata)
2007. jan. 19. 08:47
Érdekes,hogy nekem lelkileg nem volt megrázkódtatás,hogy császároztak.A gyerek volt a fontos,hogy megvan épen,egészségesen.Persze"nyaldostam"a sebeimet a műtét utáni fájdalmaktól,el is pityeredtem néha(sajna elég alacsony a fájdalomküszöböm)de azért nem lettem lelkibeteg,hogy nem szülhettem simán.Persze engem is érdekelt volna a dolog,de így alakult:)És tényleg ésszel kell lenni,ha csak császárral tudunk szülni.Nekem sem volt különösebb gond,szövődmény,de azért még is szólt a dokim,hogy elégedjek meg ezzel a 3 szép poronttyal,nevelgessem őket egészségben, szeretetben.Magyarul mondva,ne legyek már mohó:))
2007. jan. 19. 08:46

Kicsikata, gratulálok az elszántságodhoz!!!!!

Most néztem az adatlapodat, gyönyörűek a gyerekeid, szívből örülök hogy vannak ilyen édesanyák is, mint Te.

A babához nagyon sok boldogságot, jó egészséget kívánok, és ne bántson a lelkiismeret, azt hiszem abban egyetértünk, többet letettél már így is az asztalra, mint sokan mások!

Üdvözöllek: Bolondfáni-Eszter

17. Kicsikata (válaszként erre: 14. - Daroki)
2007. jan. 19. 08:39

Daroki! Igazad van!

Én a harmadik császár előtt állok és már most mindenki hülyének és felelőtlennek tart, hoyg ezt még bevállaltuk... Mondjuk nekem eddig elég szerencsém volt a császárokkal... nincs velük probléma... csak a lelki része....

2007. jan. 19. 08:27
nagyon szívesen, ha elgondolkoztat, már megérte leírnom...:-))))))))))
2007. jan. 19. 08:26

Köszi Kicsikata, én már mindent le merek írni.

23 évet húztam le az eü-ben, sok disznóságot láttam és hallottam, elhiheted nekem.

Magam 3 gyereket szültem simán, bár nagyon nehéz szüléseim voltak, mert 4 kiló fölöttiek voltak a fiúk, de eszembe se jutott volna azt kérni, hogy császározzanak meg inkább, hogy ne szenvedjek annyit.

Persze más az, ha valaki kénytelen császárral szülni, mint a Te esetedben- .

14. daroki
2007. jan. 19. 08:23
Én is Bolondfánival értek egyet.Amióta a nők szülnek az a "normális" ha hüvelyi úton szülnek.A császár tényleg azért legyen,mert vki nem tudja hüvelyi úton világra hozni a babát és csak így oldható meg,hogy a baba egészségesen jöhessen a világra.Csak azért császározzanak meg vkit,mert nem akar szülési fájásokat átélni az inkább fogadjon örökbe egy gyereket.Rengeteg gyerek van a világban akik szerető szülőkre vágynak.Én nem értem,hogy miért jó az vkinek,hogy saját maga "erőszakolja" ki a császározást ami jóval több szövödménnyel jár,fájdalommal járhat(ezt azért merem leírni ennyire biztosan,mert csak egy komoly hasiműtétről van szó)ráadásul már amit írtam is,hogy nem szülhet 6 gyereket ha éppen ahhoz van kedve,lehetősége,mert ritkán hallani olyat,hogy vki 5-6 gyereket csak császárral hozott világra.Nekem a mai napig érzékeny a vágásom helye körül,nem fáj,de érzem,hogy ott csak felvágtak pár évvel ezelőtt.
13. Kicsikata (válaszként erre: 11. - 2ab728965c)
2007. jan. 19. 08:21

Fáni! Pontosan ezt gondoltam én is csak nem mertem leírni!!!!:)

Sajnos én - tőlem független okok miatt császáros vagyok- de nagyon sokáig nem is tudtam feldolgozni ezt az élményt... Nekem hiányzik a szülés ténye....

Mit meg nem adnék, ha átélhetném... de sajnos ......

2007. jan. 19. 08:14

Igen, mert a szülés során a magzatban termelődik egy olyan "stresszhormon", ami segíti őt a külvilághoz való alkalmazkodásban.

Ez a császáros szüléseknél az idő rövidsége miatt elmarad.

Olyan, mintha valakit úszás tudás nélkül felkapnának, és szó nélkül belehajítanának egy jéghideg, feneketlen vízbe, aztán azt mondanák, na kishaver, küzdj ha tudsz, ha nem, hát akkor sorry, nem volt szerencséd.

2007. jan. 19. 08:03

Köszi, azt hittem most majd egy csomóan a torkomnak esnek,- de egyszerűen nem bírom, mikor valaki még a gyerekével szemben is csak a maga kényelmét nézi.......és sok doki ehhez némi zsebbe csúsztatósdi után hajlandó asszisztálni is, szóval egy nagy szemétség ez az egész.

Akkor minek szül az ilyen egyáltalán, lehet örökbe fogadni is, az nem fáj sehogyan sem.

10. Kicsikata (válaszként erre: 9. - 2ab728965c)
2007. jan. 19. 07:58

Fáni! Maximálisan egyetértek veled!!!

Kár, hogy ezt sok szülő nő inkább a maga szemszögéből nézi... vajon mi is a kényelmesebb neki...

Pedig a gyerekért mind a kétféle módszernél fájdalommal kell fizetni....

9. 2ab728965c (válaszként erre: 1. - Weberkitti)
2007. jan. 19. 07:56

Azt szólom hozzá, hogy a szülés módja nem kívánságműsor, és remélem nem is lesz egy darabig az!

Ne haragudj, de nagyon felhúzom magam mindig azon, ha valaki "eldönti" előre hogy ő csak így vagy csak úgy szeretne szülni, aztán a 9 hÓnap alatt puhítgatja a dokiját ki így, ki úgy, míg néha kötélnek nem áll az is...

A császármetszés komoly hasműtét, és a babának is sokkal nagyobb stresszt jelent, mint természetes úton világra jönni, ahol is van ideje fokozatosan alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez.

Gondolj bele: fogna valaki, és egy kellemes környezeből a lábadat megragadva "kitépne" egy olyan helyre, ahol fázol, ahol vakít a fény, ahol rádrontanak a hangok... mindezt 1 másodperc alatt,és csak azért szenvednéd el, mert az édesanyádnak így kényelmesebb és nem fáj annyira.

Nekem az a véleményem, hogy aljas, önző dolog amire készülsz.

2007. jan. 19. 07:47

Rika!

A természet úgy alkotta meg, hogy annak a babának bármily nehéz is de a szülőcsatornán át kell kibújni! Kell az utolsó nagy kihívás a bébi szempontjából is - ennek az anatómiai magyarázatát nem írnám most le- és a császárs babák bizony egyfajta hátránnyal kezdenek!

Én ha tehetném - sajnos nem tehetem- csak természetes úton szülnék!!!!

2007. jan. 19. 04:59

A természetes szülésnél a babának végig kell haladnia a szülőcsatornán. Ennek következtében a baba nyomásnak van kitéve. Viszont a császárnál a babát csak kiemelik. Tehát ebből következik, hogy

egyáltalán nem sérül meg.

2007. jan. 18. 23:12
Ja... és 4710gr.mal és 58cm.rel adtam életet egy egészséges és szép kisfiúnak, akit mindenki megcsodált a korházba hogy milyen nagy... most három hónapos 6450gr... szerintem szép formás (fent van a fényképe az adatlapon) hát nem kockáztattam volna meg a szülést ha igy utólag belegondolok... tele lettem volna belső varratokkal, és ki tudja a picivel mi történt volna...
2007. jan. 18. 23:07

Én császárral szültem, muszályból, mivel az ultrahang nagy babát mutatott (4500gr. ra saccolta) nagyon el voltam keseredve amikor ezt az orvosom közölte, szinte az utolsó nap tudtam meg, végig fent állt a szülés lehetősége, csakhogy 1 ujnyinál nem haladt tovább a dolog... Pedig én már annyiszor elképzeltem a szülést, nem is gondoltam hogy császár lesz belöle... Vigasztalt hogy a babám és az én érdekem is ez, mind a kettőnknek lehetett volna baja a hüvelyi szüléstöl! Nagyon jól döntött az orvosom -igy utólag belátom-!

Nem volt a műtétbe semmi rosz, csak hogy 1 napig nem lehettem a fiammal, akit ugyan ugy mellém raktak, (igaz nem tudtam megszoptatni)láthattam, és a spinális érzéstelenités miatt végig fent voltam, hallottam felsirni stb... biztos nem olyan élmény mint a rendes szülés, de nekem akkor is ez volt a legnagyobb élmény életemben! Szerintem elöször mindenki elkeseredik aki normálra készül és császár lesz belőle... de az orvosok nagyon jól meg tudják itélni a helyzetet, bizni kell bennük!!! A lábadozás már kevésbé jó, nekem fájt a sebem egy jó darabig, de a sima szülés is fájdalmas... a sebem igy 3 hónap múlva már egész szép... kicsi a vágás, és elég hamar gyógyult! Inkább az zavart hogy a hasam elég érzéketlen volt egy darabig és gyenge (mivel idegeket és izmokat i s vágnak ilyenkor) de mára már minden oké! Szerintem az egészség a fontos mindegy milyen lesz a kimenetele a szülésnek!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook