Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? fórum

Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
244. 7130b15964 (válaszként erre: 243. - Petrikek)
2007. jún. 22. 06:51
Off. Azért térít többet a tb, mert maga a műtét költsége a körülmények között sokkal magasabb. A kórházaknak, olyan nagyon semmi nem éri meg. Jó, ha finanszírozni tudják a költségeiket. Mondjuk az más kérdés, hogy miért van így. Nyilván lehet egy kórházat profit-orientált módon is üzemeltetni. Na, ott megnézhetitek, hogy milyen árak vannak...
243. petrikek (válaszként erre: 239. - 1a50c86bb0)
2007. jún. 22. 05:58

Ja már értem... Valóban, olcsóbb a természetes szülés, nekem egyből az fordult meg a fejemben, hogy hát a kórháznak jobban megéri a császár. Valóban logikátlan volt.

Egyébként eszembe jutott még valami! Azt tudtátok, hogy vannak olyan életbiztosítások, amelyek egész jó összeget fizetnek egy császáros szülés után? Na ez a vonal is érdekes lehet... Anyagi érdekből. Legalább a dokinak szánt pénz visszajön (vagy még több is)...

242. petrikek (válaszként erre: 239. - 1a50c86bb0)
2007. jún. 22. 05:19
A kórház a beavatkozásokért pénzt kap állambácsitól. Értékelik a beavatkozás súlyát. Kevés pénz a benőtt köröm, sok pénz a császármetszés. Ha elolvasod a zárójelentést, általában több beavatkozás szerepel rajta (persze leellenőrizhetetlen, hogy tényleg volt-e), mint amit végeztek rajtad. Ez azért van, mert így a kórház több pénzt kap. Ezt konkrétan onnan tudom, hogy mikor kislányomat vártam öt hónapos terhesen megindult a szülés. Szerencsére idejében megállították, de a témához visszatérve olyanok is voltak a zárójelentésemen, hogy pl. hüvelygyulladásom volt, amit kezelni kellett. Csodálkoztam, kérdeztem és a szülészorvosom "felvilágosított". Ezen keres a kórház. Pénzt kap érte. Nekem nem árt vele, leellenőrizni nem lehet. Na én rákérdeztem egészségügyben dolgozó rokonnál, hogy is van ez? És valóban. Pl. amig a sima hüvelyi szülésért kevesebb pénz jár, addig egy császármetszésért többszöröse, mivel rendes nagy hasi műtétnek számít. Na erre próbáltam célozni. Remélem így érthető voltam.
241. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 238. - Jemma)
2007. jún. 21. 20:30
Persze hogy ilyen szinten értelmetlen a vita,ez legalább olyan mint a szoptatás-tápszerezés kérdése.Senki nem önmagában attól jó anya,hogyan hozza világra a gyermekét és hogyan táplálja.Számomra a császármetszés akkor elfogadott,ha valamilyen igazi,valós oka van,nem kényelmi,pl akkor ügyeletes a doki,vagy van aki azt mondja előtte,nem akar szenvedni,ami szerintem tévhitt.Persze hogy számodra az volt a szülés,a Te szülésed,sajnálom ha félreérthető voltam...Tényleg gyönyörű baba lehetett,és hatalmas,az én nagyobb fiam,10cmrel kevesebb volt,csak 49 cm,igaz 3400gramm
240. daroki (válaszként erre: 238. - Jemma)
2007. jún. 21. 20:18
Veled értek egyet!
239. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 233. - Petrikek)
2007. jún. 21. 20:16
Nem ertem, amit irsz. Olvasd el ujra, amit irtal.
238. jemma
2007. jún. 21. 19:58

értelmetlen a vita!! nem szabad különbséget tenni.

a császármetszéssel világra segített gyermek ugyanolyan értékes mint a spontán módon született baba. és ez igaz az édesanyára is!

nagyon nem esne jól, ha valaki azt mondaná, hogy nem volt szülés az amikor a gyönyörű 3800 grammos, 58 centis fiamat kiemelték a hasamból!! nekem az volt a szülésem!!

természetesen én sem erre készültem a várandósság alatt. nem adatott meg a hüvelyi szülés, mert nem tudtam tágulni.

237. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 236. - Ekka)
2007. jún. 21. 19:58
Hasonló a véleményem.Nekem a SZÜLÉS szó a baba természetes,hüvelyi úton való világra érkezését jelenti.A császármetszés egy műtéti eljárás,amire vagy a baba,vagy a mama érdekében szükség van.Legalábbis szerintem ennek kellene lennie,és nem szabadna hogy anyagi,kényelmi vagy egyéb dolgok szerepet játszanak ebben a döntésban.Egy anyuka akivel együtt feküdtem a tehespatológián,két gyerek után ikreket várt,olyan helyzetben feküdtek,hogy jelezték neki,ha így marad,császározni kell.Ő akkor még pocakosan azt mondta,nem baj,ő már szűlt kétszer,"átélte a csodát",nem akar kinlódni.Császár után találkoztam vele,azt mondta,ezerszer a spontán szülés,olyan kínjai vannak műtét után.
236. Ekka
2007. jún. 21. 19:40

Szerintem ezt nem nekünk kell eldönteni!!!

AMúgy sem értem, hogy embereknek, ANYÁKNAK miért nem tiszta, hogy a császármetszés nem természetes dolog. ÉLETMENTŐ MŰTÉT!! -Nem szülés!!!

235. DODICA (válaszként erre: 233. - Petrikek)
2007. jún. 21. 19:35

????

Hát pont ez az! Te is azt írod, hogy a császár után több pénzt kap a kórház. Akkor hogy is van ez? Miért nem a természetes szülés az olcsóbb?

2007. jún. 21. 18:50
Én spontán szültem 3-szor, kórházban, külön apás szülőszobában, alapellátásként. Választhattam, hogy asztalon, széken szülök, akarok-e fájdalomcsillapítót, hol akarok vajúdni, mehettem zuhanyozni (javítás alatt állt a kád), sétálhattam, és nem kötöttek az ágyhoz. Nem mondom, hogy jó szülni, de nem volt negatív élmény. Nem lett volna jobb császárral. Egyáltalán nem szerencsés szerintem választani a nem spontán szülést. Ha muszáj, akkor muszáj, ettől nem lesz kevesebb, sem több senki. Viszont mindenki maga dönt a sorsáról, ebbe nem lehet beleszólni. Ha császárt akar, és van doki, aki ezt elvállalja, tegye.
2007. jún. 21. 17:58
Az elején kezdtem olvasni a fórumot és ez egyből meglepett "olcsóbb a természetes szülés". Ez őrült nagy tévedés. A tb a kórháznak a császármetszésért többszörös pénzt fizet.
232. jemma
2007. jún. 20. 22:37
nem volt választásom, indokolt volt a császármetszés!
231. DODICA (válaszként erre: 228. - ---)
2007. máj. 26. 09:04
Jó lenne, ha mindenütt megfontolnák ezt a gondolatot!
2007. máj. 26. 07:48
Szerintem bármi jó a szülés közben, ami természetesen csökkenti a fájdalmakat.
229. Mágika75 (válaszként erre: 228. - ---)
2007. máj. 25. 18:28

Szia ---!


Lehetsz "ellene"... Nem kell, hogy azonos legyen a véleményünk. :-))

Én csak azt írtam le, hogy nekem miért volt jó a vízben vajúdás illetve szülés.

228. ---
2007. máj. 25. 17:40

Nem ellene vagyok, félre ne érts,csak keveset tudok róla. Azért remélem a "kulcscsonteltörős" és a vízben szülés között akad egyéb alternatíva is!

Azért én akkor sem szívesen szülnék delfinek között,ha nem csúsztam volna ki az időből.

Valóban az a legfontosabb, hogy azt tehesd és úgy, ahogy Neked jó!Hiszem, tudom, hogy ebben az az esetben az alapkérdés sem merül fel olyan gyakran, mármint: hogy szülés-vagy császár.

227. Mágika75 (válaszként erre: 224. - ---)
2007. máj. 24. 16:47

Kedves ---!

Még egy dolog:

Itt a választás szabadsága a lényeg! Ha akarsz "normális" módon szülni, tedd azt, de ha valamelyik "alternatív" módszerrel szülnél, akkor arra is lehetőség legyen. Szerintem.

226. Mágika75 (válaszként erre: 224. - ---)
2007. máj. 24. 16:43

Kedves ---!


Én csak a vízben szülést próbáltam ugye...

Volt egy pár órám a szárazföldön is. Nos a fájdalomérzet csökkent, és a meleg vízben felgyorsultak a dolgok. + Kellemes volt az augusztusi kánikulában... Nekem jó volt. Még a joobbnál is jobb!:-)


Mellesleg az természetes, hogy egy fém asztalon fexel, lábad a csikóban, moccani sem tudsz egyedül, zöld ruhás, maszkos idegenek vesznek körül, olyan nyelven beszélnek, amit nem értesz, aztán valaki rátérdel a hasadra, hogy gyorsabban megszülessen a baba, közben eltörik a kulcscsontját? Mert ilyenek is vannak még - egy bp-i kismama naplójában olvastam, egy bp-i kórházban szült 2005-ben ilyen körülmények között!


Én remélem a többi Babácskánk is vízben születhet! :-)

225. DODICA (válaszként erre: 224. - ---)
2007. máj. 24. 16:42

Ó, nagyon sok természeti nép szül vízben, csak ennek kevés a reklámja. :)) Meg nem Európára kell gondolni elsősorban.


Jó benne (bár sajna sose sikerült véghezvinnem), hogy a felhajtóerő miatt sokkal könnyebbenek érzi magát az ember, a fájdalmat is kevésbé érzi, mert a víz (általában jó meleg is) lazítja a görcsös izmokat, szöveteket.

A babának sincs semmi rossz benne, hiszen azonos közegbe érkezik.


Nem láttad még a Tenger szülöttei c. filmet? Tudom ajánlani! Gyönyörű. Delfinek közt.....:)

(Talán nálunk azért nem annyira természetes, mert nincs tengerünk. A tengerparti népeknek szokása elsősorban a vízben szülés.)

224. ---
2007. máj. 24. 15:43
Ez a vízben szülés ugyan nem ennek a fórumnak a témája, de győzzetek már meg arról, hogy ez miért annyira jó! Ha ez így volna terészetes, akkor miért nem szülnek a természeti népek vízben?
223. ec63a7fc29 (válaszként erre: 221. - DODICA)
2007. máj. 22. 19:48

Igen, Sanyinak elég nagy bajsza van, s nagyon jó humora.

Azt hiszem akkor döntöttem el, hogy 3 gyerekem legalább lesz valaha, amikor láttam náluk a 3.-at megszületni. Ilyen családmodelleket kellene mutogatni ! ( Bár gondolom, köztetek is vannak hasonlóan klassz családok....)

222. erikpipi (válaszként erre: 209. - 0c97fbb607)
2007. máj. 22. 09:20
Pont ezt javasoltam az egyik szülésznek, hogy kipróbálhatná........:)
221. DODICA (válaszként erre: 220. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 22. 08:53

Azt hiszem, a Sándor az én emberem. :)) (Nagy bajszú, ugye?)


Örülök, hogy van ilyen rendes orvoscsalád is. ;)

220. ec63a7fc29 (válaszként erre: 215. - DODICA)
2007. máj. 21. 18:02

A Dr Bálint Sándor most 63 éves, a Mihály is hasonló korú. Balázs a Sanyi fia, kb 35 éves most.

Így talán könnyebb rendezni a neveket.

2007. máj. 21. 17:45
Ne haragudjatok, amiért nem olvasom végig mind a 8 oldalt, lehet, hogy már megbeszéltétek, de mióta döntheti el egy nő, hogy hogy akar szülni? Tőlem legalábbis egyik szülésemnél sem kérdezte senki, hogy ugyan anyuka, mit szeretne jobban, csaszit vagy hüvelyi szülést? ...
218. DODICA (válaszként erre: 217. - Mágika75)
2007. máj. 21. 17:31

Kinek így, kinek úgy. :)))

(Engem a továbbiakban is elriasztanak az általad említett dolgok. De ez az én véleményem, s nem lényeges most.)


A választás szabadságán van a hangsúly!!! Ami neked megadatott, s nagyon jó lenne, ha minden anya élhetne vele, nem csak 1-2 helyen. De sajna hol vagyunk még ettől? ....... :((

217. Mágika75 (válaszként erre: 213. - DODICA)
2007. máj. 21. 14:17

Szia Dodica!


Én ugye augusztus végén szültem... Én voltam a második tavaly, aki vizeskedet, és amióta van lehetőség a vízre azóta is csak a tizenvalahányadik. :-)

Szerintem sokszor az Anyukák is idegenkednek tőle...


A Balázs mikor megérkezett megkérdezte, hogy "nem akar beülni a kádba?" Dehogy akartam mozdulni!!! Apa meg rávágta, hogy "DE IGEN!!!" Szóval felpattantam :-) az ágyról, beugrottam :-) a vízbe. (és beállt a világbéke) Amikor ott tartottunk, hogy most már jön a baba, a doki megkérdezte, hogy ki akarok-e szállni. Kérdeztem, hogy kell-e. Azt mondta, hogy "semmit sem kell, ha úgy érzi jobban magát, akkor maradjon"... Maradtam :-)) A varrogatást is elintézte a franciaágyon, azt mondta, hogy "aki ilyen szépen szült, annak nem kell átmennie a műtőbe".


Ami a vizsgálatokat illeti: a "beköszönő" vizsgálat a kórházi felvételkor és az NST együtt kb25-30 perc volt. Nem hozhattam az orvost olyan helyzetbe, hogy éjszaka, napszemüvegben, az alagútban dolgozzon... :-) A beöntést megváltásként éltem meg, a sokhónapnyi vas tabletta után. :-)) A másik 3 uh-t pedig Mi kértük menet közben... És nem fürösztötték meg KisCsengénket, csak megtörölgették. (Apa most mondta.) Szóval ezektől a vizsgálatoktól csak jobban éreztem magam, teljes joggal lehettem nyugodt. Nekem ezekk KELLETTEK. :-)))

216. Mágika75 (válaszként erre: 215. - DODICA)
2007. máj. 21. 13:29
Még az is lehet, hogy a Mihályra... :-))) Hárman vannak...
215. DODICA (válaszként erre: 210. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 21. 10:01

Na tessék, kezdek kavarodni...:))

Apa és fia? Akkor lehet, én a Sándorra gondoltam, s nem is a Balázsra? :)) Bocsi, ezek a nevek...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook