Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1039. pofianyu (válaszként erre: 1035. - Picipötyi)
2014. jan. 25. 10:54
Még egy válasz: nem tudod rávenni nagyon, de nem hsizem hogy el akarná hagyni a szopit. annyit megtehetsz, hogy ivás helyett is szoptatod, én a kisfiamnak most kezdtem el néha néha vizet adni, eddig semmi italt nem kapott csak szopizott. Mondjuk, mint mondtam, ő még napi 8x biztos mellen van. Rövidek a szopik de sok van belőlük. Kínáld meg sokszor a hozzátáplálás megkezdése után is.
1038. pofianyu (válaszként erre: 1036. - Picipötyi)
2014. jan. 25. 10:52

Szia Picipötyi,


nem lehet hogy elkapott valamit a baba? a zöldes széklet még azt jelentheti, hogy sok elsőtejet kapott és a laktóztúlterhelés miatt lett zöld a kakija. Pocakja nem fáj?

A hozzátáplálást hat hónapos korban mindenképp el kellene kezdeni, objektív jelei a fogak megjelenése, az hogy a nyelvkiöltő reflex megszűnik (nagyjából) és hogy a baba tudja tartani a fejét. A lényeg, hogy kóstolgasson dlgokat és kapjon glutént 7 hónapos kora előtt. Úgyis látni fogod, hogy milyen tempóban tudtok haladni, mert megtömni nem lehet egy babát sem. Az én gyerekeim mind a ketten ugyanannyira maradtak a cicinél mint a hozzátáplálás előtt. Nagyon lassan haladunk most is a kisebbik kisfiammal, pedig lassan egy éves lesz. De nem gond, csak nyugalom! :))

Majd irj hogy hogy van a kicsid!

2014. jan. 23. 18:35
elszóltam magam....... most áldott meg a sors...nem baj, már csak pár nap és el lehet kezdeni a hozzátáplálást. csak kibírjuk addig :-(
2014. jan. 23. 18:15
2 napja zöldes és folyós a baba széklete. Nem büdi, de folyós és többször van naponta. A foga miatt lehet, vagy csak végleg lecsökkent a tejmennyiség??? Ami érdekes most nem jelentkezett a mensesem. Miért lehet ez?
2014. jan. 19. 21:48

Szia Pofianyu!


Az lenne a kérdésem, hogy honnan látom, hogy a gyermekem valóban megérett már arra, hogy elkezdjem a hozzátáplálást??? És most nem a szakirodalom érdekelne.

Valamint arra van e ötleted, ha elkezdem a hozzátáplálást, hogyan tudom rávenni a fiamat, hogy ne hagyja abba a szopizást még. Mert ugye 1 éves korig, ha nem szopik akkor sajnos a tápszert kell adni.

Bár cicin alszik el, így talán nincs nagy félnivalóm, de kitudja...

1034. pacas (válaszként erre: 1033. - Pofianyu)
2014. jan. 19. 08:51

Köszi a válaszod!:)persze szólok a dokinak is hogy még szoptatok,csak jó előre tudni mire számíthatok!:)

Sajnos halogatni nem lehet,nem szeretném ha begyulladna az sokkal nagyobb gond lenne.

1033. pofianyu (válaszként erre: 1032. - Pacas)
2014. jan. 17. 21:08

Szia!


nyugodtan menj fogorvoshoz és kérj érzéstelenítőt, annyi lidocain ami ott helyileg hat, nem árt a babának, nyugodtan lehet szoptatni. Ha teljesen biztosra akarsz menni, szolj a fogorvosnak, van elvileg egy másik fajta érzésteleníito amit kismamáknak szoktak adni.


Remélem nem komoly az ügy!

1032. pacas
2014. jan. 17. 10:23

Szia Pofianyu!


Jövő héten fogorvoshoz kell mennem,és azt szeretném kérdezni hogy ha érzéstelenítenek utána mennyi idő múlva lehet szoptatni?Szerinted fejjek le előre tejet amit majd oda tudok adni a kisfiamnak?

1031. Babeck (válaszként erre: 1030. - Pofianyu)
2014. jan. 15. 19:52
Nagyon klassz az oldalad! :)
1030. pofianyu
2014. jan. 14. 12:33

Szia Picipötyi!


bizony, nagyon ügyes vagy, és örülök, hogy melletted lehettem ebben az elmúlt fél évben! Még emlékszem, amikor először olvastam amit írtál, és milyen ügyesen végigcsináltad ezeket a hónapokat! :))

Nem lehet hogy a foga jön a babádnak? Attól szoktak így ébredni és ilyen sokszor, fájdalmasan felsírni. Lehetett ez egy növekedési ugrás is. OLvasd el a cikkemet a honlapomat a kisbaba.com-on. Pont írtam erről is.

A cicin elalvásról...én ebben nehezen tudok tanácsot adni, mert én mindig igy altattam és altatom a gyerekeimet (mármint a nagyobbat már nem, mert nem szopizik már), de én nekem mindig ez volt a legkényelmesebb és legjobb és a nagyfiam másfél évesen hagyta el a szopit és én konkrétan bántam, hogy az altatás onnantól kezdve nem volt olyan egyszerű. Az én gyerekeim is nagy súlyúak, de engem ez nem zavart. Úgyhogy ebben nem nagyon tudok mit mondani, mert a babának is elvileg ez a legjobb mód:) Ülsz vele és úgy is nehéz?

A mozgásfejlődéssel kapcslatban pedig inkább a védőnőt kérdezd, vagy a gyermekorvost, mert abban ők a kompetensek:)

2014. jan. 13. 17:33

Szia!


Még nem kezdtem el, mert érdekes volt a széklete és nem akartam, hogy gond legyen. Ráadásul iszonyatosan ingadozik a tejmennyiség és nagyon fáj a cicim. Tudom, hogy 1 kanál almalétől vagy almától nem fog változni sok minden, de nem is az a cél, hogy rögtön kilószámra egye, csak az a kérdés, hogy egy 8 kilós babánál számít e ez a 2 hét vagy sem, nem lesz e semmi gond, ha elkezdek kóstoltatni vele?

Amúgy ciciztettem és fent voltam szinte folyamatosan 2 napig... Aztán szombaton rettentően jól aludt napközben is és éjszaka is, ma éjjel meg megint kezdte, hogy felébredt negyed 2-kor és nagyon jól el volt hajnal negyed 5-ig, persze alvás nélkül. Ami függetlenül mindentől nemigazán normális, főleg, hogy nappal sem alszik. Hát akkor mikor alszik. Szegénykém rettentően nyáladzik, biztos az is megviseli, mert alváskor is 30-40 percenként fel-fel sír, de hogy naponta-2 naponta ilyen drasztikusan változik a helyzet, ez már nagyon fárasztó és nem igazán tudom, hogy mitől. Igy várok még egy picit, de lehet, hogy hét végén már nem ártok neki, - ha a széklete is normális lesz - azzal, hogy megkóstoltatom vele az egyéb ízeket.

A görögszénamag tea érdekes hatással volt/van a tejtermelésre - nálam. Sokkal több nem igazán lett, de megint eljutottunk oda, ha a jó ciciből eszik akkor a másik ciciből szó szerint ömlik a tej :-)))) Rettentő vicces.. :-) Ráadásul a cicivel a szájában (szopáskor) beszélget a cicinek, ilyenkor aztán IMÁDOM!!! mert egy tünemény :-)

De a lényeg MEGCSINÁLTAM!!!!!!!!!

Minden probléma és sírás ellenére,még ha el is kezdem egy héttel a 6. hónap betöltése előtt, akkor is megcsináltam. Remélem a következő 6 hónap már maga lesz a nyugalom és nem szokik le a ciciről, mert nem fogok tápszert adni neki folyadék gyanánt, ha nem nagyon muszáj.


Még egy kérdés!

8 kilós a drága és még nem igazán forog hasra, meg vissza! Az ha jól tudom nem nagy gond ugye?


Köszönök minden biztatást és tanácsot, amit az elmúlt 4 hónapban tőled kaptam!!!! Nekem sokat segített, hogy kitartsak, az akarat erőm ellenére is. Sokat mondták, hogy akkor hagyjam és adjak tápszert, de én kitartottam és azért sem adtam. Szerencsére csak a 4. hónap elején volt 2 hét amikor nem igazán nőtt a súlya, úgyhogy biztos nem éhezett a babám.

Az bánt egy kicsit, hogy elvileg a sok szopizás ellenére nekem nem gyarapodott a tejem, de biztos nem is kellett, hisz sokszor elaludt rajta.


Esetleg abban tudsz e tanácsot adni, hogy Ő mindig a cicin alszik el és úgy kerül be a kiságyába. Erről hogyan lehetne leszoktatni lassacskán, mert már nem bírom a súlyát:-)


Üdv.

1028. pofianyu (válaszként erre: 1027. - Picipötyi)
2014. jan. 13. 15:01

Szia!


el lehet kezdeni, de nem hiszem h egy kanál almától jobb lesz a helyzet....most is így reagál a mensesre? sajnálom:( gondolom már túlvagytok rajta most. mit tettél végül?

2014. jan. 10. 20:10

Pofianyu!!!!


El lehet kezdeni a kóstolgatást 24 hetesen is, vagy jó lenne megvárni a betöltött 6 hónapot?????Holnap lesz 24 hetes. Sajnos újra jönnek a piros betűs ünnepek és az elmúlt 3 napban már folyamatosan a cicin lóg, ami már nagyon fáj, ráadásul szinte semmit sem alszik. Nem biztos, hogy ,menni fog, hogy még többet lógjon a cicin!!!

Köszi!!

1026. pofianyu (válaszként erre: 1025. - Picipötyi)
2014. jan. 8. 09:21

A glutént igen, a 7. hónap végéig, egy kis kenyérke, vagy liszt vagy bulata. Az első az alma, banan, krumpli, illetve répa, sütőtök, cékla. Ezeket kevergetve, azt mondják, hogy krumplival add mindig, hát nekem ez nemjött be. Húst 7 hónapos kortól kaphat, tejtermékeket, pl natur jogurtot 8-9 hónapos kortól és túrót, sajtot is ekkortól.

Ezek a nagy vonalak, meg hogy méz, citrusfélék, aprómagvas gyümik, mogyoró, dió azok még ne.

1025. Picipötyi (válaszként erre: 1023. - Pofianyu)
2014. jan. 6. 18:08

Szia!


Nem sajnos nekem nincs táblázatom a táplálék bevezetéséről. A glutént azt a 7. hónap végéig kell bevezetni??? Ezzel a hónapok számolásával mindig bajban vagyok :-))) pedig nem vagyok analfabéta ...

Igen, a fiamnál sem tudtam bevezetni semmit csak 11 hónapos korában, addig nem volt hajlandó, csak anyatejet enni. Viszont a picire, teljes szívvel nem mondhatnám, hogy j"jól szopó".... de mivel nem kap mást ezt kell megennie :-)

1024. pacas
2014. jan. 6. 09:55

Én almával kezdtem a kóstoltatást és körtével folytattam,de őszibarackot és répát is kapott már.

A mi védőnőnk azt mondta 2-6 naponta lehet új ételt bevezetni.

1023. pofianyu (válaszként erre: 1022. - Picipötyi)
2014. jan. 5. 21:13

Szia Picipötyi

olyan jó olvasni, hogy ilyen jól megy a szoptatás, ez is egy sikertörténet, olyan ügyes vagy! :)

A hozzátáplálást 6 hónapos korban ajánlott elkezdeni, Mo-on gyümikkel és alap zöldségekkel. A glutént 7 hónapos korig kellene bevezetni (kenyér, bulata). WHO ajánlása még az, hogy az első életév betöltéséig 2/3 részben a táplálék maradjon az anyatej és 1/3 részben legyen minden más. Ez ellentmond az általános gyerekorvos és védőnő véleménynek. Mint ahogy az is, hogy nem szopi előtt meg szopi helyett kell kinálni a babát almával, hanem szopi után, mivel egyáltalán nem cél az étkezések sietős kiváltása. De majd úgyis meglátod, hogy a Te kisbabádnak mi a tempója, bár én azt látom, hogy a jól szopó babák nagyon is ragaszkodnak a szopihoz (akár napi 8-10x ismég) egészen hosszú ideig.

Ennyi dióhéjban! A glutén az fontos 7 hónap előtt!!! A többi táplálék bevezetéséről pedig vannak tök jó tábéázatok, neked is van, ugye? Azt gondolom tudod, hogy 2-3 naponta kell új ételt bevezetni, hogy lásd, hogy tetszik neki.

Ha bármi felmerül még, szívesen segítek! :))

2014. jan. 4. 20:51

Kedves Pofianyu!


Először is: Neked is nagyon boldog Új évet kívánok!

Viszont kérdésem is lenne :-) Mivel az én gyermekeim már régen voltak picik, így már felejtettem. Mikor és mivel kell/lehet kezdeni a hozzátáplálást??? 6 hónapos koráig még van 24 nap ... :-) és már rettentően nézegeti azt is amit mi eszünk, sokszor nyúl is utána, úgyhogy bár imád szopizni, ahogy betölti a 6 hónapot szeretném megkezdeni a hozzátáplálást. Aztán az hogy majd sikerül e neki vagy nem, az már a másik kérdés, mert úgy látom, hogy rettentően szeret szopizni is :-) szerencsére.... még ha néha vannak is fennakadások a tejtermelésben :-)

A nagykönyv alapján a súlyát nem fogja megduplázni 6 hónapos korára, de nem is izgat már, mivel én úgy gondolom, hogy ekkora súllyal született babának nem is nagyon kell. Ráaádásul olyan kis hurkái vannak, hogy egyáltalán nem vékonyka bab :-)

Előre is köszönöm a válaszod!

1021. pofianyu
2014. jan. 3. 14:30

Boldog, szoptatásban gazdag Új Évet kívánok mindenkinek itt a fórumon! Köszönöm, hogy az elmúlt évben olyan sokszor megtiszteltetek a bizalmatokkal!!!

Pofianyu:)

1020. pofianyu (válaszként erre: 1018. - Vilo)
2014. jan. 3. 14:29

Szia!


Az alkoholt nem ajánljuk szoptatás terhesség alatt, de nyilván egy pohár bortól nem lesz baja a babának.

Az alkalmankénti egy pohár bor fogyasztása valóban nem káros a szoptatott babára nézve, ha az ital elfogyasztása és a szoptatás között eltelik 4-5 óra. Az ital elfogyasztása után azonban 1-2 órával a legmagasabb a véralkoholszint és 3 pohár bor esetén már kb. 12 órára van szükség ahhoz, hogy teljesen kiürüljön a szervezetből. Az elfogyasztott mennyiséggel arányosan nő a kiürülési idő. Az alkohol gyakorlatilag akadálytalanul jut át az anyatejbe és ugyanannyi idő alatt ürül ki, mint a vérből. Így semmiképpen nem javaslom, hogy az italfogyasztás után 2 órával szoptasson, érdemes lenne tovább várni.

Remélem jöl telt a szilveszter!!! :)

1019. pacas (válaszként erre: 1014. - Pofianyu)
2014. jan. 2. 08:32

Szia!Köszönöm a válaszodat,bocs hogy eddig nem reagáltam,az ünnepek alatt a szüleimnél voltunk.

Az hogy kevesebbet szopik,most megoldódott mert mióta hazajöttünk csak szopizni akar,semmi mást nem fogad el,de szerencsére van elég tejcsim.

Úgy vettem észre a jobb mellemet akkor nem akarja szopni ha nem igazán éhes,például a délelőtti alvás után akkor olyan mintha játszana vele,nem tudom jobban megfogalmazni,beveszi a szájába,megszívja,kiköpi.De persze ki szoktam fejni ha sok marad benne.

1018. vilo
2013. dec. 31. 22:22
Sziasztok! Így szilveszter estéjén felmerül az alkohol kérdése, hogy egy szoptató anyuka mennyit engedhet meg magának, egyáltalán megengedheti-e?! Mikorra és mennyire megy át a tejbe? Kiürül előbb-utóbb, mint a vérből, vagy a tejben marad, amíg ki nem ürül a cici? Hogy működik ez? A babára nézve nyilván nem egészséges az alkohol, legyen szó bármekkora mennyiségről, de egy pohár pezsgő/bor/sör okozhat bármi bajt nála?
1017. pofianyu (válaszként erre: 1016. - Kkiraly)
2013. dec. 29. 09:24
:)) Szívmelengető olvasni! :))
1016. kkiraly (válaszként erre: 1015. - Pofianyu)
2013. dec. 28. 15:15
Szia Pofianyu! Köszönöm a kedves sorokat, gyönyörűen haladunk azóta is, 2 hét alatt az előírt minimális 160 g (védőnőnk szerinti) gyarapodás helyett, kizárólag anyatejjel elértük az 540 g-ot! :)Nagyon boldog vagyok, hogy ezt a babámat is tudom kizárólag anyatejjel táplálni még mindig, és nem kellett a tápszeres kiegészítéshez folyamodnunk. Alig várom, hogy menjünk vissza a védőnénihez, aki ujjongani fog, hogy ugye anyuka, megmondtam magának, milyen jó ez a tápszer! Én meg elújságolhatom neki, hogy ki sem bontottuk a dobozt, mégis több, mint fél kilót hízott a kicsi! Kitartást mindenkinek, és jó szoptatást!
1015. pofianyu (válaszként erre: 1007. - Kkiraly)
2013. dec. 26. 11:43

Szia!


nagyon nagy örömmel olvastam hogy sikerült visszahozni a tejmennyiséget!!!! Gratulálok, ügyesek vagytok! Köszi, hogy megosztottad velünk, ebből a történetből is lehet erőtmeríteni! :)

Csak így tovább! :)

1014. pofianyu (válaszként erre: 1010. - Pacas)
2013. dec. 26. 11:41

Szia Pacas,


ezek a problémák eddig nem voltak? Most kezdte el a babád elutasítani az egyik melledet?

Amíg gyarapszik addig nincs gond azzal hogy mennyit szopizik, tudja ő, hogy mennyire van szüksége. Az étvágya lehet változó, amire oda kell figyelni az az, hogy napi 5-6 pisis pelusa legyen, milyen a kedve, nem aluszékony-e és hogy a súlya ne essen. Lehet hogy átmegy rajta valami, amit észre sem veszel, vagy éppen most ilyen passzban van, hogy kevesebbet enne. Figyeld azokat amiket írtam. A másik: ha a jobb melledet tartósan elutasítja, akkor azt mindenképp fejd le: fontos, hogy nehogy begyulladjon, és a tejteremelést is fent tudod így tartani. Azt lehet megpróbálni, hogy másik pózban szoptatod, nem tudom hogy szoktad, de lehet ülve, fekve, hónaljtartásban, bölcsőtartásban. Lehet az is hogy magadra fekteted. Próbáld ezeket variálni. AMi nekem személyesen bevált ilyen esetben, az az volt, hogy mondjuk a bal mellet szerette a babám, akkor elkeztdem azzal szoptatni. és amikor kiváltódott a tejleadó reflex, akkor tettem át a másik mellemre. A másik ami bevált, hogy a jobb mellemre is olyam pózban tettem fel, mintha a bal mellemre tenném. Tehét hónaljtartásban. Ezzel sikerült becsapni:)) Remélem amúgy hogy már nem is aktuális a kérdésed és már minden rendben megy a szopival. Irj majd! :)

1013. pofianyu
2013. dec. 26. 11:34

SZiasztok Lányok, bocsánat, nem akartalak cserben hagyni Tieteket, de ez a karácsony előtti időszak teljesen elborított. Remélem Nektek szépen teltek és telnek az Ünnepek!!!

Picipötyi: sajnálom, hogy megint jött egy nehézség, de ahogy írtad, hogy már jobb, megnyugodtam! A menzesz be tud zavarni, ezzel számolnod kell majd minden hónapban valószínüleg. Egy pár nap az elején amikor kevesebb a tej és az íze is megváltozik sajnos. vannak babák akik ezt nagyon észreveszik és nem szeretik. Ha nem akar szopizni akkor mindenképp fejj, ha több napig eltart a sztrájk. félálomban, ringatva stb tudod be lehet őket kicsit csapni:) De az is lehet, hogy megszokja, hogy ez így van és nem fog reagálni legközelebb. Meglátjuk. A másik: az én kisfiam lassan 10 hónapos és az utóbbi időben kétóránként kel éjjel. Ezt csak azért mondom, hogy lássátok, az hogy telnek a hónapok nem azt jelenti, hogy a baba kevesebbszer kel éjjel mint eddig. Nem kell megijdeni, csak szoptatni és szoptatni. Nyilván én már hozzátáplálok napközben:) Amit Anyx tanácsolt azt is kipróbálhatod, a görögszénamag tényleg segíti a tejtermelést.

1012. anyx (válaszként erre: 1011. - Picipötyi)
2013. dec. 22. 15:12

Szia!


Pontosítok: görögszénamag, amiből teát is lehet készíteni. Én drogériában vettem pár száz forintért. Én úgy készítem el, hogy kb.5 percig áztatom hideg vízben, majd 10 percig főzöm, utána le kell szűrni. Kb. 1 deci vízhez rakok 1 teáskanál görögszénamagot. Ebből naponta több csészével is megihatsz, de készülj fel, az íze nem túl kellemes.:-)Remélem, neked is beválik!

1011. Picipötyi (válaszként erre: 1009. - Anyx)
2013. dec. 22. 12:04

Szia anyx!


Már csak azt mond meg, hogy hol lehet kapni görögszéna teát, mert mindenki néz rám hülyén, hogy az meg micsoda :-(

Szerencsére a nehezén megint túl vagyunk, de már nem merek semmit mondani , mert mindig jön valami :-)

1010. pacas
2013. dec. 22. 09:17

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne hogy mostanában úgy veszem észre a kisfiam mintha kevesebbet szopizna,legalábbis elég sok tejcsi marad miután szopott.

A másik meg hogy néha a jobb mellemet nem fogadja el,inkább csak éjszaka vagy reggel mikor még nincs teljesen ébren.De sokszor meg csak megszívja,nyel egyet kettőt és elfordul,és ezt addig csinálja amíg egyszer csak megunja és akkor elkezd sírni.

Eddig semmi gond nem volt a szoptatással,4 és fél hónapos múlt a kisfiam.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook