Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár kontra természetes szülés fórum

Császár kontra természetes szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Császár kontra természetes szülés

1 2 3 4 5 6 7
2013. jan. 3. 21:18
Az én kislányom most 9 éves éves de a mai napig megvisel ha a születésére gondolok 3 óra alatt született meg és még szülés után 3 hónappal se voltam túl jól fizikailag az orvosom azt mondta tökéletes szülés tökéletes baba kell ennél több ??????hát én sajna nem így éreztem meggyötört voltam és a babát is nehezebben fogadtam el ez nem azt jelenti hogyy nem szerettem vagy hogy depis voltam egyszerűen csak annyira megviselt ez az egész dolog most így visszagondolva lehet jobb akkor szenvedni amikor már megvan a baba és nem elötte is meg utána !!!!!!!!!!!!Sztem ezért is nincs testvére még én bevallom ha szülnék csak császárral vagy epidurállal szem ezért nem kell senkit elitélni
2012. júl. 8. 09:36

Sziasztok!


Az orvosom azt mondta, hogy szülhetek természetes úton, de 30% az esély arra, hogy sikerülni is fog. Azt is mondta, hogy kellő számú indok van arra, hogy császárral szüljek, mégsem lesz programozott császárom.

Félreértés ne essék, nem szeretnék mindenáron császáros lenni, de a legnagyobb félelmem (az volt), hogy elkezdem természetes úton, és császárral fejezem be, kvázi mindkettőbe belekóstolok.


Miért van az, hogy problémamentes nőknél beprogramozzák azt a császárt, problémásnál meg nem?

199. BUBU060227 (válaszként erre: 180. - 471f3bbb7a)
2011. jún. 1. 18:56
Én is majdnem 23 voltam amikor megszületett az első kislányom 5 éve.engem nagyon megviselt a szülés, másnap agyvérzés gyanúval vittek CT-be, utána még fél évig zsibbadt a bal oldalam, szörnyű volt.Ezért most febr.ban császárral szültem a második kislányom, és semmi problémám nem volt, egy hét után már nem éreztem a sebemet sem.
2011. jún. 1. 13:05
Sziasztok! A mi kislányunk is császáros baba lett. 16 órát vajúdtam, ki voltam tágulva, de a kislányom nem ereszkedett le. Majd gyengült a szívhang és a fájások is. Tudom, hogy ez volt az egyetlen jó döntés ami megmentette az életünket. De remélem, h a következő babák megszülethet természetes úton, abban viszont biztos vagyok,h császár után nehezebb a felépülés, látva pl a szobatársaimat akik gond nélkül jártak-keltek a szobában. Én alig tudtam beszélni, gond nélkül pedig 3-4 héttel a "szülés" után tudtam járni.
2010. jan. 13. 01:47
Sziasztok!Sajnos a kislányomnál úgy indították meg,túl voltam az időn,reggel 7-től vajúdtam este 11-ig,akarat megvolt,nem gondoltam hogy császár lesz a vége,de már a szívhang se volt jó és sok más komplikáció is volt.Most majdnem 3 év eltelte, 30 hetes kismama vagyok,de sajnos már most közölte a doki,hogy mindenképp császár,nem kockáztat!Nagyon félek,de ezek ellenére,nem bánom,mert nem szeretném ezt mégegyszer átélni!Nekem nem volt rossz élmény nagyon ragaszkodó a kislányom,csak sajnos az altatás miadt,kicsit homályos az első találkozás,de örültem hogy egyáltalán találkozhattam vele,mert majdnem mind a ketten ott maradtunk!
196. struki (válaszként erre: 176. - KatKatus)
2010. jan. 8. 08:06
:))))
195. 471f3bbb7a (válaszként erre: 192. - Tonettó)
2010. jan. 7. 20:23
Szerintem természetes, hogy nem érezzük ugyanazt a kötődést a pocaklakó iránt, mint a már meglévő gyerkőccel szemben. Hiszen őt x ideje szeretjük-óvjuk-féltjük-ismerjük-neveljük-stb.
194. 471f3bbb7a (válaszként erre: 193. - Sara1986)
2010. jan. 7. 20:20

Jajj, nagyon aranyos vagy, de nem szeretnék utána olvasni!

Igazából tudom azt, hogy a kislányomnál életmentő volt a császár, ezért nem bánom, mert itt van, él és egészséges!

Másodjára dokival megbeszéltük, hogy megpróbáljuk természetes úton, mivel az elsőnél is erre készültem, tudom, hogy mik várhatnak rám. De nem élem bele magamat, mert nem akarok csalódni sem, elfogadtam, hogy van lehetőség arra is, hogy megint műtét lesz.


Szóval most csak várok, aztán lesz, ami lesz!

2010. jan. 7. 20:10

[link]


ez a könyv külön fogalakozik a császár utáni természetes szüléssel elég alaposan állítólag ;)


ez pedig kis csemege

[link]

192. Tonettó (válaszként erre: 190. - Sara1986)
2010. jan. 7. 13:12
Nekem már pocakban a második, mégis ugyanaz az érzés, mint az elsőnél. Majd ha kibújik és megismerjük, akkor indul be szerintem a kötődés. Lehet, ez valami önvédelmi reflex, valahol mélyen nem meri magát beleélni az ember...
191. Tonettó (válaszként erre: 189. - 471f3bbb7a)
2010. jan. 7. 13:11
Nagyon örülök neki! Minden jót kívánok!
2010. jan. 7. 08:17
én Sacihoz még nem tudtam igazán kötődni csak miutaán megszületett és kettesben maradtunk. Viszont azt hiszem, h a következőhöz már a pocakban is kötődni fogunk Apja és én is, mert már tudjuk, hogy milyen szülőnek lenni
2010. jan. 6. 21:02
Ma voltam 34 hetes UH-on és dokival megbeszéltük, hogy megpróbáljuk a szülést természetes úton. Úgy örülök, mert -ha van is esélyem császárra- de legalább a lehetőséget megkapom arra, hogy megpróbáljuk természetes úton! És így nyugodt vagyok, mert ugyanakkor tudom, hogy a dokim egy percet sem fog tökölődni, ha mégis rosszul alakulnának a dolgok.
188. Tonettó (válaszként erre: 186. - 582d8ff316)
2010. jan. 6. 20:41
a kötődés szerintem mindenkinek máskor, máshogy alakul ki. Amíg meg nem született, nekem nem ment a kötődés igazán - nem ismertem, nem éreztem ezt a túláradó szeretetet. Miután kibújt, és miután együtt voltunk, majd szoptatni tudtam, akkor indult be. És ahogy egyre többet foglalkoztam vele, egyre jobban kötődtem hozzá.
187. tündér74 (válaszként erre: 186. - 582d8ff316)
2010. jan. 6. 20:40
Nálam is kialakult a kötődés már akkor, amikor még a hasamban volt a baba, sőt, lehet, hogy furán hangzik sokak számára, de a férjem is ugyanúgy kötődött már az elején a babához, mint én.
2010. jan. 6. 20:20

betöltött 41.hétre indult be a szülésem,kemény 10 órát vajúdtam,kaptam oxitocint is minek hatására a babám szív verése lelassult,meg ki-ki hagyott,s ezért sürgösségi császárt csináltak,s utána mondta a dokim,hogy nem tudtam volna természetesen megszülni,mert manó rendellenes úgynevezett magas-egyenes állásban feküdt arccal felfele fordulva+a lábára tekerte a köldök zsinórt.a császár után ,s a 24 óra fekvés után a felkelés pokoli volt,elsőre nem is sikerült mert rosszul lettem,de nekem nagyon fájt,még kb 2 hétig.nem kértem hogy így legyen nekem ezt dobta a gép.eddigi életem során semmi se ment könnyen,mindenért meg kellett szenvednem.de ez más lapra tartozik.



szerény véleményem szerint az anya-gyermek közötti kötödés meg már akkor kialakul,ha még az anya méhében fejlődik,s nem szülés után.vagyis nállam így volt.de ez az én véleményem.aki nem így gondolja azt nagyon tudom sajnálni.

185. Rékanya (válaszként erre: 184. - Tündér74)
2010. jan. 6. 13:05

Igyekszünk azok lenni pedig van baj bőven.Devizahitelesek vagyunk agyig eladósodva.

De azt valljuk,hogy ha már szeretet és boldogság sincs akkor tényleg nem érdemes küzdeni.És ez nem kerül semmibe☺

És érdemes volt várnom az igazi szerelemre.(Ezt Dorinának külön üzenem)

184. tündér74 (válaszként erre: 182. - Rékanya)
2010. jan. 6. 12:58
Megnéztem a képeidet, nagyon édes a pici lányod. Látszik rajtatok, hogy egy boldog család vagytok.
183. tündér74 (válaszként erre: 180. - 471f3bbb7a)
2010. jan. 6. 12:56
Egyetértek.
182. Rékanya (válaszként erre: 178. - Tündér74)
2010. jan. 6. 12:34
Gyönyörű a kisfiad!Igazán büszke lehetsz rá!☺
2010. jan. 6. 11:50

Sziasztok!


Én speciel rettegtem a szüléstől. Aztán amikor eljött a nagy nap, hajnali 2 órától voltak 3 perces fájásaim. 11 órakor már nem bírtuk tovább, és bementünk a kórházba. A dokim megállapította, hogy ha megindítja, többet fogok szenvedni, mintha nem indítja meg a szülést. Így vártunk. Aztán elfolyt a magzatvíz 15.30 körül. Oxitocin, stb., stb.. A baba feje nem volt teljesen beilleszkedve, és mire kitágultam, el is fordította. Gyorsan át a műtőbe, nem tudtam érzésteleníteni, így altattak. Ébredés után remegtem, magamról nem tudtam… A lányomat 3 nap után tudtam megfogni, első 2 éjszakát a megfigyelőben töltötte. Sajnos sokkot kaptam, és az altató is besegített, hogy sok mindenre nem emlékszem. Pl. amikor először megfogtam a bébimet. :( Belekóstoltam a normális szülésbe, és meg kell hagyni, rohadtuk fájt. Főleg mikor a lapát tenyerű doki bennem volt csuklóig. De égis azt választanám, mert kegyetlen érzés a császár utáni felkelés, és elindulás. Sőt, napokig csak annyi volt, hogy reggel felkeltem, és este feküdtem le, mivel alig tudtam felmászni az ágyra. Elmondhatatlan érzés, nekem majdnem másfél hónap volt, mire rendesen tudtam menni…. Kínszenvedés volt felkelni az ágyból, lefeküdni, fordulni, minden.

Ja, és a műtőn kívül a párom végig velem volt, nekem nagy nagy segítség volt!!

Szóval, ha valakit császároznak, nem biztos, hogy le kell nézni, mert vannak muszáj helyzetek, de ha valaki inkább azt választja, mert fél a szüléstől, hát azt nagyon nem tudom megérteni!


Viszont attól, ha valaki nem természetes úton lesz terhes, vagy ha nem természetes úton szül, vagy nem indul be a tejcsije, nem tud szoptatni, attól ugyanolyan értékű ANYA, mint aki természetes úton esik teherbe, természetes úton szül, és szoptat.

180. 471f3bbb7a (válaszként erre: 178. - Tündér74)
2010. jan. 6. 11:24

Én pont 23 évesen szültem az elsőt! És ő életem értelme és hamarosan érkezik a kistesója :))

Szerintem mindenkinek magának kell érezi, hogy mikor jött el az idő, hogy anya legyen.

179. 471f3bbb7a (válaszként erre: 176. - KatKatus)
2010. jan. 6. 11:22
A látásomat én sem tetem volna kockára a természetes szülésért! Jól döntöttél szerintem!
178. tündér74 (válaszként erre: 171. - Rékanya)
2010. jan. 6. 11:22

Én is ugyanígy gondolom. Az anyaságra meg kell érni, 23 évesen én sem gondoltam még erre. Persze vannak, akik előbb megérnek rá.

Nekünk is van egy gyönyörű pici fiúnk, akire nagyon hosszú ideig vártunk, de az orvosomnak köszönhetően itt van már velünk 2,5 éve.

177. 471f3bbb7a (válaszként erre: 175. - Pocok:))
2010. jan. 6. 11:21
Biztos van ilyen kórház is, de nekem nem ez a tapasztalatom.
176. KatKatus (válaszként erre: 166. - Struki)
2010. jan. 6. 11:11
3840 gr, 54 cm - pont ekkora méretekkel született a kislányom okt.végén :)))))
175. Pocok:)
2010. jan. 6. 11:09
Sajnos manapság a kórházakban limitálják a császárszülések számát és komoly indok kell a császárhoz,pont a sok "felesleges" császár miatt....itt nagyon nehezen engedi az intézetvezető
2010. jan. 6. 11:08

sziasztok!


én 9,5 hete szültem a kislányomat császármetszéssel - 1.baba. Volt szemorvosi papírom arról, h.császározni kell, 2 ok miatt is. DE ha nagyon akarom meg lehetett volna próbálni a természetes úton történő szülést - de nem akartam. Egyrészt nem akartam kockáztatni a szememet még akkor sem, ha kicsi valószínűséggel történt volna bármi baj - de történhetett volna...

A császármetszés maga nekem nagyon sz@r élmény, de a 12 óra fekvés után már lépcsőztem, hazamenetelkor már nem is éreztem az egészből semmit és boldogan ölelgettem a kiscsajt, és az első pillanattól kezdve fitten mozgok - így egyáltalán nem bántam meg, sőt, a következőnél sem fogok ragaszkodni a természetes szüléshez.

Tejem a 2.naptól kezdve van, imádni pedig nagyon imádom a kiscsajt és a kettőnk közti kapocs is kialakult. Én is császármetszéssel születtem, és rendben van az anyámmal való kapcsolatom és a külvilággal is baromi jól elvagyok :)


Egyébként szerintem ha valaki akarja a császárt, mindenféle eü indok nélkül is, csak hajrá - az ő döntése, ettől nem lesz senki rosszabb anya, stb. Egyébként meg az ilyen "kéréses" császárok leginkább magánklinikákon vannak, ahol úgyis súlyos sokszázezreket fizetnek, hát hadd döntse el mindenki, milyen módot választ arra, hogy a gyermekét a világra hozza. Szerintem.

173. 471f3bbb7a (válaszként erre: 153. - Sara1986)
2010. jan. 6. 10:50

naigen...

...ma már könnyebben mondják, hogy császár, az tuti, de kérdés, megéri-e? Anyukámnál pl. pontosan ugyanaz volt a szitu, amikor negem szült, mint amikor én a lányomat.

Nekem 3 nap túlhordás után a CTG alatt leesett a baba szívhanga, 1 óra múlva már az előtejem szopikázta. Császár alatt derült ki, hogy kissebb a méhem az átlagostól és hogy a baba nyakán volt a köldökzsinór.


Anyukámnál ugyanez 26 éve velem: 4 hét!!! túlhordás után szvhang leesett, jó akkor indítás, nem tágult, kapott mindenfélét, hogy jöjjenek a fájások, aztán anyu szerint egy ügyes doktornó valahogy lerántotta a nyakamról a zsinórt, de akkor már vagy két napja vajúdott anyu. Az ékménye pedig az, ahogy mondta: a poklok-poklát éltem át! és szerinte jobban is jártam, hogy velem nem ezt csinálták végig.

Van még 3 tesóm, mindegyikünket 3-4 héttel hordott túl anyu, mindegyiket indították. Legkisebb hugomnál egy héten keresztül kapta anyu az indító injekciókat, a megengedett dózis sokszorosát nyomták belé, hogy kibújjon a tesóm és anyunak ezek miatt be sem lövellt a teje egyáltalán, pedig minket, többieket sokáig szoptatott.


na, ez arra példa, hogy ezt manapság nem hagyták volna, hanem tutira azonnal császár lett volna.


lehet szerencsén is múlt, de mindannyian egészségesek vagyunk a tesóimmal!

172. 471f3bbb7a (válaszként erre: 145. - Golfáramlat)
2010. jan. 6. 10:36

De, tudom jól, hogy van oka hajlani a császárra. Nagyon jó orvos, pont ezért nem is keresek másikat. Nekem nem volt negatív élmény a császár, imádom a lányom, csak egyszerűen szeretném én is érezni azt, amiről oly sokan beszélnek, hogy amikor kibújik a baba meleg teste :)

És természetes szülés után hamarabb odaddják a babát és előbb lehet szoptatni is, legalábbis nálunk így van.


Persze én jól tudom, hogy ha a doki császárt fog javasolni, akkor azt okkal teszi majd és mivel a legeslegfontosabb, hogy mindketten egsézségesek legyünk, bele fogok egyezni.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook