Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? fórum

Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
274. DODICA (válaszként erre: 273. - Mandy)
2007. jún. 28. 15:39
Miért? Melyikben?
273. mandy (válaszként erre: 272. - Petrikek)
2007. jún. 28. 14:52

Ezt én is olvastam.

És jól ledöbbentem azon a listán is, hogy melyik kórházban a legnagyobb a császármetszések aránya!

2007. jún. 28. 11:02
Mindenkinek ajánlom figyelmébe az origo mai címplapját!!! Egy részt kivágtam belőle ide, hogy a korábban akadékoskodóknak megmutassam miért éri meg jobban a kórháznak a császár: "Mindenütt egyre több a császármetszés, egy friss kimutatás szerint hat olyan hazai kórház is van, ahol a szülések csaknem fele műtéttel végződik, holott az egészségügyi világszervezet szerint csak az esetek 15 százalékában lenne indokolt a császármetszés. A negatív csúcstartó kórházak szerint egyre többen perelnek, ha a szülés miatt a csecsemőt vagy a kismamát baj éri az orvos pedig nem vág. A műhibaperek tényleg szaporodnak, akad viszont olyan kismama, aki más okot lát a császármetszések mögött: az OEP kétszer annyit fizet a érte a kórháznak, mint a természetes szülésért."
271. LoLiNa (válaszként erre: 265. - Win)
2007. jún. 28. 10:58
igen, ott az anya egéxsége kíwánja. én betiltanám a ,,kérésre,, csáxárt! csak akkor legyen, ha muxáj
2007. jún. 28. 10:36

Ez volt a nyitógondolat:


"Azoktól a hölgyektől szeretnék segítséget kérni, akik már szültek természetes úton ill. császárral.

Én császárral születtem, testvéreim is. Én is így szeretnék szülni. Mit szóltok hozzá??"


Nos, én erre válaszoltam.

269. Audrey40 (válaszként erre: 266. - 7130b15964)
2007. jún. 28. 10:29
nyilván.
268. Audrey40 (válaszként erre: 267. - DODICA)
2007. jún. 28. 10:29

Ahhh, most látom, milyen zűrzavart okozott a véleményem, amit nyilván úgy írtam 3 gyermekes, 40 éves létemre, hogy fogalmam sincs, mi az a programozott császár! DDD

Dodica, köszi, pontosan úgy értettem, ahogyan te le is írtad.

A kórházban számos olyan kismamával találkoztam, akik reszketve a természetes szüléstől, az első pillanattól kezdve császárra készültek. Pontos időpontot is kaptak, így még az a meglepetés sem érhette őket, ami a baba születési napját illeti.


A topik kérdése véleményem szerint nem arra utal, hogy ha muszáj császárral szülni, akkor melyiket választanánk, hanem arra, hogy ha lehet választani, mi melyiket választanánk. Nos, én erre a kérdésre válaszoltam, úgy gondolom, teljesen egyértelműen...

267. DODICA (válaszként erre: 266. - 7130b15964)
2007. jún. 28. 10:22
Szerintem nem arra a programozott császárra gondolt, aminek van hátsó indoka, hanem azokra az esetekre, amikor a női hiúság, karrier, stb... vezérli a nőket, hogy programozott császárt kérjenek. Ezt az utóbbit amúgy én is elítélem. Aki gyereket vállal, az legyen szíves normál úton megszülni, ha teheti! Ne bújjon ki alóla! Már csak a babája érdekében se!
266. 7130b15964 (válaszként erre: 262. - Audrey40)
2007. jún. 28. 08:55
Mert azt sem tudod, hogy mi az pontosan vagy mert nem érted meg a helyzetet...
265. win (válaszként erre: 262. - Audrey40)
2007. jún. 28. 07:41

Azért azt sem szabad elfelejteni, amikor valaki már két gyereket szült császárral, akkor a harmadik szinte 100 %, hogy ismét az lesz. És ilyenkor általában az anya, a baba, a méhlepény, a hegek, és még sok minden más figyelembevételével programozott császárt csinálnak!

Pontosan azért, mert természetes úton nem születhet meg a baba, viszont a vajúdás megindulásval (minden újabb császárral) nő a hegszétválás esélye.

2007. jún. 27. 19:53
A fiamat természetes úton szültem,a lányomat császárral!Mind a kettőnek meg vannak az előnyei és a hátrányai!!Egyik sem könnyű!De a lényeg egy és ugyan az:hogy egészséges gyermeknek adjunk életet!!!
263. Teráz
2007. jún. 27. 19:47
Egyértelműen természetes úton ,hacsak a pocaklakó másképp nem gondolja.
2007. jún. 27. 18:44
Mindhárom fiamat természetes úton szültem, és nagyon féltem, hogy császáros leszek, de szerencsére még csak fel sem merült egyiknél sem. Őszintén szólva a programozott császárosokkal nagyon nem értek egyet.
261. petrikek (válaszként erre: 258. - Erikpipi)
2007. jún. 27. 18:28

Na hát akkor Te is megszenvedtél a gyermekedért. Ezt nem lehet kategorizálni. A gyerek az gyerek, akárhogy is jött a világra. 17 év múlva, ha diszkóba készül, akkor már teljesen mindegy lesz, hogy hogyan szültük őket. Attól még ugyanúgy aggódunk mindannyian...

Inkább az elítélendő, hogy ha valaki "kikönyörgi" a császárt... Bár lehet ennek is lelki oka, így őket is meg lehet érteni. Nagy valószínűséggel úgyis császár lenne belőle, mert annyira fél tőle.

2007. jún. 27. 16:57
Természetes úton,ha lehet.
259. erikpipi (válaszként erre: 257. - Win)
2007. jún. 27. 16:17
Kifelejtettem, hogy 2 gyerekem is 4 kiló felett, a kicsi, picit alatta lett súlyban....
258. erikpipi (válaszként erre: 257. - Win)
2007. jún. 27. 16:15

Annyira féltem a császártól, hogy a harmadikat természetes úton akartam, aztán kiderült, hogy már a másodikat sem tudtam volna. Másfél évig betegeskedtem az életmentő császár után. Izmot is vágtak, elvarták a hólyagot, gyermekágyi lázam lett , stb stb. A harmadik után, már másnap haza akartam menni, és nagyon boldog voltam, hogy az utolsó terhességemet hordtam a legkönnyebben, és a műtét is simán ment.

Megállapíthatom, hogy annál nincs rosszabb mikor csak nők vannak egy fórumon? Az irigység, és rosszindulat nagy úr! Meg a pletyka :D Bocsi

257. win (válaszként erre: 255. - Erikpipi)
2007. jún. 27. 16:05

Nem tudom. Valamit bizonyára előír a protokoll, valamirtcsak lehetővél tezs.


De az ismerőseim közül (legalábbis itt felénk), aki természetesen szült, és nem volt egyéb gondja, nem kapott infúziót a szülés után. A két óra őrzést követően pisilni kell, ha nem megy akkor katétereznek. Ha megy, akkor mehet az anyuka tusolni, majd pihenni, szoptatni. Itt így van, máshol lehet másként is. Máshol még nem szültem! ;))))))

256. win (válaszként erre: 254. - Erikpipi)
2007. jún. 27. 16:02

Engem spinális érzástelenítéssel műtöttek és a szobatársaimat is, és mindenki monitoron volt.

(Az egyik csaj 2 héttel túlhordta és utána oxytocinnal sem volt semmi fájása, őt azért műtötték; a másiknál már kitolás előtt romlott a szívhang, mint utóbb kiderült, rátekeredett a köldökzsinór a baba csuklójára; engem meg azért, mert a fiam nem akart beilleszkedni, s elindulni, annak ellenére, hogy már tolnom kellett volna.)

255. erikpipi (válaszként erre: 253. - Win)
2007. jún. 27. 15:59
Inkább kórháza válogatja, mit kap a szülő nő és mit nem. Nem? Én mindkettőnél kaptam infúziót.
254. erikpipi (válaszként erre: 252. - Petrikek)
2007. jún. 27. 15:58

Az életmentőnél tesznek monitorra, mert azt mélyaltatásban csinálják, a programozottnál valóban nincs utána monitor, és széthúzzák az izmokat. Nekem a második volt életmentő, és a harmadik programozott. Az elsőt én is természetes úton hoztam világra.

Mint lentebb írtam, azt kívánom a "felbújtóknak".

Nem gondolják végig, milyen lelki sérülést okoznak azoknak, akik nem tudják természetes úton megszülni a gyereküket. Ugyan úgy végighordtam, átéltem a műtét minden kínját, ugyan azt érzetem amikor megmutatták, és rögtön odaadták, és ugyan olyan szeretettel nevelem. ez a lényeg. A többi teljesen mellékes......

Hasonló tapasztalatom van a szoptatással kapcsolatban is. Szerintük aki nem szoptat, az már nem is anya. Azt el sem hiszi, hogy van aki nem tud szoptatni, hisz mindenki a legjobbat akarja a gyerekének. Normális esetben.

És mit mondanak az örökbefogadott csecsemőkről? Az az anya, meg sem tapasztalta sem a szülést sem a császárt. Mégis sajátjaként szereti a gyereket.......

253. win (válaszként erre: 252. - Petrikek)
2007. jún. 27. 15:49

A nővér fizetése ugyanannyi, de több a munkája. Nem írtam hogy többet kapott, amikor engem látott el. :)


A klíma magy, csak éppen a hüvelyi úton szült nők a közlébe sem kerülnek az akut őrzőnek!!! Tehát, neki nem megy a klíma, mert kint tölti a szülőszoba előtt a két óra megfigyelési idejét, ahol minden van csak klíma nincs... :S

A hasfal alatt a has bőrét és az alatta levő irhát és a zsírt értem. Az izmokat már nem vágják, valóban széthúzzák.

A kollegád felesége akkor földhöz ütheti a popóját, ha csak ekkora vágása van, mert az enyém sokkal nagyobb, egészen pontosan 15 cm. (és nem 20 éve szültem, hanem tavaly.)

Itt minden császáros monitoron van 6 órát.

És, bár lehet, tévedek, de nem hiszem, hogy Neked is 5 l infúziót adtak. De a Te eseted sem a szokványos, hiszen vérszegény voltál. Alapvetően problémamentes szülés után nem igazán adnak infúziót.


A "vitatkozást" nem önmagában értettem, hanem az általad állítottakkal (történetesen, hogy a császárhoz is csak szike, tű, meg varrófonal kell) kapcsolatosan.

252. petrikek (válaszként erre: 249. - Win)
2007. jún. 27. 15:35

Hát tudnék vitatkozni pl. azzal, hogy mitől kerül többe pl. a nővér fizetése, ha egy császárost lát el, vagy mitől több a klíma költsége, mert ugye az állandóan megy, tök mindegy, hogy öten vagy hárman "élvezik" áldásos hatását.

Egyébként úgy tudtam, hogy már a hasfalat nem is vágják (kollégám felesége két hete szült császárral és kb. 5 cm-s vágás van a bikinivonalán és nem vágtak neki hasfalat, mert ott az izmok rétegesen vannak és szét lehet tolni őket vagy mi, na ezen én is csodálkoztam, de ez van). Nálunk senkit nem tesznek monitorra császár után, de én hüvelyi szülésnél is kaptam folyadékpótlásként infúziót, mert vérszegény vagyok és oxigént is. Az orvos órabére (ha abban dolgozna) pedig éppen a császármetszésnél kerül kevesebbe, mert az ugye csak 10 perc. Tolni pedig lehet 3 órán keresztül is. De egyébként nem vitatkozni akarok. Én ezt hallottam egy orvostól és csak azért írtam ide véleményként, hogy ez a szempont is felmerüljön ne csak az "anyuka könyörög" szitu.

251. LoLiNa
2007. jún. 27. 14:09
egyetértek! hüwelyi xülés!! csak akkor történjen csáxár, ha a baba wagy az anya wexélyben wan!! érdekes azért, hogy pár éwe nem wolt ennyi csáxár. a legtöbb nő kiharcolja magának. minek?? az jobban fáj, towább tart, a felépülés is!! és úgy tudom, hogy hagyják egy ideig öket is wajúdni...xal mi értelme a csáxárnak?!
2007. jún. 25. 14:03

Aki itt kardoskodik a kényelmi szempontok, meg a csak az igazi szülés a szülés mellett, annak szívesen átadnám a két utolsó élményemet hagy edződjön.

Utána beszélhetünk mi is az a kényelem......

249. win (válaszként erre: 245. - Petrikek)
2007. jún. 25. 13:47

????


A császárnál varrják a méhet, majd a hasfsalat kb. 15 cm hosszan. Hol varrnak ekkora gátsebet?

Belém nyomattak 5 l infúziót, hol kap természetes szülésnél ennyit egy nő? Bekötöttek egy draincsövet, egy katétert, ezen cseerélgették a zacskókat 2,5 napig. A műtét utáni 2 napban kaptam vagy 6-7 fájdalomcsillapító injekciót, 2 napig nyomták belém a váralvadásgátlót, természetes szülés után nincs egyik sem. 6 napig napi 3 oxitocin injekciót kaptam. A műtét után 6 órán keresztül folyamtosan monitoron voltam, ami figyelte a szívem, vérnoymásom, ezt fél óránként automatikuasan megmérte. A nővéreknek 100x annyi munkát adtam az első fél napban, mert nem kelhettem fel, míg egy hüvelyi úton szült nő a kétórás megfigyelés után felkel és ellátja magát.

Az akut őrző légkondicionát, ami ment is szinte állandóan, mert kint 38 fok volt. Az újszülött osztályon utána bezzeg már szaunázhattunk.

Soroljam még?

248. win (válaszként erre: 237. - Ccd9bb7d17)
2007. jún. 25. 13:34

És akkor én most ne mondjam azt, hogy "amikor szültem", "amikor megszületett a fiam"?


A császármetszés is szülés, csak nem a természetes úton történik, valamilyen oknál fogva. (Az "ok" normális esetben nem az anyuka "kívánsága".)

2007. jún. 25. 13:31
szerintem ez ne legyen kívánságműsor! nem véletlen, hogy a természet nem a császármetszést adta lehetőségként a szülésre! vannak természetesen esetek, amikor nincs más megoldás, de alapjáraton a hüvelyi szülés A SZÜLÉS.
246. ---
2007. jún. 25. 13:26

Nem szeretném felsorolni, hogy milyen "anyagigénye" van egy műtétnek, de megdöbbennél, ha kiraknák egymás mellé a szüléshez és a császármetszéshez szükséges dolgokat,hogy milyen nagy a két kupac között a különbség, s akkor a humán részéről még nem beszéltünk. Csak kapkodom a fejemet, hogy egyáltalán milyen szempontok kerülnek itt elő.

És hogy mennyire függ rajtunk is, itt egy három napja történt eset: A szülőágynál álló apuka/teljesen "kiborulva"/nem egész békés hangon/ követeli, hogy császározzák meg a feleségét, mert "úgy sem tud megszülni, miért hagyják kinlódni!?/a szülész próbálta megnyugtatni, hogy minden rendbenn, a szülés szépen megy a maga útján. Néhány fájás múlva megszületett a gyerek-mindenki nagy örömére.

Az anyuka pedig örült, hogy kérésüket nem teljesítette az orvos.Biztos lett volna olyan dr. is aki enged a kérésnek,még nem is biztos, hogy nem lett volna indokolt. Ezt csak azért írtam le, mert az egész kérdésfelvetés is bosszant:szülés vagy császár? Kinek, minek szól ez a kérdés?

245. petrikek (válaszként erre: 244. - 7130b15964)
2007. jún. 22. 08:03
Nem okoskodni akarok. Én ezt az osztályvezető nőgyógyász szájából hallottam, aki a szülészorvosom volt. Egyébként a császármetszésnél is csak szike érzéstelenítő és cérna kell tűvel. Úgy emlékszem a hüvelyi szülésnél is használják ezeket (bár én érzéstelenítőt nem kaptam, de úgy tudom, hogy sokan élnek vele). Az altatóorvos így is úgy is készenlétben van, a csecsemőgyógyász is. Ott még az apuka ruháját sem kell mosni, mert nem mehet be (legalábbis nálunk). Akkor mitől magasabb a műtét költsége a kórháznak?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook