Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
979. vszani (válaszként erre: 970. - Pofianyu)
2013. nov. 13. 19:00

Szia,


Kicsit vártam a válasszal,hogy megbizonyosodjak róla, hogy tényleg kevés már a tej. Flóra ma töltötte be a 4 hónapot. Ma próbaképpen megmértem mennyit evett. Hát elég elkeserítőek az adatok (160,70,10,70 valamint hátra van még legalább 1 étkezés) A súlya tegnap 5020 volt. Sajnos az utóbbi 2 hétben nem is nagyon gyarapodott a súlya. Nov1-én 4930 volt, most meg 5020. Először arra gondoltam, hogy a korábbi zöld széklettel van összefüggésben ez a súly "stagnálás". A védőnővel is beszéltem erről, Ő annyit mondott, hogy még várjak 1 hetet és ha továbbra sem növekszik, akkor hívjam fel a doktornőt, hogy írjon fel tápszert. (Szóval semmi törekvés arra, hogy tejes baba maradjon. )Na ez az, amit el szeretnék kerülni, de a mai evészet után teljesen össze vagyok törve, hogy ezt nem fogjuk tudni elkerülni.


Az elmúlt hetekben mellőztem a mérleget, hátha az stresszel annyira, hogy nincs elég tej. Mivel Flóra nyugodt volt, aludt rendesen ezért arra gondoltam, hogy nem lehet gond az egyes étkezések mennyiségével.


Volna valamilyen tipped, hogy mit tudnék csinálni azért, hogy ismét meginduljon a súly növekedés?


Előre is köszönöm szépen a választ.

978. Picipötyi (válaszként erre: 977. - Pofianyu)
2013. nov. 12. 14:40

Eszeget a rosszabb mellből is (szerencsére) amiből 1 hete már gyönyörűen kiszívta a 100-at is (eddig tudod, csak 20-30 volt), valahogy megtalálta a technikáját bár nagyon fáj :-), de most mégis megint visszatértünk a kis mennyiségre 2 napja. Állandóan nyűgös, állandóan sír. Félálomban éjjel most pár napja szépen eszik, de napközbe max 60 mili. A mellváltás egy etetésnél eddig sem jött be, ezért meg sem próbálom, inkább ilyenkor ugyanarra a cicire (rosszabb) teszem vissza, hogy azt több inger érje.

Ráadásul a mennyiség is érezhetően csökken főleg a rosszabb cicinél. Bár arra az jutott eszembe és most ezt figyelem, hogy nem e azért érzem kevesebbnek, mert bár még nem jött meg a mensesem, de lehet attól még peteérés és nem e ezt érzi..?

Most nagyon figyelgetem, aztán majd látom.

Viszont a jó mellből eddig max. 120-130 mili, tegnap és ma 1x már 160!! és 170!! milit mértünk. Kicsit kétkedem, de ennyit azért nem csal egy mérleg.

Úgyhogy most pár napja nagy a szenvedés és nem igazán tudom, hogy miért. Komolyan mondom a másik 2 gyerekkel együtt nem volt ennyi gondom, mint ezzel az egyel :-)

977. pofianyu (válaszként erre: 976. - Picipötyi)
2013. nov. 12. 10:36
Lehetnek csszások, persze, és a fogzás pedig nagyon sokszor bezavar sajnos! Nem akar egyáltalán a rosszabb mellből szopizni most? Félálomban sem? Vagy ha felteszed a kedvenc cicire és amikor ott már eszeget, akkor átcsúsztatod a másikra, ugyanabban a pózban?
2013. nov. 11. 17:06

Bocs: 1-2 hét csúszás is?

A fogzáskor előfordul, hogy a rosszabb mellből - amit végre sikerült jól szopiznia is - most újra nem akarja szopni???

2013. nov. 11. 15:30

Pofianyu!


A növekedési ugrások mindig pontosan "jelentkeznek" vagy lehetnek 1- hetes csúszások???

974. Picipötyi (válaszként erre: 972. - Bébibogyo1)
2013. nov. 8. 17:15

Szia Bébibogyó!


Ha a tejed szép fehér, az nem vizes. Akkor vizes, ha átlátszó a színe, de az sem víz illetve vizes, hanem csak olyan előtej, ami a szomjat oltja. Nekem például az egyik cicimbe több az előtej, vagyis ami úgy néz ki mint ha vizes lenne, a másik meg zsírosabb!

973. pofianyu (válaszként erre: 972. - Bébibogyo1)
2013. nov. 8. 15:03

szia!


pontosan hogy erted azt hogy nem elég a két cici sem most a babádnak? úgy érzed hogy egész nap csak szopizna?

Vannak az un novekedési ugrások, nem tudom hogy hallottál e már róla, ezek olyan napok, amikro a baba csak szopizna, van akik "rendesek" és csak nappal, és vannak olyan babák akik éjjel-nappal. Ez pár napig tart és ha az ember lánya nem ijed meg, hanem szépen szoptat egész álló nap, akkor pár nap alatt lecseng ez az ugrás és minden visszaáll a régi kerékvágásba. Ezeknek az ugrásoknak a lényege, hogy a baba megnövelje a tejmennyiségét. Ennek az egyik kb időpontja a 3-4 hetes kor, aztán még a 3 és 6 hós is. Lehet hogy nálatok is ez zajlik épp?

Mit gondolsz?:)Eddig nagyon szépen gyarapodott a babád, ha most egy hós és már egy kilót hízott!! :) Az is normális, hogy este vagy napközben más mennyiségeket eszik!

Ha van ekég tejed, és úgy tűnik van, akkor a fejést nem szoktuk javasolni, mert a babád beállítja a kereslet-kínálatot és akkor mindig lesz annyi amennyi kell:)

Pofianyu

972. bébibogyo1 (válaszként erre: 965. - Pofianyu)
2013. nov. 8. 11:56
szió, nos, igazából én sem tudom...talán mert mindenhol ezt látom, olvasom, tapasztalom a környezetemben. 1 hónapos volt vasárnap a pici, 1kg hízás van eddig. viszont nem tudom mi történt nálunk az elmúlt pár napban.. úgy veszem észre a két cici sem elég (az étkezési mennyiség elég változó reggel-este többet eszik napközben kevesebbet, 90-130ml közötti ez a mennyiség/evés a napi evési mennyiség 590ml volt legutóbb- ez jó?) a tejem színe fehér, úgy tudom azt jelenti vizes. mitől lehet ez, jó ez?
971. pofianyu (válaszként erre: 966. - Picipötyi)
2013. nov. 6. 12:32

A hozzátáplálást nem érdemes elkezdeni, ennek sok oka van. Régen már sokkal hamarabb javasolták de a mai álláspont a WHO szerint a 6 hónapos korig tartó kizárólagos szopi, és még a más gyermekorvos társaságok is a minimum 4 hónapos anyatejes vagy tápszeres táplálást javasolják.

Ennek oka több is van: a baba emésztőrendszere nem érett, és nem tesz jót neki az hogy mindenfélét kap, nem zárt a bélrendszer fala emiatt felszívódnak olyan anyagok amiknek nem kéne, nincsnenek emésztőenzimek még és stb stb. SZóval ne kezdd el, nagyon ráértek még! :) főleg most hogy végre csak anyatejes és gyönyörűen gyarapszik! :)

970. pofianyu (válaszként erre: 969. - Vszani)
2013. nov. 6. 12:29

SZia!


Azert vagyok, hogy válaszoljak, ha tudok:)

Először szeretném megkérezni, hogy honnan veszed észre hogy nem szopik eleget este a kislánykád?

A cumisüveget nem szoktuk ajánlani, maga az ötlet amúgy ha szükséges jó, hogy kajon lefejt tejet, csak a cumisüvegtől félni szoktunk, nehogy cumizavaros legyen. Emiatt mindenképpen csak akkor kezdj neki a pótlásnak, ha komoly oka van.

Súlya gyarapszik? Pisis kakis pelus mennyi van? És miért gondolod pontosna, hogy kell neki a pótlás? Mit csinál vagy hogy viselkedik vagy te mit érzel?

Az egy napi tejet lehet egyben gyűjteni, tehát fejsz és hozzáöntöd az az aznapihoz. Úgy kell hozzáönteni, hogy vedd ki a hűtőből ami már bent volt, tedd kis forró vízbe a pohahart amiben van és attól felmelegszik, és akkor hozzáöntheted. AMúgy tárolhatod külön poharakban és este öntöd csak össze. És a melegítés: vagy vedd elő és szobahőn felmelegszik vagy tedd bele melegvizes edénybe a poharat amiben a tejci van és attól felmelegszik. A mikrót nem ajánljuk.

Pofianyu

969. vszani
2013. nov. 5. 22:34

Szia,


Már megint zavarnálak kérdéssel, ne haragudj. Vlszínűleg nagyon amatőr a kérdés, de jobbnak látom egy profitól megkérdezni, minthogy rosszul csináljam. Sajnos a kislányunk nem nagyon szeret este küzdeni a hátsó zsíros tejért, ezért Apukával úgy határoztunk, hogy ha szükséges az esti szopit kiegészítjük a nap folyamán lefejt tejjel cumisüvegből. Tudom, hogy nem ez a jó megoldás, de azt nem akarom, hogy éhesen menjen aludni. A kérdés pedig a következő: Ha napközben a szopik után lefejem a maradékot, akkor azt hogyan kell tárolni a hűtőben estig valamint hogyan melegítsem vissza, hogy az a babának megfelelő hőmérsékletű legyen?


Előre is köszi szépen a válaszokat.

2013. nov. 5. 13:47
A tejleadó reflex amikor "kiváltódik" az mind a két mellre vonatkozik?
967. KicsiZsu (válaszként erre: 959. - Pofianyu)
2013. nov. 5. 13:46
Köszönöm. Küzdök... Remélem kitartok addig amíg elkezd nőni a tejmennyiség...
966. Picipötyi (válaszként erre: 961. - Pofianyu)
2013. nov. 4. 16:56

Hm... Az sajnos nem megy, illetve eddig nem vált be, mert akkor egész nap a cicin lógna és megint elkezdené a 30-40 grammos evéseket. De most egyelőre én is látom, hogy nincs nagy baj.

Még annyi lenne, hogy ahogy nőnek a babák előfordul, hogy ügyesebben szopnak abból a mellből is, amit eddig nehezen szoptak? Mert ma elég jól evett eddig a rosszabbik ciciből is.

A doktornő azt mondta, hogy Ő adna már a babámnak egy kis almalevet is, kóstolóba. Mi erről a véleményed?

Bár mindenhol azt olvasom, hogy nem szabad, Ő azért már nem most kezdte a szakmát. Szerinted???

Mondjuk még én is várnék vele egy kicsit, amíg nincs nagy hiány.... most hogy végre csak anyatejet kap a babám :-)

965. pofianyu (válaszként erre: 962. - Bébibogyo1)
2013. nov. 4. 16:20

Szia!


alapvetően nem szoktuk ajánlani a fejést. Ha egy cici is elég neki, akkor szoptass váltott mellből:)

Miért szoktál fejni? Mennyi idős a babád? Hogy alakult a súlya eddig?

Pofianyu

964. pofianyu (válaszként erre: 963. - Picipötyi)
2013. nov. 4. 16:18
Picipötyi, ne aggódj, ahogy kiszámoltam átlagban 178 grammokat gyarapodott a kisfiad, ami tejesen jó.:) Nem kell megkétszerezni a súlyát, haladjon minden igy ahogy eddig es ez igy tökéletes. Ne aggódj:)
963. Picipötyi (válaszként erre: 960. - Pofianyu)
2013. nov. 4. 14:43

Szia Pofianyu!


14 hetes és 6610 gramm volt pénteken, a hízása 160 gramm. volt. Most már 6700 gr. körül lehet, de még a héten nem mértem a heti gyarapodást :-)Csak onnan tudom, hogy növekszik a súlya ruhástól is :-)

De neki is meg kell kétszerezni a súlyát, így, hogy 4430 grammal született?

A fiam anno 5600 gramm volt születéskor és most néztem a kis könyvét Ő sem kétszerezte meg a súlyát, pedig 180 grammokat evett.

És ugye azt mondják, hogy a nagy súlyú babáknak nem kell megkétszerezni a súlyukat.... Ez ránk is vonatkozik???

2013. nov. 4. 12:21

Kedves Pofianyu:)


Tanácsot szeretnék kérni. A babám általában jól lakik egy ciciből, kérdésem, hogy az evés után csak azt a cicit fejjem amelyikből evett vagy a másikat is?

961. pofianyu (válaszként erre: 958. - Picipötyi)
2013. nov. 4. 11:13
úgy lehet rávenni, hogy ha úgy érzed nem szívta ki, akkor legközelebb is abból kínáld meg elsőnek. :) így remélhetőleg kiszívja teljesen!
960. pofianyu (válaszként erre: 957. - Picipötyi)
2013. nov. 4. 11:08

Picipötyi,

ha csak egy mellből szoptatnál, akkor is igény szerint szoptass, és akkor abban az egyben lesz annyi tej, amennyi a babádnak kell. Nincs semmi időkorlát, amit be kell tartani.

Hány hetes most a babád? és most pontosan hány kiló?

Egy hónapos kortól amig a születési súlyát megkétszerezi átlagban 150-180 gramm/ het súlygyarapodás a jó. De ez nem minden héten ennyi, egyiken kevesebb, másikon több.

959. pofianyu (válaszként erre: 955. - KicsiZsu)
2013. nov. 4. 11:03

oké és majd irj hogy hogy haladsz!!

Sok sikert! :))

2013. nov. 3. 18:39

Elfelejtettem: hogyan lehet rávenni a babámat, hogy a zsírosabb tejet is kiszívja a mellemből? A balból ez sajnos nem mindig sikerül. Viszont a bal mellemben olyan mintha zsírosabb lenne a tej, létezik ilyen?

Köszi

2013. nov. 3. 18:35

Szia Pofianyu!


Pár kérdés: Ha csak 1 mellből szoptatnék, akkor kb. mennyi idő alatt termelődik a tej és mennyi idő legyen 2 szoptatás között?

Mennyi a minimum amit egy hónapban kellene híznia egy 3 hónapos babának?

HA a gyermekem 4430 gr-mal született a legkisebb súly pedig 4110 gr, akkor is meg kellene dupláznia a születési súlyát a babának 6 hónapos korára???

Várom válaszod!

Picipötyi

956. Picipötyi (válaszként erre: 953. - KicsiZsu)
2013. nov. 3. 11:33

KicsiZsu!


Mintha csak magamat olvasnám. Nálam ugyan ez a helyzet és hiába próbálok mindent. Remélem neked több sikered lesz.

955. KicsiZsu (válaszként erre: 954. - Pofianyu)
2013. nov. 2. 23:03

Szia! Köszönöm, ki fogom próbálni. Eddig napi 4 alkalommal fejtem a rosszabbikat amikor próbáltam ( 4-5 napig), de az nem segített számottevően növelni a mennyiséget ( 20-30 millivel lett több alkalmanként). Megpróbálom kétóránként beiktatni.

Zsu

954. pofianyu (válaszként erre: 953. - KicsiZsu)
2013. nov. 2. 12:08

Szia!

Alapvetően, ha Téged nem zavarna, akkor nem lenne gond, hogy csak egy mellből szoptatsz, az is elég egy kisgyereknek, mert akkor annyi termelődik benne, amennyi neki kell. Ha viszont zavar, akkor azt lehetne, hogy:

1. kezd a jó cicivel és amikor kiváltódott a reflex, akkor tedd át a másik cicire a babádat, hátha igy nem lesz türelmetlen.

2. fejj minden alkalommal amikor a másikból szoptatsz. Napi 6-8 fejés ami 10-15 percig tart, elég kell hogy legyen és néhány nap alatt feltornássza a tejmennyiséget.

A szoptatás után amugy a mell mérete nagyjábül visszacsökken az eredtire...tapasztalatból tudom ;)

Pofianyu

2013. nov. 1. 21:15
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, hátha tudtok valamit javasolni. Van valami javaslat arra a fejésen kívül (ha az akkor pontosan hogyan mennyi ideig csináljam), hogy ha a tejtermelés nagyon eltolódik az egyik cicire? Lassan már 20-80% arányban szoptatok a jobb cicimből, mert abban van a sok tej. :/ Ráadásul a bal cicimben nem elég hogy kevesebb a tej, de a tejleadó reflex is dupla annyi idő? Vagy ez összefügg? Ezért egyre kevésbé szeret enni a bal cicimből a kislányom ( ~5 hónapos). Nagyon türelmetlen. Ha valami történik a jobb cicimmel, akkor a bal nem lesz elég neki. Sajnos ez már kezd a méreteken is meglátszani, s nem szeretnék egy b-s meg egy c-s méretű cicit. ( lehet a szoptatás végén visszaáll az eredeti méret? ) Köszönöm a választ előre is. S szép napot, boldog szoptatást mindenkinek.
952. Nikk_1982 (válaszként erre: 950. - Cartedoor)
2013. nov. 1. 10:23
Tényleg rossz helyre ment, de amúgy igen. :-) én rendszeresen csináltam ilyen mixeket, ha édesíteni is akartam akkor tejpéppel, ha csak dúsítani/sűríteni akkor gabonapéppel
2013. nov. 1. 09:17
jajj, bocsi, rossz helyre írtam..:(
2013. nov. 1. 09:16
a reszelt almát vagy egyéb gyümölcsöt lehet keverni kis tejpéppel hogy táplálóbb legyen? Van a milupának kekszes tejpépe és abból gondoltam tenni bele 1-2 kanállal, mert a reszelt almának önmagában nincs túl nagy tápértéke, szinte csak nasinak jó. Viszont összeturmixolva sztem jó lehet...Valaki keverte már így?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook