Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? fórum

Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
2007. jan. 18. 21:56

Én kétszer szültem.Hüvelyi szülésem volt.

Mit mondjak Neked?Fantasztikus érzés.Elötte mindenki ijesztgetett,hogy mennyire fájdalmas lesz,meg hasonlók.Amikor beindultak a fájások onnantól kezdve egy dolog volt bennem:ezt most a babámért csinálom.és ha hiszed ha nem egyáltalán nem volt olyan fájdalmas,hogy ne lehessen kibirni!És nagyon jó érzés az,hogy természetes úton adsz életet.Hogy a következő percben odaadják neked a babát.(kórháza válogatja)

Még azt kell elmondjam,hogy mielött bele mennél abba,hogy császárral szülsz,olvass utána annak,hogy mi a különbség lelkileg,érzelmileg a császáros és a természetes úton született gyerekeknek.Sok ilyen felmérés készült már.Én azt mondom,hogy azért,mert Te és a testvéreid császárral születtek,ne ragaszkodj annyira hozzá.Az arra jó,hogy ha komplikáció van.

Szerintem érdemes átélni egy természetes szülést is!Az a fájdalom:megéri!:)

2007. jan. 18. 18:05

Kolibri jól mondta.Sok esetben indokolt.Ennyi.De én még nem hallottam olyan esetről,hogy csak azért mert nem szeretne vki hüvelyi úton szülni és császárt kér akkor a doki egyből rábólint.Persze ez nem jelenti azt,hogy azért mert én nem hallottam róla még nem fordult ez elő,de én nem értek egyet ezzel.

Én 3 gyerköt szültem császárral.Nincs viszonyítási alapom,hogy milyen lehet a hüvelyi szülés mégis így 3 császár után azt mondom,hogyha újra szülhetnék akkor szeretném ha hüvelyi úton történne.Így én most csak a császárral kapcsolatban tudok nyilatkozni.Ez mégis csak egy műtét,felvágják a méhemet,kőkemény az azt követő pár hét.Fájdalmas,jobban kell kímélned magad mint egy hüvelyi szüléssel szült nőnél,és minél többszörre császároznak annál jobban fáj.Legalábbis ez az én tapasztalatom.Persze annyit én is tudok,hogy a hüvelyi szülés sem leány álom,én mégis nagyon sajnálom,hogy nem szülhettem így:(((Persze nem érzem magam emiatt kevésbé értékesnek,vagy ilyesmi.De biztos,hogy nem úgy mennék szülni,hogy akkor csakis császárral.Ráadásul 3 császár után az orvosok többsége már ajánlja az elköttetést,nem nagyon "díjjazzák",ha még ezután is szülésre vállalkozik az ember lánya.Nem mintha szeretnék még több gyereket,de azért csak jó lehet tudni,hogy még szülhetek.Én is szülhetnék még,de felelőtlenség volna a részemről,a mai napig a fejemben van az akkori dokim szavai.Az egészségemmel játszanék ha újabb terhességbe ugranék.

De ez az én véleményem!

2007. jan. 18. 16:31
Nem engem kerdeztel, mert meg csak 13 hetes vagyok, de 2 noverem mindket gyermeket csaszarral szulte. Az elsoket azert, mert az egyiknel butyok volt a koldokzsinoron, a masiknal pedig a baba nyaka kore volt tekeredve. A masodik babak hamar jottek az elso csaszar utan, ezert lettek azok is csaszarozva. Mindkettejuknel az elso baba ma talan nem lenne olyan, amilyen, ha az orvos meg var egy kicsit, hatha megis kibujnak termeszetesen. Sokan leszoljak a csaszart, de sok esetben nagyon indokolt.
2007. jan. 18. 15:40

Azoktól a hölgyektől szeretnék segítséget kérni, akik már szültek természetes úton ill. császárral.

Én császárral születtem, testvéreim is. Én is így szeretnék szülni. Mit szóltok hozzá??

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook