Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? fórum

Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
214. DODICA (válaszként erre: 203. - Mágika75)
2007. máj. 21. 09:58

Uppsz, előbb írtam az előzőt, s csak most olvastam ezt. :)) De pont ezért kérdeztem rá én is, esküdni mertem volna, hogy az ő nevét olvasom majd. :))

Igen, őt, mint orvost, én is tudom tisztelni. Azt is tudom, hogy nagy segítője az otthonszülés teljes mértékű elfogadásának, már ami a szakmai hozzáállás megváltoztatását (szemléletmód!) illeti. Csak sajnos ebben a kérdésben nem ő a fő-fő ember.... Ha tőle függne, lehetne szabályozni a kérdéses pontokat, megteremteni a háttérkórház intézményi rendszerét (ami nem pénz, hanem hozzáállás kérdése csupán!!), s még nagyobb lehetne a biztonság mindenki számára.


Víz: tényleg nincs benne semmi, akkor se, ha a méhlepény születése után száll bele valaki! Én az első lányomat ott szoptattam meg először, s közben velem egy kádban ült az egész család. :)

213. DODICA (válaszként erre: 200. - Mágika75)
2007. máj. 21. 09:53

Én is olvastam ám a történeted valamelyik fórumban! :))) S csak gratulálni tudok, mert neked tényleg fantasztikus élményeid maradtak!


Sajnos ez viszont nem mondható el maradéktalanul a kórházban szülő nőkről, a nagy többség nem olyan szerencsés, mint te. :(


Amit te megtehettél, az ritkaságszámba megy! Eleve a protokoll szerint a vízben szülés tilos (köszi, már nem hinném, hogy ki fogom próbálni, pedig kétszer is készültem rá otthon, csak valahogy mégse esett jól, így kihagytam). Nagyon ritka az a doki, aki fel meri vállalni. Másrészt erre lehetőség hol van? Egy-két kórházban, s ott is leginkább csak papíron. :( (Te hol szültél? Kinél?)


Amúgy nekem még a te szülésed se lett volna tökéletes: beöntés, Nst, UH, gyerek fürösztése, ... Na nem. Ezek ellen tiltakoztam volna. :)))


Összességében mégis csak azt tudom kívánni neked, hogy éld át ugyanígy a szülést ahányszor csak akarod!!!


Ami meg az orvost illeti, neked tényleg megadatott, hogy kifogtál egyet, talán hazánkban a legbátrabbat. :) Nem vitatom a többi szakmai hozzáértését se, csak az a baj, hogy a problémák elhárítására, a bajra vannak felkészítve, emiatt nem képesek hinni a csodában, hiszen a lehetséges megoldandó feladatokat látják egy szülésben. Aminek általában ők az okozói...:(( Úgyhogy nálam továbbra is marad első szempontként az önbizalom. :))

2007. máj. 21. 06:27

Szerintem ez a leghülyébb kérdés a Hoxán :)

Minta ezt előre lehetne tudni :)

:)

:)

:)

A lényeg,h a baba egészséges legyen.

A nők erre lettek teremtve.

Azért császárt, mert fél a fájdalomtól...ő tudja, alkati kérdés.

De azért, utána ugyan olyan legyen a szexuális élete...Önzőség magasfokon.

Nem kell mártirnak lenni, de Istent játszani se...

MINDEN szülés más.

Én 4 kilós babát hoztam a Világra fájdalomcsill nélkül magzatviztől számitva 5 óra alatt.

A szex? Ugyan olyan jó mindkettönknek.És apa is bent volt!

És ha nem lenne olyan jó, ha tudtam volna előre,hogy elhagy, vagy valami, akkor meg menjen, attól még nem fogok tervezett császárt rendelni.

Az ilyen pasi előbb-utóbb úgyis talál okot a távozásra, jobb előbb :)

2007. máj. 21. 04:55

Amikor egy vidéki városba költöztünk, már túl voltam a szüléseken. Itt megdöbbentő történeteket hallottam nőktől, a szüléseikről.

(Homokozó PR)

De itt is vannak nagyon jó dokik, akiknek a döntésében, hogy császár vagy sem bízni lehet.

210. ec63a7fc29 (válaszként erre: 203. - Mágika75)
2007. máj. 21. 04:51

Nagyon klassz család, születésemtől-barátként ismerem őket.

Mind Sanyi, mind Bazsi az alaptermészetükben hordozzák azt, amit emberies magatartásnal nevezünk. Bár orvosként csak Sanyit ismerem, mindenkinek ajánlom én is!


Én Nemeskéri Ferencnél szültem, s ő is hasonlóan fantasztikus. Most valamelyik Bp-i kórházban dolgozik. A topicban már régebben leírtam a részleteket.

2007. máj. 20. 09:38

Kicsit félreérthetően fogalmaztam.A szülés ,maga a csoda,frenetikus,fájdalmas,óriási érzés!

De ezt a kórházban,nem igazán éli meg,vagy át az ember.Mert ott viselkedni kell,pedig nyögnél,feküdni kell,pedig sétálgatnál inkább.Pár óra múlva pedig már meg sem bírsz mozdúlni a fájdalomtól .Fekve vagy kénytelen szülni,ami olyan mintha kacsába vagy kénytelen szarni,már elnézést.....szóval a kórház ,az orvosok rendesen kitalálták,hogyan lehet tönkretenni ezt az élményt.

208. 0c97fbb607 (válaszként erre: 200. - Mágika75)
2007. máj. 20. 09:28

Ez amit leírtál,szerintem a kivétel,ami erősíti azt a szabályt,hogy szülni sajnos koránsem olyan felhőtlen és jó dolog.Azt hiszem a baj ott kezdődik,hogy idegen helyen,idegen emberek hada felügyeli a szülést,az irányítást pedig kiveszik az ember kezéből.A gyerekszületés szinte"futószallagon",megszokott séma szerint működik.Hogy ki hogy éli meg???Nem tudom.

De ,hogy biztos nem úgy mintha otthol csinálná végig az ember az tuti.

207. Mágika75 (válaszként erre: 206. - Win)
2007. máj. 20. 08:41
:-(
206. win (válaszként erre: 205. - Mágika75)
2007. máj. 20. 08:23

Szia Mágika!


Nem mondom, hogy rosszak a tapasztalataim, sőt, a nagy átlaghoz képest még jónak is mondhatók. De ahol én szültem, ott ilyen dokinak még csak híre sincs!:(

205. Mágika75 (válaszként erre: 204. - Win)
2007. máj. 20. 08:01

Szia Win!


Igen, most már látom, hogy én vagyok kivételes és szerencsés helyzetben, nem pedig azok az Anyukák, akiknek rossz tapasztalatai vannak. Sajos.

204. win (válaszként erre: 200. - Mágika75)
2007. máj. 20. 06:52

Nagyon szép, és tényleg irigylésre méltó szülésed volt.

De az orvosválasztáshoz annyit hozzá kell tennem, hogy akármilyen jófejek egyes dokik, ilyen kevés van. Megkockáztatom, egy kis vidéki kórházban talán nincs is. Azt meg bevállani, hogy valaki 9 hónapig járkáljon 150-200 km-ről Budapestre, meg vissza...

2007. máj. 19. 22:42

Sziasztok!


Budapesten, a Szent Imre kórházban, Dr. Bálint Balázs doktor úrnál született KisCsengénk. Még két Bálint doki van a kórházban, a Balázs apukája és a nagybátyja. Mind a hármuknak egyforma a felfogása a szülésről, születésről. Bármelyiküket bátran ajánlom mindenkinek.


Vízben szülés:

CSODA!!!

NEM ÚSZKÁL SEMMI a vízben!!! Egészen a lepény megszületéséig olyan átlátszó volt a víz, mint otthon a fürdőkádban.

Joyce! Csak ajánlani tudom! Ha minden rendben van a doki szerint, akkor nincs ellene kifogásuk, a szülésznők nem rajonganak érte. De az kit érdekel??? :-))

202. Joyce (válaszként erre: 200. - Mágika75)
2007. máj. 19. 21:34
Melyik kórházban szültél? Kinél? Én is vízben szeretnék szülni majd.
201. ---
2007. máj. 19. 21:28

irigyellek Mágika75!

Amikor én szültem, még az épületbe sem engedték be a férjemet,látogatás pedig csak egy héten 3x volt- üvegen keresztül!

Nesze neked család!!!

Fel sem vetődtek ilyen kérdések, mint amiről most beszélgetünk.

Ami azért az igazsához tartozik:azért mégiscsak család lettünk valahogyan.

2007. máj. 19. 21:02

Sziasztok! (Ez most hosszú lesz!, Bocs.)


Dodica! Olvastam a Te kórházas történetedet. Sajnálom.


Azt hiszem nekem sikerült ORVOST (így, nagybetűvel) találnom. Ez volt a mi természetes szülésünk titka. Bízhattam az orvosban és nagyon bíztam magamban is.

A dokim a természetesség elkötelezett híve, én könnyű, gyors szülésre "programoztam" magam. Sokat beszélgettem a Pocaklakónkkal, hogy mi is fog történni, és Ő hogyan tud ebben segíteni, elbúcsúztam Tőle, hogy láthassuk egymást, immár szemtől szembe; és egyszerűen hagytam megszületni...

Az első "fájások" (amiket én nem éreztem fájdalomnak, de TUDTAM, hogy már azok) megjelenése után 12 órával tényleg szinte fájdalom nélkül, könnyen, gyorsan megszületett KisCsengénk.

Előre megbeszéltem a kívánságaimat az orvosommal: hogy nem kérek fájdalomcsillapítást, hogy szeretném, ha megúsznánk gátmetszés nélkül, stb.

Apának azt mondtam, hogy ha hisztériásan fájdalomcsillapításért kiabálnék adasson nekem egy C-vitamin injekciót vagy fiziológiás sóoldatot. (Ez komoly!)

Kb 3 nehéz órám volt, amíg Apa nem jöhetett be a szülőszobába. Amint együtt lehettünk minden jó lett!

Az elképzelhető legszebb babánk vízben született. Ezt, ha van rá lehetőségetek próbáljátok ki! A víz egy csoda! Oldja a feszültséget és csökkenti a fájdalomérzetet.

Dél körül értünk be a kórházba, akkor vizsgált meg az ügyeletes, csináltak egy NST-t, beöntést (ami számomra a megváltás volt), ez után az orvosom még egyszer megnézett (nem nyúlt hozzám, csak nézelődött) és 3 Uh-t csinált (egyet még a "szárazföldön, kettőt a vízben). Aztán csak varrogatott, mert bár nem vágott és nem is repedtem, egy kis hámsérülés volt, amit összeöltött.

Semmilyen felesleges macerának (burokrepesztés, infúzió, akármi) nem voltunk kitéve (se KisCsengénk, se én). Miután megszületett KisCsengénk ott maradhadtunk a vízben, csak betakargattak minket. Nem dobolt a fülem mellett idegesen az orvos, hogy mikor jövök már ki a vízből, mikor lehet "kitaposni" a méhlepényt. Nem idegeskedett, hogy még 1/2 órát várnia kellett a lepény megszületésére... Amíg Apa felügyelte, a Kislányunk fürösztését/öltöztetését, a doki segített ki a kádból.


Az ORVOSom tiszteli a nőket, a női teljesítményt, a születés csodáját, a kisbabákat, ...az életet. Ilyen az ORVOS. A dolga az életet szolgálni (a babáét és a mamáét), nem pedig kiszolgálni egy hisztérikusan üvöltöző díva szeszélyét (értsd: Ez fáj! Azonnal császározzon meg!!!).


Tehát a titok szerintem: az orvosválasztás, a bizalom és az önbizalom. Ha mégis szükség lenne orvosi segítségre, akkor tudjuk, hogy jó kezekben vagyunk. Különben pedig bizzuk magunkat a természetre!


Még egy megjegyzés: KisCsengénk megszületése olyan kellemes élmény volt számomra, hogy akár minden nap bevonulnék a kórházba egy újabb (ilyen) szülésért! A szülés utáni napon volt egyedül más véleményem a fáradtság miatt. :-)) De azóta is csak irígységet tudok érezni, ha babát váró hölgyet látok, vagy arról hallok, hogy valaki kisbabát hozott a világra.

Ha minden a terveink és reményeink szerint alakul még három ilyen nagyszerű élményben lesz részem! :-))

199. DODICA (válaszként erre: 197. - ---)
2007. máj. 19. 16:52

Sajna ebben is van valami. Amit én sose tudok megérteni: miért is nem akarja a nő a természetes szülést? Talán mert kecsegtető a sok "segítő" lehetőség..... (aminek mindnek megvan a maga veszélye is, csak azt nem szokták előtte reklámozni) Meg miért is gondolja úgy, hogy ő nem bírja ki?


"Csináljanak már valamit!" Miért???? Csinálja azt a természet, a szülő nő és a baba. Miért kellene mindenáron csinálni valamit? Ja, mert akkor ellentmondás alakul ki: miért is van az orvos, ha nem csinál semmit? Kiderülne a végén, hogy fölösleges a jelenléte, nélküle is minden működik. Ezt általában az orvosok se tudják megemészteni, így - ritka kivételtől eltekintve -maguktól is folyton csinálnak valamit, legalább látszata van a dolognak. Másrészt meg tényleg ott az elvárás is, hogy csináljon már valamit, mert annyira fáj, szegény nő, stb....

Ááh, nem értem én ezt...de azt hiszem, már nem is fogom soha megérteni. :)

198. DODICA (válaszként erre: 193. - 0c97fbb607)
2007. máj. 19. 16:45

Létezik. Otthon. Én a kórházban már nem tudok hinni. Ha mégis akad rá ott is példa, annak csak örülni lehet. Bár akkor meg az utána jövő események nem tetszenének. :)

Apró kérdés: miért is van úgy, hogy legkésőbb a 42. héten , ha törik, ha szakad, ha amúgy a világon semmi indok sincs rá, a dokinak akkor is kötelessége megindítani egy szülést? (Feltéve ugye, hogy olyan rendes, hogy kivár odáig.) Brrr...

197. ---
2007. máj. 19. 14:20

Az a dolog szépséghibája, hogy az ember otthon üldögél, és eltervezi:szépen, természetesen, beavatkozások nélkül fog szülni.

Aztán jönnek a fájások,és csak jönnek, és jönnek...és már nem is akar annyira természetes szülést.

Akkor jön az epidurális érzéstelenítés, fájdalomcsillapító, és a bűvös mondat-"inkább császározzanak meg!

Néz a család csúnya szemmel, hogy miért nem csinálnak már valamit!!!???Ha csinálnak, oda az egész szépen megtervezett szülésmód.

Bizony nagy nyomás hárul az orvosokra is, mert egyik oldalról a szakmaiság, másik oldalról a beteg kívánságai, harmadik oldalról az egyre elszaporodó műhibaperek lehetősége szorongatja.

196. 0c97fbb607 (válaszként erre: 194. - Mágika75)
2007. máj. 19. 13:49
Szerencséd volt!nekem mindhárom e szerint a forgatókönyv szerint zajlott.....egyáltalán nem nevezném természetesnek!Viszont nem kockáztathattam,mivel nem vagyok orvos,talán túlságosan bízunk bennük!:(
195. win (válaszként erre: 193. - 0c97fbb607)
2007. máj. 19. 13:49

LÉtezik!

Férjem unokahúga mindkét gyermekét úgy szülte, hogy 3perces fájásokkal ment be a kórházba. (A másodiknál már beöntésre, borotválásra sem volt idő.) Egyiket 1 nappal, másikat 9 nappal előbb.

194. Mágika75 (válaszként erre: 193. - 0c97fbb607)
2007. máj. 19. 13:25

Szia Myly!

Létezik! Tapasztaltam! :-))) Szerencsére.

2007. máj. 19. 13:00

Nem olvastam végig a fórumot,lehet ,hogy már felvetette más is.Igazából,természetes szülés manapság akkor létezik,ha elfolyik a magzatvíz és az anya utánna megy be a kórházba.Háromszol szültem,természetesnek "mondott",vagy beállított módon.Pedig nem volt az!Az orvosok megállapítják a szülés várható idejét.Ha túlhordod a gyereket berendelnek,és úgy döntenek ők,hogy neked már szülnöd kell!Vagy azért mert épp akkor ér rá a dokid,vagy mert túlhordtad,mondván.Aztán jöhet az oxitoxin,amivel beindítják a szülést,a SZERINTÜK megfelelő időben!

Ez van!Szóval miről is beszélünk?Természetes szülés????Létezik manapság egyáltalán?

192. DODICA (válaszként erre: 191. - 7130b15964)
2007. máj. 19. 11:42

Így iagz. :))))

Remélem, más is így van ezzel.

191. 7130b15964 (válaszként erre: 190. - DODICA)
2007. máj. 19. 11:08

Sok ilyen van (mármint, amit nem tudunk megérteni), mert teljesen más nézőpontból értékeled. De lehet, hogy a másik szemszögéből nézve, már nem annyira értelmetlen a dolog...


Végülis mindegy, a lényeg, hogy te a saját döntéseddel elégedett vagy és nincs lelkiismeret furdalásod.

190. DODICA
2007. máj. 19. 11:05
Persze, az más kérdés. Nem is azon eseteket kritizálom! :))) Viszont, ha nyilvánvalóan nincs orvosi indok a császárra, az a szememben elítélendő. Ráadásul, akikre gondoltam (ismerőseim), bátran, büszkén hangoztatják, hogyan lett nekik császár. Hát, én ezzel képtelen vagyok egyetérteni, mind a szülők, mind az orvos oldalát nézve.
189. 7130b15964 (válaszként erre: 188. - DODICA)
2007. máj. 19. 11:00
Értem amit mondasz, el is fogadom, hogy ez a te személyes véleményed. Csak arra utaltam, hogy egy külső szemlélő számára lehet valami teljesen indokolatlan, csak azért, mert nem ismeri a részleteket, mert nem is rá tartozik...
188. DODICA (válaszként erre: 187. - 7130b15964)
2007. máj. 19. 10:56

Amit írsz, semmivel se jobb. :))


Igaz, nem vagyunk egyformák. Az is igaz, mindenki a saját lelkiismeretére van bízva.

Én a személyes véleményemet írtam le. Számomra akkor is érthetetlen, ha orvosi indok nélkül akar valaki császárt. Természetellenes. Ha ez kritika, akkor vállalom. :)))

187. 7130b15964 (válaszként erre: 186. - DODICA)
2007. máj. 19. 10:15

Nem vagyunk egyformák. Van aki egy picit önzőbb, de attól még lehet nagyon jó anya.


Mivel jobb az, amikor valaki természetesen szül, szoptat és nem szokik le a cigiről? Vagy éppen hülyeségeket eszik vagy kevés időt tölt a gyerekkel?


Nincs érdelme egy valamit kiragadni és kritizálni. Egyébként is mindenki saját belátása szerint kell, hogy döntsön, a saját lelkiismeretének tartozik elszámolással. Nem kell a másikat ilyen dolgokért kritizálni, mivel nem tudjuk, hogy mi húzódik meg a háttérben. Lehet, hogy öncélúnak tűnik egy külső szemlélő számára, ha valaki császárt kér, csak azért mert nem hajlandó megosztani a publikummal, hogy miért...

186. DODICA (válaszként erre: 184. - Erikpipi)
2007. máj. 19. 09:56

Nem szabad keverni a régmúlt otthoni szüléseit a mai nagyon jól megtervezett, felkészült otthoni szülésekkel!

Arról meg a kórház hívei nem szólnak, hányan halnak bele ott a szülésbe, avagy hány csecsemő marad károsodott. Hazánk ebben a kérdésben is nagyon rossz statisztikát tud felmutatni. :( Csak ugye ezen eseteket mindig ki lehet magyarázni....


Abban viszont igazad van, hogy aki császárral szül, avagy tápszerez, az is anya.

Bár én személy szerint azokat nem tudom megérteni, akik kérik a császárt indokolatlanul (létezik ám ez!), se azokat, akik nem akarnak szoptatni saját kényelmük, karrierjük, stb. miatt.

185. 7130b15964 (válaszként erre: 184. - Erikpipi)
2007. máj. 19. 09:41
Szerintem ez a hasváltozás inkább egyéni lehet. Ismerek olyat, akinek nagyon feszes hasa van több császár után, meg olyat is, akinek sajnos lóg egy természetes szülés után. Ez inkább genetika, evés, torna stb. függvénye lehet, mint a szülés mikéntje. De lehet, hogy tévedek.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook