Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
889. anyx (válaszként erre: 872. - Picipötyi)
2013. szept. 18. 00:34

Kedves Picipötyi!


Olvastam hozzászólásaidat és tudom min mész keresztül. Hasonló cipőben járunk, talán annyival vagyok szerencsésebb, hogy egy kicsivel több a tejem. Hosszú út és sok lelki gyötrelem vezetett el odáig, hogy most már el tudom fogadni, hogy nem tudok kizárólag anyatejet adni a babámnak. Most 2 éves kisfiamat másfél éves koráig szoptattam,nemhogy tápszert, de fagyasztott tejet sem kapott cumisüvegből. Nem volt rá szükség...1 hónapig most sem volt semmi gond,ekkor vettem észre, hogy este nem elég a tejem, majd később már nappal sem mindig. Először fagyasztott tejet, majd tápszert kezdtem el adni cumisüvegből. Egyre többet...Egy idő után már nem mindig akarta elfogadni a cicit,könnyebb volt a cumisüvegből...Szürnyű érzés,amikor van tejed, szoptatnál, de a baba csak ordít,nem kell neki, kénytelen vagy tápszert adni cumisüvegből. Ezután áttértünk a pohárra. Sajnos nem vált be, amellett, hogy a fele mellé ment, a baba ordított,nem fogadta el. Ezt követően pipettával próbálkoztunk. Amíg a baba szopizott, próbáltam csepegtetni a pótlást a szájába. De ez a módszer sem vált be: amellett,hogy nagyon macerás,nem tudtam vele nagy mennyiséget adni. Ezután készítettünk infúziós csőből egy házi szoptanítot. Nálunk ez bevált,bár ez is elég macerás, és sokat bénáskodtam vele az elején, de a legfontosabb, hogy kisfiam visszaszokott a cicre, és ki is szívja teljesen,miközben kapja a pótlást a csövön keresztül. Amíg idáig eljutottunk,sokszor voltam a kiborulás határán, és talán párszor fel is adtam volna,ha a férjem nem áll mellettem.Nagyon sok időmet és energiámat elvette a baba etetése,közben meg bűntudatom volt, hogy más teendőimet elhanyagolom, köztük másik kisfiamat is. Szóval átérzem a helyzeted, és csak azt tudom tanácsolni, hogy ne görcsölj, fogadd el, hogy nem tudsz kizárólag anyatejet adni a babádnak, és örülj annak a kis mennyiségnek is,amit megtudsz neki adni (sok baba még ennyit sem kap). (De ezt gondolom már mások is tanácsolták.)

Kívánok Neked jó babázást és fel a fejjel!:-)

888. anyx (válaszként erre: 880. - Pofianyu)
2013. szept. 17. 23:42

Szia Pofianyu!


Köszönöm még egyszer a segítséged!

Kívánok Neked további jó munkát és sok boldogságot a gyerekeiddel!:-)

887. Picipötyi (válaszként erre: 878. - Pofianyu)
2013. szept. 16. 18:06

Szia Pofianyu!

Szerinted mért van az, hogy a fiam a bal mellemből nem tudja kiszopni még azt a tejmennyiséget sem, ami benne van? Én arra tippelek, hogy abból nem indul úgy a tej, ezért nincs már hozzá türelme. Olyan képtelen pozícióba tudok belőle szoptatni, hogy ha azt egy tanácsadó meglátná, azt mondaná, hogy ez így biztos nem jó. Vagy neked van valami más ötleted, mert én tanácstalan vagyok. Ráadásul estére aztán végképp elfárad, kapkod, jár keze lába.

886. Picipötyi (válaszként erre: 885. - Durciful)
2013. szept. 16. 18:02

Szia Durciful

Sajnos nekem kell mindent csinálnom, főznöm, mosnom. A férjem segít ahol tud, de mégis csak férfi. Tudod, nekem a fiammal és a lányommal is rengeteg tejem volt. Bár a lányomnál még nagyon fiatal voltam, meg más tényezők is hozzájárultak, ahhoz, hogy Őt nem tudtam szoptatni. De akkor még nem foglalkoztam vele. A fiamat 18 hónapig szoptattam, 12 hónapig, csak anyatejen élt, nem fogadott el semmit. Tehát az én esetemben, jelenleg a laktációs szakember sem tudja mi az ami miatt nincs elég tejem és ezért nehéz elfogadni!

Ami lesz az lesz, bár még nagyon szeretnék szoptatni, Viszont az is kiderült, hogy a fiam például a bal mellemből egyszerűen nem tud szopni, nem igazán értem miért. A jobból még csak csak kiszívja a tejcsit, de a balból nem. Arra tippelek,hogy onnan nehezebben indul el a tej, ezért nincs hozzá türelme. De majd meglátjuk.

885. Durciful (válaszként erre: 884. - Picipötyi)
2013. szept. 15. 20:40

Próbáld meg lazán felfogni a dolgot. Nem jó az idegeskedés, az még inkább árt a tejtermelődésnek. Tudom, könnyű mondani, nehéz nem idegeskedni. Az már fél siker, hogy kicsi tejcsike van. Azzal a kicsikével is sok fontos anyaghoz jut a babád. Ne szorongj miatta, ha nem elég, ha pótolni kell. Ha pótolni kell, hát pótolni kell, rajzolni csak nem tudsz. A lényeg, hogy a babó egészséges, te egészséges vagy, aztán legyen annak a babának tele a pocija, hogy jól fejlődjön. a többi már csak mellékes. Sokat teszel a tejcsiért, magadat ne hibáztasd. Próbálj meg néha kicsit pihenni is, jókat kéne enni is. Van aki megfőzzön neked? vagy azt is te csinálod? Úgy azért nehezebb a dolog. Hidd el, genetika is, kinek mennyi tejcsikéje van. Régen sem volt mindenkinek, csak régen az emberek közelebb éltek egymáshoz és ha valakinek nem volt, hát megszoptatta azt a gyereket a rokon, a szomszéd. Én konkrétan így nevelkedtem fel, anyukámnak egy csepp tejcsikéje sem volt, az apu nővére meg egy tejgyár volt, pedig semmi különöset nem tett, csak létezett. Így ő szoptatta a saját fiát, nekem küldött tejcsit, meg még egy babának az ő utcájukban. És az egész nagynénikém 150 cm magas és 50 kg sincs vasággyal együtt. Na, ezt fejtse meg valaki. Sajnos annyi mindenen múlik a dolog, szerintem a mai napig nem tudják igazán, ha valakinek nincs, akkor miért nincs. Én a hormonháztartásra tippelek. Nagyon flottnak kell lennie tejcsikézéshez is, nem csak a babó pociban való növesztéséhez. Ém konkrétan inzulinrezisztens vagyok és 30 éve strummám van, ami a terhesség utolsó hónapjában kissé begorombított és a pajzsmirigyem kevesebb hormont termelt, mint amennyit kellett volna. Nekem azért ellenőrízték, mert ismert a strummám. Tömegeknek nem ellenőrzil. Pedig nem ártana. Az én szülészem endokrinológus is egyben. Ő úgy fogalmazott, hogy a hormonháztartás egy óriási, sok-sok libikókából álló hálózat. Ha az egyik libikóka egy kicsit elmozdul, magával húzza az összes többit. Persze, csak most vagyok ilyen okos, amikor a te helyedben voltam, szétidegeskedtem az agyamat és nagyon féltettem a babámat, hogy milyen módon okozok neki kárt, ha nem szoptatom. Ma már nem így látom ezt.

Te meg csak haladj a kitaposott úton, ne add fel. Szerintem jól csinálod a dolgot és büszke is lehetsz magadra, mert aki nem volt még a szoptatás, mellszívó őrület mókuskerekében, az nem is tudja micsoda erő és kitartás kell ahhoz, hog yvalaki ezt hetekig csinálja. Sok sikert kívánok!

884. Picipötyi (válaszként erre: 881. - Durciful)
2013. szept. 15. 19:25

Szia Durciful!

Még nem adtam fel, legalább addig jó lenne valahogy legalább ezt a mennyiséget fenn tartani, amíg el nem kezdem a hozzátáplálást, ha már így alakult. Sajnos per pillanat a laktációs tanácsadó is tanácstalan. Hiába jó a vérvételi eredmény, hiába fejek, mégsem növekszik a tej mennyisége. Egyelőre azt tudom elérni, hogy ez a mennyiség meg maradjon, bár ez is nehéz, rettentő fárasztó és időigényes. De egyelőre úgy érzem megéri. Nekem még be sem állt rendesen, mert hol több, hol kevesebb, pedig már 7 hetes a fiam, ezért reménykedem benne, hogy valamit még lehet tenni. Bár minél hosszabb idő telik el, annál nehezebb. Van hogy sírógörcsöt kapok, de még próbálkozom. Hátha!

883. Picipötyi (válaszként erre: 881. - Durciful)
2013. szept. 15. 19:21
Szia Durciful!
882. Durciful (válaszként erre: 879. - Pofianyu)
2013. szept. 15. 17:04
Köszönöm szépen. Nagyon jó lett volna, ha hamarabb találok rád :(
881. Durciful (válaszként erre: 877. - Picipötyi)
2013. szept. 15. 17:03

Szerintem ne add fel. Jó ötlet laktációs tanácsadó véleményét kikérni. Én már nem mertem, annyi negatív vélemény után. A gyerekorvosunk a környék összes kismamájának a gyerekorvosa, szétkiabálta, hogy én nem etetem a gyerekem, aminek az lett a következménye, hogy végül nem volt bizalmam senkihez sem fordulni. Milyen jó is lett volna, ha már akkor megtalálom ezt a topikot. Csak próbálkozz serényen, nekem konkrét ismerősöm van, akinek 1 hónap után indult meg a tejcsi, 2 hónapos volt a baba, amikorra beállt egy ritmusba, ő reggel és este tudott szoptatni, közte tápi és 10 hónapig így tette. Szerintem ez is nagy szám. Viszont egy percig se hagyd a babádat kajcsi nélkül, ne higgy senkinek, hogy nem éhes, meg, hogy nem kell az neki, bármilyen diplomát is lobogtat az illető. Sok sikert kívánok.

Azért még visszaolvasom a topikot, mert azóta sem hagy nyugodni a dolog.

880. pofianyu (válaszként erre: 871. - Anyx)
2013. szept. 15. 15:17

Szia Anyx!


de jó, nagyon örülök, hogy sikerült visszaszoktatni a kisfiadat! Nagyon igazad van, minden csepp anyatej kincs, úgyhogy a vegyes táplálás is sokkal sokkal jobb, mint a sima tápszeres. Jó, hogy ebbe bele tudtál nyugodni, gondoolom, hogy nem könnyű...

A fejéssel kapcsolatban, szerinem ne szopi után fejj rögtön, hanem egy kicsivel (1 óra) utána, és akkor az is egy inger a mellnek.

Örülök nektek, ügyesek vagytok! :)

879. pofianyu (válaszként erre: 876. - Durciful)
2013. szept. 15. 15:11

Szia Durciful,


nagyon jó hogy megosztottad a történeted, sokat tanultam belőle. Jó, hogy kiderült, hogy mi volt a problémája a babádnak.

Boldog babázást kívánok Neked!

Pofianyu

878. pofianyu (válaszként erre: 877. - Picipötyi)
2013. szept. 15. 15:09

Sziasztok,


Picipötyi: ha gondolod, még egy gyógytornásznak megmutathatod a kisfiadat, hátha lát valamit amit eddig senki sem vett észre. És próbálj meg megnyugodni, tudom, hogy ezfurcsán hangozhat pontaz én számból, de a lényeg, hogy annyi anyatejet adj, amennyi van, és próbálj inkább jókedvű lenni. Mint már mondtam, Te mindnet megtettél, folytasd így, amíg bírod, de ne stresszzeld magad, mert ezzel nem teszel jót magadnak se a babádnak. Nagyon jó anyuka vagy, ezt így látatlanban ki merem jelenteni, és az hogy most nem sikerült, úgy ahogy szeretted volna, ez nem csak rajtad múlt. Egy gyerek sem olyan mint a másik, a nagyobbik kisfiad ügyesebb volt, a mostani aluszékonyabb, lustácskább. Te is lehet hogy nagy elvárásokat támasztottál magatokkal szemben, próbálj ebből visszavenni, és örülj annak ami megy. A cél persze hogy legyen tej, de nem minden áron!

Válasz még arra amit kérdeztél: a tejet gyűjtehetd egy üvegbe 24 órán át, olyankor összeöntheted. De 24 óra után már nem.

Irj majd még hogy hogy vagy! Milyen a kedved?

877. Picipötyi (válaszként erre: 876. - Durciful)
2013. szept. 15. 14:50
Igen nálam is az a baj, hogy túlságosan maximalista vagyok, így nagyon nehéz. És ha már 1x szoptattál csak és kizárólag nehéz elviselni,ha megint nem megy. Én még most sem tudom elfogadni és egyelőre mindent megteszek, hogy több tejem legyen. De az is biztos, hogy kell a pihenés,mert ha elfárad a test és a lélek, úgy nem megy semmi. Aztán ki tudja még az is lehet, hogy 1x csak elindul. Bár már mindenki azt mondja nem fog, a laktációs tanácsadók még biztatnak. És én még bízom egy kicsit.
876. Durciful (válaszként erre: 875. - Picipötyi)
2013. szept. 15. 13:57
Szerintem jól csinálod. Van, akinek egyszerűen nem indul a tejcsi úgy meg, mint másoknak. Nekem későn indult meg, valszeg a babám torticollisa, a császár és ki tudja még mi is befolyásolta. tuti, hogy a stressz az nem volt jó hatással rá, engem nagyon presszionált a gyerekorvos, amitől folyamatosan ideges voltam, nagyon akartam, hogy legyen tejcsi, nagy kudarcként éltem meg, alapból nagyon sikeres ember vagyok és olyan típus, aki sosem adja fel, iszonyú erőt vagyok képes fáradhatatlanul koncentrálni egy dologra, egyvégtébe összeértek 24 órában a feladataim, de mivel ezt sem adtam fel, inkább nem aludtam, de fejtem, stb. Hát ez sem tett jót. Ha egy kicsit pihiztem, jobb volt, bár nem sokkal. Egy második babánál teljesen másként csinálnám. Mondjuk tuti felismerem már a torticollist, mennék is Dévényre azonnal, és sokkal többet pihennék, a presszionáló embereket meg két lábbal rúgnám ki a lakásból és megpróbálnám leszarni őket. Aztán meg egészen másként gondolkodnék a tápszerről, én nagyon nem akartam, nem szabad ezt így, lazán kell, ha nincs, hát nincs, tápszeren is felnőttek már. Talán, ha az ember fel tudja így fogni, elengedi a stresszt és mindjárt több lesz a tejecske is. Talán az is gond lehetett nálam, hogy sokan mondját körülöttem, ha esznek egy jó magyaros zsírós nehéz kaját, van is tejcsi. Na, ehhez képest én egy konkrét hal és zöldségkedvelő vagyok. Próbáltam én magyaros ételeket enni, mint a sógornőm, de aki nem evett csirkebőrt még sose, annak nem könnyű elkezdeni.
875. Picipötyi (válaszként erre: 873. - Durciful)
2013. szept. 15. 13:17

Hát én már őszintén szólva nem nagyon emlékszem rá, de tény, hogy van olyan amikor több tejcsi van délután, este és nem igazán tudom miért. Az biztos, hogy a meleg vizes borogatás nekem sem igazán segít, viszont most vettem észre, hogy ha meleg vízzel mosom le a mellem, vagy meleg vízben fürdök, bár több tejem nem termelődik, de jobban elindul a tejcsi a mellemből.

Nem nagyon tudom megfigyelni mitől van így, de van, hogy több a tejem van hogy kevesebb és nem napszakhoz kötött. Tehát Nekem délelőtt sincs több tejem, mint ahogy írják, hogy elvileg estefelé csökken a tejmennyiség.... nekem rettentően változó. Van hogy nappal kiszív 50 milit, után a30-at és este 60-at. Ja és nem 6 óránként rakom a mellekre, mint ugye normális esetben, ha 2-3 óránként (igény szerint) váltott mellből eteted. Tehát nem tudom mihez kötni.

Én azt próbáltam most pár napja, hogy nem borogatással, mert nekem se igen segít az egyik mellemnél, hanem meleg vízzel mostam le. Bár én úgy vettem észre, hogy a bal mellemből nehezebben indul meg a tejcsi. Viszont 7 hét után tegnap előfordult, hogy nem csak akkor csöpögött a tejcsim, ha a fiam a jobb mellemből evett, hanem ma éjszaka, amikor a bal mellemből evett elkezdett csöpögni a tejcsi a jobb mellemből. Ez azóta nem történt meg, mióta hazahoztam a kórházból. Nekem se nagyon segít a mellszívó, kézzel többet fejek. De az is lehet, hogy a nemigazán jó ez a mellszívó ami nekem van, de több 10 ezer forintot nem tudok már kiadni mellszívóra, főleg úgy, hogy lehet nem is segítene. Inkább fejek 3 óránként éjjel nappal, akkor is ha a fiam szopott.

874. Durciful (válaszként erre: 869. - Picipötyi)
2013. szept. 15. 12:20

Leírom az én babám tüneteit, hátha bárkinek segít. Bárcsak hamarabb jöttem volna rá a dologra, és mentünk volna már 1 hónaposan Dévényezni, talán lenne tejcsike is.


Nekem a Dévényes mondta, hogy nagyon sok babának van torticollisa / ferdenyak. Ez a nyakizom "sérülése" a pocakon belül (okozhatja az is, ha a babát nem forgatják, mindig csak háton van, nálunk 2 óránként forgatva volt, tornáztattam naponta kétszer és mellkasomon aludt rendszeresen, stb.), ami nem jelent feltétlen izomsérülést, van hogy csak elmacskásodik, de van, hogy csomó keletkezik rajta. Nálunk az első tünet az volt, hogy nem szopizott, hanem aludt a cicivel a szájában (ezt utólag tudom csak, akkor nem ismertem fel, mert a nyakizom ha fáj, akkor elhúzza a többi környező izmot is, így az alsó állkapocs, sőt az arc alja és oldala is fájhat, az én babámnak egyértelműen fájt az álla alatt oldalt és a kis arca oldalt és emiatt nem szopizott, mert ahhoz szükségesek ezek az izmok, kiskanállal tudtuk etetni, csak nagyon lassan és ugyancsak elaludt), a második tünet, hogy hasra fektetésnél mindig az egyik irányba fordította a kobakját. Később már háton fekve is megfigyelhető volt, hogy csak az egyik irányt preferálja. Szerencsére mi nagyon gyorsan észrevettük, a gyógytornász és a doki is azt mondta, sokkal később szokott ez kiderülni. Egy második babánál már azonnal tudnám mit kell nézni.

873. Durciful (válaszként erre: 866. - Picipötyi)
2013. szept. 15. 12:07
Felfigyeltem az este több tejcsire, amiről írtál. Nem fürdés után történt ez? Nálam ugyanis csak akkor volt a lentebb említett 10-20 ml tejcsi, ha előtte beültem a meleg vízbe fél órára (később próbáltam kiváltani langyos majd meleg vizes borogatással, de az nem ugyanazt az eredményt hozta). Véletlenszerűen jöttem rá, bárcsak hamarabb megfigyeltem volna, de császár után csak zuhanyozni szabad és egy kis idő eltelt, mire beülhettem a kádba, arról nem is beszélve, hogy nekem 1 percem sem volt holmi fürdésekre, az első alkalom is úgy született, hogy a párom mondta csücsüljek be és pihizzek ott egyet. A mellszívó nekem semmit nem tudott kiszívni, sajnos.
872. Picipötyi (válaszként erre: 871. - Anyx)
2013. szept. 15. 10:36

Kedves anyx!


Mi is a házi készítésű szoptanittal küzdünk, már én is mindent megpróbáltam, hogy több tejem legyen, de egyszerűen nem hajlandó többet termelni a szervezetem. Én úgy vettem észre, hogy nálam a tej mennyisége nem növekszik akkor sem, ha állandóan fejem, én fejem 3 óránként, sőt szopi után is és mégsem akarja az igazat, nem akar növekedni. Lehet, hogy valakinek ez működik, nálam valahogy kudarcot vall. Lehet, hogy lelki okai is vannak és a stressz sem tesz túl jót.

Én még nem tudtam elfogadni, hogy nem vagyok képes kizárólag szoptatni (az előző fiamat 18 hónapig szoptattam, 12 hónapig kizárólag anyatejjel) ezért mindent megpróbálok, de én is úgy vagyok vele, hogy csak addig húzzuk ki valahogyan, amíg el nem lehet kezdeni a hozzátáplálást.

871. anyx
2013. szept. 14. 23:35

Szia!


Köszönöm szépen a segítséget és a jó tanácsokat!

Nem mennek rosszul a dolgok, a szoptaníttal elértük(ami nálunk egy infúziós cső), hogy kisfiunk visszaszokjon a cicire. A tej mennyisége viszont nem nőtt,de gondolom, ebben szerepet játszik az is, hogy nem tudok túl gyakran fejni (sajnos se időm, se energiám nincs rá). Ha szoptatás után fejek, alig jön valami,mert szinte teljesen kiszívja a baba. Akkor is próbálkozzam a fejéssel szoptatás után, ha nem jön semmi vagy fejjek két szoptatás között?

Nehéz volt, de sikerült lélekben elfogadnom, hogy kisfiamat nem tudom kizárólag anyatejjel táplálni. Próbálok hálás lenni azért a mennyiségért is,amit meg tudok neki adni. Így már az sem gond,hogy nem tudom növelni a mennyiséget, a célom az, hogy tartsam, és ha a hozzátáplálást elkezdjük, talán a tápszert ki tudom majd váltani gyümölccsel,zöldséggel.

2013. szept. 14. 22:11

Megláttam ezt a fórumot és nem bírom ki, hogy ne írjam le a véleményem és az én esetem röviden, csak úgy egy tapasztalatként, amit nem árt egy laktációs tanácsadónak a fejébe vésnie.

Egy 4 hónapos baba anyukája vagyok. A babám egy csodaszép és makkegészséges kisfiú. A problémám ott kezdődött, hogy a terhesség alatt elkönyveltem, hogy nálunk tejkánaán lesz és egyáltalán nem gondoltam bele, mi van, ha mégsem. Hát a mégsem történt meg, sajnos. Császáros voltam és mondták nekem, hogy a császárosoknak később van a tejbelövellés. Később????? Mit később! Nekem már 1 hónapos volt a kisfiam, amikor nálam ez megvolt. A születésétől kezdve szopiztattam (a drágám olyan türelmesen szopizta a semmit, azaz csak úgy tűnt, lentebb leírom), a szopizások között tejszívó használat, a gyerek 1 hónapos korára 10 ml volt a csúcs, amit el tudtam érni. A gyerekorvos egy anyatejfetisiszta, aminek nagyon örültem, amikor terhes voltam, hogy milyen jó is, hogy nekünk egy ilyen gyerekorvosunk lesz, aztán már nagyon bántam, amikor a babám megszületett, mert tejcsi nem lévén, konkrét "szaranyának" tartott, arról beszélt nekem, hogy vannak nők, akik csak szülnek, de táplálni nem hajlandóak - ez lettem volna én, szerinte. Nem volt hajlandó tápszert kiírni a babámnak, mondván, a hozzá járó anyukáknak erre nincs szükségük, mert ők szoptatják a babájukat. Konkrétan megnézte, hogy szopik a babám és ő tökéletesnek találta a dolgot, arról beszélt nekem, hogy ha mindig így csinálom, akkor majd meglátom, milyen jól fog fejlődni a gyerekem. Nagyon sokáig hittem neki, mikor a gyerekem a 10 %-ot lefogyta, akkor azt mondtam, itt a vége a türelemnek. A doki vérig sértődött. A gyerekorvos váltás gyorsan befigyelt és mivel senki nem volt a környezetemben, aki nem arról kezdett nekem hadoválni, hogy minden normális anya szoptatja a gyermekét, így nagyon gyorsan egyedül maradtam a problémával és a kajcsi nélküli babámmal. Maradt a tápszer és a tudat, sokan felnőttek már azon, remélhetőleg az enyém is fel fog.

És jöjjön most a lényeg. A babám a szopizásokkor feküdt a karomban, cici a szájában, láthatóan szopizott, de csak igen-igen ritkán nyelt. Hosszan tette ezt, leginkább nagy alvás lett a vége. Próbáltam keltegetni, rövidebbre fogni az egyórás szopikat, így fogni, úgy fogni, a bimbó rendesen a szájában volt, de nem történt semmi sem. Méregettem a súlyát, a mérleg egy nagy 0-át mutatott, a gyerekorvos meg azt válaszolta rá, a védőnővel együtt, hogy rakjam el a mérleget, mert nem kell annyit mérlegelni. Minden földi jót megettem, a létező összes tejserkentőt megettem, megittam, eredmény nulla. A babám 1 hónapos elmúlt, amikor az ok (lehet, nem is az egyetlen)kiderült. A babámnak fájt a nyaka. Felvettem a karomba, ő felvett egy teljesen normálisnak tűnő testhelyzetet és abból nem lehetett kirobbantani. Én, mint első babás anyuka és a gyerekorvos is (akire nézve ez szégyen) azt gondoltuk, hogy ha megváltozik a testhelyzet, a baba azt hiszi, le fogom venni a ciciről és elkezd sírni. Hát nem ez történt. Neki kérem fájt a nyaka és belemerevedett egy a számára fájdalmatlan testtartásba és ha abból ki szerettem volna mozdítani, akkor kezdett csak sírni. A második nagy benézés az az volt, hogy úgyis sír majd, ha éhes. Hát ez sincs így az én babám esetében. Ő már 4 hónapos nagyfiú és ha álmos és éhes, akkor az alvást választja. Nem sír a kajáért, az alvásért viszont annál inkább. Torticollisa van/volt. Farfekvéses baba volt és ez azért alakulhatott ki, mondta az ortopéd orvos. Mára már nincs tünete a torticollisnak, Dévény tornára vittem/viszem és ő egy fantasztikusan fejlődő, csupa izom kisfiú, ahogy a doktornénink mondta. Egy egészen kicsit feszesebb a nyakinca izma, mára már csak ez maradt vissza. És visszatérve a tejcsire, a tejcsi végül 10-20 ml mennyiségű lett, ami már a 2 hónapos babám igényeit messze nem szolgálta ki. Végül a babám döntött. És itt még egy furcsaság, ami sokak szerint nem is létezik. A babám amikor 1 hónapos volt és már a fent említett 10 ml tejcsi meg volt, akkor azt csinálta, hogy szopizott egy órát, a végén meg leengedte az alsó állkapcsát és kifolyt a szájából a tej. Nem nyelte le.

869. Picipötyi (válaszként erre: 868. - Pofianyu)
2013. szept. 14. 10:35

Szia Pofianyu!

Sajnos nagyon nehéz, de még nem akarom feladni, legalább addig szeretnék valamennyi anyatejet adni a kisfiamnak, amíg el nem lehet kezdeni a hozzátáplálást.

Az lenne a kérdésem, hogy több helyen olvastam, hogy nem szabad együtt adni az anyatejet és a tápszert. Ez azt jelenti, hogy nem szabad összeönteni, vagy nem lehet egymás után adni neki? Mert ugye amikor mellre teszem, a házi készítésű szoptanikkal tápszer pótlást adok a babámnak, mert nincs ,más.

A másik,hogy amit fejek egész nap, mivel egyszerre ugye nem tudok 100 milit lefejni, csak apránként, amit már betettem a hűtőbe, ahhoz hozzá lehet önteni a frissen fejt tejet, vagy külön edénybe kellene gyűjtögetni és amikor összegyűlik egy nagyobb adag, akkor egyenként melegíteni és úgy összeönteni, majd odaadni neki???

NAgyon nehéz elfogadni a helyzetet, már ajánlottak pszichológust is, hogy vagy a küzdelemben vagy az elengedésben segítsen. De ha nem tudok többet szoptatni, akkor azt mindenféleképpen kudarcként fogom megélni, ezen nem igazán tud senki segíteni, mert Én ilyen vagyok. Túlságosan is maximalista. Azért bánt csak ennyire, mert ugye a másik fiam sokáig szopott és csak anyatejen élt. Most se lenne gond, ha nem is 6 hónapig, de legalább a hozzátáplálásig csak anyatejet enne. Pest környékén Szigethalmon élünk.

Köszönöm a biztatást, ez is jólesik.

Igazság szerint nagyon szeretném tudni, hogy mi az ami megakadályozza, hogy több tejem legyen. Én azért kíváncsi lennék, hogy a fiam valóban jól szopik e, vagy esetleg Ő sem olyan ügyes mint kellene. Sokszor kicsúszik a szájából a cicim és szinte csak a mellbimbómat szopizza. Bár mindenki azt állítja, hogy nincs vele baj, mert az ujjunkat jól szívja, de én úgy gondolom, hogy az ujj keményebb, mint a mell és azt könnyebb szívni, mint a mellemet. Nem tudom. Néha úgy érzem, hogy az lenne inkább a megnyugtatóbb, ha nemcsak velem lenne a hiba, hanem a fiamban is. Lehet, hogy könnyebb lenne, még ha ez most szörnyen hangzik is. Vajon valóban minden kisbaba, tud jól szopni és csak az anyukákkal van baj???

868. pofianyu (válaszként erre: 867. - Picipötyi)
2013. szept. 14. 08:09

Jaj Picipotyi, annyira sajnalom! Tenyleg. Hogy tudnek neked segiteni?

Megertem, hogy szomoru vagy, de ne legyel ennyire elkeseredve. Ne hibaztasd magad, te mindent megtettel, sot, a mindennel is tobbet! Ha ez most valamiert nem megy, akkor arrol nem te tehetsz! A kisfiad ettol meg boldog es egeszseges emberke lesz. Minden csepp anyatejjel rengeteget tettel erte. Ne szomorkodj ezen, probalj meg szoptatni, fejni, annyit amennyit birsz, es a tobbit pedig ha kell potold. Hidd el, hogy jo anya vagy!!!

Szolj ha barmiben tudok segiteni. Itt laktok valahol pest kornyeken?

2013. szept. 12. 20:48

Szia pofianyu!

Na meg van az eredmény, minden rendben, ilyen jó leletem még sosem volt. Úgyhogy most már végképp nem tudjuk, hogy mitől nem működik a tejtermelés. Fejek, fejek, de már nem nagyon látom értelmét. Főleg úgy, hogy a fiam az etetőszondán keresztül is minimum 1-1,5 óra alatt eszik, de nem is a megfelelő mennyiséget, majd amikor letelik a a 3 óra és fejni kellene, addigra újra mellre kellene tenni a gyereket, aki meg egyáltalán nem szopik hatékonyan, mert csak cumizik a cicin. Végképp elkeseredtem, a tanácsadó sem tud már mit mondani. Ezzel bebizonyosodott, hogy alkalmatlan vagyok ennek a gyermeknek a szoptatására.

Elfáradtam, már szinte depressziós vagyok, folyamatosan sírok. Úgy érzem ennek már semmi értelme. Nem tudom táplálni a gyermekemet és nem tudom miért történt ez. Ez van.

866. Picipötyi (válaszként erre: 865. - Pofianyu)
2013. szept. 11. 22:31

Szia !


Megnézte, de azt mondja elvileg nincs baj. Viszont én érzem, hogy nem igazán akar szopizni, inkább csak cumizik rajta. A mellszívóval nem kellemetlen, hanem nagyon fáj. Ráadásul úgy megduzzad a mellbimbóm, meg körülötte az erek vagy tejcsatornák, hogy utána nagyon fáj és így nagyon kellemetlen.

Azt megtudod nekem mondani, hogy mért van az, hogy például tegnap este illetve szinte egész nap csak olyan 10-20 miliket szopizott a fiam, ma meg este (mikor elvileg kevés tejnek kellene lenni) 70-et??? Mitől változik ennyire a tej mennyisége??? Bár ma éjjel 3-4 körül fejtem, még ha nem is nagyon jött belőle semmi.

Kitartok még, várom az eredményeket. Lehet, hogy olyan eredményt kapok ami nem lesz jó :-( Mert egyszerűen nem értem, hogy ha nem is szopik elég hatékonyan a fiam, de fejek folyamatosan akkor sem termelődik több tej.

865. pofianyu (válaszként erre: 864. - Picipötyi)
2013. szept. 11. 22:08

Szia Picipotyi!

A baba arcan lehetnek tejkiutesek, azok feher szinuek, mintha pattanasok lennenek es lehetnek pirosas kiutesek is, amitol az egesz arcocskaja ragyas. Ez normalis jelenseg, igy reagalnak a tejben levo hormonokra. Teljesen jo a tejed, emiatt ne aggodj, ezek idovel elmulnak! Par honapig is eltarthatnak.

Sajnalom h ilyen nehez a szoptatas:-( a doktorno megnezte hogyan szopizk a kisfiad? Nagyon kellene mellszivoval fejned, mert ez igy nem lesz eleg stimulus a mellednek. A mellszivo tudom h kellemetlen de meg lehet szokni....

Kitartas, de ha nagyon el vagy faradva es nagyon csak sirsz, akkor ne emeszd magad! Te mindent megtettel!!!

2013. szept. 11. 13:01

Pofianyu!


Még egy kérdés!!! A fiam arcán kis pattanások vannak és nem is nagyon múlnak el. A nagyobb fiamnál is volt, de nála elmúltak. Ennek mi lehet az oka??? Erős a tejem? Vagy nem jó? Mert én nem tudom és egyre több jelenik meg az arcocskáján. Vagy van benne olyan anyag amire allergiás a gyermekem????

863. Picipötyi (válaszként erre: 861. - Pofianyu)
2013. szept. 11. 12:59

Szia pofianyu!


Steinbach Rita doktornőnél.

Már nem is emlékszem. Azt hiszem azért, mert sírt és még mindig kereste a cicit. Ma például megint cicizett 20 milit evett, aztán SNS-sel próbáltam adni neki pótlást, abból evett 30 milit. Nem tudom, hogy mi lehet a baj. Kétlem, hogy 20-30 milivel ellenne a gyerek és nem nyugodt, nem tud megnyugodni szopi után sem. Szopi alatt alszik és cumizik, ahogy leveszem sír. Már a jó mellemet sem szívja meg rendesen és kifejni meg nem tudom. Próbálok fejni, de semmi nem jön, csak üresjáratban fejek. Nem tudom mi lesz ebből, de úgy látom, hogy hiába fejek nem igazán gyarapszik a tejem. ÉS a fejést csak kézzel tudom megoldani, mert a géptől (kézi, gépi) annyira megduzzad a mellbimbóm és körülötte a csatornák, hogy majd kiugrik a szemem. Kézzel meg egyszerűen nem tudom kifejni. Nem akar megindulni, még akkor sem ha a baba nem eszik és elvileg a "teli" mellet próbálom fejni.

Nem hiszem, hogy hormonálisan lenne a gond, de ha mégis, akkor mégis tudnak valamit csinálni??? Azt olvastam, hogy a tejtermelésért és fenntartásért a prolaktin hormon a felelős, azt pótolni nem lehet. Nem tudod e véletlenül, hogy ha nekem van ugye tejem, de nagyon kevés, akkor prolaktin hormon rendesen ott van a szervezetemben??? Vagy az annak is van, akinek egyáltalán meg sem indult a teje????

Ráadásul a babóca lassan a mellemet sem akarja elfogadni, bár ha magamhoz veszem, folyamatosan keresi, de ha rárakom akkor csak cumizik rajta és épp hogy csak annyira szívja meg, hogy érzem, hogy megfeszül, de utána már nem hallom, hogy kortyolna, vagyis nem nagyon indul meg a tej. Bezzeg az ujjamat úgy szívja, hogy csak na. Nem lehet, hogy azért nem szívja rendesen, mert túl puha a mellbimbóm??? Viszont amikor meg ráharap, majd kiugrok a bőrömből, olyan fájdalmasan teszi. A tanácsadó azt mondja, hogy jó a szopási képessége, de szerintem, az ujjat teljesen máshogy szívja, mint a cicit.

Elkeseredtem nagyon :-( Nem tudom mit csinálok rosszul, vagy mért nem akar szopizni rendesen a fiam. Kétlem, hogy a 20-30 mili elég lenne neki egy alkalomra. Ha meg esetleg megeszi a 120 milit!!! (ez már nagy szó) akkor meg úgy bealszik, hogy szinte alig lehet felébreszteni. Viszont ha ugyanezt éjszakára kapja, akkor meg nem alszik.

HOgy őszinte legyek, már azt sem értem mért tartok ki még most is, hiszen nagy valószínűséggel semmi változás, jótékony hatás nem történik. Már a férjem is azt mondja, hogy akkor ne szoptassak. Megint folyamatosan sírok és egyszerűen nem tudok megnyugodni. Eddig éreztem, hogy 3 óránként befeszül a mellem, annak hatására meg elkezd csöpögni a tejcsi, de tegnap óta már az sincs. Na mindegy, várom az eredményt - holnapra lesz meg - és utána kiderül van e tovább.

Picipötyi

862. pofianyu (válaszként erre: 859. - Cartedoor)
2013. szept. 11. 10:54

Szia!


igazából nem lehet megmondani, hogy mikor esedékes, van akinek már két hónap után megjön, pedig igény szerint szoptat, van akinek meg egy év is eltelik. Simán belefér az 5 hónap...de úgyis kiderül. A melled, bimbók nem lettek érzékenyebbek? Ez is lehet jele.

Próbálj többet fejni, elvileg annak segítenie kell.

Pofianyu

861. pofianyu (válaszként erre: 860. - Picipötyi)
2013. szept. 11. 10:51

SZia Picipötyi,


jó azért hogy voltatok tanácsadáson. Megkérdezhetem hogy kinél?

Még azt szeretném kérdezni, hogy pl tegnap irod, hogy fél1től fél5ig mellen volt a kicsi. És aztán miért adtál neki tápszert? Honnan tudod hogy ez igy nem elég neki? Lehet hogy neki ilyen a szopási stílusa, minden baba másmilyen! Ha emellett gyarapszik, akkor nincs gond.

A vérvételre kiváncsi leszek.

A fejésről annyit, hogy jó lenne ha mindennap tudnál fejni, úgy ahogy azt a tanácsadó mondta, akkro is ha a baba sokat cicizik. Így meg tudod növelni a tej mennyiségét, kivéve ha hormonálisan van a gond.

Nagyon ügyes vagy, kitartás továbbra is.! Gondolok Rátok, írj mindenképp.

860. Picipötyi (válaszként erre: 854. - Pofianyu)
2013. szept. 10. 20:07

Szia Pofianyu!

NA voltunk a tanácsadónál. Sajnos, igazság szerint Ő sem tudott újat mondani,mint amit itt már leírtál vagy más leírt Nekem.

Annyit tudok, hogy a ráharapás nagyjából jó, a fiam szopási képessége megfelelő, a nyelve rendben és a felső ajka sem olyan vészes. Az, hogy mitől alszik el 2 szívás után és miért nem hajlandó szopizni, azt még mindig nem tudom. Azt mondta még, hogy 3 óránként fejjek, annak 1 hét alatt be kellene válnia.

Holnap megyek vérvételre és majd meglátjuk, hogy van e valami. Meg vissza kellene már mennem a 6 hetes kontrollra a héten.

Kétlem, hogy ezek a dolgok beválnának, hisz eddig is ezeket csináltam, de majd kiderül.

Mondjuk azt elfelejtettem megkérdezni, hogy akkor is fejni kell e, ha folyamatosan a mellemen van a gyerkőc???

Mert ma ezt csinálta, aztán a vége az lett, hogy kapott tápszert, amit megint nem evett meg egyszerre csak 1 óra különbséggel; vagyis az eredmény: fél 1-től fél 5-ig szinte folyamatosan a mellemen lógott, néha kortyolgatott, utána aludt. NA ennek azt hiszem nem sok értelme van. Én úgy látom, hogy Ő valamiért nem akar szopizni rendesen.

NA majd meglátjuk, lesz e valami az eredmények függvényében. Bár szerintem minden negatív lesz. Vagyis marad az, hogy ezt a babát most nem tudom csak anyatejjel szoptatni.

Köszi a biztatást, jól esik. Lehet, hogy már feladtam volna, ha teljesen egyedül lennék.

Üdv: Picipötyi

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook