Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy vita.. fórum

Egy vita.. (beszélgetés)


1 2
31. Tien (válaszként erre: 30. - Littleanne)
máj. 15. 09:05

Nem tudom,nem bántalmaztak ..

De:

Első szülöttként,túl sokat várt el tőlem az Anyám.

Volt benne egy érzelmi manipuláció is.

Nem tudtam a felnőtté válás folyamatát kezelni (Anyám nem "engedte",túlzott szeretet ,majd némi elutasítás)


Plusz egy nagyon erős szorongás és szuper érzékenység.

Ezek közül az érzékenység ami ellen semmit nem tudok tenni.

30. littleanne (válaszként erre: 22. - Tien)
máj. 15. 08:21

Nincs emögött valami gyerekkori trauma?

Az én szüleim nagyon sokat veszekedtek, sőt néha verekedtek is. Van egy emlékképem, hogy a fotel mögött bujkálok és befogom a fülem. Felnőttként sem tudom a hangos szóváltást elviselni.

29. Tien (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 14. 07:37
Igen ,tudom.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Tien)
máj. 13. 22:43
Dehát meg kell tanulnia az embernek megvédenie magát.
27. Tien (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 13. 22:00
Igen ,az is attól.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Tien)
máj. 13. 21:53
Na de heves szívdobogás..?
25. Tien (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 13. 18:11

Nem ,ez nem idegesség.

Inkább szuper érzékenység.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Tien)
máj. 13. 17:07
Nagyon felidegesíted magad.
23. ~ Luna ~ (válaszként erre: 19. - 55Judit)
máj. 13. 16:57

Elhiszem, hogy egy kötekedő szomszéd esetében ez beválik, de ha a saját anyád forgatja benned a kést, nem olyan egyszerű mosolyogni. Mondjuk én nem is megyek bele ilyen játszmákba, mással sem.

Én is mindig erre gondoltam, milyen jó lesz, ha vége lesz, de ezt a csomagot sosem fogja tudni igazán letenni az ember. Visszük a sírba magunkkal…

22. Tien (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 13. 15:53

Nem tudok mit kezdeni a helyzettel.

Heves szívdobogás, légszomj.

Bepisilés érzése.

Sírás határán és/vagy sírás.

Menekülés.


Nem tudom honnan kapartak össze a szüleim 🥺

máj. 12. 18:25
Én higgadtan vitázok ha nagy ritkán vitázok. Az idegesíti legjobban a vitapartnert. Még nem süllyedtek le egy rikácdoló szintjére.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Sirga)
máj. 12. 16:17
Most mégis alul maradt.
19. 55Judit (válaszként erre: 16. - ~ Luna ~)
máj. 12. 15:12
Amikor megboldogult szomszédasszonyom piszkoskodott, kötekedett, rágalmazott én mosolyogtam a szemébe. Ő nem élvezte. Az ideg majd szét vetette. Mosolyogni kell nem kiabálni. Anyámmal nem tehettem meg, mert rá voltam utalva. Seggre kellett esni előtte és isteníteni kellett őt bármi történt. Olyan jó hogy vége van!
18. 55Judit (válaszként erre: 15. - Anyagi)
máj. 12. 15:08
A visszavonulóra értettem. Arra aki odébb állt. Legalább ennyi esze volt.
máj. 12. 14:33

Hát láttam már sok balhét életem során! 🌆🌃


Annak idején abból tanultak a 'nyomoroncok' hogy kést🔪 vágtak beléjük, vagy kifektették🥊💫 őket a parkolóban, betonon, szétfejelték, szétütötték az orrukat hogy ömlött belőle a vér🩸🩸👃🩸🩸, akkor elnémultak🤐 az ilyen "kedves😊" gesztusoktól...


Azóta mondom viccesen: "Az erőszak👹 mindent megold👍!" 😂😂


De ha megnézed, az Élet is páhol rendesen! Aki nem viselkedik jól, arra rászakasztja⚡⚡⚡ az Eget🟥 is hogy beledöglik🪦!


Nincs PC finomkodás!

16. ~ Luna ~ (válaszként erre: 14. - 55Judit)
máj. 12. 14:08

Én nem türtőztettem magam. A végén kiabáltam, fájdalmamban. Kár volt, élvezte 🙂

Most már csak egy dolog maradt, a semmi…

15. Anyagi (válaszként erre: 5. - 55Judit)
máj. 12. 13:48
Azért... ehhez nem árt egy "segítő partner"... :)
14. 55Judit (válaszként erre: 13. - Sirga)
máj. 12. 13:37
Igen. Jól látod. nekem évtizedeken át kellett türtőztetnem magam, a dolgok megbeszélése nem volt lehetséges. Anyámról van szó. Számára csak egy igazság létezett, az övé. Részemről meg is lett a türtőztetés eredménye. Ha meg tudod oldani ezt valahogy, akkor old meg! Ha nem vagy az illetőre ráutalva semmi téren, állítsd le! Nálam egyik betegség követte a másikat, műtétek sora, rákos megbetegedés, egyebek. Én nem állíthattam őt le. Mióta eltávozott, egészséges vagyok annak ellenére is, hogy nem vagyok már fiatal. Úgy kisimult a világ, nyugi van. Mintha csak szabadságon lennék.😉
13. Sirga (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 12. 13:12
Lehet, hogy ez alkati sajátosság? Több ilyen nőt is ismerek: túlsúlyos, domináns, nagyhangú, le akarja uralni - hangerővel is - a másikat. Ebben nem vagyok partner, de félek, az egészségem fog rámenni arra, hogy folyton türtőztetem magam.
máj. 12. 12:34

Igazából egy nagy darab nőt erős hanggal képzeljetek el. Ahogy leakarta torkolni a másikat.

De,nem jött ki belőle jól.

Azóta úgy látom nem köt bele az illetőbe.

11. Kacsahercegno (válaszként erre: 8. - Globus)
máj. 12. 09:20
Az teljesen más, hogy állj ki magadért, az igazadért, stb., az nem azt jelenti, hogy legyen nagy a szád. Az hogy valakinek "nagy a szája" az nem egy pozitív jelző, azt jelenti hogy az illető harsány, akár modortalan, letorkolja a másikat, ilyesmik.
máj. 12. 09:03
Jól tette, ez a megoldás.
9. 55Judit (válaszként erre: 8. - Globus)
máj. 12. 08:07
Szerintem aki üvöltözik az hangerővel próbálja nyomatékosítani a mondandóját, egyben így szeretne felé kerekedni a másiknak. Azt hiszi igazabb lesz a mondandója.
8. globus (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
máj. 12. 07:29

Valami olyasmit igen, hogy ne hagyd magad. Meg azzal beszélnek így-úgy, akivel megtehetik.

De nem okvetlenül hangerővel lehet leszerelni.

7. 55Judit (válaszként erre: 6. - Angel.in.the.night)
máj. 12. 07:18
Én sem, de van aki megteszi biztatás nélkül is.
máj. 12. 07:17

Minden tiszteletem annak az illetőnek, aki nem vette fel azt a stílust.

Amúgy, sosem hallottam még ezt: "egy vitában neked legyen a legnagyobb szád"...

😉

5. 55Judit (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 12. 07:07
Néha a legokosabb küzdelem az, ha tudjuk, mikor kell elmenni.
máj. 12. 06:55
Soha nem hallottam még ezt a tanácsot senkitől, hogy neked legyen a legnagyobb szád 🤔
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Littleanne)
máj. 12. 00:17

A másik utánna odébb is állt.

Aztán folytatta a munkát mintha misenm történt volna.

Pedig amiben indulattal beszélt..azt gondoltam folytatja.

Egyébként nem is volt igaza.

máj. 11. 23:37
A nyugodt hanggal intelligensen megnyerte a vitát. Gondolom a másikat ezzel tovább bőszítette. Kell azért ehhez a hidegvér.
1 2

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2026, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Hoxa Facebook