Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. máj. 5. 22:24
Mi is szeretnénk még egy babát....remélem összejön, bár én nem vizsgáltattam meg magamat. De mivel sajnos elég korán megjött, talán nem lesz gond a babázással:-)
2014. máj. 5. 22:22

Kedves Pofianyu!


Rég beszéltünk :-)))


Most viszont szeretnék segítséget kérni, illetve a véleményedet kérni, hogy mi lehet a gond. (nem nálunk). Röviden leírom, remélem ez alapján is tudsz valamit mondani, bár én már mondtam nekik, hogy keressenek fel egy tanácsadót, mert szerintem a szoptatással van valami gond. Na a lényeg.

A szomszéd anyukának megszületett a kislánya, 1 hónapos már elmúlt. Viszont éjjel nappal (és ezt szó szerint értsd) üvölt és alig alszik. Elvileg van neki teje, de szerintem valamit nem jól csinál (vagy túl sok az előtej, vagy valami). A lényeg, hogy rettentően hasfájós. Tudom, hogy a lányok hasfájósabbak a fiúknál, de ez már túlzás.... Már nekem fáj ahogy sír a baba és nem alszik.

Elmondása szerint gyorsan és elég nagy mennyiségeket eszik (10 perc / 150-180 mili). Én mondtam már nekik, hogy ha már van babamérleg, legalább egy szopit mérjenek már le, hogy keveset eszik és nem látják, vagy tényleg sokat eszik.

Szerintem sok előtejet eszik a baba, mert nem annyira sárgás neki a széklete, inkább barnás/zöldes és lehet, hogy ettől is fáj a hasa.

Tudom, hogy erős tej nincs, illetve minden anyatej a babához igazodik, de rettentően tejkiütéses is a baba.

Most hirtelen nem jutott más az eszembe, de ha valami még kérdéses, akkor megpróbálok rá válaszolni.

esetleg tudnál mondani valamit? Tudom, hogy így másodkézből ez nem olyan egyszerű, de hátha mégis.


Még annyi, hogy szélcsövezik a picurt, mert nem tud kakilni, de szerintem azt is túlzásba viszik (naponta, van hogy 3-5x is), mert fel sem tud szívódni a táplálék, de már ki is kényszerítik ezzel a h...e szélcsővel. Na meg az a fránya órára etetés :-(


Kb. most ennyi! Remélem tudsz valami okosat.


Ui: mondjuk én már lehet, hogy egy kivizsgálásra elvittem volna.


Mivel a védőnönk nem az igazi, bár nagyon rendes, de nincs gyereke és a szakkönyvekből tanulta a védőnői munkát, neki nem jutnak eszébe ilyen dolgok, viszont rá hallgatnak, sajnos rám nem, pedig lennének ötleteim :-(


Mindenesetre köszii a választ: Még esetleg megpróbálom megadni neki ezt a fórumoldalt, hátha igénybe veszi a segítségedet, ha így kevés volt amit írtam.....

Bár attól félek, ha eddig nem fogadták meg amit mondtam, akkor ezt is hiába teszem :-(


Nagyon szeretnék nekik segíteni, mert nagyon hallgatni egész nap, mostmár több mint 1 hónapja, hogy ennyire keservesen sír.


Előre is köszönöm!

1157. pofianyu (válaszként erre: 1155. - Libalány)
2014. máj. 4. 19:13

Szia,


emiatt ne hagyd abba a szoptatást, mert ha az orvos látta hogy van peteérésed és a prolaktin is normális szinten van, akkor az azt jelenti, hogy a szoptatás már nem gátolja a teherbeesést elvileg. Sok sok anyuka esik teherbe szopi alatt is.:)

1156. pofianyu (válaszként erre: 1154. - Virgogirl)
2014. máj. 4. 19:11

Szia!


Először is nagyon gratulálok a kisbabádhoz! Nagyon ügyes vagy, hogy kitartóan próbálkozol mellre tenni a babádat. Nem gondolkodtál még azon, hogy esetleg kihivnál egy laktációs szaktanácsadót? Élőben ilyen esetben sokkal könnyebb segíteni. Merre laktok? régiók szerint vannak a tanácsadók a neten meg is tudod nézni, hogy ki van hozzátok a legközelebb. www.ibclc.hu/tanacsadok

A kisbabád is nagyon szeretne szopizni, emiatt kapkod, kapálózik. Próbáltad esetleg hónaljtartásban szoptatni vagy kereszttartásban? Az a baj, hogy ezt így nehéz elmagyarázni, emiatt lenne sokkal jobb, ha valaki ott lenne veled és tudna segíteni Mit gonolsz? Ha nem megy, akkor megpróbálhajuk így is...irj majd mit döntöttél!

1155. libalány (válaszként erre: 1153. - Pofianyu)
2014. máj. 4. 16:02
jaj,köszi megnyugtattál,mert csak ezért nem akarnám abbahagyni a szoptatást,ha nem muszáj.
1154. virgogirl
2014. máj. 4. 14:49

Sziasztok, segítsetek, kérlek, teljesen el vagyok keseredve!


Öt napos a kisbabám és nem tudom szoptatni. Nagyon nehezen indult meg a tejem, ezért a kórházban már tápszert kapott és azzal is jöttünk haza. Mára azonban eljutottunk odáig, hogy tejet is tudok neki adni, igaz, nem sokat, de nagyon igyekszem. Medela Calmát használunk és minden etetés előtt megpróbálom szoptatni.


A fő gondom a következő: egyszerűen nem tudom mellre tenni. Nagy a mellem, nagy a mellbimbóm, az ő szája meg picike. Nem találunk olyan pozíciót, ami jó lenne, pedig próbáltam ülve, fekve, oldalt, talán csak fejem állva nem. Egyszerűen nem tud rácuppani, ahogy kellene.

Bimbóvédővel is próbálkoztunk, az egy kicsit segített, de folyton leesik (még ha megvizezem, akkor is).


A másik, hogy rettenetesen ideges, feszült, ha rá akarom tenni. Kapkod a kezeivel, csapkodja, forgatja a fejét és persze panaszkodik is. Majd kiugrik a kezemből...

1153. pofianyu (válaszként erre: 1152. - Libalány)
2014. máj. 4. 14:19

Szia!


a szoptatás megemeli a prolaktint emiatt nincs peteérés. Ha neked van, akkor elvileg a szoptatás nem gátolja már a teherbeesést, így elvileg ha minden más oke, akkor csak várnotok kell:) Kitartás és sok sikert! ;)

1152. libalány
2014. máj. 3. 10:25

szia,

a szoptatás,hogyan gátolja a teherbe esést?

Másfél éves a kisfiam és még szoptatok reggel-este,és nem akar összejönni a második baba.Ebben a hónapban elmenem orvoshoz aki nézett peteérést,ami úgy tűnik,hogy van.

Nézték a prolaktin hormont is,ami teljesen normális középértéken van.

Ezen kívül mit tud még csinálni a szoptatás,esetleg van még más hormon is amit befolyásol? Vagy mi lehet a gond?

1151. Holdsugár83 (válaszként erre: 1149. - Picipötyi)
2014. ápr. 30. 11:08
Köszi elolvastam :)
1150. Holdsugár83 (válaszként erre: 1148. - Pofianyu)
2014. ápr. 30. 11:07

Tudom,és igyekszem is.Nem hajlandó szopizni,most még csk kínáltam neki,mert még szedem a gyógyszert,de egy hét múlva leállhatok vele.

lefejve 10-20 ml jön csak le.

2014. ápr. 29. 22:36

Ne add fel!!! Nem lesz semmi baj, csak kicsit legyél türelmes és szoptass ahogy tudod.

Nagyon szorítok Neked és kitartás!

Minden rendben lesz...... ezek a mai babák nagyon szeretik ám a cicit ;-)

Sok sikert!


A saját tapasztalatomat priviben megírtam.

1148. pofianyu (válaszként erre: 1147. - Holdsugár83)
2014. ápr. 29. 16:42
Hát sajnos ez várható volt, de ne add fel. Hogy álltok most? Mennyi tejed van? mennyit tudsz lefejni és mennyit szoptatsz? Illetve szopizni egyáltalán nem hajlandó a babád?
2014. ápr. 26. 11:51
Megtörtént amitől féltem,cumizvaros lett a lányom, tejem is epp hogy van :(
1146. Holdsugár83 (válaszként erre: 1145. - Pofianyu)
2014. ápr. 21. 12:16
Igen,jobban vagyok,de a gyógyszereket még szednem kell.Egy hét múlva megyek kontrollra,akkor remélem abba hagyhatom.Addig meg szépen dolgozok a tejcin.Ma reggelre picit már keményebb volt a jobb mellem :).Meg megint elkezdem a szopiteát is.
1145. pofianyu (válaszként erre: 1144. - Holdsugár83)
2014. ápr. 20. 16:25
Ez azt jelenti, hogy jobban vagy? De orulok! A szoptatashoz nem tudtok visszaterni?
1144. Holdsugár83 (válaszként erre: 1143. - Pofianyu)
2014. ápr. 19. 17:23
Most már fel birok kelni,megpróbálok sűrűbben fejni
1143. pofianyu (válaszként erre: 1142. - Holdsugár83)
2014. ápr. 15. 14:41

Szia!


az nem baj ha nem erzed mindig a tejeadó reflexet. Ez a mennyiség ha napi 5-6x 50 ml az kb 300 ml egy nap. Hát ennél több van a melledben de nem lehet mindent kifejni, a baba ügyesebb lenne. De ha növelni szeretnéd a mennyiséget akkor többszö rkellene fejned. Nem tudom hogy ez mennyire megoldható. ?

1142. Holdsugár83 (válaszként erre: 1141. - Pofianyu)
2014. ápr. 10. 14:41

Szia.

Napi 5-6 alkalom,átlag 50ml amit 2 ciciből letudok fejni,néha kevesebbet,20-30ml.Ez kevés?

Az mennyire baj hogy elég ritkán érzem a tejleadó reflexet?

1141. pofianyu (válaszként erre: 1140. - Holdsugár83)
2014. ápr. 10. 11:33

SZia!


hogy megy a fejés? hányszor tudod egy nap beiktatni?

1140. Holdsugár83 (válaszként erre: 1139. - Pofianyu)
2014. ápr. 8. 13:20
Lassan 4 hete nem szoptatok,azóta tápozom,2 hete pedig elkezdtük a hozzátáplálást.
1139. pofianyu (válaszként erre: 1138. - Holdsugár83)
2014. ápr. 8. 11:26

Szia!


még annyit szeretnék kérdezni, hogy kizárólagosan szoptatod a babádat? és most majd mivel szeretnéd táplálni a következő hetekben amig nem szopik? Lefejt tejjel vagy?

Mikortól kell felfüggesztened a szopit?

1138. Holdsugár83 (válaszként erre: 1136. - Pofianyu)
2014. ápr. 7. 17:18
Korábban este 10kor,meg reggel 6kor volt a szopi.Ez így a továbbiakban nem lenne jó,mindenképp kellene beiktatni még egy szopit?
1137. Holdsugár83 (válaszként erre: 1136. - Pofianyu)
2014. ápr. 7. 17:15
Diklofenak gél,benfotamin+piridoksin,pregabalin tartalmú gyógyszereket kapok.
1136. pofianyu (válaszként erre: 1135. - Holdsugár83)
2014. ápr. 7. 15:57
hat az ejszakai fejes eleg fontos a tejtermelés szempontjából..ha nem megoldható akkor ami a legközelebb áll ehhez, ha nagyon késő estére vagy hajnalra iktatsz be egy szopit. persze ahogy bírod, ugy oldd meg! :) Biztos hogy az adott gyógyszer mellett nem lehet szoptatni? sajnos sokszor tevesen állítjak le a szoptatast az orvosok mert nem neznek utana hogy tenylegesen atjut e a tejbe a gyoygszer. emiatt is kerdeztem hogy mi az amiert fel kell fuggesztened a szopit.
1135. Holdsugár83 (válaszként erre: 1134. - Pofianyu)
2014. ápr. 6. 21:40
Gyógyszeres kezelés miatt.Baj lenne ha éjjel nem fejnék?Sajna nem megoldható:(
1134. pofianyu (válaszként erre: 1133. - Holdsugár83)
2014. ápr. 6. 20:19
Szia! Megkerdezhetem hogy miert kell felfuggesztened a szoptatast? Ha tudnal fejni naponta legalabb 6-8 alkalommal 10-15 percet mind a ket mellet mindegyik alkalommal es egyszer ebbol ejjel. Igy fent lehetne tartatni a tejtermelest. Kitartast!!!!
2014. ápr. 5. 23:18

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.Sajnos 3 hete fel kellett függesztenem a szoptatást,és még 3 hétig biztos nem szoptathatok.5 és fél hónapos a kislányom,szeretném a kezelés után folytatni az anyatejes táplálást,de ahhoz fenn kell tartani a tejtermelést,ehhez kérek segítséget hogy hogyan tudom ezt kivitelezni(jelenleg fejéssel próbálkozok),és hogy utánna hogyan növeljem a termelést.

Előre is köszönök minden segítséget.

1132. pofianyu (válaszként erre: 1127. - Lolika74)
2014. márc. 30. 09:17

Szia!


miért szeretnéd vagyis miért kell elapasztani a tejed? és mennyi idő alatt? NIncs más megoldás egész biztos?

1131. Estefani (válaszként erre: 1130. - Lolika74)
2014. márc. 29. 20:13
Ne apaszd el, fejd le és add el. :) Miért kell neki tápszert adni ha van anyatej?
1130. lolika74 (válaszként erre: 1128. - Petra025)
2014. márc. 29. 07:09
köszi
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook