Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? fórum

Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. jan. 1. 01:03
Viszont császárból max három lehet. Mondjuk nálam esetlegesen játszott volna a négy gyerek, én emiatt nem kértem volna a császárt, ha nincs orvosi ok. Így viszont, hogy volt, a meglévő baba érdeke volt a legfontosabb.
2014. jan. 1. 01:01
Nekem mindig a császár volt szimpibb, és végül császárral is szültem. Nem én választottam, orvos döntött elég komoly terhességi komplikáció miatt. Nekem bejött, könnyű volt.
332. Marlies (válaszként erre: 329. - Yanett86)
2014. jan. 1. 00:55

Szia.

Ezt borzalmas lehetett átélni!

A császár sem egy leányálom.

Mondjuk nekem az első pokolian fájt, későn kelhettem csak fel, a másodiknál már úgy kezdtem, hogy nem érdekel, ha én vagyok a 3. császáros kismamája a nővérkének én akkor is felkelek. Felkeltem, jobb volt.

Már egy ideje beszélgetünk a 3. gyermekről, de én képtelen lennék még egyszer átélni mindezt.

Sok szerencsét és a lehető legjobbakat kívánom neked.

331. yanett86 (válaszként erre: 307. - Win)
2013. dec. 31. 23:40
Vízben nem csak ágyon fekve van EDA
330. yanett86 (válaszként erre: 314. - Sena)
2013. dec. 31. 23:38

Sajnos, ha pl beakad a baba...már nincs műtő lehetőség vagy kinyomod vagy meghal....belőlem valahogy kinyomták :-( már az egész osztály bent volt...többször elájultam, főleg amikor azt mondták hogy most nyomjak mert meghal a baba.... félúton már nem tudnak császározni :-(


Ez most nagyon brutálisan hangzik, de én ezt éltem át és ha valaki nagyon fél, nincs értelme belevágni a természetes szülésbe, később olyan jó kis szülési depit lehet összehozni vele, hogy csak na...anyukám is mondogatta, hogy más is megtudja szülni stb.... én féltem 2 évi lehetetlen h terhes legyen után jött a baba és nem akartam kockáztatni...veszélyeztetett terhesség szülési fájásokkal a 16. héttől.... hülyeség volt mégis belevágni...azóta is hibáztatom anyukámat... na nem halál komolyan, de ha ő nem macerál akkor mindez nincsen! Majd a kudarc érzés, hogy elájultam és a mondat, hogy meghal a baba akkora kárt okozott, hogy rettegtem egy újabb terhességtől... még most is a frász tör ki, ha arra gondolok, hogy bármilyen komplikáció veszélyeztetheti a gyerekemet! Szép a természetes szülés tény és való, hogy ha nincs komplikáció akkor egy nagyon szép dolog tud lenni, de nem mi választunk, hogy szép lesz-e valóban! A császár meg nem tud olyan meghitt bensőséges lenni... szóval mindennek meg van előnye, hátránya!

2013. dec. 31. 23:28
Sziasztok! Elsőt természetesen szültem, második császár lesz, első nem lehet baba komplikált szülés...félő volt, hogy meghal, mert beakadt... második spontán baba...dokinál első reakció: Ugye kiveszi a végén? :-) Valószínűleg ha nem akad be a világ legszebb szülése lett volna ugyanis szépen tágultam és azt mondták nem is fognak vágni, mert annyira rugalmas vagyok....ehhez képest, ahogy beakadt vágtak és hetekig gyógyult...brutál volt..napokig csak állva fél lábujjhegyen tudtam szoptatni nekidőlve az ágynak.... otthon már felkelni sem tudtam egyedül...majd két hétig.... szóval teljesen egyedi mikor mi fog történni...így másodikkal már meg sem fordul a fejemben, hogy természetesen szüljek...így sem lesz több a regenerálódás...mellettem amúgy a császárosok másnap már happyn mozogtak...én meg majd meg haltam... nekem a vajúdás meg sem kottyant szóval ez a része nem rémít, de még egy tolófájás az életben és kiugrom a hatdikról :-) Azt sem tudom mondani, hogy hú de rossz h császárnál picit később adják oda a babát....az elsőről azt sem tudtam félórán keresztül, hogy él-e... jobban kell szervezni az tuti és talpraesettnek kell lenni, egy ismeretlen helyzetben akár természetes akár császáros lesz egy szülés, és talán ez a legnehezebb!
328. Jaz79
2011. ápr. 29. 13:09
Szerintem ezt a természetre kell bízni.Ha nincs indikációja a császármetszésnek és nem is uralkodik el a félelem rajtunk,jobb és nagyobb élményt is ad a természetes szülés.Mindkettőt tapasztaltam,az első szülésem természetes úton történt,nagyon nehéz volt,a császáros második talán egy fokkal volt elviselhetőbb, de mások az előnyök és hátrányok.És azt hiszem leginkább lelkiállapot függő(meg persze testi)Ha felkészül a kismama arra mi vár rá,és jó szakemberek fogadják,segítik őt mindegy hogyan születik meg a baba.A lényeg hogy utólag ne maradjon rossz érzés benne.
327. Diandra (válaszként erre: 322. - Rena9)
2010. ápr. 11. 22:07

egyetértek. én természetes úton szültem de két szobatársam is császárral...én klasszisokkal jobban voltam mint ők, pedig nagyon hosszú (26órás vajúdás és 4360gr-os bébi szülés volt) és nehéz szülésem volt, viszont én 2-3 nap alatt összehasonlíthatatlanul jobban voltam mint ők, pedig mindkettő stramp, nem nyávogós, szívós csaj volt, de levitte őket rendesen a műtét.


én ha lehetne választani és nem lenne indokolt sosem szülnék császárral, pedig előtte nagyon be voltam tojva én is, de nem is volt nagyon gáz összességében.


aki előtte áll mindenkinek sok sikert egészséges babát és könnyű szülést kívánok!

2010. márc. 10. 15:52

szülni-bocs.

:)

2010. márc. 10. 15:51
nekem eszembe sem jutna császárral születni, ha természetesen sincs akadálya.
324. beuanya (válaszként erre: 323. - Marcsi0221)
2010. márc. 10. 15:49

Szia!

Mármint epidurális hüvelyi, vagy epidurális császár?

Bár egyikhez sincs tapasztalatom (a hüvelyi szülésem fájdalomcsillapító mentes, a császárom altatásos volt).

Szerintem a hüvelyit inkább anélkül.

2010. márc. 9. 16:20

Sziasztok!

Mi a véleményetek az epidurális szülésről?

322. Rena9
2010. márc. 9. 14:13

Sziasztok!


Engem borzasztóan idegesít, hogy sok nő úgy gondolja, hogy a császár "az könnyű"!

hát NEM! és nem is gyorsabb a felépülés sem! Egyik sem leányálom, egyik előbb nehéz, a másik utólag. Nekem már 2 császárom volt, és míg én napokig vergődtem, a természetes úton szült szobatársam 2 óra múlva !leszaladt! a büfébe, ment fürdeni. . . A baba kiemelésénél azt hittem a belemet is kihúzzák, kapkodtam levegőért, utána 1 órán át remegtem az epitől, a babának víz lett a tüdejében a műtét miatt, a mellemet nyúztam 4 napon át, hogy meg tudjam etetni a babámat, mire kijött 2 csepp. A katéter egy egész napig kínoz, főleg, ha nem jól rakják fel. Aztán trombózist kaptam, ez is a műtét miatt, miután hazajöttünk visszavitt a mentő tolókocsiban. 3 hétig nem tudsz megfürdeni a kötés miatt. . . Szóval nekem senki se mondja, hogy az könnyebb, mint a term. szülés! A barátnőm 2 gyereket szült természetesen és a 3. császárral lett meg és azt mondta, hogy sokkal jobb volt a hüvelyi szülés, és ezt csak az tudja igazán, aki mindkettőt átélte! Nem ijesztgetni akartam, csak felháborító, hogy sokan azt hiszik, hogy a császár az nem szülés!

2009. aug. 17. 19:25

Azt hiszem ez nem attól függ.

Ez inkább alkati kérdés.

320. monstro
2009. aug. 17. 19:19
Szerintetek mennyire igaz hogy hasonlóan szülsz mint anyukád?
2009. aug. 17. 19:11
Ez milyen kérdés? A szülésnél majd kiderül, hogy melyik lesz. Vagy már ez is megváltozott?
318. Ildimami (válaszként erre: 311. - Sena)
2009. júl. 21. 04:24
Ezzel én is vagyok a természetes szülés után hamarabb épül fel az ember.Van olyan ismerősöm aki a császáros volt és egy évig folyt a sebe...Nálunk a lányom volt farfekvéses de hüvelyi úton szültem meg igaz tíz óra kemény küzdelem volt de meg érte...
317. Sena (válaszként erre: 316. - CucliWucli)
2009. máj. 21. 22:19
Próbálj nem félni! Tudom ez nehéz, de könnyebb úgy szülni ha az ember csak a babára gondol és nem arra hogy jajj úristen most mi lesz! Fájdalom lesz, ezt te is tudod, de fogd fel úgy hogy ezt a napot erre kell szánni, mert csak így jut ki a baba a pocakból. A fájás hívd inkább összehúzódásnak, úgy kevésbé hangzik félelmetesen. :) Gondolj szép dolgokra, lazíts, lélegezz mélyen! És azzal a gondolattal menj be a szülőszobába hogy "csak pár óra és anya leszek"!
2009. máj. 21. 14:40

Hello!

Én most fogok szülni, elvileg ezen a héten, mert a méhszájam már 2 ujjnyira nyitva van...és nagyon félek a szüléstől.A dokim szerint könnyű szülésem lesz, mert a gyerek már megfordult és nagyon lenn van a feje, de még így se tudtam megnyugodni...Mit csináljak?

Előre is köszi!!! =)

315. tücsimücsi (válaszként erre: 312. - Erikpipi)
2009. máj. 19. 21:37
Hát Debrecenben bizti nem lehet, de nem is baj.
314. Sena (válaszként erre: 313. - Samsam)
2009. máj. 19. 21:35
Attól hogy az első szülésed rossz volt, még nem biztos hogy a 2. is rossz lesz. Bár gondolom nehéz ilyenkor nem gondolni a rossz élményekre. A helyedben biztos én is félnék, de úgy kell hozzáállni hogy jó lesz, könnyű lesz, meg tudom csinálni! Ha gond van akkor úgyis tolnak a műtőbe, főleg mert az első is császár volt, nem hiszem hogy hagynak az utolsó pillanatig szenvedni.
313. samsam
2009. máj. 19. 09:54
csak nem tudom megállni... természetesen akartam, császár lett belőle. A következőt is úgy szeretném. Miért? Mert semmi kedvem újra átélni a szenvedést a szülőszobán, számomra semmi csodálatos nem volt abban, hogy szó szerint összetojom magam a fájdalomtól, tolófájás közben könyékig bennem van a doki, mindez a párom jelenlétében. :S szóval, ebből nem kérek még egyszer.
2009. máj. 18. 19:43
"Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár?"- Mintha lehetne választani...
311. Sena
2009. febr. 18. 16:26

Régi téma ez, de azért hozzászólok. Én természetes úton szültem a fiamat és a 2. gyereket is így szeretném. Császárba csak akkor egyeznék bele ha túl nagy a baba, vagy valami gond van vele. A császár egy komoly műtét és én nagyon félek tőle, ugyanis egy ismerősöm egy hasi műtét után olyan fertőzést kapott hogy belehalt. Orvosi műhiba volt, és sajnos bárkivel megeshet.

Azzal a véleménnyel is vitatkoznék hogy a császár után gyorsabb a felépülés. Ha valaki nagy babát szült és össze-vissza varrták akkor biztos sokáig tart a felépülés, de én pl normális súlyú gyereket szültem és egy fél centis vágással megúsztam. Se belső sérülés, se aranyér, semmi egyéb kellemetlen dolog nem zavarta a felépülésemet. Felvágott hassal azért biztos nem ugráltam volna így.

310. ansza
2007. dec. 4. 22:29
tesómat és engem császárral szült anyukánk,de akkor még nem volt ez divat,tényleg csak veszély esetén csinálták,én mindig is természetes szülésre vágytam,és az azzal járó félelem nem ilyesztet úgy meg,mint a műtő,meg az gogy felvágják a hasam,és nem élhetem át a szülés szépségét,mindenkinjával együtt.meg az is szempont volt,hogy a férjem is ott legyen.igy is történt,de volt olyan pillanat,mikor császárért könyörögtem,persze a doki nem vette komolyan. sajna eléggé repedtem kivül belül,1 órán keresztül stoppoltak,na,ez rosszabb volt a szülésnél.a szobatársam császáros volt,és miután letelt a 24 óra,és felkelt,simán mászkált,ült,és sajnálkozott rajtam,mert mint a kacsa ugy totyogtam ,meg ülni sem tudtam.2 hónap kellett,mig ugy ahogy rendbejötem.sok orvosi véleményt olvastam,és a többség véleménye,hogy biztonságosabb a császár,és gyorsabb a felépülés.és én is ezt tapasztaltam császáros ismerőseimnél,és azért nem véletlen,hogy egyre több hiressé itthon,és külföldön is ezt válassza.én ennek ellenére,a másodikat is természetesen akarom megszülni,remélem az már menni fog gátvédelemmel is
309. ALLICS (válaszként erre: 296. - 789c2f6e25)
2007. dec. 3. 14:46

Szia Anna8!!

Nekem sem volt választott orvosom mert végülis nem abban a kórházban szültem ahová jártam de most nem ez a lényeg.

Én császárral szültem(megpróbáltam természetesen de nem tágultam kellőképpen) és másnap már úgy járkáltam mintha csak valakihez látogatóba mentem volna.

Szerintem ne azzal foglalkozz és ne parázz hogy mi fog majd történni úgyis az eseménnyekkel fogsz sodródni.Mint ahogy azt már írtam nem az a fontos hogy a baba hogy születik csak az számít hogy egészséges legyen.Ne a saját testeddel foglalkozz hogy azzal mi lesz egy jó darabig úgyis a baba lesz a legfontosabb mindenekfelett.Ja és az tényleg igaz hogy a kisbaba mindenért kárpótol akármilyen elcsépelt dumának hangzik.

308. Mágika75 (válaszként erre: 305. - 789c2f6e25)
2007. dec. 3. 14:24

Szia Anna!


KisCsengénk vízben született. Erről tudok Neked pozitív tapasztalatokat írni.

A meleg víz ellazított, megnyugtatott és felgyorsította az eseményeket. A víz fájdalomcsillapító hatásáról azért nem tudok írni, mert nekem nagyon könnyű szülésem volt, fájdalmat nem nagyon éreztem.

Ha lehetőségünk lesz rá, akkor a többi Babánk is vízben fog születi.

A szüléstől, a fájdalomtól való félelem természetes dolog. Hiszen nem tudod, hogy mire is számíthatsz. Ettől még teljesen normális vagy. :-))

A könnyű, gyors szülés titka szerintem bennünk van. Fejben. A szülés a kitárulkozásról szól, azt nem lehet görcsös félelemmel tenni. Tisztázd magadban, hogy a szülés nem biztos, hogy fájdalom mentes, és kellemes, de hányan túlélték már előtted, és még hányan kezdenek hozzá utánad és hányan szülnek többször is. Ha olyan szörnyű dolog lenne, szerinted lennének testvérek? :-)

Az orvos... Hát igen, jobb, ha olyan doki van veled, akit ismersz, akiben bízol. De gondold el, hogy vannak olyan nők, akik egyedül szülnek, segítség nélkül... Tehát elvileg még orvos nélkül is simán megszülethet egy baba. Fogadj(atok) szülésznőt, nézz szét a kórházban, tájékozódj a fájdalomcsillapítás helyi lehetőségeiről, a választható alternatív módszerekről, stb. Hátha találsz valamit, amitől jobban érzed magad, ami önbizalmat ad Neked a szüléshez.


Jó egészséget! Minden jót!

307. win (válaszként erre: 305. - 789c2f6e25)
2007. dec. 2. 08:15

Én nem tudom, pontosan hogy működik az EDA (mármint vízben lehet-e kérni), mert én nem kaptam. Meg nálatok biztosan nem ugyanaz a gyakorlat, mint itt.

A barátnőm, aki nemrég szült, viszont kért. Szerinte nagyon jó volt, mert már kezdett elfáradni, és miután megkapta, tudott pihenni. Viszont úgy adagolták, hogy a kitolási szak idejére már ne akadályozza meg a fájások érzékelésében, így együtt tudott működni. Ő mondjuk nem vízben szült, de azt mondta, neki jó volt így, hogy egy idő után EDAt kért.


Szerintem itt maximum más anyukák tapasztalatairól hallhatsz, ami nyilván lesz ilyne is meg olyan is. (Kórház és kórház között itt is nagy különbségek vanank, tehát még ezek a tapsztalatok sem fognak összecsengeni.)

Jobb lenne, ha ott, ahol szülni fogsz, érdeklődnél utána mindannak, ami kérdésként felmerült benned. Én úgy tudom, hogy nem is orvost, hanem szülésznőt szoktak arrafelé választani, mert ott inkább ők vannak a vajúdó anyukákkal.

Barátnőm Németországban szült, és ő is arról mesélt, hogy a szülésznő nagyon kedves, segítőkész volt, és főleg ő volt vele.

306. petrikek (válaszként erre: 305. - 789c2f6e25)
2007. dec. 1. 19:33
A doki dolga az, hogy "jól helytálljon". Nem kellemes a természetes szülés, de utólag csak egy "jó" és idézőjelesen jó élmény. Egy hősnek érzed magad utánna....
2007. dec. 1. 18:58

Köszi, hogy válaszoltatok, de még lenne egy olyan kérdésem, hogy ha valaki vízben szül, akkor nem kérhet Epidurált, ugye? Csak logikai alapon gondolom, hogy akkor nem tud kiszállni a kádból...

Még gondolkodtam az epidurálon is, de azzal meg az a baj, ha úgy nyomják ki a gyereket, mert a nő nem tud normálisan közreműködni, meg a gyerekre is hat, azaz nyugodtabb lesz vagy fél évig még állítólag.... Szóval azért még nem vagyok elkötelezve a császár mellett, és nem a fájdalom elkerülése ami motivál abban, hanem az, hogy már volt hasi műtétem, igaz csak vakbél, de nagyobbat vágtak a kelleténél, mert nem találta az "ügyes" doki...és tudom mit éltem át utána. Fél napomba tellett felkelni az ágyról, csakhogy kijussak a wc-be, mert én olyan béna vagyok, hogy az ágytálba nem sikerül...:)

Szóval ez a műtétesdi azért nem idegen tőlem, és azért húzok a császár felé, mert mint írtam, nincs fix dokim, akiben megbízhatnék, hogy különböző komplikációk esetén jól helyt állna, és nekem is a baba egészsége az első, a többi már másodlagos!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook