Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár után természetesen fórum

Császár után természetesen (beszélgetős fórum)


1 2
53. hofferke (válaszként erre: 52. - Sinkoneeszter)
2009. jún. 17. 09:28
Sajnálom, de azért szorítok értetek!
52. sinkoneeszter (válaszként erre: 51. - Hofferke)
2009. jún. 12. 14:58
Igen, bár ha összejön a kicsi akkor necces lesz!
51. hofferke (válaszként erre: 50. - Sinkoneeszter)
2009. jún. 10. 20:18

A bölcsi nálunk is necces mindenkinek, állítólag fél éves a várólistájuk.

Az ovihelyzetet csak családi példa és bébicsőszködésem tapasztalatából tudom, ebéd és mehetünk haza.

Ősztől ovis a kicsid? Nem lesz könnyű az bizti!

50. sinkoneeszter (válaszként erre: 49. - Hofferke)
2009. jún. 10. 09:51

Sziasztok! Nálunk bölcsibe csak akkor ha igazoltan dolgozol( bár így sem mert a várólista............)!

Kiscsoportba ősztől ha van kistesó csak déletőttig (ebéd után mehet haza:::)! Nálunk ha most lesz babó, akkor márciustól - szeptemberig gáz lesz.....)!

49. hofferke (válaszként erre: 47. - 81002da781)
2009. jún. 9. 21:17

Szia!


Szerintem az oviba felveszik, legalább is Hmvhelyen és itt Mártélyon is felveszik, ha betöltötte a hármat és szobtiszta, csak kicsit korábban kell menni érte, azt hiszem ebéd után.


A tesókérdés sose könnyű. Én nagyon szeretnék majd egy másikat is, viszont ha az anyagi helyzetünk nem javul 8 éven belül, akkor nem lesz tesó. Addig csak reménykedem.

48. 816fca07b8 (válaszként erre: 47. - 81002da781)
2009. jún. 9. 17:21

szia azt én is úgy tudom,h ha van kissebb gyerek, aki nem mehet még bölcsibe sem,akkor a nagyot se veszik fel..


de ez ne tartson vissza!! :) sosem egyszerű 2 gyerekkel,a barátnőm nagylánya 15,a kicsi meg 1 éves és még ott is volt gond,h a nagy félretéve érezte magát..


nekem 20hó lesz a 2között, de valahogy majdcsak lesz :)))

2009. jún. 9. 13:59

A napokban megint sokat gondolkoztam a testvér kérdésen....

De nem akar a mérleg nyelve billenni. :(

Az utsó 10%-nál megakad.


Most még azon is mazsolázok, hogy tegnap az oviban azt mondta a vezetőnő, hogy a májusi gyerekemet jövő szeptemberben tudom beíratni, és koránt sem biztos, hogy felveszi.

Ha visszamehetek dolgozni, akkor jár cirka 60nap szabi, akkor az máj4-aug4-ig. Szeptemberben beíratkozás, ha fel is veszik, akkor ebben az 1 hónapban mit csinálok vele, ki vigyáz rá, ki szoktatja be?


Viszont azt is hallottam, hogy ha van kistesó, akkor nem veszik fel az oviba.

Két gyerekkel mit fogok kezdeni?

Az egyiket szoptatni, a másik rángat a játszóra...

Érdekes lesz...

46. hofferke (válaszként erre: 44. - 81002da781)
2009. jún. 8. 10:14

Szia!


Nagyon szívesen, ez amolyan semmiség vizsgálat, ha tágítanak az kicsit fáj, de kibírható.


Én a "kudarcomat úgy próbáltam feldolgozni, hogy a következő biztos simán megy majd gondolatokat súlykoltam magamba.

Szerintem, ha találunk egy dokit, akibe feltétel nélkül megbízunk, akkor bátrabban belevághatunk a következő kalandba.

45. sinkoneeszter (válaszként erre: 44. - 81002da781)
2009. jún. 8. 09:02
Szia! Természetes, hogy félsz.Én is félek bár 95% nálam a császár (volt sok gondom, ezért), mégis belevágok ha összejön!
2009. jún. 5. 18:04

Szia Hofferke,

Köszi, hogy leírtad, azt hittem ezt is amolyan hasbökősdi módszerrel csinálják, mint a magzatvízvételt.


Nem is értem akkor miért félek a második gyerkőctől?

Én császár előtt 2nappal még radiátort mostam le, a kertben tevékenykedtem, hajolgattam, és a fiam 4380grammal született...

Akkor mi a fenét tatok a másodiktól?

Én ezt nem értem...

43. hofferke (válaszként erre: 38. - 81002da781)
2009. jún. 5. 11:57

Szia Őszibarack!


Nekem a dokinéni először is sajátkezűleg kitágított szűk egy ujjnyira (nekem ez se ment magától) és utána valami csövet helyezetfel a méhszájhoz, bevilágított és kukucskált. Én mindig csak annyit vettem észre, hogy már megint eltűnt a feje a lábam között! :D


Ja és a kérdésedre, szinte óránként jártam pisilni, de olyan nehezn mozogtam, hogy mire visszaértem már indulhattam is vissza! :D

2009. jún. 5. 09:16

Sziasztok!

Mi most várjuk a másodikat de nagyon mert lassan letelik az idő.5 és fél éve született a lányom császárral, most símára készülünk és a hegvastagságtól teszi függővé a doki hogy mi lesz a vége.


Egyébként van már egy ilyen fórum.

41. Danica16 (válaszként erre: 37. - 81002da781)
2009. jún. 4. 12:39
Én járkálok éjjel pisilni, van, hogy nem is egyszer :)
40. 81002da781 (válaszként erre: 39. - Sinkoneeszter)
2009. jún. 4. 12:38
Idén leszek 39, és 37 évesen "szültem" vagyis hoztam világra az első gyerkőcöm...
39. sinkoneeszter (válaszként erre: 37. - 81002da781)
2009. jún. 4. 10:54
Sokat kellett pisilni éjje-nappal!Hány éves vagy , bocsi mert én is közel a 35 és addig akarok még egyet!
38. 81002da781 (válaszként erre: 35. - Hofferke)
2009. jún. 4. 10:22

Hofferke,

Neked hogy nézték a magzatvizet?

2009. jún. 4. 10:21

Szia Eszter,

Örülök én annak, hogy egészségesek vagyunk, hogy ne örülnék! :)

Csak a testvér kérdés....

Talán túl sok volt a macera az elsőnél...

3 nőgyógyász, 2 kórház, magzatvízvétel (korom miatt), császár, ja és költözködés, esküvő...

Nem tudom, ti éjjel jártatok pisilni terhesség alatt?

2009. jún. 4. 08:35

Szia Őszibarack!

Síma vagy császár teljesen mindegy csak mindketten egészségesek legyetek! éN IS CSÁSZÁRRAL SZÜLTEM FAROS volt és mindenki boldog!Hidd el nincs jelentősége az élet így hozta, de ha nem tudod ezt megemészteni jobb lenne szakorvoshoz fordulni! Hidd el az a lényeg, hogy van 1 gyönyörű babád!!!

35. hofferke (válaszként erre: 34. - 81002da781)
2009. jún. 3. 07:28

Szia Őszibarack!


Az átalakításokkal nem lehetett könnyű helyzeted (nekem csak a munkahelyemet alakítoták át, de elég rossz volt, hogy nélkülem folytatták). Az embernek ilyenkor mindig a legnagyobb biztonságra van szüksége, és akkor tssék egy ilyen helyzet!


Nekem is nagyon nehéz volt a császár után hónapokig (szerintem így jött ki rajtam a depresszió), én is mindig azért sirdogáltam, hogy nem tudok még rendesen szülni sem, meg ha rajtam múlik, akkor a fiam is és én is már rég nem élnénk. Hiába mondta mindenki, hogy így volt a legjobb, és nem bírtam volna kinyomni, ha vannak is fájásaim, nekem a lelkem csak nehezen dolgozta fel; de ez már a múlt!


˝Vajúdás˝ alatt nekem is fent volt a vérnyomásom 170/1valamennyin, de a műtét alatt sokszor 100 sem volt (szidott is az orvos rendesen miatta).

Hát így vagyunk ezzel, pedig nem mi voltunk az első és nem is az utolsó ilyen anyák! Fel a fejjel! :D

34. 81002da781 (válaszként erre: 30. - Hofferke)
2009. jún. 2. 21:06

Szia Hofferka,

Én is "rendes" szülésre készültem, de nem az lett...

Sokáig ostoroztam magam, hogy én vagyok a hibás, én már szülni sem tudok rendesen.

Ráadásul tejem sem volt sok. Bár így visszagondolva annyi mindig akadt, amennyi a gyereknek kellett, csak mi szülők örjöngtük túl a szopi témát.

A gyerek éhezés miatt egy percet sem bömbölt.


Én szerettem volna aludni, de gondolom a kiugróan magas vérnyomásom miatt nem lehetett.

A császár is másnak 3/4-ed óra volt nekem meg 1,5.


De mit akarok, amikor a szülés előtt cirka 2 héttel tették ki a szűröm a Rókusból, mondván bezár.

Az új doki meg vakargatta a fejét, hogy szülést csak 2x hétig vállalnak...

Én meg rágtam a kefét, hogy akkor hol és kinél?

Beleestem a kórházátalakításba...

33. 81002da781 (válaszként erre: 31. - Danica16)
2009. jún. 2. 20:58

Szia Danica16,

Ismerem az "ilyen" szakembereket, pánikbeteg vagyok! :) vagyis :(

2009. jún. 2. 17:53

sziasztok

nekem ugyan már nagyok a gyerekek, de a lányom császáros volt, farfekvéssel és minden jóval. Két nap kinlódás után császároztak meg. A második gyerek két és fél év után simán született meg. Veszélyeztetett voltam vele, de végül simán megszültem és ráadásul nem volt kicsi 4150 gramm.

De igy utólag azt mondom inkább simán szülök, mint a császár. Persze, aki ugy megy oda, hogy már tudja hogy császár lesz, az ugy könnyebb. De én előtte nagyon sokáig kinlódtam, mert a főorvos szerint "kijön az a gyerek". Hát nem jött, üldögélt a drágám.

Szóval szerintem ha nincs gond, simán lehet szülni a császár után. De ez nagyon más minden anyukánál. Nem lehet általánosságban kijelenteni. Csak az én tapasztalatom.

Na , ez elég hosszu lett.

31. Danica16 (válaszként erre: 29. - 81002da781)
2009. jún. 2. 15:25
Nem lehet hogy akkor érdemes lenne egy ilyen szakembert felkeresni, aki segít neked ezeknek a félelmeknek a leküzdésében? Nem tudom pontosan kik foglalkoznak ilyesmivel, de már több babamagazinban is volt róla szó, és sok jót lehet róla hallani.
30. hofferke (válaszként erre: 29. - 81002da781)
2009. jún. 2. 14:47

Értem, így tényleg nem könnyű a dolog; nekem hálisten ilyen sose jutott eszembe (sok pozitív szülés után), így nagyon vártam a szülést, de csalódtam magamban és nehezen viseltem, de túl vagyok rajta.

Egyébként a szülésznőm azt mondta, hogy az esetek többségében a második is császáros lesz. Majd kiderül, ha odajutunk! :)

29. 81002da781 (válaszként erre: 20. - Hofferke)
2009. jún. 2. 14:24

Szia Hofferke,

Őszinte legyek nem tudom. :(

Hogy nagyon fáj, hogy beszorul a gyerek, hogy hosszú ideig tart, hogy vágnak, és amitől tutira félek, hogy esetleg el... az orvos, és járhatok még sok sok korrekciós műtétre.

Esetleg a halál...


Amikor Anyám szült engem, akkor elájul, én beszorultam a szülőcsatornába, úgy préselt ki a doki.

Talán innen a félelem...

28. liaandi (válaszként erre: 27. - 3b41f6053f)
2009. jún. 2. 10:24
köszi
27. 3b41f6053f (válaszként erre: 26. - Liaandi)
2009. jún. 2. 10:24

Én is:)


Remélem amint szeretnéd sikerülni fog:)

26. liaandi (válaszként erre: 25. - 3b41f6053f)
2009. jún. 2. 10:23
Én is azt tervezem!Mindig is 3 gyerköcöt szerettem volna!Remélem majd sikerülni is fog!
25. 3b41f6053f (válaszként erre: 21. - Liaandi)
2009. jún. 2. 10:19

Szia!


Szerintem sem!


Nekem most februárba volt a 3. császárom.Közben elkötettem magam,mert egy 4. császárt már nem mernék bevállalni,meg nem is tervezünk több csemetét:)

24. hofferke (válaszként erre: 23. - Liaandi)
2009. jún. 2. 10:17

Hát sajnos csak a műtőre! De azért kívánom, hogy a lehető legnagyobb boldogságban és rencben várjátok majd a 3. babótokat, ha eljön az ideje!

A "nagyok" milyen idősek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook